Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17451) Hurkaleves válasza [-HERO-] (#17450) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Ez így igaz! én is pár napja passzoltam el 235-ért (12gb ram, 256gb ssd, 1tb hdd) és a mai napig kiváló masina!
Durvát esett az áruk, januárban vettem használtan 310-ért! Néztem is eggyet mikor megláttam a használt piaci árukat... nem gondoltam volna. Ez van.

(#17452) Cucuska2 válasza Hurkaleves (#17451) üzenetére


Cucuska2
őstag

Tényleg bakker, én is most néztem meg az árakat, nagyon drágán mennek még az Y530-ak, lehet, eladom egyszer csak.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17453) Dhampir válasza Cucuska2 (#17452) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen új gép lesz helyette?

(#17454) Cucuska2 válasza Dhampir (#17453) üzenetére


Cucuska2
őstag

Valami kisebb, vékonyabb kéne, mondjuk 13.3-as ultrabook mx150-nel, vagy annak is örülnék, ha lenne valami 14-es lapos 1050-nel és U-s procival. Jövő évben sokkal többet leszek úton, így nagyon jól jönne egy legalább 6 órás üzemidő és az, hogy bárhol-bármikor tudjak dolgozni. Még az is lehet, hogy valami belépő AMD lesz. Mindenesetre a Linux támogatás kell. Utána meg az isten sem tudja, hogy hol kötök ki, és mennyi pénzért fogok dolgozni.
L
ehet egy Asus Zenbook, MSI PS42, még nem tudom.

Olyan szar helyeken dolgozok, hogy nem adnak gépet, cserébe nem is kell sokat dolgoznom.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17455) Dhampir válasza Cucuska2 (#17454) üzenetére


Dhampir
félisten

Értelek, köszönöm.

(#17456) szs9 válasza bododani (#17441) üzenetére


szs9
csendes tag

Szia!

Kipróbáltam sajnos nem segített, elvittem egy szervizbe azt mondták processzorhibás.
Processzor meg ragasztva van,úgyhogy a cserére nem vállalnak garanciát.

(#17457) Cucuska2 válasza szs9 (#17456) üzenetére


Cucuska2
őstag

Már ne haragudj, de kétlem, hogy hozzáértő diagnosztizálta, ha ez lett a verdikt.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17458) szs9 válasza Cucuska2 (#17457) üzenetére


szs9
csendes tag

Laptophardwarebe vittem

(#17459) Plazmacucci válasza szs9 (#17458) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az jó, mert az Y510p-nek cserélhető a procija. De kb 5% az esély, hogy az a hibás.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17460) Butcher82 válasza Plazmacucci (#17459) üzenetére


Butcher82
senior tag

BGA hiba lesz az, csak valószínű félre lett értve, az elmondottak alapjan is 90%, hogy az a baj.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#17461) szs9 válasza Butcher82 (#17460) üzenetére


szs9
csendes tag

Tesztelés közben kiszedték a 2. videokártyát, és akkor adott a nekik processzor hibákat amivel tesztelték.

Ha BGA hibás hova lenne érdemes elvinni / megéri-e még megcsináltatni ?

[ Szerkesztve ]

(#17462) Plazmacucci válasza szs9 (#17461) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy gondolom nem éri meg. Ha melegítgetik és működésre bírják, vagy kicserélik az nVidia GPU-t, akkor sem jósolnék a lapnak túl hosszú élettartamot. Ha meg megint elromlik a két javítás árából már kapsz új gépet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17463) Butcher82 válasza Plazmacucci (#17462) üzenetére


Butcher82
senior tag

Sajnos ez így van...

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#17464) Butcher82


Butcher82
senior tag

Nem volt még beépített akkus laposom, az Y530 az első. Kb. 2 hete van meg. Most vettem észre, hogy az akksi 95%-on van. Mindig be van dugva a töltő. Mitől lehet? Akku kímélő mód?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#17465) Cucuska2 válasza Butcher82 (#17464) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az akkuk a tetejükön jobban terhelődnek, mint az aljukon. Igen.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17466) Plazmacucci válasza Butcher82 (#17464) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az egyik bios log fájljában volt egy sor a töltésről. Esetleg frissítsd fel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17467) Butcher82


Butcher82
senior tag

Köszi mindkettőtöknek.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#17468) flote


flote
csendes tag

Sziasztok!
Mára megadta magát a gépem, egy Y720. Bekapcsolom és villog a billentyűzet meg a power led. Tegnap kitakarítottam csak a ventilátorokat, de ez nem az első takarítás volt már. Nem tudok rájönni mi a baja most meg.
Ötletek valakinek ?
Ugyanakkor hova érdemes lenne elküldeni javítani?
Garancia érvényes még, csak annyi hogy raktam bele egy M.2 SSD-t arról fut a Windows. Kivegyem vagy maradhat?

(#17469) baidgti


baidgti
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég lettem egy új Y530 tulajdonosa és eddig nagyon tetszik, minden rendben van vele leszámítva a touchpad-et. Új windows telepítve, a windows frissítése és a lenovo oldaláról a driverek telepítése is megvolt, de valamiért a touchpad nem akar működni. Olvastam, hogy ebbe már többen is belefutottak, de megoldást még nem sikerült találnom a problémára. Valaki már találkozott hasonlóval, vagy van esetleg ötletetek, hogy mit kellene még megpróbálnom?
Köszi :R

(#17470) Plazmacucci válasza baidgti (#17469) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem valamelyik Intel driver kell rá. SIO?!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17471) baidgti válasza Plazmacucci (#17470) üzenetére


baidgti
csendes tag

Telepítettem azt is a Lenovo oldaláról, de nem segített. Lehet megpróbálom, majd közvetlenül az Inteltől leszedni,

(#17472) Hurkaleves válasza baidgti (#17469) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Nekem Y540 van, és asszem magától feltette a win10 a drivert, de érdemes a Windows Store-ból a Lenovo Vantage programot lehúzni, ami teli van hasznos dolgokkal! (tacspad, aksi, dolby, stb...)

(#17473) baidgti válasza Hurkaleves (#17472) üzenetére


baidgti
csendes tag

Köszi, megnézem majd :)

(#17474) baidgti válasza baidgti (#17473) üzenetére


baidgti
csendes tag

Sajnos nem sikerült működésbe hozni a touchpad-et. Feltelepítettem a Lenovo Vantage-t, amihez telepítés előtt felajánlott egy driver csomagot, és közvetlenül a telepítés után se működött a touchpad, azonban a telepítés befejezéséhez újra kellett indítani a számítógépet és amint rányomtam az újraindításra és kijelentkezett a windows-ból a leállításig eltelt pár másodpercig működött a touchpad. Sajnos újraindítás után megint nem érzékelt semmit. Ahányszor a újra telepítettem ezt a driver csomagot kijelentkezés után mindig jó volt a touchpad, amíg le nem állt a gép. Számtalanszor próbáltam engedélyezni, illetve letiltani a touchpad-et az Fn+F11 billentyűkombinációval, de arra sem reagál.

(#17475) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Y540 15IRH
Első kézből van infója valakinek mennyivel hűvösebb az i5-9300h / 1650 az i7-9750-nél, illetve azt is alul lehet feszelni/érdemes-e?

#17474) baidgti ha jól emlékszem nekem van a 320 15 ast-ben olyan BIOS opció, hogy alapból az FN gombokat használja, vagy FN + funkcióval működjön.
Ha engedélyezve van, akkor sima F11-et nyomsz ha FN gombot is nyomva tartod.

[ Szerkesztve ]

(#17476) Hurkaleves válasza t.imi (#17475) üzenetére


Hurkaleves
őstag

i7-es verzióm van, -150mV -> eredmény: -10 celziusz fok! stabil.

az y540 bioszában nem találtam FN váltó opciót... nekem is jól jönne...

(#17477) baidgti válasza baidgti (#17474) üzenetére


baidgti
csendes tag

Végre sikerült megoldani a problémát. Ha esetleg más is így járna nekem az segített, hogy az eszközkezelőben a touchpad (elan pointing device) driver-ét visszaállítottam egy korábbi verzióra.

(#17478) t.imi válasza Hurkaleves (#17476) üzenetére


t.imi
addikt

Már olvastam, köszi :)
Ha i5-el is elő lehet adni, az jó lenne.

(#17479) Hurkaleves válasza t.imi (#17478) üzenetére


Hurkaleves
őstag

szerintem simán. csak ki kell kísérletezni a megfelelő feszt.

(#17480) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, fülhallgatós mikrofonnal szeretném használni a Lenovo Y50-70-emet de az istenért se működik a fejhallgató mikrofonja, mindig csak a noti beépítettje aktív. Nem is tudok választani a szotverben, szal nem látja a fülhallgatóét.... Próbáltam már mindkét féle variációt, mindkét aljzatba dugtam már a mikrofont. A fejhallgató csak a jobb oldali csatiban szól. A bal oldaliban nem. A mikrofon meg egyikben sem....
Hogy működik ez?

Köszi!

(#17481) Plazmacucci válasza Tibe (#17480) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Headset kell bele, egy csatlakozón van mindegyik vezeték. Amint te is látod a másik aljzat optikai kimenet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17482) Tibe válasza Plazmacucci (#17481) üzenetére


Tibe
aktív tag

Azt írták hogy az kombinált csati.

Itt egy videó róla:

https://youtu.be/euF4ub9BYNk?t=340

(#17483) Plazmacucci válasza Tibe (#17482) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Próbáld ki egy telefonhoz való headsettel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17484) t.imi válasza Hurkaleves (#17479) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi! Remélem ma délután módomban lesz kipróbálni.

(#17485) Tibe válasza Plazmacucci (#17483) üzenetére


Tibe
aktív tag

Sajna azzal sem jó.... :(

(#17486) Hurkaleves válasza Tibe (#17480) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Én egy ilyet vettem, mert a headset-em nekem is külön van, ez meg egyesíti.

(#17487) Tibe válasza Hurkaleves (#17486) üzenetére


Tibe
aktív tag

És ezt melyik csatiba dugod? Fejhallgatós piktogrammosba? Működik vele a mikrofon is faszán?

(#17488) Tibe


Tibe
aktív tag

Nah megvan mi a gond, külön-külön nem jó sajna. Kell venni egy splittert hozzá és azzal faszán fog működni, hasonló mint amit itt ajánlott fentebb a fórumtárs.

https://hu-hu.sennheiser.com/pcv-05

(#17489) Hurkaleves válasza Tibe (#17488) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igen, pont ezt mondom, mutatom.

[ Szerkesztve ]

(#17490) Kzohun


Kzohun
tag

Sziasztok,

van valakinek esetleg valamilyen tapasztalata a Lenovo Legion Y540-es laptoppal kapcsolatban? Olyan érdekelne amiben a CPU i7 + 1660 Ti GPU van.

Pls írjon! THX!

(#17491) t.imi


t.imi
addikt

Nos urak, megjött az y540. Eddig jó. Windows nehezen ráment, touch pad nem működik, még win10 alatt sem, billentyűzeten is csak a Tab és enter vette a kérést, betűk, számok nem.
Egyszer csak elkezdett rendesen funkcionálni.
Egér továbbra sem...
Gondoltam BIOS-ba be, f9, hátha.
Most már az ssd-t sem látja és bele is fagyott :))
Azért ez komoly egy 3k-s vastól...

Fx505 ami elég forró volt, emiatt cseréltettem ki erre, legalább telepítéskor is mentek az alapvető funkciók :W

[ Szerkesztve ]

(#17492) troland26


troland26
őstag

urak!
Az y540 is csinálja azt , hogy random felpörög a maxra a hűtés ? Vagy ez csak az y530 anomáliája volt ? :)

(#17493) Plazmacucci válasza t.imi (#17491) üzenetére


Plazmacucci
félisten

BIOS update megvolt?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17494) t.imi válasza Plazmacucci (#17493) üzenetére


t.imi
addikt

Nem, most bontottam ki.
Win nem tudja telepíteni sem a lan, sem a wifi kártyát. Így izgalmas lesz

(#17495) Dhampir válasza Hurkaleves (#17445) üzenetére


Dhampir
félisten

Időközben kikerestem az említett gépet, megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#17496) t.imi válasza troland26 (#17492) üzenetére


t.imi
addikt

Nálam semmi ilyen nem fordult elő.
Viszont a zsanérokat csekkolni kell, 4-ből 3 volt a helyén. Talán amazonon van fotó, a jobb oldalon semmi sem tartotta a kijelzőt... gyártás terén van még mit fejlődni.
Ettől és a judzsin billentyűzettől eltekintve jónak tűnik.
Csak lan legyen rá dugva, ha régebbi win 10-et telepít az ember, különben cumi.

(#17497) Hurkaleves válasza Dhampir (#17495) üzenetére


Hurkaleves
őstag

De linkeltem is az írásomban.

(#17498) Dhampir válasza Hurkaleves (#17497) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, de először más árlistás konfigra kérdeztem rá. Emiatt szerkesztettem a hozzászólást. :)

(#17499) villamos


villamos
őstag

Bár most nem tervezek notebook vásárlást, de kíváncsiágból nézegetek az Y540 háza táján. Két észrevételem van ezzel kapcsolatban.
A kijelző lottó továbbra is folyik, az hogy melyikkel szerelik az adott gépet, a PSEF alapján lehet megtudni. Az itthon fellelhető masinák egyelőre túlnyomórészt még 250 -es kijelzővel rendelkeznek.
A másik hogy a gépek jó része csak SSD -vel van szerelve (M2 PCI-E). Feldobod rá a rendszert, meg néhány mai, akár 40-60GB -os játékot, és vége is. Felmerül a kérdés, hogy bővíthető e a gép akár HDD -vel is adott esetben. Ez az ami nem világos. Találtam egy szétszedős cikket, [link] azonban itt úgy látszik a képeken és a videón is, hogy bár a helye megvan, beépítő keret is van, illetve az alaplapon is ott a csatlakozó, viszont a merevlemezhez tartózó kábel, és SATA csatlakozó hiányzik. Persze gondolom be lehet ilyet szerezni, csak hát maga a filozófia, hogy a user semmilyen módon ne is nyúljon a gépéhez, még ilyen alapvető dologhoz sem, hanem bízza ezt is szépen a méregdrága szervízre adott esetben, fizessen a bővítésért 2x -es 3x os felárat.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17500) t.imi válasza villamos (#17499) üzenetére


t.imi
addikt

Szia.
Van a dobozban valami kábel, csavar, gondolom pont emiatt. Délután megnézem, ha emberi időben érek haza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.