Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17801) Sly189 válasza Dhampir (#17798) üzenetére


Sly189
senior tag

Remélem jo helyre kerültek az akciós gepek, én már nagyon várom :DDD

(#17802) PAtr0n válasza Plazmacucci (#17800) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nem, csak nem éppen szakszerű körülmények között el lett róla távolítva egy asszem 30 pin-es szalagkábel csati. Elöljáróban ennyi. :D

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17803) magyar895


magyar895
csendes tag

Üdv!
Régi jó öreg y510p-t szerettem volna kicsit upgradelni, mert nekem a 4200m/ Hd kiadású gépem van. A procit simán kicséreltem 4700mQ ra. Teszteltem minden szuper volt.
Utána le akartam cserélni a kijelzőt is FHD ra, de azt tapasztaltam, hogy ez nem megy , mert a FHD kijelző nem ad képet. Ennek biztos meg van a maga oka,de annyira nem néztem utána.Visszaraktam az eredeti HD kijelzőt, azonban bekapcsolaskor az egész kijelző rózsaszín árnyalatban úszik.
Mivel kijelző kábelem is van azt is lecseréltem de semmi változás.... 😥
Ötlet ?
Alaplapi csatlakozó sérülhetett a kijelző le fel csatlakoztatásakor?
Lehet ezt / érdemes javíttatni?
Hdmi kimeneten tökéletes a kép.

(#17804) madarascsaba


madarascsaba
csendes tag

Sziasztok,

A segitsegeteket szeretnem kerni, egy 17" Y540-es vasarlason torom a fejemet, viszont a piacon kb csak HF-es porcit talalok, amiben nincs benne a iGPU :(

Napi hasznalat soran, pl. bongeszes, you tube, skype mennyire mutatkozik meg homersekletben, venti zajban, hogy folyamatosan a GPU dolgozik?

Koszi,
Csaba

(#17805) Plazmacucci válasza madarascsaba (#17804) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Semennyire.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17806) madarascsaba válasza Plazmacucci (#17805) üzenetére


madarascsaba
csendes tag

Koszi :)

(#17807) Cucuska2 válasza madarascsaba (#17804) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az akkus üzemidő nálam kábé 90-120 perc, ha a dGPU-ról megy a gépem, iGPU-n kábé a duplája.

Ez Y530, 15"-os, de nagyságrendileg hasonlóak kábé az értékek.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17808) Plazmacucci válasza Cucuska2 (#17807) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Így is úgy is kevés, de legalább nem hangosak. Ilyen téren a régebbi modellek sokkal rosszabbak voltak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17809) Máté94 válasza madarascsaba (#17804) üzenetére


Máté94
addikt

Ha fontos a zaj, akkor csakis iGPU-at keress.

(#17810) madarascsaba válasza Máté94 (#17809) üzenetére


madarascsaba
csendes tag

Hat normal hasznalat kozben nem igazan szeretnem ha lenne hangja, max nagyon halk duruzsulas.
Gondolom az 5i szeria miatt kezdenek el eltunni a piacrol, csak az uj szeriat meg nem lehet ala feszkozni:(

(#17811) madarascsaba


madarascsaba
csendes tag

Van esetleg valakinek kozuletek 9750HF-es Y540-es gepe?

(#17812) JJazon válasza madarascsaba (#17811) üzenetére


JJazon
tag

jelen :D

(#17813) madarascsaba válasza JJazon (#17812) üzenetére


madarascsaba
csendes tag

El tudod mondani nekem, hogy mire szamithatok melegedes es ventilator zaj eseten?
Sima bongeszes es jatek eseten erdekelne :)

Neked melyik valtozat van a 15.6os vagy a 17.3?

Elore is koszi a valaszaidat :)

(#17814) JJazon válasza madarascsaba (#17813) üzenetére


JJazon
tag

Szia,
Azóta visszaolvastam kicsit a fórumot, meg utánanéztem, és rájöttem, hogy a HF már az újabb. Nekem a 9750H van. Bocsánat a félreértésért.

(#17815) madarascsaba válasza JJazon (#17814) üzenetére


madarascsaba
csendes tag

Semmi gond, azert koszi :)

(#17816) madarascsaba


madarascsaba
csendes tag

Sziasztok,

Most vettem egy Y540 17IRH-t, probalom telepiteni a win10-et ra, viszont nincs eger, nem erzekeli-hasznalja a tochpad-et.

Ti talalkoztatok mar ilyennel?

(#17817) Plazmacucci válasza madarascsaba (#17816) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Driverezd be. Mint bármi mást. Vagy Windows update-et futtass.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17818) madarascsaba válasza Plazmacucci (#17817) üzenetére


madarascsaba
csendes tag

En arra gondoltam, hogy meg szuz a gep, probalom ratelepiteni a win10-et de nincs touchpad, tab-al kell operalnom ami eleg kenyelmetlen megoldas...eddig ilyen geppel meg nem talalkoztam es nem tudom, hogy normalis jelenseg vagy hiba :(

(#17819) madarascsaba válasza madarascsaba (#17818) üzenetére


madarascsaba
csendes tag

Kiderult mi volt a baj, tul regi volt a win10 installer, a legfrisebbel mar nincs ilyen para :)

(#17820) chris0000


chris0000
őstag

hi. én most szereztem be egy Y540et és így hirtelen nagyon tetszik... böngészés, indie játékokra pont jó lesz.. szép, igényes, letisztult... az i5 9300as, 1660Ti-al és ez a 144Hz-es kijelző.. hát szóval nagyon smooth... a rendszer villámgyors... üdv.
windows frissítésnél elvariálja a fényerő beállítást.
Lenovo oldaláról le kell szedni az Intel VGA drivert Win 10-re. manuális opciót kell választani!

Ha a rendszert nemrégiben Windows 10-re frissítették, keresse fel támogatási webhelyünket a Windows 10 képernyőmeghajtó frissítéséhez.Látogassa meg támogatási oldalunkat > Válassza ki a terméket > Kattintson az Illesztőprogramok és szoftverek > Válassza az Window 10 és a Képernyő és a Video grafika elemet .

(#17821) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Lassan itt az ideje az Y900 feltámasztásának, és azon gondolkoztam ha már életet lehelek bele kidobom belőle a 2x4Gb 2133-as DDR4-et, és teszek bele 2400 vagy 2666Mhz-es 2x8Gb kitet.
A Lenovo oldalán 2133-as memókat ír, de tekintve a 6-ik generációs Intel CPU-ra szerintem tudnia kellene a nagyobb frekis ramokat is.

Mi a véleményetek, meg fogja enni a nagyobb frekis ramokat?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17822) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Abban nem vagyok biztos, de hogy az órajel meg a dual channel csak szintetikus tesztekben hoz látható eredményt az tuti.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17823) PAtr0n válasza Plazmacucci (#17822) üzenetére


PAtr0n
addikt

Akkor lehet, maradok a 2133-nál, csak 2x8Gb lesz benne. :B

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17824) Plazmacucci válasza PAtr0n (#17823) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem sem kell rá extra pénzt áldozni. Jó kis gép volt az a 900.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17825) PAtr0n válasza Plazmacucci (#17824) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ahogy a youtubos teszteket nézem GTX980M-el, ma sincs szégyenkezni valója. Ha kap elég kakaót a VGA, erősen 1050ti szint, az 1650-et is megszorongatja.
Ezen a vidin csak alapon próbálták: [link]
A kommentek között írják, ha kap elég kakaóta VGA, és kicsit piszkálja az ember a CPU-t is (allcore undervolt), a GTX980m GTX1060 (laptop) szint.

Ez lenne majd a cél, ha kész leszek vele, nagyon kíváncsi vagyok mit tud.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17826) chris0000


chris0000
őstag

hi. az mitől lehet, h ha feltöltöm az aksit a laptopnak, pár nap múlva már csak mondjuk 40% van? a háttérben mégis aktív vmi, vagy wifin ébreszt vmit benne? kikapcsolt állapotban van, leállítva.. Lenovo Legion Y540-es gép és új. thx. üdv.

(#17827) Plazmacucci válasza chris0000 (#17826) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mert a Windows nem áll le valójában. Kapcsold ki a gyors indítást.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17828) Máté94 válasza chris0000 (#17826) üzenetére


Máté94
addikt

Lehet, hogy az USB töltést kell kikapcsolnod Vantage-ban.

[ Szerkesztve ]

(#17829) tusik


tusik
tag

Sziasztok.
Segitségeteket kérném, hozzám került egy Y510P saját használatra és a wifi kártyát szeretném kicserélni dual-bandos kártyára. Jelenleg Intel Centrino Wireless-N 2230 van benne és elég gyatrán megy a net. A fórumban keresgélve szomorúan olvastam hogy ez csak a moddolt biossal müködne a white lista miatt. Vagy esetleg létezik olyan kártya ami enélkül is megkajálna a gép? Jó néhány hozzászólást elolvastam ebben a témában, a linkelt oldalakat is felkerestem, de az angol tudás khmm hát kicsit gyatra. Én mint "halandó user" feltudnám a moddolt biost tenni rá? Ha esetleg valakinek lenne türelme elmagyarázni ;] hogy ne legyen a gépből levélnehezék.
Köszönöm az építő jellegű válaszokat.
De ha esetleg Békés megyében van olyan valaki aki már csinált ilyet és bevállalná akkor elvinném hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#17830) SATO98


SATO98
csendes tag

Tmx szerviz még mindig kaga?
Pár hónap múlva lejár a garancia, és már kéne egy kijelző csere a gépbe mert hajlamos beleégni a kép, nagyon minimálisan és rövid időre.
Ez mennyi idő alatt csinálnák meg?
Mintha lenne olyan új "szabályozás" hogy pl (tipp) 30 nap alatt muszáj megcsinálniuk.

Sajnos ez az egy gépem van, és eddig is mindig szükségem volt rá, és csak halogattam a problémát. Most lenne itt az idő amikor kicsit lazább a helyzet, és eltudom küldeni, de félek hogy sokáig ott maradna.

(#17831) chris0000 válasza Plazmacucci (#17827) üzenetére


chris0000
őstag

hi. thx és neked is Máté94... pont ezt a két dolgot kell kikapcsolni... [link] üdv.

(#17832) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Bár nem "y" szériás laptop, de Lenovo szintén, egy felx5 széria.
A gondom a következő lenne, személy szerint még ilyennel nem találkoztam.
A billentyűzet nem reagál, illetve csak részben. Van olyan billentyű amivel semmi gond nincs, van ami semmit nem csinál mikor lenyomom.
A gépet tegnap este kikapcsolta a feleségem akkor semmi baja nem volt , most este kapcsolta be ismét, és erre figyelt fel.
Esetleg valakinek van valami tippje mi lehet a gond?

Az eszközkezelőből már újratelepítettem, hibaelhárító sem talált semmit. :F

(#17833) tusik válasza Boss81 (#17832) üzenetére


tusik
tag

Nekem más tipusú laptoppal volt hasonló. A numpadon a 8-as karakter nem csinált semmi. Egy alkalommal újratelepítettem de nem emiatt, és megjavult. Jelen pillanatban nincs u betű és a 8-as, de most a másik helyen. Valszeg újratelepités megoldja.

(#17834) Boss81 válasza tusik (#17833) üzenetére


Boss81
senior tag

Jelenleg visszaállítom alap állapotra, kiderül mi lesz a vége, legrosszabb esetbe megy vissza garanciába javításra :W

(#17835) havast


havast
aktív tag

[link] - erről vélemény? Nagyon gondolkozom rajta. Beszéljetek le/rá. :)

(#17836) Lumicro


Lumicro
csendes tag

Sziasztok!

Rendelkezem egy Y540 laptoppal, amiben i7 9750h CPU és GTX 1650 GPU van, illetve 170W-os töltőt mellékeltek hozzá, viszont ezt túl nagynak és nehéznek tartom.
Szerintetek van arra esély, hogy a 135W-os töltővel is működne a gép teljesen változatlan funkcionalitással? Minimális teljesítménycsökkenést is beáldoznék, a GPU-t egyébként is ritkán használom.
45 és 65 wattos töltőkkel volt lehetőségem kipróbálni, azonban ezekkel gyakorlatilag nem is jelzett töltést, csak kikapcsolt állapotban.
Próbáltam a gépet félig lemerült állapotban maximumon terhelni töltés közben, és ekkor picivel 130W alatti maximumot vett csak fel a konnektorból a fogyasztásmérő szerint a gyári töltőjével.
A célom az lenne, hogy vennék egy 135w-os töltőt, és akkor elég lenne azt hordozni, aminek picivel kisebb a mérete, de látatlanban nem akarom megvásárolni.
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(#17837) Plazmacucci válasza Lumicro (#17836) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17838) Lumicro válasza Plazmacucci (#17837) üzenetére


Lumicro
csendes tag

Tehát nem is érdemes kipróbálnom?
Utána olvastam, hogy a megfelelő pinek közötti ellenállás értékéből határozza meg, hogy milyen a töltő.
A válaszod alapján ez azt jelenti, hogy ez a gép, ha 135w-os töltőt érzékel, azzal még mindig csak úgy fog működni, mint a kisebbekkel, amikkel tudtam tesztelni?
Köszi a segítségedet!

(#17839) Plazmacucci válasza Lumicro (#17838) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Arra voltál kíváncsi, hogy teljes funkcionalitásában fog e működni. Természetesen ha a gépnek 170W kell akkor nem fogja beérni 130-al. Lehetséges, hogy tölteni fog vele, de nem tudod terhelni, és gondolom azért vettél nagy teljesítménnyel gépet, hogy használd. Lényegében nem is értem mi lenne a cél. Megspórolni fél kilót?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17840) Cucuska2 válasza Lumicro (#17838) üzenetére


Cucuska2
őstag

Meg kell próbálnod, elvileg a 45+50W-ba benne vagy, ha kikapcsolod a turbókat. Szerintem bőven van szabad kapacitás a tápegységben, mert a legnagyobbhoz szokták mérni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17841) JJazon válasza Boss81 (#17832) üzenetére


JJazon
tag

Szia,

Én kétszer jártam így, mindkétszer külön numpaddal nem rendelkező gép csinálta. A titok nyitja az volt, hogy az fn+num kombinációval a k-l környékére 'varázsolta', és erről nem szólt. Szerencsére ugyan így kikapcsolható

most látom, hogy ez egy hónapja volt. azért hátha valaki még hasznát veszi :)

(#17842) JJazon


JJazon
tag

Sziasztok,
lenne egy kérdésem. y540-et használok, aminek az m.2 slotjába vettem egy 500gb-os a2000-et.
Ez papíron 2200/2000-es sebességet tud. Egy asztaliban mértem is, viszont a laptopban 1100/1900. pcie 3.0 x4 mindkettőnél.
több helyen is olvastam ( [az egyik] ), hogy az y700 biosát módosítva 'feloldhatjuk'.
megnéztem, hátha, de nem volt pontos egyezés a keresett kulcsoknál, így nem piszkáltam

A kérdés pedig az, hogy járt-e már így valaki, netán tudja, hogy miért lassabb a gépemben?

(#17843) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Lenovo Legion Y540 notebbokba szeretnék rakni egy 2.5 HDD-t. Viszont kell hozzá egy SATA kábel. Tudok abban segíteni hol tudok ilyet beszerezni, esetleg pontos típus?

(#17844) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Tegnap vasaroltam egy Y740es laptopot, ha valakit erdekel a tapasztalat vagy valami tesztet szerezne jelezze nyugodtan. :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#17845) Kzohun


Kzohun
tag

Sziasztok.
Alábbi kérdésem lenne, hogy ki találkozott ilyennel.
Lenovo y540 i7 + 1660TI: Kijelző vízszintes csíkokat húz, nem színeseket, csak vízszintesen 1-2 helyen villog.
pl: [link]
nálam nem ennyire dúrva, a kijelző nem megy el, nincs több cm-es fehér sáv, hajszál vékony csíkok vannak csak villogva jönnek fel. Nem folyamatosan, alkalom szerűen. Van hogy napokig nem csinálja, van hogy napoig csinálja.
Hybrid mód ki-be kapcsolása nincs rá hatással.
Olvastam neten erről mintha driver vagy típushiba lenne de konkrét megoldást nem ír senki rá. És nem csak 1660TI osat találtam, valakinél 2060-al is csinálja. Én valami panel hibára gyanakodnék.
Valakinek van esetleg tapasztalata ebben ? Privátot is küldhet.
Köszönöm szépen! :R

(#17846) Krieg


Krieg
friss újonc

Szóval a tmx hírneve nem csak mendemonda.
Vissza küldték úgy az y540 lapimat hogy "nincs baja"
Pedig talán 20 percet kellett volna foglalkozni vele.
Az elhiszem hogy észrevehetetlen, meg nehezen kiszúrható, na de ha nem 1 percnyi bekapcsolásra vizsgánák a kijelzőt. Vagy tényleg nem tudom ezt hogy oldották meg. Mág részletes hibaleírást is melékeltem hogy milyen esetekben és hogyan vehető észre a kihelző hiba. :D Hát kösz gyári garancia

Na mindegy.
Most nincs rendszer a gépemen.
Elég letölteni a ms oldalról a wint és eredeti kodommal aktiválni? Mert cd olvaso nincs.

(#17847) Plazmacucci válasza Krieg (#17846) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor küldd vissza a szervizbe, törvényes jogod, nem fogják megtagadni.

Elég letölteni onnan és telepíthető USB kulcsról.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17848) danzas007 válasza Kzohun (#17845) üzenetére


danzas007
csendes tag

Nálam ugyanez volt a baj. Rengetegszer BSOD-ot is kaptam. TMX-be beküldtem, majd RTX 2060-as alaplapot kaptam bele. Azóta ezen a téren hibamentes, a szokásos y540-es hülyeségek jöttek ugyanúgy.

Másik kérdésem tőletek:
Grizzly Kryonaut-ot kentem a gépbe, a 9750H átlag 20 fokot csökkent alap feszültségen. Mivel ez új alaplap a gépben, a legfrissebb biost kaptam vele és nem tudom undervoltolni tartósan TS-ben. (XTU már teljesen kilőve). Minden újraindításnál visszaáll. Valaki erre tud valamit? :R

(#17849) Dhampir válasza danzas007 (#17848) üzenetére


Dhampir
félisten

Mik ezek a "szokásos y540-es hülyeségek"? :F

(#17850) danzas007 válasza Dhampir (#17849) üzenetére


danzas007
csendes tag

Hibrid mód egy hulladék, ha külső monitort használsz. Összeomlik a driver, mert nem tud az optimus rendesen működni és 10/3x olyan a kép mint egy diavetítés. Ez a legismertebb hibája az y540-nek (y740-nek nincs). Vantage a 32. (? pontosan nem emlékszem már) bios óta az FN+Q parancsra semmit nem csinál, DE! most a 38. bios verzióval sikeresen visszahozták. (Lehet más y540-ek reagáltak a parancsra). Intel SGX-et mai napig nem tudsz rajta használni. Nem is értem minek van akkor a biosban ott. Havi 1x egy WHEA_UNCORRECTABLE BSOD... :C De a kedvencem, hogy egyik USB se tud korrekt áramerősséget adni, ha telefonról osztok internetet akkor nem tölti, csak merül... (Ezt mindkettő alaplap csinálta)

Most ezzel nem azt mondom, hogy ne vegye meg senki, meg egy mérnöki zsákutca lett az y530 után, de vannak tőle hajszáltépések. Szinte megjelenés óta vagyok y540 tulaj. Biztos gép meg gép között van különbség, de nekem ezek a tapasztalatok. Sokat spórolt a gyártó mindennel, a beszállítók is gyenge minőségű, olcsó alkatrészt adtak. A gyári ram CL19-es?! Nevetséges. Gyári nvme jobb kedvében tud 900-1000Mb/s körül olvasni...

Vertikális tartó, alulfeszelés (ha még a bios engedi) és egy minőségi pasztával elég jól "tuningolható". Sőt, azt mondom must do dolog.

Összehasonlítottam egy 5i-vel, az már ég és föld. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.