Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17951) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!
Y520-as lenovom van és a lan portján ez a "lehatjható" rugósszerű cucc ez feladta a harcot.

Ilyesmiről van szó, de y520-hoz nem találok. Valaki, valami ötlet? :/ Most, csak ezért nem vennék 20-ért egy komplett alsó burkolatot.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17952) Kdani1


Kdani1
csendes újonc

Üdvözletem mindenkinek!
Egy kis segítségre lenne szükségem, adott egy Lenovo ideapad Y 700 típusú laptop, amely kb. tökéletesen működött, viszont miután kapott egy új, licencelt Windowst, teljesen megadta magát.
Bármit nyitottam volna meg, egyből kék halál, (Attempted execute of no execute memory) és hasonló hibaüzenetekkel fogadott.
Ezutan elvittem szervizbe, ahol semmit nem tudtak kezdeni vele, pedig a legjobb tudásuk szerint mindent megpróbáltak. SSD csere, új Windows, Windows7, minden cserélhető elem cserelese, majd úgy különböző windowsok futtatása, azonban semmi nem működött, és a hiba nem szűnt meg.
A kérdéseim a következőek, találkozott-e már valaki hasonlóval, vagy esetleg valaki tudja mi lehet a hiba forrása/ megoldása?
Illetve ha valaki tudna ajánlani egy jó szervizt, vagy valami komoly szakit, azt is megköszönném.

(#17953) 2018 válasza Kdani1 (#17952) üzenetére


2018
aktív tag

Sziasztok vettem lenovo legion 5 laptopot es nagyon jo. Rtx 3060 130w os 16 gb rammal es ryzen 5600h procival. Alzabol best buy volt. Massziv es rt vel is 140-200 fps el viszi a doom eternalt. :C

(#17954) flashike


flashike
tag

Sziasztok!

Valakinek van már tapasztalara Lenovo Legion Y540 gépemben cserélném az ssd-t és van egy szimpatikus darab WD 750 1TB. Viszont az ssd-n van heatsink így nem 2 hanem 8mm vastag, vajon ez még beleférne a laptopba?

Válaszokat köszi.

Üdv.

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#17955) chris0000 válasza 2018 (#17953) üzenetére


chris0000
őstag

hi. mennyiért vetted, olyan ritkán látok új Legionöket webshopokban.. szinte egyáltalán nem lehet kapni itt MO-on az új 30xx szériás Legionöket.. thx. üdv.

(#17956) chris0000


chris0000
őstag

hi. van itt vkinek új szériás 2560x1600 Ryzenes Legion Pro laptopja? (3060, 3070 széria Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H)
ami fontos lenne nekem, h 1080p-ben milyen a kép éles, homályos? általában csak natívban tökéletes a kép sajnos... thx. üdv. :R

[ Szerkesztve ]

(#17957) Dhampir válasza chris0000 (#17955) üzenetére


Dhampir
félisten

A magyarországi Alza áruházban vettek páran ilyet, ha jól tudom 350 000 Ft körüli áron cseh/szlovák lokalizációjú billentyűzettel.

Jelenleg is kapható tőlünk északabbra szlovák boltokban. Amennyiben nem tévedek, a lenovo-shop.sk Magyarországra is szállít. A szlovák Alza tudtommal nem szállít Magyarországra, át kell menni érte.

Nagyjából 370 000 Ft körüli áron kapható operációs rendszer nélkül a jelenleg legolcsóbb RTX 3060 konfiguráció.

DE!
Ebben az esetben csak 2 év a garancia és utána kell járni, hogy hol, melyik szervizben érvényesíthető külföldi gép esetében.

Lenovo Shop Szlovákia:
LENOVO Legion 5 15ACH6H Phantom Blue,82JU003DCK

Alza Szlovákia:
Lenovo Legion 5-15ACH6H

A Lenovo Legion 5 15ACH6H, 82JU003DCK gyári adatlapja:
Lenovo Product Specifications Reference

Létezik Teljes AMD konfigurációban is a Ryzen processzor mellett AMD Radeon RX 6600M 8GB grafikus kártyával, ennek a neve: Lenovo Legion 5 15ACH6A

Alza Szlovákia:
Lenovo Legion 5 15ACH6A

Remélhetőleg mielőbb megjelennek hazai forgalomban is, csak az árak kérdésesek. :)

[ Szerkesztve ]

(#17958) chris0000 válasza Dhampir (#17957) üzenetére


chris0000
őstag

thx a részletes infokat... üdv. :R

(#17959) smkb válasza Dhampir (#17957) üzenetére


smkb
őstag

Azért arcpirítóak ezekhez képest nálunk az árak.... amit néztem Thinkpad E14 Gen3 Ryzen 7 5700U val, ugyanaz a kiszerelésben win10-el Magyarországon a legolcsóbb helyen 517.000 lenovo-shop.sk nál meg 840 eur áfa nélkül, szlovák áfával 1009 ... ha magyar áfával számolom is irgalmatlan a különbség.

(#17960) Dhampir válasza smkb (#17959) üzenetére


Dhampir
félisten

Most a magyar Alzában is van ismét, Áfával 459 900 Ft-tól indul: [link]

(#17961) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Srácok létezik hogy csak 15 ciklus van az akkumban? Nemrég vettem használtan, garancia már tavaly letelt róla :( Legion Y520 az alany, köszönöm

iPhone 13 Pro Max Sierra Blue & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#17962) Máté94


Máté94
addikt

Persze, ha tárolási módban használta, akkor minden további nélkül. :)

(#17963) n0is3es válasza Máté94 (#17962) üzenetére


n0is3es
aktív tag

2017.07 havi :) A másik kérdés milyen m.2-t szeret? Van egy Hp Spectre x360-am annak a samu m.2 ssd-ét nem is érzékelte mikor beraktam, sajnos a gyári hdd-m 8% condicióval bír :( kissé sector hibás

iPhone 13 Pro Max Sierra Blue & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#17964) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Ha minden igaz, akkor holnap megtekintek/megveszek egy használt, még garanciás Legion 5 15IMH05 típusú laptopot.
A kérdésem az lenne, hogy mik azok a specifikus dolgok amiket ajánlott a megvásárlás leellenőriznem a vásárlás előtt?

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#17965) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Vettem egy Legion 5 17ACH6H laptopot és volna némi gondom a kijelzővel, pontosabban annak megvilágításával.. Másnak is ilyen kiugróan világos sötét háttérnél a kijelző bal alsó része? Én ezt valahogy nem tudom elfogadni egy félmilliós gépnél.. Az oké, hogy ilyen a technológia, hogy valamennyire bevilágít, de szerintem ez nálam nem normális.. Remélem vissza adja kellően a fénykép...

Más.. Gyárilag milyen SSD-vel szerelik ezeket? Én az 1 TB verziót vettem, de az üzlet tette bele az 1 TB SSD-t, mert gyárilag ez 512 GB-os egységgel volt szerelve.. Nincs is ezzel baj, de a legolcsóbb Kingston A2000 egységet tették bele.. Gyanítom, a gyári felsőbb kategóriásabb volt a tesztek alapján, ahol ilyen 2500-3000 mb/s értékeket hoztak, ez a Kingston meg azért mégsem ugyanaz.. De ezzel nem is lenne gondom igazából, ez is megteszi.. A kijelző viszont idegesít és határozottan zavar minden boot-nál és sötétebb tartalomnál.. :/ Szerintem holnap vissza viszem és kicseréltetem.. :(

(#17966) Lackooo84 válasza Hoorus (#17965) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Bezelt nyomkodd meg kicsit a kijelző körül, akkor változik a bevilágítás, mind ilyen. Enyémben (igaz én németben vettem) WDC PC SN730 SDBQNTY-1T00-1101 van gyárilag, de gondolom ezeket olyan ssd-vel szerelik ami éppen van kéznél.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#17967) Plazmacucci válasza Hoorus (#17965) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Van egy rossz hírem :(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17968) Hoorus válasza Plazmacucci (#17967) üzenetére


Hoorus
őstag

Mire gondolsz pontosan? :)

(#17969) Gergello válasza Hoorus (#17965) üzenetére


Gergello
addikt

Laptopoknál és olcsóbb tv-nél szokott ilyen probléma lenne, az a neve, hogy screen bleeding.
Ez lutri, hogy milyet fogsz ki.
Ez amit a kifogtál sajnos nagyon erősen érintetett, nekem ennek a 10%-a van, az is csak az egyik sarokban.
Ha még tudsz, akkor állj el a vásárlástól.

(#17970) Lackooo84 válasza Gergello (#17969) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Első bekapcsolásnál enyém is elég csúnya volt, de párszor körbesimogattam a bezelt, és azóta szinte nem is látszik semmi. Hiába áll el, az összesnek ilyen a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#17971) Gergello válasza Lackooo84 (#17970) üzenetére


Gergello
addikt

Szerencséd volt, meg tudtad szüntetni, azt ami húzta/nyomta a panel.
Nekem azt az egy sarkot, ha nyomom, akkor arrébb csúszik kicsit a bevilágítás.
Ha ez az új sorozat valóban minden ilyen, akkor hagyni kell.

(#17972) Hoorus válasza Lackooo84 (#17970) üzenetére


Hoorus
őstag

Még alszok rá egyet, h mi legyen, mert egyébként elég jó a cucc.. :) Azt meg tudnátok mondani, hogy a gép kezelő progijának mi a neve? Amiben lehet állítani a különböző energiasémákat, overclockot, ilyesmit.. Nem találom a letöltős oldalon, de videóban láttam már..

Vantage, megvan :D

[ Szerkesztve ]

(#17973) Gergello


Gergello
addikt

Tetű notebookcheck is azt írja erre képre - a most tesztelt új Legion 5 -, hogy alig valami bevilágítás. ;] Hát nem értek egyet.


Itt az én gagyi asus gépem kijelzője:

[ Szerkesztve ]

(#17974) Plazmacucci válasza Hoorus (#17968) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hogy ezek ilyenek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17975) Hoorus válasza Plazmacucci (#17974) üzenetére


Hoorus
őstag

Holnap azért vissza megyek a boltba és kérem, hogy nézzünk meg egy másik példányt.. Nagyon zavar.. :/

(#17976) Lackooo84 válasza Hoorus (#17975) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De mi zavar? Normál használatnál semmit nem látsz belőle. Bootolásnál ne nézzél oda. :DDD

The Truth is out there...

(#17977) Hoorus válasza Lackooo84 (#17976) üzenetére


Hoorus
őstag

Az zavar, hogy 543 000 Ft-ért nekem ne legyen ilyen.. :((( :N

(#17978) Lackooo84 válasza Hoorus (#17977) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Jó sokért vetted. Bár itthon ekkörül mennek, nekem februárban sikerült dupla akciósan 800 euroért behúzni az enyémet, akkor ezek is fél milla körül mentek itthon, kevesebb rammal meg kisebb HDD-vel.

The Truth is out there...

(#17979) Hoorus válasza Lackooo84 (#17978) üzenetére


Hoorus
őstag

17'', 1 TB SSD, 32 GB ram.. így lett ennyi... köszönhetjük többek között az erős forintnak is.. :W :U

[ Szerkesztve ]

(#17980) Lackooo84 válasza Hoorus (#17979) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ugye fentebb már linkeltem én milyet vettem. Ahogy nézem itthon még így az akciós ára nélkül is egy százassal drágább lenne. Szóval azért így 280 körül számolva elég jó áron volt.

The Truth is out there...

(#17981) Plazmacucci válasza Hoorus (#17979) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem a minősége miatt kerül ennyibe. Lenovo egy kínai hitványság, de akkor is, ennyibe kerülnek a hardverek. Lehet venni kétszer ennyiért is gyengébb konfigurációt.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17982) Hoorus válasza Plazmacucci (#17981) üzenetére


Hoorus
őstag

Vissza vittem, becseréltem egy Rog Strix-re.. Ez már rendben van minden téren.. :) Bár a Legion nekem jobban tetszett a szolidabb külső miatt. A Rog Strix sokkal ''gémeresebb'' :DD

(#17983) Plazmacucci válasza Hoorus (#17982) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17984) mrdreamer


mrdreamer
csendes tag

Sziasztok!
Teljes tanácstalanságban vagyok már, hátha tudtok segíteni:
y530-15ich 1060-am van, céges laptop. Rendszeresen lefagyott, ezért újrahúztuk a Windows-t, drivereket. A Vantage mindent jónak mutat de a gép nyomorult lassú. 798mhz alapjáratról sehova nem mozdul a proci és nem tudom miért. A ventilátor se pörög fel maxra csak ha manuálisan indítom fn+q-val, de ilyenkor se mozdul el a proci 798mhz-ről. BIOS-ra tudok még gondolni de nem találok listát a verziókról, hogy megnézzem a legújabb van-e rajta (jelenleg 9vcn22ww). Köszi ha tudtok tippet adni.

(#17985) Kezai


Kezai
csendes tag

Sziasztok!

Van egy friss és ropogós, nagyon szeretett Legion 5 2021 (15ACH6H), a gondom az, hogy van egy headsetem (jó, igazából egy füles + egy asztali mikrofon kombó jackbe összekötve), ami korábbi gépnél tökéletesen működött (Asus),most a mikrofont iszonyú halknak veszi (tehát jackbe van dugva egy kvázi headset). Azaz a mikrofon kb konkrétan zéró hangot visz be, kopogtatásra és szájbavételes beszédnél észlel, tehát bemegy valami, de konkrétan nem aktivál voicedetectet egy teamspeaken, ha normál távra van.

A winbeállításoknál ráraktam a boostot is. Olyan, mintha nagyon levezérelné valami, de szoftveresen nem találtam megoldást.

Legionos jackes headset kapcsán tapasztalt valaki mikrofonos hangproblémát?

(#17986) Dhampir válasza mrdreamer (#17984) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lenovo magyar nyelvű honlapján alul a Támogatásnál van az Illesztőprogramok és szoftverek kiválasztásának lehetősége, ahol a sorozatszám beütése után a szükséges információ elérhetővé válik.

Ezenkívül a sorozatszám (S/N) alapján a garancia keresésnél is megnézhetőek a driverek, így az aktuális BIOS verzió is látható lesz, ha jól tudom:
Garancia keresése

Esetleg az alábbi topikokban is érdemes lehet megkérdezni a problémát, ha netán nem járnál sikerrel:

Azonnali notebookos kérdések órája

Gaming notebook topik

(#17987) mrdreamer válasza Dhampir (#17986) üzenetére


mrdreamer
csendes tag

Köszönöm! :)

(#17988) n0is3es válasza mrdreamer (#17987) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Szia, ez alapján a legfrisebb legutolsó bios verzió a 8JCN56WW 25 Feb 2021 :) [link]

iPhone 13 Pro Max Sierra Blue & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#17989) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 15ARH05 Legion 5, gyárilag Win10-el. Időközönként feldob egy ilyen ablakot hogy frissítsem a BIOS-t.
Ez miért lehet? Eddig úgy volt hogy akkor érdemes BIOS-t frissíteni ha valami nem megy. Viszont ha minden jó akkor nem kell erőltetni a BIOS frissítést.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#17990) 2018 válasza Moonwolf (#17989) üzenetére


2018
aktív tag

Vantage ban ki kell kapcsolni es akkor nem fog ugatni hogy frissitsed. :DDD

(#17991) Máté94 válasza Moonwolf (#17989) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem telepítsd, és nem fog utána egy darabig fájni a fejed. :)

Legtöbbször biztonsági frissítéseket tartalmaznak.

(#17992) Lackooo84 válasza Máté94 (#17991) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hja, meg elszórtan teljesítménycsökkentést is tartalmazhat... :U :B

The Truth is out there...

(#17993) kmiki19


kmiki19
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni Tőletek.

Ti az alábbi 2 laptop közül melyiket választanátok?

LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White (82JQ00ENCK) | LENOVO-SHOP.SK

vagy

LENOVO IdeaPad Gaming 3 15ACH6 Shadow Black (82K200RQCK) | LENOVO-SHOP.SK

utóbbit már a magyar alza-nál is lehet rendelni (de kicsit drágállom):
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 Shadow Black - Gamer laptop | Alza.hu

Megtisztelő válaszotokat előre is nagyon köszönöm! :)

Üdvözlettel: Miki

(#17994) Dhampir válasza kmiki19 (#17993) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha nem a Pro-t, akkor inkább egy sima Legion 5-öt.

(#17995) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Hogyan oldható meg Lenovo Legion 5 15IMH05 esetében a kijelző kikapcsolása?
Van esetleg erre vmi gyorsgomb?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#17996) Lackooo84 válasza pvt.peter (#17995) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

The Truth is out there...

(#17997) pvt.peter válasza Lackooo84 (#17996) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ez világos, de nem erre gondoltam, hanem konkrétan arra, hogy lehessen pl. FN billentyűvel ki/bekapcsolgatni a kijelzőt.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#17998) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!
Az miért lehet hogy a Legion 5 Type-C portján, usb 3.2 Gen 1 es eszközről (átalakító 3.0-ás kábelen keresztül) a másolás csak max csak 40 mbit/sec, miközben ugyanazzal az eszközzel egy a sima usb 3.0-ás porton meg 200 mbit/sec ugyanaz a művelet?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#17999) TeeJay


TeeJay
félisten

Sziasztok
Van egy ilyen Legion gamer laptop, hűtés takarítás miatt lekaptam az alját szépen ki lett pucolva a borda, szerelés előtt lehuztam az akkut, szerelés végén vissza lett dugva, azóta a tulaj szerint nem tölti Windows alatt 0%-ot ír rá.

Ez vajon mi a fene miatt lehet? Hogy lehet orvosolni mert nem akarok akkut venni neki :U
Attól hogy le van húzva majd fél óra múlva vissza dugva behülyül a töltés?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18000) n0is3es válasza TeeJay (#17999) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Az enyém pedig 50% romlott ugyan ez művelet miatt :D 20% romlása volt 3 éva alatt, aztán kitakaritás után hírtelen 50% az akku romlás. Érthetetlen ez a Lenovo pedig náluk dolgozom. A céges gépem is Lenovo de nem csinálta eddig :D

iPhone 13 Pro Max Sierra Blue & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.