Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17901) Sátán44 válasza Plazmacucci (#17900) üzenetére


Sátán44
addikt

Megtettem, de vmiért csak nem adta ki a képet. Bekapcsoltam a narrátort és így sikerült feltennem a megfelelő drivert, de monitoron kép továbbra sincs. Lehet a hdmi kábel rossz, vagy más is sérült a laptopban. Bár a windows beindult. Mára feladtam, holnap teszek még egy próbát. Köszönöm a segítséget.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#17902) danzas007 válasza Biohazardxxx (#17898) üzenetére


danzas007
csendes tag

Csak halkan megsúgom, hogy minél nagyobb órajelen megy a proci, annál gyorsabban cserél adatot a ramokkal. Hidd el, nem hülyék a mérnökök. Nézz teszteket, hogy a Macbookok mekkora hőmérsékleten működnek, és, hogy mai napig mennek az első szériásak is. :R

Persze, férfiasan' bevallom, én is újrapasztáztam, feszültséget állítottam stb. DE, az órajel az órajel. :))

Alap és állított frekvencián nézz memtestet.

(#17903) Biohazardxxx válasza danzas007 (#17902) üzenetére


Biohazardxxx
tag

Ezért irtam külön le hogy van hogy kikell kapcsolni néhány esetben a frekvencia korlátot. Apex legendnek elég 3.2ghz hogy kihajtsa a 1660ti karrit. Egy videóvágós vagy zeneszerkesztő proginak már velószínű kevés vagy csak lassaban menne vele. Nem hülyék a mérnökök én azt tudom és amit lehet kipréselnek a legfelső határokig szerencsétlen prociból de a kérdés az hogy ki is használjuk ezt? Használok daw progit de még nem sikerült megszorongatnom a procim :D Szerintem ez tulzás hogy 70%-al túlhuzzák, teljesen feelesleges, aki ilyen gépet vesz az többnyire játszik rajta és ahhoz bőven elég. Előző laptopom egy hp omen volt 1050ti, i7 7700hq kombóval, de a procinak megsem kottyant eza kártya :D Macbook-ot meg ne hasonlítsuk ezzel össze mert mint az iphone az is egy "életérzés" :D Egyszer volt a kezembe ilyen macbook de akkor sem kéne ha fizetnének érte... tudom én hogy stabil rendszer meg minden, de nekem az nem való, mint városi kislány kezében a kapa, kb olyan érzés nekem :D

Nem ellenkezni akarok hogy csak azért is igazam legyen, csak én igy "korlátozva" is kihasználom a gépet és nincs hiányérzetem hogy most gyengébb vagy akármi. egyszerűen feleslegesnek tartom ezt a túlhúzást. nekem nem ad annyival több pluszt hogy cserébe 95 fokon menjen játék közben.

Kérdésem az viszont lenne. Mennyire volt taknyos, maceráns a paszta csere? Gondolom nem sajnálták és szépen szétfolyt mindenre.... :D gyári kence után a saját hűtőzsírod mennyit javított a hőfokon?

(#17904) Kzohun válasza danzas007 (#17895) üzenetére


Kzohun
tag

Akkor a noti hdmi-jét összekötöm a moncsival akkor miért nem megy a 144hz?
Illetve ha már itt tartunk, az meg tudod mondani nekem, hogy több laptopot néztem és USB 3.2 Type-C (Gen.2) -vel randelkeznek, mini DP-vel nem. Ha a USB 3.2 Type-C (Gen.2) összekötöm a külső 144hz- monitorral akkor menni fog 1080p-ben a 144hz? USB-C - DP kábellel ?
Köszönöm! :R

(#17905) Kzohun válasza danzas007 (#17894) üzenetére


Kzohun
tag

Igen, ha ki van kapcsolva akkor rendben van, nem csíkoz. Viszont így böngészésre filmnézésre max, nagyon max 1 óra és off az akksinak, mert folyamatosan a 1660 TI megy...
Sehogy sem jó ez így.
Érdemes a csíkozás miatt Gariztatni, hogy mit csinálnak vele?

[ Szerkesztve ]

(#17906) danzas007 válasza Kzohun (#17904) üzenetére


danzas007
csendes tag

Ezek mind kábel függők. Azért nincs hdmi-n 144 hz-ed, mert gyenge minőségű a kábeled. Kábel meg kábel között óriási különbségek vannak. :)

(#17907) danzas007 válasza Kzohun (#17905) üzenetére


danzas007
csendes tag

Ez egy elismert lenovo hiba ami szoftveres és nem fizikai.

(#17908) Kzohun válasza danzas007 (#17907) üzenetére


Kzohun
tag

Ez miatt erdemes garizratni? Mit tudnak vele kezdeni?

(#17909) Sátán44 válasza Sátán44 (#17892) üzenetére


Sátán44
addikt

Sajnos nincs továbbra sem kép, de rendeltem az Aliról usb type c hdmi kábelt. Ezzel sikerülnie kell.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#17910) Tonycs


Tonycs
csendes tag

Üdv!

Legion 5-nél működik már rendesen a Hybrid mód?
Mert ahogy írtátok ez az Y540-nél nem volt jó.

(#17911) chris0000


chris0000
őstag

hi.
hi a Legion y540-nél miért csak 10/100-as net van utp-n. i59300+1660Ti. kábelem cat5e, 500as upc net. gigabit router . 11megával tudok max így tölteni...
Lenovo Legion Y540-15IRH 81SX00YXHV
eddig csak wifin használtam, de most utpn menne, nem értem.. tipp? thx. üdv.

(#17912) Plazmacucci válasza chris0000 (#17911) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egymillió szazalék hogy gigabites a lanja. Máshol van a hiba.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17913) Cucuska2 válasza chris0000 (#17911) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nem tudod kényszeríteni a gigabitet a kábelen? Linuxon van rá opció, gondolom Windowsban is ott van valahol.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17914) chris0000 válasza Plazmacucci (#17912) üzenetére


chris0000
őstag

hi. áhh megoldodott.. az a kurv@ kábel CAT5E volt de mégse tudta az 1000es sávszélt.. vmi hamisitvány lehetett.. kipróbáltam az asztali gép UTP kábellel, az is CAT5E és egyből 1000/1000 ethernet volt.. a vicc, h vagy két évig ilyen kábel volt a ps4 pron is és mindig csodálkoztam, h ilyen szarok a szerverek a sonynak, mert tényleg nem a sávszélről híresek, mint pl a steam rendszer.. és 10-12megával töltött mindig mindent a ps4re és a franc se gondolta, h a kábel meg 10/100-as.. :U
thx. üdv.
és #17913 is thx

[ Szerkesztve ]

(#17915) Plazmacucci válasza chris0000 (#17914) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17916) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

Nem tudom jó helyre irok e. A Laptop egy Lenovo Y50-70-es.
Játékkal (Cities Skylines)-al akadt gondom. A játék nem szereti az intel GPU-t, erre sok fórumon felhivják a figyelmet. Ok nem probléma van dedikélt dGPU benne (960M) -> Nvidia controll -> use dedicated GPU boom... semmi. Task mgr -> cities.exe nem válaszol....

"Baromkodás" közben, másik gépről, távoli elérést kipróbálva... elindul... Mi a ______? Eddig egy játék sem ment távoli módban. Jó ez sem játszható, de legalább tudom, hogy nem az install a hibás.

Javaslat alapján: Eszközkezelő -> Videókártyák -> IntelHD tiltása
Eredmény:
Laptop kijelző kikapcsol, külső monitor megy ééééss -> játék megy...

Szóval a jelek alapján "csak" az IntelHD-val van a baja, de hogy tudnám a Laptop kijelzőt a dGPU-val meghajtani?

GA

(#17917) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok!
Melyik az a legfrisseb BIOS verzió amin még lehetett undervoltolni a CPU-t, és azt honnan tudom letölteni? Jelenleg a BHCN35WW a legrégebbi amit vissza tudtam rakni. (ez van a C könyvtárban a BIOS mappában)
Y540-15IRH i5-9300H

[ Szerkesztve ]

(#17918) danzas007 válasza csanady97 (#17917) üzenetére


danzas007
csendes tag

Szia!

Ha jól emlékszem a 37-es. Viszont nálam gariban volt cserélve a lap, és a 38-assal kaptam meg. Akármilyet rakok vissza, nem tudom XTU-ban tartósan babrálni.

(#17919) bzs73


bzs73
őstag

Üdv!
Legion Y540-15IRH-PG0 notim van, most vettem egy 120hz-es tv-t. A kérdésem az lenne hogy eddig hdmi 2.0 kábellel volt a régi tv-vel összekötve, az csak 60hz-es volt, érdemes vennem 2.1 hdmi kábelt? Mert a tv-n az van, legalább is 1db hdmi 2.1,ott tudja a 120hz-et. Vagy a noti nem fogja tudni, nem tudom ez függ-e attól hogy a notiba milyen hdmi van -2.0 van csak. Egyébként gtx 1650 4gb vga van a lenovoban.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#17920) Cucuska2 válasza bzs73 (#17919) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én úgy tudom, hogy a sávszél megvan 1080p 120 Hz-re 2.0-n, de még 4k 120 Hz-re is chroma subsamplinggel. Miért nem kényszeríted egyszerűen driverből a 120 Hz-et, és nézed meg, hogy működik-e?

Vagy ha 4k 120-at szeretnél teljes színtérrel, akkor pedig a miniDP-t tudod átalakítani modernebb HDMI-re, mert a HDMI 2.0 a gépen.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17921) bzs73 válasza Cucuska2 (#17920) üzenetére


bzs73
őstag

Köszi majd megnézem, mini dp nincsen a gépen, chroma subsampling nem tudom mi, utánanézek.
Vagy van mini dp? én már nem tudom, lehet van. az jó lenne, soha nem használtam eddig, majd megnézem ha hazaérek.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#17922) danzas007 válasza bzs73 (#17921) üzenetére


danzas007
csendes tag

Van dp a gépen.

(#17923) bzs73 válasza danzas007 (#17922) üzenetére


bzs73
őstag

igen, most néztem van. Akkor adapter kell, vagy Olyan kábel ami nek egyik vége minidp-másik hdmi. Most a 2.1 hdmi fontos? A tv-n elvileg csak ott tudja a 120hz-et.

If a second or you are the first to lose.

(#17924) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!
Van egy telekomtól vásárolt y540es laptop,szeretnék benne SSD-t cserélni meg memóriával bővíteni,tudna valaki segíteni milyet vehetek bele,SSD-ből 256 vagy 512re gondoltam,de nem ismerem őket hogy M2 vagy tudom is én milyen jelöléseik vannak.
Meg memóriából is valami jobbat szeretnék bele.PubGtől komolyabb játék nem lesz a gépen,ha ez számít.
Tudna segíteni valaki?
Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#17925) villamos


villamos
őstag

PCI-E NVMe M.2 meghajtó kell majd bele (amin egy bevágás van), a sata M.2 nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17926) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Nekem olyan kérdésem lenne (hátha valakinek vannak tapasztalatai), hogy bármilyen Lenovo gépet javított e már valakinek a tmx papírok nélkül, csak szériaszám alapján? Csak mert van pár kollega, aki ilyen "szériaszámos" garival árul gépeket itt ph-n, és érdekelne, hogy ezekben mennyire lehet bízni. Én felhívtam a tmx-et, azt mondták számla nélkül nincs gari, hiába van a rendszerben széria alapján, viszont az eladók mást állítanak. Mi az igazság?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#17927) Dhampir válasza Lackooo84 (#17926) üzenetére


Dhampir
félisten

A szakszerviz követelménye a döntő.

(#17928) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy gondom.vettem tavaly t-től egy legion y540-t.
Vettem bele 2666mhz Hyperx Impact 2x8 GB memóriát,az Aida csak 2400nak méri őket,ez normális?
Másik ,újra raktam a perifériákkal egy időben a win10-t,nem tettem fel eddig külső drivert mondván a win10 mindent felismer ,de olyan mintha új korában gyorsabb lett volna pedig lecseréltem egy A2000es ssd-t is,Ti felraknátok a lenovos külső drivereket vagy csak egy részét és mit ha igen?
Az a baj kb 5 éve csináltam utoljára telepítést ,az is win 7 volt,szóval igen kiestem a gyakorlatból.
Köszönöm előre is!

Mr.Brightside

(#17929) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok!
Van egy y540-em i5 és 1650-el, ehhez van gyárilag egy 170W-os töltőm. Viszont most töltőt kellene vennem és kérdezném hogy 135W-os jó-e hozzá mert 170-et nem nagyon találok.

(#17930) Plazmacucci válasza csanady97 (#17929) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Így keress: [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17931) JJazon válasza csanady97 (#17929) üzenetére


JJazon
tag

Egy ismerősömnek ugyan olyan specifikációjú gépe volt, mint nekem (i7, 1650) és neki 135w-os volt. Azt hiszem L340 volt nála. Csak arra tudok gondolni, hogy a legion jöhet 20xx gpu-val is, ezért nagyobb tápot pakolnak mindenhova.
Szóval ha találsz 170-est, akkor én azt választanám, biztos ami alapon, de maga a hardver elmegy 135w-tal is.

[ Szerkesztve ]

(#17932) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Lenonovo Y520 1050Ti laptophoz a Lenovo-nál 2018-cas driver van. Maradjon ez vagy máshonnan érdemes frissebbet feltenni?
Az Intel driver 2020.

(#17933) M3Ny3'T89


M3Ny3'T89
újonc

Sziasztok!

Szeretett, régi motoros Y500-am billentyűzete elég "érzéketlen" (értsd: van, hogy harmadjára lenyomva bizonyos gombot sem érzékel, van, hogy elsőre rögtön 2x...a kis huncut. :)))
Ez jobbára a billentyűzet bal oldalánál jelentkezik, tehát feltételezem, hogy valamelyik mátrix-szal lehet kontakt hiba talán(?).
Találkozott valaki ilyesmivel? Esetleg van valakinek bontásra szánt magyar billentyűzetes darab? :DDD

(#17934) danzas007 válasza M3Ny3'T89 (#17933) üzenetére


danzas007
csendes tag

Takarítsd ki.

(#17935) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Lenovo Legion 5 17IMH05 82B30031HV laptopot vettem. Azt hiszem ez az Y550. Ennek a fedelét, a 15,6"-al ellentétben, nem tudom a fél kézzel felhajtani, nagyon feszes a zsanér. Nem tudom, hogy ez a 17,3"-as sorozat jellemzője, vagy rosszul van beállítva? Találkoztatok már ilyen problémával? Én semmit sem találtam, csak azt, hogy a 7i-nek ragasztott zsanérja van, míg az 5-nek csavarozott. Remélem a 17,3"-nak is az utóbbi. Visszavihetem kicseréltetni, de lehet az is ilyen lesz. Akkor marad a Telemax, ha lehet állítani a zsanéron. Mondjuk pont azt akartam elkerülni. Régen sok panasz volt rájuk. Nem tudom, hogy azóta változott a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#17936) Lackooo84 válasza pinnacle (#17935) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Megkérdezhetem mennyiért vetted, és hol? (Privibe is jöhet). A telemaxot meg inkább hagyd ki, mert képesek a vadiúj készülékeken is károkat okozni.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#17937) pinnacle válasza Lackooo84 (#17936) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mysoftnál. Írtam az Expertnek, ők a nagykereskedők, azt mondták vigyem vissza. Az még nem derült ki, hogy ez tényleg hiba, vagy ilyen a 17,3" sorozat. 15,6"-ot fel lehet hajtani fél kézzel. Videóban is láttam, DunaPlaza MM-ben is kipróbáltam. Szerintem nem éri meg ennyiért laptopot venni, csak ismerősöm ragaszkodott hozzá. Ha nem fontos a mobilitás, amúgy is csak asztalon lenne, jobb a mini PC+monitor, vagy az All in one PC.

[ Szerkesztve ]

(#17938) danzas007 válasza pinnacle (#17937) üzenetére


danzas007
csendes tag

Nem értem a gondod. MacBookon kívül a mai laptopok 99%-a nem egy kezes zsanéros.

Lehet, hogy gyárilag feszesebb vagy lazább néhány modell egy szérián belül, de ne várj flawless félkezes nyitogatást.

[ Szerkesztve ]

(#17939) pinnacle válasza danzas007 (#17938) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kisebb verzió simán nyitható fél kézzel, én is kipróbáltam a Duna Plaza MM-ben. Üzletben azt mondták, hogy az összes 17,3" laptop nehezen nyitható, mert a nagyobb kijelzőt tartani kell. Mástól meg azt hallottam, ez is könnyen nyitható. Nekem nem lenne probléma, de idős embernek tényleg küzdelmes.

(#17940) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Tudnatok nekem ajalnani olyan online boltot ahol arulnak kifejezetten hutoborda lefogatasahoz valo csavart Y740-hez? Ha ebay es hasonlo, akkor a hirdetes linkjet ha kerhetnem... Elore is koszonom. :R

Sajnos az en laptomopnal az egyik csavar kezdi megadni magat es nehezen lehet ki/be csavarni. :(((

Aláírás

(#17941) wanted5


wanted5
őstag

Találkozott már valaki olyannal, hogy IDLE-ben is folyamatosan 15W a CPU fogyasztása?
Pontosabban, Y540 (9750H - 1660Ti) és siralmas az akkuidő. Gyakorlatilag már mindent kipróbáltam, minden win beállítást átnéztem, throttlestopot is, stb stb.
Furcsa mód, hiányzik a win energiabeállíásoknál a 35W-os TDP down, pedig fent van a dynamic framework.
Ahogy elkezdtem monitorozni az értékeket feltűnt, hogy 12-15 W-nál nem megy lentebb a package power és ezért ilyen 1,5 - max 2 óra az akku idő (az előző dell gép 1-2-3 W-ra is lement)

Van erre valami megoldás? Aki még esetleg ilyen gépet használ hasonlókat tapasztal?

(#17942) FőDudu válasza wanted5 (#17941) üzenetére


FőDudu
addikt

Package power alatt a CPU felvett teljesitmenyet erted (mondjuk Intel XTU-ban)?
Mert az egesz rendszer teljesitmenyet merve ott a GPU is - ami ha nincs kikapcsolva (marmint a dedikalt), akkor kulon reszen lathato a HWInfo-ban).

GPU-t peldaul az MSI afterburner folyton piszkalja - azt a cuccot el kell felejteni akkus uzemido eseteben.

Nekem a Razerem (Optimussal) siman kibir 6-8 orat akkurol - de ha elinditom az MSI Afterburnert, akkor a GPU uresben benyel kozel 30 wattot. Nyilvan akkor a 80Wh akku mar csak kb 2 orara eleg.

Masik dolog a windows energia gazzdalkodasa. A Balanced profile el van szurva. Folyamatosan nyomatja a turbot. Power saver az mar jo.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#17943) wanted5 válasza FőDudu (#17942) üzenetére


wanted5
őstag

Ezt értem alatta:
(2 külön program, nyilván azért térnek el az értékek, mert nem egyszerre monitoroznak)

Nyilván a dGPU ki van kapcsolva + az összes win energiabeállítás kipróbálva és TS is.

(#17944) FőDudu válasza wanted5 (#17943) üzenetére


FőDudu
addikt

Probald ki ezt:
[link]

A 99% kikapcsolja a turbot - ennek hatasara a szorzo valahol 20 korul lesz (nem ismerem a procidat). Viszont a fogyasztasnak esnie kell.

A TS altal beallitott ertekeket csak a full shutdown/start torli - sleep/hibrenalas/ujrainditas nem.

Szoval full shutdown utan veletlenul se indits TS-t es ugy nezd meg a fogyasztast Hwinfo64 progival vagy Intel XTU-val, majd alitsd be a Power saver profilt es ugy nezd meg a fogyasztast.

Nalam a 10875h siman lemegy 2-3W koruli fogyasztasra.

FőDudu

(#17945) wanted5 válasza FőDudu (#17944) üzenetére


wanted5
őstag

Alapból ilyen profilon van mindig a gép, mivel egyelőre bőven elég a turbo nélküli teljesítménye is. Mint mondtam, a banális dolgokat végignyálaztam.
Ez előző gépnél a dynamic framework telepítése után megjelent a részletes beállításoknál egy 35-45W TDP választó is, itt az hiányzik, de nem tudom, hogy ez okozhatja-e a jelenséget.

(#17946) FőDudu válasza wanted5 (#17945) üzenetére


FőDudu
addikt

Milyen konfigod?
Volt olyan Realtek SD kartya es WIfi driver ami nem engedte a procit pihenni.

Szoval Realtek SD kartya es wifi kartya driver eseten keress masikat.
Es Intel RST uninstall.

Ezt nezd at, TS-ben latnod kell melyik C state nem mukodik.
[link]

FőDudu

(#17947) voyi válasza voyi (#17940) üzenetére


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Erre esetleg valaki tudna tanacsot adni nekem honnan tudok hutoborda lefogatasahoz passzolo csavart venni Y740-hez?

Elvileg M2 x 2.5mm hosszusagu a megfelelo.

Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#17948) GRaul válasza voyi (#17947) üzenetére


GRaul
őstag

Szetfarigcsaltad? :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#17949) voyi válasza GRaul (#17948) üzenetére


voyi
aktív tag

Dehogyis, talaltam egy online boltot ahol arulnak ilyen csavart, rendeltem is belole.

Aláírás

(#17950) kopogo


kopogo
tag

helló 1 kérdés remélem jó helyen teszem fel.
Adott 1 Lenovo legion 5 15imh05 laptop ki lett benne cserélve a memória 2*16gb ami nagyobb feszültségen adja le a tudását.
Valami xmp profilt kellene látnia biosba DE én nem látom sehol.
Mit kell beállítani hozzá hogy lehessen használni vagy nem is lehet laptopoknál ilyet??
Előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.