Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17151) bododani válasza Dhampir (#17146) üzenetére


bododani
senior tag

Nem volt a papírra írva hogy bármi baja lenne. Majd beviszem megint a laptopot egyszer:/

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#17152) Plazmacucci válasza HunyadiLa (#17150) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem kötötted vissza a ventilátor csatlakozóit a lapra :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17153) HunyadiLa válasza Plazmacucci (#17152) üzenetére


HunyadiLa
csendes tag

Néztem de nem, szerencsére rajta volt minden. Mindenesetre azóta elindult és megy...... nincs ötletem mi lehetett. Meghajtottam amivel lehetett és teljesen olyan mint újkorában. Remélem ilyen is marad :D

Köszi szépen.

(#17154) irony


irony
csendes tag

lenovo legion y530 touchpad már az első bekapcsolásnál sem működött, az eszközkezelőben sem látszik, csak az egér, a hivatalos oldalukon sincs hozzá driver.

külföldi fórumokon olvastam, hogy másoknál is jelentkezett ez a probléma, de megoldást senki sem írt...

innen mindent frissítettem, de semmi:
https://pcsupport.lenovo.com/hu/hu/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y530-15ich/downloads

ti tudtok valami megoldást?

karácsonyi ajándék lesz, így nem akarom visszaküldeni a garanciális javításra...

(#17155) Plazmacucci válasza irony (#17154) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Intel SIO drivert feltetted? Úgy ámblokk az Intel drivereket? Ott lesz a megoldás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17156) irony válasza Plazmacucci (#17155) üzenetére


irony
csendes tag

szerintem mindent telepítettem, de ezt az egyet felpakolom újból, hátha kimaradt.

ha nem segít, mit tudok még tenni?!

[ Szerkesztve ]

(#17157) Plazmacucci válasza irony (#17156) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jó kérdés. Ha nem megy, akkor gondolom szerviz. De az új gépeknél chipset driverben vannak már ezek az alapvető eszköz meghajtók, pl Ideapad 320. Ott sem a touchpad driver éleszti fel az eszközt, hanem a SIO.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17158) irony válasza Plazmacucci (#17157) üzenetére


irony
csendes tag

na, újrapakoltam mind a 4 chipset drivert, de semmi.

(#17159) Plazmacucci válasza irony (#17158) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ok. Nincs letiltva billentyű kombinációval? Több ötletem nincs egyenlőre :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17160) irony válasza Plazmacucci (#17159) üzenetére


irony
csendes tag

próbáltam azt is, megjelenik a tiltás/engedélyezés ikon a monitoron, de nincs rá hatással.

ha nem lett volna ezzel másoknál is probléma, elképzelhetőnek tartanám, hogy nincs rádugva az alaplapra a touchpad. :D

itt egynek megjavult, de nem tudja mitől...

https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Legion-y530-touchpad-not-working/td-p/4213276

(#17161) villamos válasza irony (#17154) üzenetére


villamos
őstag

Én az Intel -től, és az Nvidia -tól vettem le az összes drivert, a Lenovonál lévő driverek nem érnek semmit. Letiltani az Fn F11 -el lehet. Illetve van egy olyan is, ha egér van a gépre csatlakoztatva, le tudja tiltani az érintőpadot a téves kijelölés elkerülésére, vagy valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17162) irony válasza villamos (#17161) üzenetére


irony
csendes tag

ja, vágom az Fn+F11-et, és a "téves bevitel megakadályozását is kikapcsoltam".

most futtattam az Intel® Driver & Support Assistant-et az Intel oldalán, és azt írja, hogy:
Your Intel® software is up to date.

egyénileg kikeresve nem tudom, hogy mit honnan kellene telepíteni.

ez egy új gép, és első bekapcsolásnál a windows telepítéssel kezd, és már ott sem működött, billentyűzettel toltam végig, aztán csatlakoztattam külső egeret, ami működik.

(#17163) Plazmacucci válasza irony (#17162) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Eszközkezelőben egy ismeretlen eszköz sincs?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17164) irony válasza Plazmacucci (#17163) üzenetére


irony
csendes tag

az egyes pont nálam is megvan, alatta a Synaptics is, csak nem ez a verzió, (csak a szemléltetés kedvéért "loptam" a képet), viszont a 2. pont hiányzik, nincs mit engedélyezni:

rá tudok klikkelni az engedélyezésre, le is tudom okézni, de nincs mit kijelölni.

hogy tudnám odavarázsolni a touchpadot?
vagy nincs rádugva az alaplapra?

ennyire már szétszedtem, ez egy Lenovo Legion Y730-asról kép, de ugyanilyen az 530-is, gondolom az
aksi fölötti csatlakozók egyike a touchpad. ezért nem szedtem szét tovább, teljes szétszerelős videót, fotósorozatot pedig még nem csináltak róla, legalábbis nem találtam.

(#17165) irony


irony
csendes tag

nincsen ismeretlen eszköz.

(#17166) Plazmacucci válasza irony (#17164) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha biztos vagy benne, hogy Synaptics az eszköz, közvetlenül tőlük is lehet illesztőprogramot letölteni. Egyébiránt szerviz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17167) Dhampir válasza irony (#17165) üzenetére


Dhampir
félisten

Kipróbálhatod úgy is, hogy ráeresztesz pendrive-ról egy Linux Mint-ot, vagy Ubuntut. Amennyiben azok alatt működik, akkor Windows-os illesztőprogram probléma lesz.

(#17168) Cucuska2 válasza Dhampir (#17167) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nem nem! Csak Ubuntu 18.10 alatt működik a touchpad, se Mint 19, se Ubuntu 18.04 alatt nem működik gyárilag, csak ha az ember a blacklist.conf-ot varázsolja.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17169) Dhampir válasza Cucuska2 (#17168) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen, hogy felhívtad rá a figyelmemet! :R

Akkor Ubuntu 18.10 legyen a tesztre.

(#17170) KFORboy


KFORboy
senior tag

Sziasztok

Gyakorlati tapasztalatokat kérnék szépen Y530-ról (az i5-8300H + 1050Ti verzió áll vásárlás előtt)
Egész pontosan, hogy milyen nyűgjei vannak ?

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17171) Cucuska2 válasza KFORboy (#17170) üzenetére


Cucuska2
őstag

Recseg a hasa. Nincsen rajta sleep gomb. A venti alapfordulata magas, így sokszor a síri csendbe izomból felzúg.
Linux alatt kicsit küzdelmes, ez nem tudom, mennyire releváns.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17172) KFORboy válasza Cucuska2 (#17171) üzenetére


KFORboy
senior tag

Has recsegést kicsit részletesebben O_o

Sleep nem mozgat mert én hibernálok mindig és azt is kikapcs gombra állítva.

Ventit nem lehet külső programmal menedzselni ?
ThinkPadeken nagyon szerettem babrálbi a TPFC-al, hogy meglegyen az optimális.
De mondjuk ez egy olcsó gamer, csoda hogy ilyen pöpec hűtés van benne...
Azért kell ahhoz egyfajta perverzió aki ezen Linuxal akar bohóckodni :DDD

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17173) KFORboy válasza KFORboy (#17172) üzenetére


KFORboy
senior tag

Úgy látszik, majd csak holnaptól saját kezüleg fogom megtudni mi ez a hasrecsegés... :U

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17174) Cucuska2 válasza KFORboy (#17172) üzenetére


Cucuska2
őstag

Munka miatt kell a Linux, félig céges. Csak kernelt kellett váltani, blacklist.confban turkálni és manuálisan telepíteni a jó nV drivert + az Optimus drivert.
Alulról a jobb oldali második csavarnál összeszorítva recseg a háza.
Én nem találtam semmit, ami vezérelni tudná a ventiket, se Windows, se Linux alatt.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17175) KFORboy válasza Cucuska2 (#17174) üzenetére


KFORboy
senior tag

Én nem találtam semmit, ami vezérelni tudná a ventiket, se Windows, se Linux alatt.

Kellene nekünk mókus, ki írna egyet :B

Amm néztem / hallgattam zajteszteket a hűtésről...
Őszintén szólva, így teljesen korrekt (pedig kicsit fölé lőttem a hangerőt direkt mint a referencia beszéd hangerő)
Mondjuk nekem minden hangosabb lesz ThinkPad mellett :")

Köszi az infókat !

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17176) villamos


villamos
őstag

Én akárhogy tapogatom, nekem nem recseg.
A benne lévő Seagate viszont másfél percenként parkoltatja a fejét, kifejezetten hangosan.
A hűtés vezérlésére tényleg jó lenne valami szoftver. Úgy működik, hogy szép csendben van, nincs számottevő terhelés. Erre hirtelen beindul a sugárhajtómű, két másodpercre, majd amilyen hirtelen beindult, meg is áll. Ezt csak akkor csinálja, ha hálózatról megy a gép, ha akksiról akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17177) kvarhegyi


kvarhegyi
csendes tag

Sziasztok!

Tudom hogy nem biztos ide tartozik de úgy látom itt pörög a téma.

https://www.laptop.hu/lenovo-v130-15ikb-81hn00hghv-grey-8gb-win10

Mennyiben ajánlott ez a laptop?

Köszönöm,
Karesz

(#17178) Cucuska2 válasza KFORboy (#17175) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én HP ultrabookot használtam, attól is nyilván hangosabb.
Merevlemez:
Ha Linux alatt nem csatolom a merevlemezt, akkor folyamatosan parkolt fejjel van, Windows alatt pedig arról futnak a játékok, így nem tud parkolni. Minden esetre jó lenne valami parkolásra.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17179) KFORboy válasza Cucuska2 (#17178) üzenetére


KFORboy
senior tag

ThinkPad topikban illetve külső vinyóknál is előfordul ez a téma.
Pl nekem is van egy 1TB-os samsung storym ezzel a hülyeséggel.
Vannak vinyók amiknek a peogramjába van integrálva ez a parkolás, hogy megáll, van amelyik ezután nem használattól függetlenül újra felpörög a semmiért, aztán újra elölről (mint a samsung storym is :") )

Qrva idegesítő, plusz élettartam csökkentő.
Megoldásnak legrosszabb esetben az szokott lenni, hogy kell írni egy scriptet ami pár bitet folyamatosan írásban tart a lemezen pl egy mappában.
Így nem parkol be, mert folyamat használva van, de jelentéktelen mennyiségben, azaz ez nem olyan élettartam csökkentő és nem is zajos.

A scriptet ugyebár loopba kell rakni és befűzni az automatikusan rendszerrel induló cumók közé (ez windowson ugyebár egy laza mozdulat, behúzni az indítópultba vagy mibe)

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17180) Cucuska2 válasza KFORboy (#17179) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én erre Windows alatt az asztali gépemnél használok rá valami programot, de meg nem tudnám most mondani a nevét. WD-knél FW-be írás is játszott, én legalább kétszer csináltam ilyet, itt nem tudom, hogy van-e rá opció.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17181) Cucuska2 válasza Cucuska2 (#17180) üzenetére


Cucuska2
őstag

KeepAliveHD. Azért használom, mert több merevlemez van, amit ébren kell tartani.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17182) Dhampir válasza kvarhegyi (#17177) üzenetére


Dhampir
félisten

(#17183) KFORboy


KFORboy
senior tag

Windows telepítés előtt áll az Legion Y530
Driverek terén a Lenovo oldalához nyúljak, vagy vannak komponensek amiket érdemes inkább a gyártó weboldalát felkeresve külön lehúzni rá?

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17184) Cucuska2 válasza KFORboy (#17183) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én a Lenovo oldaláról telepítettem mindent, ment minden elsőre, gond nélkül.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17185) Greentea válasza Cucuska2 (#17184) üzenetére


Greentea
senior tag

+1

(#17186) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Lenovo Y510p laptopom van, frissítettem a v3.08 -as biosra, de mivel egy másik nem gyári wifi kártyám van, nem engedi használni. Van rá mód,hogy downgrade-elni lehessen 3.05re vagy előző verziókra? (gyári elég lenne, onnantól menne rá a megfelelő mod)

Nagyon sürgős lenne,hogy újra tudjam használni az internetet, esetleg ha valakinek van moddolt 3.08 biosa, legyen szíves ossza meg velem, nagyon megköszönném :R

Aláírás

(#17187) voyi válasza voyi (#17186) üzenetére


voyi
aktív tag

Időközben rájöttem a titok nyitjára,ami a backflash enable bios setupban, aztán sikerült is a moddolt 3.05öt beizzítani.

Aláírás

(#17188) dawexmp


dawexmp
újonc

Sziasztok!
Y510p az alany. Elég régen játszottam vele, kb fél éve, akkor viszont 80fok fölé semmi nem ment, mivel az összes lehetséges trükköt megcsináltam a géppel!Hűtőknél kivágva a ház nagyobbra, porvédő eltávolitva, alátét a hűtők csavarja alá, hogy jobban rásimuljon. 2 hete azonban egyik haverommal játszani akartunk Fifa 18-at, mikor feltűnt, hogy fél perc játék után szaggat a kép.Bekapcsoltam egyből a Rivatunert, hogy írja az órajeleket, valamint a hőmérsékleteket. A videókártyák 90+fokon mentek, és lecsökkentette a gép az órajelet folyamatosan. Több stress test progamot futtattam. Cpu, VGA, Ultrabay VGA egyaránt túlmelegedett.Gondoltam magamban újra kellene pasztázni, illetve kikell takarítani a hűtőt. Ez meg is történt, volt benne por rendesen, illetve a paszta is elég öreg volt, gondolom gyári. Coolermaster mastergel proval újrapasztáztam. A hiba viszont továbbra is fentáll. Ami érdekes, hogy kb fél percig normálisan melegszik, a hőfok görbéje 60foknál elkezd laposodni eléri a 70et és megindul felfelé egészen 96-ig. Processzor 2percig tartja a 78fokot és utána megindul 90felé. Többször szétszedtem, újrapasztáztam, nem lett jobb a helyzet. Valaki tapasztalt már hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#17189) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Haha, ma leültem játszani egy laza ~4 órát a gép elé, majd egyszer csak szólt a gép, hogy 10%-on van, legyek szíves feltenni őt tölteni.
Utána rámértem, és arra jutottam, hogy 70%-os CPU kihasználtságnál (2.9 GHz-en) és teljes GPU használatnál merül a gép, percenként fél/egy százalékot. Most adtam a procinak -0.1V undervoltot, ezzel kicsit javult ez a mutató. Viszont ez kiábrándító, én ritkán játszom, de akkor hosszasan.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17190) Dhampir válasza Cucuska2 (#17189) üzenetére


Dhampir
félisten

Önmagában nem merül, nincsen bekapcsolva az USB-ről való töltés lehetősége a BIOS-ban?

(#17191) Plazmacucci válasza Cucuska2 (#17189) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Olvastam fórumon, állítólag a legfrisebb bios segít.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17192) Cucuska2 válasza Plazmacucci (#17191) üzenetére


Cucuska2
őstag

Direkt feltettem; nem segít. És közben nem töltök USB-ről. Sőt, még a tápegységet is kiraktam az ablakba, kellemes szobahőmérsékletű lett, de nem segített.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17193) Plazmacucci válasza Cucuska2 (#17192) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor szerviz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17194) Cucuska2 válasza Plazmacucci (#17193) üzenetére


Cucuska2
őstag

Meglátom, hogy más játékoknál illetve hosszútávon mennyire zavaró, nem nagyon akarom kivenni az SSD-t és a plusz RAM-ot, és aztán reménykedni, hogy ne mondják azt, hogy nem garanciás már.
Abban sem vagyok biztos, hogy ténylegesen a fórumposztokban megoldódott a probléma, mert 10 perc CS:GO-val tesztelt az úriember, nem kiszámítható, szintetikus tesztekkel.
Illetve a szerviz ezzel mit tud kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17195) Snakekiller


Snakekiller
csendes tag

Szervusztok!

Adott egy vadiúj Lenovo Y530 15ICH típusú gép. Csak FreeDOS volt rajta, szóval pendrive be, BME-s MSDNAA lincenszel Win10 64 bit fel. Eddig OK, de azóta két súlyos problémám is van:

1.) Wifi: Rendszeresen (pár percenként, látszólag random módon) ledobálja a netet. A wifi kapcsolat sosem szakad meg, csak internet nincs ilyenkor az oprendszer szerint. Ha várok kicsit, általában magától megjavul, meg akkor is ha ki-be kapcsolom a wifi-t a tálcán. Felraktam a Lenovo lapjáról a legújabb BIOS-t meg az ajánlott WLAN drivert, de nem javult meg. A router egy ASUS RT-18NU, a firmware-t is frissítettem, de nem segített. Közvetlenül a router mellett és messzebb is ugyanazt produkálja. Van vagy 10 wifi-s eszköz a házban, egyiknek sem volt eddig ilyen baja.

2. VGA Driver: Telepítés után a Win10 rögtön felismerte az Intel VGA-t meg a NVIDIA 1050Ti-t és talált nekik drivereket. De se az asztali jobbgombos menüben, se az értesítési ikonok között nem látszott, hogy fenn lenne a szokásos NVIDIA, vagy Intel szoftver, csak az eszközkezelőben láttam a két VGA kártyát. Jó, gondolom letöltöm az NVIDIA-tól a legújabb drivert. Nem nyert, mert nem jó neki az oprendszer - utánaolvasás után kiderül, hogy (ha jól értem) csak a Lenovo által legutóbb jóváhagyott driver verziót lehet telepíteni. OK, próbáljuk meg azt - fel is megy szépen, megjelenik az "NVIDIA settings" az értesítési ikonok között, de az asztali jobbgombos menüben továbbra sincs semmi új. Ha az ikon jobbgombos menüjéből meghívnám az NVIDIA Control Centert, akkor nem történik semmi (Task Managerben sem látszik, csak 2 "NVIDIA Container" fut, amiből az egyik telemetriát futtat, a másik látszólag semmit). Próbálom felrakni a másik csomagot a Lenovo honlapján (NVIDIA VGA UI Driver), az meg nem hajlandó feltelepülni, akármit csinálok. Próbáltam az Intel drivert is frissíteni, de a telepítője azzal lép ki, hogy már fenn van a legfrissebb verzió. Próbáltam különböző sorrendben eltávolítani, újratelepíteni a drivereket, hiába. Szóval jelenleg mintha sehogy nem tudnám rendesen feltelepíteni a VGA drivereket.

Előre is köszönöm, ha valaki tanácsot tud adni bármelyik problémával kapcsolatban!

(#17196) Cucuska2 válasza Snakekiller (#17195) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én is küzdöttem az nV driverrel, nem tudom mi volt a megoldás, de megoldódott. A wifire nincsen ötletem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17197) villamos válasza Snakekiller (#17195) üzenetére


villamos
őstag

Nekem ez segített. [link]
Intel drivert az inteltől, nvidia -t az nvidiatól.
Sajnos utóbbi ragaszkodik a Geforce experience elnevezésű kémprogramhoz, nem engedi anélkül telepíteni....
Win 10 -nél a driverek frissítését érdemes letiltani.
Az inteles drivercsomag remélhetőleg a wifi problémát is orvosolhatja talán...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17198) Snakekiller válasza villamos (#17197) üzenetére


Snakekiller
csendes tag

Köszi, de már ezt is próbáltam. Egyik sem hajlandó települni - az Inteles konkrétan közli, hogy a driver nincs validálva erre a gépre, töltsem le a laptopgyártó honlapjáról a megfelelőt.

(#17199) Snakekiller válasza Snakekiller (#17195) üzenetére


Snakekiller
csendes tag

Update az 1.)-essel kapcsolatban, hogy mintha csak a gateway/DNS címmel lenne valami gond mikor "elmegy a net" - pl. a routert IP címmel akkor is el tudom érni. DHCP lease time 1 napra van állítva a routeren. Próbáltam parancssorból resetleni, flusholni ahogy sok helyen írták az sem segít.

(#17200) KFORboy válasza Snakekiller (#17195) üzenetére


KFORboy
senior tag

1.)

Lenovo oldaláról szedd le a drivert

2.)

Nvidia oldaláról szedd le a drivert !
Figyelj oda, hogy van LAPTOP verzió az 1050Ti-ra, a sima meg az asztali lenne ugye.
A kereső legördülő soraiban tudod kiválasztani !

Gforce experience is kell, másképp nem működik, illetve a lényeg az lenne, aztán az meg lefrissíti neked a megfelelő driver verziót !

*3.) Winfosra soha ne bízzál driver telepítést, pláne ne egy váltogatható hibrid GPU-VGA -val felvértezett Gamer notinál !
Értem én, hogy ez már nem 2006, de akkor is, a hozzávaló szoftver kell alá, nem a kókány Winfos ami arra jó, hogy ippeg működjön míg felrakod a szükséges drivereket !
A Routered meg lehet szimplán csak nem szereti a gépet vagy vice-versa... lehet a hardveres titkosító aktív és az hülyíti be, hogy folyamat más eszköznek adja ki magát a géped.

[Ugyan ilyen gépem van, ha nekem megy, neked is kell, hogy menjen :B ]

Szerk: WLAN driver ami nekem van

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.