Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18351) formula01


formula01
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Legion 7 (gen6) laptopom Onsite Premium Care (NBD) garival, de a laptopot nem Magyarországon (Romániában) vásároltam.

Tudom Magyarországon is érvényesíteni probléma esetén a garanciát, vagy csak a vásárlás országában lehetséges?

Újrapasztáztathatom a gépet garanciavesztés nélkül? (Nyilván ha a pasztázás közben keletkezne kár az más téma).

(#18352) Tsebacsi válasza formula01 (#18351) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lehet garanciáztatni, de lehet nem ártana elvégezni rajta a honosítást ha tartósan magyarországon leszel vele.
A pasztátás kicsit problémás lehet a Legion gépeknél, elviekben nem szabadna őket felnyitnia az ügyfélnek. Legalábbis a Depo/Carry-in garinál nem. Lehet NBD esetén vannak CRU alkatrészek, ezt hirtelen nem tudom megmondani.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18353) repvez


repvez
addikt

sziasztok, tudna nekem valaki abban segiteni, hogy javithato valahogy a hutőfentilátor vagy csere alkatrészt kell venni mindenképp hozzá? Y520as legionhoz
[link]
Esetleg másik ventilátorrol lecserélni a lapátokat vagy a motor részt?

Elég jol megkérik az árát egy egyszerü ventilátornak, olcsobb esetleg utángyártott, de kompatibilis az eredetivel létezik hozzá?
A CPU feloli ventilátorom egy kicsit szorul , nem tudom , hogy ez miatt nem forog vagy már miatt .
A másik szabadon forog és müködik is fordulatszám is változik terhelés alatt, persze amiota tudom, hogy nem jo az egyik azota nem használom olyan komolyan .

[ Szerkesztve ]

(#18354) Tsebacsi válasza repvez (#18353) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hogy gondoltad ezt a lapát cserét? :F Vagy a motort? Ilyen nem igazán van. Mi az a horror összeg?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18355) olle válasza repvez (#18353) üzenetére


olle
senior tag

Hali. Szerintem amit linkeltél nincs túlárazva. Ha azt nézed hogy MO.n van akar "holnap" át veheted illetve 12 hónap jótállás. Nem olyan rossz vétel ez. Nem hiszem hogy megéri a macerát meg a befektetett időt venni egy bizonytalan állapotú illetve eredetű ventit Ebayrol vagy Alirol. :R Amúgy mindenhol kb ennyi. 49-69 dollár.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#18356) repvez válasza olle (#18355) üzenetére


repvez
addikt

nem mondtam, hogy horror osszeg vagy tulárazva, csak megjegyeztem, hogy egy kicsit drágáb mint amit elsöre gondoltam, egy egyszerü ventilátor párosért. enyniért CPU ventilátorokat lehet venni amiben azért több anyag és tervezés van mint itt.
A ventilátor cserét meg ugy gondoltam, hogy egy Házventilátort is szét lehet szedni , hogy leszedni a forgo részt és igy talán kitakaritva befujva valamilyen zsirral, talán megjavulna a ventilátor, vagy ha van egy hasonlo átmérőju kis ventilátor akkor arrol az állo vagy a forgorészt át lehetne tenni.
Természetesen a megfelelo bekötéssel.

(#18357) olle válasza repvez (#18356) üzenetére


olle
senior tag

"enyniért CPU ventilátorokat lehet venni amiben azért több anyag és tervezés van mint itt. "

Gondolom komplett CPU hűtőre gondolsz. Ami részben igaz is. De itt kb csak a magasságra kell figyelni és pont.

A laptopba meg erősen limitált helyre kell bemennie.

"A ventilátor cserét meg ugy gondoltam, hogy egy Házventilátort is szét lehet szedni , hogy leszedni a forgo részt és igy talán kitakaritva befujva valamilyen zsirral"

Igen szét lehet. Te is szét szedheted. Ki is takaríthatod. Az más kérdés hogy ez meddig lesz jó.

"vagy ha van egy hasonlo átmérőju kis ventilátor akkor arrol az állo vagy a forgorészt át lehetne tenni."

Ez is megoldás. De akkor kell 1-2 darab méret azonos venti (magasság, átmerő) akkor már megint oda térünk vissza hogy egyszerűbb 15K ért megvenni az új gyári ventit mint maszatolni.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#18358) Anubris


Anubris
őstag

2023-as modell legion 5 pro-hoz milyen laptop hűtőt ajánlanátok?
Akár olyan modell is érdekelne amiben nincs ventilátor csak ágyba lehet vele használni a gépet.

(#18359) Gawamatsu válasza Anubris (#18358) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Tök felesleges hozzá bármi. 2021-es L5Pro (5800H, 3070) alatt DeepCool Multi Core X6 volt és akkor ért valami, amikor a gép nem csinált semmit, 1-2°C minusz.
Különben eladó :)

(#18360) Anubris válasza Gawamatsu (#18359) üzenetére


Anubris
őstag

Másodfokú (hólyagos) égési sérülésem lett a combomon tőle, pedig vastag szabadidőgatyában voltam, szóval valami pad kell. :D

(#18361) chris0000


chris0000
őstag

hi. vkinek van tapasztalata Lenovo Legion 4090-es géppel. az intel i913900-as cpu-nak meg a 175W-os 4090-nek elég lesz majd az a hűtés, ha jön a melegebb nyári időszak, és be lesz terhelve nagyobb hardverigényes játékokkal, mint a Cyberpunk? vmikor egész jó áron el lehet csípni egy-egy db-ot itt hardveraprón, csak az az intel cpu szerintem baromira melegszik, ha be van/lesz terhelve, de a gpu is... a cooler boost elág lesz rá? thx. üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18362) Gawamatsu válasza Anubris (#18360) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

KillHates-t keresd meg itt. Átpasztázza a GPU-CPU-t és jobb lesz.
A fentebb említett gépRyzen Controllerrel volt visszafogva, azóta nem kell.
Aida stress test alatt 84°C volt a CPU max terhelés alatt.

(#18363) voyi válasza chris0000 (#18361) üzenetére


voyi
aktív tag

Nékem a 4080 GPU van, de azis 175Wot eszik max. Bár tavaly karácsony előtt vettem a laptopom (Legion Pro 7 8gen), erős fűtésnél amikor már 30°C körüli volt a szobámban a hőmérséklet akkoris max csak 74-75°C-ig hevítette fel a Cyberpunk alatt, szóval ott még az overclocknak is bőven van headroom. A gond itt az i9 procival van, ott még undervolttal is eléggé megközelítette, esetenként megis haladta a 90°C-ot. Bár hozzáteszem, ígyse volt túl forró a billentyűzet, de nyáron én tervezek majd venni alá egy jobb hűtőt (IETS).

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#18364) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Van egy Legion Pro 5 16IRX8 laptopom (82WK00HRHV)

Kérdésem, hogy a Lenovo Vantage-ben miért nincs nekem CPU-túlpörgetés?
Neten olvasgatva elvileg kellene legyen a GPU-túlpörgetés felett....

(#18365) nggabi válasza kory24 (#18364) üzenetére


nggabi
nagyúr

a bios-ban le van tiltva. amúgy tegnap jött ki új bios, nem sok újdonság van benne de végre bekapcsol a gép ha töltőre rakod. fél év alatt sikerült kijavítani :D

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#18366) kory24 válasza nggabi (#18365) üzenetére


kory24
őstag

Értem köszi.
És a biosban lehet azt engedélyezni?

(#18367) chris0000 válasza voyi (#18363) üzenetére


chris0000
őstag

hi. nekem is egy 3080-as MSI Leopardom van, amivel teljesen megvagyok elégedve, és már lassan 3 éve használom... nekem is simán felmegy 90 fokra a cpu használat, de ez nem gond. látod az újgenerációs laptopokban is simán felmegy addig. sosem lesz 50-60 fokos, mint egy asztali gépnél full terhelés alatt AAA játékoknál. milyen tornyok vannak az asztali cpukon... magasnak tűnik :Y az is, de nem lesz baja, bár nem árt nyáron egy jó hűtés alá, vagy egy klíma, ami szinten tartja a szobahőmérsékletet, meg a gépet is... thx. üdv.

(#18368) nggabi válasza kory24 (#18366) üzenetére


nggabi
nagyúr

Igen.

"szenyor dzsíííí"

(#18369) chris0000


chris0000
őstag

hi. az emagon futo elektro hétvége miatt van vmi -10% kupon a laptop árak alatt (ahol van). Nah most ez még lejön szerintetek az árból, vagy már a csökkentett vételár látható? thx. üdv.

(#18370) nggabi válasza chris0000 (#18369) üzenetére


nggabi
nagyúr

Lejön, de mellé kell tenni valami olcsó terméket. Rakd a kosárba és meglátod.

"szenyor dzsíííí"

(#18371) ace05 válasza ace05 (#18318) üzenetére


ace05
senior tag

Ha valaki laptop hátizsákot keres, van fölös 65k-ja (német amazonos ár, szállítással), sokat hordozgatja, meg mellette sok cuccot vinni akar, akkor ajánlom az Everki Business 120 (titan) 18,4-es notebook hátizsákot.
Életemben nem vettem még ennyi pénzért táskát, spúr vagyok, valamennyire még mindig fáj az ára. De egy hét használat után, nagyjából értem, miért ennyi. Nagyon jól van összerakva. Rengeteg hely van benne, a laptop része nagyon ki van párnázva, ezerszer kényelmesebb hordani, mint az előző táskámat. Ebben már biztonságban érzem a lenovo legion 5 17ach6h notimat.
Amiért megvettem, mert sok helyen olvastam, hogy kb elnyűhetetlen ez a táska. Meg a másik táska amit alin néztem ki, olcsóbb volt (20k), de valahogy ez jobban megszólított.

[ Szerkesztve ]

(#18372) chris0000


chris0000
őstag

hi. Ti, h használjátok külső monitorral a laptopot? szeretnék venni egy OLED monitort a géphez, de ha cooler booston megy majd a gép, max teljesítményen, a kijelzőt lehet nem olyan jó lezárva tartani hosszú távon.. csaj jobban távozik a hő nyitott kijelzővel, és nem fűti szét belül a gépet.. thx.

(#18373) nggabi válasza chris0000 (#18372) üzenetére


nggabi
nagyúr

vágd le róla ;] amúgy kb nekem is felesleges a belső kijelző mióta van monitorom. lassan ideje asztali gépre váltani :D

én ki szoktam nyitni, jóvanazúgy.

"szenyor dzsíííí"

(#18374) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Magyar emagról vásárolt román származú legion esetében kell valamit intézni a garancia honosítással? Tudom, emag mindenképp vállal, de lehet gyorsabb nem rajtuk keresztül intézni, ha bármi gond lenne.

Másik kérdésem, hogy a billentyűzet US angol benne sajnos, lehet ezt valahogy cserélni garancia vesztés nélkül? Akár házilag mint thinkpadeknél, akár szervízben cseréltetni?

Köszi

(#18375) qfm válasza qfm (#18374) üzenetére


qfm
senior tag

Illetve a honosítást hogyan lehet elvégezni, ha kellene? :))

(#18376) Tsebacsi válasza qfm (#18375) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Szerintem nem feltétlen szükséges a honosítás, de ha mégis szeretnéd, akkor azt meg kell kérdezzem, mert a specifikus site-on csak a garanciával kapcsolatos frissítéseket tudod megcsinálni, a honosítással kapcsolatosakat tudtommal nem.
[link]
Amíg van érvényes számlád az emagtól és azon a megfelelő garanciaidő szerepel, nincs baj, max a fenti oldalon magad is meg tudod csinálni a pontosítást, és akkor az fog szerepelni az adatbázisukban, mint ami a számládon szerepel.
Billentyűzetet cseréltetni csak szervizben tudod (jelen ismereteim és a garancialeírás szerint), ha nálunk csinálod, és tőlünk rendeled a billentyűzetet, akkor úgy kerül beépítésre, hogy felveszi a készülék garanciáját (tudtommal).
Írok pm-et hogy kinek és hova írhatsz ezzel kapcsolatosan, ők pontos választ tudnak majd adni, és természetesen ajánlatot is a cserére.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18377) gabyka válasza Tsebacsi (#18376) üzenetére


gabyka
aktív tag

Ez a bill csere dolog engem is érdekelhet, ebben a gépben, ha értelmes áron megoldható...

Szerk.: nekünk is cicáink vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#18378) nggabi válasza gabyka (#18377) üzenetére


nggabi
nagyúr

én még 3 éve kérdeztem, az 5600xh-be lett volna 60e.

"szenyor dzsíííí"

(#18379) gabyka válasza nggabi (#18378) üzenetére


gabyka
aktív tag

:U ha ma is hasonló áron megy, akkor marad az eredeti...

(#18380) Tsebacsi válasza gabyka (#18377) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Írtam :R

Éljenek a cicák! :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18381) nggabi válasza gabyka (#18379) üzenetére


nggabi
nagyúr

tuti nem. 2x annyi minimum :D

"szenyor dzsíííí"

(#18382) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok! Újra lett rakva a noti, a vantage is újra lett telepítve ms storeból.
Két dolog lett más. A vantage tálcáról indítható gyors menüjéből eltűntek ikonok. Pl.: A tárolási mód amit rendszeresen használtam. Most nincs ott. Ezeket hogy lehetne visszaállítani?

Ilyen volt:

A második: teljesen értelmetlen lenyíló fülek.

A régebbi változatban rendesen belehetett állítani a dolgokat, most meg üres lenyíló menü van. Ezt mi okozza vagy mi lehetne ezekkel csinálni?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18383) Cucuska2 válasza Moonwolf (#18382) üzenetére


Cucuska2
őstag

Gondolom az összes drivert is feltelepítetted a gyártó weboldaláról, nem csak annyit csináltál, hogy feltelepítetted a Windowst és letöltötted a Vantage szoftvert?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#18384) Moonwolf válasza Cucuska2 (#18383) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Igen, mindent feltelepítettem!

Emiatt lett újratelepítve. #18329, #18322

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18385) peet05 válasza Moonwolf (#18382) üzenetére


peet05
tag

Szia!

Próbáld meg ezt: [link]

(#18386) ace05


ace05
senior tag

Egy 17ach6h laptopról lenne szó. Windows 11-et használok. Néha azt veszem észre, hogy megakad a gép. Néha akkor akad meg ha a tálcán, wifi-hang gombra nyomok. De csak 1-2 másodperce. Találkozott már valaki ilyennel. Friss mind a driverek és az os.

(#18387) voyi válasza ace05 (#18386) üzenetére


voyi
aktív tag

Safe mode-ban is próbáltad? Illetve a bios frissítés is megvolt?

Aláírás

(#18388) Hancur


Hancur
junior tag

Sziasztok. Vettem egy legion slim 5 öst, telepítettem a service bridge t de hiába próbálom elindítani akár rendszergazda jogokkal nem indul. Egyszerűen semmi.
Aztán még az a nagy problémám, hogy házimozira kötve nem szól csak a jobb front. Próbáltam youtube ot spotify t de csak a nyüves jobb oldal szól.

(#18389) Gawamatsu válasza Hancur (#18388) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

LEnovo Vantage kell neked. A service bridge annak egy kiegészítője, de nem önálló alkalmazás.
Gondolom driver és egyéb frissítésekhez, funkció kezeléshez kell.

(#18390) Hancur válasza Gawamatsu (#18389) üzenetére


Hancur
junior tag

Köszi megnézem. Igen ahoz is meg babrálni klaviatúra szineivel. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.