Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17651) Kzohun válasza hatala (#17650) üzenetére


Kzohun
tag

Szia,
nekem is egy Y540-esem van, pontosan ilyen:
i7 9750h, 1660 Ti, 16gb mem, 1tb m.2 samsung 970 evo plus. Kiváló gép, ár értékben veri az összes gyártóét sztem.
1650 és 1660 ti között sok a különbség.

(#17652) hatala válasza Kzohun (#17651) üzenetére


hatala
tag

Köszi az infót.

Ha nem játékra kell, akkor is fontos a 1660 a 1650 helyett?

Köszi.

(#17653) Kzohun válasza hatala (#17652) üzenetére


Kzohun
tag

akkor nem, elég lehet a 1650

(#17654) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Mit gondoltok el lehet adni, lehet ebbol meg valahogy valamennyi penzt csinalni?
Lenovo Idepad Y580-as gepem tonkrement sajnos, beazott, laptopszaki bevizsgalta, szerintuk javithatatlan annyira oxidalodott az alaplap. Ezen felul annyi hibaja van meg hogy a "W" gomb kiesett a billentyubol, egyebkent tokeletesen mukodott amig be nem azott.

El tudom igy adni? Ha igen mennyiert?
Javaslatok?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#17655) Plazmacucci válasza Gravity1234 (#17654) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez nem az a topik. Amúgy valszeg egyben nem tudod eladni. Van beárazós topik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17656) Gravity1234 válasza Plazmacucci (#17655) üzenetére


Gravity1234
tag

Megtenned hogy adsz linket ahhoz a topchoz?
10 percre porgetem a tobb szaz forum temat es nem talalom...koszonom,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#17657) troland26 válasza Gravity1234 (#17656) üzenetére


troland26
őstag

(#17658) #68216320


#68216320
törölt tag

Srácok, a Lenovo Legion Y540 laptopnak van advanced bios-a?
Azaz bios szinten lehet feszültséget, ram időzítést, ilyesmit állítani?

(#17659) Plazmacucci válasza #68216320 (#17658) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincs.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17660) hatala


hatala
tag

Sziasztok.

Vettem egy Y540 et 8GB ram van benne, milyet érdemes venni bele a 16 GB-os bővítés miatt?
Ebben 4 slot van? Tehát 4x8 GB ig bővíthető?
Köszi a választ! :R

(#17661) Cucuska2 válasza hatala (#17660) üzenetére


Cucuska2
őstag

2 RAM slot van, nagyon kevés notebook van, amiben 4 van.
És 2x16 a max, ami támogatott.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17662) hatala válasza Cucuska2 (#17661) üzenetére


hatala
tag

Értem köszi.
Azt lehet tudni pontosan milyen ram van benne?
Csak hogy olyat vegyek bele még 8 GB - t.
Vagy mindegy csak egyezzenek a paraméterek?
Köszi

(#17663) Máté94 válasza hatala (#17662) üzenetére


Máté94
addikt

Használj HWInfo64-et, és megtudod nézni. De, kétlem hogy 1x8GB-od van, igy 2x8GB-ra lesz szükséged.

(#17664) Cucuska2 válasza Máté94 (#17663) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az én Y530-amba 1x8 volt.
Amúgy pedig mindenki általában rohan megvenni az egyező RAM-ot, de nekem az a tapasztalatom, hogyha az órajel stimmel, akkor menni fog a dual channel.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17665) hatala válasza Máté94 (#17663) üzenetére


hatala
tag

Rendben köszi.
Csak azért kérdeztem, mielőtt még megbontanám mindkét SSD csere és a RAM bővítés miatt, illetve az oprendszer telepítése miatt, mert megvenném a ramot is, így nem kell 2x szétszedni, ha tudom hogy 1x 6 vagy 2x 4GB ram van benne és hogy milyen.

(#17666) orgadin


orgadin
csendes tag

Sziasztok!
A Milyen SSD-t vegyek? topikba már kérdeztem, de hátha tudtok segíteni.
Van egy Lenovo Y700-as laptopon, és az 1Tb hdd mellé akartam tenni egy Kingston A2000 250GB M.2 PCI-E ssd-t.
A beszerelés megtörtént, viszont se Bios-ba se Win10 alól nem látom az ssd-t. Én néztem be valamit, és csak sima SATA ssd-t kellett volna belepakolnom Az op rendszert és 1-2 játékot futtatnék róla csak.
Biosban nem látom, és lemezkezelőben sem. Ha át kell állítani az M.2 slotot Sata-ról Pcie-re, akkor azt nem találtam meg sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#17667) Dhampir válasza Cucuska2 (#17664) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak volt, már nincs meg? :F

(#17668) Cucuska2 válasza Dhampir (#17667) üzenetére


Cucuska2
őstag

Vicces sztori.
Néha meghal a hangkártya, napokig nem működik (az eszközkezelő azt jelenti, hogy nem tudta elindítani), aztán 3 hónap, fél évre jó, majd hazamegyek karácsonyozni, és nem működött. Aztán 26-án éjszaka random elindítom, hátha, és akkor meg jó.
Így gariba sem tudom elküldeni, hiszen szinte biztosan jó lesz, amikor ők megkapják.
Gondoltam, hogy eladom, mert jó áron megy, de nincsen értelmes kínálat 250-300k körül - egyedül szinte az ASUS TUF 505-ök jók teljesítményben és kinézetben, de minden port a bal oldalán van, és szerintem az undorító.
Így vettem egy külső hangkártyát 10k-ért.

És azért múlt időbe tettem, mert 2x8-ra bővítettem!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17669) Dhampir válasza Cucuska2 (#17668) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszönöm, hogy leírtad a problémát.

A régebbi gépeik stabilabbak voltak, szerintem.

Az olyan apróságok számomra bosszantóak, mint például a MicroSD kártya olvasó elhagyása és a billentyűzet megváltoztatása.

Pedig ez az üzleties megjelenés vonzóvá tette az Y530 és Y540 Legion-öket néhány felhasználó számára.

(#17670) Cucuska2 válasza Dhampir (#17669) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nekem az SD kártya hiánya nem zavaró, mert van egy másik, hordozhatóbb laptopom. Igazából ezt szerettem volna hordozni, de a 2.3 kg és a kicsi touchpad miatt végül lemondtam róla (jó, az akkus üzemidő is kevés volt, de azt tudtam előre). Vettem egy használt üzleti Dellt 70-ért, így azt hordozom hétközben, hétvégén, ha megyek valahova és esténként szeretnék játszani, akkor viszem az Y530-amat, amikor meg otthon tudok lenni, akkor pedig asztali gépen és 32 colos monitoron játszom.

Nekem inkább az a nagyon fájó, hogy van numpad, így az egész bill és touchpad bal oldalt van, ami szerintem hülyén is néz ki, és kényelmetlen is. De amúgy én is főleg amiatt vettem az Y530-at, mert nem üvölt róla a géming. Ami ráadásul ezeknél az olcsóbb laptopoknál egyenlő a fröccsöntött pirossal.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17671) hatala


hatala
tag

Sziasztok.

Pár infót megosztanék a Lenovo Legion Y540 vásárlóknal, ha valakinek érdekes lehet.
A múlt héten vettem egy ilyen masinát, i7-es procival, alapból 8GB rammal és 256 GB SSD-vel.
Memóriát bővítettem egyből 16 GB-re.

Két slot van benne, alaból gyári kiszerelésben 1 db. Samsung márkájú 8GB rammal adják, amilyet nem kapni itthoni forgalmazásban, tehát nem tudtam ugyanolyat bele venni.
Tehát nem 2X 4 GB rammal, tehát csak 1 db. 8 GB ramot kell bele venni a 16 GB bővítéshez.
vettem hozzá 1 db Kingston HyperX Impact CL15 (HX426S15IB2/8) típusú ramot, tökéletes megy a gyárival dualban.

A gyári SSD is simán bővíthető volt nagyobbra, egy Samsung 970 EVO Plus ketyeg már benne, a másik tárhelyre ami a hdd Sata hely, pedig egy Samsung 860 EVO 500 GB SSD került, szépen együttműködik minden. Adtak hozzá adaptert is a gyári csomagban, csak össze kellet csatlakoztatni és kész. Mondjuk leszedni a hátlapot, nem volt egyszerű.

Fontos.
A Lenovo egyik viszonteladójánál vettem, aki gyártói 2 év garit adott rá.
Ezt megelőzően voltam más boltban is, ahol valószínűleg szürke impotos gépet árulnak ugyanannyiért, - Computer Imperium - na itt már csak 1 év gyártói és + 1 áv bolti garit adtak volna ugyanennyiért, ezt a boltban tudtam meg.
Ha cégre veszi itt az ember, akkor csak 1 év garit adtak volna, mert hogy cégre veszem!
Ez azért érdekes, mert ilyen kitétel egy hivatalos forgalmazónál nincs!

Na így gyorsan ennyi észrevétel!
Nagyon gyors a gép és a nekem nagyon fontos, szinte hangtalan!

(#17672) Dhampir válasza hatala (#17671) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönjük a beszámolót!

Melyik konfigurációt vetted, mi a cikkszáma?

(#17673) hatala válasza Dhampir (#17672) üzenetére


hatala
tag

Szívesen.
Ez volt az.
[link]

(#17674) Dhampir válasza hatala (#17673) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

(#17675) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Sziasztok! Használ valaki Lenovo Legion y540 laptopot? Mik a tapasztalatok?

(#17676) turho válasza turho (#17649) üzenetére


turho
addikt

Ez a gondom még nem szűnt meg, és nagyon unom már 🙁 tegnap kipróbáltam a Bulletstorm játékot, és ismétnem a tv-n szólt. Aztán néma maradt, letoltam egy pályaszakaszt. Majd az átvezető animnál meg brordított a tv-n a hang .... Hogy utána a következő pályàn újra néma maradjon.
De hálistrnnek, az The Evil Within is a laptopon szólt....
Másnál mindig normálisan szól a HDMI-n a hang, csak én vagyok ilyen balfasz?
:W
(Lenovo Y520 ...)

Eladó dolgaim, Masszív, minőségi Cannondale XL E-BIKE extrákkal, beszámítás elképzelhető.

(#17677) Kzohun válasza kockaskocka (#17675) üzenetére


Kzohun
tag

Szia!
Én használok és nagyon pöpec! 1660 Ti + i7 9750 + 1tb m.2 ssd + 16gb mem

(#17678) kockaskocka válasza Kzohun (#17677) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Szia! Van egy i7-9750 / 8GB RAM / Geforce 1650 4GB / 512 GB SSD / 1TB HDD Legion Y540 számlával, 2 év garival 319eFtért.
Gondolkodom rajta, de van pár kérdésem:

1. Mennyire melegedik a CPU?
/lehet jobb lenne a i5-9300?/

2. Mennyi az üzemidő sima office használatnál? /főként csendes irodában lenne munkára használva/

3. Utólag tehetek bele én még 8GB RAMot garivesztés nélkül?
/ ebben a konfigban 16 GB RAMmal nem találtam /

4. Mennyire mennek sokat és nagyon pörögve a ventik sima office használatkor?
/ egy tárgyaláson zavaró lenne ha nagyon felbúgna /

Örülnék, ha tudnál válaszolni! Köszönöm !

(#17679) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Word használat alatt 74 fokos az Y570es 7 éves laptopom i7es CPUja. A venti is folyamatisan megy. Ez tűnt fel. Ez normális, vagy pasztázni kell?

(#17680) Don Atosz válasza kockaskocka (#17679) üzenetére


Don Atosz
tag

Mikor pasztáztad utoljára?

(#17681) kockaskocka válasza Don Atosz (#17680) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

A Lenovo a gyárban. Én soha.

(#17682) Máté94 válasza kockaskocka (#17679) üzenetére


Máté94
addikt

Mondjuk valami folyamat biztos megy, mert másképpen nehezen hiszem el, hogy ezek idle értékek.

Optimus be van kapcsolva?

(#17683) kockaskocka válasza Máté94 (#17682) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Nincs bekapcsolva. De nem is befolyásolja a hőmérsékletet...most vettem észre a napokban

(#17684) Don Atosz válasza kockaskocka (#17683) üzenetére


Don Atosz
tag

Szerintem 7 év után illene kitakarítani és újrapasztázni :)

(#17685) Máté94 válasza kockaskocka (#17683) üzenetére


Máté94
addikt

Dehogy nem.

(#17686) kockaskocka válasza Don Atosz (#17684) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Melyik szervízbe vigyem Budapesten?

(#17687) kockaskocka válasza Máté94 (#17685) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Az elől lévő kis fém kapcsolóval ki van kapcsolva, nem világít. Akkor most jó szerinted? :)

(#17688) Máté94 válasza kockaskocka (#17687) üzenetére


Máté94
addikt

Akkor jó, ha HWinfo/GPU-Z monitorozás alatt nem jelenik meg az Nvidia, illetve ha a BIOS-ban is az Optimus van beállÍtva. Ha áram alatt tartod, de még ha nem is csinálsz vele semmit, melegszik. :)

(#17689) Cucuska2 válasza kockaskocka (#17678) üzenetére


Cucuska2
őstag

1.
Én annó azért vettem 6 magosat, mert úgy voltam vele, hogy jövőállóbb. Azóta Throttlestoppal undervoltoltam, meg lefojtottam a Turbo Boostot rajta, és így tovább tud turbózni a VGA, de 4 magosnál ezt gyorsabban eléri azzal az ember, hogy nem kell +2 magot etetni.
De nem lesz nagy teljesítménykülönbség a 4 és 6 mag között a legtöbb játékban, e-sport címekben a monitor korlátoz.

2.
3-4 óra, de majd a többiek megmondják, én nem szoktam office-ozni. (Sőt, van másik laptopom dolgozni, ezt játékra használom csak, és nem otthon, mert ott van harmadik gépem...)

3.
Azt szokták mondani, hogyha nem elefánt voltál a porcelánboltban (azaz nem abból keletkezett a baja, hogy RAM-ot bővítettél, valami ilyesmi van a hivatalos papírban), akkor marad a gari. Mindenképpen 16 giga RAM. (Legalábbis azokhoz a játékokhoz, amikkel én szoktam játszani.)

4.
Valaki írta, hogy ő hangtalannak érzi, engem személy szerint nagyon idegesít, hogy ki-be kapcsolgat a venti; ha folyamatosan be-, vagy ki lenne kapcsolva, nem bánnám. De messze nem otrombán hangos.
Az már kérdés, ha jön egy Windows frissítés közben, és a processzor fellő 50-60 wattra, akkor lesz hangerő. De akit zavarnak a felügyeletlen háttérfolyamatok, használjon Linuxot.

Y530-am van, de az 540 csak egy frissítés volt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17690) villamos válasza kockaskocka (#17678) üzenetére


villamos
őstag

Az i7 szerintem felesleges bele, i5 bőven elég.
A memória bővíthető, de nem túl egyszerű szétszedni a gépet.
Nem ajánlom üzleti felhasználásra, egyszerűen nem arra találták ki. Inkább egy jó állapotú használt Thinkpad, jóval olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17691) Dhampir válasza Cucuska2 (#17689) üzenetére


Dhampir
félisten

Linux alatt nem forrósodik?

(#17692) Don Atosz válasza kockaskocka (#17686) üzenetére


Don Atosz
tag

Ebbe sajnos nem tudok segíteni, én messze Mordorba lakom Nyíregyházán :DDD

(#17693) Cucuska2 válasza Dhampir (#17691) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ott lényegesen egyszerűbb a háttérfolyamatok kordában tartása, nincsen az, hogy egyszer csak felbőg a gép.
Persze ha sokat van bekapcsolva, statisztikailag keveset találkozik vele az ember, de én heti 5-10 órát használom legjobb esetben, és belefutok, hogy most éppen telepít.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17694) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Ma el akartak adni nekem a boltban egy észer 7est, hogy az fém, meg 3 év gari, stb. A legiont meg csúnyán lehúzták.... nem tudnak elbizonytalanítani, 7 évig egy y570es ideapadot nyúztam. Most lett az első hibaja, hogy 75 fokos folyamatos venti mellett a processzora.

(#17695) Máté94 válasza kockaskocka (#17694) üzenetére


Máté94
addikt

UEFI-ben kapcsold be az Optimus-t. Alapbol nincs bekapcsolva.

(#17696) kockaskocka válasza Máté94 (#17695) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Köszi, de mi az UEFI?

(#17697) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Cpu hőmérséklet téma.
Letöltöttem a coretemp programot, amely szerint a magok egy böngészőlap megnyitása mellett átlag 75 fokosak, úgy hogy a cpu terhelés 7-15 % között mozog. A ventillátor folyamatosan megy. Koszt a gép belsejében nem találtam a szerviz ablakok alatt. Abban reménykedem, hogy csak arról van szó, hogy a hőcserélő kivezetésénél a rács belsejénél van bontás nélkül nem látható eltömődés, vagy kiszáradt a 7 éves paszta a CPU-n...

(#17698) x64emulator


x64emulator
tag

Sziasztok!

SSD miatt volna szükségem segítségre. Egy Lenovo IdeaPad Yoga 2 13 (model 20344)-es laptopról volna szó. Sajnos mindenhol kerestem, de nem sikerült rájönnöm pontosan hogy milyen típusú M.2-es SSD kell bele. Esetleg valaki tud erről valamit? Mert ránésre a pinek miatt azt gondolnám hogy mindenképpen NVMe M.2es SSD kell és nem pedig M.2 SATA (ami ugye 2 bemetszéses).

Bármilyen segítséget nagyon köszönök.

[ Szerkesztve ]

(#17699) ProdiG


ProdiG
tag

Üdv! Y520 tisztítás és újrapasztázás után ( nem először csináltam, nagyon óvatosan, semmi behatást nem kapott) meghalt. Töltőt rádugom, a led fel sem villan, nem reagál semmire. Próbáltam másik akksival, másik tápkábellel(mármint ami az alaplapon van), de semmi. Alaplap halt volna be?

(#17700) Máté94 válasza x64emulator (#17698) üzenetére


Máté94
addikt

M.2 2280 NGFF és csak SATA

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.