Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17201) villamos válasza Snakekiller (#17198) üzenetére


villamos
őstag

Furcsa, én csak levettem az Intel DSA -t, és szépen feltelepített mindent.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17202) Bigiboy77


Bigiboy77
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy gép vásárlás előtt állok és 2 lehetőség közül választanék.
Lenovo Y520 vagy Y530 a hardver mind a kettőben ugyanaz csak az Y530 ban 144 Hz kijelző van és 40 eFt-al drágább.
Érdemes megvenni az Y530 , tényleg ennyivel jobb az összeszerelése vagy a kijelző miatt?
Illetve ha valakinek van ilyen 144 Hz kijelzős akkor ha nem bírja az adott játékban a fps(50 fps alá esik) a gép akkor nem villog a háttér kijelzőnél(sajnos Lenovo gsynces monitornál láttam ilyet elég zavaró)?

[ Szerkesztve ]

(#17203) Cucuska2 válasza Bigiboy77 (#17202) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az alap paneleknek nagyon erős az utánhúzása; ha téged ez nem zavar (nekem sok ismerősöm észre sem veszi), akkor szerintem nem érdemes a 144 Hz-es panelt venned.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17204) Bigiboy77 válasza Cucuska2 (#17203) üzenetére


Bigiboy77
tag

Köszi a választ.
Mit értesz után húzáson? (Gyors mozgásnál a frissítés hiányára gondolsz?)
Neked a 144 Hz-es van? Nálad nincs remegés vagy villogása kijelzőnél alacsony Fps esetén sem?

(#17205) Cucuska2 válasza Bigiboy77 (#17204) üzenetére


Cucuska2
őstag

A ghosting erős és a válaszidő magas a 60 Hz-es panelommal. Notebookcheck mérései szerint a 60 Hz-es panel válaszidege feketéből fehérre 32.4 ms, a 144 Hz-es panelnek pedig 11 ms. A szürke-szürke átmenetek arányosan lassabbak.
Viszont ezek a számok egy asztali IPS monitorhoz képest is nagyon gyatrák, konkrétan a 144 Hz-es panel válaszideje magasabb, mint a 60 Hz-es monitoromé.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17206) Bigiboy77 válasza Cucuska2 (#17205) üzenetére


Bigiboy77
tag

Köszi szépen

(#17207) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok! Y520-nál senki nem tapasztalt olyat, hogy csúszik a hang? Yt, Filmek stb... Friss a driverem, meg a rendszer meg minden...és mégis. :/ W10

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17208) garage112


garage112
aktív tag

Sziasztok!

Lenovo Y530 ról lenne pár kérdésem...:) Múlt hét óta van meg és produkál fura dolgokat.

1.) Néha bekapcsolásnál csak a Legion logóig jut el, majd egy restart után jó lesz..

2.) Eddig csak Youtubenál vettem észre, ha megállítok egy videót és elindítom, a hang, csak 1-2 másodperc múlva érkezik meg, a videó pedig fut...

Ez nem kifejezetten Lenovoval kapcsolatos, de a másik laptopomon nem volt ilyen gondom..elkezdte a OneDriveot szinkronizálni, de én azt megszakítottam, ki is jelentkeztem belőle. Viszont mindent egy OneDrive mappába ment a gép ettől függetlenül is, és néha amit megnyitok programban melóhoz (Bpm Studio), nem tudja beolvasni a fájlokat, a programon belüli tallózásból, gondolom az internet hiánya miatt...

Jelenleg, ha minden igaz a legfrissebb BIOS van fent (csatlakoztatva, nem töltődik hiba miatt..), Intel összes drivere fent, Nvidia driver fent. Win 10 Pro.

Előre is köszönöm a segítséget :) :R

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17209) garage112 válasza garage112 (#17208) üzenetére


garage112
aktív tag

Még egy dolgot kifelejtettem, szerkesztési időből kiszaladtam :DD A touchpad néha "lefagy"... 5-10mpig nem mozog sehova....ennek mi lehet az okat?

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17210) Cucuska2 válasza garage112 (#17209) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ehhez tudok egyedül hozzászólni. Ha koppintok, nekem azonnal elmúlik, bár lehet, nem ugyanarról beszélünk. Linux alatt idegesítőbb.
Szerk.:
Biost frissítettem, szebb Legion logót kapok startupkor. Én egy NVMe SSD-ről használom a gépet, nem volt még ilyen bajom.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17211) garage112 válasza Cucuska2 (#17210) üzenetére


garage112
aktív tag

Úgy vettem észre, hogy amikor tölt egy weboldal, vagy program akkor "fagy le" a touchpad. NVMe SSD-vel használom én is, de tegnap ez előfordult nálam, már másodszorra.

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17212) KFORboy


KFORboy
senior tag

A touchpad össze-vissza működése nekem is előjött (igazából ez volt az egyetlen difi) de frissítettem BIOS-t a legfrissebbre és elmúlt teljesen.

Amm olyan sok gebasz van ott a géppel (meg ha jól vettem ki, még a töltéssel is van valami :F ) már konkrétan visszavinném a francba a helyedben HA még benne vagy az elállási időkeretben...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17213) Cucuska2 válasza KFORboy (#17212) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szerintem csak szimplán jobb touchpadokon szocializálódtunk, az a baj.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17214) garage112 válasza KFORboy (#17212) üzenetére


garage112
aktív tag

Valószínűleg ezt fogom tenni, még pont időben vagyok...a touchpadet megszoktam könnyen, nem is az irányíthatóságával és a klikkel van a baj, hanem egyszerűen nem reagál semmire másodpercekig.

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17215) KFORboy válasza Cucuska2 (#17213) üzenetére


KFORboy
senior tag

Nem 2000-et írunk, hogy a trackpad és golyós egér után a TouchPad valami hűűű de spanyolviasz legyen... Nevetségesen olcsó hardverelemről van szó, ami mellesleg úgyanúgy mint a webkamera, egy USB periférián csatlakozik az alaplapra... Azaz semmi egyediség nincs benne.

Az meg, hogy működjön; alap dolog volna... De ez szimplán nem működött aztán hol mégis kb 1 percig, aztán megint nem és így tovább.
Mintha a vezérlőchip nem kapna elég delejt és mindig újraindulna, a BIOS frissítéssel való megjavulást, meg minden friss indítás után 4 eszköz felcsatolását jelző windows hang is ezt jelzi, hogy valami szoftveres hókuszpók van vele.

(Appropó; indulós windows eszköz felismeréskor is hülyéskedik, aztán az pár másodperc és onnantól hibátlanul megy...)

Nemtom mennyire van minden gamer notinál valami "szépséghiba" / bug, de ezt egyértelműen elQrták ezen a laposon.
Ami mellesleg sehogy sem indokolt.
Egyszerűen egy touchpad, említésre sem méltó alap dolog.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17216) irony válasza KFORboy (#17215) üzenetére


irony
csendes tag

ti még jól jártatok, itt már első bekapcsoláskor sem ment a touchpad, és azóta sem megy.

visszaküldtem volna a francba, de karácsonyig nem vállalták a javítást, így megkapta rossz touchpaddal a kölök, úgyis külső egérrel használja.

valahogy majdcsak elengedi 5-30 napra, amíg a zsír új gépét szervizelik.

szégyen...

(#17217) garage112


garage112
aktív tag

Visszaküldtem, mèg épp időben...jön helyette egy G5 ugyan ezzel a configgal.

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17218) fefeda


fefeda
csendes tag

Sziasztok,

#1
Idénre toltam át az új laptop vételét és év eleji felbuzdulás alapján szemezgetek az Y530-assal (81LB003DHV), jelenleg Árukereső szerint az Áruk Háza adja a legjobban. Van valakinek tapasztalata az oldallal megbízhatóság és kommunikáció terén?

A fórumot olvasgatva touchpadon kívül nem nagyon találtam más problémáját a szeriának. Mik a saját tapasztalataitok vele? Ár/érték arányban van-e szerintetek jobb és/vagy megbízhatóbb a piacon?
A megnyugtatásom kedvéért ugye laptop verziós nvidia 1060as van benne és nem Max-Q?

#2
Jelenleg egy kenyerét lassan megevő Y500-asom van, aminek egy kicsit idegesítő problémája jelentkezett: memoriáéknál nem működik a Dual-Channel. 2x8 GB van és volt is mindig benne, kipróbáltam minden variációt, slotok és a modulok teljesen működnek külön-külön.
A hiba megjelenése előtt laptopszalonban volt kitakarításon és pasztázáson. Nem zárom ki, hogy van hozzá köze, azonban mire észrevettem, hogy csak 8 fut eltelt már akár 1-2 hónap is, viszont kivételem a szokásos használatra/tárolásra csak ez az egy van.
Az alaplapom kezd-e haldokolni vagy máshol keressem a hibát? Ezen kívül a gépnek semmi baja azóta sem (kb 1 éve) és ezért annyira nem is izgatott a dolog, viszont ha újat veszek, ezt rendben szeretném átruházni családon belül. Amilyen jatékokat futtattam, azoknak elegendő volt a 8 giga is. Találkoztatok-e hasonló problémával és vele együtt megoldással?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#17219) garage112 válasza fefeda (#17218) üzenetére


garage112
aktív tag

Szia! Nekem ezek voltak a tapaaztalatok vele:

Sziasztok!
Lenovo Y530 ról lenne pár kérdésem...:) Múlt hét óta van meg és produkál fura dolgokat.
1.) Néha bekapcsolásnál csak a Legion logóig jut el, majd egy restart után jó lesz..

2.) Eddig csak Youtubenál vettem észre, ha megállítok egy videót és elindítom, a hang, csak 1-2 másodperc múlva érkezik meg, a videó pedig fut...zenéknel ugyan ez!!!

Ez nem kifejezetten Lenovoval kapcsolatos, de a másik laptopomon nem volt ilyen gondom..elkezdte a OneDriveot szinkronizálni, de én azt megszakítottam, ki is jelentkeztem belőle. Viszont mindent egy OneDrive mappába ment a gép ettől függetlenül is, és néha amit megnyitok programban melóhoz (Bpm Studio), nem tudja beolvasni a fájlokat, a programon belüli tallózásból, gondolom az internet hiánya miatt...
Jelenleg, ha minden igaz a legfrissebb BIOS van fent (csatlakoztatva, nem töltődik hiba miatt..), Intel összes drivere fent, Nvidia driver fent. Win 10 Pro.

Sőt olyanom is van, hogy a program amivel dolgozom nem olvasta be tallózva a zenéket. Pendrivera raktam ugyan ugy zenéket ahogy szoktam, a lejátszó ezután nem olvasta a pendriveot.

Ezentúl én kerülöm a Lenovot nagy ívben, pedig nagyon tetszett. Tudok segiteni másik választásában..

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17220) garage112 válasza garage112 (#17219) üzenetére


garage112
aktív tag

Azt hozzá kell tennem, hogy az enyém egyedi eset, másnál itt még ezek legtöbbje nem fordilt elő!

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17221) fefeda válasza garage112 (#17219) üzenetére


fefeda
csendes tag

Szia,

olvastam a te esetedet es igen, tenyleg egyedinek tunt. Egy evtizeddel ezelott az akkori MSI-om csinalt hasonlot, de ott meg logoig sem jutott, viszont a szerviz hibatlanul megcsinalta. A masodik hibad inkabb tunik nekem szoftveresnek, tekintve azt is, hogy eleddig nem talalkoztam hasonloval forumokon.

Amit viszont azota lattam, hogy az aksi merul halozatrol hasznalva jatek kozben. Ezt valakinek orvosolta a BIOS update, dehogy az adott 133 Wos tap nem adott volt elegendo a gepnek, viszont ehhez mar 170eset adnak, szoval ezt ugy ahogy megoldottnak tekintem.

Karacsony elott Dell G5ot neztem ki, azonban abban csak Max-Q van ugyanezen arsavon es akkor meg nem lehetett ezt a verzios Y530at kapni. Mas pedig nem volt hasonlo akkor, amit lattam es tetszett volna.

Koszonom valaszod, azonban egyelore meg nem sikerult lebeszelned rola. :) Azonban varok meg par napot vele, hogy kicsit alabbhagyjon a gyermeki lelkesedesem is es tajekozodtabb is legyek a geppel kapcsolatban.

(#17222) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok,
Egy Legion Y520-sal van problémám, a Lenovo saját VGA (GTX1050) driverével oké minden, csak a BFV nem indul (újabb verzió kell neki), az Nvidia oldaláról feltett új (laptophoz való) 417.35 driverrel viszont megy a BFV, csak szaggat és fagy, ráadásul a régebbi játékoknál sem patent vmi (nem indulnak, fagynak). Vki találkozott hasonlóval?

"So say we all"

(#17223) garage112 válasza fefeda (#17221) üzenetére


garage112
aktív tag

[link]Az Y530 ban MaxQ 1060 van szintén.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17224) fefeda válasza garage112 (#17223) üzenetére


fefeda
csendes tag

Elofordulhat, hogy csak en vagyok vak, de nem latnam, hogy Max-Q lenne benne. Az elejen a specifikacional is Laptop verziot ir, mig a tobbinel irja ha slim verziorol van szo:

Graphics adapter
NVIDIA GeForce GTX 1060 (Laptop) - 6144 MB, Core: 1405 MHz, Memory: 2002 MHz, GDDR5, NVIDIA 416.30, UHD Graphics 630

[ Szerkesztve ]

(#17225) garage112 válasza fefeda (#17224) üzenetére


garage112
aktív tag

Én nèztem be, sorry. Elvileg kapható (lesz?) MayQ verzió is. Viszont innentől kérdéses, hogy a hűtés megbírkózik e a kártyával és procival, mert elég vékonyka.:)

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17226) fefeda válasza garage112 (#17225) üzenetére


fefeda
csendes tag

Az altalad linkelt cikkben a stressztesztnel max 87 fok volt, az atlag pedig 74 es alatta. Rosszat nem irtak ra es a kep alapjan 1060nal teszteltek. Nekem laikusnak ez atlagosnak tunik, legfeljebb ujrapasztaztatom es veszek ala egy usb-s hutot :D

(#17227) Cucuska2 válasza fefeda (#17226) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én inkább attól félnék, hogy a 135W-os táp nem elég a gépnek. Már az i7 + 1050Ti párossal is merül a gép terhelésteszt alatt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17228) garage112 válasza Cucuska2 (#17227) üzenetére


garage112
aktív tag

Elvileg 170-es tápot adnak az 1060 mellé

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17229) KFORboy


KFORboy
senior tag

Sziasztok újra :")

Y530
8300H
1050 Ti

Ha betolom a HDMI-n a TV-t akkor automatikusan átkapcsol az 1050 Ti-ra (gondolom arra van dedikálva a HDMI kimenet)

Mitől lehet az, hogy 1050 Ti alatt a FullHD filmek tudnak röcögni és nem megy folyékonyan minden ?
Sőőőt mitöbb, a TV-m nagyon jó a képbeszúrásos frameszám emelésben és 1080p60-ból nagyon szépen csinál 200Hz-et (200Képkocka másodpercenként) hogy minden smooth legyen... ehhez is szoktam hozzá és minden röccenést észreveszek és nagyon idegesít.

Az integrált UHD 630 alatt nagyon pöpec, hibátlan a lejátszás, gondolom a dedikált hardveres dekóding végett ami 4K-t de még 8K-t is röhögve kiszolgál... de az 1050 Ti valahogy nem akarja az igazat.

VLC-t használok mert a Windows nagyon béna a Hangkimenet (5.1-ből sztereó meg társai ) beállításokban... konkrétan nincsen.
Lehet csak be kellene állítanom a VLC-n valamit, vagy totál másik lejátszóhoz nyúlnom ?

Valaki tuti rájött már ennek a megfejtésére is :F

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17230) Bigiboy77


Bigiboy77
tag

Sziasztok!

Végül Y530 laptopot vettem. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom felvenni 144 Hz a kijelző frissítését(mert ilyet vettem)?
A windowson belül a intel vga csak 60 hz ír.

(#17231) Bigiboy77 válasza Bigiboy77 (#17230) üzenetére


Bigiboy77
tag

Már meg is válaszolom a saját kérdésem, mert serial alapján megnéztem és a kedves Alza.hu átvert mert 144 Hz -nek hirdette de csak 60 Hz a kijelző

(#17232) garage112


garage112
aktív tag

De felárat fizettél érte?!

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17233) Snakekiller válasza KFORboy (#17200) üzenetére


Snakekiller
csendes tag

Na végül megjavult mindkét problémám, köszönöm mindenkinek a segítséget. A megoldások:

1) Először külön telepítettem a Geforce Experience-t és azzal szedettem le a legújabb driver-t. A driverrel együtt csomagolt verzió nem akart települni sehogy. Így már megy rendesen az NVIDIA kártyám.

2) Mindent kipróbáltam, de végül csak az javította meg az itthoni WiFi-t, hogy a driverben kikapcsoltam a 802.11n üzemmódot. Még mindig nem tudom miért nem szerette a n-es hálózatot, de most már nem szakad meg a net 5 percenként.

(#17234) ProdiG


ProdiG
tag

Üdv! Valaki tapasztalt már DPC latency-t Lenovo Y520al? i5,gtx 1050ti, 8gb 1TB+256SSD, 5GHz-s WLAN, Latency mon szerint simán netezés közben is van egy kicsi, bár én nem tapasztalon, viszont CS:GO-ban recseg a hang, félpercenként fps drop, szaggatás, recsegés.

Minden driver,bios legfrissebb, WLAN driverből próbáltam régebbit is, ugyanez. Valami tanács? :F :R

(#17235) marilllyo válasza ProdiG (#17234) üzenetére


marilllyo
veterán

Pont írtam pár napja, hogy Youtube alatt meg KM player alatt elkezd csúszni a hang. Hangszóró pattogás nálam is játszik már a kezdetektől fogva. Próbáltam ezt a programot és ugyanezt mutatja nekem is.

Y520 i7, 1050

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17236) garage112


garage112
aktív tag

Csak mutatóban, 12 nap táskában használat után így néz ki a fedlap az Y530-on :D Lehet, hogy az ágyamon karcolódott mikor lekaptam az alját, nem tudom, de vigyázzatok rá :)

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17237) KFORboy válasza garage112 (#17236) üzenetére


KFORboy
senior tag

Nekem is meglett az első kb 2-3mm -nyi karc a fedlapon így kb ugyanennyi idő után...
Pedig én perverz módon még a gyári baszt is berakom mindig a kijelző és a bill. közé meg abba a zsákba is berakom amiben volt csomagolva... és így rakom bele a merevített, üzleti szériás Samsonite laptoptáskámba és hordom HA hordom ide-oda.
(tudom, elb@xott vagyok... :DDD )

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17238) KFORboy


KFORboy
senior tag

Új fejlemény...
Az 1TB-os vinyó meghalt úgy random...
Így most elég csak magát a vinyót kikapnom és elvinnem edigitalnak, hogy szar és garicsere ?

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17239) Plazmacucci válasza KFORboy (#17238) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt te sem gondolhatod komolyan :D
Egyébként nem csak a vásárlás helyére tudod visszavinni a készüléket, hanem a szerviztől is kérhetsz futárt a háztól házig javításhoz. Nem tudom milyen készülékről van szó konkrétan, de a jótállás ideje alatt a legtöbbet nem bonthatod meg hivatalosan.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17240) KFORboy válasza Plazmacucci (#17239) üzenetére


KFORboy
senior tag

Még mindig egy Legion Y530-ról van szó...

Ha nem bonthatnám, akkor lenne a csavarokon matrica vagy bármi.
Meg pls... majd nem rakok bele SSD-t meg akarom átpasztázni a gyári fogkrémről és neadj Isten, RAM-ot bővíteni benne...

Azért ne játszunk már a színekkel...

Épp az előbb csesztem el fél órát az életemből az Edigital dezinformációs useless vonalával, abból majd 20 perc volt a kapcsolás.

A csajnak 3 szimpla kérdést tettem fel (bár ez is inkább 2);

-Miért kell leadnom az egész készüléket ?
-Kik szervizelik a készüléket, ki a hivatalos szervizük ?
-TMX a hazai szerviz ?

Egyikre sem tudott válaszolni, sem a kollégája, felettese és társai...
Semmit nem változott az üzlet a magyar tulajdonba állás óta, szánalmas !

Hebegés-habogás, hápogás és lerázó stílus, nem is akar segíteni kategória...
Féliskolázott hasznavehetetlen formák.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17241) KFORboy válasza Plazmacucci (#17239) üzenetére


KFORboy
senior tag

A háztól házig futárt megrendeltem, de az auto válasz mailben meglett a megfejtés erre a csodálatos dologra... Magyar Posta végzi a szállítást, semmi szakmókus nem lép be a küszöbön, csak szállítás az egész.
Ugyanígy, a TMX-hez megy be és végzi a melót.

És ha a válasz levél nem az lesz, hogy nyugodjon meg uram, adja a futárnak csak a HDD-t és hamarosan küldjük a cseredarabot, legyen szép napja... akkor felqrom magam teljesen.
Inkább akkor megvárom a kövi UK utamat és beugrok ott egy márkaszervizhez egy ajándék vinyóért.

December 20.-án vettem a gépet... és a mai nap Jan. 7.-én megfekszik a vinyó...
Ilyen ratyi lenne a Seagate vagy nemtom :F
Még csak azt se leget mondani, hogy dobáltam és a fizikai behatások ölték meg.
Nagy nehezen indulásra bírtam és kiszenvedtem HD sentineltől a SMART adatokat.
[kép]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17242) Plazmacucci válasza KFORboy (#17241) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem fogják a készülék nélkül kezelni az alkatrészt, ebbe már most bele is nyugodhatsz. Az meg, hogy meghibásodik egy alkatrész bármivel előfordul, és a bármit úgy értem, hogy mindegy, hogy 80 ezer forintos Ideapad vagy 280 ezer forintos Legion. Egyébként mindkettőben ugyan az a hulladék 1TB merevlemez kerül.
Benne van a pakliban, hogy ha vesz valamit az ember akkor az elromolhat. Ezért tökre nem érdemes kikészülni, meg fogják javítani a jótállás keretein belül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17243) KFORboy válasza Plazmacucci (#17242) üzenetére


KFORboy
senior tag

De emiatt nem fogom lekoccolni 1 vagy több hónapra a gépet.
Használom, kell is használnom...

Amm mi az ami 1TB vagy környéki és megbízható 2,5"-es HDD?
Szállt már el nekem ugyanígy gyári notiból Toshiba most meg ez is... ugyanúgy...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17244) villamos válasza KFORboy (#17243) üzenetére


villamos
őstag

Milyen merevlemezt vegyek topic.
Én egy WD redet fogok majd venni bele...
Kicsit passzentos lesz ugyan, de belefér...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17245) garage112 válasza KFORboy (#17243) üzenetére


garage112
aktív tag

Ha úgy érzed anyagilag, akkor érdemesebb venned egy újat, mert nem ér annyi időt egy HDD csere a szervízben..Annyi, hogy a régit tartsd meg, és ha gond van a géppel dobd bele vissza, mert azért szólni fognak, ha cserélt van benne :DD

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#17246) [-HERO-] válasza KFORboy (#17243) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Mint ahogy a kollega is irta elottem, sokkal jobban jarsz ha veszel bele egy uj satas ssd-t a hdd mehet a fiokba.
En biztosan nem kuldenem be a gepet egy honapra egy hibas hdd miatt.
De ez mindenkinek a sajat dontese :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#17247) KFORboy válasza [-HERO-] (#17246) üzenetére


KFORboy
senior tag

Y530...

Nincs ODD...
SSD már van PCIe M.2-ben 256Gb...
Árban még mindig nincsenek ott az SSD-k, hogy hétköznapi embernek, hétköznapi adattárolásra megérné.
1TB kell... Így is ezalatt a kb 2 hét alatt 700+GB -al megtömtem...
1TB SSD legolcsóbban is 40+e HUF
Fullos 1TB WD RED HDD 22-24e HUF

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17248) marilllyo válasza KFORboy (#17243) üzenetére


marilllyo
veterán

Nekem 2-3 hónapja sz*r a billentyűzet a gépemen... De nem tudom megtenni, hogy egy hónapra is nélkülözöm. Így egyelőre itt van és használom külső billentyűzettel. :/

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17249) [-HERO-] válasza KFORboy (#17247) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

A hdd helyere gondoltam egy satas ssd-t.
Nem M.2 foglaltost.

Kinek mi, de nekem a hdd het kepest azt a 18 ezer felarat nagyon megerne az ssd :)
Nekem Y720-am van, azonnal null kilometeresen kidobattam belole a hdd-t.

Sajnos vagy nem sajnos haladni kell a korral, es egy nvme ssd meg egy satas ssd a hdd helyere, eleg finom sebesseggel ruhazza fel a gepet.
(Adatmasolara gondolok)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#17250) garage112 válasza KFORboy (#17247) üzenetére


garage112
aktív tag

A lényeg az, hogy ne küldd be semmiképp, mert botrányosan lassú és macerás a lenovoék hazai szervize :D Vegyél egy jó HDD-t és tömheted újra :D

(egyébként én amint új hdd-m van rögtön tolom HDSentinelbe, rögtön az elején derüljön ki, hogy baj van.)

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.