Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Nekem is utólagos XP-m van, és megy a R&R bootoláskor is, a Lenovo gombbal. Igaz, én magam hoztam létre az XP telepítésekor a backup particiót.

Más:
Eladó 2db 512-es eredeti Lenovo modul!
Úgy döntöttem, hogy bővítem 2GB-ra.
Mondanom sem kell, hogy hibátlan modulok. A gép fél éves, úgyhogy még fél év gar. van rá.
Ha valakit érdekel, akkor jelezze.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2752) mrlan válasza Laca0 (#2751) üzenetére


mrlan
tag

ezt hogy érted hogy utólagosan hoztad létre?
hazt hogy kell? :U

Mr. LAN

(#2753) lakisoft


lakisoft
veterán

sziasztok!

Az ujjlenyomat olvasó használatakor 5 sikertelen beolvasás után mi történik?

(#2754) Laca0 válasza mrlan (#2752) üzenetére


Laca0
addikt

Úgy értem, hogy oprendszer nélkül vettem, és feltettem rá az XP Prof-omat.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2755) mrlan válasza Laca0 (#2754) üzenetére


mrlan
tag

ja így világos

Mr. LAN

(#2756) hcs57 válasza lakisoft (#2753) üzenetére


hcs57
őstag

Nem tudom, nekem mndíg elsőre sikerül... s neked?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2757) csokolade válasza mrlan (#2750) üzenetére


csokolade
tag

Azt már én is ezer éve vadászom, de sehol sem találtam, csak előtelepített gépeken van, akinek van ilyen, kérem ossza meg (ha lehet, több felbontásban...)

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2758) jobbi válasza hcs57 (#2756) üzenetére


jobbi
csendes tag

Sziasztok!
Nem tud nekem vki segíteni Fingerprint ügyben? Töltöttem drivert az IBM oldaláról, felraktam, be is olvastattam az ujjaimat. Mikor zárolom a gépet, megjelenik a Fingerprint Logon, lehúzom az ujjam, erre megjelenek egy zöld pipa és egy felirat: Succeeded, azaz elfogadva. Ez kint van kb fél másodpercig, amikor is jön egy hibaüzenet, hogy "This fingerprint is associated with a domain user" és végül nem enged be (persze be tudok jelentkezni, de csak úgy ha begépelem a szöveges jelszavam). Mi lehet erre megoldás, vagy miért van ez? Egyébként egy N200-asom van vistával. Előre is köszi a választ!

(#2759) Lagal


Lagal
csendes tag

Sziasztok!
Körülbelül három hete vettem egy N200-ast,amivel nagyon meg vagyok elégedve.Mostanában viszont azt vettem észre,hogy valamitől fogy a szabad lemezterület.Tudna segíteni valaki,hogy ez mitől lehet?Előre is köszönöm!

(#2760) zee-lu


zee-lu
csendes tag

Üdv!A segítségeteket kérem. Adott egy Lenovo 3000 c200 típusú noti, amit 1 éve sikerült beszerezni, de szerencsétlen módon Vista Home op-pal. Kapásból lezúztam a gépről és xp pro-t raktam rá. Azóta látszólag minden tökéletesen működik, de úgy érzem, h a gépnek nagyobb sebességgel kellene működnie. Elvégre adott egy core duo proci és 1 gb ram (az Acer tm2410 gépem 1.5-ös procival és 758 mb rammal lepipálja). Nincs vírus, nincs féreg és semmi hasonló fos, minden driver OK. Csak arra tudok gondolni, hogy a vistával vmit buheráltak, hogy más rendszer ne működjön rendben. Az xp-t is nehezen raktam föl és sem a telepítésnél, sem pedig Partition magic-kel nem tudom partícionálni a hdd-t (ami egyébként SATA). Így van egy 120 gb méretű vinyó a gépben, de csak egyetlen partíció, ami nem túl célszerű. Ha van tippetek, tapasztalatatok a problémával kapcsolatban, osszátok meg velem,kérlek.

(#2761) mrlan válasza jobbi (#2758) üzenetére


mrlan
tag

Szerintem futtasd le mégegyszer a beállítás varázslót :U
Töröld le előtte a progit és a jelszót, majd rakd fel újra. :U
más ötletem nincs :(

Mr. LAN

(#2762) Shadowfax válasza Lagal (#2759) üzenetére


Shadowfax
addikt

(#2763) euclio válasza nortol (#2693) üzenetére


euclio
tag

Nortol, köszönöm szépen a segítséget. :R Uninstall majd install megoldotta a problémát. Mondjuk nemigen veszek észre változást, az Fn+F.. sztem. eddig is működött.

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#2764) htmtimcsi


htmtimcsi
tag

Olyan kérdésem lenne kinek mi a tapasztalata a Synaptics touchpad programmal, konkrétan az a problémám vele hogy néha hajlamos "lefagyni", görgettem le példuál a acrobatos dokumentumot és görgetés közben nem engedi fel a görgetést és be ragad a touchpad és nem is reagál semmit a touchpad(a kurzor se mozdul meg). a megoldás az hogy le kell állítani a programját a task managerrel, és megjavul a touchpad(megint van egér funkció, természetesen a görgetú sávok ilyenkor nincsenek). a másik megoldás a "fagyás" előállásakor, ha rádugok egy külső egeret. aminek hatására "feloldodik" az touchpad, és megint működik. a kérdésem pedig az hogy van-e valami alternativ program javaslat?( csak annyi kell tudni a programnak hogy görgetni lehessen, azt hiszem ez nem túl sok kérés,elvárás a programmal kapcsolatban) linux alatt ilyen problémám nincs. csak windows alatt mert(legalábbis én úgy gondolom) ott amikor görgető üzemmódra vált akkor megváltozik az egérkurzor, és onnantól kezdve kezd a veszélyes üzemmódba.

[ Szerkesztve ]

(#2765) htmtimcsi válasza htmtimcsi (#2764) üzenetére


htmtimcsi
tag

ja igen valaki azt is megmagyarázhatná hogy javult meg magától tegnapról mára. most perpillanat hajlandó felengedni. nem értem ezt a win-t. eztért utálom "csak"(van még egy hosszú lista,de mindegy), nem tudni miket csinál a háttérben(ki tudja lehet hogy átépíti a gépemet :) ).

(#2766) htmtimcsi válasza htmtimcsi (#2765) üzenetére


htmtimcsi
tag

megint "updételnem" kell a kijelentésem, mert megint előállt a hiba. bár ugyvettem észre ez több program futattásakor áll elő( a több program: openoffice+task manager). és amikor görgettem a dokumentumot befagyott.

(#2767) nortol válasza htmtimcsi (#2766) üzenetére


nortol
senior tag

nem lehet, hogy az van, hogy nagy doksikat és pdf-eket nézegetsz? mert inkább arra gyanakszok, hogy a memória szenved a gépedben ...

ha más nem segít, akkor pedig uninstall és install kell a touch padod programjának :-)))

úlláccik ez egy univerzális megoldás :-))))))))))))

ja igen, nem is szóltam eddig, de sikerült az újra telepítés. szal a tökéletes funkcionalítás ismét meg van, amit egy eredeti xp-s lenovós is érezhet :-))))

csak az MBR-t kellett kigyakni, mert nem volt hajlandó elöször települni az R.R. ...

(#2768) htmtimcsi válasza nortol (#2767) üzenetére


htmtimcsi
tag

nem a memória a gond,legalábbis nem hiszem,vagy ha 1giga ramot nem tud beosztani akkor ... Ha nem lenne elég a memória akkor vinyo töltögetne meg minden. de ez csöndben van. még mindig nem tudom tetszés szerinte repordulkáni a hibát(már ha tényleg létezik,pedig amikor nem akarom előidézni akkor egyből fogad). jobb ötletem nekem sem volt minthogy újra raktam. eddig jó. csak nem szeretem az ilyen megoldásokat, valahogy szeretem(ném) megérteni hogy mi lehet a gond.

(#2769) zee-lu


zee-lu
csendes tag

Sziasztok!

Próbálom partícionálni a merevlemezt a gépemben a norton partitionmagic 8.0-val, de a program a következőt írja ki induláskor:

"Init failed: Error 117.
Partition's drive letter cannot be identified"

Másik gépen gyönyörűen működik, így nem értem, ezzel mi a gondja. Van valami ötletetek?
(120 Gb SATA winchester ATA módra kapcsolva BIOS-ban)

(#2770) Infernohun


Infernohun
tag

Sziasztok, ma én is vettem egy Lenovo N 200 ( 2 giga ram Core2 duos proci meg X3100 ugye).
Játszani szeretnék egy játékkal neten (ismerősöm asztali gépén is elfut amibe fx 5200 karivan) de ki írja ezt a hibát :[link]
Valami ötlet ? :O WoWse menne ? :S

(#2771) Shadowfax válasza Infernohun (#2770) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szerintem a driver-frissítés jót fog tenni neki: itt válaszd ki az oprendszert, azt hajrá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2772) Infernohun válasza Shadowfax (#2771) üzenetére


Infernohun
tag

Ugyan ezt írja ki sőt kék halál is be jött 14331 drivert szedtem le....aahj

(#2773) Shadowfax válasza Infernohun (#2772) üzenetére


Shadowfax
addikt

Akkor induljunk el a zongorától. A System update progit töltsd le, indítsd el, ez megkeresi neked az összes drivert a netről és letölti, amiket bejelölsz. (A System update-hez 2.0 keretrendszer kell.)

Apropó: a Win XP-d teljesen up to date? Mindent frissítettél rajta?

(#2774) Infernohun válasza Shadowfax (#2773) üzenetére


Infernohun
tag

Ezt a system update progit nem lehet le szedni.
Az xp sp2-es, raktam fel dx9t is, de kezdem azt érezni ezen a CoD 2se fog futni :( :O

(#2775) Shadowfax válasza Infernohun (#2774) üzenetére


Shadowfax
addikt

System update most innen leszedhető. (Régebbi verzió, de ez is jó.)
Sajna most pont nem megy az IBM/Lenovo oldalról közvetlenül semmilyen driver letöltés, biztos valami karbantartás van. :U

A WoW biztos, hogy fut rajta, valamelyik topiklakó írta.

(#2776) Infernohun válasza Shadowfax (#2775) üzenetére


Infernohun
tag

Nem vagyok egy hülye....de ezt a system updatet hogy indítom el ? Mert feltettem de sehol egy könyvtár vagy egy exe:S.

(#2777) Shadowfax válasza Infernohun (#2776) üzenetére


Shadowfax
addikt

Hát azt nem tudhatom, hova mentetted le. :) Nincs az Asztalon vagy a Dokumentumok közt véletlen? Vagy a C:\Downloads-ban?

(#2778) Infernohun válasza Shadowfax (#2777) üzenetére


Infernohun
tag

Félre érted, feltettem a system update progit a laptopra (fel instaláltam),és nem találom hova tette fel....

[ Szerkesztve ]

(#2779) Shadowfax válasza Infernohun (#2778) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ja oké, bocs. A ThinkVantage programok közt kell lennie.

BIOS-t és Embedded Controllert inkább ne frissíts most!

(#2780) Infernohun válasza Shadowfax (#2779) üzenetére


Infernohun
tag

"ThinkVantage" ilyen nevű könyvtárt nem találok, vagy nem tudom hol keressem laptopom még nem volt.Esetleg felvehetnélek msn-re egyszerűbb volna és az egész le menne 10 perc alatt :). MSN cím : infernohun@hotmail.com

(#2781) Shadowfax válasza Infernohun (#2780) üzenetére


Shadowfax
addikt

Start menü - Minden program - ThinkVantage - System update.
Sajnos most el kell mennem, remélem, más jön, s tud segíteni.

(#2782) Infernohun válasza Shadowfax (#2781) üzenetére


Infernohun
tag

Meg van a gond! Az asztali pc-mre fel ment a progi,de a laptopra nem akar fel menni....Elindítom a laptopon végig fut valami ...finish és ennyi :S, már bánom hogy ezt a laptopot vettem :S:S, volt ott egy Acer amibe Ati X2400XT 256mb video kari volt...csak hát mindegy :S

(#2783) nortol válasza Infernohun (#2782) üzenetére


nortol
senior tag

neked csak azt tudom mondani, hogy játékra egyáltalán nem kellett volna venned laptopot. innentől kezdve mit mondhatnék? vagy ha játékra akarsz laptopot, akkor keresstél volna a 200.000 és afeletti kategóriában :-) pl ott vannak a dell xps kategóriájú laptopjai ...

(#2784) nortol


nortol
senior tag

lejárt a moderálási időm, szal itt folytatom :-)

a 3000 n200-as az egyik legjobb laptop a maga kategóriájában munkakörnyezetre. minden benne van ahhoz, hogy az embernek ne lehessen hiánya szolgáltatásokból. és természetesen nem 3d-s játékokra tervezték. ellenben mindent elvisz ami 2d-s. én az age of empires II-t raktam fel rá, azzal szoktam elütni az időt, ha éppen nincsen más dolgom.

szal, ha te 3d-s játékokat akarsz játszani, akkor életed egyik legroszabb döntését cselekedted ennek megvételével ...

(#2785) Infernohun válasza nortol (#2784) üzenetére


Infernohun
tag

Hát igazad van, de el cserélem majd itt PH-n rá fizetéssel jobbra max,de amit linkeltem képet Line Age 2-nél ki írt hibát....mert ezen is futnia kéne low be állításon simán....system update progise megy fel szval ..eh :(

(#2786) htmtimcsi válasza Infernohun (#2785) üzenetére


htmtimcsi
tag

én régebben swat4-et toltam az n200as-omon(celeron1.7+1gigram x3100), természetesen nem full-ban,de élvezetesen vitte. mindenkit letudtam lőni :DD nem szagattott közbe és nem ugrott el a célkereszt. némely játéknél előfordulhat D3D probléma a megjelenítésben a hardveres TTL támagotás hiánya miatt meg egyebek miatt,de eddig összesen egy játék nem futott(nekem), illetve futott csak kegyetlenül befagyott(újindult) az a hard truck 2 volt.

amugy ez(eket) találtam:
tip:
1.
szóval indits el a dxdiag-ot és kapcsolj be mindent a display résznél.
2.
update your graphics driver and directx
3
próbálj meg vistat használni játékra(úgyemlékszem egyeseknek ez bejött)
4
használj: Lineage 2, please use version 0.9.49 or 0.9.50 (nem ismerem a játékot ugyhogy nemtom miféle verziókban létezik, gondolom olyan, mint a wow hogy összevissza updateli magát)

ja mod:
ez a hiba még ati-s kártyáknál is szokot lenni. valahol olvastam hogy csak az nvidia...(na mindegy)

[ Szerkesztve ]

(#2787) htmtimcsi válasza htmtimcsi (#2786) üzenetére


htmtimcsi
tag

sőt még az ageof3-at is toltam elég durván (durva: sok egyeség sok játékos(6-8)) és ott sem volt semmi grafikai probléma kivéve azt hogy itt már bizony beszagatott a játék. de ezt betudtam a nagyszerű celeron procinak.

[ Szerkesztve ]

(#2788) Infernohun válasza htmtimcsi (#2786) üzenetére


Infernohun
tag

Szia :).
1. Ezt nem találom vagyis OpenGL (3d be állításoknál mindent be kapcsoltam).
2. Meg volt :).
3.Vista ki lőve,nem veszek ezért ..
4. Legfrissebb verzio van fent.

Így utólag köszönöm a segítséget mindenkitől :) :R

(#2789) htmtimcsi válasza Infernohun (#2788) üzenetére


htmtimcsi
tag

az 1eshez:
ha totalcommandered van akkor gépeld be hogy dxdiag.
ez a program a windows rész lett mára. amugy a "c:/windows/system32/dxdiag.exe".

(#2790) Infernohun válasza htmtimcsi (#2789) üzenetére


Infernohun
tag

Itt gondolom: [link]
Csak a harmadikat nem birom engedélyezni. :U

(#2791) htmtimcsi válasza Infernohun (#2790) üzenetére


htmtimcsi
tag

megnéztem most már én is(nekem nem volt fent a dxdiag ugyhogy szereznem kellet).
és nekem sincs, ugyhogy nem ez lehet a gond(vagy mégis). megnéztem nekem 2007.12.19 edikei a driver. 6.14.0010.4906os.

(#2792) turbolali válasza Infernohun (#2780) üzenetére


turbolali
csendes tag

Szia! Ne ThinkVantage-ot keress, hanem Lenovo Care a dolog neve. Az előző is elvben ugyanaz, de az csak Thinkpad-eken van, a mi gépeinken az utóbbi a neve. Start menüben keresd, és ebben találod a System Update-et is! Egyébként nem rossz kis gép, csak tényleg nem játékra való... :(

Lajos

(#2793) Infernohun


Infernohun
tag

Olvasgattam erről a hibáról : The game may not be consistant because AGP is deactivated. Please activate AGP for consistancy.
Azt írják agp gyorsítót kapcsoljambe biosba,de ennél a laptopnál nincs ilyesmi ott:S

(#2794) csokolade válasza Infernohun (#2793) üzenetére


csokolade
tag

Lehet, hogy az intel INF hiányzik, INNEN
vagy INNEN letölthető.

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2795) Infernohun válasza csokolade (#2794) üzenetére


Infernohun
tag

Fent van minden, de fel adom :), hétfőn vissza visszem és kicsererélem egy másik laptopra. :U

(#2797) csokolade válasza janiii (#2796) üzenetére


csokolade
tag

Én úgy gondolom, ennyiért már C2D-s gépet is lehet venni, monnyuk egy T5550-est, igaz azon csak DOS van meg 1GB ram-os, de 160GB hdd és kamera van benne.

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2798) nortol válasza csokolade (#2797) üzenetére


nortol
senior tag

jogos, mert a kiválasztott gép csak Intel Core Duo ...

nekem nagyon sokat nyomott a latba ez a dolog, főleg, hogy az ember könyebben cserél memóriát, illetve növel, mint cserél processzort :-)))

(#2799) csokolade válasza nortol (#2798) üzenetére


csokolade
tag

Így van :))
Még winyót is könnyebb upgradelni, mint procit.
(Te már csak tudod a sok újrainstall miatt) :C
Én pl. a T7300-ast jóideje nem tudom T7700-ra cserélni... :DDD

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2800) lakisoft válasza csokolade (#2799) üzenetére


lakisoft
veterán

miért nem tudod lecserélni a procit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.