Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) turbolali válasza holpy (#2340) üzenetére


turbolali
csendes tag

Nekem N200-am van, én is azért választottam mert olcsóbb volt, mint az azonos tudású Thinkpad-ek (meg a kereskédőnél nem is volt ez utóbbi...). Viszont nem bántam meg, egész jól szuperál. Nem volt gondom a rendszeridő- mizériával és az msn, google earth is működik.

Azt fűzném hozzá a gépajánláshoz, hogy ha van elég pénz, jobb a Thinkpad (igazából nem is egy kategória). Viszont megfontolandó az is,hogy a többlet szolgáltatások közül mi is az ,ami miatt megéri komoly összegekkel megnövelni a vételárat.

Most nem írok konkrét összeget, meg típusazonosítót, de ha nézel egy N200-ast (ujjlenyomat olvasó,touch pad, webkamera, T7100 Cpu, 2GB ram, 120 sata HDD,firewire,stb) és összehasonlítod egy ugyanilyen szolgáltatás és hardwerkínálatú Thinkpad-et, akkor a kettő között van jópár tízezer pénz.
Persze többet is kapsz érte, mondjuk magnézium vázat (ami jó, de nem feltétlenül szükséges), spéci, kávéálló billentyűzetet, acél zsanérokat...
Ez mind extra, de általános használat mellett nem biztos, hogy létfontosságú.

(#2352) tpeter válasza turbolali (#2351) üzenetére


tpeter
aktív tag

szerintem egy ilyen tudású thinkpad nem pár tízezerrel drágább hanem legalább egy 2x-es szorzóval. Jó ez az N200-as (kopp-kopp), remélem 3 év múlva is ezt gondolom...

(#2353) aor válasza bit_vector (#2341) üzenetére


aor
tag

ok, utólag rájöttem! :C
viszont a laptop még mindig nem működik úgy ahogy szeretném!
ez a standby dolog kezd megőríteni :W
akkuról standby-ból nem képes feléledni, de az akku-töltő kombináció bármelyikére képes feléledni.
egy ismerősöm szerint a pm driver lehet a ludas!
egyébként eddig egész jól szuperál a gép, bár még csak egy hetes!

(#2354) aor


aor
tag

ja, még valami!

a notebook hardware control progi nem képes az akku "life time"-ot megjeleníteni, elfogyott az ötletem rá, pedig okos dolognak tartanám, ha működne, pedig egyszer jó volt, de azóta se.
valakinek tippje?
danke :F

(#2355) csokolade válasza aor (#2353) üzenetére


csokolade
tag

az nem lehet, hogy ugyanarra az időre van beállítva a készenlét és a hibernálás?

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2356) aor válasza csokolade (#2355) üzenetére


aor
tag

Hi!
a hibernálás ki van kapcsolva, mert rengeteg helyet kér magának, és nem úgy osztottam fel a vinyót, hogy beleférjen! egyébként mire gondolsz pontosan?

(#2357) csokolade válasza aor (#2356) üzenetére


csokolade
tag

...akkor nincs ötletem :(
tényleg a pm driverrel van vmi gond. az eszközöknél semmi sárga 3szög nincs?

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2358) aor válasza csokolade (#2357) üzenetére


aor
tag

emlékeim szerint nincs, de majd megnézem és a log-ba sem találtam semmi hasznosat!

(#2359) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Vélemény?

N200
IBM TPN200 C1.73G-1M, 1024 MB,120G, DOS, Kamera, BT, WLAN + AJÁNDÉK NOTEBOOK TÁSKA
99.916+áfa

de ez se rossz...
N200
BM TPN200 P2D 1.6G-2M, 2048 MB, 120GB, DOS, Kamera, BT, WLAN + AJÁNDÉK NOTEBOOK TÁSKA
127.491+áfa

[link]

(#2360) csokolade válasza KriszBoy (#2359) üzenetére


csokolade
tag

inkább a 2.!
(ennek a nagyker ára sem sokkal alacsonyabb = majdnem nagyker ár)

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2361) KriszBoy válasza csokolade (#2360) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Én is azon rágódom egy barátomnak, mert szem ennyit nagyon megér az a gép!

[ Szerkesztve ]

(#2362) csokolade válasza KriszBoy (#2361) üzenetére


csokolade
tag

7000-el olcsóbb nagykerben, tehát elég jó ár!!! :K

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2363) Forchalad


Forchalad
tag

Hali!

Plz valaki próbálja ki a settlers 6-ot hogy megy e neki. Nagyon érdekelne....

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2364) csokolade válasza Forchalad (#2363) üzenetére


csokolade
tag

már letöltöttem egy-két nap és felrakom, bár még sosem játszottam vele

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2365) KriszBoy válasza csokolade (#2362) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Akkor lehet belevágunk...

Mellesleg még egy táska is jár hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#2366) csokolade válasza KriszBoy (#2365) üzenetére


csokolade
tag

hajrá :C

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2367) Laca0


Laca0
addikt

Szerintem a készenléti mód, hülyeség. Én sohasem használtam, egyből kikapcsolom mindenhol. Ha használom a gépet, ne kapcsolgasson ki, ha meg ott hagyom valami miatt, akkor meg minek menjen?!? .. a hibernálás az ÁSZ! Nem fogyaszt áramot, tökéletesen hordozható a gép. Csak felkapom, és már indulok is! Ez már nem Win98, hogy egyfolytában újra kellene indítgatni. Pl. most vasárnap óta ez a hely az 5. hálózati környezet, ahol vagyok, és idejét sem tudom, mikor állítottam le, indítottam újra. Persze azért kb. hetente, 2 hetente leállítom rendesen...

Nekem az RMClock megy folyamatosan, mint erőforrás manager. Időnként kiírja, hogy mennyi idő van még hátra az akkuból. Nem tudtam még rájönni, hogy mitől függ a dolog.
Kipróbáltam az összes programot, amit belinkelt egyik tagunk nemrég, de egyik sem írja ki a hátra lévő időt.

Nem nyilvánítok túl nagy lelkesedést a gép iránt egyébként. Nem mondom, hogy olyan nagyon jó vétel lett volna. 3 hónap elteltével már egy kicsit többre értékelem, mint eleinte, de nem vagyok tőle elájulva. A sebessége, az akkus üzemideje, hűtési rendszere és a széles körű használhatósága lenyugtat, mégsem volt rossz választás...
Leginkább az anyagminőségben, és a technikai támogatás (bios, driver, stb.) mikéntjében csalódtam. Elkeserítő, hogy a mai napig sokkal régebbi bios van fent az ajánlott letöltések között, mint amivel a gépet vettem. Nagyon szomorú, hogy bizonyos gyári drivereket ki kellett irtanom, és a frissítését is le kellett tiltanom, hogy normálisan működjön a gép. Amiatt még mindig nagyon mérges vagyok, hogy a gyártó és a forgalmazók az IBM/Lenovo minőség ajnározásakor egy kalap alá veszi a TP-eket és az összes többit, és csak utólag derül ki, hogy bizony ezekben a gépekben nyomokban sincs az a masszív, erős váz, merevítés, ami a TP-eket jellemzi. Ez megtévesztés.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2368) tpeter válasza Laca0 (#2367) üzenetére


tpeter
aktív tag

Hát ja... Csak ne sz**jon be, és elégedett vagyok.

Amúgy tök érdekes ez a driver dolog. Eleinte mikor szedegettem le a drivereket a lenovo oldalról és pakoltam fel mindent ami a kezem ügyébe akadt, nem egyszer produkált kék halálokat a masina mindenféle lehetetlen helyen (pl. windóz betöltéskor), aztán most hogy gondolkozni is szoktam telepítés előtt, ezek valahogy eltűntek és megy minden (kopp-kopp).

Sajnos a lenovo tényleg elég "kényesre" csinálta a gépet. Nem tudom. Lehet hogy egy Dell-el jobban jártam volna, csak abból 200 fölött volt ami kb. ezt tudta. Majd kiderül.

Amúgy a billentyűzet minősége nagyon tetszik. Elsőre tudtam gépelni rajta (ami nagy szó egy notebook esetén). Az egyetlen dolog ami zavar, hogy csomószor hozzáérek a touchpadhez ami "leklikkel" az aktuális ablakból.. brr.... Ja, és azt nem lehet "letiltani", csak "eltávolítani". Legalábbis nekem.

(#2369) Laca0 válasza tpeter (#2368) üzenetére


Laca0
addikt

Igen, a billentyűzet minősége tényleg nagyon jó. Az elrendezése lehetne jobb is, de ez lehet, hogy csak azért problémás nekem, mert nagyon hozzászoktam már a régi gépeméhez.
A tapival nekem semmi bajom sincs. Nagyon ritkán én is hozzáérek véletlenül, de ez nagyon nagyon ritka.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2370) jenko


jenko
tag

Sziasztok, xp-t telepítem a gépre, telepítési fájlok felmentek, de amikor újraindult, nem kezdi meg a telepítést hiányolva az "asms" fájlt a cédéről. Egyébként is kicsit hangosan pörgeti a cd-t, volt valakinek már hasonló tapasztalata? A CD friss (eredeti), nem hinném hogy baj lenne vele.
A gép: Lenovo N200 TY2EDHL

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#2371) asimon válasza jenko (#2370) üzenetére


asimon
tag

Hali!

Sajnos ez az LG dvd piszok hangos benne, ez van. :)

(#2372) jenko válasza asimon (#2371) üzenetére


jenko
tag

végül sikerült
már csak az a kérdés, hogy melyik drivereket kell letölteni, ha több is van a lenovo honlapon:
Wireless lan:
1. Broadcom
2. Intel (abg)
3. Intel (MIMO)
?

Lenovo N200 TY2EDHL
egyébként tetszik, csak már működne rendesen :)

[ Szerkesztve ]

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#2373) Forchalad válasza csokolade (#2364) üzenetére


Forchalad
tag

Végre valaki:) Én sem játszottam még vele sosem...csak a kérdés az hogy neked is produkálja e azt hogy középen egy háromszögben elmosódik a kép.

[ Szerkesztve ]

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2374) csokolade válasza jenko (#2372) üzenetére


csokolade
tag

a part number alapján nem nagyon lehet megmondani mi van benne, inkább a típusszám kellene, pl 0769-b8g. nagy valószínűséggel intel mimo (4965agn) kártya lehet benne, és azt, plusz a video drivert is az intel oldaláról kell letölteni, ha kicsit visszaolvasol még pontos link is van. a broadcom lan-t is a saját webjéről jobb letölteni.
és azután minden működ :C

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2375) csokolade válasza asimon (#2371) üzenetére


csokolade
tag

hát már én is nagyon gondolkozom egy ilyenen: :K

csak még egy kicsit sok a 20k-s ára :(

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2376) csokolade válasza Forchalad (#2373) üzenetére


csokolade
tag

sajna a 7végéig nemtok még jáccani :DDD

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2377) csokolade


csokolade
tag

Akinek a Windows frissítések nagyon lassan települnének, annak ajánlom a http://www.msw.hu/ oldalt, ahonnan egyben letölthető az összes eddig megjelent frissítés (nem csak XP-hez)

Mivel ez is elég lassú szerver, a februári magyar XP frissítésgyűjtemény rapidshare-s tükrei:
http://rapidshare.com/files/99084626/afpx402.part1.rar
http://rapidshare.com/files/99090990/afpx402.part2.rar
http://rapidshare.com/files/99098385/afpx402.part3.rar
http://rapidshare.com/files/99099851/afpx402.part4.rar

:U

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2378) hudyfiu válasza Forchalad (#2373) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Kipróbáltam XP-n(settlers 6), a legújjabb vga driverrel és nekem is csúnya.
Amint tudom próbálom vista alatt.

(#2379) PetX


PetX
aktív tag

Megmondaná vki hogy miért nem megy a Counter-Strike 1.5 (asszem 6éves lassan) ezen a laptopon? Kicsit idegesít, ennél még nincsenek pixel shaderek meg crysis szintű elvárások, szóval miért nem megy normálisan? Ennyire ratyi lenne az X3100.
Barátomnak Hp-ja van hasonló gép az eltérés h neki GMA950-es nem X3100-as, de sztem még neki is jobban megy(eget).
Azt hittem ez nem nagy elvárás egy ilyen laptoptól.
Ha ez nem lenne azt hiszem kijelenteném h számomra tökéletes laptopot vettem.

Jah, amugy nekem semmi gondom a standby-al.
System Update-et először nem értettem miért jó, de ha belegondolok h csak a LAN-t kell felrakni (meg egy NOD-ot...) h legyen net és minden drivert leszippant akkor már király dolognak tűnik. és még működik is.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#2380) jenko válasza csokolade (#2374) üzenetére


jenko
tag

Köszi! Az általad linkelt drivereket telepítettem (még tegnap). A mimo wlan-t meg majd ha hazaértem :)
Egyetlen minőségi kifogásom merült fel: a lenovo feliratot a hátlapon elengedte a ragasztó. Ez legyen a legnagyobb baja

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#2381) Laca0 válasza PetX (#2379) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem sem megy csak a Stronghold Legends normálisan.
Állítólag 2GB RAM-al megy minden, elfogadható sebességgel. Elég nehéz elhinni, de elhiszem. Az enyémben 1GB van.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2382) csokolade válasza PetX (#2379) üzenetére


csokolade
tag

Érdekes, hogy a CS még a Matrox G550-es AGP-s kártyán sem megy, pedig az nem mai darab :( . Mostanában veszem ugyanis vissza egy eladott G550-es kártyámat, mert a tag aki megvette CS fan és ő mondta, hogy hiába próbálkozott :(

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2383) csokolade válasza jenko (#2380) üzenetére


csokolade
tag

nna azt már én is visszanyomkodtam ahogy kihúztam a gyári dobozból :DDD
lazáznak a kínaiak ;)
remélem azért nem fog leesni :F

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2384) Goya válasza holpy (#2340) üzenetére


Goya
csendes tag

Az s-video csak kimenet, vagy bemenetként is működik?

(#2385) asimon


asimon
tag

Tegnap felraktam a Mohaa Spearhead-et, fut rendesen, mondjuk elég régi játék.
Úgyhogy ez az x3100 bőven elég neki. :))

(#2386) csokolade válasza Forchalad (#2373) üzenetére


csokolade
tag

nekem sem megy a settlers demo, elindul, ubisoft logo, játék video, azután új profil, és bejön a egy csávó a bal alsó részre, meg a teljes térkép a jobb alsó részre, de maga a játéktér korom fekete, néhol a hal vagy egy szarvas állatka megjelenik, meg ha mozgatom az egeret feliratok előtűnnek, de fekete az egész alap.

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2387) csokolade válasza Goya (#2384) üzenetére


csokolade
tag

az csak kimenet. (jó lenne ha bemenet is lenne :U )

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2388) Forchalad válasza csokolade (#2386) üzenetére


Forchalad
tag

Nekem látszik minden csak egy háromszögben középen minden elmosódik...érdekes. Akkor valószínüleg felejtős lesz ez a játék:(

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2389) hudyfiu válasza Forchalad (#2388) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Settlers 6 - A fekete képernyő eltűnik ha a felbontást megváltoztatod de lesz egy piramis szerüség(háromszög) előtted ami elmossa a képet.
Vistát felraktam, kipróbálom ha lesz időm.

(#2390) csokolade válasza hudyfiu (#2389) üzenetére


csokolade
tag

úgy látom azért nem megy, mert az intel drivernek nincs shader pixel támogatása, vagy régebbi, mint ami kellene. (az intel fórumáról)

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2391) PetX válasza asimon (#2385) üzenetére


PetX
aktív tag

MOHAA-t még nem néztem, de ha vki akinek 2GB memória van a gépében feltenné a CS1.5-öt akkor és megnézné hogyan megy akkor megköszönném nagyon.
Bár Photoshop miatt amugy is gondolkodtam még 1 gigán.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#2392) PetX válasza csokolade (#2390) üzenetére


PetX
aktív tag

Az vicces lenne ha nem lenne pixel shader támogatása. Inkább csak driver hiba.

Ha esetleg vkit érdekel, a táblázat sokat elmond intelék kártyáiról:
[link]

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#2393) Laca0 válasza csokolade (#2390) üzenetére


Laca0
addikt

Nincs kimondottan pixel shader csatornája, ez igaz. Dedikált csatornák helyett viszont van 8 univerzálisa. Elvileg ez így rendben is volna.
Az a baj, hogy van sok szép elv és paraméter, hogy ilyen szuper, meg olyan nagy újítás...
Az elv tényleg jó, de valamiért mégsem működik...
A memória kérdése is elég kaotikus... azt írja: max video memoy 384MB... akkor miért mennek fényévekkel jobban a játékok 2GB RAM-al? Melyik játéknak nem elég 640MB RAM?
A fiam gépében 512MB van, és mégis elmegy az összes játék rajta élvezhető minőségben!
Valami turpicsek van itt kérem szépen... érik nagyon az a +1GB memória bővítés nálam is...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2394) csokolade válasza Laca0 (#2393) üzenetére


csokolade
tag

Jó, annyira nem értek hozzá, respect Laca0-nak, aki technikailag top. :R

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2395) Laca0 válasza csokolade (#2394) üzenetére


Laca0
addikt

Ugyan mennny má.... :B

Ami amúgy is megnehezítené a játékot: hangerőállítás!
Amint megnyomom valamelyik gombot, egyből kiugrik a játékból a win asztalra! :W

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2396) hudyfiu válasza PetX (#2392) üzenetére


hudyfiu
senior tag

2 gigám van, megy az összes cs, valami driver lesz.

(#2397) titija


titija
csendes tag

Sziasztok

Nekem 1Gb rammal 3100 ason megy a cs1.6, a css az akad :( .

Nekem a Settlers 2 10 éves kiadásánál volt olyan hogy nem volt a játékban csak sötét kép, itt vissza vettem a grafikát gyenge közepesre úgy már ment.

Azt nem tudom hogy a videó kari, hogy működik mert nekem azt írja hogy 10 mb-ot használ, de én szívesebben adnék neki többet is :D csak nem lehet sehol sem beállítani.

(#2398) Antilhu válasza GeeF (#2323) üzenetére


Antilhu
tag

Helló Geef!

A gépet végülis a 3. napján hétfőn visszavittem. Azt mondták ha látják a problémát akkor szó nélkül cserélik. 2-3 óra alatt reprodukálták és cserélték is a gépet. Vszínűleg Memória gondja volt... De miután kicserélték annyira nem izgatott már :)

Újlenypmatolvasó: Te oprendszerrel vetted a gépet? Omnipass-t használsz? Mert a Lenovos progi csak a windows-os belépésnél használható.

üdv: Antilhu

(#2399) Antilhu válasza tpeter (#2325) üzenetére


Antilhu
tag

Hali!

Kössz a tippet, bocs a késett válaszért. Volt egy kis utazgatás a csere miatt meg installgatás.. :) Végülis visszavittem... kb ugyan az volt mint nálad! Nekem is olyan típusú gépem van/volt. Lehet h széria hiba volt!?
Te meg vagy vele elégedve?
Hazsnálod az újlenyomat olvasót? Win login-nél vagy máshol is?

Köszi: Antilhu

(#2400) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

Most hogy már kicserélték a gépem, olyan "rendkívül égető" :) probrémára tudok koncentrálni mint az újlenyomat olvasó...

Vki írta, hogy az Omnipass a megfelelő progi ha más alkalmazáshoz is akarjuk használni. Van olyan aki OP rendszer nélkül vette a gépet és feltette az Omnipasst és müxik neki?
Nekem az a problémám hogy nagy nehezen letöltöttem az Omnipass 5 Retail változatot, elötte már feltettem a Lenovo-s drivert a 19-est mert a patch nem megy fel. Aztán mikor az Omnipass-ban rámennék az újlenyomat felvételhez akkor azt írja ki h nem találja az eszközt.... Vaki látta már ezt a problémát? Esteleg le lehet vhonnan tölteni a normális Omnipasst? Hányas verzió kell?

Ha tudtok kérlek segítsetek!

Köszi: Antilhu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.