Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) csokolade válasza Faby (#2899) üzenetére


csokolade
tag

Ötletek amit én csinálnék:

BIOS update

Ricoh driver/program UNINSTALL

"ÚJ" Ricoh driver INSTALL
--------------------------------------------------------------------------------------

Esetleg ha ezek után sem megy, akkor:
- Ricoh driver UNINSTALL
- kártyát berakni az olvasóba, hátha magától felismeri és telepíti...
- Esetleg utána Ricoh driver install...

MINDEN INSTALL/UNINSTALL után persze újraindítások...

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2902) mrlan válasza Faby (#2899) üzenetére


mrlan
tag

csokolade: Köszi a Témát

Nekem is E51-em van és ésn is 4gigás karival használom és hát én is szopok vele rendesen hogy nem támogatja semmiféle kártyaolvasó csak a ngyon újak :Y

Mr. LAN

(#2903) nortol


nortol
senior tag

ha jól tudom, a micro SDHC kártyák, új fajta, nagy sebességü kártyák, ezért majdnem biztos vagyok benne, hogy a laptopod nem fogja felismerni ...

(#2904) csusza`


csusza`
senior tag

Hali!

Egy Lenovo 3000 N200-nak mennyi az üzemideje, ha akkumulátorról működik? Csak azért kérdezem, mert egy hasonló ThinkPad R61-nek 2.1 órát írtak... ami szerintem elég kevés.
Ja, a konfig: T2330-T2370 intel coreduo, 2*1GB RAM, 120-160 GB Hdd...

Köszi: csusza` :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#2905) mrlan válasza nortol (#2903) üzenetére


mrlan
tag

Nem egészen!
Secure Digital High Capacity (tehát Nagy kapacitású SD kártya, mert eddig csak 2gb volt a max SD-ben és MMC-ben) :R

Mr. LAN

(#2906) mrlan válasza csokolade (#2901) üzenetére


mrlan
tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de a kártyaolvasó-ban nem lehet szoftvert frissíteni?
vagy ha BIOS-t frissítesz akkor az is egybe van.....

Mr. LAN

(#2907) csokolade válasza mrlan (#2906) üzenetére


csokolade
tag

Nem tudom, én is arra tippeltem, hogy esetleg a BIOS frissítésben az is benne lehet, de inkább nemtom :U
Az én N200-asom olvassa az SDHC 4GB-os kártyámat, ami Sandisk Extreme III, sima SD méretű, nem mini, vagy micro.
De az N100-asokban 4in1 olvasó van, az N200-asokban pedig 5in1, legalábbis a Lenovo termékleírások szerint.

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2908) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

N100-as gépem van, (7618 BTG), és az lenne a kérdésem, hogy a BIOSban van-e lehetőség a vidikártya shared memory beállítására, mert nekem alap BIOS van fent, és abban nem találtam ilyen lehetőséget, pedig a 2 GB rendszermemóriából nyugodtan adhatnék a videókártyának is.

Ha már itt tartunk, hol lehet megnézni, hogy most mennyi memóriát használ a videókártya? :)

Let the Zone take me if I am.

(#2909) spyduck válasza kutga (#2908) üzenetére


spyduck
nagyúr

A memória adagolás autómatikus de egy ilyen VGA 64mb-nál többet nem használ ki.

(#2910) nortol válasza kutga (#2908) üzenetére


nortol
senior tag

nyugodj meg, ha olyan programot használsz, vagy játékot, akkor elfogja venni a kártyád a max memóriát, amit neki terveztek :-)

(#2911) Dufresne


Dufresne
addikt

Na tegnap bevittem a gépőet a szervízbe a d-sub kimenet hibája miatt.
Aztmondták így első hallásra alaplap hiba, de még meglátják. Ha van itthoni raktárban hozzá alaplap, akkor még akár a héten kész, ha nincs, akkor amsterdam-ból kell rendelni és akkor a jövő hét talán. Reménykedem :U

(#2912) mrlan


mrlan
tag

Boccs az oltári láma kérdésért:
A Lenovo RR system backup, CD-re DVD-re kiírós balhé melyik részben van? (Win+ szervíz partíció mentés) A winfosos részben vagy a Win boot előtti lenovo gombos részben van? vagy ezt hol tudom végbe vinni?

Eccer már kérdeztem el is mondtátok csak azt hogy melyik részben azt nem :U

Mr. LAN

(#2913) Shadowfax válasza mrlan (#2912) üzenetére


Shadowfax
addikt

Csak futó Windows alól tudsz Recovery vagy backup lemezeket/mentéseket készíteni. Két hasznos doksi: [link][link]

(#2914) csokolade válasza mrlan (#2912) üzenetére


csokolade
tag

A Win-s részben, Programok -> Lenovo Care -> Rescue and Recovery
Launch Advanced mode -> Create a Backup -> Create a Backup to CDs/DVDs

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2915) csokolade


csokolade
tag

Az új 1.95-ös Realtek HD audio drivert felraktam egy Rapidshare tükörre, mert a Realtek oldala valami iszonyú lassú...
http://rapidshare.com/files/122252120/WDM_R195.zip

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2916) mrlan


mrlan
tag

Köszoönök minden segítséget! Ma megkaptam a gépet...... (most arrol írok) nagyon király! fülig ér a szám :DD
Lementettem mindent, le ghost-oltam, átpartícionálam, mindent megcsináltam...
Repeszt mint az állat! :DD
T8100 C2D 2,1ghz
1GB ram
7300go
160gb
:))

[ Szerkesztve ]

Mr. LAN

(#2917) Storrent


Storrent
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo 3000 n200 as gépet vettem, segítettek a Dos-t Xp-re varázsolni, de
mindezt ATA módban sikeredett.Most az a probléma van, hogy elérhetővé kellene tenni a sata módot!Ha valaki tudna segíteni, és le tudná írni, hogy lehet e ezzel kezdeni valamit,
nagyon megköszönném. Igazából nem vagyok egy computerzseni, ezért kellene a "pontokba szedett" leírás. Láttam itt a poblémával kapcsolatban infókat, de nem tudtam kibogozni. Nem mintha baj lenne az ATA móddal, de ha egyszer tudna többet is...:)

Köszönöm!

(#2918) csokolade válasza Storrent (#2917) üzenetére


csokolade
tag

ITT írtam erről...
Meg ITT is részletesen le van írva

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2919) Norb555 válasza kutga (#2908) üzenetére


Norb555
csendes tag

A gépedben - ha jót néztem - Intel 950-es videó vezérlő van, aminek a max. megosztott memóriája 224MB. Ezt DVMT kezeli, ami nagyobb memória kapacitást igénylő programoknál (pl. játék), elegendő memória rendelkezésre állása esetén akár 224MB memóriát is lefoglal a rendszermemóriából.
Szóval mivel a gépedben 2GB RAM van, akkor pl. egy mostani játék elindításakor simán felmehet a RAM lefoglalás 150-200-ra is.

Nekem N200-asom van (0769-E2G), amiben X3100-es VGA van. Ez max. 128MB memóriát tud elvenni a rendszertől. Pl. elindítottam a PES 2008-at (asszem közepes grafikán, 800*600 ablakban futtatva) és megnyitottam a tálcáról a VGA programját. Ott au infók között néztem az aktuális videó memóriát. A játékban a menükben lépkedve a memória kb. 71MB volt. Amint betöltött egy meccset, egyből felugrott 109MB-ra.
Szal rendesen működik a dolog. De asszem függ a rendszermemória méretétől. Pl. ATI X200-as VGA-nál is max. 128MB lehet a memória. De annál alapból lefoglalja a 128MB-ot (2GB rendszermemóriánál), föggetlenül a terheléstől. Viszont pl. 512 MB rendszermemóriánál csak 32MB-ot vesz el maximum.

(#2920) Storrent válasza csokolade (#2918) üzenetére


Storrent
csendes tag

OK!Köszi!:)

(#2921) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Mi a kulonbseg a intel core duo
es a core2 duo kozott a mbil cpu-knal?

Erre a gepre palyazom

Csak epp fingom sincs mizu ezzel a core douval :U :F

Elore is koszonom!

...

(#2922) fifi_addict


fifi_addict
tag

lenovo n200 (Core2 T7100 cpu, asszem) gépen tudott már valaki cpu-t meg fan sebességet buherálni? nekem kicsit felpörög, indok (értsd: különösebb terhelés) nélkül a venti... szeretném leszabályozni. vagy az energiagazdálkodásnál nyúlkáljak... a speedfan nem tudja kezelni a chipjét, úgy tünik. más progi?
tudom, hogy van benne speedstep technology de ha nem úgy megy, ahogy nekem kéne... :DD

...........................???

(#2923) nortol válasza Devid_81 (#2921) üzenetére


nortol
senior tag

32 bit vs 64 bit ...

(#2924) Devid_81 válasza nortol (#2923) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Koszi! :R

...

(#2925) Dufresne válasza Dufresne (#2911) üzenetére


Dufresne
addikt

Ma átvettem a gépet 1 hét alatt meg is csinálták, alaplap és vga kábel cserét csináltak benne.
Frankón működik és tényleg gyorsak is voltak. Meg voltam elégedve az IBM központi szervizével:)

(#2926) nortol


nortol
senior tag

az, hogy a topic nem pörög, azt jelenti, hogy jókis gépről van szó, kevés hibával és problémával :-)))

(#2927) Bibby


Bibby
addikt

Az xp topikban semmi segítséget nem kaptam, úgyhogy idejövök, hátha...

Szóval n200-hoz egy usb egeret használunk, de ez a fos win minden egyes indításnál fel akarja telepíteni a drivert hozzá. Ha már bedugva kapcsoljuk be akkoris, ha utólag dugjuk rá akkoris. Nagyon idegesítő... :W

Ελευθερια η θανατος

(#2928) nortol válasza Bibby (#2927) üzenetére


nortol
senior tag

töröld az összes bejegyzést az usb-vezérlők alatt ...

majd restart windows. újraindulás után, szépen, minden kavarc nélkül szépen felismergeti a win az usb eszközöket ...

ja és legyen bedugva az egér is ...

[ Szerkesztve ]

(#2929) turbolali


turbolali
csendes tag

Sziasztok!

Akkumulátorral kapcsolatban lenne 2 kérdésem:

Nektek mennyi az akkus üzemidő Vistával?
Nekem először XP volt fennt, ott elment 3,5.4 órát, de Vistával (Energiatakarékos módban) csak 2,5 óra jön össze. Persze azonos feltételek mellett.

A második, pedig az akku elhasználtságával kapcsolatos. Van-e valaki, akinek ez a bizonyos Wear-level 0%-nál nagyobb? Az a gyanúm, hogy nem igazán működik ez a számlálás az n200-as gépeknél...

(#2930) nortol válasza turbolali (#2929) üzenetére


nortol
senior tag

a vista tuti nem lesz olyan energia takarékos, mint az xp, főleg mert kismillió felesleges szervíz ficereg benne, ami vagy a merevlemezt basztatja állandóan, vagy a procit pörgeti fel, vagy valami akármi, de valamit mindig csinál a vista a háttérben.
magánvéleményem szerint egy sz@r :-)))

a második témához hozzászólva: nem az n200 hibája valszeg, hanem az akku hibája. valami noname kínai akku lehet, mert a legújabb everest sem ismeri fel, így nem is tudja érzékelni a dolgait ...

(#2931) Faby


Faby
senior tag

Újabb kérdés/probléma!

Mostanában, úgy egy hónapja nagyon lecsökkent az akkuidő (N100, 0768 TY06VHL, 2006 novemberi vásárlás). Értem ez alatt, hogy új korában talán tudta azt a 2 - 2,5 órát, mostanában jó, ha 1 órát ki tudok csikarni belőle, de inkább kevesebbet. Jellemző még, hogy a vége felé nagyon gyorsan lemerül, tehát 20-30% után nagyon hirtelen jön az 5% -os riasztás.

Lehet, hogy nem volt éppen kíméletes a használat, viszonylag sokat volt fixen a töltőn, mert eléggé kiszámíthatatlan időközönként kellett magammal vinnem, nem vettem ki belőle az akksit. Ez lehet a baj?

Ez a teljesítmény csökkenés normális ennyi idős akksinál, vagy valami gebasz van?

Mit lehet ezzel kezdeni? Lehet ezt valahogy felújítani?

Mennyibe fájhat egy új akksi?

Válaszokat előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2932) Greg Vinous


Greg Vinous
tag

Sziasztok!

Ma vettem laptop.hu-n egy ilyen kis csodagépet. (3000 N200 0769 EAG).
A problémám az, hogy alapból Windows nélküli, így drivereket sem adtak hozzá. Letöltöttem hát a support oldalról a Broadcom WiFi drivert és valamiért nem történik semmi. Aztán letöltöttem az Inteles WiFi drivert is és persze telepítettem és ezután se tudom használni. Nincs esetleg ötletetek, hogy miért nem sikerül ez nekem?

G

(#2933) csokolade válasza Greg Vinous (#2932) üzenetére


csokolade
tag

Ha XP-d van, célszerű letölteni az Intel Network Connection Software-t is INNEN

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2934) morgarong válasza Greg Vinous (#2932) üzenetére


morgarong
csendes tag

két nappal járok előtted

én is felraktam ezeket, de semmi se volt
fentebb valaki ajánlja: szvsz az intel oldaláról wifi drivert tölts le hozzá, ha minden igaz a 4965agn kell.
letöltöttem, feltettem, már él is.
most az a gond,hogy állandóan eldobja a wifit, ill. mindjárt a kapcsolat felvételnél nem tudnak megállapodni IP címben a routerrel.
kétféleképp kapcsolódom a routerhez (linksys), wifin és kábelen. a kábelesnek szépen látszik az IP címe, amit DHCP-vel kapott, de a wifisnek semmi.
próbálkoztam statikus IP címmel is, amit MAC alapján osztana ki, de rá se bagózik

a thinkvantage arra való, ha ott jársz majd, hogy ott létrehozol profil-okat, pl olyat, hogy kábel + wifi, és ha van kábel, akkor azt használja, ha nincs, akkor aut. kapcsoljon át wifire

(#2935) csokolade


csokolade
tag

Nekem a Thinkvantage AC nem jól működött, folyton ledobott, meg nem kapcsolódott, csak újraindítás után, úgyhogy töröltem, helyette van az Inteles megoldás, az is hasonló, mint a TVAC, lehet profilokat menteni. (Intel driver + Intel profilkezelő)

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2936) csokolade


csokolade
tag

Tegnapelőtt XP-hez (és Vista-hoz is) újabb Realtek HD Audio Driver jelent meg, itt egy gyors Rapidshare -s tükör (XP driver):
http://rapidshare.com/files/123878676/WDM_R196.zip

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2937) ati05


ati05
aktív tag

Hi!
Az lenne a problémám hogy van egy lenovo 3000 n200-as leptopom, XP nélkül lett véve. Nos elkezdtem telepíteni rá az XP-t, de ő azt írja ki hogy nem található merevlemez a gépben :O Mit lehet ilyenkor tenni?

(#2938) nortol válasza ati05 (#2937) üzenetére


nortol
senior tag

biosban AHCI mód váltása ...
a mostanit átváltod ide emulációra ...

vagy pedig sata drivert integrálsz a telepítődbe ...

(#2939) ati05 válasza nortol (#2938) üzenetére


ati05
aktív tag

THX köszönöm a segítséget, így már működik :DD

(#2940) nortol válasza ati05 (#2939) üzenetére


nortol
senior tag

sata drivert integráltál a telepítőbe? :-)))))))))))))))

(#2941) spyduck válasza nortol (#2940) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha ki lehet kapcsolni a SATA módot akkor fölösleges mert nem lesz tőle gyorsabb a gép.

(#2942) ati05 válasza nortol (#2940) üzenetére


ati05
aktív tag

Nem, egy "öregúrnak" lesz a gép, neki aztán tök mindegy hogy sata, vagy ata módba kezeli a winyót...

(#2943) csokolade válasza spyduck (#2941) üzenetére


csokolade
tag

Sztem gyorsabb lesz a gép ha nem is nagyságrendekkel, de talán néhány százalékkal.
Ezenkívül pl. a hibernálás ideje (amit én nagyon gyakran használok) úgy az ötödére rövidült, vagy még gyorsabb. Nekem már csak ez utóbbi is megérte azt a kis machinációt, amit az installálása jelent. :U

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2944) spyduck válasza csokolade (#2943) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sok mindenkitől megkérdeztem és azt mondták nem gyorsabb és ki is próbáltam mind2-t és nem vettem észre különbséget. Mondjuk a hibernálást nem próbáltam.

(#2945) winencoke


winencoke
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam egy N200-ast, (0769) Vistával. A Vistát szeretném megtartani, a gond az, hogy egyáltalán nem látta a hálót. Leszedtem a hivatalos honlapról a LAN drivert, de nem tudja sikeresen telepíteni. Mi lehet a hiba, illetve hogyan tudnám a netet felrakni?

(#2946) spyduck válasza winencoke (#2945) üzenetére


spyduck
nagyúr

mod: Most látom, h Vistád van, akkor nem tudok segíteni mert nem ismerem, de az xp-s manuális telepítést el tudom magyarázni, sztem nem sok különbség van.

[ Szerkesztve ]

(#2947) Forchalad válasza winencoke (#2945) üzenetére


Forchalad
tag

Szia.

Az lehet hogy segít ha rendszergazdaként futtatod.

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2948) winencoke válasza spyduck (#2946) üzenetére


winencoke
csendes tag

Köszi!
Ha gondolod küldj pü-t!

Amúgy meg rendszergazdaként futtatom, ja.

(#2949) spyduck válasza winencoke (#2948) üzenetére


spyduck
nagyúr

küldtem privit.

(#2950) Echoes


Echoes
csendes tag

Sziasztok!

3000-es széria anyagminősége érdekelne engem. Mennyire strababíró, mennyire masszív, megbízható a szerkezete? Kinézetre az, de inkább tulajdonosok tapasztalatára vagyok kíváncsi.

"És mindenki boldogan élt, amíg meg nem halt....kivéve Kylet, akit két héten belül elvitt az AIDS. - Hogy rohadjál meg zsíragy!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.