Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Mandy-mandy válasza Laca0 (#2199) üzenetére


Mandy-mandy
csendes tag

Ja, és most próbáljam meg feltenni újfent a Google Földet?

(#2202) Mandy-mandy


Mandy-mandy
csendes tag

SIKERÜLT!!! Működik!!! Nagyon köszönök mindenkinek mindenféle segítséget!!! :)) Most hálálkodnék vmit, talán süti formájában, ha nem ilyen módon lett volna összefutva a segítő kezekkel! :R

(#2203) Laca0 válasza Mandy-mandy (#2202) üzenetére


Laca0
addikt

Örülünk neki, hogy sikerült!
Virtuális sütit is elfogadunk! :))

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2204) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Lenovo 3000 N100-as gépem van már július óta (0768 BTG), és az utóbbi időben érdekes problémára lettem figyelmes...Sokszor állítok be DVD írást lefekvés előtt, mire elalszom, a gép már kiírta a dvd-t és a nero le is kapcsolta ahogy kell...csak hogy...a múltkor arra ébredtem, hogy egy ilyen mutatvány után még mindig ment a gép. Félálomban még emlékszem az XP leállítóképernyőjére, mert az egész szobát bevilágította a kék fény, majd a gép annak rendje és módja szerint kikapcsolt...majd kis idő múlva magától :)) bekapcsolt. Miután kézzel kinyomtam, nem hajtottam le a képernyőjét, épp aludnék vissza, amikor hallom, hogy megint bekapcsol. Miután újra kinyomtam és lehajtottam a képernyőt nem kapcsolt be, de ugyanezt eljátszotta még párszor, amikor hasonlóan a nerora bíztam a kikapcsolást. Úgy gondoltam a program hibája, de mint kiderült nem az...ugyanis, ha csak simán kikapcsolom a gépet és nem hajtom le a képernyőt, ugyanezt játsza el (pár perc után visszakapcsol). Ez nem lenne nagy baj, mert ha kikapcsolás után lehajtom a képernyőt, nem kapcsol vissza, de ehhez az kell, hogy ott legyek. Nem hagyhatom ott a gépet mondjuk egy időigényesebb dvd írásnál, mert fennáll a veszélye, hogy megint bekapcsol, és nem akarom hogy ennyit menjen üresjáratban...ki tudja hova kell éppen mennem. Az lenne a kérdésem, másnál fordult-e elő ilyen probléma, vagy eddig egyedül vagyok ezzel? Esetleg vmi ötlet hogy miért van és mit lehetne tenni ellene? :(

Let the Zone take me if I am.

(#2205) tpeter válasza kutga (#2204) üzenetére


tpeter
aktív tag

Na, ez elég frankón hangzik. Nekem olyan volt hogy 1-2 perc után kikapcsolt, de azt még a 3 napon belül cserélték. Szerintem neked elő kéne keresned a gari. papírokat...

(#2206) csokolade válasza kutga (#2204) üzenetére


csokolade
tag

én 1. körben biztos bios-t frissítenék, aztán a bios-ban mindent default-ra (kivéve az ahci-t, ha az nem lett feltelepítve).

ez az előbb véletlenül privátba ment :)

olyat már tapasztaltam, és azóta nem is használom a készenlétet, ha cipelem, hogy miután lehajtottam a fedelét, készenlétbe ment, be a táskába, és kb 1 óra múlva mikor elővettem, majdnem "szétégette" a kezem, olyan iszonyú forró volt. gyorsan szétszedtem, ami ki-, le- és szétszedhető és próbáltam kicsit hűteni, óvatosan, nehogy a nagy hőingadozástól esetleg hajszálrepedjen valami. azóta mindig hibernálom, mielőtt elcipelem.
de ilyet, hogy bekapcsol???? :F spyware nem lehet? :DDD

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2207) kutga válasza csokolade (#2206) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Nem tudom hogy esetleg program csinálja-e...garancia még van rá bőven, ha tovább csinálja szervíz lesz. Mindenesetre...BIOS-t hogy tudok frissíteni? Attól azért ódzkodom, mert van a gépben plusz egy gigás memória modul, és a szervízben még felhívták rá a figyelmem, hogy BIOS frissítés után esetleg gond lehet vele...

BIOSban nem állítottam semmit, felteszem már most is minden defaulton van.

Let the Zone take me if I am.

(#2208) Mandy-mandy


Mandy-mandy
csendes tag

Helló Mindenki!

Hogyan lehet azt összehozni, hogy az N 200-asomon a kistáskás :) gomb megnyomásával elérjem a Lenovo Care szolgálatást, csak mert ha nyomkodom, nem történik semmi...

(#2209) csokolade válasza kutga (#2207) üzenetére


csokolade
tag

A megfelelő BIOS-t (attól függően, h. melyik széria) a Lenovo webjéről letölthető, egy exe file, magától megcsinál mindent, azért érdemes előtte elolvasni a hozzá tartozó szöveg file-t is, pl. ne legyen bekapcsolási jelszó beállítva, teljes töltöttségű elem és töltőre csatlakozás kell, ne legyen dokkolóban, USB floppy ne legyen csatlakoztatva, stb...

Megjegyzem előbb mindenképp nézd meg a mostani BIOS verziót, mert lehet, hogy a weben régebbi verzió van! (olyan esetben persze nincs szükség frissítésre)

A memóriával nem igazán értem milyen probléma lehet :F

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2210) csokolade válasza kutga (#2207) üzenetére


csokolade
tag

úgy látom EZ a legutóbbi verzió (3.12)...

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2211) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!
Ez a ThinkVantage System Update nevű program mennyire megbízható? Használja valaki?

(#2212) csokolade válasza tpeter (#2211) üzenetére


csokolade
tag

Az mindenből a Lenovo weboldaláról letölthető driverek szerint frissít, így pl. az Intel driverek régebbiek, mint az Intel webén. Ezen kívül még az összes egyéb Lenovo programot is fel akarja telepíteni, amelyeket nem biztos hogy használni is fogsz. Én pl. az TV Access Connections helyett inkább az Intel Connection szoftverét használom. Magam részéről csak ellenőrzésre használom, hogy minden szükséges dolog fel lett-e telepítve; inkább külön-külön, gyártónként keresek drivereket. Mindenesetre rosszat nem csinál :))

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2213) turbolali válasza Mandy-mandy (#2208) üzenetére


turbolali
csendes tag

Szia!
Alapban nem csinál semmit a technika nekem sem (én oprendszer nélküli, üres gépet vettem, B8G jelűt), fel kell telepíteni valami HOT KEY DRIVER nevű progit, vagy valami Lenovo care-t. Ez utóbbiban nem vagyok biztos, de majd kijavítanak... Ezekután elvileg funkcionálnia kell a gombnak. Én az előző telepítésemkor majdnem minden progit felraktam a gyártó oldaláról, ment is a Lenovo Care gomb. Most azonban korlátoztam a gyári dolgokat, ezért nem is megy ez a segédprogi.
Mondjuk nem is hiányzik...

(#2214) csokolade


csokolade
tag

..meg kell még a power management driver is, asszem...

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2215) alaurent


alaurent
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy TY2EDHL N200-ast, de nem boldogulok a hálózati beállításokkal. Elvileg van benne WIFI, de a hardver listában sem látom (bár a MAC meg van adva hozzá a cimkén...). A vezeték nélküli hálózat ikonra kattintva a varázsló jön be, és a második képernyőn közli, hogy OK. De sem a vételjelző kisikon nem jelenik meg, sem más. Mit tegyek? :F

(#2216) csokolade válasza alaurent (#2215) üzenetére


csokolade
tag

szvsz az intel oldaláról wifi drivert tölts le hozzá, ha minden igaz a 4965agn kell.

szerk: a típusszáma mi? 0769-edg??

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2217) Bibby válasza alaurent (#2215) üzenetére


Bibby
addikt

Ugye a gép elején a wireless kapcsoló ON állásban van? :F

Ελευθερια η θανατος

(#2218) Forchalad


Forchalad
tag

Halihó!

Azt szeretném megkérdezni hogy valaki próbálta már futtatni a Settlers 6-ot? Én letöltöttem a demót a az origó szoftverbázisról és nem igazán akar menni...azaz megy csak széteseik a kép. Arra szeretném megkérni azokat akinek van ideje hogy töltse már le plz és próbálja ki hogy neki mit produkál. N200 0769-B8G gépem van. Lehet hogy csak a demó rossz?

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2219) effb válasza Laca0 (#2199) üzenetére


effb
csendes tag

Én vagyok az a "tag" és igen az én problémám a google earth-vel megoldódott a legújabb Intel driverrel :)

(#2220) alaurent


alaurent
csendes tag

Na kicsit elmerültem a topicban, és már látom, hogy a sok drivert nekem kell összevadásznom a netről, kösz, senorg! Az, hogy oprendszer nélküli gépet veszek (mert már van jogtiszta, és BG elég gazdag), az miért driver nélküli is egyben? Egy CD-re felférne. Eddig a wlan és a fingerprint tűnt fel, mi kellhet még?
Tele a tököm. A kocsiba is legközelebb nekem kell letöltenem a fék-asszisztens-prociba a netről a programot, mielőtt elviszem a családot Zebegénybe?

(#2221) alaurent válasza csokolade (#2216) üzenetére


alaurent
csendes tag

Kösz, most mászik le a lenovó oldaláról a driver, majd megnézem az intelen is. A típus 0769, e2g.

(#2222) csokolade válasza alaurent (#2221) üzenetére


csokolade
tag

szívesen mondanám, hogy átküldöm emailben, de 1 DVD (4.6GB) a full driver, feb.13. állapot, még az xp-s rész is 2,6GB. :U

tipp: az inteles drivert az intel oldaláról töltsd le mert ott frissebb (lásd google earth probléma)

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2223) alaurent válasza csokolade (#2222) üzenetére


alaurent
csendes tag

Köszönöm, csak összeszedem valahogy. Nézem az intelt is.

(#2224) Mandy-mandy


Mandy-mandy
csendes tag

Sziasztok!
Ahogy egyre távolabb kerülök a gépvásárlásom időpontjától, úgy sokasodnak a problémák!:(
A legújabb, hogy az automaikus frissítések alkalmával le akarta szedni a Windows magának a Media Player a 11-es verzóját, el is kezdte, csak megakadt. Szoftverhamisítás, meg stb. dolgokat mondogatott a gép az arcomba és nem tudom használni a lejátszót, mert nem engedi, a minden. De korábbi változatot sem tudok telepíteni, mert ezt a "félbemaradtat" nem engedi letörölni. Úgyhogy nem tudom m it csináljak...:(
Segítségeteket kérem, amit ha megkapok, nagyon megköszönök!!:)

(#2225) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e vkinek tapasztalata a Lenovo 3000 N200 (TY228HV)-ről? Ez Core2 Duo T7100 (1800), azaz 64 bites procit tartalmazza. Érdekelne minden vélemény!

Mivel op.rendszer nélkül veszem mire számíthatok? Esetleg, ti hogyan jártatok vele? SP2 es XP-t akarok rátenni. Kalandos lesz?

Illetve talán egy apróság... a 3000 N200-oknak milyen a Touch Padjuk? Konkrétan az érdekel, hogy van-e olyan részük (lent és oldal) amivel scrollozni lehet?

Várom és köszi az észrevételeket!

Üdv: Antilhu

(#2226) csokolade válasza Mandy-mandy (#2224) üzenetére


csokolade
tag

Ezt töltsd le, bontsd ki egy új könyvtárba, és futtasd az installer.bat file-t. Utána újraindít és nem lesz szoftverhamisítás... a jelszó: csoki

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2227) csokolade válasza Antilhu (#2225) üzenetére


csokolade
tag

Szia. ez jó kis gép :DDD . Ha visszaolvasol, semmi nagy "kaland" (kivétel talán az AHCI, de az is részletezve van) nem lesz, összes driver letölthető, ajánlott a gyártók webjén is utánanézni, pl. Intel. Scrollozni is tud a touchpad.

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2228) Antilhu válasza csokolade (#2227) üzenetére


Antilhu
tag

Köszi a tanácsokat.

Az AHCI-vel kapcsolatban 1712-es hozzászólásban olvastam a konkrét leírást és megnéztem a link alatt lévő oldalt is. Az oldal címe: Intel Matrix Storage Manager Driver for Windows XP, Vista (32bit) - ThinkPad vagy vmi hasonló.

felmerült kérdéseim:
- 64 bitesre is jó ez a megoldás?
- illetve nem láttam ott a támogatott hépek között az N200 ast csak ThinkPadok vannak ott?
- Igazából ez a AHCP dolog annyit jelent, hogy a gép amíg nem trükközöm nem SATA vinyőként kezeli, tehát lassabb lesz a vinyóm?
- Akkor a windows simán installálható rá egy bootos SP2-es CDről, ugye?

Köszi: Antilhu
:R

(#2229) csokolade válasza Antilhu (#2228) üzenetére


csokolade
tag

Sokkal lassabbnak nem mondanám, sztem igazából a sata2-es winyóknál lehet "jelentősebb" sebesség különbség (pl. az új wd 320gb-os sata2 hdd). valójában és mélyebben nem tudok szakmai info-t adni :U . Sőt 64-bitből sem vagyok okosabb :DDD .
Az XP simán felmegy, csak NEM AHCI módban. (nekem személy szerint még az intel boot floppy-s megoldással sem sikerült még AHCI-ben XP-t telepíteni, lehet hogy el*sztam valamit, de csak utólagos átállítással tudtam megcsinálni.)

szerk: nyilván ha 32-bites XP-t telepítesz, akkor jó a driver. hiába tud a cpu 64bitet, ha az op.rendszer csak 32bites - talán így értetted a kérdést.... :F

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2230) Mandy-mandy válasza Laca0 (#2203) üzenetére


Mandy-mandy
csendes tag

Hát akkor virtuális sütiforma megy! :)

(#2231) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!

A "Power management"-es driver mit csinál tulajdonképpen? Azt hittem hogy install után majd kapcsolgatja szépen a szorzót a terheléstől függően, ennek ellenére folyamatosan 1,6GHz-en ketyeg. Ami már csak azért is meglepő, mert egy T7100-as van benne, névlegesen 1,8 GHz-en.

Túl nagyok az elvárásaim?

(#2232) turbolali válasza tpeter (#2231) üzenetére


turbolali
csendes tag

A power Management nem rossz kis progi! Csak éppen a működését nem nagyon lehet beállítani, módosítani... Dolgozik a szépen magában.
Ha letöltötted, kicsomagolás után telepítetted, akkor az energiagazdálkodási sémát szerintem állítsd "laptop"-ra. Ha minden igaz, akkor ezek után a következőket tapasztalhatod:

-Ha nincs, vagy kicsi a terhelés, akkor a szorzó 8-as lesz, az fsb 200-ról 100-ra csökken, a magfeszültség nálam 1.01V (800MHz-es CPU)

-Ha normál, két magot kihasználó alkalmazással terheled a rendszert akkor megy a névleges 9-es szorzóval és 200-as fsb-vel, 1.288 V-on (1800MHz-es CPU)

-Ha nagy terhelésen, csak egy magot használó alkalmazás fut , akkor a szorzó 10-es, az fsb 200-as, és a magfeszültség 1.385V (2000MHz)

Ha mindez nem elég, akkor tedd fel a Notebook Hardware Controll, vagy az RMClock alkalmazások valamelyikét. Ezek kicsit tágabb beállítást tesznek lehetővé.

(#2233) Laca0 válasza turbolali (#2232) üzenetére


Laca0
addikt

Ezeket te mivel mérted? Mert a megnevezett alkalmazások nálam elég sok furcsaságot mutatnak.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2234) tpeter válasza turbolali (#2232) üzenetére


tpeter
aktív tag

na, ezt valóban elmulasztottam átkapcsolni. Köszi!

(amúgy CPU-Z-vel lehet mérni)

(#2235) Dufresne válasza tpeter (#2231) üzenetére


Dufresne
addikt

Nagy átlagban nekem is 1600-on ketyeg.
Nagy ritkán felugrik 1800-ra és néha lemegy 1200-ra, vagy 800-ra.
Pontos működését nemértem, de végülis az aksi elfogadható szintet bír, szóval engem nem zavar:)

(#2236) turbolali válasza Laca0 (#2233) üzenetére


turbolali
csendes tag

Én az Everest 4.20. 1270Beta Ultimate-et használom, ennek a túlhajtás része frankón mutatja a nevezett értékeket.

A RM Clock- nál átállítottam az Advenced Cpu settings menüben, az utolsó előtti sort Mobile-ra. Így már helyesen írja, méri a dolgokat és az asztalinál kisebb feszültségértéket ír (az Everest is), nem tudom hogy a valóságot tükrözi-e...

A Notebook Hardware Controll nekem sem nagyon jön be, viszont lehet vele FSB-t állítani (throttle néven), így akár 400MHZ-en is lehet járatni a gépet. Ez utóbbit nem használtam, csak kipróbáltam, de sok értelmét nem látom, hisz nagyon lassúúúúúú...

Mindenesetre az alap beállításokkal és némi Wifi átállítással, akksiról max 3ó45p-4ó közti időtartamot tudom használni, a 4800-as akksival. Szerintem ez nem olyan rossz.

(#2237) bit_vector


bit_vector
tag

ha van valakinek a 0769-eshez egy újabb BIOS-a ( a mostani 1.02-es nekem :-( besz**vtam a SU-t:( ) , küldje el nekem legyenszíves :-)

köszönöm :-)

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#2238) Laca0 válasza turbolali (#2236) üzenetére


Laca0
addikt

Hát az a 4 óra, rohadt jó! Ne nyúlj hozzá! RMClock-al ennyi, vagy natúr Laptop energiagazdálkodási sémával? A wifi-t takarékosra vetted?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2239) Laca0 válasza bit_vector (#2237) üzenetére


Laca0
addikt

B8G-hez van 10-es bios-om.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2240) turbolali válasza Laca0 (#2238) üzenetére


turbolali
csendes tag

RM Clock átállítva az előző hozzászólásomban említett módon és a szabvány sémát használva. Mondjuk a fényerőt én elég alacsony értékre állítva használom...

A wifi takarékos módra állítva, de nem kapcsolja ki a rendszer, ha nincs forgalom. Az adóteljesítmény is akku kímélőre állítva (hisz a router házon belül van,így nem kell nagy teljesítmény), minden egyéb beállítás defaulton.

(#2241) Forchalad válasza Forchalad (#2218) üzenetére


Forchalad
tag

Valaki tud valamit mondani a kérdésemre?

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2242) csokolade


csokolade
tag

TEGNAP ELŐTT (02.26) NÉZTEM MEG A LENOVO WEBJÉT, HÁTHA VAN ÚJ DRIVER; SEMMI. :O MA NÉZEM, LÁTOM H. VAN ÚJABB POWER MANAGEMENT DRIVER, DE VISSZA VAN DÁTUMOZVA 01.15-ÉRE, MINTHA AKKOR RAKTÁK VOLNA KI!!! :Y A KIS MOCSOK LENOVO :((( (ehhez a fórumhoz kicsit off, mert ez konkrétan a T61 thinkpadhoz tartozik, de 1 cég)

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2243) Otisz


Otisz
őstag

Sziasztok!

Van itt olyan valaki, aki Fehérvárhoz közel lakik és tudna nekem adni N200-ashoz recovery lemezt (0769 BAG)?
Most vettem egy ilyen oprendszer nélküli gépet kéztől, és feltettem rá a megmaradt N100-asom telepítőjét, de azzal sokminden nem klappol.

:R

(OO[IIII][IIII]OO)

(#2244) csokolade válasza Forchalad (#2241) üzenetére


csokolade
tag

qnagy a mérete, 1GB, nekem sokáig jönne le

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2245) Forchalad válasza csokolade (#2244) üzenetére


Forchalad
tag

Okés azért köszi.

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2246) alaurent


alaurent
csendes tag

Sziasztok! Sikerült majdnem mindent beállítanom. Azonban a Realtek hangdrivert hiába teszem fel, a Média Player nem talál hangeszközt, én meg nem találom, hol engedélyezzem azt. Van valami tanácsotok?

(#2247) csokolade válasza alaurent (#2246) üzenetére


csokolade
tag

először az UAA (Universal Audio Architecture (UAA) High Definition Audio class driver (Q888111) -t kell felrakni, azután a Realtek driver-t.

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2248) Dufresne válasza csokolade (#2247) üzenetére


Dufresne
addikt

Nekem nincs felrakva az UAA és ígyis simán megy a hang.

(#2249) csokolade válasza Dufresne (#2248) üzenetére


csokolade
tag

lehet, mert a lenovo driverbe (68ar04ww.exe) bele van integrálva az UAA is (kb888111 néven).

szerk: asszem a realtek oldalról letöltött driverben is benne van.
...és az instrukció szerint először az intel inf-et kell telepíteni, azután az audio-t....

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2250) alaurent válasza csokolade (#2247) üzenetére


alaurent
csendes tag

Szia!
Felraktam az UAA-t, majd a realteket is (újból mindkettőt), de semmi változás, az eszközkezelő a
Hangeszköz a High Def. Buszon
továbbra is nagy sárga kérdőjel, a hardver varázsló se nem talál semmit. Pedig van audio kimenet, mikrofon bemenet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.