Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Dufresne válasza theiss (#2450) üzenetére


Dufresne
addikt

Amúgy minek neked ez az ACHI, mert ahogy olvastam nemigen jár különösebb előnyökkel laptop esetében.

(#2452) theiss válasza Dufresne (#2451) üzenetére


theiss
csendes tag

Ha már van legyen bekapcsolva :)

(#2453) Dufresne válasza theiss (#2452) üzenetére


Dufresne
addikt

Értem, csak gondoltam megkérdem :)) de sajna nemtudok ebben segíteni, nálam ki van kapcsolva és nem is foglalkoztam vele.

(#2454) theiss válasza Dufresne (#2453) üzenetére


theiss
csendes tag

Köszi azért!

Bluetooth neked egyből ment? Felraktam a lenovo oldalán lévő Bluetooth with Enhanced Data Rate drivert.. az eszközök szépen megjelennek.. bluetooth bekapcsolva, mégis piros az ikon.. nem talál hardvert.... :S

(#2455) Dufresne válasza theiss (#2454) üzenetére


Dufresne
addikt

Ja, bár én még felraktam a Broadcom oldaláról ezt is [link] frissíti a meghajtót vagy valami hasonlót csinál ez a cucc.
Amúgy ha rányomsz a task barban jobb egérrel, akkor ott van egy olyan opció, hogy Start the BT Device. Bár gondolom ezt már próbáltad.
Ja és akkor megy csak ha a wifi-s csúszka bekapcsolt helyzetbe van.

(#2456) euclio válasza Dufresne (#2449) üzenetére


euclio
tag

Köszi, Dufresne!

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#2457) theiss válasza Dufresne (#2455) üzenetére


theiss
csendes tag

Köszi, Nem tudom mi volt a gond, de újraraktam a bt drivert és jó lett.

Mostmár úgy néz ki minden fent van amit használok :)

Mindenkinek jó LENOVO használatot!

(#2458) theiss válasza Dufresne (#2451) üzenetére


theiss
csendes tag

Jah, és tényleg nem fontos az ACHI, hasonló értékeket hozott:
Average Read Access: 17,84 ms

(#2459) Dufresne válasza theiss (#2458) üzenetére


Dufresne
addikt

Akkor pláne nem fogok vele szórakozni :DDD

(#2460) Laca0 válasza theiss (#2458) üzenetére


Laca0
addikt

Én a legnagyobb változást a hibernálásnál láttam. Sokkal gyorsabb ahci módban.
Amúgy a win is gyorsabb valamivel.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2461) Dufresne válasza Laca0 (#2460) üzenetére


Dufresne
addikt

Akkor viszont lehet fel kéne raknom, mert gyakran hibernálok és nem egy villám a kicsike.
Hogyan is van ez az utólagos ACHI mód bekapcsolás, utána/vissza kéne olvasnom:)

(#2462) Dufresne válasza theiss (#2458) üzenetére


Dufresne
addikt

Hogy tudtad végül telepíteni az ACHI-t? És honnan szedtél hozzá driver-t, mert ami a lenovo oldalán van az csak egy kis szaros exe, ami az intel oldalán van Intel Matrix Storage Manager meg nem hajlandó települni és kibontani sem tudom simán az exe-t :((( :F

(#2463) Dufresne válasza theiss (#2450) üzenetére


Dufresne
addikt

Nekem azt írja erre a 7.8.0.1012-es driverre telepítés közben, hogy nem felel meg a gép a minimális követelményeknek a szoftver településéhez.

(#2464) csokolade válasza Dufresne (#2463) üzenetére


csokolade
tag

Én úgy csináltam, hogy innen: http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-62909 letöltöttem a drivert, majd kicsomagolva kaptam egy "PREPARE" könyvtárat, ahonnan futtattam az "install.cmd" fájlt. A telepítés végén újraindítás, beléptem a BIOS-ba és beállítottam az AHCI-t Enabled-re, amikor az XP új hardvert talált, megadtam neki azt az elérési utat, ahova kicsomagoltam a drivert, majd újraindítás és onnantól fogva működött. Ezután az Intel oldaláról letöltött új driver is szó nélkül felment.

Ha végigolvasod a txt fájlt, benne van ez is.

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2465) Dufresne válasza csokolade (#2464) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi, így már nekem is működött, nemértem az intel oldaláról miért nem lehet csak drivert leszedni, illetve a lenovo oldaláról n200-hoz miért csak ilyen szar floppy-ra rakható exe van fenn.
Légyeg hogy így megy és összahesonlíthatatlanul gyorsabb a hibernálás, mint AHCI nélkül, mégiscsak megérte felrakni:) Ezelőtt volt vagy 1 perc, mostmeg kb 5mp az egész.

(#2466) csokolade válasza Dufresne (#2465) üzenetére


csokolade
tag

Én vagy 5ször kíséreltem meg a floppyval feltenni az XP-t de nem sikerült, soha nem találta a winyót, úgyhogy AHCI nélkül tettem fel végül, és csak később, a fent említett módszerrel telepítettem az AHCI módot. Valószínű azért nem ment, mivel csak USB-s floppy volt, nem beépített. Még szerencse, hogy van egy céges Thinkpad :)

szerk: Nekem még annyi "hátrány" volt az AHCI-vel, hogy a Ghost nem klónozta, de ez is megoldódott Acronis TrueImage-el.

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2467) cherockee válasza csokolade (#2466) üzenetére


cherockee
aktív tag

Virtual Floppy Drive - http://chitchat.at.infoseek.co.jp/vmware/vfd.html ...ajánlott

(#2468) Dufresne válasza cherockee (#2467) üzenetére


Dufresne
addikt

Hmm jó ez a cucc, így is ki lehet akkor nyerni a driver file-jait az n200-hoz való file-ból:)
Köszi, berakjuk linkbe is azért Virtual Floppy :R

(#2469) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Sziasztok!

Eltünt az egyik felhasználóifiók beállításom. (WinXP Home)

Két felhasználóifiók van a gépen, mindkettő rendszergazda jogokkal.
A ritkábban használt fiók (legutóbb pénteken), ma reggel nem akart betöltődni, illetve betöltődik, de nem jelenik meg a hozzáválasztott háttér és az asztalra kitett ikonok, hanem ehelyett egy olyan fiók jelenik meg, aminek a neve stimmel, de teljesen alap minden, pl az asztalon 3-4 ikon és alapháttér.

Közben belenéztem Totalcommanderrel a Doc And Settings könyvtárba,.meg van minden adat (emailek, asztalikonok, stb) a felhasználónév allatti könyvtárban.

Hogy lehetne visszavarázsolni a fiókot?

[ Szerkesztve ]

(#2470) csokolade


csokolade
tag

Újabb Realtek HD Audio Codec jelent meg (1.90), itt egy rapid-tükör: http://rapidshare.com/files/103859000/WDM_R190.zip

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2471) feckow


feckow
csendes tag

Hi

Segítséget szeretnék kérni tőletek! A N-200-as Lenovom van, hivatalos Vista Businessel. Megvétele után, nem sokkal mentettem a Vistát Dvd-re (3 DVD), és feltelepítettem rá az xp-t. Most megkíséreltem visszarakni a Vistát de nem sikerült.

A Rescue&Recovery elindul, ott kiválaszatom, hogy hogyan akarom visszaállítani, de a következő hibaüzivel leáll: "Product Recovery could not find file D:\Preboot\Utils\Convert.cmd"

A rejtett partíciót nem bántottam, az még megvan!

Hogy lenne a legegyszerűbb újra működésre bírni a Vistámat??

(#2472) csokolade válasza feckow (#2471) üzenetére


csokolade
tag

...én úgy tudtam, hogy az első lemeznek cd-nek kell lennie a boot miatt, és arról kell bootolni...

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2473) psyone


psyone
csendes tag

Sziasztok.

Van egy 3000 N100 as laptopom és szeretnék bios-t frissíteni.
Viszont ami a Lenovo oldalán van Bios updater,csak egy olyan verziójú frissítést tartalmaz ami nekem már fenn van.

DL01108A.WPH

ez a file neve.

Tud valaki segíteni hogy hol tudnék leszedni egy új biost?

Előre is köszönet

(#2474) Dufresne válasza psyone (#2473) üzenetére


Dufresne
addikt

Lenovo oldala elég gyér így bisofrissítések terén, szóval ha ott nincs akkor más hasonló n100-as usereket érdemes keresni is kérni őket, hátha van a gépükön újabb és azt meg tudják akkor osztani.

(#2475) paha


paha
csendes tag

sziasztok! n200 userek meg tudnátok mondani, hogy a gép elején lévő "akkumulátor" lámpa milyen színű, illetve világít-e és hogyan, amikor be van dugva a tápkábel és amikor nincs?

köszi!

bye, paha

(#2476) Dufresne válasza paha (#2475) üzenetére


Dufresne
addikt

Zöld ha be van dugva az aksi, ha nem és asszem 10-15% alatt pedig pirosan világít már, ezis független attól hogy épp már töltöd-e vagy csak aksiról megy. Ha átlépi ezt a töltöttséget, akkor megint zöldre vált. Legalábbis én így figyeltem meg.

(#2477) Dufresne válasza Dufresne (#2476) üzenetére


Dufresne
addikt

Helyesbítek, 20% alatt már pirosra vált a jelző.

(#2478) csokolade


csokolade
tag

Olyan szép fekete XP témát találtam, hogy muszáj megosztanom, bár már nem olyan új: http://winportal.net/?id=568

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2479) Dufresne válasza csokolade (#2478) üzenetére


Dufresne
addikt

Tyű ez zsír, köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet, fel is raktam izibe:)

(#2480) csokolade válasza Dufresne (#2479) üzenetére


csokolade
tag

:C már úgy untam az ezüst témát, de nem akartam vista transformation programokat rátenni, nehogy összekeverje a gépet, ez meg "állítólag gyári microsoft". nem is kellett semmi trükk a telepítéséhez. :D

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2481) cherockee válasza csokolade (#2480) üzenetére


cherockee
aktív tag

ennél van jobb is, a Zune theme...ingyenes, szintén hivatalos microsoft...

(#2482) csokolade válasza cherockee (#2481) üzenetére


csokolade
tag

igen :K , néztem azt is, de nekem jobban tetszik a zöld start gomb, mint a narancs. :U

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2483) Antilhu


Antilhu
tag

Kedves Laptop társak!

Akad köztünk olyan user aki oprendszerrel vette meg a Lenovóját (lehetőleg N200) és az újlenyomatolvasóhoz kapott frankó Omnipass progit+drivert? Már több hete vadászom a neten és nem találom... egyett sikerült letöltenem, de az meg vmi gagyi lehet mert nem ismerte fel az újlenyomat olvasóm... SZóval ha vkinek van ilyenje az lécci írjon!!! Milyen verzió kell belőle? PLEASE!!!

Je egy kérdés, attól mert nem vettem rá oprendszert elméletileg ha frankó install cuccom van Omnipassból, fel kéne tudnom rakni, igaz?

Bízom a segítségetekben laptoptársak!!!

A legjobbkat: Antilhu

(#2484) csokolade válasza Antilhu (#2483) üzenetére


csokolade
tag

Az intel oldalán: http://downloadcenter.intel.com/detail_desc.aspx?strstate=live&productid=954&dwnldid=10853&agr=y&lang=eng&prdmap=954
vagy még itt találtam: http://rapidshare.com/files/105805224/fputil-xp-3.50.43.zip
talán segít...

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2485) Antilhu válasza csokolade (#2484) üzenetére


Antilhu
tag

Helló,

Köszi a tippet! Rögtön az első már működött is, de nem teljesen úgy ahogy akarom(weboldalaknál nem ismeri meg a kitöltendő mezőket, ja meg messenger live-nél sem) úgyhogy lehet h felteszem a másikat.

Köszi a linkeket!!

(#2486) csokolade válasza Antilhu (#2485) üzenetére


csokolade
tag

Azért sztem talán a System Update-el is csekkolni lehetne a drivert...

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2487) priusz


priusz
aktív tag

Sziasztok!
Remélhetőleg boldog tulajdonosa leszek egy ilyen készüléknek: első laptop
Tegnap rendeltem meg +2 év garibővítéssel. Lehet jövök majd pár bugyuta kérdéssel lévén ez az első laptopom.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#2488) turbolali


turbolali
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tegnap sikeresen (és jó áron) hozzájutottam egy IBM Thinkpad R60e típusú géphez! Így már lesz mivel összehasonlítgatni az N200-ast. Elsősorban minőségi, szoftverellátottsági és hasonló dolgokat figyelve.
Elsőre dizájnosabb az N200, de a régi Thinkpad (2006 októberi) elnyűhetetlennek tűnik... Majd azt cipelem dolgozni.

Lajos

(#2489) annulus válasza priusz (#2487) üzenetére


annulus
aktív tag

tegnap vettem egy ugyan ilyen gepet.. :)
az elso benyomasok alapjan tetszik a gep, de meg nem volt sok idom nyustolni.

(#2490) annulus válasza nyesteb (#2421) üzenetére


annulus
aktív tag

hasonlo cipoben jarok. tegnap kibontott n200 1.02 -vel jott gyarilag, ami az auto update utan 1.05 lett. a datum hibadzik szerintem az 05 -nel.
az teny, hogy lenovo oldalan a legfrissebb az 1.02, de ha megnezed a changelogot, akkor a mimo wlan tamogatasa az 1.02 -vel kerult bele a biosba.

Version 1.02
(New) Third release for the N200 (BIOS 68ET21WW).
(New) Add Intel WLAN MIMO card support.

szal abbol kiindulva, hogy 1.05 -el se tunt el a wifi, en azt mondanam, hogy ujabb, es valszeg nem a verzioszamot, hanem a datumot irtak el :Y

olvastam, hogy 1.10 is van mar..erdekes, hogy a hivatalos oldalon nincs fent..
changelog szerint mivel tud tobbet mint a korabbiak?
ki tudja rakni valaki webre?

koszi

szerk.:
gyors guglizas utan ugy latom, hogy az 1.10 a 0687 type -hoz valo, nekem 0769 van.
1.10 -es bios

[ Szerkesztve ]

(#2491) paha válasza Dufresne (#2476) üzenetére


paha
csendes tag

köszi a választ! és amúgy működik rendesen a windows energiagazdálkodása? azaz ha kihúzod, azért az oprendszer érzékeli, hogy most telepről megy?

bye, paha

(#2492) Paladin1492

Sziasztok.Én ma vettem egy n200 TY333NL-es lenovót,és az istenért nem találok a webkamerához,drivert.Ha valaki tudna segíteni,hogy honnan tudom letölteni hozzá meg köszönném.Olvasgattam a hozzászólásokat de nem találtam,ami nem azt jelenti hogy nincs,csak biztos fáradt vagyok és azért nem találom.Mégegyszer köszönöm a segítséget.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#2493) annulus válasza Paladin1492 (#2492) üzenetére


annulus
aktív tag

az auto updatert ereszd ra, az felfogja tenni

(#2494) csokolade válasza Paladin1492 (#2492) üzenetére


csokolade
tag

Én úgy tudom, külön driver nincs hozzá, az XP felismeri, a Messengerrel, meg a Skype-al (+stb.) használni is lehet, de kimondott program nincs hozzá; ill. vmi Lenovo EasyCapture szoftver van hozzá, ami kezelgeti... :F, az meg csak az előtelepített gépeken van. Ha nem működ, tényleg a SystemUpdate-el kell próbálkozni, ahogy az előttem szóló is mondta. :K

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2495) turbolali válasza Paladin1492 (#2492) üzenetére


turbolali
csendes tag

Szia!

Nekem sincs külön driver a kamerához, de az előttem szólókhoz hasonlóan működik. Asszem van valami Webcamfirst nevű progi (nem emlékszem pontosan a nevére sajna), amivel talán több dologra is használható. Pl: időzített felvétel, bizonyos időközönkénti fényképkészítés és azok feltöltése web-re, stb. Én csak egy próba erejéig tettem fel, de már nincs meg...

(#2496) Paladin1492

Köszönöm a segítséget mindenkinek,már működik.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#2497) Dufresne válasza paha (#2491) üzenetére


Dufresne
addikt

Persze hogy érzékeli hogy telepről megy.

(#2498) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

A héten elsőször használtam a gépem (N200 0769-B8G) prezentáció adására... Korábban instaláltam a lenovós prezentation directort ami fent volt az oldalon. A tepasztalaton az volt hogy nem hogy segített volna inkább hátráltatott. Mert az Fn+F7 lenyomásával nem váltott a beállított megjelenítési módok között. Leginkább semmit nem csinált. Hosszú tökölés után végülis uninstalláltam ezt a present. Dir-t és videókártya beállításoknál tudtam kiküldeni a jelet. Nem tudtok véletlenül olyan presentation directort ami újabb mint a lenovo-n lévő 2007 május akármi és használható a gépemmel?

Másik megfigyelésem, hogy a kivetített kép zöldes árnyalatú volt, ilyenkor azt hol kell állítani, módosítani?

Harmadik: a monitor csatlakozóra tettem a projektort és azt tapasztaltam, hogy a gépem monitorcsatlakozója egy kicsit mozgatható a bedugott, csavarozott monitor kábellel. Tehát a bedugott kábelt megfogva tudtam mozgatni fel és le egy kicsit és kattogó zajt is adott. lehet h csak a 2 port tartó csavar (amibe bemegy a monitorkábel csavarjai is) azok nincsenek eléggé meghúzva? Tapasztalt már vki ilyet?

Várom a segítségetek: Antilhu

(#2499) csokolade válasza Antilhu (#2498) üzenetére


csokolade
tag

3. Az nekem kézzel is mozgatható, inkább felfelé, mint lefelé, a csavarok jól a helyükön vannak, vszínű, hogy a nyák, amiben a csatlakozó van, nincs jól rögzítve a műa. házba, kicsit "alultervezett" v. "alulméretezett".

Az 1-re: Az újabb Intel drivert használod?? (nem a Lenovo oldaláról, hanem innen: http://downloadcenter.intel.com/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=2800&OSFullName=Windows*+XP+Professional&lang=eng&strOSs=44&submit=Go%21

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2500) Antilhu válasza csokolade (#2499) üzenetére


Antilhu
tag

Helló csokolade!

És te nem tartasz tőle, hogy az egész kiszakad a helyéről? Mi lehet ezzel kezdeni? Nekem az a problémám ezzel, hogy előbb-utóbb kitörik a nyákból... és akkor alaplapcsere?!??! Szervíz tud vele kezdeni vmit szerinted?

Aham, az új driver van fent (még te dobtad közösbe 1 vagy 2 hete :) ). csak a presebtation director-ból kellene vmi újabb. Nem tudsz újabb presentation directorról?

Köszi: Antilhu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.