Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Dufresne válasza Echoes (#2950) üzenetére


Dufresne
addikt

És strapabírónak ítélem meg már amennyire egy ilyes gépnek annak kell lennie.
Kis nyiszorgás van, de nemigazán jellemző a zsanérjai is elég masszívak, jól tartják a kijelzőt, elég erősen is. Sztem jól össze van rakva, legalábbis az enyém:D

(#2952) nortol válasza Echoes (#2950) üzenetére


nortol
senior tag

ha nem az anyósodat akarod vele elpáholni, akkor sokáig kibírja :-)))

egy laptop amúgy sem arra való, hogy az ember azon ugráljon :-)

(#2953) spyduck válasza Echoes (#2950) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jó pár gép volt már a kezemben és elmondhatom róla, h ez az eddigi legjobb. Persze a Thinkpad r61i meg a Vostro1500 jobban bejött de sokkal drágábbak.

(#2954) Echoes


Echoes
csendes tag

Köszi az infókat, még arra lennék így gyors kíváncsi, hogy meddig bírja az akksi minimális/maximális terhelés mellet, és hogy mennyire hangos a kicsike ventije.

"És mindenki boldogan élt, amíg meg nem halt....kivéve Kylet, akit két héten belül elvitt az AIDS. - Hogy rohadjál meg zsíragy!"

(#2955) nortol válasza Echoes (#2954) üzenetére


nortol
senior tag

a topicban már kiderült, hogy nem mindegy az sem, hogy az ember xp-t, vagy vistát használ ...

vista alatt sokkal jobban zabálja az akksit, mint xp alatt, még akkor is ha a vista csodálatosnak mondott energiakezelése jól van beállítva.

én a ventit észre sem szoktam venni, bár az is lehet, hogy nem is érdekel, ezért nem feltünő számomra :-)))

(#2956) spyduck válasza Echoes (#2954) üzenetére


spyduck
nagyúr

Xp-t használok. A venti ki/be kapcsolása terhelés és külső klíma fügvényében változó, amúgy a csendes gépek kategóriához tartozik.

(#2957) Echoes


Echoes
csendes tag

Újfent kösz a tájékoztatást, nagyon szimpatikusak ezek a gépek. A helyzet az, hogy van két asztalim, (egy itthon, egy albérlet) és felmerült, hogy leváltom őket egy notebookra. Meglátom, mi lesz belőle.

"És mindenki boldogan élt, amíg meg nem halt....kivéve Kylet, akit két héten belül elvitt az AIDS. - Hogy rohadjál meg zsíragy!"

(#2958) Laca0 válasza morgarong (#2934) üzenetére


Laca0
addikt

A Thinkvantage programot felejtsétek el!
Valóban jó cucc lenne, ha működne... de nem teszi.
Amíg ki nem írtod teljesen, addig Intel driverrel sem fog menni rendesen a wifi! Állandóan eldobálja a kapcsolatot.
Teljesen uninstalálni kell a programot és a drivert is! Utána install intel driver.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2959) Laca0 válasza spyduck (#2941) üzenetére


Laca0
addikt

Az XP gyorsabb SATA módban, ez biztos. Használat közben nem annyira feltünő, de mérhető.
Leginkább a hibernálásnál érezni jótékony hatását, ami nem egy utolsó szempont... ... merülő aksinál meg duplán hasznos!

Utólag is át lehet állítani, a driverek megfelelő cseréjével. Korábban voltak itt a fórumon is leírások és driver linkek is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2960) spyduck válasza Laca0 (#2959) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kipróbálom holnap, kíváncsi vagyok rá, de ha nem veszek észre különbséget ejjj neked:)

(#2961) Dufresne válasza spyduck (#2960) üzenetére


Dufresne
addikt

Alapvetően tényleg a hibernálásban van a leglátványosabb különbség. ATA módban kb iszol egy teát mire végez, SATA módban pedig max belógatod a filtert. Ha hasonlatokkal akarnék élni.

(#2962) spyduck válasza Dufresne (#2961) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha tényleg csak ez az egy előnye van akkor mégse csinálok új telepítést. Tuti nincs más előny?

(#2963) spyduck


spyduck
nagyúr

Ezt nézzétek milyen olcsó az N200: [link]

(#2964) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Házi Lenovo-ügyi szakemberünk tanácsára a téma címét kiegészítettem a Lenovo 3000 sorozat helyét lassacskán átvevő IdeaPad sorozat nevével.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2965) nortol válasza parandroid (#2964) üzenetére


nortol
senior tag

IdeaPad?
még csak nem is hallottam róla :-)

ammeg mi?

(#2966) Laca0 válasza nortol (#2965) üzenetére


Laca0
addikt

USA.
... nálunk ilyen még nincs, úgyhogy szerintem is nagyon korai volt ez az átnevezés...
... és ahogy elnézem, nem is ugyanaz a gép...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2967) nortol válasza Laca0 (#2966) üzenetére


nortol
senior tag

közben utána olvastam a dolognak. hát szerintem sincsen a kettőnek sok köze egymáshoz, kivéve, hogy lenovórol van szó ...

ennyit a lenovó-ügyi szakember tanácsáról :-)

majd az első magyar IdeaPad tulaj nyit magának egy IdeaPad topicot, de nem kéne keverni a 3000 n200 topicjával ...

[ Szerkesztve ]

(#2968) polip válasza parandroid (#2964) üzenetére


polip
addikt

az európai forgalmazása 2008 Q4-ben kezdődik, első körben Franciaországban....nem korai kicsit? :)

ThinkPad fronton is jön majd egyszer az SL, az X200 és W sorozat.....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2969) parandroid válasza polip (#2968) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az elv az, hogy legyen külön témája a Lenovo üzleti és konzumer sorozatainak, megelőzendő, hogy minden sorozatnak, és azon belül is minden szériának külön téma nyíljon. Ezzel együtt, ha az IdeaPad valóban akkorát szól, mint amit várnak tőle, akkor is szétválasztható még a kettő (ahogyan a Thinkpad T/X és R sorozatok témája is szétvált).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2970) Dufresne válasza parandroid (#2969) üzenetére


Dufresne
addikt

Ja amíg úgysincs sok IdeaPad tulajdonos és sok ilyen jellegű hsz addig gondolom úgy sem fog senkit sem összezavarni. Ha meg kell, akkor úgyis megteszitek a kellő lépéseket.

peterkeT: régeben mintha más egyedi robotos avatarod lett volna, vagy csak az én szemem káprázik :F Amúgy jópofa kis görbehátú robot :C

(#2971) spyduck válasza Dufresne (#2970) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem káprázik a szemed, de sztem az előző jobb volt.

(#2972) nortol


nortol
senior tag

mióta ideapados lett a topic, valahogy akadozik a kommunikáció :-)))

kettő napja semmi :-)

(#2973) spyduck válasza nortol (#2972) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az idepaposok még nincsenek, az n200-ok tulaja meg mit beszéljen egy tökéletes notin :DD

(#2974) nortol válasza spyduck (#2973) üzenetére


nortol
senior tag

na ezzel tökéletesen jellemezted a gépeinket :-)

(#2975) Dufresne válasza nortol (#2972) üzenetére


Dufresne
addikt

Akadozik, de nincs is sok gond ezekkel a gépekkel. Működnek rendesen, mi használjuk és örülünk. Amúgy meg a Lenovo még nem tartozik a legnépszerűbb gépek közé itthon.
Többség sztem Asus, Acer, Dell, FS gépeket vesz. Ezeket látják hirdetésben inkább, meg a nagyobb bevásárlóközpontokban is. Tavaj Acer lett itthon az eladási számok alapján az első, amit a jó ára mellett annak köszönhetett, hogy a Tesco, Auchan, Cora szintű áruházakban úgy fogyott, mint a cukor.

Azért erre az IdeaPad sorozatra kíváncsi leszek, még 1-2 évig örülök remélem az N200-asomnak, aztán mivel örökké semmi sem tarthat gondolom majd váltani kell és akkor ár-szolgáltatás stb arányában majd kiderül mit tudnak majd az új vasak.

Megnéztem most gyorsan itt a forumon a rangsort a különböző gyártók között, már ami a hsz-eket illeti: Acer, Dell, MSI, Asus, IBM Thinkpad, HP, Toshiba, Lenovo ez a sorrend.
Számomra érdekes, hogy pl FS topikot nemigazán találtam, de lehet csak én néztem el, mindenesetre nem gondoltam volna, hogy a Dell és az Msi topic is előzi az Asus-t.

[ Szerkesztve ]

(#2976) spyduck válasza Dufresne (#2975) üzenetére


spyduck
nagyúr

(#2977) Dufresne válasza spyduck (#2976) üzenetére


Dufresne
addikt

Igen közben énis megtaláltam, mert gondoltam, hogy létezik, csak én nem találom:D
Acer, Dell, MSI, FS, Asus, IBM Thinkpad, HP, Toshiba, Lenovo így ez a sorrend.
Nekem még ígyis kicsit fura az MSI helyezése, bár itthon azért az MSI is elég ismert márka sztem.

(#2978) Laca0 válasza Dufresne (#2975) üzenetére


Laca0
addikt

Véleményem szerint ez a sorrend pont fordítva érdekes: amelyik gépekkel a legtöbb probléma van, ott van a legtöbb hozzászólás.
Én örülök neki, hogy ilyen "elhanyagolt" ez a fórum. Mindenki különösebb probléma nélkül nyúzza a vasát.
Egyébként meg saját tapasztalatom alapján acer, fs és asus gépet tutira nem vennék!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2979) spyduck válasza Dufresne (#2977) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az én véleményem is az mint Laca0-nak. Épp kérdezni is akartam, h hozzászólás számok alapján döntöttél-e:)

(#2980) Dufresne válasza spyduck (#2979) üzenetére


Dufresne
addikt

Természetesen hsz számok alapján döntöttem. Viszont én nem feltétlenül mondanám, hogy ahol a legtöbb hsz, ott a legtöbb probléma.
Lenovo-ból jelenleg nagy általánosságban az N200-as megy itthon, abból is a 15,4"-es monitorral szerelt, még van az n100 ami már régebbi és van a c200 de nemnagyon láttam, hogy ilyet vett volna valaki, az R61 és T61 meg már nem ide tartozik. A lényeg, hogy nekünk kb azonos tulajdonságú gépeink vannak, hasonló problémákkal amik főleg a hogyan telepítsük fel a rendszert és milyen driver kéne hozzá dolgokban merül ki szerencsére.
A többi gyártónál Acer, Asus pl rengeteg más modell van a választékban, gondolom ugyanúgy rengeteg különböző problémával és a hozzájuk tartozó megoldásokkal, amiket így jóval nehezebb kikeresni a topicból, ezért is gondolom, hogy több a hsz ott az átláthatatlanság miatt...
Szóval lehet hogy tény, hogy a mi gépünk megbízhatóbb jópár szériánál, de egyelőre nem is kell olyan sok szériára odafigyelnie a gyártónak szvsz.

(#2981) spyduck


spyduck
nagyúr

Hali!

Van itt olyan n200 tulaj aki Vistát használ?

(#2982) Dufresne válasza spyduck (#2981) üzenetére


Dufresne
addikt

Csak nem át akarsz térni?
Én egyelőre úgy nézem, hogy kihagyom a vistát, 2014-ig meghosszabbították a támogatását, addigra jön az új windows és meglássuk az milyen lesz.
Xp-re váltás előtt is 98SE-t hasznátam, az NT Millenium és 2000-es verziókat kihagytam az életemből:) ÉS Vista is ilyen sors elé néz sztem.

(#2983) spyduck válasza Dufresne (#2982) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azért gondolkozm csak mert a VGA teljesítménye állítólag csak Vista alatt normális. Csak mielőtt megteszem kéne vkinek a megerősítése.

(#2984) Dufresne válasza spyduck (#2983) üzenetére


Dufresne
addikt

Játszanál vele, vagy miért érdekel?

(#2985) spyduck válasza Dufresne (#2984) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem annyira, de ha netán mégis összejön, h összeülünk páran akkor ne legyen már ilyen problémám. Meg mindenki úgy isteníti a Vistát, igaz nekem nagyon negatív tapasztalataim voltak vele de az régebbi verzió volt. Most már kezdek kíváncsi lenni.:)

Most a prohardver-ben van szövegjavító vagy az új mozillán amit felraktam? Nagyon kemény:)

(#2986) Dufresne válasza spyduck (#2985) üzenetére


Dufresne
addikt

Az új firefox-on van én úgytudom:)

(#2987) spyduck válasza Dufresne (#2986) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nagyon klassz, az iwiw-től kezdve mindenhol nézi a hibákat.

(#2988) Dufresne válasza spyduck (#2987) üzenetére


Dufresne
addikt

Nemtudom pontosan milyen játékokat nyomnál rajta, de sztem a játékok függnek azért ezeknél az integrált megoldásoknál a proci teljesítményétől is. Nekem egy T7100-as proci van a gépben, de játékot még nem próbáltam rajta még nem csábultam el:)

Neked is ki kéne próbálni pár játékot, hogy mennyire gyatra, mert csak akkor lehet érdemes Vistán gondolkodni, ha tényleg szarul mennek a játékok.

(#2989) nortol


nortol
senior tag

"Meg mindenki úgy isteníti a Vistát"

ki az a mindenki? :-))))))))))))

(#2990) Dufresne válasza nortol (#2989) üzenetére


Dufresne
addikt

Steve Ballmer pl :DDD

(#2991) Laca0 válasza Dufresne (#2990) üzenetére


Laca0
addikt

:DDD :DD ;] ez nagyon jó!!!

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Kihagyom a vista-t!
Csendben megjegyzem, hogy az egyik particiómon az csücsül, vésztartaléknak... szép-szép, de szinte használhatatlan :((

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2992) spyduck válasza nortol (#2989) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt el se hiszem, eddig akárhol felhoztam, h szar a Vista elküldtek a pi...-ba. Itt meg fordítva. Én megpróbáltam használni de annyiszor megszívatott mint a fene. Állítólag mert régi verziót használtam... na mind1. Azt mondták azok utálják a Vistát akik nem ismerik, elég hülye indok de azért van valóságalapja.

(#2993) nortol válasza spyduck (#2992) üzenetére


nortol
senior tag

akkor most a divatirányzatot követed oprendszerhasználat terén, vagy van saját véleményed is? :-))))

(#2994) Dufresne válasza spyduck (#2992) üzenetére


Dufresne
addikt

Biztos hogy nem szar a Vista a cégek sem azért nemakarnak átállni mert szar, hanem mert amíg az XP élvezhetően elfut akár egy 700-900Mhz-es procin 256-512ram társaságában, addig a Vista erre már nemannyira hajlandó.
Nyílván benne van azis, hogy megszoktuk az Xp-t, jól bevált és nem szívesen váltunk egy jó dologról, előbb utóbb valszeg énis ki fogom próbálni, ha másért nem, akkor a kíváncsiságom miatt, de ameddig nemlesz valódi nyomós indokom, addig nem.
Pl számomra egy notinál az energiagazdálkodás elég nyomós érv és úgyhallottam ebben az Xp jobb. Lehet hogy grafikus erőforrásokat jobban ki tud használni, de az meg nekem nem igazán fontos..nálam ilyen érvek dominálnak.

(#2995) htmtimcsi válasza spyduck (#2992) üzenetére


htmtimcsi
tag

én például csak azért utálom a vista-t mert csak1 giga ram van a gépben, és az tuti hogy kevés. eddig erre jutattam a vistával. csak maga a rendszernek kell 1 giga + bármilyen programot futtatni akarsz az további memória. de probálkozni lehet. pl.: 1giga ram + word már leterhelheti. kezdetben szép és jó, de aztán egyre memória éhesebb lesz( gondolom cache-i a fáljlokat rendesen, és ezért lesz kevés az egy giga ram). na mindegy. probáld meg és írd meg a véleményedet.

egy kérdés: épp azon gondolkozom hogy memóriát bővitek és nem tudom eldönteni, hogy 2 vagy 4 giga legyen. őszintén szólva nekem windows xp-n is kevés az egy giga ram. nem,nem a játéknak kevés(na jó annak is). és azért töröm a fejem rajta, mert pénzügyileg sem vagyok eleresztve, meg a 4 giga ramot soknak találom. meg szerintem ugyan úgy is akar(és fog is) swap-olni. meg a 4giga ram esetén a hibernálási idő sokkal több lesz mint két gigán, legalábbis a logika ezt mondatja velem. ja ma kiakasztott a visual studio javitó csomagja is, mert a telepités közben befalta az egész ramomat(nem volt csak 27mega szabad). ez meg azt mondatja velem hogy a memória sosem elég. bár a windows logiákja ez hogy legyen bármennyi ramod a windowsnak sosem elég. na még utánolvasok hátha találok valamit erről. bár már azt olvastam hogy a több memória megnövelheti a aksi időt, mert nem tekergeti álladnóan a winchestert.

(#2996) htmtimcsi válasza htmtimcsi (#2995) üzenetére


htmtimcsi
tag

na 8giga ram is kevés a vistának. lefagy vele. továbbá olvastam hogy a 32bites programok "csak" 4giga ramot tudnak megcimezni.

az a vicc hogy ez az 1 giga ram bőven elég a linux vagy BSD oprendszernek, de sajnos elég rosszak a tapasztalatim a laptop+"unix-like" rendszerekkel. a direct rendering+hibernálás+suspend(nem jut eszembe, hogy magyarul hogy hívják ezt a funkciót) nem megy tökéletesen. aztán a tv-re kötéskor megint szívozás van. a windows ennyiben jó: felrakod a drivereket és megy(döcög). na mindegy. ez van. ezt kell szeretni.

egykorron amikor 4mega ram került a gépemben, csak úgy hasított a doom(dos alatt), a 40megás vinyon. csuda jó volt.(jáhh azok voltak a nagy idők :) )

(#2997) turbolali válasza spyduck (#2981) üzenetére


turbolali
csendes tag

Üdv!

Nekem egy N200 B8G-m van. Eleinte winXP-vel használtam, majd tettem bele 2db 1 gigás DDR2-800-as ramot. Számottevően nem lett gyorsabb, csak egy-két tesztben. Így kb 3ó40p-4ó volt az akkus üzemideje, ez megfelelő volt.

Gondoltam kipróbálom a Vistát, olvastam róla jót is, rosszat is. Szereztem egy Ultimate Editiont és feltettem. Vele kapcsoltatban viszont vegyes érzelmeim vannak, röviden egy két észrevételemet leírom.

Szokás szerint a System Update segítségével telepítettem, a Thinkvantage kivételével, az egész rendszert. Ezután a VGA, hangkártya, Wlan drivereket a gyártók oldaláról szedtem le.
Frankó lett, elég stabil, nincs gond a Wlannal és a hangkártyával sem.

Sztem a grafika az újabb oprendszerben sokkal szebb, sok a beépített szolgáltatás és ezek zöme használható is. Általános használat mellett egész elviselhető sebességgel mennek a dolgok, egyelőre nem nagyon használtam semmi spéci, nagy erőforrás és memóriaigényű programot, alkalmazást.Játékot nem próbáltam, mert még nincs Vistás gémem, de majd az is meglesz.

Egyébként élményindexe ebben a felállásban:3,5 (cpu:5,2;RAM:4,8;VGA Aero:3,5;VGA 3D 3,5;HDD:4,9). Érdekes, hogy az X3100-et feljebb pontozza, mint egy GeForce 7300-as mobil vga-t, ami alapban(és Xp-n) kb 92%-kal nagyobb pontszámot ér el a 3DMark 2003 és 2005 tesztjein (és olyan játékok is elmennek rajta amivel én csak szenvedek és kigúvad a szemem tőle ;) )

Viszont van egy-két nemtetsző apróság!
A 2 GB memóriából netezéssel, torrent és valami zenehallgatés közben általában 2-40 MB szabad!!! Ez odáig fajul, hogy néha be kell zárnom valami progit (jellemzően a torrentet), mert nem hajlandó megnyitni egy újabb böngésző ablakot!
Nem tetszik az, hogy nem találtam megfelelő videólejátszó alkalmazást sem, mert a Mediaplayer nem játszik le sok formátumot.
Az akkus üzemidő is erősen csökkent, alig éri el a 2,5 órát. Torrent és Wifi használattal, netezés mellett. Mindezt a lehető legminimálisabb energiafelhasználással( legkisebb fényerő, az energiagazdálkodásban mindent minimumra állítva és energiatakarékosra állítva a sémát, stb). Teljesítménycentrikus sémán, magas fényerővel nem próbáltam, de sztem inkább hasonlít majd az akkuteljesítmény egy szünetmentes tápéra, mint egy laptoptól megkívántra. :D Na jó, ez lehet, hogy erős volt....
A venti energiatakarékosban inkább lassan, de folyamatosan megy, és fix a 800MHZ. Bár ez lehet a mostani 35 fok miatt is...

Egyelőre ennyi, majd ha lesz még megfigyelés, akkor megosztom. Egyébként valószínűleg visszarakom az Xp-t, azzal jobban meg voltam elégedve.

(#2998) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Valaki feltudná nekem tölteni a gyári Lenovo N200 háttérképeket?

Mondjuk a kepfeltoltes.hu -ra. Előre is köszönöm!!!

(#2999) spyduck


spyduck
nagyúr

Meggyőztetek, nem kell Vista:)

(#3000) HXY válasza HXY (#2998) üzenetére


HXY
addikt

Vagy bármilyen 3000-es Lenovoé jó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.