Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Forchalad


Forchalad
tag

Halihó!

Olyanon gondolkodom hogy miként lehetne a Lenovo Fingerprint Software -t magyarosítani? Itt arra az egy mondatra gonolok amit bejelentkezésnél ír ki.

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2652) hcs57 válasza Forchalad (#2651) üzenetére


hcs57
őstag

S ha az Omnipass lenne magyarositva?
Más. Linuxra tudtok drivert az ujlenyomat olvasóhoz?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2653) DeusHun válasza kutga (#2643) üzenetére


DeusHun
őstag

Most vettem észre, hogy az Fn+F4 és csak akkor müxik ha van powerManagement. Letöröltem, így lett ~300 mb (miért is kell ennyi hely ha ilyen kevés dolgot tartalmaz a PM?? ) szabad helyem, viszont nem reagál mikor suspend-be akarom tenni billentyűkkel :D

[ Szerkesztve ]

Rainforest Alliance Certified signature

(#2654) hudyfiu válasza hcs57 (#2652) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Pont most próbálkoztam vele.
Azt írták hogy alapból mennie kellene.
Próbáltam a thinkfingert de nem látja az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#2655) hcs57 válasza hudyfiu (#2654) üzenetére


hcs57
őstag

Szólj, ha találtál megoldást...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2656) bit_vector


bit_vector
tag

Nem láttam még írva, vagy nem néztem jól, de nem írta senki:

a lenovo supportján kint van az új BIOS, az 1.15 !!! :D

kb két napja tesztelem és amiben jobb (1.05-höz képest, sajna én is beszívtam az SU-t):
- procim jéghideg, nem melegszik annyira
- állítólag javítottak a SATA interfész boot támogatásán, illetve javítottak egy bug-ot
- meg amit még nem tapasztaltam :DDD

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#2657) DeusHun válasza bit_vector (#2656) üzenetére


DeusHun
őstag

Cs!

Melyik sorozathoz? Lestem az n100-as széria driver-eit, bios-frissítést, de ott nem volt. Tudsz egy linket publikálni? :)

Rainforest Alliance Certified signature

(#2658) bit_vector válasza DeusHun (#2657) üzenetére


bit_vector
tag

oopsz, ez lemaradt...

szóval az N200 -as széria, nekem 0769 -es van, azzal jól megy.

ha jól tudom N100-nál nem létezik az SU probléma (nevezetesen : a system update nem érzékelte rendesen a bios verzióját, így az újabb biosokat is felülirta a szerinte legfrissebb 1.05-el)

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#2659) Kephamos válasza hcs57 (#2652) üzenetére


Kephamos
addikt

Ja, nekem működik. Szólj, ha érdekel még a dolog.

(#2660) hudyfiu válasza Kephamos (#2659) üzenetére


hudyfiu
senior tag

csak programot tettél vagy van driver is?

(#2661) DeusHun válasza bit_vector (#2658) üzenetére


DeusHun
őstag

Én csak a "procim jéghideg" miatt kérdem. Nem árt, ha nem melegszik a nagy semmiért :)
A BIOS nálam most 1.08, de hátha megy az 1.15-tel. Majd később tesztelem, hátha... Vagy szted nem kéne?

Rainforest Alliance Certified signature

(#2662) hcs57 válasza Kephamos (#2659) üzenetére


hcs57
őstag

Igen, érdekel a megoldás...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2663) Forchalad


Forchalad
tag

Üdv.

Felraktam az új BIOS-t és meghalt a gépem...! Frissítés után ujraindult de nem tölt be a windows hanem megint ujraindul...ez így megy a végtalanségig! Mit lehetne vele kezdeni? Nem lehet valahogy visszaállítani a régi BIOS-t?

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2664) hcs57 válasza Forchalad (#2663) üzenetére


hcs57
őstag

a biosban a hdd kezelést nézd meg...azt kell visszaállítani ide módra.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2665) Forchalad


Forchalad
tag

Köszi! Működik:)

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2666) Kephamos válasza hcs57 (#2662) üzenetére


Kephamos
addikt

Itt a fingerprint wiki. LINK

(#2667) nortol


nortol
senior tag

az új BIOS, ha valakinek külön kéne ...

Version: 1.15 Release Date: 2008/04/03

(#2668) hcs57


hcs57
őstag

Na mi van? mindenki felrakta az új BIOS-t, s azóta nincs notija?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2669) turbolali válasza hcs57 (#2668) üzenetére


turbolali
csendes tag

Jelentem nekem még megvan a technika... :)
Feltettem ezt az új BIOS-t, de nem tapasztaltam semmi változást. Sem a procihőmérsékletet, sem a venti bekapcsolásának gyakoriságát tekintve.

(#2670) Laca0 válasza turbolali (#2669) üzenetére


Laca0
addikt

Szasztok!
Azóta van újabb bios is: 3.03
Tisztább, szebb, szárazabb érzés :)) :))
Sok változást nem érzékelek, de a ventillátor kezelése tutira finomabb lett!!!
Eleve induláskor nem 4-5 mp-ig pörgeti max fordulaton, hanem csak 2mp-ig.
És töltés közben sem búg annyira a hűtés

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2671) hcs57 válasza Laca0 (#2670) üzenetére


hcs57
őstag

A SATA kezelés is módosult, valamint néhány proci felismerése is javítva lett...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2672) Forchalad


Forchalad
tag

hali!

Az 1.15 ös bios ból hogy lent hirtelen 3.03?

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2673) turbolali


turbolali
csendes tag

Sziasztok!

Volna nekem egy kisebb gondom az N200 B8G-vel...Egy kis segítséget, vagy ötletet kérnék!

Az a szitu, hogy egyszerűen nem tudom használni az USB csatolójú EPSON DX4400-es nyomtatómat, mert egyszerűen nem veszi csatlakoztatottnak a masina. Természetesen a szokásos illesztőprogram újratelepítések,törlések, frissítések, stb már megvoltak. Ami a kézikönyvben volt beállítási lehetőség, mind beállítva. :F Nem mutat tintaszintet, nem nyomtat semmit, ugyanakkor a scanner rész működik.

A fura az, hogy mindegy melyik USB portra dugom, a helyzet változatlan. Emellett egy Thinkpad T40-em is van azon minden működik flottul! A Barátnőm ASUS gépén is tökéletesen megy a dolog! :F

A másik, ide kapcsolódó problémám pedig a következő! Szintén USB gond. A-Data 2GB-os pendrive-om van, de azt sem tudom használni, mert nagyobb fájl (pl egy 700 megás film) másolása során jön a hiba, hogy nem olvasható, meg nincs csatlakoztatva, stb. Ezután az esetlegesen rámásolt adatokat nem lehet törölni, formázni sem enged az újracsatlakoztatás után!

Szintén mindegy, hogy melyik portra dugom, a helyzet ugyanaz. "Természetesen" a másik gépeken ilyen affér nincs. Ott minden frankón megy!

Egyszerűen nem értem a dolgotés kezd már az agyamra menni! :W
Akinek valami ötlete van, ne fogja vissza magát! :)

(#2674) csokolade válasza turbolali (#2673) üzenetére


csokolade
tag

Jajj :( Nekem egyszer egy Canon szenner csinált hasonlót. Feltelepítettem (nevezzük "A" USB portnak) A-ra, és aztán 1szer lehúztam, és véletlenül B-re tettem vissza, ekkor kiabált, hogy új hardver, nem talál meghajtót, stb... Uninstall, install, működik :). Aztán egyszercsak megint lehúztam, és C-re dugtam vissza, onnantól kezdve meghalt minden: szkennert nem ismerte fel, probléma a hardverrel, külső usb-s winyót nem ismerte fel, néha még fel sem pörgette, pendriveokat szintén. Egy csomó mindent kipróbáltam, patch-eket, meg uninstall-install, de csak az újratelepítés segített, a szkenner meg máshoz került, akit figyelmeztettem: CSAK 1SZER TELEPÍTHETED! :DDD :DDD (Mint a Halló Halló-ban). Nagyon remélem nem ilyen gond lesz; illetve ugye már SP3-at is telepíthetünk, talán az mindent megold :DDD

szerk: ez asztali géppel volt, de itt is megeshet....

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2675) csokolade


csokolade
tag

Egy nagyon fain kis képernyővédő (óra-dátum)

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2676) alexim


alexim
csendes tag

hát én feltettem ezt az új 3.03-as BIOS-t, de nálam valahogyan így sem indul AHCI módban. most nemrég tettem fel windózt és az ahci-t elfelejtettem megcsinálni az elején, tehát "szűzen" tettem most fel ezt a bios-t, és most már nem mutattja azt a kék üzit hanem csak simán újraindul és csak ide módban tudom haszbálni. nektek valami tapasztalat erről?

(#2677) csokolade


csokolade
tag

...persze csak a FLIQLO után...

sorry a nagy képért....

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2678) csokolade válasza alexim (#2676) üzenetére


csokolade
tag

Még utólag is megcsinálhatod, ha visszaolvasol kicsit, én (és más is) részletesen leírtuk, hogyan kell megcsinálni :K

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2679) alexim válasza csokolade (#2678) üzenetére


alexim
csendes tag

Igen, eddig is sikerült megcsinálnom, csak annyit akartam mondani, hogy ezzel az új biosszal asszhittem alapból megoldódott ez a kis mallőr, de nálam mégsem jött be.

(#2680) csokolade válasza alexim (#2679) üzenetére


csokolade
tag

ez nem bios probléma, inkább xp probléma, tehát az új bios nem befolyásolja a probléma-megoldást, (ezért nevezzük inkább porblémának :DDD )

[ Szerkesztve ]

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2681) alexim válasza csokolade (#2680) üzenetére


alexim
csendes tag

és nem tudod, xp SP3 megoldja már ezt a problémát?
már nem mintha annyira lényeges lenne ez a már mególdott probléma, csak kiváncsiskodom.

(#2682) alexim


alexim
csendes tag

régebben kérdeztem még ugyanezt, de azóta sem sikerült megoldanom, és hátha tudod hogy esetleg mi lehet a baj, minden játék lefagy kb 1 perc az indítása után. Semmi kékhalál, csak lefagy és olykor újraindítás segít már csak. Bármilyen más videokarit igénylő alkalmazás viszont hibátlanul müxik. valami jó tanács esetleg? előre is köszi

(#2683) csokolade válasza alexim (#2682) üzenetére


csokolade
tag

Esetleg az integrált SP3-as Xp telepítő, de lehet hogy az sem. Lefagyásra próbáld a video drivert frissíteni az Intel oldaláról, ott újabbak vannak, mint a Lenovonál.

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2684) tomi.tomi


tomi.tomi
tag

sziasztok!
Lenovo n200 notebook vásárlásán gondolkodom erősen (előre telepített vista business-szel), és kérdés merült fel bennem, biztos tudtok segíteni:
adott ugye a Rescue & Recovery funkció, ami gyorsan visszaállítja a gépet a gyári állapotra. ekkor viszont nyilván megsemmisül az összes dokumentum, kép, zene stb, amit a gépen tároltam. hogyan lehet ezt kiküszöbölni egy esetleges újratelepítés esetén? gondolom, ha csinálok új partíciót az adatoknak, azt is megsemmisíti a Recovery, akkor meg teljesen felesleges. vagy azt nem bántaná? és azt hiszem, a vista CompletePC biztonsági mentése sem lenne megfelelő, mert ott meg a visszaállításhoz kell a telepítő DVD, amit ehhez nem adnak ugye, mivel minden a rejtett partíción van.
van-e valami megoldás tehát, hogy egy windows újratelepítésnél, vagy rendszerösszeomlásnál ne sérüljenek a gépen tárolt dokumentumok?
köszi a segítséget előre is!

(#2685) csokolade válasza tomi.tomi (#2684) üzenetére


csokolade
tag

Csak az a megoldás, hogy szépen kiírogatod őket DVD-re. A R&R mindent töröl, még a beállított partíciókat is. :K

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2686) tomi.tomi válasza csokolade (#2685) üzenetére


tomi.tomi
tag

hát ez elég szomorú. elég sz*r így ez a funkció. annyira ritkán száll el a rendszer, hogy a dokumentumok is megsemmisüljenek, ez meg maga semmisíti meg őket...
ha mindent lezúzok, akkor meg driverek nem lesznek.

(#2687) nortol válasza turbolali (#2673) üzenetére


nortol
senior tag

elvileg egyszerü a megoldás.
bemész az eszközkezelőbe és lenyitod a Universal Serial Bus controllers-t. usb valami magyarul ...
és ott kitörölsz mindent.
restart után ha csatlakoztatod az eszközt, akkor újra felfogja ismerni szépen a géped ...

(#2688) csokolade válasza tomi.tomi (#2686) üzenetére


csokolade
tag

A teljes gyári állapot csak a Win újratelepítésre vonatkozik. De az felpakolja a drivereket is. Az R&R-nek van pillanatnyi állapot mentése is, de én azt még sosem használtam. A szavaidból az újratelepítésre gondoltam. Akkor törli a winyót és szűz rendszert pakol fel. Ha aktuális mentést csinálsz, nyilván nem törli le :). De célszerű azért néha DVD-re is kiírni a dolgaid...

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2689) tomi.tomi válasza csokolade (#2688) üzenetére


tomi.tomi
tag

ez már egy fokkal jobban hangzik.
viszont még mindig nem az igazi. olyan funkció lenne a jó, ami a vista businessben alapból benne van: az én gépemen 2 partíció van: rendszer, adatok. a vistás CompletePC biztonsági mentéssel lementem a teljes adatmeghajtót. ha gond lenne a rendszerrel, akkor telepítő dvd be, rendszer javítása, és a mentésből visszacsinálja a rendszer meghajtót egy az egyben, miközben az adatokhoz (az adat meghajtóhoz) nem nyúl hozzá. tehát gyakorlatilag használhatom tovább a rendszert, mintha semmi sem történt volna.
ezt viszont nem alkalmazhatom, mert a vista business-hez ugye nem jár telepítő dvd.

a pillanatnyi állapot mentésével annyi lehet a gond, hogy ha pl 120 gigából 100 használatban van, akkor a maradék 20 nem biztos, hogy elég a teljes jelen állapot lementésére, és ha elég is, akkor megtelik a gép vele. ha viszont csak a rendszer részét mentené le, akkor elég lenne kevesebb hely is.

(#2690) csokolade válasza tomi.tomi (#2689) üzenetére


csokolade
tag

A R&R-vel mindenképp kellene csinálnod egy system recovery-t vagy mittomén hogy hívjam. Ez tulajdonképpen megcsinálja azt a boot CD-t és egy, vagy több DVD-t, amit nem kaptál meg a gép megvásárlásakor (nem adják hozzá neked kell megcsinálni), és ez tul. képp a szűz op.rendszer + a Lenovo driverek, tehát több, mint a Vista telepítője. Ha újra kell tenni mindent, ez nélkülözhetetlen. Ezzel a gyári állapotot lehet visszaállítani, ami akkor volt, mikor legelőször bekapcsoltad a gépet (már ha origi gépet vettél). Amit te mondasz, arra is képes a R&R, de én nem tudom megmondani, hogyan, mert egyszer sem használtam még, kizárólag a boot-olható, gyári állapotot visszaállító backup-ot készítettem vele.

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#2691) Paklee


Paklee
csendes tag

Sziasztok!

Kene egy kis segitseg, mert nem nagyon akar elindulni a gepem(n100-0768). Mondjuk nem ok nelkül, mert az xp mellett volt meg ubuntu is. Most külföldön vagyok es sehol egy recovery lemez, csak a particion... Szoval partition magiccel legyaktam a linux particiokat, mert meghalt a linux. Viszont mindig a linux inditomenüje indult, gondoltam ujrarakom a win-t. Na itt kezdödtek a gondok, mert ugyan leformazott az r&r mindent, de a linux inditomenüje megmaradt. Most se linux, se windows es sehogy sem akar elindulni a backup particio.

Tud valaki megoldast?
Nagyon megköszönnem.

(#2692) euclio


euclio
tag

3000 N100 gyári XP home-mal; egy ideje a rendszer naplóban folyton ez van:

Gondolom valami lenovos cucc lenne, de nem tudja elindítani, vagy mi. Nincs valakinek valami ötlete? Köszönöm!

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#2693) nortol válasza euclio (#2692) üzenetére


nortol
senior tag

http://www.file.net/process/tphkdrv.sys.html

hotkey driverről van szó ...
uninstalláld rendesen, vagy installáld rendesen :-)
a szervízek közül is kilőhető elvileg.

(#2694) htmtimcsi válasza Paklee (#2691) üzenetére


htmtimcsi
tag

az ubuntu linux inditómenűje a GRUB( gondolom ez zavart téged).
a probléma oka valószínűleg az hogy törölted a GRUB config fájlait ami alapesetben a /boot particiora kerül. valami parancsokkal belehet így is bootoltatni, csak én nemtudom, de erről is van sok cikk a guglin.

nemtudom mi az az r&r, de a probléma oka hogy a MBR particióba nem irta be a windows a sajátját, amikor újratelepítetted.

a biztos végső megoldás(hogy a windows beírja az MBR-be magát) törlöd a particiókatabból vagy

megint felrakod a linuxot és beállítod dualboot-ra és elsődleges boot-nak a win-t vagy

megprobálod a windows cdről bootolni és vlmi FIXMBR vagy hasonló parancsot kiadni.

de ahogy olvastam erről is rengeteg cikk van,csak keresgélni kell ehez hasonló szavakra: fix mbr windows xp

(#2695) Galnet


Galnet
csendes tag

Sziasztok!

HP 510 notit cseréltem nemrég (kb.egy hónapja) Lenovo 3000 N200-ra.Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele,a HP-val elég sok gond volt.Most viszont többen azt mondják nagyon rossz csere voltRemlem nem lesz igazuk.

(#2696) Paklee válasza htmtimcsi (#2694) üzenetére


Paklee
csendes tag

Köszi a segitseget. Az a baj csak, hogy mivel a gepem nem müködik, nem igen van netem, csak a suliban. De ez alapjan mar el tudok indulni. Egy suse linuxot azota mar telepitettem, majd probalkozom.

(#2697) scream24


scream24
senior tag

Szevasztok guruk. :) Egy kis segitség kellene. Öcsém vásárolt egy lenovo think pad 300 n200 TY2EAHV in 84-71 notit. Szoval én sehol nem találtam hozzá lan drivert vista alá (valoszinü én vagyok a pancser) ill pontosan mely drivereket érdemes felszurni? És persze honnét? Elöre is nagy köszi aki veszi a fáradságot. :R

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#2698) Kephamos válasza scream24 (#2697) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem ThinkPad, hanem 3000 n200. Segíteni nem tudok, Linuxot használok. :)

(#2699) hcs57 válasza scream24 (#2697) üzenetére


hcs57
őstag

Hát úgy, hogy TYEAHV valószinüleg nem találsz.. de a doboza oldalán volt más azonsító is...ami a model: 0769 - EAG (pl. ilyen az enyém) és a www.lenovo.com oldalán a 3000 N200 között a 0769 modelt keresve biztosan megtalálod.. ott van minden.
Remélem segítettem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2700) csokolade válasza scream24 (#2697) üzenetére


csokolade
tag

ITT a vissza 32bit lan driver,

ITT meg az összes hálózati driver.

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.