Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) tthom válasza daman (#1250) üzenetére


tthom
senior tag

Egyébként én a Banggood-os rom-al használom, az egészen gyári. Várom, hogy a customok kiforrjanak. :)
Google Launcher, Google Gboard, Google akármi, teljesen használható.

Vettem hozzá eredeti Letv CDLA fülest is, Dolby akármi bekapcsolva, elég jó hangja van. Gondolkodom még egyen, hogy legyen a kocsiban is. :)

(#1252) daman válasza tthom (#1251) üzenetére


daman
csendes tag

Én egy KZ ZS6 fülest akarok hozzá rendelni, erről most ódákat zengenek. Azért ilyet mert ehhez tudok 2-pin-es csatlakozással kapcsolni APTX képes bluetooth vezetéket, illetve még jobb hangminőséget biztosító 3.5 mm-es jack dugós ezüstözött vezetéket USB-C adapteren keresztül.

(#1253) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Ennek pont semmi köze az SOC-hoz.

(#1254) daman válasza HeavyToys (#1253) üzenetére


daman
csendes tag

Így van, teljesen igazad van, OFF TOPIC hozzászólás. Csak azért írtam le a választásomat, mert gondoltam, hogy más is küzd ezzel a problémával, hogy milyen még megfizethető fülest válasszon, amivel a legkevesebb kompromisszum jár. Ez egy kettő az egyben megoldás és vélhetően a maximumot kihozza a vasból mind bluetooth mind vezetékes szerelésben.

(#1255) bfvik válasza paolinho (#1240) üzenetére


bfvik
csendes tag

Feltettem a tora33 féle romot. Nekem nincs a választható nyelvek között a magyar.

(#1256) paolinho válasza bfvik (#1255) üzenetére


paolinho
őstag

Hát ez felettébb furcsa, mert nálam (többnyire) van magyar. Nem tudom, hogy mi lehet a probléma, nálam ez ment fel TWRP alól (ha jól emlékszem) a korábban fent lévő BB72 023S-re, de erre már csak halványan emlékszem.

Az a helyzet, hogy egy ideje már nem piszkáltam a rom-ot, ezért nem emlékszem pontosan a telepítés menetére, de lehet, hogy az ünnepek alatt csak a hecc kedvéért újrapakolom a rendszert. :)
De bevallom, az én eddigi tapasztalatom az, hogy teljesen jól muzsikál a teló, így nagyon nem szorulna piszkálásra.
Ha a tora33-rom nem adja a magyar nyelvet, szerintem rakd fel bátran a 023S-t, nálam az is tökéletes volt, és a magyar nyelv sokkal részletesebb volt alatta.

[ Szerkesztve ]

(#1257) bfvik válasza paolinho (#1256) üzenetére


bfvik
csendes tag

Felment a 20-as 23-as rom, aztán a tora33 féle 26-os, de sajnos nem tudott magyarul.
Esetleg tudsz még linkelni használható (nfc, fingerprint kell) romot?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1258) Fecc91


Fecc91
tag

Sziasztok! nem rég vásároltam egy Leeco Le pro 3 elite-t kérdésem az lenne hogy, érdemes frissíteni 20s ről a romot? :U

(#1259) #84490496 válasza Fecc91 (#1258) üzenetére


#84490496
törölt tag

26s lezárja a bootloadert. A 20s pedig nem gyári,webshopos... Maradj 20s-n szerintem....

(#1260) paolinho válasza bfvik (#1257) üzenetére


paolinho
őstag

Én, ha neked lennék, újra nekiesnék az egésznek, és lépésről-lépésre tesztelném a folyamatot.
Azaz kezd a 018S fastboot rommal ADB-ből az Összefoglalóban leírtak szerint. Ha ez fent van, akkor már kell hogy legyen TWRP-d is. Innen több út járható tovább. Vagy egyesével feltelepíted a 020S, a 023S BB72-es, majd a tora33-féle romokat (én közben fel-felállítva a rendszereket, ellenőrizném, hogy tud-e magyarul), vagy célirányosan egyből a 018S romra ráteszed a tora33-ast. Persze kipróbálhatod mind a két verziót, ha van rá egy kis időd.
Noha nem tudom, hogy mi az oka annak, hogy a tora33-rom nem dob magyar nyelvet nálad - nálam nincs ilyen gond ezzel - én a helyedben akkor, ha ezután is ez lenne a telepítés kimenetele, megállnék a 023S BB72-es romnál. Az tökéletesen teszi a dolgát minden területen, és a számodra (de számomra is) fontos funkciókat, mint NFC, Fingerprint, és az infra is tökéletesen kezeli. Nincs fagyás, akadás, újraindulás alatta.
De van egy a Superluminal Team által készített, és fejlesztgetett LineageOS 14.1-es rom is, ami kipróbálhatsz. Abban is van magyar nyelv. Én még év elején tesztelgettem (tudja az összes igényed szerinti funkciót), aztán jött a tora33-féle, és visszatértem erre. Próbáld ki, hátha Neked bejön. Ebben nincsen GAPPS, azokat külön kell telepíteni TWRP alól.

(#1261) HeavyToys válasza hari73f (#1223) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Paranoid alatt nálatok nincs elég jelentős készenléti fogyasztás?

(#1262) hari73f válasza HeavyToys (#1261) üzenetére


hari73f
aktív tag

szinte semmi .. órákat áll és 1-2% az akku merülés.
Egy éjszaka sem merül 5-6 százaléknál többet (folyamatos Wifin, két SIM kártya)

Valamit írtak az XDA-n >>NFC szolgáltatást le kell tiltani
(amúgy sincs benne NFC :P )

Most épp visszatettem a Tora33 ROM-ot, ott mértem most a legjobb
WIFI sebességet:
https://prohardver.hu/dl/upc/2017-12/25/525334_pkhsavitsrgoqyva_screenshot_2017-12-25-12-26-24.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1263) hari73f


hari73f
aktív tag

Most már látszik is :)) (DIGI FTTH 1000Mbit Net / Tenda AC10 routerrel)

[ Szerkesztve ]

(#1264) hari73f válasza paolinho (#1237) üzenetére


hari73f
aktív tag

Mindenesetre nem túl biztató, hogy az ESET Smart Security (Pc-s változat)
2 kártevőt is talált elsőre ebben a telepítő állományban.

Napló

D:\_LETOLTES\MEGA\pro3_26s_stable_magiskRoot_tora33.zip = ZIP = system/app/Browser/Browser.apk = ZIP = classes22.dex - módosult Android/Triada.EV trójai - a művelet az ellenőrzés végén választható ki

Napló
D:\_LETOLTES\MEGA\pro3_26s_stable_magiskRoot_tora33.zip = ZIP = system/app/SystemSta/SystemSta.apk = ZIP = classes.dex - módosult Android/Spy.Agent.ABG trójai - a művelet az ellenőrzés végén választható ki

Ez a :(((Triada már ismerős más telefonokból, az Avast és az Eset Mobile Security is felismerte,
de a telepített rendszereken már nem tudta kiirtani teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#1265) paolinho válasza hari73f (#1264) üzenetére


paolinho
őstag

Érdekes az észrevételed, és talán lehet is benne valami. A "jobb félni, mint megijedni" alapon, én is átfésültettem a telót az ESET-tel..
Mondjuk annak tükrében, hogy én kb. nyár közepe óta használom már a készüléket az említett rom-mal, nem vettem észre semmit a az általad vázolt problémákból. Se a saját böngészőjét nem használom, se a gyári időjárás app nem releváns nekem. De!!! Ha már voltál olyan kedves, hogy erre felhívtad a figyelmünket, akkor én mind a két app-ot parkoló pályára tettem, végül is megvagyok nélkülük.

Ja, és persze köszi az észrevételt! :R

[ Szerkesztve ]

(#1266) hari73f válasza paolinho (#1265) üzenetére


hari73f
aktív tag

A Triada azért tűnt fel rögtön, mert két telefonon is találkoztam vele.
(Nomu S10, Gretel A7).
A strapatelefonon hamar ROM-ot cseréltem, nem volt addig látványos tevékenysége,
de állandóan riasztott az Avast Free vírusirtó.

Gretel A7-(a gyári Launcherben bújt meg) itt hagytam tovább ~2 hónapig, hiába tiltotta ("megoldotta")
az Avast, egy idő után elkezdett durva reklámokat felszórni Full Screenre, alig lehetett kilépni belőle :W
ROM csere lett itt is a vége. :K

Valami nagyon alattomos módon működtek ezek, nem rögtön a rendszerek telepítése,
vagy frissítésekor bukkanak fel, lappanganak egy ideig.

Azóta tudatosan minden letöltött ROM-ot előre átvizsgáltatok a PC-s víruskeresővel,
még telepítés előtt. Jobb a békesség.

Ha érdekel a téma , (meg ismered a cirill betűket némileg, Google fordító segít azért)
az orosz 4pda fórumon jól részletezik ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#1267) hari73f válasza paolinho (#1265) üzenetére


hari73f
aktív tag

Még a
[Leagoo]

2 modelljén kaptak hasonló "ajándékot" a felhasználók.

(#1268) paolinho válasza hari73f (#1266) üzenetére


paolinho
őstag

Sajnos gyerekkori "élményem" kapcsán ismerem a cirill betűket, bár nem tagadom, ma már ezek kapcsán is a Google fordító segít, ugyanis érteni szinte semennyire nem értem. De azért majd próbálok utánaolvasni a problémának. Köszi.

(#1269) Sinkó


Sinkó
tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan hibával,hogy az ujjlenyomat felvételekor hibát ír ki az x720? ""Fingerprint can't be stored.Please remove an existing fringerprint" ezt írja ki de az a legszebb hogy még egyetlen ujjlenyomat sincs rögzitve.BB72 23s,ResurrectionRemix 5.8.5 romokat tettem fel,mind2nél ugyan ez a hiba,viszont fényképezni meg lehet a szenzorral.Ez most HW vagy SW hiba?

(#1270) PanUser válasza Sinkó (#1269) üzenetére


PanUser
tag

Így próbáltad? link

(#1271) Sinkó válasza PanUser (#1270) üzenetére


Sinkó
tag

Másik kézzel..az baj? :C

(#1272) PanUser válasza Sinkó (#1271) üzenetére


PanUser
tag

Csak próbáltam tapintatos lenni a lelkes újonccal, aki azt írja: "viszont fényképezni meg lehet a szenzorral"...
Nem ismerjük egymást, no offence... :)

(#1273) Fecc91


Fecc91
tag

Costum romok kozul melyik a legstabilabb? :/

(#1274) Aucor válasza Fecc91 (#1273) üzenetére


Aucor
senior tag

Szerintem a Lineage. Paranoid és AICP-vel szívtam már random újraindulgatás ügyben.

(#1275) paolinho válasza Fecc91 (#1273) üzenetére


paolinho
őstag

Custom romok közül én is a Lineage-t ajánlanám, azon belül is a Superluminal Team által fejlesztettet. Ezen nekem minden működött, és magyar nyelven is tud természetesen.

(#1276) hari73f válasza Fecc91 (#1273) üzenetére


hari73f
aktív tag

Mint látod itt már megoszlanak a vélemények, tapasztalatok.
Nekem 3 hete van fent a Paranoid.
Nincs vele gondom,nagyon jól testreszabható.

Különböző tesztek miatt cserélgetek ROM-okat.

tora33 ROM : 20s és 26s próbáltam, gond az ujjlenyomat rögzítéssel, vagy simán "hardver nem elérhető"
(viszont a legjobban ezen ment a WIFI speedtest)

Lineage OS 14.x, szintén fapados rendszer, nincs benne bloatware, jó magyarítás.
Viszont az Antutu teszt gyengén teljesített ezen ~ 115k vs. 155k Paranoid

[ Szerkesztve ]

(#1277) hari73f


hari73f
aktív tag

Gearbestről EUI 18s-el kaptam a LeEco Pro3 Elite X722-t,
azon nagy kosár LE+kínai bloatware volt, rögtön root és lecseréltem.

Titanium Pro-val még az ilyen felesleges szolgáltatásokat is általában legyalulom:

élő háttérkép választás.. Google szövegfelolvasó...Google Filmek.. Talkback...stb..

[ Szerkesztve ]

(#1278) Fecc91 válasza hari73f (#1277) üzenetére


Fecc91
tag

En is a paranoid romot neztem. Nekem is 722 van, tegnap sikeresen rootoltam illetve fel tettem a twpr, igy el gondolkodtam egy coustom romon. Egyebkent a paranoidon van magyar nyelv is igaz? Illetve infra, ujjlenyomat, es minden szenzor mukodik?

(#1279) Fecc91


Fecc91
tag

Beleertve az ertesetesi ledet is :)

(#1280) hari73f válasza Fecc91 (#1279) üzenetére


hari73f
aktív tag

Szinte teljes a magyarítás.

Igen értesítési LED is jó.
eddig minden működött, ujjlenyomat, GPS, giro, fénymérő, gyorsulásmérő
Infra>>klímát működtette.

[ Szerkesztve ]

(#1281) Fecc91 válasza hari73f (#1280) üzenetére


Fecc91
tag

Meg egy olyan kerdesem lenne, hogy akku ido kb hasonlo a gyarihoz?

(#1282) hari73f válasza Fecc91 (#1281) üzenetére


hari73f
aktív tag

Erre nem tudok választ adni mert a gyárival alig használtam.

A 4060mAh-s akkuval jól bírja, volt hogy nyüstöltem egész nap,
ment a kijelző, Youtube FullHD, böngésző.. térkép stb.
Nem mértem le, de 5 óra kijelzőidő meg lehetett.

Az LeEco S3-nál (3000mAh) bőven többet bír, a Nomu S10-nél (5000mAh) valamivel kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#1283) Sinkó válasza PanUser (#1272) üzenetére


Sinkó
tag

Mit ne vegyek sértésnek?Kérdeztem valamit,te meg parasztul válaszoltál...
Arra értettem a szenzorral való fényképezést,hogy fényképezni tud ugy is hogy hozzáérek a szenzorhoz,tehát érzékel,ezért nem tudom eldönteni hogy hardver baja van vagy szoftver...

(#1284) painkillerx


painkillerx
tag

Hello, X722 4GB RAMal ajánlott modell? Le S3-at próbaltam 2hétig és tetszett. De eladtam és kéne valami jobb. Pont ami hiányzott az S3ban az ebben megvan, (nagyobb aksi, b20, snap proci). Egyedül a fülessel hallgatott zene minősége zavart, előtte Xiaomi telefonom volt, azzal meg voltam elégedve hang minősegben, de Leeco nem győzött meg. Ebben várhatok javulást az S3hoz képest?

ui. Próbált mar valaki MIUI9-et rakni X722re? :)

[ Szerkesztve ]

(#1285) Fecc91 válasza painkillerx (#1284) üzenetére


Fecc91
tag

Szia!

Figyelj en xiaomi note 4x rol valtottam, erre. Es el kell mondjam hogy akku idoben sokkal jobb a leeco, illetve erezhetoen erosebb, kamera is jobb mint a xiaomi, es anyaghasznalatban is veri. Egyedul a szoftvert mondanam gyengebnek hogy ugy megragadtak rajta. Bar costum romokkat mar lehet ra tenni. De en a gyarival megvagyok elegedve.

(#1286) jani714


jani714
csendes tag

Sziasztok!

Gearbest-től rendelt x722 telefon ma jött meg, 26s rom-al. Nem tűnt túl stabilnak, google play services percenként leállt hibával.

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/stock-eui-5-8-20s-x722-t3680624

Ez alapján próbáltam recovery módban felrakni rá a 20s-t. Update-zip-et rámásoltam, recoveryben elindítottam, szépen végigment a csík. Most nem vagyok benne biztos, hogy dolgozik a telefon, vagy bootloop-ba került. Villog az eui logo, néha kiírja, hogy optimizing apps 2/4, majd újra visszavált az eui logo-ra, és ezt csinálja 10 perce.

Szerintetek hagyjam, vagy próbáljak valamit? Mondjuk ezt sem tudom, mit próbálhatnék. :D

[ Szerkesztve ]

"Don't wanna end up inside my refrigerator freezer, be used as extra topping the next time I make a pizza..."

(#1287) jani714 válasza jani714 (#1286) üzenetére


jani714
csendes tag

Közben kikapcsoltam, aztán recovery-ben töröltem mindent és helyrejött. Elindul, csak kissé nagyon kínai. :D

Esetleg tudna valaki segíteni? Az 1. pont kész, most jönne az unlock bootloader, de azt hiszem, én ehhez balf*sz vagyok. :(

Próbálkozom a leírás szerint, de csak nem akarja látni a telefont Win10 alatt.

[ Szerkesztve ]

"Don't wanna end up inside my refrigerator freezer, be used as extra topping the next time I make a pizza..."

(#1288) jani714 válasza jani714 (#1287) üzenetére


jani714
csendes tag

Vissza minden. Sikerült! :D
Azért jól elbeszélgetek magammal. :C

"Don't wanna end up inside my refrigerator freezer, be used as extra topping the next time I make a pizza..."

(#1289) Fecc91 válasza jani714 (#1288) üzenetére


Fecc91
tag

Jaja :D en is a 20s hasznalom szerintem teljesen stabil egyebkent :)

(#1290) tthom


tthom
senior tag

Tegnap megnéztem testvérem új Zuk Z2 Pro-ját. Abban ugyanúgy 820-as proci van, ugyan 6gb ram az enyémben lévő 4gb helyett, de sokkal folyamatosabb valahogy a rendszer. Tehát gyorsabban vált alkalmazást, nyit, zár be dolgokat. Érdekes. Vajon a tárhely sebességében lehet különbség, vagy a ZUI - EUI másként kezeli a dolgokat..?

(#1291) paolinho válasza tthom (#1290) üzenetére


paolinho
őstag

Annak idején, amikor megjelent, én is nézegettem a ZUK Z2 Pro-t, de aztán a 3100-es akkun, és az 5,2"-os kihelzőn bukott az ügy. Lévén, nem volt még a kezemben ilyen telefon, viszonyítani nem tudok, de az én 6/64-es 821-es Snapis LeEco - mon az EUI gyorsaságában nem nagyon látok hibát. Most, hogy újra éledezik az anyacég, talán a mobilok kapcsn is fog figyelmet kapni az ügy.

(#1292) tonyi


tonyi
tag

Talán újra talpra áll a mobilos részleg. [link]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#1293) tthom válasza paolinho (#1291) üzenetére


tthom
senior tag

Persze, nincs probléma nálam se, csak egymás után használva a kettőt lehetett érezni. Nincs brutális eltérés, de észrevehető volt.

(#1294) Biggeszkij


Biggeszkij
aktív tag

Búék minden Le Pro 3 tulajnak!

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#1295) Aucor


Aucor
senior tag

Boldog új évet mindenkinek! :)

(#1296) paolinho válasza Biggeszkij (#1294) üzenetére


paolinho
őstag

Csatlakozom én is, azaz Boldog Újévet! :)
Bízzunk abban, hogy idén "újraszületik" a LeEco!!!!

(#1297) MDMogyi19


MDMogyi19
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene... rádugtam a telót notebookra. Kiválasztottam a csak töltést, aztán véletlenül behúztam a ne kérdezd meg többet részt is...
úgyhogy most bármit csinálok, csak tölt...
valakinek ötlet, hogy állítsam vissza? gyári beállítások visszaállítása kivételével, ez az utolsó megoldás lenne.
gyári 26s rendszer.

köszönöm!

(#1298) bodkri08


bodkri08
újonc

Sziasztok nem tudna valaki segíteni Pécs Dombóvár körzetében egy leeco le Pro 3 eltitett megcsinálni nekem nem akar sehogy se össze jönni persze nem ingyen gondolom :) :) :) Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1299) Adam004


Adam004
csendes újonc

Sziasztok! Egy nagy kérdésben szeretném a segítségeteket kérni! S7 Edge meg az X720 között vacillálok! Az s7-t ismerem, ez kicsit ismeretlen a számomra! Le Max 2-m már volt, azt szerettem! Tudna nekem valaki segíteni? Akkumulátor idő, sebesség tekintetében? Előre is köszönöm! :)

(#1300) paolinho válasza Adam004 (#1299) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem akkuidőben simán veri az S7-et, és ami a sebességét illeti, azt hiszem a nálam 158e-et produkáló Antutu értéke mindent elárul (noha nem tudom az S7 mire képes e tekintetben). Viszont a kamerája szerintem úgy általában is jobb a Samsungoknak.

Más. Ma újra felpakoltam a Superluminal Team LineageOS 14.1-es rendszerét tesztelésre egy kicsit. Majd referálok róla.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.