Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Pufesz76


Pufesz76
csendes tag

Predektív én lett Playboy...play áruház :)

(#652) Biggeszkij válasza Pufesz76 (#650) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Próbáld meg (a Play áruházon kívül) a Letöltés kezelő gyorsítótárát és adatait is törölni! Aztán nyomj egy reboot-ot!

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#653) paolinho


paolinho
őstag

Nem tudom, hogy van-e arra tapasztalat, hogy videó készítésénél mire kell figyelni, de én tegnap koncerten voltam, ahol az egyik számot rögzítettem a legnagyobb felbontással. A kép gyönyörű lett, de a hang az pocsék. Biztos, hogy közel álltam a hangfalakhoz, de azt gondolom, hogy akkor sem lehetne torz a felvétel. Valamiféle szűrőnek lenni kellene a hangrögítőben, ami megakadályozhatná a túl sok zaj "bejutását" a telefonba.
Később próbáltam sima hang mellett is a videózást, azzal nem volt problémám.

[ Szerkesztve ]

(#654) OghGyorgy


OghGyorgy
tag

Sziasztok!
A telefont árusító oldalon, több helyen is láttam, pl itt:
http://www.vickmall.com/letv-leeco-le-pro3-x720-6gb-64gb-android-6-0-4g-lte-smartphone.html
Itt választani lehet a kínai ls a "Multi-Language&Google play" jelzésű romok között
Vagy itt
https://www.tvc-mall.com/details/leeco-le-pro3-x720-snapdragon-821-quad-core-4g-smartphone-5-5-inch-4-64gb-force-gold-sku26010311a.html?source=shareasale
A specifikációban teljes nyelvlista van.

Tud valaki elérhetőséget ezekhez a romokhoz?

A másik ezzel összefüggő kérdésem, hogy hogyan lehet kitakarítani azt a sok kínai betűs, "rosszul olvasható"
linket, oldalt szolgáltatást ami csak a helyet foglalja.
Amiért ezek után a romok után érdeklődök az az, hogy ez az olasz rom, - nekem úgy tűnik -
hogy rengeteg funkciót nem tesz elérhetővé.
Például:
LeEco oldalak, letiltása, eltávolítása
Normális méretű, jól olvasható fontok telepítése.
Csengőhangok telepítése, és főleg cseréje
Hangparaméterek, állítása (kicsit fémes hangja van), ezt egy más telefonon ZOPO Z999 simán lehetett állítani)
A telefon rootolva van, tehát elvileg minderre lenne lehetőségem.

Ha a magyarázat, hosszú, vagy nem közérdekű, a válasz jöhet priviben is

[ Szerkesztve ]

O.Gy Teclast X98 Plus

(#655) Biggeszkij válasza OghGyorgy (#654) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Szerény véleményem szerint, a Cuoco (Grossoshop) 90%-ban magyar nyelvű rommal semmi baj nincsen.
Nekem nincs gondom az Általad felsoroltakkal.
- A kínai progikat Titanium Backuppal jegelem/törlöm;
- a csengőhangok a gyakran hívott számokhoz egyedileg vannak hozzárendelve és soha semmi baj nem volt velük, működnek;
- a hang problémádat nem értem, bár ez egyéni ízlés kérdése. Külső hangszóróra gondolsz, vagy a fülesre? Esetleg bekapcsolhatod a Dolby Atmost. Vagy léteznek a lejátszó progikban saját hangzás javító praktikák (equalizerek, zajszűrők, magas-mély kiemelések, stb). Bár ezt gondolom, úgyis tudod.
- A fontok változtatására régebben szintén egy külső progit használtam, de már nincsenek ilyen igényeim... ;]

Mindettől függetlenül azt ajánlom, hogy ismeretlen forrásból származó romot ne tegyél fel! Pl. itt, az Xda oldalon számos megbízható szerzőtől származó romot találhatsz. Jellemzően a CM alapú romok rendelkeznek "soknyelvi" támogatással. De figyelembe kell venni, hogy mindegyik romnak megvannak a maga hiányosságai is. A legtöbbön pl nem fut az IR, ezért én ki sem próbáltam őket, mert én használom a TV-hez.

Ha mégis találsz egyet köztük, ami véleményed szerint kiváló, akkor oszd meg velünk majd ezt az infót!

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#656) Pufesz76 válasza Biggeszkij (#652) üzenetére


Pufesz76
csendes tag

A gyorsítótár törlése sajnos nem segít. A play áruház mintha nem kommunikálna jól mert a frissítéseket sem jelzi automatikusan. Nem értem. A gmail jellemzően akkor frissít ha a levelező rendszerbe lépek....

(#657) OghGyorgy válasza Biggeszkij (#655) üzenetére


OghGyorgy
tag

Szia!
Köszi a gyors választ.

- A csengőhangokkal az a baj, hogy nekem van egy régi hangkészletem, megszoktam és eddig minden telefonomon (évente 2 vagy több) azt használtam. Rááll a fülem.
- A fontokkal nincs baj csak a szememmel. Van egy csomó kijelzés aminek nem lehet a betűméretét állítani.
Pl. rögtön a záróképernyő legfelső sora, vagy az értesítések betűmérete, és még sorolhatnám.
Van ugyan állítási lehetőség 2 fokozatban, a bolha t..ke és a pirinyó között lehet választani.
- A kínai progikal az a gondom, hogy ha a gyári környezetben állandóan betolakodnak.
Ha a rom által felajánlott ZEN UI launchert használom (ami egyébként egész élvezhető) akkor az meg elfedi ezeket a programokat, viszont a helyet továbbra is foglalják, és nem is látszik mit kell/lehet törölni

Ha találok használható romot, természetesen megosztom az információt majd.

O.Gy Teclast X98 Plus

(#658) Biggeszkij válasza Pufesz76 (#656) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Végigpróbáltad már ezeket a módszereket?

Gmail helyett én a TypeApp alkalmazást használom, esetleg próbáld ki!

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#659) Biggeszkij válasza OghGyorgy (#657) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

De nem értem mi a gondod a csengőhangokkal? MP3 fájlok ezek, vagy OGG-ok, vagy más egyéb? Nem tudod őket egyedileg nevekhez rendelni? Csak azért kérdem, mert nekem OGG fájlokban vannak (de MP3-mal is működik), és van egy alap csengőhangom ZZ Top-tól, aztán még vagy 8-10 féle a fontosabb kapcsolatokhoz (rokonok, munkatársak) kötve. És minden flottul megy a Grossoshop romon.

Tyúklábas progik törléséhez, mint írtam a Titanium Backup-ot használom. A módszerem az, hogy először jegelem az adott appot a listában, majd, ha a rendszer nem omlik össze ;] , illetve minden szépen fut a jegelt progi nélkül is, akkor 1-2 hét múltán törlöm, hogy ne foglaljon helyet.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#660) Pufesz76 válasza Biggeszkij (#658) üzenetére


Pufesz76
csendes tag

Ok. Megnézem. Csak azért furcsálom, mivel korábban nem volt gond....És most sincs ha optimalizálom a telefont...hm

(#662) Pufesz76


Pufesz76
csendes tag

A play áruház megbolondulását, tehát hogy csak letöltés, azt is manuálisan, nem telepít csak a teljes rendszervisszaállítás oldotta meg. Annak fényében érdekes hogy, minimális egyéb app volt a telefonon...

(#663) mazsi


mazsi
senior tag

Jött új ROM frisstés a gyári rendszerre tegnap délben.

5.9.023S_03282 (stable release)

A változások oldalát nem tölti be a telefonom, de a frisstés is 28 kbit/s-al hasít :)

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#664) workin válasza mazsi (#663) üzenetére


workin
senior tag

A rom -ot sem lehet letölteni, mert a link nem aktiv :)

(#665) jagr68


jagr68
tag

Kijelző-védő reloaded! :))

Miután a telefonnal megküldött összetört, megvédve ezzel a masinát, az aliexpressen néztem körül, és végül ezt rendeltem meg.

Most tettem fel, bár ez is csak körberagasztós, faszán illeszkedik rá, nem bántja a szilikon tok, és műkszik is, akár az előző. Ja, és fele annyiba került! :C Igaz, tetű lassan küldték meg (március 19-én rendeltem, és ma érkezett meg), de itt van. :R

[ Szerkesztve ]

(#666) workin


workin
senior tag

Arról esetleg tud vki valamit , hogy a BB72 -es Grossoshop -os romból lesz e 23S ?
Vagy ilyen frissítés már nem várható ? Mert akkor nekiugrom pár XDA -s romnak.

Az ottani tapasztalatok alapján a kamera sokat javult.

(illetve a hivatalos romot tartalmazó oldalról, hogy a fenébe lehet leszedni a romot ?)

[ Szerkesztve ]

(#667) mazsi válasza jagr68 (#665) üzenetére


mazsi
senior tag

Nekem is ilyen van 5 hete, csak kivártam tapasztalatok miatt. Eddig ez a legjobb megoldás, bár néha középen ez is eltávolodik a kijelzőtől minimálisan. Ezt onnan venni észre, hogy olajszerű folt jelenik meg középen ami épphogy látszik rajta.
Plusz pont az előlap színezéséért, mert azt nagyon elszúrták. Tartottam az arany színektől, de a fehér előlap nagyon gagyi az ezüst hátlap mellett.
És kapni ilyet 3 dollár alatt is :)

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#668) paolinho válasza workin (#666) üzenetére


paolinho
őstag

Titkon én is remélem, hogy lesz még BB72-es frissítés, bár voltak már arra utaló jelzések (tibcsi0407 - től), hogy nem biztos, hogy ez megvalósul, viszont más (XDA-s) rom csak akkor jöhetne nálam szóba, ha működne a távirányító funkció rajta.

[ Szerkesztve ]

(#670) Biggeszkij válasza workin (#666) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Pl. innen letöltheted. :K

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#671) Biggeszkij válasza paolinho (#668) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Nekem úgy rémlik, hogy Tibcsi csupán annyit mondott, hogy a GrossoShop már nem foglalkozik azzal, hogy a romjaiba a magyar nyelvet beemelje. De lehet, hogy rosszul emlékszem. Egyelőre más romot én se tennék fel, utálnám, ha valami fícsör nem működne. Pedig már rengeteg verzió van, mindig attól félek, hogy valami jóról maradok le...

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#672) workin válasza paolinho (#668) üzenetére


workin
senior tag

Vannak olyan romok, amiken működik, többek között a LineageOS -en is, igaz egy Xposed hack kell hozzá, de vannak már finoman debloatolt romok is, köztük a 23S -ből is csináltak ilyet.

[Debloated 23S XDA]

Én most ezen gondolkodom, mert azt hiszem, nem várható további BB72 -es frissítés. A benne lévő Magyar nyelv annyira nem lényeges nekem.

(#673) paolinho válasza workin (#672) üzenetére


paolinho
őstag

Viszont ezek nem tudnak magyarul, ha jól értem?! Én mondjuk igényelném ezt a lehetőségetet, szóval ha ezt nem tudja a rom, akkor marad a BB72-es. Igaz nincs vele semmi problémám.

(#674) workin válasza paolinho (#673) üzenetére


workin
senior tag

Igen, ez nem tudja a magyar nyelvet, viszont ahhoz nem tudom, hogy nem lehet e csinálni ZIP telepítőt TWRP alól pl. Mindenesetre a 23S -nél a fórumot olvasva elég szép fejlesztést vittek véghez a kamera működésében.

(#675) fudi2002


fudi2002
veterán

Valaki nem próbálta a lineageos 13 vagy 14et?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#676) paolinho válasza workin (#674) üzenetére


paolinho
őstag

Attól tartok, nem ilyen egyszerű a "magyarítás" sajnos, pedig egy jobb kamera engem is érdekelne.

(#677) Biggeszkij válasza paolinho (#676) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

A magyarítás nem túl bonyolult dolog. :DDD Morelocale 2 appal. Habár én még nem próbáltam, mert nem volt rá szükségem, mivel gyári appot sose használtam, de pl. Tibcsi is ajánlotta korábban a LeTv Le 1S-hez. Olvasva a hozzászólásokat (mármint a Play áruházban), sokaknak 90% fölötti a magyarítás eredményessége. Persze van, akinek egyáltalán nem megy, és van akinek még egy kis trükközés is kell hozzá. Gondolom ez készülékfüggő.

A LineageOS 14-es, Nougat-alapú verzióját már leszedtem a "hozzávalókkal", de még mindig nehezen visz rá a lélek, hogy fel is tegyem. :O

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#678) workin válasza Biggeszkij (#677) üzenetére


workin
senior tag

a morelocale nem magyarít, csak beállítja a régiót magyarra, ami azt eredményezi, h az appok magyarul fognak tudni amik "tudnak" magyarul a gplay -en. :)

A nougat -ot addig nem rakom fel, míg nem lesz official, mert nem megy dirty flash-el a jelenlegire a hivatalos, legalábbis xda -n ezt írta a srác. Azt várom, hogy jöjjön ki, és már megy is fel :)

(#679) paolinho válasza workin (#678) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem sem a Morelocal a megoldás. Korábban a Dualsim fórumában volt egy srác, aki csinált valami fordító programot, amibe csak be kellett dobni az idegen nyelvű romot, és az átfordította.

(#680) Biggeszkij válasza workin (#678) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Tisztában vagyok vele, hogy maga a rom ettől nem lesz magyar. :DDD De az talán - nekem pl - már nem is olyan fontos. Amiket használok pl a beállítások menüben azt már üzbégül is megtalálom. Viszont az appokat szeretném magyarnak látni, amit csak lehet. Sajnos, ha egyszer senki nem ír már magyarul tudó romot, nem tudok jobbat. Láttam mit össze szenvedtek Tibcsiék a nyelvi fájlok fordításával, ez sajnos egyáltalán nem egyszerű feladat.

Úgy tudom, hogy a Nougat más partíció kiosztást használ, mint a MM. Így én nem merném Dirty Flash-sel feltenni MM romra akkor sem, ha később official lesz...

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#681) workin válasza Biggeszkij (#680) üzenetére


workin
senior tag

Itt elérhető BB72 új romja, elméletileg a grossoshopos 20S -re simán telepíthető. (szerintem a nyelvi fájlok megmaradnak.)

BB72 23S

Elméletileg Wipe Cache és Wipe Dalvik elég neki, talán este fogom csak kipróbálni(ha hazaérünk addigra).

(#682) workin válasza workin (#681) üzenetére


workin
senior tag

Beszéltem a Grossoshopos népekkel, nem lesz több OTA update, szóval a 20S volt az utolsó.

"No more OTA, development Grosso has stopped, only updates manually with this link:"

Ennek fényében az előző levelemben postolt link lesz az ahonnan BB72 ROM-ját updatelni lehet.

(#683) Biggeszkij válasza workin (#682) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Nagyszerű! Ha feltettem, és minden oké, beteszem a linket az összefoglalóba is. Köszi! (Remélem én is, hogy a nyelv megmarad, valamint, hogy a kamera még jobb lesz.)

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#684) workin válasza Biggeszkij (#683) üzenetére


workin
senior tag

Felraktam, minden rendben van vele egyelőre.
Annyi, hogy bekerült egy plussz menü a Settings -be.(Donate BB72).
A nyelv maradt, talán kicsit smooth -abb lett a rendszer, de még tesztelés alatt van :)

Kamerát még nem teszteltem, azt majd mindenki tapasztalja ki magának :)

(#685) paolinho válasza workin (#684) üzenetére


paolinho
őstag

Na akkor leszedem én is, legfeljebb, ha valami gáz van, megy vissza a BB72 20S rom TWRP-ből.

(#686) paolinho válasza workin (#681) üzenetére


paolinho
őstag

A Wipe Cache és Dalvik, ha jól értelmezem még a telepítés előtt szükséges?! Illetve azt kérdezném még, hogy ettől, és az ezt követő telepítéstől még fennmaradnak a telepített app-ok?

(#687) workin válasza paolinho (#686) üzenetére


workin
senior tag

Minden fentmarad, én előtte és utánna is csináltam egyet, biztos ami tuti. Nagyon jelentősége nincsen az utánna lévőnek.

(#688) Biggeszkij válasza paolinho (#686) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Én a leírás szerint csak előtte wipe-oltam. Minden ugyanúgy megmaradt. Első észrevétel: sokkal gyorsabban megjönnek az értesítések. :K

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#689) paolinho válasza Biggeszkij (#688) üzenetére


paolinho
őstag

Király! Köszi mindkettőtöknek! :)
Azt hiszem, akkor nekiesek itt rögtön a melóban, mert már megesz a fene a kíváncsiságtól! :)

(#690) Biggeszkij válasza paolinho (#689) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Én is itt csináltam meg. ;] KB 7-8 perc lehetett...

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#691) blackfly


blackfly
tag

Nekem nem megy a 23s en a hálózat alapú helymeghatározás. GPS jó. Valaki megnézné nála megy e?

(#692) paolinho válasza blackfly (#691) üzenetére


paolinho
őstag

Valóban. Ha kikapcsolom a GPS-t, a hálózatról nem érzékeli a pozíciót a teló.

(#693) workin


workin
senior tag

Mintha kicsit jobban enné a batteryt is.. Más is tapasztalta ezt?

(#694) workin válasza workin (#693) üzenetére


workin
senior tag

Nah, a helyadatok tényleg nem mennek, ami érdekes, bár nem hiányzik, mert kikapcsolva szoktam tartani.

(#695) workin válasza workin (#694) üzenetére


workin
senior tag

írtam BB72 -nek a helyadattal kapcsolatban, nemtudom, hogy fog e rá válaszolni, az Olasz fórumon keresztül jeleztem neki 2 hibát.

(#696) blackfly válasza workin (#695) üzenetére


blackfly
tag

Köszönjük. :C
Remélem reagál.

(#697) Biggeszkij válasza workin (#693) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Tényleg jobban merül az akksi sajnos. Nekem egyik kérdésemre válaszolt, a másikra meg nem a BB72. Így nem lehet tudni, hogy most fog-e.

Néha megjelenik valami kínai reklám az értesítő sávon, lehet, hogy ez (is) a ludas a nagyobb fogyasztásban. Végülis az is fut a háttérben valahol...

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#698) workin válasza Biggeszkij (#697) üzenetére


workin
senior tag

kínai reklám nálam nincs, mert tiltva vannak a kínai appok.
most tesztelem, pár beállításon még változtattam. Egyelőre jónak tűnik.

(#699) mazsi


mazsi
senior tag

Az új ROM-ban a kamera döbbenetes javuláson esett át. Főleg HDR és éjszakai módban tűnt fel a különbség. Lőttem pár képet hétvégén, feldobom a héten példának.

A merülésre többeknek az lett a megoldás, hogy manuálisan állították be a mobilnet APN részét. Így System Service nem eszi meg az aksi harmadát önmagában.

Pár részleten is finomítottak. Elsőre a tárcsázó lekerekítettebb gombjai tűntek fel, ha nem csal a memóriám.

Másnál nem lassul be játék közben néha a tempó?

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#700) workin válasza mazsi (#699) üzenetére


workin
senior tag

Nézegettem én is ezt a manuális APN beállítást, de én alapból manuálisan állítottam be :) Nem is igazán értem. A vodafone beállításoknál van más mint az alapbeállítások ? Vagy ezt pontosan, hogy érted ?

"BB72 válasza :
Hi workin,
As wrote I couldn't test the rom on phone since I do not own it anymore... Anyway I think Impossible the GPS issue you reported depends on my mods since I didn't modify anything related to geolocalization...did you check it on stock 23S?
About battery this is very difficult to debug...maybe better to do clean installation and monitor deep sleep and kernel wakelocks.
For translations maybe possible in the next release

Thanks anyway for you interest on my work "

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.