Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) LantosBerry8 válasza PanUser (#1199) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Köszi!
Xiaomi Redmi Note 3 pro (kate) -t vált majd.... Muszáj voltam cserélni, mert haldoklik a "töltésvezérlője..."

(#1202) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Nos ha megérkezik a telefonom (LEX722), egy ideig mindenképp a gyári rommal szeretném használni....

Használja valaki ezzel a rommal? Le Pro 3 X722 Official 5.9.026S

Mik a tapasztalatok?
Mennyire használható a mindennapokban?
Vannak benne idegesítő kínai reklámok?
Root után milyen appokat lehet/ajánlott tiltani?
Root után működik az ota frissítés?
Itt fennáll még a 23s romban tapasztalt helymeghatározás probléma?
Ha esetleg mégis úgy döntenék, hogy egyéb romot kipróbálnék, ugyanúgy történik itt is a bootloader nyitás, mint a LEX720-nál? - használhatóak itt is a procedúrához a LEX720 fájljai(adb, twrp....)?

Hirtelen ezek jutottak eszembe....
Remélem kapok rájuk választ :)

(#1203) arfer válasza LantosBerry8 (#1202) üzenetére


arfer
aktív tag

Nem ajánlom az Official 026s feltételét! Nem lehet utána nyitni a bootloadert, csak nehézkesen, mert előtte downgrade-elni kell trükkös módon. Az XDA-n már több ROM is elérhető rá, inkább azok felé nézegess. Persze először nyisd a bootloader-t, és tedd fel a TWRP-t (találsz az XDA-n hozzá valót).

[ Szerkesztve ]

(#1204) LantosBerry8 válasza arfer (#1203) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Ha mindenképp gyári rendszert szeretnék egy ideig, akkor mi a javasolt rom?
(Ha a webshop/gearbest/ a 26s verziójú gyári rommal küldené, hogyan tudom nyitni a bootloadert?)

(#1205) arfer válasza LantosBerry8 (#1204) üzenetére


arfer
aktív tag

Gyáriból a 20-as vagy 23-as javasolt. 26-os utáni bootloader nyitás nekem így sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#1206) LantosBerry8 válasza arfer (#1205) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

A 23-asnak milyen ismert hibái vannak?
Van hozzá letöltő link?

(#1207) arfer válasza LantosBerry8 (#1206) üzenetére


arfer
aktív tag

Ezt sajnos nem tudom megmondani, nem használtam, nálam ment föl egyből a custom ROM.

(#1208) LantosBerry8 válasza arfer (#1207) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Bootloadert hogyan nyitottad?
Az összefoglalóban lévő leírás és fájlok alapján?
Root?

Melyik gyári alapokon nyugvó custom rom ajánlott, amiben megy mindenféle helymeghatározás?

[ Szerkesztve ]

(#1209) arfer válasza LantosBerry8 (#1208) üzenetére


arfer
aktív tag

Én a már korábban linkelt topik nyitó hozzászólásában levő eljárást követtem.

[ Szerkesztve ]

(#1210) drdagi


drdagi
csendes tag

Én is note 3 proról váltottam, megérte!!!! (érezhetően gyorsabb, szebb, jobb kamera, több ram)

Romok közül feltettem lineage, és paranoid romot is. Tetszettek, de eléggé silány portolások a 720ról, szóval több a hiányosság mint amennyivel jobb lehet a eui-nál. Eui is nagyon jó rom, és csak ez tudja teljesen kihasználni a hardvert (ujjlenyomatolvasó, hangszórók, dolbi)
https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/x722full-aroma20smodded-28s-lemax2-t3701799
Jelenleg ezt használom ,és igazából nincs vele gondom. Amit hiányoltam, azt Gravityboxból pótoltam.

(#1211) arfer válasza drdagi (#1210) üzenetére


arfer
aktív tag

Sajnos ha kell a magyar nyelv, csak a lineage forkok jöhetnek szóba...

(#1212) LantosBerry8 válasza drdagi (#1210) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Az általad használt romnak milyen hiányosságai vannak, mi nem működik rajta tökéletesen?

Hogyan tudom majd telepíteni (az alapoktól kezdve - miután kézhez kaptam a telefont, hogyan álljak neki ha lehet szájbarágósan)

(#1213) #84490496


#84490496
törölt tag

X722 rövid lényege:. A 23S gyári romig bezárólag alapból nyitott BL. A 26S zárja le. Akinek fent van twrp,az NE próbálja meg a 26S felrakását,mert tégla lesz végleg!. Először stock reco ujratelepítése,majd utána mehet a 26S.Ha valaki meg használta a gyári update progit és 26S van,akkor a 26S-t először downgrade-elni kell 20S, vagy 23S-re és csak az után mehet fel a twrp és custom rom. A customok alapjai a 20S és a 23S romok. Mindkettő webshopos rom,mert a LeEco NEM adta ki a gyári romot és a forrását sem. Telóról nem tudok linkelgetni,de 4PDA.ru-n és XDA-n van 2-3 rom,custom is. A leeco.re-n szintén.. A 20S romban jobb a magyar nyelvi támogatás,mint a 23S-ben. Linkeltem egy 26S romot kb 2 hete,amiben a bootloader zárást kiszedték. Kitchen rom,tehát nem biztos,hogy full hibátlan,de állítólag használható.. ha valaki mégis stock közeli romot akar...

A helymeghatározásról meg annyit,hogy nekem stock 23S rom van ( banggoodos eredetileg..)rootolva,kipucolva és simán megy a helymeghatározás gps nélkül is cellaadatok alapján.

[ Szerkesztve ]

(#1214) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

A ti fordításotokban ez mit jelent:?: "the product you bought is a brushed one."

(#1215) #84490496 válasza LantosBerry8 (#1214) üzenetére


#84490496
törölt tag

A terméked kipucolt...kb. de a brush szót a google fordító a romoknál is használja.. :)

(#1216) LantosBerry8 válasza #84490496 (#1215) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Ezt értem, csak azt nem, hogy hogyan értelmezzem....

(#1217) Aucor válasza LantosBerry8 (#1214) üzenetére


Aucor
senior tag

Nem lehet, hogy a hátlapra céloz? Létezik Le Pro 3 sima és szálcsiszolt hátlappal is.

(#1218) LantosBerry8 válasza Aucor (#1217) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Ez volt az üzenetem feléjük:
"Hi! Please send me original packing and original software! - preferably with an EU plug charger. (I do not want modified software on my phone, I hope you understand.) Thanks!"

Ez a válasz érkezett:
"Thanks for your asking.
I am sorry to tell you that the product you bought is a brushed one.
And it is a Chinese version.However, we can resend a gocomma EU Standard 2-foot High Plug Power Adapter freely for you.
In this situation, would you like continue with this order"

Most ezt hogyan értelmezzem?

(#1219) #84490496 válasza LantosBerry8 (#1218) üzenetére


#84490496
törölt tag

Az én olvasatomban google fordítót kapott a kínai szöveg. Az eredeti -SZERINTEM- így hangzik: " A Te telefonod egy kínai változat,aminek a rendszerét kitakarítottuk. El tudunk küldeni egy adaptert a gyári töltőhöz utólag Neked, ez ingyen van"

Azt vedd figyelembe,hogy a kínaiak google fordítóznak ezerrel.A google meg először fordít kínairól angolra,majd utána angolról magyarra...Ebből adódhatnak ezek az "anomáliák".. :)

#1220: A csomag TARTALMA is módosított szerintem. Nincs benne a gyári LeEco füles, de adnak egy EU adaptert. ( Konkrétan az enyém nem megy bele egy magyar konnektorba sem, de a cégnél használunk japán 110V-os aljzatot,ahova a gyári töltő tökéletes :D ).Plusz ( nekem) egy átlátszó műanyag tok volt, de fólia nem...

[ Szerkesztve ]

(#1220) LantosBerry8 válasza #84490496 (#1219) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Remélem is, hogy nem arra gondolt, hogy újból eladott termék....

(#1221) bfvik


bfvik
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki linket stock romhoz?

(#1222) #84490496 válasza bfvik (#1221) üzenetére


#84490496
törölt tag

Esetleg idézném az egyik kötelező olvasmány részletét:

https://bbs.le.com/zt/eui/le_pro3.html

Meg fogsz lepődni: Benne van az összefoglalóban!!! :D :D

Ez az X720 gyári romja..ha X722-re kéne,ahhoz csak webshopos rom van..

(#1223) hari73f


hari73f
aktív tag

Az LE Pro3 jobban teljesít :K Paranoid 7.3.1 Multilang (Android7 Nougat)


+1

[ Szerkesztve ]

(#1224) bfvik válasza #84490496 (#1222) üzenetére


bfvik
csendes tag

Igen olvastam. A letöltés nem működik. Egyéb lehetőség stock rom beszerzésére?

(#1225) bfvik


bfvik
csendes tag

pro 3 x720 5.9.026S_12312 verzióval érkezett a telefon
milyen módon tudom feltenni az 5.9.020 gyári romot
sajnos a pc nem látja a telefon memóriáját (adb install:OK)

(#1226) paolinho válasza bfvik (#1225) üzenetére


paolinho
őstag

Szia!
Hol akadtál el? Ugyanis az Összefoglaló-ban egész jó leírás található a gyári rendszer telepítése kapcsán. Szerintem a kínai-angol stock romot hagyd a fenébe, van ennél jobb, letisztultabb, de szintén a gyári alapjain nyugvó, az un. BB72-es rom.
Azzal kezd, hogy leszeded INNEN a 18S alap romot. (Le tudod tölteni, működik a link.) Aztán azt lépésről-lépésre a leírtak szerint told fel Fastboot módból azt a telóra. Az így felkerült rendszer TWRP recovery-vel van felszerelve. Ez alól már könnyedén fel tudod tenni az eggyel újabb 20S multiromot, vagy a mégújabb 23S multiromot. Mind a két rom tökéletes, de ha szeretnél tovább kísérletezni, akkor kipróbálhatod a tora33 által fejlesztett 026S romra. Sajnos ezt most nem találom, mert ahonnan én leszedtem a LeEco.re oldal, az jelenleg szünetel. Ez is multirom, bár szerényebb a magyar nyelvi rész benne, mint a korábbi BB72 által fejlesztett 023S romban.
De, ha mindeáron stock romot szeretnél, ITT azt is találsz.

[ Szerkesztve ]

(#1227) hari73f válasza bfvik (#1225) üzenetére


hari73f
aktív tag

És ha még elég bátorságod érzel magadban mindezek sikeressége okán ;]
megpróbálhatsz egy Android Nougat-ot is feltenni.

(#1228) paolinho válasza bfvik (#1224) üzenetére


paolinho
őstag

Egyébként, ha ragaszkodsz a official stock rom-hoz, a 023S (kínai-angol) az utolsó ebből, amit még letöltöttem, azt szívesen felteszem a MEGA-ra, hogy le tudd szedni, de szerintem a korábban írtak alapján tegyél fel romot, azzal kevesebb gondod lesz, főleg, mert már kellő tapasztalatiság van a felhasználók részéről ezekkel kapcsolatban. Én magam a Tora33-féle 026S-t használom, nekem azzal sincs semmi problémám. Ha erre volna igényed, és kipróbálnád, azt is fel tudom tolni felhőre, hogy letölthető legyen.

(#1229) bfvik válasza paolinho (#1228) üzenetére


bfvik
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! Szívesen kipróbálom a Tora33-féle 026S-t, kérlek linkeld be!
Arra van ötleted, hogy miért nem látom a telefon memóriáját PC-n? Nem tudok rá másolni semmit.

(#1230) hari73f válasza bfvik (#1229) üzenetére


hari73f
aktív tag

Ki kell választanod az MTP csatlakozási módot (felső értesítési sáv menü)
illetve megvárni hogy a PC-re települjön a driver.

(#1231) bfvik válasza hari73f (#1230) üzenetére


bfvik
csendes tag

Köszönöm! Az eszközkezelőben kellett drivert frissítenem...

(#1232) hari73f


hari73f
aktív tag

Az a jó :) tapasztalatom a Snapdragon 820-as Soc-al
kapcsolatosan, hogy erősebb és stabilabb rajta a WIFI+Bluetooth,
mint az eddigi Mediatek procis telefonjaimon.

Pedig vagy egy jó tucat különböző telefont kipróbáltam az elmúlt egy évben.

Plusz 1 pont Qualcomm javára :K

[ Szerkesztve ]

(#1233) paolinho válasza bfvik (#1229) üzenetére


paolinho
őstag

bocs, itt valami rendszerhibám támadt

[ Szerkesztve ]

(#1234) paolinho válasza bfvik (#1229) üzenetére


paolinho
őstag

Parancsolj! Tora33-féle 026S rom

Ha pedig egy szűz official romra vágysz, akkor itt az 5.9.023S rom

(#1235) bfvik válasza paolinho (#1234) üzenetére


bfvik
csendes tag

Köszönöm!
Próbáltam feltenni gyári romot, de nem sikerült. Azt írta ki a teló, hogy failed to update, cause: corrupted.
Természetesen a gyökérkönyvtárban volt az update.zip file.
A link nem a tora33 romra mutat hanem a bb72 5.9.023-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1236) #88471552


#88471552
törölt tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nincs nagy választék, de X722-re tudtok ajánlani valami jóféle főzött romot?

(#1237) paolinho válasza bfvik (#1235) üzenetére


paolinho
őstag

Basszus! Bocs!
Tora33 rom

Ami az eredeti gyári rom felrakását illeti, én még soha nem próbáltam a nyelvszegénysége okán, ezért ehhez nem nagyon tudok jó ötletet adni, viszont mind a BB72 romok, illetve a Tora33 romok az Összefoglalóban fellelhető/olvasható 018S Fastboot romra épül, azaz az ott található metódus alapján azok gond nélkül fel kell, hogy menjenek.

[ Szerkesztve ]

(#1238) bfvik válasza paolinho (#1237) üzenetére


bfvik
csendes tag

Köszönöm!
Bízom benne, hogy sikerül valamelyik custom romot feltenni. Elsőnek az általad javasolt BB72-t.

(#1239) tonyi


tonyi
tag

Ha már úgyis szinte mindenki a tora33 féle 26s-t használja, nem kellene még jobban magyarrá tenni?!

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#1240) paolinho válasza tonyi (#1239) üzenetére


paolinho
őstag

Igazság szerint ráférne, mert szerényebb fordítással bír, mint a tibcsi0407 magyarítását magában tudható BB72-es rom. De gondolom ehhez szükség lenne a részletesebben lefordított magyar nyelvi fájlra, valamint a fejlesztő ehhez kapcsolódó támogatására, hogy azt beépítse a romba. Egyelőre sajnos egyik feltétel sem áll rendelkezésre.

(#1241) #84490496 válasza #88471552 (#1236) üzenetére


#84490496
törölt tag

Válogass innen szerintem. Én ezt használom, de a leeco.re nem elérhető, tehát nem tudom, honnan tudod leszedni.. Sorry.. :R

(#1242) #88471552 válasza #84490496 (#1241) üzenetére


#88471552
törölt tag

Köszönöm. Ez mennyire stabil? Magyar nyelv van benne?

(#1243) bfvik válasza paolinho (#1237) üzenetére


bfvik
csendes tag

Sajnos az 5.9.026 romon nem működik az összeoglalóban leírt módszer.

***** Leeco Le PRO 3 *****
***** ROM FLASH *****
***** GrossoShop.NET *****
**********************************************************************
//
**********************************************************************
***** GrossoShop ROM WILL BE INSTALLED ON YOUR DEVICE *****
***** Process will take time...be patient! *****
***** If the process doesn't start check your ADB drivers *****
**********************************************************************
*****
*****
**********************************************************************
***** FLASH SYSTEM *****
**********************************************************************
error: cannot load 'C:\Users\zsohi\Desktop\GROSSOSHOP-X720_LEECO_LEPRO3_18S_OTA_FASTBOOT\\Rom\system.img'
**********************************************************************
***** FLASH KERNEL

Az adb driver OK!

Recovery módban egy eui felirat fogad két lehetőséggel
update system
clear data
tudok választani restart és start gombok közül illetve tudom jelölni az update és clear kapcsolókat

(#1244) arfer válasza bfvik (#1243) üzenetére


arfer
aktív tag

Custom ROM-ot csak TWRP-vel tudsz feltenni, de a gyári recoveryvel próbálkozol... Nem fog menni!

(#1245) bfvik válasza arfer (#1244) üzenetére


bfvik
csendes tag

Ügyetlen voltam...Sikerült!

(#1246) daman


daman
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni. A Gearbest-ről rendeltem egy X722-est, a napokban várom, hogy megérkezzen. Ha jól olvastam ki a hozzászólásokból, akkor mindenképp javasolt lecserélni as webshop-os ROM-ot vagy egy CUSTOM vagy egy gyári ROM-ra. Ha nekem fontos szempont a gépből kihozható legjobb fénykép minőség illetve az audió, akkor melyik ROM nyújtja a maximumot? Előre is köszönöm a segítséget!

(#1247) LantosBerry8 válasza daman (#1246) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Mikor rendelted? Én is várom tőlük.... Nov. 30-án rendeltem

(#1248) daman válasza LantosBerry8 (#1247) üzenetére


daman
csendes tag

December másodikán postázták. Vagy én vagyok balfék vagy nem tudom, de nekem csak annyit mutat, hogy shipped out meg hogy Sorry, your shipping information has not updated yet!

(#1249) tthom válasza daman (#1248) üzenetére


tthom
senior tag

Ha EU expressel kérted, akkor készülj fel, hogy általában 3 hét, mire EUba érkezik és utána fogsz látni bármi track infót, onnan még 5-6 nap Magyarországig.

Szerk: ez a Gearbest tempó sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#1250) daman válasza tthom (#1249) üzenetére


daman
csendes tag

Igen, azzal rendeltem. Első EU express rendelésem, most már ezt is tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.