Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) NetBarna válasza paolinho (#1848) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Köszi a válaszod. Azért még van ami nem tiszta pl: hol tudom megállapítani, hogy milyen TWRP recovery szükséges ill. milyet kell felraknom?
Aztán gondolok itt a 20S vagy 26S problémára. (már itt teljesen összezavarodtam)
"TWRP:
Custom rom függő,hogy melyiket használjuk. Az OREO alappal rendelkező romokhoz min 3.2-es codeworkx féle TWRP kell.
A stock 20S-re épülőkre viszont erősen javasolt a 3.1.1-0-x2-es tora33 féle TWRP, illetve a CrisBalGreece-féle 3.1.1-0-x2-es TWRP"
Tehát a jelenleg fent lévő (Gearbest-es) rom határozza meg, hogy melyik TWRP kell?

Aztán ha fent van a görög rom lesz-e Google-áruház?

"Telefonon gombokkal előhozható a recovery ( Hangerő fel és bekapcsoló gomb egyszerre nyomva tartása, a logó megjelenésekor a hangerő fel tovább nyom, de a bekapcsoló gombot el kell engedni.), a fastboot mód ( Hangerő le és bekapcsoló gomb egyszerre nyomásával. Feliratnál elengedni mindkettőt .). Ezekkel lehet rendszert , twrpt-t felrakni a telefonra"
Most akkor melyikkel?

Szóval ilyen és ehhez hasonló kérdések merültek fel bennem mielőtt nekiállnék.

(#1852) #84490496 válasza NetBarna (#1851) üzenetére


#84490496
törölt tag

Szia!

Ha megengeded, kissé pontosítom a leírást,ha nem egyértelmű.

A TWRP: Attól függ,hogy milyen android alapokra épülő romot akarsz feltenni.
A 3.1.x verziók a gyári 6.0-ra épülő romokhoz kell. Mivel XDA-n van fent OREO ( 8.x) alapokra épülő,azokhoz más twrp kell. Azokhoz a 3.2.x és 3.3.x verziók kellenek ( nem követem,tehát pontos verziót nem tudok mondani Neked :R ).

Recovery: A telefonra fastboot módban javasolt feltenni a twrp-t.A fastboot módot úgy tudod előhozni,hogy kikapcsolt állapotban lenyomod a hangerő le gombot, nyomva tartod és közben nyomod a bekapcsoló gombot is.Amikor meglátod a leeco logót, akkor elengeded a bekapcsoló gombot, de a hangerő le gombot továbbra is nyomod. Egy kicsi idő után látni fogsz egy feliratot a telefon képernyőjén,aminek a közepén ott szerepel,hogy you are in fastboot mode. Ilyenkor elengedheted a gombokat, mindet :) Ekkor kell rádugni az usb kábelt a telefonra és utána be a pc-be. A legbiztonságosabb,ha csak bebootolod és nem flasheled..Ebben az esetben afolyamat végén a fastboot reboot-recovery parancsot beírva a twrp-ben találod magad, de csak a következő ujraindításig. Amikor flashelted, akkor viszont a telefonon lévő gombokat kell nyomni,úgy hozható elő a twrp.
Ahhoz meg ugyanúgy kell eljárni,mint a fastboot módnál,de nem a hangerő le, hanem a hangerő fel gombot kell használni.Ha jól csináltad,akkor a twrp logója fog fogadni. Ha rosszul,akkor simán elindul a telefon.Kárt nem okozol a gombok használatával. A flashelés ha el van rontva,akkor nem is hajtódik végre a parancs,tehát azzal sem tudod elrontani.Egyetlen esetet kivéve: ha a gyári 26S rendszerre akarsz felflashelni twrp-t,akkor az megöli a telód,mert a gyári 26s rendszer lezárja a bootloadert.

Ha a gearbest-es romod van,akkor először is érdemes lenne megnézni,hogy a bootloadered nyitva van-e? Ha igen,akkor én a fent linkelt CrisBall romot ( én csak görög romnak hívom,mert a készítője 2 görög srác,akikből az egyik kórházban van és nem valószínű,hogy fog még romolni sajna) javasolnám feltenni. Nekem 1-2 próba kivételével kizárólagosan az van fent. Stabil,gyors, a kínai bloatware-ek 90%-a ki van pucolva belőle...Természetesen a play áruház is benne van.

Ha van kérdésed, bátran írd ide, az itteni közösség nagyon segítőkész és ( még ha nem is azonnal kapsz választ) kedves emberekből áll :! :R :)

[ Szerkesztve ]

(#1853) NetBarna válasza #84490496 (#1852) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Nagyon köszönöm, lassan kezd körvonalazódni. Gondoltam, hogy itt segíteni fog bárki/akárki, mert az ilyen közösségek ilyenek. Ilyen jó fejek, ilyen segítőkészek.
Biztos lesz még kérdésem és akkor ezek után nyugodtan fel is teszem majd. Köszi - üdv Barna

(#1854) #84490496 válasza asynur (#1849) üzenetére


#84490496
törölt tag

Szeva!

Rákerestem XDA-n a lehetséges cuccokra,amiket átlagban kém proginak, vagy felesleges leeco cuccnak ítélnek meg.

Ezt találtam. Ebben benne vannak azok a progik is,amik kellhetnek,tehát óvatosan..

Ilyen esetre javasolnám a rootolást, majd titanium backuppal fagyasztani a folyamatot. Reboot minden egyes folyamat fagyasztás után és teszt. Én legalábbis így tennék első körben.

Mivel már a második körön is túl mentem :DD , ezért én a görög romot használva átnéztem azt,hogy nekem mi kell és root uninstallerrel kiszedtem mindent. Így -nekem- van egy tiszta, felesleges cuccoktól mentes stabil,gyors rendszerem.

(#1855) #84490496


#84490496
törölt tag

Sajna kifutottam az időből..

Itt is van pár folyamat,hacsak nem vagy korosztályom-beli,akkor google fordító mehet rá. A lényeg,hogy a folyamatok nevei ott vannak:

AgnesService
FanNation
a Domain Version 6.0.1
usagestats 1.0
com.android.smspush verzió 6.0.1
FidosuiService 1.0
com.letv.android.phonecontrol

Az AgnesService egyértelműen bloatware program..Ez eddig mindegyik romban benne volt,amit x722-re készítettek és kipróbáltam..Valószínűleg a forráskódban is benne van ,azért forgatják/forgatták bele a romokba...

(#1856) NetBarna válasza #84490496 (#1852) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Hát akkor az elején köszi.
Szintén az elején:

1. bootloader nyitva - az azt jelenzi, hogy az OEM feloldás engedélyezve van-e? (igen Gearbest-es a rom, legalább is onnan vettem - X722)
2. hogyan tudom megnézni, hogy jelenleg milyen gyári TWPR van rajt, a 26S miatt kérdezem
és ha már tudom, akkor milyen TWPR-t tegyek rá és honnan ? Ami illeszkedik ahhoz a görög rom-hoz amit ajánlottál.
3. gondolom flashelnem kéne ahhoz, hogy majd root jogokat szerezzek - ugye?

Egyenlőre ennyi a kérdésem aztán biztos lesz több is ahogy a folyamat előre halad.

ui: hiába tanultam oroszul 7 évig, kell a Google-fordító, mert egy kukkot sem értek belőle :)

(#1857) asynur válasza #84490496 (#1855) üzenetére


asynur
tag

Köszönöm a választ!

Egyre inkább húzok én is a görög rom felé a leírtak alapján :D
De első körben lehet megpróbálkozok a tisztogatással (igen szerencsére a google orosz-angolja egész érthető :DDD )

A töltő problémám pedig úgy fest csak kábel hiba szerencsére, de érdekes egy régebbi telót fel tudtam tölteni vele, ez viszont mintha még gyorsabban is veszítene a töltöttségből...
Lehet erre vajon valami részleges banggood-os refundot kapni?

[ Szerkesztve ]

(#1858) asynur válasza asynur (#1857) üzenetére


asynur
tag

Ah hűlyeséget írok a töltővel ment a régebbi teló a saját kábelével, a le eco kábele pedig adatkábelként működött csak.

(#1859) paolinho válasza NetBarna (#1856) üzenetére


paolinho
őstag

Na pontosítsunk egy kicsit. Azt kell tisztáznod, hogy milyen recovery van a telefonon. Ez lehet stock (gyári) és custom (TWRP).
Ha stock recovery van a telefonon, akkor arra kell flash-elni egy TWRP recovery-t, hogy a későbbiekben tudjál root-olni, menteni, vagy esetleg rom-ot cserélni.
Ha már TWRP recovery van fent, akkor nyitva áll előtted minden fentebb írtak megvalósításának lehetősége.
Úgy tudod megnézni, hogy milyen recovery van a telefonon, ahogy (#1852) Fakirr1 is írta, hogy a kikapcsolt telefont a hangerő fel és a power gombok együttes megnyomásával indítod. Valami ilyesmi kép kell, hogy fogadjon, ha van fent TWRP-d, és azon a sorozatszámát is látni fogod:

[ Szerkesztve ]

(#1860) NetBarna válasza paolinho (#1859) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Köszi. Úgy hiszem ez ami rajta van nem TWRP. Ez a gyári akármi lehet.

Tehát ezt kéne fleshel egy TWRP-re cserélnem.
(asszem')

[ Szerkesztve ]

(#1861) drdagi


drdagi
csendes tag

Sziasztok!

Melyik most a legjobb Oreós ROM?

A pixelessel nagyon meg voltam elégedve az elején, de már leállt a frissítése, így áttértem a hasonló AOISP romra. Hát ez nekem nagyon nem tetszik, nem olyan fluid mint vártam.
Van még a Lineage OS és az AICP.
Valaki próbálta már ezeket?

(#1862) paolinho válasza NetBarna (#1860) üzenetére


paolinho
őstag

Ez valóban nem TWRP recovery. Erre flash-elni kell egy TWRP-t. Az én készülékem X720-as, így inkább azt javaslom, hogy egy olyan kolléga tanácsán lépkedve járd meg ezt az utat, aki ilyen típusú (X722) készülékkel rendelkezik.
Nem bonyolult a flash-elés, csak lehet, van egyszerűbb mód, mint amit én tanácsolnék ADB fastboot útján.

[ Szerkesztve ]

(#1863) #84490496 válasza paolinho (#1862) üzenetére


#84490496
törölt tag

Lehet,hogy ez alapján menne? ;) :D

Ha kell,le is fordíthatom,de google is jól fordítja :)

#1856 : Először is kérnék egy screenshootot a rendszerről,ami most van. Beállítások/a telefonról
Itt nyomj egy hangerő le plusz bekapcsoló gomb kombót a működő rendszer alatt... Ezt a képet kérném,hogy tudjam,milyen rendszert raktak fel Neked.Utána mondom a többit. Itt leszek egy darabig, kb 20-30 percenként ráfrissítek a fórumra...

[ Szerkesztve ]

(#1864) NetBarna válasza #84490496 (#1863) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Szia. Köszi előre is a segítséget.

X722-es Elite

[ Szerkesztve ]

(#1865) #84490496 válasza NetBarna (#1864) üzenetére


#84490496
törölt tag

Sima 20s rom van fent. Amit feletted linkeltem,abban az 1-es pontban van egy google drive-ra mutató link XDA-n. Azt a rar csomagot szedd le, tömörítsd ki a rendszer meghajtó gyökerébe ( C meghajtó ált..) .
Amit javasolnék: Először rakd a telefonod fastboot módba gombokkal és ha meg van,akkor dugd rá a pc-re,hogy települjön fel minden meghajtó.
Ha megvan a meghajtó program,akkor indítsd el a letöltött és kicsomagolt mappában lévő recovey_tool_lex722.bat- ot,majd dugd rá a telód fastboot módban.Itt az egyes menüponttal meg tudod nézni,hogy a bootloadered zárt vagy nyitott. Ha nyitott, akkora 2-es választás a "sima" 3.1-es twrp,ami a 6.0-s romokhoz kell, a 3-as ugyanaz,csak kék színnel lesz a reco, a4-esmeg a stock reco-t flasheli vissza.

Javaslom a sima 2-es feltelepítését. A "görög" romhoz az tuti,hogy jó, én azzal használom a telefonom.

Azt hozzá tenném,hogy a mappákban lévő img file-okat kicserélve simán lehet mást is beállítani.. Pl: 1_es mappában marad a 3.1-es twrp, a 2-es mappában meg a 3.2-es és akkor nem kell kölün keresgélni.hogy hol és melyik twrp kellhet.. Mondjuk ebben az esetben át kell írni a megjelenítési nevet a dos script-ben, de az nem probléma...

Elméletileg ez x722 Elite-hez készült, de mennie kéne 720-al is, mivel gyakorlatilag egy dos-os fastboot parancssort nyit csak meg....

[ Szerkesztve ]

(#1866) #84490496


#84490496
törölt tag

Konkrétan ezt kéne átszerkeszteni csak, hogy menjen X720-al , illetve bármilyen fastboot-os telóval:

@echo off
color 08
title FASTBOOT TOOL for LeEco_zl0_LEX722
CLS
:MENU
CLS
echo =======================================================================================
echo . CHECK/UNLOCK BOOTLOADER and FLASH RECOVERY TOOL .
echo . for LeEco LePro3_zl0 LEX722 .
echo . Made by CrisBalGreece .
echo =======================================================================================
ECHO.
ECHO 0.- FIRST CHECK IF BOOTLOADER IS UNLOCKED
ECHO.
ECHO 1.- UNLOCK BOOTLOADER IF IS LOCKED
ECHO.
ECHO -FLASH A NEW TWRP RECOVERY FOR zl0_LEX722-
ECHO.
ECHO 2.- Flash Un-Official TWRP (3.1.1-0) by C.B.G
ECHO 3.- Flash Un-Official BlueTWRP (3.1.1-0) by C.B.G
ECHO.
ECHO.
ECHO -STOCK EUI RECOVERY FOR LEX722-
ECHO.
ECHO 4.- Flash back the Stock zl0_LEX722 recovery
ECHO.
ECHO.
SET /P M=Type your choice and press ENTER:
IF %M%==0 GOTO BOOT1
IF %M%==1 GOTO BOOT2
IF %M%==2 GOTO FILES/1
IF %M%==3 GOTO FILES/2
IF %M%==4 GOTO FILES/3
:BOOT1
CLS
ECHO.
ECHO Make sure that you have the correct drivers installed on your PC...
ECHO Connect your phone in fastboot mode to the computer...
ECHO To do that, turn it off and..
ECHO Press at same time VOL(-) and power button..
ECHO Connect phone to the computer and press ENTER...
ECHO If you see this twoo lines bootloader is unlocked.If Not proceed to unlock.
ECHO (bootloader) Device unlocked: true
ECHO (bootloader) Device critical unlocked: true
ECHO.
PAUSE
ECHO.
fastboot oem device-info
ECHO Press any key if you don't get results.
ECHO.
PAUSE
ECHO.
ECHO If bootloader is now unlocked you may procced to flash TWRP.
ECHO Press any key to Go back to MAIN MENU
PAUSE
GOTO MENU
:BOOT2
CLS
ECHO.
ECHO Make sure that you have the correct drivers installed on your PC...
ECHO Connect your phone in fastboot mode to the computer...
ECHO To do that, turn it off and..
ECHO Press at same time VOL(-) and power button..
ECHO Connect phone to the computer and press ENTER...
ECHO If you see this twoo lines bootloader is unlocked.If Not proceed to unlock.
ECHO (bootloader) Device unlocked: true
ECHO (bootloader) Device critical unlocked: true
ECHO.
PAUSE
ECHO.
fastboot oem unlock
ECHO Press any key if you don't get results.
ECHO.
PAUSE
ECHO.
ECHO If bootloader results is: (already unlocked) you may proceed to flash TWRP or to check it again with No-1.
ECHO Press any key to Go back to MAIN MENU
PAUSE
GOTO MENU
:FILES/1
CLS
ECHO Make sure that you have the correct drivers installed on your PC...
ECHO Connect your phone in fastboot mode to the computer...
ECHO To do that, turn it off and..
ECHO Press at same time VOL(-) and power button..
ECHO Connect phone to the computer and press ENTER...
ECHO.
PAUSE
ECHO.
ECHO Flashing Un-Official TWRP (3.1.1-0) by C.B.G.
ECHO.
fastboot flash recovery FILES/1/twrp-3.1.1-0-x2.img
ECHO Recovery is flashed, to reboot in it press VOL+ in your phone and press ENTER in the computer.
ECHO If you press ENTER without VOL+ the phone will reboot to system.
ECHO.
PAUSE
ECHO.
ECHO Rebooting ...
ECHO.
fastboot reboot
ECHO Press any key to return to menu
ECHO.
PAUSE
GOTO MENU
:FILES/2
CLS
ECHO Make sure that you have the correct drivers installed on your PC...
ECHO Connect your phone in fastboot mode to the computer...
ECHO To do that, turn it off and..
ECHO Press at same time VOL(-) and power button..
ECHO Connect phone to the computer and press ENTER...
ECHO.
PAUSE
ECHO.
ECHO Flashing Un-Official BlueTWRP (3.1.1-0) by C.B.G.
ECHO.
fastboot flash recovery FILES/2/bluetwrp-3.1.1-0-x2.img
ECHO Recovery is flashed, to reboot in it press VOL+ in your phone and press ENTER in the computer.
ECHO If you press ENTER without VOL+ the phone will reboot to system.
ECHO.
PAUSE
ECHO.
ECHO Rebooting ...
ECHO.
fastboot reboot
ECHO Press any key to return to menu
ECHO.
PAUSE
GOTO MENU
:FILES/3
CLS
ECHO Make sure that you have the correct drivers installed on your PC...
ECHO Connect your phone in fastboot mode to the computer...
ECHO To do that, turn it off and..
ECHO Press at same time VOL(-) and power button..
ECHO Connect phone to the computer and press ENTER...
ECHO.
PAUSE
ECHO.
ECHO FlashingStock zl0_LEX722 recovery.
ECHO.
fastboot flash recovery FILES/3/stock_x722_recovery.img
ECHO Recovery is flashed, to reboot in it press VOL+ in your phone and press ENTER in the computer.
ECHO If you press ENTER without VOL+ the phone will reboot to system.
ECHO.
PAUSE
ECHO.
ECHO Rebooting ...
ECHO.
fastboot reboot
ECHO Press any key to return to menu
ECHO.
PAUSE
GOTO MENU

Akit érdekel, illetve ha hasznos lehet,akkor csinálok este olyat,ami a 720-hoz jó, illetve olyat is,ami 722-nél a stock, 3.1-es és a 3.2-es twrp-t indíthatja. Persze csak akkor,ha van rá igény.. a mai napom kerítés építés, mert a kutyám leamortizálta a kertem :D

(#1867) siryeti válasza #84490496 (#1866) üzenetére


siryeti
tag

Szia, persze, igény lenne rá, részemről biztos, egy x722 úton van, de rendelem a másikat is úgy néz ki.
Előre is köszönöm :R

(#1868) NetBarna válasza #84490496 (#1865) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Köszi, eddig megvagyok.

(#1869) #84490496 válasza NetBarna (#1868) üzenetére


#84490496
törölt tag

Remek! :R

Most csinálj egy teljes mentést twrp-ben biztonsági tartaléknak és a mentést másold át a pc-re.

Ha meg van,akkor már csak 3 dolog maradt.
1: letölteni a görög romot és rá másolni a telefon belső tárára.
2: csinálni twrp-ben egy full wipe-ot ( adat,cache, system... A belső tárat NEM,de minden mást lehet.
3: Fel telepíteni a romot.

Opcionálisan 4: örülni az uj rendszernek :D

(#1870) NetBarna válasza #84490496 (#1869) üzenetére


NetBarna
csendes tag

A mentés kb. 7Gb - folyamatban van a pc-re másolása.
A "görög"-cucc ez lenne?:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1871) #84490496 válasza NetBarna (#1870) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ez. Én a stock-gapps félét használom,de az updated is jó.

(#1872) NetBarna válasza #84490496 (#1871) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Sikerült, de így elsőre nem sok a különbség.
Annyi biztos, hogy a már megvásárolt Play áruházas apk-t újra meg akarja vetetni pedig a vásárlási előzményekben ott vannak. Továbbá csak wifin keresztül hajlandó működni a Play.
:(

[ Szerkesztve ]

(#1873) #84490496 válasza NetBarna (#1872) üzenetére


#84490496
törölt tag

Első lépésben be kell állítani,hogy ne legyen adat letöltési limit..Akkor fog mobilnetről is letölteni.Ha vodás vagy,akkor hozzá kell adni a vodás apn-eket, utána megy rendesen az mms küldés is..
A play áruház: először a google szolgáltatások-at frissítse,utána nem kell megvenni ujra az appokat. Nekem a poweramp-el játszotta ugyanezt :)

KB 10-15 perc és leszek,írom a beállításokat,meg hogy mit-hol, de kell innom egy KV-t, mert ez a kerítés cucc kissé kimerített. Öreg vagyok én már ehhez :D

(#1874) NetBarna válasza #84490496 (#1873) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Webről töltöttem az alkalmazásokat így megjavult valami oknál fogva.
Telenor esetében APN-t kell hozzáadni.
Nincs limit mégsem müxik csak wifiről.
Megmaradtak a képeim, egyéb fájlok + Leeco-s alkalmazás. Ez hogyan? :((

(#1875) #84490496 válasza NetBarna (#1874) üzenetére


#84490496
törölt tag

Mivel a belső tárat nem törölted :)
Dugd rá pc-re és töröld az Android .CacheOfEui .LogOfEui mappákat .A DCIM mappában találod az eddigi képeid,ha nem kell,akkor mehet a mappa törlése. Ha kitörölted mindhármat,akkor menjen egy reboot...

Adatforgalom: nem a szolgáltatói limit, hanem a letöltés vezérlő limitálja az adatforgalmat :)

Alkalmazások / letöltések és jobb felül: beállítás. Ott állítsd no limit-re

[ Szerkesztve ]

(#1876) NetBarna válasza #84490496 (#1875) üzenetére


NetBarna
csendes tag

"Alkalmazások / letöltések és jobb felül: beállítás. Ott állítsd no limit-re" ezt e menü elemet nem találom, de amit tudok ott nincs limit.
Nem segít. Valahol olvastam, hogy Play hiba.

(#1877) paolinho válasza NetBarna (#1876) üzenetére


paolinho
őstag

Nem Play hiba. Próbáld meg így (igaz én X720-szal vagyok, de szerintem Nálad is valami hasonló lehetőségek vannak a "görög rom" alatt):

"...a már megvásárolt Play áruházas apk-t újra meg akarja vetetni pedig a vásárlási előzményekben ott vannak..."
Erre van válasz az Összefoglalóban, de hogy nem bonyolítsam túl az életed, próbáld ki EZT. Nekem a 2. lépés mindíg megoldotta ezt a gondomat.

[ Szerkesztve ]

(#1878) #84490496 válasza paolinho (#1877) üzenetére


#84490496
törölt tag

Így sem rossz.. Köszi a kisegítést... Én arra gondoltam,hogy a főképernyőn alul a 3 pöttyre rátapizik és a letöltések ikonra szintén...:)

Bocsi,de én azt a "menüpontot" úgy ismerem,hogy alkalmazások és ott van a letöltések ikon is abc rendben az L betűnél... :D

(#1879) NetBarna válasza #84490496 (#1878) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Köszi minden megoldva - jelentem.😂

[ Szerkesztve ]

(#1880) Xanish


Xanish
kezdő

Sziasztok srácok! =)
Nem tudna valaki nekem segíteni abban ,hogy esetleg lehetséges -e a Couco92-es VR4 romot(x720) átalakítani fastboot telepítővé?Tehát lényeg ne TWRP-ből kelljen telepíteni hanem pcr-ről fastbootba. =)
Előre is köszi a segítséget. =)

(#1881) #84490496 válasza Xanish (#1880) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ha a stock bootloadert nem.akarod bántani,akkor fastbootból be kell bootolni a twrp-t,nem flashelni kell. A telepítés utáni reboottal a gyári bootloadered marad,hacsak a rom telepítő nem írja felül. Fastbootos telepítőt az aláírások miatt nem hiszem,hogy tudnak csinálni,bár elméletileg lehetséges...

(#1882) Xanish válasza #84490496 (#1881) üzenetére


Xanish
kezdő

Az biztos ,hogy lehetséges,csak nem érek már ilyen szinten hozzá.Nem it más a gond szimplán az én mobilomon nem lehet TWRP-vel telepíteni.Csakis fastboottal.A telefont unbrickeltem mindent csináltam újra írtam leformáűztam a systemet stb stb stb ... XD sajnos mindent próbáltm a TWRP nálam sajnos valamiért az Isten se tudja miért nem működik.Csakis fastboottal lehet telepíteni nálam.A onelabs srácok a BB72-es 23S es romot fastbootba átrakták és így csakis azért van 23s a telómon nem pedig 18s :D Azért kérdeztem hátha lehet a couco92-es rommal ilyet mahinálni ,hogy fastbootba is lehessen telepíteni.

(#1883) Xanish válasza #84490496 (#1881) üzenetére


Xanish
kezdő

egyébként a jelenség csupán annyi,hogy semelyik TWRP verzió nem fér hozzá a system particióhoz.Eleve így romot nem tudok telepíteni .Firmware a boot és minen egyéb írható TWRPvel viszont a systemet csakis fastboottal tudom írni.(régen nm volt ilyen gondom,ez egy 2 hónapos dolog,szóval nem gyárilag ilyen a telefon ,hanem passz valami megkattant benne.De egyéként hibátlnul működik,csak sajna a TWRP kiesik.

(#1884) treklam


treklam
tag

X722 telom van 20s-es alap rendszerrel, tudtok esetleg olyan progit amivel állitható az értesitő led szine és villogási ideje? Mert ki-be kapcsolni lehet az értesitést de részletesen nem állitható.
(A play storeból már végigprobáltam majd minden progit de nem működtek)

(#1885) #84490496 válasza Xanish (#1883) üzenetére


#84490496
törölt tag

XDA- volt egy ugyanilyen probléma,arra azt írták ott,hogy másik adb driverrel kellene a twrp-t feltenni és a twrp-ben unmount system-et kellene nyomni...
Mondjuk én alapból azzal kezdeném,hogy twrp flash ( codeworkx félét javasolják 720-hoz xda-n ) és utána full format,majd twrp-ben teló gépre és rom másolása,telepítése...

(#1886) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Srácok! Az LTE+ mit jelent? - ma Budapesten az V. kerületben Band7 frekvencián LTE+ hálózaton volt a telefon....

(#1887) szabi__memo válasza LantosBerry8 (#1886) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van egy olyan hogy Google. Ez egy kereső. De azért segítek

(#1888) paolinho válasza LantosBerry8 (#1886) üzenetére


paolinho
őstag

Konkrétan az a 4G+.

(#1889) LantosBerry8 válasza paolinho (#1888) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Köszi

(#1890) NetBarna válasza #84490496 (#1869) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Köszönöm még egyszer a részletes leírást.
A következő lépés a telefon-programozói karrieremben a 7-es andriod az X722-re.
Szívesen kipróbálnám, mert gondolom a hardver "tudja".
Ha ilyen részletes leírást adnál a 7-es android felrakásához is, akkor biztos elmormolnék egy imát érted.

[ Szerkesztve ]

(#1891) #84490496 válasza NetBarna (#1890) üzenetére


#84490496
törölt tag

A telefon programozás és a rom felrakása nem ugyanaz, de nem baj :D

A 7, 8-as android alapokon nyugvó romokhoz a codeworkx féle 3.2-es twrp kell,minden más ugyanez.. Annyi,hogy most a twrp backup már nem kell. Custom romnál felesleges.

Azt azért nem árt tudni,hogy a 7, 8-as romok a 6-os kernel device tree-ből építkeznek ugyan,de nem ugyanaz, nem annyira stabilak és van bennük bug rendesen...

Az én meglátásom az,hogy jelenleg jó úton haladnak ugyan,de mindennapi használatra még mindig a stock illetve a moddolt stock romok a legjobbak.

(#1892) NetBarna válasza #84490496 (#1891) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Nem vagyok még programozó, hiszen azt se tudom, hogy mijaz'! :D

Találtam "TWRP 3.2.1-0 for Oreo - by codeworkx" [link]

Ezt is úgy kell felrakni, mint amit ezelőtt felraktam a segítségeddel? Olyan "recovery tool's" megoldás, hogy "C" meghajtó gyökerébe másolni, aztán dos-os parancsokkal megy fel?

(#1893) NetBarna válasza #84490496 (#1866) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Én a 722-höz valónak örülnék.
Vagy átírom ahogy javasoltad.
"Mondjuk ebben az esetben át kell írni a megjelenítési nevet a dos script-ben, de az nem probléma..."

Hogyan is kell? :)

(#1894) #84490496 válasza NetBarna (#1893) üzenetére


#84490496
törölt tag

Vasárnap d.u. írom,illetve megosztom.. éjjeles vagyok a héten( ma is) át aludtam kb minden napot.. :D

(#1895) NetBarna válasza #84490496 (#1894) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Hű, de jó lesz. Addig is jó pihenést!

(#1896) paolinho válasza NetBarna (#1892) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, ezt is flash-eleve tudod feltenni. Az Összefoglalóba felraktam egy kis segédanyagot, hogy könnyebb legyen megtalálni, ha szükség lenne rá.

(#1897) NetBarna válasza paolinho (#1896) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Szal' ha jól értelmezem akkor ahhoz, hogy új android 7-8 kompatibilis TWRP-m legyen elég lesz frissíteni így:

[link]

és miután fent van az új TWRP lehet a 7-es ill. 8-as android rom telepítése, pl. ez:

[link]

Jól értem? (X722) Köszi.

ui: root-olni hogy kell? :)

[ Szerkesztve ]

(#1898) paolinho válasza NetBarna (#1897) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, így is lehet a TWRP-t cserélni, korábban már próbáltam én is, működik.

Mindhogy a Paranoid-ot is teszteltem egy ideig, aztán vissza is tértem a gyári alapokon nyugvó CUOCO92-féle romra.

(Mobilról írok, így bocs, de nem tudom ezeket belinkelni!)

Ami a root-ot illeti, ha van már TWRP-d, onnan pofon egyszerű. Tölts le egy SuperSU-v2.82 vagy egy Magisk-v16.0 (kinek melyik a szimpibb, én a Magisk-et preferálom), azt telepítsd a TWRP alól, és már kész is a root.

[ Szerkesztve ]

(#1899) NetBarna válasza paolinho (#1898) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Első körben a root-al próbálkoztam.
Felment a TWRP-ből.
Aztán telepítettem egy Magisk nevü apk.-t (ezek alapból felkerültek a görög rommal a belső tárhelyre asszem')

Na most akkor, honnan is tudom, hol látom, hogy megvan a root? Mert/mivel van egy két alkalmazás amit az "alkalmazások" menüben nem tudok letiltani.

[ Szerkesztve ]

(#1900) NetBarna válasza NetBarna (#1899) üzenetére


NetBarna
csendes tag

Amennyiben ez hiteles akkor megvan:

Persze ettől még futnak azok az alkalmazások amiket nem tudok kigyomlálni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.