Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Biggeszkij válasza mazsi (#849) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Tájékoztatásul: én a következőképp töltöm: egy időkapcsolós aljzatba dugom lefekvéskor a BlitzWolf gyorstöltőt, ami hajnali 3:30-tól 5:00-ig van beállítva töltésre. Ezalatt tele is nyomja. Minden nap. Fontos, hogy ne legyen túl sokáig töltőn, mert az a szakemberek szerint olyan, mint az állandóan feszítve tartott izom: hamar elfárad.

Azért írtam, hogy 2 napig bírja átlagos használattal, mert 2 napig bírja átlagos használattal. :DDD Bár ez nálam elég ritkán fordul elő, de azért néha igen (hisz az élet nem csak a mobilnyomkodásról szól ugye...) Viszont nem átlagossal (és - sajnos - nálam ez a gyakoribb :P ) valóban naponta szükséges tölteni.

De asszem' már lekanyarodtunk az eredeti ösvényről. Az ugyanis némi képzavarral élve "arról szólt", hogy ne tegyek fel annyi sz@rt, amit nem használok, mert feleslegesen terhelik a procit, ezáltal az akksit. Én meg csupán arra kívántam felhívni a figyelmet, hogy megfelelő beállításokkal "kordában tartva" az appokat ez nem feltétlen igaz. Az én esetemben semmiképp.

Továbbra is az a véleményem, hogy azokat az appokat, amiket akár csak havonta egyszer is, de valamire használtok, azokat szükségtelen letörölni. Egy ekkora tárhelyű eszközön simán elférnek, semmilyen hátrányát nem fogjátok tapasztalni. Aki 3-50-200 progival elvan, az mind örüljön annak. Részemről ennyit kívántam mondani e témában.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#852) mazsi válasza Biggeszkij (#851) üzenetére


mazsi
senior tag

Epizód a töltés, de továbbra is tartom hogy a memóriában tanyázó appok lassítják az eszközöd. Más az ingerküszöbünk, de attól még a jelenség létezik. Az android pont a Marsmallow óta kezdi kordában tartani a fejlesztők önzőségét, de más rendszereken sokkal jobban korlátozott a fejlesztő által telepített alkalmazások automatikus indulása, előtöltése
Ezt részben te is kezeled Greenify appal. Amúgy pont Oasis Feng hozta össze a legtöbb szakirodalmat erről, tiszteld meg faszit ha már adózunk a munkássága előtt mindketten.

De el tudom engedni a szokásjogod, és megértem az érveid is könnyedén. Részemről ez a téma parttalan ha sör nélkül folytatjuk.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#853) bazso18 válasza Biggeszkij (#851) üzenetére


bazso18
tag

Tök mindegy ki mire használja ezt a telót, mindannyian tudjuk hogy egy nagyon jó ár értékű szép kis csúcs teló van a kezünkben :DD , hisz jó nagy az akksi, üzemidő jó, rom és minden egyébb rendben van szerintem... . Amúgy csak most tudtam meg hogy tényleg sztereó :) egyik az alján, másik a telefon beszéd hangszórójánál szól. Eddig azt hittem hogy elírás hogy sztereó, mert alul a két rácsos résznél csak a jobb oldali szól :Y .

[ Szerkesztve ]

(#854) Biggeszkij válasza mazsi (#852) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

A töltés - bár epizód -, ám annak igen fontos. A rossz metódussal lehet leghamarabb kinyírni az akksit, de ebbe most nem mennék bele, korábban már volt róla szó. A többit sem akarom már tovább ragozni. Leírtam a személyes, évek alatt szerzett tapasztalataimat, ennyi.

Más.

Az egyik, ami visszatart a Nougat alapú romoktól az az Xposed Framework hiánya. Pl. pont a Greenify-nek is van Xposed modulja, vagy az Amplify-nek, a Bubble UPnP-nek, One Tap Youtube/Facebook module-nak, stb. Ezek nálam szinte folyamatos használatban vannak. Sajnálnám nélkülözni őket. Mindenesetre Paolinho kolléga véleményére igen kíváncsi leszek. Régebben imádtam a CM alapú romokat...

Ingyen sör és világbéke!

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#855) Biggeszkij válasza pilu85 (#850) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Isten hozott a csapatban.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#856) pilu85 válasza Biggeszkij (#855) üzenetére


pilu85
őstag

Köszi. Frissítés otán lesz vagy szól a rendszer ha jön? Haver s7 edge-jét meg az enyimet összehasonlítottuk...azt mondta h kamu az AnTuTu mert h annak villámgyors a háttértára s az enyimé ráver vagy 15 százalékkal. :D

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#857) Biggeszkij válasza pilu85 (#856) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Először is javasolnám, hogy böngészd át a fórum elején található összefoglalót.

Ott látni fogod, hogy nagy valószínűséggel webshop-os rom van a telefonodon, ami túl azon, hogy felületesen összetákolt, a vírusok és/vagy kémszoftverek elleni védekezésül ajánlott lenne lecserélned. Megtalálod a gyári és a legelterjedtebb custom romok forrását és telepítésük leírását is. Jómagam egyenlőre az ott részletezett BB72-es romot ajánlom, bár már többen használnak itt a fórumtársak közül Cyanogen-alapú LineageOS szoftvereket is. Ebből is van több féle (Official LOS, Resurrection Remix, Team Superluminal) úgyhogy van miből válogatni. A BB nem frissül OTA-n, a többi, ha jól emléxem igen.

Haverodnak rossz hírem van, szintetikus teszteken (Antutu) bizony a mi gépünk fürgébb. :C

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#858) pilu85 válasza Biggeszkij (#857) üzenetére


pilu85
őstag

Hát igen, sejtette haver csak nehezen nyelte le. :) Sajna én nemigen kezdek bele a romozgatásba. Nem tűnik rossznak ez a gyári se. Aztán másik romnál kitudja milyen bug jönne elő. Ez a bb72 ez miben jobb szted?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#859) Biggeszkij válasza pilu85 (#858) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de ha magyar nyelv is van a készülékeden, akkor az a rom nem gyári (a gyári ugyanis csak kínaiul és angolul tud). Ebben az esetben a webshop tett fel rá valamilyen (jellemzően egyébként a BB72 egy régebbi változatán alapuló), átírt romot. Ettől függetlenül, ha elégedett vagy vele és félsz romolni, használd nyugodtan. Ha valami szokatlant tapasztalsz ;] majd szólj és kitalálunk valamit :DDD!

A BB72 legfrisebb változata a gyári rom továbbfejlesztett változata, tud magyarul (olyan 90%-ban) és nagyjából minden fut rajta bug nélkül. Egyedül talán a cellainfók alapján történő (tehát nem GPS-es) helymeghatározás, ami nem megy neki.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#860) workin válasza Biggeszkij (#859) üzenetére


workin
senior tag

en nem haragszom :) kar rugozni azon, hogy kinek mi a fontos, kinek mennyi app van telepitve. az app managment meg megint egy masik kerdes, de en amugy sdmaid-re eskuszom, nekem bevalt

mas: LineageOs sajjos igen, xposed nehezen felvarazsolhato, de mukodik, magisk is, es mostmar a safety net is.
ami nem , es engem zavar :

tls authentikacio certification file -al.
illetve torzitott ha kihangosotottam, a maiban ez elm. javitva lett.

(#861) paolinho válasza workin (#860) üzenetére


paolinho
őstag

Az Xposed felvarázsolásáról azért egy kicsit mesélhetnél részletesebben is, mert talán csak ez az egyetlen gyenge pontja a LineageOS-nak szerintem. Legalább is egyelőre ennyi, amit kritikaként felvetnék ezzel a rendszerrel kapcsolatban. Az infra szerencsére valóban megoldott a romnál. Mondhatni tökéletesen működik a rendszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#862) fudi2002 válasza paolinho (#861) üzenetére


fudi2002
veterán

Amúgy ez melyik Lineageos? A hivatalos vagy a Superluminar?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#863) paolinho válasza fudi2002 (#862) üzenetére


paolinho
őstag

A Superluminal csapat általi, és komolyan mondom, eddig hibátlanul működik nálam. Talán egyetlen hibája az Xposed hiánya, de én elvagyok nélküle. Bár fentebb workin (#860) írását olvasva utalás van arra, hogy van erre is megoldás, nálam mindenesetre még nem megy. Az infra azonban teljesen rendben van. :)

[ Szerkesztve ]

(#864) paolinho válasza paolinho (#863) üzenetére


paolinho
őstag

Akkor néhány szót ejtenék a Team Superluminal-féle LineAgeOS romról.
Bevallom, én kissé aggódtam, hogy miként fog egy "unofficial" rom igényimnek megfelelően működni a telefonon, de közel egy hét próba után azt kell, hogy mondjam, igazán elégedett vagyok vele. Egy igazi klasszikus Androidos felületre épül, aminél lehet, hogy egyes nézetek szerint szebb a LeEco gyári rom-ja, viszont én sok olyan dolgot "visszakaptam" általa, ami nekem egy kicsit hiányzott az EUI felület alól. Pl. az egyik ilyen, hogy hívás-fogadás során ha fényképpel is társítva van a hívó-fogadó fél, akkor a teljes képernyőn láthatom a fényképarcot, de a két zónás felület is ilyen.
Egyébként nincs akadás, vagy semmi olyan probléma, ami zavart kelthetne a rendszerben. Jó a kamera, de jó az összes többi társított elem, amire úgy általában oda szoktunk figyelni. Az akkuidő szerintem nagyjából megegyezik a gyáriéval, de Antutu-ban messze a legjobbat produkálta, mint az alap rom. Tökéletesen működik az infra, bár keresnem kellett hozzá egy normális apk-t. Nekem az ASmart Remote IR váltotta be az ezzel kapcsolatos igényeimet. Hibátlanul dolgozik, és ez nekem szempont.
Írtam már korábban, hogy nem működik alatta az Xposed, de talán lesz erre még megoldás, bár én (mint korábban is írtam) elvagyok nélküle.

Röviden ennyi. Mindenesetre maradni fog egyelőre, tesztelem tovább is, mert jól teljesít. Nálam ajánlott kategória.
Még annyi, hogy pénteken túl voltam vele az első OTA frissítésen is (ez jellemzően hetente érkezik), ami mint tudjuk a BB72-féle rom alatt nem igazán várható.

[ Szerkesztve ]

(#865) pilu85 válasza paolinho (#864) üzenetére


pilu85
őstag

mennyit hozott antutuba?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#866) paolinho válasza pilu85 (#865) üzenetére


paolinho
őstag

158159

(#867) pilu85 válasza paolinho (#866) üzenetére


pilu85
őstag

Köszi

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#868) ezmivolt


ezmivolt
tag

Nekem nagyon fontos lenne, hogy be tudjam kapcsolni a helymeghatározást az üzeneteim mellé, pl. a Viberen. Most azt írja ki: A Viber nem tudja lekérni a jelenlegi tartózkodási helyét....a tovább gombra nyomva a Tartózkodási hely oldalára navigál, ahol minden engedélyezve van...Mi lehet a probléma megoldása?

BB72, 5.9.023S

[ Szerkesztve ]

(#869) workin válasza ezmivolt (#868) üzenetére


workin
senior tag

Semmi, nincs rá megoldás. Szoftver hiba, az összes 23S -es rom képtelen megmondani a helyedet.
Valami hibát vétett a Leeco, de nincs rá hibajavítás (vagy legalábbis én még nem találkoztam vele).

XDA -n is folyamatosan téma, de megoldás csak a 26S -el lesz (remélhetőleg).
(Ha lesz, mert ugye most olvasható pár "markáns" probléma a Leeco működésével kapcsolatban, még nem tudni mi lesz a telefon részleggel).

(#870) ezmivolt válasza workin (#869) üzenetére


ezmivolt
tag

Akkor lehetséges hogy a LineAgeOS telepítése erre is megoldás...

(#871) ezmivolt válasza paolinho (#866) üzenetére


ezmivolt
tag

158470 -et látok a fb csoportban, bb72-vel :)

(#872) workin válasza ezmivolt (#871) üzenetére


workin
senior tag

van jelentősége az Antutunak ? Napi szinten játszol top játékokkal ? :D Ha igen, akkor talán, egyébként meg nincs jelentősége.

(#873) pilu85 válasza workin (#869) üzenetére


pilu85
őstag

Mert mi lesz a teló részleggel?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#874) workin válasza pilu85 (#873) üzenetére


workin
senior tag

Nemtudni, arról a tájékról még nincs konkrét hír. (pont ez a probléma).

(#875) jagr68 válasza paolinho (#864) üzenetére


jagr68
tag

A Titanium Backup fut rajta?

(#876) mazsi válasza Biggeszkij (#854) üzenetére


mazsi
senior tag

Persze hogy fontos téma az akksi.
Nekem viszont 300-400 telefonból hármat sikerült a használata alatt tönkretennem. Ebből egy toronydaruból repült, indokoltan adta meg magát, kettő pedig lufi méretűre hízott. A szememben az akksi fizikai kímélése majdnem olyan szent dolog mint a távirányító nejlonba csomagolása-lehet továbbadni eszközöket évek után is újként, de én használatra veszem őket. Akad nálam is tapasztalat, és én is alaposabban futottam neki a témának, de nem ér annyit, hamarabb elavul az összes mielőtt tönkre menne-de ez egy másik téma.
Nálam egyedül a SOT és a készenlét számít évek óta, ha 90%-os szinten marad a gyári érték éven belül az már bőven elég jó nekem. Már hetente cserélek telefont, de ritkán marad fő készülék bármi éven túl.

De ízlések és pofonok helyett röpke életem során többször is a pofont kértem alapos megfontolásból :D

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#877) paolinho válasza jagr68 (#875) üzenetére


paolinho
őstag

Természetesen fut! :)

(#878) jagr68 válasza paolinho (#877) üzenetére


jagr68
tag

:C Akkor ugrok neki!

(#879) jagr68 válasza paolinho (#877) üzenetére


jagr68
tag

ÉS hol van ebben a Google Play? :U

(#880) paolinho válasza jagr68 (#879) üzenetére


paolinho
őstag

Nincs benne. Azt a http://opengapps.org/ - ról kell leszedni, és TWRP alól telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#881) workin válasza paolinho (#880) üzenetére


workin
senior tag

ez prerooted ? vagy installálni kell a supersu-t via twrp ?

(#882) jagr68 válasza paolinho (#880) üzenetére


jagr68
tag

:C :R

(#883) workin válasza workin (#881) üzenetére


workin
senior tag

Ide is install SuperSu kell.,

(#884) paolinho válasza workin (#881) üzenetére


paolinho
őstag

Húú, ha jól emlékszem, root-olt volt (de ez nem biztos), de amikor frissíti magát a SuperSU, akkor elfelejti a root-ot. Ilyenkor TWRP alól meg kell futtatni újra a SuperSU-t, és akkor visszaáll a rend.

[ Szerkesztve ]

(#885) pilu85


pilu85
őstag

ajj nekem volt iylen hogy a google playt így kellett feltenni. először sikerült is kb fél óra kinlódás után mert sose ment végig a telepítés. rá fél évre már nem is sikerült mert mégúgyse ment a dolog....,igaz nem értek hozzá, de azt várná az ember hogy fájl letölt telepít, de ez nem megfelelő meg az, stb. nekem gány volt....

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#886) paolinho válasza pilu85 (#885) üzenetére


paolinho
őstag

Na az opengapps-szal nincs semmi ilyen probléma. Kb. 2 perc plusz-munka, és már fent is vannak a szükséges dolgok. Én azt gondolom, hogy aki TWRP-ből telepít romot, annak ez már gyerekjáték.

(#887) pilu85 válasza paolinho (#886) üzenetére


pilu85
őstag

nekem at 5.8.019S (stable) build van fenn, az ugye megfelelő?? amugy a gyárinál van esetleg jobb kameraszoftvet? jah és én a 2A párti vagyok. szerintem az hosszú távon kíméli az akksit, a gyorstöltés egy merénylet. :)

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#888) workin válasza paolinho (#886) üzenetére


workin
senior tag

Kipróbáltam a RR -t, de nekem a hang elég rossz, ami a telefonbeszélgetés alattit jelenti. Kicsit amolyan, recseg - ropog.. 27.i update volt fent. (telefonálás alatt torzítitt a hang, stb).
Amúgy setup -ra kiváló, tetszett a sok konfigurálási lehetőség.

(#889) paolinho válasza pilu85 (#887) üzenetére


paolinho
őstag

Nem ismerem ezt a rom-ot, ugyanis az enyém az Etotalk-féle bolti rommal érkezett, amit az Összefoglalóban írtak szerint lecseréltem a BB72-es fe Grossoshop-os romra. Az (is) tökéletes volt, de ez a Superluminal - féle LineAge-es is igazán űberfasza.
(#888) workin: ilyen hibát én nem tapasztaltam. Sőt egyelőre semmilyen gondom nincs vele. Illetve apróság,de nem tudok adatforgalom mérést beállitani az állapotsávon.

[ Szerkesztve ]

(#890) pilu85 válasza paolinho (#889) üzenetére


pilu85
őstag

bármi kínai fasságtól ez a rom is mentes. 80%-ban magyar. semmi gondom nem volt még vele.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#891) paolinho válasza pilu85 (#890) üzenetére


paolinho
őstag

Akkor már az is a shop által "tákolt" rom. Ugyanis a hivatalos stock rom csak angolul, és kínaiul tud. Gyanítom a Grossoshop-tól lenyúlt rom 19S szériaszámos változata (nekem 18S vezióval érkezett, "gyatra magyar tudással"). Én azt a helyedben biztos cserélném a 20S,vagy a 23S szériájúra, amiken mind a nyelvbéliség tekintetében, mind a kezelhetőséget illetően javítottak már.
De ha óckodsz a rom lecserélésétől, tartsd meg azt, ami rajta van, végül is, ha jól teszi a dolgát, mi bajod lehet vele?! :)

[ Szerkesztve ]

(#892) pilu85 válasza paolinho (#891) üzenetére


pilu85
őstag

Számomra teljesen kifogástalan.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#893) jagr68 válasza paolinho (#880) üzenetére


jagr68
tag

Hogy tudom telepíteni? Letöltöttem, feltettem az SD-kártyára, de TWRP-ből nem látja a fájlt? Köszi előre is a segítséget! :R

(#894) paolinho válasza jagr68 (#893) üzenetére


paolinho
őstag

Dehogy is nem látja, csak ki kell választanod az SD-t a TWRP-ben. Asszem, amikor rányomsz az Install-ra, akkor jobbra lent van valahol egy fül.

(#895) jagr68 válasza paolinho (#894) üzenetére


jagr68
tag

Lát mindent, csak azt a vemhes apk fájlt nem. :W

(#896) paolinho válasza jagr68 (#895) üzenetére


paolinho
őstag

Ott egy zip kiterjesztésű fájnak kéne lennie. Nálam pl. ez a neve: open_gapps-arm64-7.1-micro-20170521

[ Szerkesztve ]

(#897) jagr68 válasza paolinho (#896) üzenetére


jagr68
tag

Done! Béna voltam, bocs! :U

(#898) Biggeszkij válasza paolinho (#889) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Vigyázz, a Tiéd nem azonos workin fórumtárséval!

Az övé RR (Resurrection Remix), a Tiéd viszont TS (Team Superluminal) gyártmány. Igaz, hogy mindkettő a LineageOS FW-n alapul, de lehet, hogy az RR-nek tényleg "rossz a hangja", míg a TS-nek meg jó...

Egyébként utánaolvastam az Xposed for Nougat témának, de egyelőre nincs rá hivatalos verzió. A fejlesztő srác legutóbbi nyilatkozata szerint "dolgozik rajta", de a teljesen eltérő könyvtár- és fájlszerkezet miatt ez nagyon hosszú és macerás dolog lesz.

Csak egy kérdés: a call recording (hívás közbeni beszéd rögzítés) megy az Általad használt TS romon? Erről a funkcióról nem szívesen mondanék le.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#899) Biggeszkij válasza workin (#888) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Pedig pont ma reggel láttam meg a 27-i frissítést és már este fel akartam tenni... :W

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#900) paolinho válasza Biggeszkij (#898) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, néztem, hogy nem egyforma a két rom. Az RR-nél infra probléma van, ezért én azt mellőztem.
Sajnos nincs megoldva a hangrögzítés alapból a TS-ben.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.