Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1652) hari73f válasza #17232896 (#1651) üzenetére


hari73f
aktív tag

Szerintem itt ne hirdesd .... az enyémet is letörölték egyszer.
Ott a hardverapró.
(Amúgy 100dolláros az említett telefon)

[ Szerkesztve ]

(#1653) #84490496 válasza #17232896 (#1651) üzenetére


#84490496
törölt tag

Bocsi,de hirdetni a PH szabálya szerint csak a hardveraprón...... :R

(#1654) Bakter2002 válasza Norby86 (#1650) üzenetére


Bakter2002
csendes tag

Amikor valakit hívsz, akkor a képernyőn van egy olyan ikon, hogy felvétel (úgy rémlik, hogy kazettára hasonlít).
Az ismeretlen számok tiltása: a névjegyzékben (vagy hívásinfóban) hosszan rányomsz a névre, majd Blokkol!

[ Szerkesztve ]

(#1655) Norby86 válasza Bakter2002 (#1654) üzenetére


Norby86
őstag

Ezt egy hívás folyamán holnap megnézem hogy megjelenik e ez a kazetta ikon nekem. Bár én automatikus hívásrögzítésre gondoltam amit a Xiaomiban is használtam.
Névjegyzékben nincsenek ismeretlen számok tárolva nekem, így a hívásinfóba pl ma hívtak rejtett számról, rámentem hosszan ahogy mondtad de a Blokkol szöveg szürke, nem kattintható. Szóval a rejtett számokat nem tudom letiltani sajnos. Legalábbis ebbe a romba úgy néz ki nem megy.

-Norbi-

(#1656) gthomma


gthomma
senior tag

Tudtok valamilyen fórumot vagy webhelyet ami a Leeco Le Pro AI X653 -al és társaival foglalkozik?
5 napja keresgélek de semmi.
A telefon jelzi hogy van egy 1.27GB -os update, letölti majd közli hogy "Unable to verify update package. Please re-download" ezt olyan 20x eljátszotta már.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1657) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok!

Váltottam LEX720-ra a héten, egyrészt mert szeretnék majd mobillal fizetni a jövőben és kell az NFC, másrészről én nagyon szeretek ROM-olgatni és jó ha van qfil ROM, ha gond lenne. De egyébként biztos vagyok benne, hogy 722-höz is lesz nemsokára!
Amúgy nagyon jó áron sikerült hozzájutnom egy zsír újhoz, kihagyhatatlan volt! :)
Egyébként rommá ROM-oltam a telót a hétvégén, szó szerint mindent kipróbáltam! Elég durva dolgokat is, amit lehet nem is kellett volna.. :)) :DD

Csak sikerült is aztán téglásítani is, addig nem nyugodtam :DDD , úgyhogy használtam a qfil fejlesztői ROM-ot is, rengeteg tapasztalatot szereztem a témában! Mire mindenre rájöttem kisebb szívás volt, de végül is nem nagy dolgok!
Végül csak visszatértem a jó öreg tora33-as ROM-hoz, hiába az a legjobb! Nagyon szuper minden benne van, belaktam szuperül beállítottam. Kerestem, de egyelőre működő custom kernel ahhoz sincs, egy lenne, csak az nem 100%-osan kompatibilis és más benne a wifi driver, így nem tudtam a wifi-t feléleszteni sajnos..

Ha valaki téglásítaná a gépét állok rendelkezésére, több mindenre kell figyelni a visszaállításnál!
Már jó előre jobb elmenteni az IMEI-t és egyéb adatokat, különben nehézkesebb lesz visszacsinálni! Mondanom sem kell, ilyenkor az összes partíció törlődik, tehát az IMEI-k is elvesznek. Én úgy írtam vissza mindent külön a gyári matricáról, direkt a telefon hátulján hagytam, Ti se dobjátok ki! :)
De anélkül is ki lehet menteni idejében, egyrészt segédprogrammal, másrészt azt hiszem a TWRP Backup funkciójával ha kiválasztjátok az efs partíciót is, akkor az tartalmazza az adatokat!

Működik a 4G-is, de az egyből jó volt a qfil ROM-al is és a gyári fastbootos ROM-al is!
Mindenesetre most a Cris féle x722-es görög ROM-ban levő modemet tettem fel, úgy láttam az a legújabb! Jól szuperál! A qfil ROM-ból sem mindegy melyiket használjuk, mert az egyikben ami sok helyen linkelve van, rosszak a tárhely címzések és szabad helyet (3-4GB!!) veszítünk azt használva!

Sok mindent összeszedtem a google drive-omra, fent van a jó qfil és fastboot-os ROM is és több hasznos dolog! Majd még bővítem a mappát!
Ne kelljen, de használjátok egészséggel a cuccokat! [Itt elérhetőek!] Ha hasznosnak találjátok, összefoglalóban felhasználható! :)

+ Info: kipróbáltam az új 5.9.28S-es EUI-t, nem zárja a bootloadert! A rendszer elég gyors volt, de alapból nincs benne play szolgáltatás, android 6-os open gappsot meg nem akarta elfogadni, így végül törlés lett a vége! Ha tora33-ék megcsinálják, akkor szuper lesz!
Bárkinek szívesen segítek majd a témában, ha majd igényli! De ne téglázzátok szerencsétlen vasakat :U

Üdv
Dani

(#1658) Danika256 válasza Norby86 (#1655) üzenetére


Danika256
aktív tag

Majd nézünk xiaomis dialer appot, lehet az lesz a legegyszerűbb! :K
pl.:[link]

(#1659) paolinho válasza gthomma (#1656) üzenetére


paolinho
őstag

ITT körülnéztél már esetleg? Egy próbár megérhet.

(#1657) Danika256: Köszi szépen a részletes leírást. A csatolt anyag engedelmeddel ment az összefoglalóba.

(#1660) rongyféreg


rongyféreg
csendes tag

Sziasztok!

Most rendeltem a Gearbest-ről egy X722-es verziót.

Ahogy olvasgattam vissza várható, hogy a Gearbest 26s zárt bootloaderes rommal küldi majd a telefont?
Az összefoglalóban olvastam, hogy a GB-es telefonoknál előfordul, hogy a 26S build át van nevezve 20S-re. Ha 20s-es a build szám, honnan lehet fölfedezni, hogy valóban 20s a build, anélkül, hogy téglát csinálnék a telefonból?
Soha nem foglalkoztam még rom cserével, csak most kezdtem utánanézni a dolgoknak, a rendelés előtt szembe sem jutott gyári rommal kérni a telefont.
Viszont jó lenne lecserélni a romot olyanra, amiben biztosan nincs trójai, és amiből ki lehet gyomlálni a kínai alkalmazásokat. Gondoltam abban a két hónapban, amíg megérkezik (ha megérkezik), megnézem mit tudok tenni a romcsere érdekében.
Bár így lehet, hogy teljesen kezdőként nem merek majd nekiállni a variálgatásnak.
Számomra lehet már irreleváns, de azért kíváncsi vagyok, hogy más kínai webshopoknál is előfordul ez az átnevezős dolog, vagy csak a GB-nél? Illetve van olyan webshop amelyik nem a zárt bootloaderes verziót küldi?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1661) hari73f válasza rongyféreg (#1660) üzenetére


hari73f
aktív tag

Nekem GB-ről jött még november végén az X722,
20-as EUI-val, és nyitott bootloaderrel.

Két napig sem bírtam a kínai sz*tykot rajta, mentek rá a
custom ROM-ok.
Végül a Paranoid 7.3 nál maradtam.

(#1662) #84490496 válasza rongyféreg (#1660) üzenetére


#84490496
törölt tag

Csak ellenőrizni kell fastboot módban a bootloader zárat. Összefoglalóban -ha jól tudom- benne van a mikéntje.. :)

(#1663) robit1973 válasza rongyféreg (#1660) üzenetére


robit1973
aktív tag

Szia!

Kíváncsi leszek, mikor adják fel. Én is GB-ről rendeltem 11 napja, de még nem küldték el.

(#1661) hari73f: Melyik Paranoid verziót használod?

[ Szerkesztve ]

(#1664) hari73f válasza robit1973 (#1663) üzenetére


hari73f
aktív tag

Már csak használtam (eladtam)

Paranoid 7.3.1; 2018. januári update-el.
Android 7.1 atomstabil, letisztult rendszer, sallangmentes,
nagyon jó magyarítással.

Ha nem kell a grafikus csilli-villi,és a LeEco EUI kínai varázsa,
akkor kapsz egy gyors rendszert ezzel.
Google Appokat külön kell telepíteni, de megy simán.

Csak egyszerű összehasonlítás:
Paranoid telepítő: 700MB se,
szemben a gyári EUI alapú ROM-ok ~2GB telepítő állományával,
ráadásul a magyarításuk is hiányos vagy épp semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#1665) robit1973 válasza hari73f (#1664) üzenetére


robit1973
aktív tag

Köszi!
Paranoid mennyire magyar?
Oreok-k közül néztem még a Lineage-t, Pixelt, RR-t. Ezekről mik a tapasztalatok? Melyik magyarított?

(#1666) hari73f válasza robit1973 (#1665) üzenetére


hari73f
aktív tag

Oreo-t még hagyd el, ha stabil működést szeretnél..
Van bennük magyar nyelv.

Paranoid 90% magyar

[ Szerkesztve ]

(#1667) robit1973 válasza hari73f (#1666) üzenetére


robit1973
aktív tag

Mire megjön a telefonom, talán az Oreo romokból is lesz használható. Majd meglátjuk. Azért, jó, hogy a Paranoid egy biztos pont. Köszi még egyszer!

(#1668) rongyféreg válasza hari73f (#1661) üzenetére


rongyféreg
csendes tag

Köszi!

Akkor remélem, hogy ezt is így küldik.

#1662) Fakirr1 OK. Már olvasgattam az összefoglalót, de még átnézem részletesebben is.

(#1663) robit1973 Én múlt pénteken rendeltem. A kínai újév miatt nem számítok arra, hogy egyhamar repülőre rakják. Vagy ki tudja. Min. 2 hónapos beérkezési idővel számolok. Addig bőven van időm átrágni a telefon buherálás rejtelmeit.

(#1669) Danika256 válasza paolinho (#1659) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi, hogy betetted!

Majd töltök fel még cuccokat meg segédleteket is! :)

Egy kis kiegészítés:
Most vettem észre, hogy a Proximity sensor és a HAL szenzor nem működik, úgyhogy amit betettem modemet emiatt mégsem megfelelő! Ezt mind a NON-HLOS.bin (modem) vezérli. Biztos sokan tudjátok már ezt, de mindenesetre ha valaki modemet cserélget, mindenképpen ellenőrizze a szenzorok működését, én tegnap elmulasztottam.. Futottam már bele OPO-val is..
Most meló, de reggel javítom és majd beszámolok róla melyikek jók! Nem nagy ügy, csak most picit idegesít a mulasztásom! :)

(#1670) gthomma válasza paolinho (#1659) üzenetére


gthomma
senior tag

Az orosz tudásom nagyon mérsékelt :(

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1671) Yag


Yag
tag

Sziasztok!

Keresgéltem a LeTV topicokban de nem találtam érdemi megoldást arra, hogy valakinek sikerült-e már a MyLeEco, LeEco Cloud és Security Managmentet beállítani - regisztrálni ?
Az is lehet hogy :
- A cég megszűnésének folyamatával párhuzamosan ezek a szolgáltatások lehet hogy már nem is elérhetőek?
- Csak Európából nem ?
- De ha még is akkor, hogyan kell regisztrálni EU országból magyar telefonszámmal ? A Cloudban észrevettem hogy fel ajánl egy Log In with Google belépési lehetőséget de nem reagál.
Két LeTv telót is használatban tartok a családban így jó lenne a biztonsági mentésként a telepítéseket feltenni rá hogy ne kelljen mindíg nulláról kezdeni a teló beállításait factory reset után (LeRee Le3 és S3 x626)

Bocs de egyelőre ez a legaktívabb LeTv topic így abban reménykedem, hogy itt valaki tud érdemi infóval szolgálni. Köszönöm.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#1672) amadeus11 válasza Yag (#1671) üzenetére


amadeus11
senior tag

Lekapcsolták a Leeco szervereket. System App Uninstallerrel tudod , ha van rootod eltávolítani ezeket az alkalmazásokat! Egyes fórumok szerint a 28s verziókban lévő Lepush és még egy fájl ( neve most nem jut eszembe) Malewarebytes szerint vírust tartalmaz. Ezeket is jobb eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#1673) Yag válasza amadeus11 (#1672) üzenetére


Yag
tag

Köszönöm így már értem. Akkor ezt kikerüljük.
Viszont így felmerült bennem még egy kérdés ami lehet időszerű.

Ha és amennyiben megszűnik a cég (márpedig úgy tűnik) és minden hozzá tartozó szolgáltatás akkor azon kívül, hogy Rootolható a telefon és szabadon alakítható programilag, milyen jövője van egy LeTv/LeEco/Coolpad már megvásárolt telefonoknak. Hiszen ha végelgyengülésben kimúlnak akkor egy későbbi típusra váltani már nem nagyon lehet, tehát a márkahűség itt meg is szakad azokkal a telefonokkal amit éppen használunk. Mi lennénk az utolsó felhasználók akik még gyári készüléket tudtak vásárolni, vagy hogyan van, lesz ez később ?

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#1674) amadeus11 válasza Yag (#1673) üzenetére


amadeus11
senior tag

Nyilván fejlesztések nem lesznek már. Support egyenlő a nullával. Ezekkel a moddolt szoftverekkel és a viszonylag erős hardverrel 2 évig még biztos minden kellemetlenség nélkül elleszünk. Részemről semmi hátrányt nem érzek, hogy "csak" hatos android fut a telefonomon, az átlátszó Apple skin szerintem sokkal szebb, mint a stock Oreos. Az alkalmazások jól futnak, maga a szoftver jól van optimalizálva ( nekem 3-4 %-ot merül éjszakánként), bugok nincsenek. Mindenki happy! :)

There is a star

(#1675) tthom válasza amadeus11 (#1674) üzenetére


tthom
senior tag

Valamint jó áron van. :C

(#1676) paolinho válasza gthomma (#1670) üzenetére


paolinho
őstag

Használd a Chrome böngészőt, annak egész jól működik a fordítója. Hidd el itt nagyon kevesen beszélnek csak oroszul. :)

(#1677) Danika256 válasza Yag (#1671) üzenetére


Danika256
aktív tag

Sziasztok!

Én nem tudom honnan veszitek, hogy megszűnik, most is vannak fejlesztések, most jött ki a 28S-es 5.9-es EUI. LeMax2-re meg tesztfázisban a Nougat-os EUI6. Van már alpha..

A leeco.re megszűnése nem jelenti a cég végét, azt hiszem ez az oldaluk:[link]
amit utoljára olvastam az az volt, hogy jól kitömték lóvéval a céget, ezért is menekült meg..

Amúgy a Leeco inkább tartalom szolgáltató és ilyen irányban mennek el, ezért sem sietnek az Sw frissítésekkel.. Kár.. de nekem megfelel az EUI így is.

Viszont van egy problémám amiben kérném a segítségeteket!

Most vettem észre, hogy nem működik a light sensor, vagyis a proximity sensor, ha közelítek nem kapcsolja a kijelzőt, nem igazán változtatja a fényét sem!
Több fw-t is kipróbáltam, a qfiles fejlesztői ROM-mal is, de egyikkel sem működött!!! Próbáltam, a HALL szenzor sem ok! Pedig aztán ebben a telóban tényleg van minden és nem kamuból, jó lenne ha működnének is. Az iránytű, A B20 és egyéb dolgok ok!!
Légyszi nézzétek meg, hogy nektek szuperál e, illetve, hogy egyáltalán valamikor működött e..
Ha valakinek működne, szeretnék majd kérni tőle egy TWRP-s fw mentést, vagy egy linket, hogy melyik van neki feltelepítve!! :)

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

(#1678) #84490496 válasza Danika256 (#1677) üzenetére


#84490496
törölt tag

Maga a LeEco cég jelenleg is csődeljárás alatt áll . Amit linkeltél,az a hivatalos oldal,a leeco.re NEM az volt. A cégbe tolják a lóvét a kártalanítás miatt,de NINCS support már egyik termékükre sem,nem terveznek sem telókat,sem tv-ket,sem semmit kiadni. Egyszerűen megszűnik a hw rész teljesen,maradnak a szolgáltatások kínában( ahonnan indultak...) és ennyi. Ami "fejlesztés"t látsz,az egyike sem hivatalos,hanem magánemberek-csoportok próbálkozása/támogatása.

A szenzor probléma: ha qfil romozol,akkor valszeg az összes kalibrációs adatod oda. Ami miatt a rom épülésekor azt fogja választani a qpst,hogy nem telepíti az adott ezközt,mert nincs adata,hogy miből építse fel... Kéne egy eredeti,saját telóról készült qfil rom. Azzal -talán- menne rendesen...

(#1679) Danika256 válasza #84490496 (#1678) üzenetére


Danika256
aktív tag

Ja értem, köszi az infót a cégről.

A szenzor problémát nem értem, mert elvileg a qfilROM egy üres tégla telefont, üres EMMC-vel ahogy a gyárban is felprogramozzák, újra felépít, minden szükséges SW-t feltesz! A beállítások meg benne vannak a ROM-ban elvileg nem?
Próbáltam már elég sokat, de én azt sem tudom, hogy működött e előtte! Neked, nektek működik?Ha valakinek működik x720-on akkor legyen szíves csináljon egy FW mentést vagy nem is tudom mi kellene igazából :B :(

(#1680) #84490496 válasza Danika256 (#1679) üzenetére


#84490496
törölt tag

Minden telefont egyedileg kalibrálnak a gyártósoron. Ezeket jtag-en keresztül beprogramozzák az adott telefonba,majd mehet a rom telepítés. Ha sikerül úgy téglázni,hogy a beleírt adatok sérültek/nem olvashatóak,akkor nem telepíti a rom ,adathiány miatt.

Mint írtam fentebb: Neked az eredeti,saját telóról készült komplett qfil rom kell nvrammal,mindennel együtt...

[ Szerkesztve ]

(#1681) Danika256 válasza #84490496 (#1680) üzenetére


Danika256
aktív tag

Értem, köszi! De nyilván ez nem lehetséges.. Biztos törlődtek, mert az IMEI-ket is vissza kellett írni! Akkor biztosan sokan jártak már így!
De csak van valami megoldás, tudsz esetleg ehhez valami mókolós szoftvert, amivel lehet próbálgatni?

(#1682) gthomma válasza paolinho (#1676) üzenetére


gthomma
senior tag

Hát nem nagyon merek neki kezdeni. Először le kellene mentenem a mostani FW-t a telóról.
Azt sem értem hogy a telefon letölti a 1.7GB -os update-t és az mindig "failed verify"
Van valami oldal ahonnan a hivatalos updte-t le lehet tölteni ezekhez a telókhoz ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1683) Danika256 válasza Danika256 (#1681) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hali!

Sikerült megoldani! :DD A playen találtam egy proximity sensor reset nevű szuper hasznos kis APK-t, azzal szépen be lehetett kalibrálni! Root joggal el is mentette a beállításokat, újra is indította a vasat! De a szenzor nem üzemelt továbbra sem..! Aztán leszedtem egy sensors multitool nevű progit, amiben minden szenzort le lehet tesztelni, talán a HAL szenzoron kívül. Minden szuperál, minden működik! Végül kiderült, hogy valószínűleg mivel beállítási lehetőség sincs, ez kimaradt a tora33-as ROM-ból, vagy ezek szerint alapból nincs is benne az EUI-ban??!! Nekem nem ment egyikkel sem!
Ezután leszedtem egy szimpla proximity service progit, és egyből feléledt a szenzor! :))
Még lehet szabályozni is! Ezután az értesítését letiltottam, így láthatatlanul szépen fut! Öröm és bódottá :)

[ Szerkesztve ]

(#1684) Norby86 válasza Danika256 (#1658) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi, most néztem csak hogy linkeltél egy dialer appot. :) Viszont nem engedi telepíteni. Ez pontosan melyik dialer app és hogyan kell telepíteni? Felül kell írni esetleg a system-ben lévőt? Ez már tud felvenni telefonbeszélgetést?

-Norbi-

(#1685) paolinho


paolinho
őstag

Éjjel próbálkoztam a Paranoid-ra rárakni egy javítást, ami sajna problémát generált a rendszerben, melynek okán újra kellett telepítenem valamit a telóra. Ennek kapcsán egy kicsit körülnéztem, és a
HTCManián belebotlottam egy, az X720-ra készített, EUI 5.9.028S alapon nyugvó CUOCO92 által készített rom-ra. Megítélésem szerint ez lehet a fejlesztett változata a tora33 026S romjának. Teljesen kínai app-mentes, és tud magyarul. Android verziót illetően talán visszalépés a Nougat és az Oreo fejlesztésekhez a maga 6.0.1-es sorozatszámával, azonban a mai napi eddigi tapasztalataim szerint meglehetősen stabil gyári rendszert rakott össze a fejlesztő. Rootolt, és Play Áruházzal is rendelkezik. Ha valaki ki szeretné próbálni, INNEN le tudja tölteni. Én tiszta telepítéssel raktam fel egy USB pendrive-ról. Egy kicsit piszkálgatom, aztán majd írok róla.

Hangsúlyozottan jelezném újra, hogy X720-ra készült rom-ról van szó!!!

[ Szerkesztve ]

(#1686) Danika256 válasza paolinho (#1685) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi, ez igen! Ki is fogom próbálni még ma! Látom zsír új, 02.17.-ei már le is töltöttem! Mentésem úgy is van!

Gondolom akkor ebben is benne van minden extra ugye, meg a droid security patch is újabb lehet.

A hozzáértő kollégákhoz lenne még olyan kérdésem, hogy amint írtam, jó lett a proximity szenzor, csak az a gond, hogy azt a kis szerviz app, nem indul el hozzá automatikusan, ha újraindítom a telót! Mindent engedélyeztem, benne van az automatán futtatható progik között! Végül is csak egy tapi és indul, de örülnék ha automatán megtenné, ahogy a chrome is az értesítések miatt! Ilyen plusz kis indító starter appok nem működnek! Remélem jó lesz az új ROM-on és nem kell mókolni, de ha nem, akkor valaki nálam felkészültebb legyen szíves leírni, mit, hova kell másolni, beírni stb, hogy induljon a rendszerrel!
Gondolom a droidban nincs ilyen auto starter mappa! Köszi a segítséget előre is!

Norby: Nem próbáltam a tárcsázót, mert be kellett volna regelni a letöltéshez! De arra gondoltam, ha ugyanazt letöltöd, mint ami a xiaomi telódon van, akkor tuti olyan lesz! Végülis az alap MIUI-ban benne van akkor, tehát az az app kell neked! Vagy leszeded a MIUI-t, és kiszeded belőle az apk-t a ROM-ból és installálod a telón!

(#1687) #84490496 válasza Danika256 (#1686) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ha rootolt,akkor a system/app-ba másold és adj root jogot neki ( írás,olvasásra..)

(#1688) #84490496 válasza gthomma (#1682) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ha jól olvasom az orosz oldalt ( kb 30 éve tanították nekem az oroszt, megkopott kissé a tudásom.. :DD :DD
:R :R ), akkor az update-et,amit letöltött, azt át kell másolni pc-re, az ota frissítést le kell tiltani,majd a teló gyökér könyvtárába fel kell másolni az update-et. Utána ujra kell indítani recovery módba és a frissítés menüt kell választani.Ekkor meg kell keresni az update.zip-et és telepíti..... Legalábbis az oroszok szerint....

Remélem,hogy segített...

(#1689) Danika256 válasza #84490496 (#1687) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szia! Bemásoltam, mármint az egész mappát a data-ból a system/app-ba. Nem tudom ez így jó e. Ennek az appnak kezelő felülete sincs, csak egy szolgáltatás. Mindenesetre nem indul automatikusan és nem tudom, hogyan tudnék root jogot adni neki, mert nem kérdez rá..
A rendszer szolgáltatások között szerepel!

Más:

Most feltettem ezt az új CUOCO92 féle 28S-t! Elég jó, minden benne van! Viszont én úgy látom, hogy a 4G-nem megy! Csak 3G-t lehet választani, tehát a B20 nem üzemel??
Közben kipróbáltam több firmware-t is és azokkal sem volt jó, pedig korábban volt 4G. Vagy most lehet amúgy sincs a vodának itt?? :D A hálózat kereséseknél csak 3G-t lát.. Nektek jó a B20 vele??

(#1690) #84490496 válasza Danika256 (#1689) üzenetére


#84490496
törölt tag

Sztem nézd meg a hozzáférési pontokat... :) Stock eui-n pl hibásan van megadva.....

(#1691) Danika256 válasza #84490496 (#1690) üzenetére


Danika256
aktív tag

Elvileg benne vannak az APN beállítások, de gondolom 4G-hez ugyanaz kell igaz? A HSPA megy!
Manuális hálózati keresésnél ezektől függetlenül is kéne látnia a vodafone 4G-t vagy nem? Látja a telekomot és a vodát, de mindegyik csak 3G-t max! Eddig volt 4G-m..

Egy kis részletesebb segítségnek örülnék! :) Köszönöm szépen!

(#1692) #84490496 válasza Danika256 (#1691) üzenetére


#84490496
törölt tag

Bocsi,de épp melózom és elvilev nem telefonozhatok termelés közben... Éjfél körül leszek otthon,onnan írok,ha nem oldod meg addig,ahogy szokásod :D :R

(#1693) Danika256 válasza #84490496 (#1692) üzenetére


Danika256
aktív tag

:) Köszi, ezt sikerült megoldani!! :DD :DDD Nem az én hibám volt és nem is a hálózaté..
A ROM a hibás, vagyis az új modem nem okés, sőt amit XDA-n külön linkeltek 28-as modemként, az sem ok!..

De nem csak a modem a hunyó, hanem az EFS partíción is gondok voltak.. Bevallom még nem tartok ott tudásban, hogy pontosan miket tartalmaz az EFS, de itt tárolódnak pl. az IMEI számok és gondolom hasonló nyalánkságok amik fontossak a megfelelő kommunikációhoz. Talán modem beállítások?? stb..

Úgy sikerült megoldanom, hogy volt mentésem a 26S-es tora33-as rendszerről minden partícióról és ugyanúgy az új 28S rendszerről is.
Próbaként visszaállítottam a 26S-es rendszert, modem és EFS partíció nélkül, de nem ment a 4G, pedig tudtam, hogy okés volt! Ezután visszaállítottam a 26S modemjét, úgy sem ment...
És persze ráadásnak nehezen kapcsolódott fel a hálózatra is! Ezután következett az EFS visszaállítása, indulás után egyből belépett 4G-re mindennemű várakozás nélkül!

Ezután Full wipe--> És a 28S-es rendszert visszaállítottam a modem és az EFS partíció kivételével! Ezután hiba nélkül, szuperül működik minden! Tehát senki ne lepődjön meg, ha nem megy az új rendszeren a B20! Ha van mentésetek, akkor telepítés után állítsátok vissza a régi EFS és modem partíciót!!

Fakirr1 Ha esetleg tudod, hogy az EFS partícióra melyik fw fájlok kerülnek flashelésre egy fastbootos zipből, akkor légyszi írd majd meg, hogy lehessen kísérletezni, illetve ha valakinek nincs mentése, akkor azokat feltéve fastbootból, könnyen tudja javítani a rendszert..!!

A másik, hogy légyszi valahogy oldjuk majd meg, hogy automatán induljon nekem ez a priximity-s service, ne kelljen mindig boot után indítani.. Egy sima apk igazából, hiába másoltam be, root jogot sem tudtam adni neki! Ez
Más egyéb progi nem vált be és azok sem indulnak automatán..

Amúgy minden működik, jó ez a Cuoco92-es új rendszer, csomó extra van benne, gyors, szuper! Antutuban hozza az előzőeket, ami kár, hogy nincs benne új android security patch.. Azt esetleg lehetne hozzáadni manuálisan is?? Amúgy feltuningolta a TWRP-t is, igen király lett!! Benne van az ujjlenyomat érzékelő beállításainak törlése is az extrákban, ez nagyon hasznos, mert akkor nem kell törölgetni, hogy első induláskor be tudj lépni visszaállítások után :)

Nagy öngól, hogy ha ennyire tele van pakolva szenzorokkal a teló, akkor miért nincs lehetőség kihasználni a rendszerben?? :W
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1694) #84490496 válasza Danika256 (#1693) üzenetére


#84490496
törölt tag

EFS partícióra normál esetben egyik telepítő sem ír. Ott vannak a rádió adatok, a szenzor adatok,imei szám és egyéb nyalánkságok. Ha egy telepítő felcsatolja az efs-t is,akkor azt a telepítőt sürgősen el kell felejteni. Simán téglázhatja bármikor a telót.

(#1695) Danika256 válasza #84490496 (#1694) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hmm, mondjuk ez logikus is.. Akkor a tartalmát illetően képben voltam. Csak az az érdekes, hogy ugye az sem volt jó az új ROM-al! Akkor csak belenyúlt, gondolom a beállításokat írta át..

(#1696) Boom21


Boom21
tag

Sziasztok!

Én pár napja feltettem a LineageOs 15.1-t a telómra (X722) és eddig semmi problémát nem tapasztaltam vele. Pár a ROM által telepített alkalmazást lecseréltem (pl. A tárcsázót és a fájlkezelőt stb.), de maga a rom eddig hibátlanul teljesít. Olvastam itt hogy nem ajánljátok még ezt az Oreo alapú romot... miért is pontosan? Van vmi bibi vele amit még nem vettem észre?

Boom

(#1697) robit1973 válasza robit1973 (#1667) üzenetére


robit1973
aktív tag

GB refundolt. Nem lesz X722-m. :O

(#1698) paolinho válasza Danika256 (#1693) üzenetére


paolinho
őstag

Igazán nem értem az okát a Cuoco92-féle rommal kapcsolatos problémádnak. Én "tiszta" telepítéssel tettem fel, mint azt korábban is említettem. Tesztelem már néhány napja, de eddig még nem találkoztam hibájával. Nálam rendben megy a 4G mindenhol (Voda) a kezdetek óta. Ujjlenyomat, infra, GPS, iránytű stb. tökéletesen teszi a dolgát. Szóval egyelőre marad, mert nagyon kielégítő a produkciója.

(#1699) Danika256 válasza paolinho (#1698) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szia!

Nincs semmi problémám vele, tökéletesen működik, és köszi, hogy belinkelted és a HTC mániát is, jó kis oldal google fordítóval!! :) Egyébként nem értem, miért nincs fent ez a ROM az XDA-n..
Ezek a dolgok nekem is működnek, egyedül a 4G-vel volt nálam probléma ahogy írtam, de gondolom nem mindegy az teló előélete, ki mit mókolt vele előzőleg és előtte milyen ROM volt rajta..
Illetve gondolom a proximity nálad sem működik, mivel EUI-ban .." a gyári" szoftverben nincs benne hozzá a szolgáltatás!! :W :W
A driver benne van, működik is, csak nincs szolgáltatás ami használja..
Vagyis nálam most már van, csak még az automata indulást kellene megoldani, lehet programoznom kell majd az AndroidManifest.xml fájlt.. A leírás szerint

Ettől függetlenül jelenleg a legjobb ROM a telóra!

Valamelyikőtök vágja a programozást? Jól jönne majd egy kis segítség :)

(#1700) Danika256 válasza robit1973 (#1697) üzenetére


Danika256
aktív tag

Ebayen van jó áron EU-ból, Keress rá ;)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.