Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Sinkó válasza paolinho (#1300) üzenetére


Sinkó
tag

A kimovil szerint a Galaxy S7 a kanyarban sincs:
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-samsung-galaxy-s7-eu

(#1302) KERYgsxr


KERYgsxr
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Fölraktam a BB72- es romot 23s. Nem indul el és semmire nem reagál.

(#1303) KERYgsxr


KERYgsxr
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Fölraktam a BB72- es romot 23s. Nem indul el és semmire nem reagál.nem jön be sem a recovery sem a fastboot.előre is köszönöm.

(#1304) arfer válasza KERYgsxr (#1302) üzenetére


arfer
aktív tag

Milyen típusszámú készüléked van? X722-re pl nem lehet X720-ra való ROM-ot feltenni...

(#1305) KERYgsxr


KERYgsxr
tag

X722

(#1306) KERYgsxr


KERYgsxr
tag

De az érdekes az hogy nem reagál a gombokra,se bekapcs, se recowery semmi.

(#1307) arfer válasza KERYgsxr (#1306) üzenetére


arfer
aktív tag

Innen már csak a QFIL segíthet... Talán... Először is találni kell egy X722 unbrick QFIL Rom-ot, és megpróbálni feltenni... De hogy az NVRAM adatok (MAC address, IMEI számok, stb) megmaradtak-e, csak utána fog kiderülni...

(#1308) Sinkó válasza KERYgsxr (#1305) üzenetére


Sinkó
tag

Itt a megoldás:
https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/try-unbrick-x722-t3686191

..és BB72 rom nincs x722-re tudomásom szerint.

(#1309) KERYgsxr válasza Sinkó (#1308) üzenetére


KERYgsxr
tag

Köszönöm szépen. Már nézem is.

(#1310) HeavyToys válasza Sinkó (#1301) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Azért van az éremnek másik oldala is. Legalábbis 1,5 hónapos használatra alapuló tapasztalataim alapján nagyon jó készülék, kijelző kiváló, hangzás is megfelelő, akkuidő is jó a gyári rommal, azonban vannak árnyoldalai is.

Gyári, EUI alapú romokkal nem jönnek meg az értesítések. Aki céges+magán e-mail címekre fogadna üzeneteket, azoknak ez elég kínos, ugyanis sokszor kimarad a szinkron. Vannak azért pici bugok a rendszerben, amik engem kifejezetten zavartak. Pl Tora33 rom alatt nem tudtam a gyorsindító sávba behúzni funkciót, maga a menü működött, de nem lehetett pl a Flaslight-ot behúzni.

Van rá pl Paranoid Android is, de nekem minden alkalmazással amit használok 17-18 óra alatt lemerült. 3 óra SOTokkal.

Kamera azért nem hogy S7 szinten nincs, még egy Xiaomi Mi A1 is veri. Kijelzőn nagyon szép a kép, de valahogy amikor teljes mértben, főleg gyengébb fényviszonok között nézed, aztán van kivetni való bőven. Ebben az S7 mérföldkövekkel előrébb van.

(#1311) Sinkó válasza HeavyToys (#1310) üzenetére


Sinkó
tag

BB72 23s (MM)+ Nova launcher prime +Tesla Unread-el,tökéletesen jönnek az értesítések,eddigi telefonjaim (Galaxy S2,S4,iphone 5s) fél nap alatt lemerültek,ez estig kihúzza,érezhetőbben pörgösebb a rendszer, a flashlightra van azért alternativ megoldás,én pl az ujjlenyomat szenzorral kapcsolom...ja és persze az ár,én 192$-ért vettem,ennyiért ilyen minőség Leecon kívül nincs.

(#1312) arfer válasza Sinkó (#1311) üzenetére


arfer
aktív tag

De Te X720-ról beszélsz, HeavyToys meg szerintem X722-ről.

(#1313) Sinkó válasza arfer (#1312) üzenetére


Sinkó
tag

Az alap kérdés az volt hogy X720 vagy Galaxy S7....X722 nem tudom milyen.

(#1314) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok!

A Oneplus One fórumáról jövök át hozzátok, (tehát már nem vagyok kezdő a ROM-olás támában :) ) sajnos az OPO-m elpusztult, így Pro 3 Elite X722-re váltottam nagyon jó pénzért, ami már úton van felém!
Hosszabb keresés után ebben a telóban láttam a legtöbb fantáziát, meg amúgy is olyat kerestem, ami szuper hardverrel rendelkezik, lehetőleg olcsón és lehessen monyákolni :) Olvasgatom a fórumot, meg elolvastam az összefoglalót is, de azt látom, hogy ez igazából a nagytesó topikja, már csak az a kérdés, hogy ebből a szempontból az X722 mennyivel különbözik a 720-astól?
Az igaz, hogy a pro3-ban snapi 821-van, de a 820-as csak órajelben különbözik tőle, ami meg könnyen orvosolható. Meg még a méreten kívül az NFC a különbség a két teló között!
Szóval az lenne a fő kérdésem, ami nem tiszta még, hogy a ROM-ok kompatibilisek a két telefon között, vagy nem?? Annál is inkább, mert XDA-n közös topikjuk van és több ROM-nál is láttam az X72x elnevezést!

Köszönöm a választ előre is!

(#1315) Sinkó válasza Danika256 (#1314) üzenetére


Sinkó
tag

Sajnos nem kompatibilis.
https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods

[ Szerkesztve ]

(#1316) Danika256 válasza Sinkó (#1315) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi!
De viszont a Pro3 fórumában meg vannak kompatibilisek is?? pl.: [link] vagy [link] :U

(#1317) hari73f válasza Danika256 (#1314) üzenetére


hari73f
aktív tag

A Paranoid 7.3.1 (zl1, x720) biztosan megy az X722 hardveren is,
nekem azzal fut egy hónapja.
Igaz a rendszer infóban X720-at ír ki. de legkevésbé sem érdekel.
Működik rendesen.

(#1318) hari73f válasza Sinkó (#1311) üzenetére


hari73f
aktív tag

Legutóbb már 144$-ért dobták az Le Pro3 X722-t, ...Banggood, Gearbest
előtte nekem 158$+szállítás volt az ára.

[ Szerkesztve ]

(#1319) Danika256 válasza hari73f (#1317) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi szépen, akkor nagyon szuper, lehet majd variálni, már várom! :)
Amúgy most jelenleg melyik a leggyorsabb, leghibátlanabb rendszer ami bevált? Meg amit még nem láttam és nincs infóm, hogy van valami jól kiforrott custom kernel amiben lehet CPU/GPU dolgait állítgatni, esetleg kijelző kalibráció stb.. ?

(#1320) Danika256 válasza hari73f (#1318) üzenetére


Danika256
aktív tag

Gondolom nem EU-ból annyi! akkor pedig +27%+ kezelés.. Nekem 50K-ért sikerül remélem EU-ból, remélem minden flottul megy majd..

(#1321) hari73f válasza Danika256 (#1320) üzenetére


hari73f
aktív tag

EU Expresszel(5$) nem volt "feláras".
Csak ki kellett várni az egy hónap szállítást.

A CPU hangolásra a Kernel Adiutort
próbáltam, de nem igazán jött be, most pihentetem.

Az XDA-n találsz sok leírást a ROM-okról, hibákról elég részletesen

Most hétvégén tettem fel AICP 13.1-et (Android 8.1 Oreo) tesztre,
sajnos a kamerával nagyon zűrös.. Opencamera.. többivel sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#1322) paolinho válasza hari73f (#1317) üzenetére


paolinho
őstag

Amíg ezt lepötyögtem, megelőzött (#1317) hari73f kolléga, de most már marad úgy, ahogy van :)
Úgy adódott, hogy a Team Superluminal LOS 14.1 LEX72X-féle romot csak rövid ideig tudtam tesztelni, ugyanis nálam egy bosszantó hibával állt elő. Mégpedig az Óra app indításakor állandóan leállt, és így nem is lehetett az ébresztőjét beállítani. Lehetett persze ennek az is az oka, hogy Titanium mentésből raktam vissza jónéhány program-adatot, köztük valószínűleg az Órá-ra is nyomtam egy adatvisszaállítást, és előfordulhatott, hogy ez okozott valami galibát, mindenesetre nem volt kedvem újra elölről telepíteni, inkább rápróbálkoztam a Paranoid Android 7.3.1-re. Meg kell mondjam, eddig nagyon tetszik. Praktikus kezelhetőség, célszerű beállíthatóság jellemzi. A telefon-szekcióval nincs semmi gond, tiszta érthető a hívó, és neki én is az vagyok. Pici hiba ugyan, de a tárcsázóból hiányolom a rögzítés lehetőségét, de ez biztos orvosolható külső app-al, vagy az is lehet, hogy van valami beállítási alternatíva erre. A kamera teljesen rendben van, nálam egész jó képeket lőtt a teszt során. Ami nekem nagyon fontos volt az az, hogy működjön az infra. Nos jelentem, tökéletesen teszi a dolgát. Az NFC-s vásárlást még nem tudtam kipróbálni, de gondolom azzal sem lesz semmi probléma, főleg, hogy ennek is van beállítási lehetősége a menüben.
Viszont ami az akku idejét illeti, szerintem arra sem lehet panasz, 2 óra shot mellett 71%-on áll az akku. Nem tudom még, hogy mi a vége, de biztató jel ez az érték.
Egyelőre ennyi, majd még írok róla.

(#1323) Sinkó


Sinkó
tag

Nagy bátorság zl1-es romot zl0-ra tenni...oreo romokat meg hagyjuk már...mind szutyok

(#1324) Danika256 válasza paolinho (#1322) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi az infókat mindkettőtöknek!

Sajna ahogy láttam az Oreonak amúgy is a kamera a rákfenéje több hardveren is, de remélhetőleg hamar sikerül rendbe tenniük és akkor jó lesz az is. Én egyelőre nem nagyon gondolkodom még Oreon, amúgy is rosszabb az üzemideje jelenleg legalábbis sok telón.. Bár ha belemerülök lehetséges teszek egy próbát azért, csak lássam, hogyan megy :)

paolinho Igen lehetséges, hogy a visszaállítás lehetett a baj, mert az android ilyet akkor szokott produkálni ha nem megfelelő vagy nem megfelelően van telepítve a Gapps csomag.. Így a visszaállítással ez a helyzet állhatott elő. Majd ha odajutok, hogy ki tudom próbálni, megírom az eredményt!
A Paranoidot régen nagyon szerettem, ha tényleg ilyen szuperül muzsikál akkor lehet benevezek rá hosszabb távon is! Nekem fontos, hogy stabil és gyors legyen, legyen testre szabható. Majd belemélyedek jobban, remélem lesz valahonnan jó kernel is és lehet majd babrálni mindent, ahogyan az OPO telómon is tudtam. Igazából feszültség szabályzás, freki állítás, LCD beállítás érdekelne. A hangra már láttam mod-okat! :))

Igazából az EUI felülete is nagyon tetszik a videók alapján, ha alatta lenne egy spéci megfelelő ROM, az igen tuti lenne. Láttam van több változat is, de egyik sem probléma nélküli az olvasottak alapján.. Meg kérdés, hogy X722-őre melyikek mennek fel. Gondolom felrakható valahogy bármelyik, mivel tesó a két telefon, de azért jó lenne ha lenne direkt 722-esre gyártott is..

(#1325) Aucor válasza Danika256 (#1324) üzenetére


Aucor
senior tag

Én használtam pár napig Oreot már, jobb volt az üzemidő, mint a Nougatos Paranoidon.

(#1326) hari73f válasza Sinkó (#1323) üzenetére


hari73f
aktív tag

Szerintem ne írd le az Android Oreo-t... még rövid távon se
>> a közeljövő meg mindenképp ez lesz. :K

Nagyon küzdenek a fejlesztők.. : itt van pl egy
Lineage OS 15.1 / OREO 8.1 , most tettem fel az X722-re.

A saját kamera applikációval már jól fókuszál, fotóz... kicsit lassan.

Aki próbálni akarja, csak TWRP 3.2 -vel telepíthető.

[ Szerkesztve ]

(#1327) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Üdv!
Holnap ha minden igaz, megérkezik nekem is az x722....

Nos szeretnék minél hamarabb egy stabil, megbízható és minden funkcióját bug mentesen futtató rendszert rárakni.
Ha lehet minél frissebb legyen....
(Nougat vagy Oreo alapú is lehet)

Nem vagyok kezdő a romolásban, de örülnék neki, ha valaki tudna nekem szájbarágósan, magyar nyelven segíteni lépésről lépésre a rom telepítésében. (nem szeretném egyből hazavágni a telefont, mert a nagy izgalomban valamit rosszul fordítottam angolról....)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1328) Sinkó válasza paolinho (#1322) üzenetére


Sinkó
tag

A Lineage romnál a 72X, ami le is van írva ha a linkre kattintasz,a 720at és a 727-et jelenti,722röl szó sincs...a másik is érdekes,saját topikja van az xda-n a 722- re portolt verziónak,még a sima TWRP sem jó hozzá.
https://www.google.hu/amp/s/forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/paranoid-android-7-3-1-x722-elite-zl0-t3706478/amp/

(#1329) Danika256 válasza Sinkó (#1328) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nem tudom erre gondoltál e, de a sima Pro3-nál írja a 722-t a supported device-k között!

Tényleg jó lenne eldönteni ezt a kérdést, mert nem akarok majd szívni vele, ha esetleg ilyen miatt téglává válik..

(#1330) Sinkó válasza Danika256 (#1329) üzenetére


Sinkó
tag

Nougatról beszélek,oreo napi használatra nem alkalmas még.

(#1331) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Üdv!

Megérkezett az x722

Máris elakadtam....

EUI version:
5.8.020S (Stable) - mivel van benne magyar nyel, igaz hiányosan, így gondolom webshopos rom... (gearbest)

szeretném ezt a romot használni, így először rátelepíteném ezt a gyári romot, amit itt találtam.

viszont, mikor megpróbálom a recoveryből flashelni, piros corrupted felirat fogad és nem csinál semmit...

Mi lehet a megoldás?

Nyitni szeretném a bootloadert is, hogy tudjak twrp-t telepíteni, de ez sem megy... fastboot módban nem érzékeli az adb parancssor a telefont... (win10 látja és nem jelez hibát)

Valaki aki x722 -t használ és átesett már ezen folyamatokon, segíthetne rajtam :)) :)) :))

(#1332) Sinkó válasza LantosBerry8 (#1331) üzenetére


Sinkó
tag

Összefoglalót olvasd el win10 ügyben,utana ez alapján bootloader oldás twrp recovery telepítés:

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/guide-unlock-bootloader-twrp-root-t3728582

(#1333) LantosBerry8 válasza Sinkó (#1332) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Nos fastboot megvan, raktam rá twrp-t (igazából 2-t is.... Az első, ami az Oreo-hoz van linkelve, bejön, csak nem reagál érintésre... A második, meg ami az x720 -hoz van, de annál vibrál időnként a képernyő, viszont tudtam telepíteni a paranoidot.... (Nincs benne magyar... - mennyire használható?))

Linkelnétek egy teljes mértékben működő twrp-t?

(#1334) Danika256 válasza LantosBerry8 (#1331) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hali

Az ADB és a fastboot különbözik!
Ha a teló fastboot módban van indítva, eleve a fastboot programot és parancsokat kell használni! A google-s drivert kell telepíteni és az eszközkezelőben ott kell legyen az eszközlistában.
Ha minden ok, akkor a fastboot devices paranccsal megnézheted, hogy működik e a kommunikáció a telóval!
Ha kiírja az azonosítóját, akkor ok. Onnantól mehet a dolog, de nézd meg, hogy amit szeretnél telepíteni azt hogyan kell, mert ahogy látom azért vannak különbségek!
Meg ha jól tudom, gyári ROM-ot csak gyári recoveryvel lehet, ha az tényleg gyári. Ha meg feltuningolt akkor biztos TWRP-s, de az mind oda van írva mindegyikhez. TWRP-t sem lehet bármelyiket, csináld úgy ahogy a leírásokban van!

UI:

Most látom meglett :)
Akkor várom a tapasztalatokat, mivel hogyan működik. Főként hogy a gyári ROM hogy muzsikál! Örülnék egy antutu-s pontszámnak is, ami jó a rendszereket sebesség szempontjából összehasonlítani.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1335) hari73f válasza Danika256 (#1334) üzenetére


hari73f
aktív tag

Itt egy korábbi X722 Antutu tesztem.
Gyári EUI-val (20s) sem volt sokkal gyengébb ~148k,
arról épp nem mentettem képernyőképet.

Lineage 14.1 (Android Nougat) teszt volt lényegesen kevesebb, ~120k alatt picivel.

[ Szerkesztve ]

(#1336) Danika256 válasza hari73f (#1335) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi szépen ez nagyon szép eredmény, de igazából mindkettő az! :)

(#1337) Fecc91


Fecc91
tag

en ki probaltam a teszt soran egy parat a paranoidot is, gyors a rendszer es tiszta, viszont a kamera lasabban fokuszal es szerintem rosszabb kepet lehet vele kesziteni, es az akku ido is gyengebb! tegnap feltettem a genesys fele 26s romot, es meg kell mondjam jo! le toroltem a lanchert es par kinai appot, antutuban 143 ezer pont, paranoidon 144k volt. minden mukodik megfeleloen, gyors, nem akad. egyetlen hatrany hogy nincs magyar nyelv. bar engem annyira ez nem zavar, mivel egyik rom sincs teljesen le forditva normalisan. (lex722)

(#1338) Danika256 válasza Fecc91 (#1337) üzenetére


Danika256
aktív tag

Lehet érdemes lenne megpróbálni többféle kamera appot is! Majd ezeket is vigig fogom zongorázni, bár nem vagyok nagyon érzékeny a képekre.. Úgy sem lehet ezekkel a masinákkal művészfotót csinálni, nem arra valók.
A fókuszálás meg szerintem tényleg app függő!
A gyárira épülők közül melyeket lenne még érdemes kipróbálni a tapasztalatok alapján?

(#1339) Fecc91 válasza Danika256 (#1338) üzenetére


Fecc91
tag

igazabol vegig probaltam tobb appot, kozoluk a hires snap cam ot amit meg vasaroltam , es ugyan ez a helyzet bar azzal mar jobb kepeket lottem, illetve a paranoid camera app ban hianyzik a lassitas.

(#1340) LantosBerry8 válasza Danika256 (#1334) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Nos a "gyári" webshopos romot nem használtam, egyből ment fel a paranoid, nekem nagyon tetszik eddig....

(Próbáltam volna más gyári romot feltenni, de a gyári reco corrupted üzenettel fogadott a telepítés során.... Xda-n meg olyat olvastam, hogy a twrp hazavágja a telefont, ha azzal akarok gyári romot rárakni... - így maradt a paranoid /egyelőre.../)

(#1341) #84490496 válasza LantosBerry8 (#1340) üzenetére


#84490496
törölt tag

x722-m van. TWRP fent,a 722-re való. Ha Neked a 26s rom volt fent,akkor a bootloadered zárt. Arra 4pda.ru-n találsz megoldást. Ha 23s vagy 20s volt,akkor a bl nyitott,nem kell mókolni. A 722-s twrp-t is ott találod. Telóról nem tudok linkelni,sry... :R

Csak a 26s stock rom vágja haza,ha a twrp fent és arra flasheled a 26s-t. A gyári 26s zárja a bl-t. Megoldás: twrp helyett stock reco flash,vagy a batyan féle 001 fejlesztői rom flash és arra mehet a gyári 26s. A gyári romok( de a webshoposok is) 99% eséllyel tartalmazhatnak vírus/ kém progikat. Én a görög 23s romot használom,a fórumban már linkeltem. Rootolva,kipucolva. Eszemben sincs másik romot felrakni :) . Kb 70%-os a magyarosítás benne,nekem tökéletesen megfelel. Eddig 1 bugot találtam benne: a voda apn-eket be kellett manuálisan írni,mert az alap beállításban nem volt jól beírva.

[ Szerkesztve ]

(#1342) Fecc91 válasza #84490496 (#1341) üzenetére


Fecc91
tag

Be linkelnéd még egyszer ha megkérlek? :DDD

(#1343) #84490496 válasza Fecc91 (#1342) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ezt? ;] ;] :P :P :DD :DD :DD

Vagy a 4PDA fórumát?? :R :R

Vagy a twrp-ket x722-re? ;) ;)

[ Szerkesztve ]

(#1344) Danika256 válasza #84490496 (#1343) üzenetére


Danika256
aktív tag

Királyság! Köszönöm én is! Így már nem lesz nehéz dolgom nekem sem, jövő hét elején már a kezemben lesz a cucc! :)

(#1345) Fecc91 válasza #84490496 (#1343) üzenetére


Fecc91
tag

Igen, köszönöm, a görög rom érdekesnek hangzott :) , lehetséges fel teszem és ki próbálom. :R

(#1346) Danika256


Danika256
aktív tag

Ahogy látom XDA-n nem sok custom kernel van, de egy stock alapút találtam [link], igaz x720-ra.
Szerintetek menne vele a 722-es is? A proci beállítások tuti, mert a HW ugyanaz, csak az alap órajel más. Nem is a teljesítmény fokozás miatt, mert a sd820-as órajel is bőven megfelelő, de ha lehet lehessen már állogatni a dolgokon.. Egyebet valaki látott valahol? Esetleg valaki próbált is? Az orosz fórumba egyelőre még nem merülök bele.. :)

(#1347) #84490496 válasza Danika256 (#1346) üzenetére


#84490496
törölt tag

720 kernele nem megy a 722-n. A hw sem ugyanaz( pl 4vs 6Gb RAM..) . Kipróbálhatod,ha kockáztatsz egy téglázást... Forráskód nincs,nem adják ki leeco-ék,addig meg nem lesz custom kernel,amig nincs forrás....

(#1348) Danika256 válasza #84490496 (#1347) üzenetére


Danika256
aktív tag

Majd megpróbálom mindenképpen, fastbootból úgy is vissza lehet állítani ha gond van. De ha a paranoidhoz és a többi custom ROM-hoz tudnak kernelt csinálni, akkor kell legyen hozzá forrás. amit láttam az viszont sima gyárira épülő android 6.0-hoz van..

(#1349) #84490496 válasza Danika256 (#1348) üzenetére


#84490496
törölt tag

A stock kernel img-t rakják a romba a forgatáskor... Nincs forrás... Kínában sem. Ha lenne,már rég csináltam volna másikat.....

(#1350) Danika256 válasza #84490496 (#1349) üzenetére


Danika256
aktív tag

Akkor ez micsoda?[link]
Igaz "stock" alapú, de mégis kell, hogy legyen forrás, ha bele lett nyúlva. Meg szerintem amúgy is változtatni kell már csak az android verziók miatt is!
Ha tudsz ebből valamit, akkor csinálhatnál valami spécit :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.