Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) paolinho válasza bfvik (#1447) üzenetére


paolinho
őstag

Anno a Leeco.re-n lehetett hozzáférni a romhoz. Én legalább is ezt onnan szedtem le, és TWRP alól toltam rá a BB72-féle 023S-re.
Jelenleg viszont "rászoktam" a Paranoid 7.3.1-re, így ha esetleg ezzel valami gebaszom lenne, fogom csak visszatenni a korább használt romot.
XDA-n elő szokott fordulni tora33, talán meg lehetne próbálni ráírni a multi language témában, hátha tud segíteni. Sajna az én angolom gyatra, de esetleg valaki, aki jól beszéli a nyelvet, és érdeklődik is a téma kapcsán, talán megpróbálhatna kontaktálni a sráccal.

(#1452) bfvik válasza paolinho (#1451) üzenetére


bfvik
csendes tag

Találtam egy másik tora33 verziót a neten, most próbálom.

(#1453) paolinho válasza bfvik (#1452) üzenetére


paolinho
őstag

Kíváncsivá tettél! Majd oszd meg a tapasztalataidat vele kapcsolatban.:)

(#1454) paolinho válasza bfvik (#1452) üzenetére


paolinho
őstag

Basszus! Ez lesz a magyarul is tudó tora33-féle rom X720-ra!

Tutira, mert teljesen megegyeznek az alábbi adatok:

Android verziója:
6.0.1

Androidos biztonsági hibajavító
csomag szintje:
2016. október 1.

EUI version:
5.9.026S (Stable)

CPU:
Snapdragon 821 4 core 2.35 Ghz

Alapsáv verziója:
MPSS.TH.2.0.c1.9.1-00010

Kernel verziója:
3.18.20-perf-gebe884d74
letv@pcnbj-cp049 #1
The Jun 1 16:56:16 CST 2017

Build-szám:
CN-Official_26s-Moded by tora33


[ Szerkesztve ]

(#1455) bfvik válasza paolinho (#1454) üzenetére


bfvik
csendes tag

Igen ezt találtam én is. Feltettem, de nem tetszett, ment vissza a BB72 5.9.23. rom. Igaz, hogy ez 820 2,2 Ghz de sebaj.
Talán majd még egyszer nekifutok a tora33 romnak...

(#1456) bfvik válasza paolinho (#1454) üzenetére


bfvik
csendes tag

Root jogot hogyan lehet ki-be "kapcsolni"? Van egy alkalmazás ami rootolt telón nem megy, nekem viszont napi használatban lenne.

(#1457) paolinho válasza bfvik (#1456) üzenetére


paolinho
őstag

TWRP alól tolj rá egy SuperSU - t, az megoldja, ha alapból nem lenne benne. Bocs, de olyan régen használtam azt a romot, hogy nem pontosan emlékszem már arra, hogy miként került rá a root.

(#1458) bfvik válasza paolinho (#1457) üzenetére


bfvik
csendes tag

Van benne SuperSU. A használatra lennék kíváncsi. Azt írja, hogy ha újraindítom a telót lehet, hogy a kernel automatikusan újra rootol a boot folyamán.

(#1459) Flexman


Flexman
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég bekerült a családba egy LeEco Le Pro 3 AI Edition x650 telefon, a tinydeal-ről lett rendelve és a rajta lévő rom nem valami gördülékeny, tudnátok rá ajánlani valamit?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1460) Danika256


Danika256
aktív tag

Nem sok minden van hozzá, itt az XDA-s oldala.. [link]
Lehet egy kitakarított gyárit kéne keresned!

(#1461) Flexman válasza Danika256 (#1460) üzenetére


Flexman
csendes tag

Tudnál egyet ajánlani?

(#1462) Danika256 válasza Flexman (#1461) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát ott stock verziók vannak, de keress googlival, kell legyen hozzá custom ROM m is..
Majd éjjel utánanézek!

Amúgy megvan a gép, most nyomkodtam az x722-t, nagyon elégedett vagyok!! Kijelző, hangzás szuper és az EUI is nagyon bejön nekem!
Ezért úgy döntöttem még nem teszek rá újabb droidot, viszont ebből az EUI-ból a legjobb, legújabb feltuningolt kellene! Tudom írtátok, hogy van ilyen meg amolyan, de nekem olyan kellene amiben állogatható kernel van, hogy tudjak mókolni vele a kernel auditorral. Gondolom a 26-os ezekből már nem zárja le a bootloader ugye?? Nekem 20-as van rajta hálisten!
Légyszi írjátok meg melyiket tegyem fel! Köszi!

(#1463) Danika256 válasza #84490496 (#1362) üzenetére


Danika256
aktív tag

Most keresem ezt a ROM-ot, de nem igazán találom :)

(#1464) Danika256 válasza Danika256 (#1463) üzenetére


Danika256
aktív tag

Na most ez így elég hülyén jött, ki, hogy 3 hozzászólásba írtam.. Mindegy, nemhogy a ROM nincs még meg, de már a fastbootnál elakadtam. Fastboot eszközként látja de egy sima bootloader lekérdezést sem tud megcsinálni- command wrie failed- unknown failed..
:( Próbáltam több drivert, de szerintem mindegy..

(#1465) Fecc91 válasza Danika256 (#1462) üzenetére


Fecc91
tag

Szerinten legjobban a gorog romal jarsz amiben van magyar nyelv, alap eui modositott, tisztitott romja. Szerintem az egyik legjobb, bug mentes, es ezzel a leggyorsabb a telefon. Antutuval 152k er el. Es nekem is x722 van.

(#1466) Danika256 válasza Fecc91 (#1465) üzenetére


Danika256
aktív tag

Fel szeretném, tenni, de nem találtam 23-asból az orosz fórumon, az egész egy katyvasz.. Nem tudom miért nem használják az Xda-t.. A 20-as meglett, de azt írták nem jó az ujjlenyomat olvasó.. Itt meg nem találtam belinkelve az újabbat. :) Légyszi linkeljétek be... A fastboot jó lett, win10 alatt van, hogy problémázik! Köszi!

(#1467) #84490496 válasza Danika256 (#1463) üzenetére


#84490496
törölt tag

#1343. Bocsi,de telóról és munkaidőben... :R

Egyébként a 26s zár bl-t, az összes többinél nyitva...

ChrisBallGreece csinálta a görög romot,xda-n fent...

[ Szerkesztve ]

(#1468) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Annyit beszéltek erről a görög romról, hogy kedvet kaptam kipróbálni.
De!

- hogyan tudom telepíteni úgy, hogy ha nem jönne annyira be, akkor a jelenlegi (paranoid) rendszert minden alkalmazással és beállítással adatvesztés nélkül visszaállítsam minél gyorsabban?
(Talán a twrp képes rá, csak nem használtam még ezt a funkcióját, így nem tudom hogyan működik... - kísérletezni meg nem akarok, mert munkaeszköz a telefonom, így megköszönném, ha valaki leírná, hogy pontosan mit hogyan...)

[ Szerkesztve ]

(#1469) arfer válasza LantosBerry8 (#1468) üzenetére


arfer
aktív tag

TWRP Backup-pal ments mindent (ha beállítod az Options-ben a tömörítést, kevesebb helyet fog foglalni). Ha ugyanezzel a TWRP-vel a másik ROM telepíthető, akkor nincs gond. Akkor lehet gond, ha az új ROM-hoz más TWRP kell, mert az már nem biztos, hogy az előző TWRP mentést vissza tudja állítani, ilyenkor a TWRP-ket is cserélgetni kell...

[ Szerkesztve ]

(#1470) LantosBerry8 válasza arfer (#1469) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Köszi, kipróbálom...
Illetve nem probléma, hogy a jelenlegi 7-es droid, amit meg kipróbálnék az 6-os?

[ Szerkesztve ]

(#1471) arfer válasza LantosBerry8 (#1470) üzenetére


arfer
aktív tag

Elvileg nem. Én cserélgettem a tora33 féle ROM-ot és a Paranoid-ot, nem volt semmi gond. Ami fontos, az a Wipe data/cache/dalvik cache az új ROM telepítése előtt. Vagyis a beállításaidat/telepített programokat el fogod veszteni.

[ Szerkesztve ]

(#1472) LantosBerry8 válasza arfer (#1471) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

De ha előtte csinálok twrp mentést, akkor nem?

(#1473) arfer válasza LantosBerry8 (#1472) üzenetére


arfer
aktív tag

Úgy értem, hogy ha a Paranoidra telepítettél dolgokat, beállítottál dolgokat, azokat törölni kell a Wipe-pal az új ROM telepítése előtt (a mentés után). Aztán ha mégsem jön be az új ROM, és Restore-ral visszaállítod a mentést, akkor abban az állapotban kapod vissza a telót, amiben mentetted.

(#1474) LantosBerry8 válasza arfer (#1473) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Köszönöm, így már érthető!

(#1475) Danika256 válasza #84490496 (#1467) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi, tényleg fent van, már le is húztam.. ;] Csak vak vagyok :)

(#1476) Danika256 válasza Danika256 (#1475) üzenetére


Danika256
aktív tag

Na feltettem, már a TWRP-ben a külön telepítő is meglepet, nagyon profi! Hibát nem tapasztaltam. Antutu performance módban 152k-t dobott. Amit hiányolok, hogy nem tudok feszültséget és órajelet állítani, nem mintha ez a teljesítmény nem lenne elég, csak örülnék neki..

Az mennyire normális, hogy 23.8GB lett a tárhely, alapból is annyi volt elérhető?

[ Szerkesztve ]

(#1477) LantosBerry8 válasza arfer (#1473) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

TWRP mentésnél ezek vannak:
- rendszer (alapból pipálva)
- rendszerkép
- gyorsítótár
- adat (data/média nélkül) /alapból pipálva/
- boot (alapból pipálva)
- recovery
- efs
- firmware

Ez az alapbeállítás jó így? - vagy be kell még pipálni valamit?

(#1478) arfer válasza LantosBerry8 (#1477) üzenetére


arfer
aktív tag

Általában elég ez, de én mindent be szoktam kattintani a rendszerkép kivételével, hogy legyen legalább egyszer egy teljes mentésem, biztos ami biztos alapon.

(#1479) LantosBerry8 válasza arfer (#1478) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Köszi

(#1480) Danika256


Danika256
aktív tag

Ki akartam próbálni a másik görög 20-ast, amibe ő rakott bele appokat, de a google play szolgáltatás állandóan leállt, bárhogy is telepítettem fel.. A stockos az ok, úgy telepítve, hogy mindent kitöröltettem a telepítővel..
Nektek ment a másik??

(#1481) LantosBerry8 válasza arfer (#1478) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

nem tudok belépni a twrpbe.... illetve belép, csak nem reagál semmire a képernyő... így nem tudok visszaállítást csinálni...

mit csináljak?

ez volt eddig rajta:
twrp-3.2.1-0-codeworkx-zl0.img

[ Szerkesztve ]

(#1482) arfer válasza LantosBerry8 (#1481) üzenetére


arfer
aktív tag

Eddig működött? Érdekes... Keress egy másik rá való TWRP-t, és tedd rá úgy, ahogy az előzőt, hátha azzal jó lesz... Jobb ötletem sajnos nincs...

[ Szerkesztve ]

(#1483) LantosBerry8 válasza arfer (#1482) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Ez volt a megoldás....
A sima lex720 twrp segített, most már minden a régi :D (azért a jelszavak megszivattak.... Twrp alól törölni kellett, mert nem fogadta el)

A másik rendszer meg valamiért mindig összeomlott.... Ki érti.... Mindegy is, jó nekem a paranoid

(#1484) Danika256 válasza LantosBerry8 (#1483) üzenetére


Danika256
aktív tag

Az orosz fórumon a főoldalon vannak a jó TWRP-k! Nekem a 3.1 teljesen jó!

Bár néha nem töltött be az aroma installer.... sebaj.

Az előző hozzászólásomhoz kiegészítésként, a gyári stockos görög ROM- sem indult el egyből! 2. restartra futott le az alkalmazások optimalizálása. Googles FC nincsen hálisten, minden szuper, és gyorsabb mint a gyári! Még + egy-két system appot kiszedtem ami nem kell.

Kérdésem az lenne, hogy ehhez van e custom kernel, vagy az csak az Oreohoz van? pl.a blackscreen?
A másik kérdésem, hogy mi a különbség a Batyan féle EUI és a Görög között? Biztos próbálgattátok..

thx :)

[ Szerkesztve ]

(#1485) LantosBerry8 válasza Danika256 (#1484) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

A stock verziót próbáltam a görögből, egy csomó alkalmazás dobálta azösszeomlós üzenetet, így visszazenvedtem az előző romot

(#1486) Danika256 válasza LantosBerry8 (#1485) üzenetére


Danika256
aktív tag

:D Nekem meg pont fordítva, a másik nem okés, hát hiába azért vannak gondok, hibák benne. Remélem majd javítja.
A 23-asból szerintetek lesz ilyen kipofozott verzió? Még egy kérdésem lenne, én frissítettem a firmware-t is, remélem nem valami gagyi modemet rakott rá és nem rontotta el a B20-as sávot! Csak jövő héten lesz hozzá új SIM kártyám..

(#1487) KERYgsxr


KERYgsxr
tag

Sziasztok! Hát sajnos nem sikerült újraéleszteni az x722-t. Nem jó hozzá az x720 qfil fájlja.pedig reménykedtem hogy legalább a fastboot meglesz. És egyenlőre még nincs az x722- höz sajnos qfil.

(#1488) Danika256 válasza KERYgsxr (#1487) üzenetére


Danika256
aktív tag

A 2.0-ás progival próbáltad? Hátha számít.. Én is remegő kezekkel ROMolgattam ma.. Így azért oda kell figyelni, ez egy nagy szemétség! Pontosan emiatt a hozzáállásuk miatt nem fognak előretörni a piacon, pedig a termék minősége és úgy a szoftveres kezelőfelület is ígéretes, nekem bejön!
Akkor nem tudom, hogy az illetőnek, hogy sikerült felélesztenie X720-asként. Lehet csak mák volt.. Majd nézegetem a fórumokat, hátha kitalálnak valamit..

(#1489) daman válasza LantosBerry8 (#1448) üzenetére


daman
csendes tag

Köszi a segítséget! Sajnos, amilyen az én formám, rögtön már az első lépésnél megbicsaklottam. A gyökérkönyvtárba tettem az update.zip-et (1,9 GB x722 5.8.020s 6.0). Recovery-ből update, start, ment a szürke csík végig, aztán logó, optimizing, starting apps, aztán ez újra és újra, infinite loop... Ilyenkor mi a teendő?

(#1490) #84490496 válasza daman (#1489) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ugye NEM a 26s stock romra akartad feltenni? TWRP- ben meg volt a wipe? Stock romot akartál ujra flashelni? Bocsi,de ha pontosítod,hogy mit,mire és hogyan akartál csinálni,akkor könnyebb segíteni.. :) :R

(#1491) KERYgsxr


KERYgsxr
tag

Igen a 2.0- val próbáltam, de nekem is a sahara protokol hibát írta ki. Amit az xda- n is írtak.

(#1492) KERYgsxr válasza Danika256 (#1488) üzenetére


KERYgsxr
tag

És nagyon szépen köszönöm, hogy próbálsz segíteni!!! Én is nézem mindig az xda- n. Hol lehetne még esetleg keresni?

(#1493) daman válasza #84490496 (#1490) üzenetére


daman
csendes tag

Egy 5.8.020s gearbest-es ROM-ról szerettem volna váltani PAranoidra. Az XDA-s oldalon https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/guide-unlock-bootloader-twrp-root-t3728582 leírtakat követve akartam bootloadert nyitni (bár az valószínűleg egyébként is nyitva volt), TWRP-t telepíteni, rootolni, aztán pedig a Paranoidot telepíteni. Mivel léteznek pszeudo-nullahúszas ROM-ok is amik valójában 026-osok (hogy minek, miért és hogyan azt nem értem...), ezért azt tanácsolják, hogy a BATYAN-féle stock 020s ROM-mal a legeslegelején hajtsunk végre egy update-et a recovery-ből. Végigolvasva az idevonatkozó topikot (persze ezt is utólag tettem meg), ez a lépés kihagyható lett volna a számomra. Most a teló csutkára lemerült. Mielőtt a szuflát kiadta volna magából, csak a power gombra reagált, azt hosszan lenyomva újraindult és kezdte a bootolást újra és újra.

(#1494) #84490496 válasza daman (#1493) üzenetére


#84490496
törölt tag

Javaslat: Töltés után a batyan féle 001s rom telepítése.Ehhez nem kell twrp. Arra mehet a 020s rom( emlékeim szerint a gearbest 020s a 26-os...az mellőzendő..). Utána mehet a twrp( 3.2 bármelyik jó,megy a 3.2.2-vel is a paranoid). Utána full wipe,majd paranoid és gapps fel.

(#1495) Danika256 válasza paolinho (#1237) üzenetére


Danika256
aktív tag

Ez mennyiben különbözik a 20-as Görög ROM-tól? Elvileg tora33, az ugyanaz nem?? Tehát ez a legújabb? Csak mert az OTA-nál nem ír frissebb verziót! Ugyanúgy benne van minden? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1496) #84490496 válasza Danika256 (#1495) üzenetére


#84490496
törölt tag

Annyiban más,hogy az x720-ra van... :) Neked nem jó a 722-re....

(#1497) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Akik Lex722 -n Paranoidot használtok....
- tapasztalt valaki random újraindulásokat?
Nálam elég gyakran előfordul....

(#1498) szabi94


szabi94
csendes tag

sziasztok paranoid 7.3.1-et használok hol tudom kikapcsolni a gyors töltést vagy van esetleg valamilyen alkalmazás amivel kontrollálni tudom hogy hány amperrel töltse?

(#1499) LantosBerry8 válasza szabi94 (#1498) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Használj olyan töltőt, ami nem képes gyorstöltésre

(#1500) Danika256 válasza szabi94 (#1498) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én amúgy sem ajánlom a gyorstöltést, szerintem kinyírja az akksit, legalábbis nem lesz úgy hosszú életű. Én 1 A-s nél nagyobbat sosem használok, de inkább csak sima USB-t!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.