Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22651) Cha-b válasza evitiguF (#22648) üzenetére


Cha-b
senior tag

Köszi! Így már azért más az összkép mint annál a szivárványosnál. Mindenesetre élőben kéne még megnézni. Ezt az ambilightot, úgy is lehet használni tvzés közben, hogy nem váltakoznak a szinek, hanem kiválasztok vmi szint, és folyamatosan az megy a háttérben ?

CSAKAKISPEST!!!!

(#22652) Cha-b válasza bigdigit (#22643) üzenetére


Cha-b
senior tag

Senki nem fikázott semmit és senkit.
Nagyon érzékeny vagy, ha Philipsről van szó...
Inkább olvass vissza és rájösz nem fikázás volt hanem kérdés hogy nem zavaró-e,
mert bmilyen hihetetlen van még olyan ember aki nem látott még élőben ambilightot. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#22653) sede7 válasza Cha-b (#22651) üzenetére


sede7
tag

Nekem is az volt az álláspontom az ambilighttal kapcsolatban, hogy szép-szép, de ha csak nem Rockband megy rajta, akkor engem inkább zavarna. Ellenben amúgy is tennék a TV mögé valami fényforrást, így ha tud egyetlen színt folyamatosan, az megoldás erre. Úgyhogy kipróbáltam valamelyik boltban, és valóban be lehet állítani bármilyen színt állandóra. (Legalábbis a 7603-on, amin kipróbáltam, azon lehetett.)

[ Szerkesztve ]

(#22654) sede7


sede7
tag

Tudom, hogy erre van más fórum is, de itt is megkérdem, hátha kapok jó ötletet:
ki milyen (5.1) hangrendszert használ/ajánl?

(szoba kb 10nm)

(#22655) bigdigit válasza Cha-b (#22652) üzenetére


bigdigit
addikt

nem elsősorban a philipsre ugrok.a rágalmazás meg az én mindent jobban tudok mert te hülye vagy stílusra kijönnek a tüskéim.

(#22656) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok,tényleg kéne a segítség a [#22609] hozzászólásomban írtakhoz.

Mert megnéztem az összehasonlítós oldal adatait [link] és az itt leírtak szerint a 42LG5000 és a 42LG5500 között annyi a különbség,hogy 5000-ben van usb in, fejhallgató kimenet és mpeg-2 tuner van benne, míg a 5500-nak nincs fejhallgató kimenete,se usb bemente és mpeg-4 tunere van, más érzékelhető különbség nincs,kinézetre is ugyanolyanok.

Namármost,az én tv-mnek van fejhallgató kimenete, usb bemenete is (legalábbis szervíz bemenet)és eddig még nem sikerült elkapnom a tesz digitális adást a tv tunerével.
Tudna vki segíteni?
Direkt a drágább tv-t választottuk,mert hogy volt beépített mepg-4 tunere.

Nem hiszem el,hogy nem lehet vhova beleégetni a típusát egy ilyen drága tv-nek,csak egy nyamvadt matricát raknak rá!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22657) Cha-b válasza bigdigit (#22655) üzenetére


Cha-b
senior tag

Rendben, csak most pl senki nem fikázott semmit. :)
300-350 között nézegetem a tvket. 40-42es meretben.
samsung 6-7-8as sorozat fér úgy naggyából bele.
philipsből csak a 7es sorozat, de azt meg trustedreviews szerint a samu 7-8as sorozata veri.
philips 9es sorozat kéne de az nagyon drága. :( Várok még 1 kicsit , de tuti nem megy le nagyon az ára. Remélem karácsony után rengeteg tv marad amit ki kell árusítani. :)

Tudja vki hogy a Samsung LE-40A786 és Samsung LE-40A789 között mi a különbség? A káván kívül. :D

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#22658) bigdigit válasza Cha-b (#22657) üzenetére


bigdigit
addikt

semmi gond.hála az égnek csak mindig 3-4 értelmi fogyatékos jár rám:)

mondjuk hogy a samu 7-es 8-es sorozata veri az nem kétséges.de szerintem árban is veri:)

[ Szerkesztve ]

(#22659) anrab válasza Cha-b (#22651) üzenetére


anrab
addikt

igen és a szinek közti átmeneteket vegyíti ahogy méssz felfelé a színskálán 0-100-ig + van telítettség és fényerő. ez van a szinekhez. de van itt még felosztás, mód, balansz /legalábbis nálam, ez csak sztereó/.

(#22660) Cha-b válasza anrab (#22659) üzenetére


Cha-b
senior tag

Köszi!

CSAKAKISPEST!!!!

(#22661) johnny82


johnny82
őstag

Akinek olyan tv-je van, ami csak 2 oldali ambis rakjon már föl egy videót plíííz! Kíváncsi vagyok mekkora lehet a különbség a 2 és a 3 oldali ambi között!

(#22662) Cha-b válasza bigdigit (#22658) üzenetére


Cha-b
senior tag

Hát igen, de sztném a legjobbat venni abból a keretből, amit a tvre szánok. :)
Az mit jelent , hogy egy tvben van egy analóg, és 1 digitális tuner is? lehet PIPelni tv-tv , és nem csak szgép-tv formában ? Illetve a 7es szériának magas az input laggja, az filmezés közben is számít vagy csak játéknál? Mert én egyáltalán nem játszom a mostani lcdmen sem, csak filmezek szgépen keresztül. Értem ezalatt hogy nem fog csúszni a hang a képhez képest? :) Sajna nem nagyon értek ezekhez. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#22663) anrab válasza johnny82 (#22661) üzenetére


anrab
addikt

a külömbség leírhatatlan! természetesen az ambi 3 javára. ja és én sajnos nem tudok videót feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#22664) a000


a000
őstag

sziasztok
szerintetek egy thompson 24wt25e tv mennyit ér? mennyiért lehetne eladni?
hozzá tartozó állvánnyal, beépített dvd lejátszóval.hibátlan állapot.

[ Szerkesztve ]

(#22665) tothl válasza a000 (#22664) üzenetére


tothl
addikt

Ezt most miert ide ? Amugy mondjuk 10e Ft. Add inkabb valamelyik csaladtagodnak ajandekba, ha nem kell, en is ezt teszem a 72es sony 100hz vel.

(#22666) bigdigit válasza Cha-b (#22662) üzenetére


bigdigit
addikt

az input lag csak játéknál tényező.a hang csúszást lip syncnek hívják.ez viszont minden mostani tv-nél jelentkezik de csak akkor ha külső erősítőre rakod a hangot és nem a tv tunerjéről nézel adást hanem külső forrásból.

(#22667) tothl válasza bigdigit (#22666) üzenetére


tothl
addikt

Azert nem art, ha gyors az elektronika. Az en erositom sem tudja szinkronizalni, elegge elegedetlen lennek ha nagyon elmenne a szinkron.. :)

(#22668) bigdigit válasza tothl (#22667) üzenetére


bigdigit
addikt

ezért kell egy 1.3-as hdmi-val felszerelt erősítő ami automatán elvégzi a szinkronba tartást.
nekem onkyo txsr-606 megfelelt erre a célra.

(#22669) anrab válasza tothl (#22667) üzenetére


anrab
addikt

azért van a pro logic. ja meg még nálam késleltetés is van.

[ Szerkesztve ]

(#22670) tothl válasza bigdigit (#22668) üzenetére


tothl
addikt

Azert nem fogom elkotyavetyelni a regi bevalt avr-3300asomat, mert lagol a TV... :)
Amit a 720p vetito tud, azt tudja mar a TV is azt mondom... :)

(#22671) bigdigit válasza tothl (#22670) üzenetére


bigdigit
addikt

nem igazán fogja tudni mivel a képjavítok megfogják rendesen.
legjobban akkor tudod érzékelni ha van sima crt tv is a házban.nézzed ugyanazt a műsort a 2 tv-én.az lcd késni fog rendesen a crt-hez képest.

(#22672) tothl válasza bigdigit (#22671) üzenetére


tothl
addikt

Az rendben, de nem TV-t akarok erositore hangositani, hanem az xbox360at, illetve ha divxet jatszok le szamitogeprol. Ekkor jon a kepbe a lag. De ha az Xboxnal megfelelo, akkor a hang sincs elcsuszva.

(#22673) a000


a000
őstag

erről vélemény valaki?


philips 42PFL5603

elég jó árban van.

(#22674) Fikasz


Fikasz
tag

Véleményt szeretnék kérni.
Samsung és Sony párti vagyok de most akciózik az Electro World egy Sharp LC-42SB55E készüléket. Az ára meggyőző viszont képminőségbe van olyan jó mint egy Sony, Samsung vagy azért a Sharp mögöttük kullog?

(#22675) bigdigit válasza Fikasz (#22674) üzenetére


bigdigit
addikt

a saját szemednek higgy.ha neked tetszett nyugodtan vedd meg.én ezt vallom.

(#22676) bigdigit válasza a000 (#22673) üzenetére


bigdigit
addikt

közép modell.attól is függ mi a jó ára.

(#22677) bigdigit válasza a000 (#22673) üzenetére


bigdigit
addikt

közép modell.attól is függ mi a jó ára.

(#22678) hamiska


hamiska
csendes tag

Üdv,ha valaki már használt LG 42lg6000 típusú lcd-t írjon véleményt.
Köszi.

(#22679) Fikasz válasza bigdigit (#22675) üzenetére


Fikasz
tag

Köszi a választ. Még nem láttam élőben de a hétvégén összehasonlítom őket képminőség terén.

(#22680) BlackEdition


BlackEdition
csendes tag

Légyszi írjatok valamit a kérdésemre....

Tapasztalatok , tanácsokat kérnék:

40-es méretben melyik??

Sony KDL40 S4000
Sony KDL40 W4000
Samsung le40 a656

???

(#22681) anrab válasza bigdigit (#22677) üzenetére


anrab
addikt

ment privi.

(#22682) a000


a000
őstag

Samsung le40 a656-ről senki semmit?

(#22683) tothl válasza a000 (#22682) üzenetére


tothl
addikt

Mit akarsz rola tudni ? Eleg sok info van rola a neten is, nepszeru es jo keszulek.
A w4000-nel jobb.

(#22684) altntvx válasza a000 (#22682) üzenetére


altntvx
tag

mielőtt bedobsz egy kérdést a levesbe, úgy hogy nem kérdezel konkrétumot, lehet beírhatnád gugliba (hisz ő a barátod) és láss csodát kismillió tesztet, véleményt fox találni...

''A mennyországba térsz meg, vagy felfalnak a férgek.''

(#22685) johnny82


johnny82
őstag

Lehet hülye kérdés, de kb mennyi az esélye, hogy amit veszel LCD tv-t, pixelhibás lesz? Mik azok a márkák, amik legmegbízhatóbbak/legmegbízhatatlanabbak? Mi van akkor, ha kifogsz 1 pixelhibás példányt?
Mod.: és ha megvetted a tv-t és nem pixelhibás, akkor mennyi az esélye, hogy nem is lesz az? Félek a pixelhibától! Plazmánál nincs ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#22686) Demolator


Demolator
tag

Sziasztok,

170 körül tudnátok 37"-os lcd-t ami full HD esetleg némi plusz creditér (na nem sok max 20-30) 40"-ost? Ezért az árér nyilván a legjobb megoldás érdekel, főleg Mozizni pc-ről és mezei tv nézés upc settopboxal scarttal...

A reklám helye

(#22687) radi8tor válasza johnny82 (#22685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok az esélye. Annyira sok, hogy a SONY ezt írja leírásában róla:

"Annak ellenére, hogy az LCD-képernyőt nagy pontosságú
technológiával gyártják, és a képpontok legalább 99,99%-a
működőképes, fekete vagy világos (piros, kék, zöld) pontok
jelenhetnek meg tartósan a képernyőn. Ez az LCD-képernyő
szerkezeti jellemzője, és nem jelent hibás működést."

Azt mondták nekem az üzletben, hogy akkor cserélnek egy TV-t pixelhibával, ha egy tenyérnyi felületen legalább 3 hibás pixel van.

BTW az én W4500-as SONY-m csak egy kék subpixel hibával rendelkezik.

⭐ Stella

(#22688) -KoKeSz- válasza Motaba78 (#22613) üzenetére


-KoKeSz-
tag

Most látom csak milyen részletesen válaszoltál...köszönöm :R

(#22689) a000 válasza altntvx (#22684) üzenetére


a000
őstag

1.képzeld, mielőtt kérdeztem, gugliztam, teszteket olvastam úgyhogy ne mondjad ezt nekem.
2.ha megnézed kb 20x tettem fel ezt a kérdést, mire valaki válaszolt.
3. olyanok véleménye, tapasztalata érdekel, akinek ilyen van.

(#22690) bigdigit válasza johnny82 (#22685) üzenetére


bigdigit
addikt

olyan helyet keress ahol kipróbálhatod a tv-ét,,,,

(#22691) evitiguF


evitiguF
senior tag

Ahogy olvasom, akkor mindenki kapott a kérdésére választ is az ambilighttal kapcsolatban.
A pihentető módot fel sem teszem így, az annyiban különbözik, hogy jóval halványabbak a színek, nem ilyen erősek, dinamikusak.

(#22692) Demolator


Demolator
tag

Konkrétabb kérdést tennék fel:

37lg5000 vs. 37PFL5603D nah kérnék véleményeket papíron kb ugyanaz árban is elviekben kb ugyanaz... melyiket vegyem?

A reklám helye

(#22693) gyerpi


gyerpi
aktív tag

Sziasztok!!!

Azt szeretném megtudni ( mivel nagyon laikus vagyok e téren), hogy milyen tv-t érdemes venni LCD-t full HD-t ( Sony-ra vagy Panasonic-ra gondoltam)vagy sima plazmát ( Samsung, Panasonic és mondjuk azért sima plazma mert a full HD-s palzmák elég drágák és a pénz elég fontos tényező nekem). Ezért írok ebbe a topikba mert LCD vs plazma topik nincs és szeretném tudni mi az egyiknek másiknak előnye és hátránya. Olyan összképet szeretnék kapni és az egészet mérlegre tenni vásárlás előtt. Csak sima tv nézésre lesz max. azért lesz összekötve a PC-vel, hogy 1-2 filmet megnézzünk rajta.
Mondjuk amit így mint laikus tapasztaltam leírok:
Plazma: csatorna logók beégések - ezek még léteznek ? mert régebben elég sok gond volt velük ha jól tudom és ugye bár ezeket a logókat az ember nem tudja eltávolítani ( kábeltévé van otthon), de viszont amiket nézegettem elég szép kép van és bármilyen szögből is nézi az ember mindig tiszta a kép.
LCD : az ember csak szemből kap tökéletes képet már egy bizonyos szögből olyan a kép mintha tejjel leöntötték volna a képernyőt, de viszont full HD -t kapok a sima plazma áráért ami nem rossz abból a szempontból, hogy állítólag a jövő a full HD.
Válaszokat előre is köszönöm.
Bocsi, hogy nem olvastam át több száz hosszt ( biztos van erről a témáról egy pár sor már írva).

XFIRE : gyerpi steam:gyerpi543

(#22694) Hege válasza Zirowe (#22656) üzenetére


Hege
tag

Szia!

Hasonló tv-t szeretnék venni és már egy ideje olvasgatom a fórumot, külföldi teszteket.

Elvileg az 5000 és az 5500 között, csak a digitális tuner a különbség. A csatlakozók nem hiszem, hogy különbözőek lennének. Én több LG oldalt is megnéztem és elég hanyagul töltik ki ezeket az adatokat.

Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy miért nem találja a TV-d az mpeg 4-es Duna adását.

A beállításokat tekintve, viszont van egy tippem. Az LG tv-k beüzemelésekor lehet választani, hogy üzleti vagy otthoni célra használod. Üzleti beállítás esetén korlátozott a setup és beállított értékeket is visszaállítja gyárira egy idő után. Ez azért van, hogy az üzletekben kirakott tv-ket ne nyomkodják el a vásárlók. Esetleg próbáld meg elővarázsolni az otthoni beállítást és talán megoldódnak a gondjaid.

Sajnos konkrétumokat nem tudok, mert még nincs ilyen TV-m, csak olvastam ezekről a dolgokról.

Üdv.:Hege

(#22695) sede7 válasza gyerpi (#22693) üzenetére


sede7
tag

mit néznél TV-ben? a plazma erőssége az LCD-vel szemben, hogy jobban kezeli a mozgásokat. ezzel kapcsolatban nagy erőkkel fejlesztenek LCD-ék (100Hz technológia, ilyen olyan motion miegymások), de azért még a plazma ebben erősebb. tehát nagy általánosságban elmondható, hogy - ugyanazért az árért - a plazma jobban szereti a sportközvetítéseket, mint az LCD

mekkorát szeretnél? egy bizonyos méret alatt nem érdemes plazmát venni, ezért nem is igazán gyártanak

mennyit szánsz rá? mert ugye ez, mint mondtad Te is, sokat számít...

a beégések ellen már elég jól védekeznek a plazma gyártók, de azért van pár jótanács, amire érdemes odafigyelni (pl: link)

az LCD-k legnagyobb előnye a plazmával szemben - amennyire én tudom - elsősorban a monitorként való használatban ütközik ki

plazmából Pioneer a legteteje, de elérhetetlen áron (igaz, azok megszólalnak), azután Panasonic, majd Samsung, LG, stb

LCD-ben kevésbé egyértelmű a sorrend, amint az a korábbi vitákból látszik is, itt legfontosabb az ár és az egyéni preferenciasorrend összevetése, az szülheti meg a helyes kompromisszumot

Remélem, segítettem, de azért ha a vastagon szegett kérdésekre válaszolsz, biztos több segítséget kapsz!

[ Szerkesztve ]

(#22696) Zol33


Zol33
tag

Sziasztok!

Mit tudtok az Elektro Store illetve a Laser Műszaki udvar webáruházakról? Mennyire megbízhatóak/korrektek?

(#22697) anrab válasza gyerpi (#22693) üzenetére


anrab
addikt

lcd vs plazma. [link]

(#22698) Fidel76 válasza headhunter (#22638) üzenetére


Fidel76
tag

Akkor jól emlékeztem, hogy te linkelted. Köszönöm még1x.

(#22699) hasand válasza evitiguF (#22614) üzenetére


hasand
csendes tag

Örülök, hogy az ötletemhez hasonló lett a megvalósítás :))

(#22700) Demolator


Demolator
tag

Please valaki adjon már tanácsot pro kontra erre vagy erre !! :F

A reklám helye

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.