Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23851) dalmon


dalmon
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik a jobb választás?
samsung le52a656 vagy
samsung le47a786
a 656-ot volt aki dicsérte volt aki nem ,a 786-os ledes,de irták korábban hogy az még nem kiforrot technologia,ezen kivül sokat nem tudok róla.jobb annyival a 786-os hogy lemondjak a +6"-ról
mindent néznék rajta hd,dvd,sd-adás!
köszi előre is a válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

(#23852) Lacix29 válasza bigdigit (#23840) üzenetére


Lacix29
őstag

érdekes egy tag vagy teegyféleképp lehet csak írod erre egyből meg is cáfolod.köszönjük a komolya szakmai meglátást.

Érdekes egy tag vagy te, hogy bárkibe belekötsz minden ok nélkül. Amit leírtam utána az nem a 3:2 pulldown. Hiszen az, amint az a nevéből is kitűnhet azt jelenti, hogy a páratlan képeket 3-szor a párosakat pedig 2-szer jeleníti meg. Tehát ezt csak egyféleképpen lehet implementálni.
Amit a Samung csinál az 5-ös szériában ha bekapcsolják a 24p módot, az nem 3:2 pulldown.

(#23853) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Hisenseről mit gondoltok? Nagy is, Full HD is, nem is dáraga is?

Aquila non captat muscas.

(#23854) rrbm


rrbm
csendes tag

köszi a segítséget

(#23855) rrbm


rrbm
csendes tag

még lenne egy másik problémám is

ugyan ezt a tv-t (32lg5700) hozzákötöttem a laptopomhoz VGA kábellel,
de csak max 1600x1200 felbontást enged.

miért?

(#23856) anrab válasza kribe (#23847) üzenetére


anrab
addikt

úgy tudom a 3000-es széria 5.1 hangot visz.
a 4000-es széria pedig már 7.1 de ha tévedek javítsatok ki mert most hoztam haza egy 3650 silent kártyát, de csak holnap rakom be. ha nincs hangja viszem is vissza. azt hiszem cifu írását olvastam valahol, és arra alapoztam. remélem jól emlékeztem.

(#23857) kribe válasza anrab (#23856) üzenetére


kribe
őstag

Az R600 alapú chippel debütáló Radeon HD2000-es sorozat egy nagy újítása egy speciális DVI-HDMI átalakító volt, amelyel a videókártya képes volt HDMI csatira kiküldeni video és hangjelet egyszerre. Mind a HD2900 és 2600, mind a HD 3800, 3600 és 3400 széria rendelkezett egy beépített 5.1-es audio codecel, amit AC3 (vagyis Dolby Digital) tömörítéssel küldött ki, a TV-nk vagy erősítőnk így egyetlen kábelben, külső hangkártya nélkül szólalhatott meg, illetve képes volt az AC3 és DTS tömörítésű hangot átengedni magán, például videolejátszásnál.

Ez [Cifu mester írásából] van. Jól emlékeztél.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#23858) Capella válasza anrab (#23856) üzenetére


Capella
senior tag

Nekem pont ilyen kártyám van, és eddig sztereo hangot sem tudtam kicsiholni belőle se XP-n, se Vistán, se a hozzáadott, se másik kétféle DVI-HDMI átalakítóval sem.
Sok jóval nem biztatlak, de ha sikered lesz, az eredményednek örülnék. :)

(#23859) anrab válasza kribe (#23847) üzenetére


anrab
addikt

na megtaláltam, hátha valakinek szüksége van rá.Az R600 alapú chippel debütáló Radeon HD2000-es sorozat egy nagy újítása egy speciális DVI-HDMI átalakító volt, amelyel a videókártya képes volt HDMI csatira kiküldeni video és hangjelet egyszerre. Mind a HD2900 és 2600, mind a HD 3800, 3600 és 3400 széria rendelkezett egy beépített 5.1-es audio codecel, amit AC3 (vagyis Dolby Digital) tömörítéssel küldött ki, a TV-nk vagy erősítőnk így egyetlen kábelben, külső hangkártya nélkül szólalhatott meg, illetve képes volt az AC3 és DTS tömörítésű hangot átengedni magán, például videolejátszásnál. a HD 4000-es széria audio része azonban jelentős fejlesztésen esett át. Az AC3 mellett AAC, DTS, DTS-HD & Dolby TrueHD tömörítést is támogatott, illetve 7.1-es LPCM, vagyis tömörítettlen digitális hangot is képes kiengedni.[link]

(#23860) anrab válasza kribe (#23857) üzenetére


anrab
addikt

mikor elkezdtem keresni még nem volt itt. úgy látszik lassú vagyok. sorry!

(#23861) anrab válasza Capella (#23858) üzenetére


anrab
addikt

bízom benne!
ja és hogy eltűnik az a pattogó hang amiről tegnap írtam.

[ Szerkesztve ]

(#23862) bigdigit válasza anrab (#23856) üzenetére


bigdigit
addikt

ajánlom minden ati kártyával szenvedőnek cifu:4870x2 mint hangkártya logoutot.
nekem 4870x2-őn műxik de megszenvedtem vele:)

(#23863) anrab


anrab
addikt

:C jók vagyunk.

(#23864) scream24 válasza kribe (#23847) üzenetére


scream24
senior tag

A félreértések elkerülése végett. nekem hd4670 karim van. A kapott dvi-hdmi átalakitoval, mindenféle külön driver nélkül simán viszi a hangot. Se kép se hang nem akad mkv filmeknél.

Más.
Még jopár éve kaptam valahol egy 3d filmet szemcsivel együt. Kiprobáltam akkor a 72-es crt tv-n és mit mondjak nem történt semmi. Pedig még Belgiumban láttam elötte 3d-s filmet. Naszoval a napokban megtaláltam ezt a lemezt és kiprobáltam. :Y Nem volt semmi, 40" a mai technikával hmm kimondottan tetszett. :DD

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#23865) Osiris válasza DigitXT (#23804) üzenetére


Osiris
őstag

Nem úgy van az! :DDD
Most kipróbáltam XP-val és így nem nyúlik az egér, vagyis ez nem a TV hibája, hanem vista alatt valam egérbeállítás.. :F :B

(#23866) Capella válasza scream24 (#23864) üzenetére


Capella
senior tag

Valószínűleg olyan átalakítót mellékeltek hozzá, ami jó a hangátvitelhez.
Van olyan 4x sorozatú kártya, amihez viszont mégsem jó az átalakító. Sőt éppen olyat hallottam, hogy a jó típusúnak tűnő átalakítóval sem ment a hang egy kártyával. Tiszta zsákbamacska.
Nekem egyelőre nem annyira fontos, hogy egy erőmű ventillátoros kártyára cseréljem a meglévőt. Vagy natív HDMI-sre.
Az meg hogy driver nélkül viszi, egyszerűen nem igaz. A számítástechnikában még a cipőfűzőhöz is driver kell. :P Legfeljebb nem tudsz róla, mert automatikusan települ.
XP-n tuti, hogy kell külön driver telepítése is a HDMI hanghoz. Vagy az ATI féle, vagy a Realtek.
A Vista maga pakol fel egy HDMI drivert automatikusan, csak azt nem tudom, ez adna-e ki megfelelő hangot az átalakító probléma miatt.

(#23867) Capella válasza Osiris (#23865) üzenetére


Capella
senior tag

Ha arra gondolsz, hogy display cursor trails, az az egér driverekben ki-bekapcsolható.
De itt mintha más probléma lett volna.

(#23868) Pepe13


Pepe13
csendes tag

Sziasztok!
Egész eddig úgy voltam vele, hogy jó választás lesz a Sony KDL-32S4000-res TV.
De ma találtam ezt a cikket, ahol eléggé lehúzzák : teszt
Mondjuk én a játékot meg a filmezést PS3-ról oldom meg, ami elvégzi a skálázást a TV helyett, viszont nem tudom a normál TV adás képe mennyire lesz rossz?
Páran láttam már, hogy vettek ilyen TV-t és jó véleményeket mondtak és úgy általában a Sony tévék SD megjelenítését is dicsérni szokták.
Szóval akkor szerintetek sima TV adásra (kb. 40-50%.ban erre használnám) felejtős a dolog?

Most, hogy jobban átolvastam a cikket, észrevettem egy mondatot, miszerint SD tartalmak felskálázásánál jobban teljesít mint HD tartalmaknál, ebből arra következtetek, hogy a TV adás jó lenne rajta, a filmeknél meg a PS3 úgyis nagyon jól érti a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#23869) anrab válasza Capella (#23866) üzenetére


anrab
addikt

most már elég ideges vagyok mindjárt összekötöm :Y

(#23870) Symbio válasza Capella (#23866) üzenetére


Symbio
senior tag

Ezért vettem HDMI-s ASUS 4670-et. Nincs átalakító, simán HDMI kábel és van hang-kép (jó, telepítettem driver-t is) :C

[ Szerkesztve ]

(#23871) Hegyirabló válasza Symbio (#23870) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Neked kábel is volt hozzá? Mert nekem a Sapphirehoz csak DVI-HDMI csat.

Más. Egy Full HD Samsung leírásához az van írva, hogy szórakoztató mód. Ez mit jelent, jót röhögök, vagy mit?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#23872) Zippair válasza anrab (#23856) üzenetére


Zippair
aktív tag

Persze, hogy nincs hangja, hát oda is irtad:SILENT :C (bocs, de nem tudtam kihagyni :R )

[ Szerkesztve ]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#23873) Symbio válasza Hegyirabló (#23871) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem, de nekem úgyis egy 5m-es kellett. Ezen már nem bukik meg a mutatvány ;)

Zippair: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23874) anrab válasza Zippair (#23872) üzenetére


anrab
addikt

:K

(#23875) hdmi válasza Pepe13 (#23868) üzenetére


hdmi
tag

Nézd meg ugyanazon a tesztoldalon a KDL-32V4500-at. Azt írják, hogy az egyik legjobb belépőszintű modell.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#23876) KGKA válasza Hegyirabló (#23871) üzenetére


KGKA
csendes tag

Hagyirabló :

"Egy Full HD Samsung leírásához az van írva, hogy szórakoztató mód. Ez mit jelent, jót röhögök, vagy mit?"

:C :R :Y :DD

SippalaPukk'N

(#23877) Hegyirabló válasza KGKA (#23876) üzenetére


Hegyirabló
veterán

:)

Aquila non captat muscas.

(#23878) rrbm


rrbm
csendes tag

sziasztok

azt szeretném kérdezni,hogy d-sub összeköttetésen lehet 1920x1080 felbontást küldeni?

(#23879) lajosx


lajosx
őstag

Üdv! A segitségetek kellenne:) Vettem ma egy LG-42lg3000-es lcd tv és az lenne a lényeg hogy összekötöttem a pc-vel a tv-ét, igaz csak rgb kábbellel,Ugye a tv-nek tudnia kell az 1366x768-as belbontást,de amikor erre állitom akkor levált 1024x768 :F Max ameddig birja 1280x1024.Szóval akkor hogy is van ez? Nem tudná az rgb kábelall a max felbontást?vagy mi lehet a bibi? végül is még most probálgatom lehet megtalálom a probléma nyitját:)Csak másodlagos monitornak kötöttem be,lehet az a baj?Mert csak pl filmezni kell,nem akarom hogy az ikonok meg minden legyen a tv is Ha kell csak áthúzom amit akarok,vagy is a plazmánál is igy volt,de az tudta a megadott 1024x768-at.Hát remélem van rá valami megoldás mert jo lenne kihasználni a max felbontását a tv-nek:)Egyébként a vga egy 9800gtx+ Köszi szépen a válaszokat elöre is:)

(#23880) Hegyirabló válasza lajosx (#23879) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem biztos, de nem csak DVI-n keresztül tudsz nagy felbontást kicsikarni belőle?

Aquila non captat muscas.

(#23881) rrbm


rrbm
csendes tag

hello
amikor összekötöm a fullhd tv-t a laptoppal d-sub-on keresztül, "nem p&p készülék"-nek ismeri fel, és max 1600x1200 felbontást enged.

szerintetek mi lehet vele?

(#23882) Zippair válasza lajosx (#23879) üzenetére


Zippair
aktív tag

nekem a komponens bemenetre van kötve a gép, és engedi az 1080i-t is :Y

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#23883) scream24 válasza Capella (#23866) üzenetére


scream24
senior tag

Olvasd el mégegyszer mit is irtam pontosan. Nem azt mondtam, hogy nem kell hozzá driver, hanem, hogy külön driver nem kell hozzá. Legalábbis vistán biztos, xp meg a mult. :)
Csak sokan elfelejtik, hogy amikor a hdmi kábelen akarják tovahányni a hangot akkor nem a hangkari, hanem a vga teszi ezt. Ezért lent a tálcán jobbklikk a kis hangszoro ikonra, ott lejátszoeszközök, majd az vga hangkeltöjét kell alapértelmezetté tenni és simán megy. Amugy a családban van még az enyémen kivül 2 vga, mindegyik ati ill. shhapire és jol viszik a hangot. Nem hinném, hogy ez szerencse. :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#23884) bigdigit válasza scream24 (#23883) üzenetére


bigdigit
addikt

pedig nem árt hozzá a realtek friss drivere:)

(#23885) Gykor


Gykor
csendes tag

Sziasztok szerdán délután boldog tulajdonosa voltam egy egy interneten rendelt samsung 40a656-os lcd tv-nek (samsungos hologramos garanciajegy...stb)
ma szombat reggel úgy döntött se hang se kép és kampec. A kérdésem az lenne a 8 napos vásárlástól elállási jog érvényes, vagy kitudom cseréltetni kisebbre ha vissza csomagolom úgy ahogy meghozták ??

[ Szerkesztve ]

(#23886) LordVader80 válasza bigdigit (#23884) üzenetére


LordVader80
senior tag

hiába friss driver, nekem azzal meg sem szólal a tv-m :( ugyanis ha felteszem a realtek frisset, vagy egy régebbit és még mellé teszem a hdmi drivert kiegészítésként, egész egyszerűen nem lehet a hangszóró ikonnál kiválasztani a hdmi hangeszközt, mert eltűnik. (másnak is volt hasonló problémája, sőt olvastam olyat is, akinek megmarad ugyan a választási lehetőség, csak éppen azt mondja, hogy nincs rácsatlakoztatott eszköz) A realtek managerben sem lehet kiválasztani. :W
Ellenben ha vista saját driverét hagyom, akkor meg szépen működik.... nem kell mellé semmi kiegészítő hdmi stb... ki érti ezt? :F

más: az miért van, hogy az lcd tv-men ha "Csak pásztázás"-ra állítom a képméretet, akkor nem teszi ki a képet full képernyőre, hanem kisebb lesz......

May The Force Be With You!

(#23887) dabadab válasza LordVader80 (#23886) üzenetére


dabadab
titán

"az lcd tv-men ha "Csak pásztázás"-ra állítom a képméretet, akkor nem teszi ki a képet full képernyőre, hanem kisebb lesz......"

Valoszinuleg a VGA drivereben be van allitva vmi overlay, azt allitsd 0-ra.

DRM is theft

(#23888) bigdigit válasza LordVader80 (#23886) üzenetére


bigdigit
addikt

van az ati CCC-ben scaling options.alapban -10%-on van.állítsd 0-ra:)

(#23889) LordVader80 válasza bigdigit (#23888) üzenetére


LordVader80
senior tag

Nem találom, csak ilyet látok CCC-ben :B

May The Force Be With You!

(#23890) Capella válasza scream24 (#23883) üzenetére


Capella
senior tag

Tényleg külön drivert írtál, bocs.
Mégis az van, hogy egyeseknek megy a hangátvitel a külön driverekkel is (Cifu, bigdigit, és mások), míg LordVader80 esetében a Vista saját driverével jó, a Realtek driver meg kinyírja a hangot és a HDMI kapcsolatot. :U
Akkor ez hogy van? Meg mi van XP-? Ott mindenképp kell drivert telepíteni.
Nekem meg kártyához adott speckó átalakítóm nincs egyelőre, ha tényleg annyira speckó lell, a többi meg nem oké, így még nem tudtam összehozni a hangot.

@LordVader80
Pipáld be a scaling valuest.
Meg miért nem a magyar nyelvű CCC-t töltötted le? ;)

[ Szerkesztve ]

(#23891) LordVader80 válasza Capella (#23890) üzenetére


LordVader80
senior tag

szuper, köszönöm mindhármótoknak :R :R :R

May The Force Be With You!

(#23892) LordVader80 válasza Capella (#23890) üzenetére


LordVader80
senior tag

bocs, lejárt a mod idő....

nem találtam 8.12-esre magyart, van? :B

May The Force Be With You!

(#23893) Capella válasza LordVader80 (#23892) üzenetére


Capella
senior tag

ATI CCC 8.12 magyar - Vista

Ja, erre 403 Acces denied. :U

Itt válaszd ki. [link]

[ Szerkesztve ]

(#23894) LordVader80 válasza Capella (#23893) üzenetére


LordVader80
senior tag

ja igen, de Catalyst Software Suite-ból csak angol van

de leszedem külön :R
de érdekes dolgot láttam, külön van hd4675 driver, erről a vga-ról még nem hallottam

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#23895) e.vid válasza Gykor (#23885) üzenetére


e.vid
senior tag

Ha szerda délután kaptad meg a tv-t, akkor még él a 72 órás cseregarancia. Hívd fel őket, hogy mi a teendő.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#23896) Scoobyka válasza Gykor (#23885) üzenetére


Scoobyka
addikt

indítsd újra....táp ki....vár 5erc táp vissza

....gyanus,hogy kisebbre csere ;]

(#23897) Capella


Capella
senior tag

No, kész, vége. Ami nem megy, az nem megy. :( Ami nem megy, azt nem erőltetjük.
Nekifutottam még egyszer, és előállítottam azt az állapotot, ahogyan LordVader80 át tudott vinni hangot a default Vista driverekkel HDMI-n a tévéjére.
Vista Realtek hang- és HDMI driverek eltávolítása, a Vista szépen berakta helyettük a saját drivereit. Volt hang fejhallgatóról és vonali kimenetről, a HDMI eszköz rendben, és kiválasztható alapértelmezettnek is. [link]
Így beállítva elindítok egy zenét a Media Playerrel, szépen játssza is. A Vezérlőpult Hang beállításainál alapértelmezett HDMI kimeneti eszköz melletti a kivezérlésjelző is mutatja, hogy frankón megy a lejátszás. Ilyenkor persze a fejhallgatón nincs hang, de sebaj, azért van HDMI-re téve, hogy most ott menjen.
Összedugom a tévével az Asus 3650-hez mellékelt sárga DVI-HDMI átalakítóval a sárga kimeneten. Ugyanaz elindítva, működik a kivezérlésjelző, csak hang változatlanul nincs. :(
Bekapcsolom a tévén a HDMI vezérlést (CEC Bravia Sync), frissítem az eszközlistát. Nem talál egyetlen HDMI eszközt sem.
Ennyiben elég intelligens volt a Realtek driver, ugyanezt mondta, nincs HDMI kapcsolat. ;)
A Vista egyszerűbb drivere meg csak küldi ki a jelet a kimenetre, de nem érdekli, hogy tényleg van-e összeköttetés.
Ha már így van, végigpróbálom a másik DVI kimenetről, egy másik, 19 pólusú, de nem kártyához mellékelt átalakítóval, a samsungosok kedvenc HDMI2 bemenetén is megnézem, de semmi sem változik.
Szóval ez így ezzel a kártyával és ezzel az átalakítóval egyszerűen nem megy. :( :O
Kérdés, hogy egy másik átalakítóval megy-e, vagy pont milyennel. Majd vagy szerzek valahogy kölcsön egy 4x kártyához adott átalakítót, vagy nem tudom. Egyelőre úgysem küldök filmet PC-ről a tévére.

Az a poén nekem is nagyon tetszett, hogy miért is várnánk hangot egy silent kártyától. :R

[ Szerkesztve ]

(#23898) LordVader80 válasza Capella (#23897) üzenetére


LordVader80
senior tag

Egyedül azzal az átalakítóval lesz gond, ha az nem gyári, hiába jók a beállítások. :(

A cec nekem sem talál eszközt (pedig a gépen kívül még egy dvd lejátszó is rá van a tv-re dugva), de attól szól, annak nincs köze hozzá

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#23899) evitiguF válasza Capella (#23897) üzenetére


evitiguF
senior tag

Bizony bizony, csak az átalakító a hibás. Én is szívtam vele rendesen! És itt is felhívom a figyelmedet, hogy még a HD4xxx-hoz mellékelt átalakítók sem mindegyikek jók!
Kaptam én is egy Gainward HD4850-esnek az átalakítóját, és nem volt jó, nem vitte át a hangot. Egy Sapphire REV.B (ATI:6140063500G) átalakító pedig simán küldi a hangot!

LordVader80!
Megerősítenél, vagy megcáfolnál minket? mert én abban a hitben vagyok, hogy csak a REV.B típusú átalakító viszi át a hangot (mivel a Gainwardé REV.A típusú volt)
szóval megtennél annyit, hogy megnézed az átalakítódat, hogy ha csatlakoztatod a vidkaridhoz, akkor a felső oldalán felül van-e rajta valamilyen felirat? számok esetleg, vagy a REV.B felirat? köszi

[ Szerkesztve ]

(#23900) Capella válasza evitiguF (#23899) üzenetére


Capella
senior tag

LordVader80 esetében mind a Rev A, mind a Rev B átvisz hangot, viszont csak és kizárólag a Vista alap drivereivel.
Ha felkerül bármilyen Realtek, akár a sima HD audio, akár a HDMI, akkor megnémul. Ha jól vettem le.
Jó kérdés, hogy az a Rev A ugyanaz a Rev A-e, mint nálad, vagy akkor a Rev B miért nem jó a Realtekkel, mint sokan másoknak.
Vagy az a Rev B sem ugyanaz? Vagy mikor mitől függ még a dolog az átalakítón kívül?
És csak a kártyához adott speckó driver vihet át hangot, a mezei külön vásárolt driver nem.
Ennyiben átverődtem, mert írtak már olyat, hogy a külön vásárolt átalakítóval meg jó lett. Vagy az külön vásárolt átalakító is éppen az általad favorizált Rev B típus lehetett?
Szóval jó nagy itt a katyvasz. :Y :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.