Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23901) Capella válasza Capella (#23900) üzenetére


Capella
senior tag

"És csak a kártyához adott speckó driver vihet át hangot, a mezei külön vásárolt driver nem. "

Nem csoda, ha már hülyeségeket írok. :DDD
Természetesen nem driver, hanem átalakító.

(#23902) evitiguF válasza Capella (#23900) üzenetére


evitiguF
senior tag

:( :((
akkor ezt nem értem.

"És csak a kártyához adott speckó driver vihet át hangot, a mezei külön vásárolt driver nem. " itt ugye a driver = átalakítóval :)
mire elküldtem, már Neked is feltűnt :)

Nálam van most egy Gainward HD4850-esnek a dobozában mellékelt DVI-HDMI átalakítója, illetve egy -állítólag- Sapphire átalakító. (Azért mondom, hogy állítólag, mert akitől kaptam, azt mondta, hogy egy Sapphire dobozból vette ki, erre utaló jelet nem találtam sem a csomagolásán, sem magán az átalakítón, így elhiszem Neki, hogy ez Sapphire)
A két átalakító között alakra, nagyságra, kapcsolódási tűkre nézve semmilyen különbséget nem véltem felfedezni, a két különbség ami van, az az, hogy az egyik szürke, a másik fekete, illetve az egyiken REV.A felirat szerepel, ugyanott a másikon egy számsor, a fentebb is említett 6140063500G.
A Gainward átalakító sem az Ati oldaláról leszedett 8.11, 8.12-es HDMI driverrel nem működött, sem a Realtek oldaláról leszedett 2.09-es driverrel. Erre külön hibaüzenet is figyelmeztetett engem, hogy ez a dongle nem ehhez a videókártyához készült, így a HDMI audió része nem fog megfelelően működni.
A Sapphire átalakítója mindegyik előbb említett driverrel működik, a Realtekével viszont jobb.
van is köztük méretbeli különbség ati 3mb-os, realtek 13mb-os.

[ Szerkesztve ]

(#23903) LordVader80 válasza evitiguF (#23899) üzenetére


LordVader80
senior tag

Amit én szereztem Rev B az pontosan az a típus, amit te is leírtál (egy Sapphire karihoz adták azt is): (ATI:6140063500G)
Az én karimhoz Rev A-t adtak, és azzal is ment a hang. Itt egy fénykép a két átalakítóról: [link]

látszik, hogy nem egyforma. A Rev A nak a zacskójára a következő van írva: Ati 6140063501G

Capella: ezenkívül még próbáltam a két különböző utángyártottal is: [link]
nem látszik a szöveg az egyik zacsiján, de az van rajta, hogy ADAPTER HDMI 19 To DVI24+1M,black

ezenkívül még próbáltam egy 10 méteres kábellel, aminek egyik vége DVI, másik HDMI, de azzal sem ment.

Csak és kizárólag a Sapphire karikhoz adott átalakítókkal+hdmi-hdmi kábellel (realtek driverek nélkül), de azok közül mindegy, hogy Rev A vagy Rev B

Összegzés: eddig úgy veszem le, hogy a Sapphire mellé adott bármilyen Rev átalakítókkal így vagy úgy, de be lehet állítani (kinek ati driverrel, kinek realtek driverrel, kinek vista beépített driverrel)

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#23904) Gykor válasza Scoobyka (#23896) üzenetére


Gykor
csendes tag

Köszi mind kettőtöknek a választ. Sajnos bármit csinálok ugyan az a helyzet, ami hűti belül a tévét az se mozdul, úgy hogy ennyi. Edigitalnál vettem futár viszi vissza kedden. Úgy mondta nekem a szervizes srác hogy akár jövő hétfőre kicserélik ha tényleg olyan a hiba. Bárcsak így lenne

(#23905) Capella válasza evitiguF (#23902) üzenetére


Capella
senior tag

Na akkor kezd letisztulni a dolog, ahogy LordVader80 és te kisakkoztátok, végigpróbáltátok.
Még eddig a Sapphire féle Rev B átalakító a legjobb, leghasználhatóbb. Lehet hogy létezik más is, csak nincs rá semmi garancia, hogy tényleg jó lesz.
Teljeskörű garanciát meg arra sem látok, hogy majd a Sapphire Rev B jó lesz az Asus 3650-hez is. :U
Lassan lehetne nyitni egy hangzásképes DVI-HDMI átlakító topicot. ;)

Az összes sumák cég meg ott rohadjon meg, ahol van, amelyik ilyen mindenféle csökkent képességű átalakítót mellékel a kártyájához.
Az Asusra még eddig azt mondtam, hogy istenem, hát picit régebbi kártya, bár a HDMI se mai csirke. :(((
De hogy egy Gainward 4850 se menjen a saját átalakítójával? :F :W
Az 5-ös sorozatú kártyák már lehet hogy mind natív HDMI-sek lesznek. :P

(#23906) bigdigit válasza Capella (#23905) üzenetére


bigdigit
addikt

akkor én is hagy kutyuljak bele egy kicsit:)
gainward 4870x2 gyári fingom sincs milyen átalakítóval is megy a hang vista és xp alatt is realtek driverrel. :K

(#23907) a000


a000
őstag

szerintetek egy 40 colos lcd tv-t jó ~2.5méterről nézni? vagy erre a távra kisebb kell? 32 esetleg?

(#23908) bigdigit válasza a000 (#23907) üzenetére


bigdigit
addikt

a minimum a 40-es.3 méterre már 46-47 ajánlott.

(#23909) evitiguF válasza a000 (#23907) üzenetére


evitiguF
senior tag

(#23910) anrab válasza Capella (#23897) üzenetére


anrab
addikt

na beraktam azt a silent kártyát, be a driver lemez és hang-kép tuti hdmi-vel. nekem most az a bajom hogy mindig váltani kell az alapvető hangeszköz között mert vagy tv vagy pc hangszóró. ha a pc-t akarom akkor vissza kell váltanom a sound max-ra.
bocs de még csak itt tartok!!!

[ Szerkesztve ]

(#23911) evitiguF válasza Capella (#23905) üzenetére


evitiguF
senior tag

Egy kicsit félreértetted. Csak az átalakító Gainward, a kártya Club3D. Azt nem tudom, hogy a saját kártyájával megy-e, de az enyémnél kiírt egy ati hibaüzenetet, hogy ez az átalakító nem ehhez a kártyához készült.
bár mindkettő HD4850, az igaz, de azt meg hogy egy ilyen átalakító képes lenne érzékelni, hogy nem egy Gainwardra van rádugva... hát nehezen tudom elhinni.

(#23912) a000 válasza bigdigit (#23908) üzenetére


a000
őstag

köszi. hálóba lenne, fekve nézve.
csak azért kérdezem, hogy jó-e olyan távról nézni, hogy nem rontja-e nagyon a szemet az ekkora képernyő, olyan távról. de akkor ezek szerint jó a táv. a 32-es meg kicsi lenne.

(#23913) evitiguF válasza anrab (#23910) üzenetére


evitiguF
senior tag

Ez ellen nem tudsz mit tenni, de nehogy már ennyire lusta legyél :) :P
Én este szoktam átváltani rá, amikor már ágyból vezérlem a tévét, hogy ne kelljen kikelni kikapcsolni külön a hangrendszert :) (lustva vagyok én is :P )

(#23914) anrab válasza evitiguF (#23913) üzenetére


anrab
addikt

nem lustaság csak azt hiszem ujra kell indítani mindig mikor váltok! de nem biztos még csak 1x csináltam és ati controll centert is most látok elősször de haladok. még majd szétnézek csak megyek nemsokára el. most a tv-n hallgatom a sláger rádiót.
végül is 100x jobb hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#23915) GBartfay


GBartfay
csendes tag

Egy Samsung tulaj leírhatná nekem, hogy milyen "képméretek" vannak, illetve pontosan melyik hogy torzít-nyújt-mit tudom én mit csinál. Mert már láttam mindenféle neveket (pl.: széles nagyítás, vagy mi a szösz). Az analóg SD adás miatt érdekelne.

Köszönöm.

(#23916) Capella válasza evitiguF (#23911) üzenetére


Capella
senior tag

Ja, tényleg félreértettem. "dobozában mellékelt" volt írva.
Nem is az átalakító érzékeli, hanem ezek szerint egyes kártyák a driverrel egyetemben csekkolják, hogy milyen átalakító van rádugva.
Gondolom talán csak az újabb 4x kártyák, vagy az se mind. Az enyémnél tuti nem volt soha semmi figyelmeztető vagy hibaüzenet.
A megkavarás azért csak félig sikerült. A bigdigit Gainwardja megy a saját kütyüjével, a Club 3D meg nem a Gainwardéval, de a Sapphire-éval meg igen. Valami olyan lesz talán, hogy nem azonos az egyes kártyák megoldása a hangátvitelre, vagy bekötésileg, vagy valamilyen elektronikai alkatrész paraméterében.
Ráadásul most jön anrab, aki csak úgy lazán összeköti a silent 3650-et, és megszólal. :U
Már csak éppen azt nem írta meg, hogy pontosan milyen átalakítóval tette, mert rögtön tökönszúrom magamat. :))

(#23917) LordVader80 válasza GBartfay (#23915) üzenetére


LordVader80
senior tag

Auto széles
16:9
Széles nagyítás (inkább vízszintes)
Nagyítás (vízszintes+függőleges)
4:3

May The Force Be With You!

(#23918) anrab válasza Capella (#23916) üzenetére


anrab
addikt

az átalakítót a tescoba vettem 3000 ft-ért kábellel eggyütt, majd külön vettem egy 1.3-as hdmi kábelt.

(#23919) evitiguF válasza Capella (#23916) üzenetére


evitiguF
senior tag

:DDD behalok, bonyolódnak a dolgok. tesco cucc is viszi :DD

(#23920) Rolly


Rolly
veterán

tervezem full hd-s 37"-42" közötti tv vásárlását, 200000- körüli összegért, kicsit lehet több, de azért ne 300 legyen :), s nem nagyon tudok dönteni....

most egy phillips 32"-os hd ready 5322-esem van ami nem rossz, de azért vannak apró hibái, amiket a következő tvnél el szeretném kerülni.

amit viszont szeretek nagyon benne s nem tudnék nélküle élni, az a 1000 oldalas teletext. :)

a tv többnyire tv nézésre lenne használva, de heti 1-2-3 hd, full hd filmet is megnézek rajta ....

(#23921) Cha-b


Cha-b
senior tag

grrrrr elfogyott a 42pes0001 az edigitalban. :(
nembaj ugyis csak 3 hdmi volt rajta ami egy idő után keves lenne. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#23922) Rolly válasza Rolly (#23920) üzenetére


Rolly
veterán

ja és még annyi, hogy 0% THM-mel akarom venni, azaz pl edigitalban ilyen kondícióban árult tvk jönnek szóba :)

Másik kérdés, hol lehet megtalálni, hogy mit adnak 0% THM-mel ez edigiben?

(#23923) k3vin


k3vin
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szoval a problémám a következő lenne. Vásároltam egy 32"-os Panasonic Viera LCD Tv-t, amely nagy örömömre PC csatlakozóval (VGA bemenettel) is fel van szerelve.
Gyorsan szereztem is egy VGA kábelt, és a Radeon 9600-os kártyám DVI kimenetére egy átalakítóval rákötöttem a Tv-t.
Tv-n kép megjelenik, képminőséggel teljesen elégedett vagyok.
Na de a probléma: a Tv-n a kép ugy kb. 80%-a jelenik meg, bármilyen felbontásba vagy akárhogy állítgatom a gépen a kimenetet. Nem jelenik meg a kép teljes egészében, csak egy része, és ahogy az egeret mozgatom ugy követi a kép is. :(((

Minden ötletet/segítséget örömmel fogadok!

Üdv. Kevin

(#23924) Rolly válasza Rolly (#23922) üzenetére


Rolly
veterán

ja olyan tv-t szeretnék ami 100Hz-es illetve 24p-t normálisan viszi :$

(#23925) Davi35


Davi35
csendes tag

Rettenetes dolgot tapasztaltam ma! Vettem anyámnak karácsonyra 1 LG 32LG2000-es lcd tv-t. A régi72 centis monstrumot szándékoztam lecserélni (100Hz-es Flatron-t). A 2 tévét összekötöttem a T-Sat beltérivel. A régit SCART kábellel, az újat HDMI-vel. Hát azt kell mondjam hogy óriási külömbség van a két tv képminősége között. A régi monstrum SOKKAL SZEBB képet produkál!!! AZ LCD képét alig lehet látni a világos nappaliban. Pedig már 100%-on van majdnem minden. Még anyám is azon nyavajog hogy sötét, meg homályos (merthogy a fekete gyalázatosan rossz rajta). Lehet hogy ezt kell eladnom, nem a régit?! Szomorú hogy visszafelé fejlődünk!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#23926) fiATHaLON válasza k3vin (#23923) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Nvidia kártyákon a driver beállításai közt lehet állítani,
hogy milyen felállásban legyen a monitor+a tv.
Az általad leírt jelenség olyasminek hangzik, mintha "Dualview"-ra
lenne állítva, mert akkor a 2. képernyőn csak bizonyos rész látszódik,
oda lehet pakolni az ikonokat, stb...
Radeonnál nem tudom hogy van, de szerintem ilyesmi lehet.
Nvidiánál ha ugyanazt akarom nézni mindkét képernyőn, akkor "Clone" módba
kell tenni a multidisplayt...

(#23927) evitiguF válasza fiATHaLON (#23926) üzenetére


evitiguF
senior tag

Dualview pont arra jó, hogy be tudsz állítani a két megjelenítőre különféle felbontást. Itt nála inkább az van, hogy mind a két megjelenítőn ugyanakkora a felbontás, és az egyik nem képes akkora felbontást megjeleníteni, ezért van az, hogy ha a képernyő széléhez viszi az egeret, "odébbmászik" a kép.

k3vin:
Catalyst Control Center - Képernyők tulajdonságainál állítsd be, hogy melyik legyen az elsődleges, melyik a másodlagos, és alul állítsd be mindkét megjelenítőd natív felbontását.
Van két rublika, ahol látod a két megjelenítődet, közte van egy kisebb fehér rublika. Ha arra rákattintasz, tudod változtatni a kettő közötti kapcsolatot!

[ Szerkesztve ]

(#23928) Capella válasza evitiguF (#23919) üzenetére


Capella
senior tag

Most már én is. :DD
Ahogy nézem, anrab nem nagyon kényeztet el az információdömpinggel. :N
Háromezerért vett valami akármilyen átalakítót egy gagyi HDMI kábellel együtt, és azzal is jó. :U Majd vett egy komolyabb kábelt is még mellé.
Na de milyen az a nyüves átalakító, melyik Tesco, melyik polc, mittudomén. :)) Biztosan gazdaságos. ;) Vagy pont az a csoda Rev B.
Még az is lehet, hogy el kell menjek egy Tescoba a jövő héten.

(#23929) Atttosz


Atttosz
csendes tag

Bárkinek van tapasztalata az ELECTROSTORE boltal?
42LG5000 tv-t néztem ki és náluk elég jó áron van (többihez képest [link])

Elvileg 10 éve léteznek és 2 üzletük van. :F [link]
Esetleg más boltot tanácsoltok? (megbízható+elfogadható ár ! )
KÖSZÖNÖM

[ Szerkesztve ]

(#23930) dhlzoli


dhlzoli
csendes tag

Sziasztok!
Avval kezdem, hogy mire is szeretném használni az LCD TV-t:
60% TV 40% PC Nem film, inkább játék és böngésző.
Megszoktam már, tehát legyen PIP benne, 32",37" max.
A keret :150e max.
Mit tudtok most ajánlani,amit meg lehet venni a madarasban 0%THM-mel,esetleg máshol mert csak részletre menne sajna.
Köszi : Zoli

Miért pont most, és miért pont engem?

(#23931) asadasad22 válasza dhlzoli (#23930) üzenetére


asadasad22
őstag

LCD TV-n böngészni sztem nem túl egészséges, és nem is túl kényelmes dolog..

(#23932) Csabi8507


Csabi8507
tag

Sziasztok.
Akinek van Sony KDL 40 W4500 lcd tévéje írni róla pár szót.
Most egy ilyen tv-ben gondolkodom.
Magyar nyelvű teszt esteleg?
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#23933) a000 válasza asadasad22 (#23931) üzenetére


a000
őstag

mért nem egészséges?

(#23934) anrab válasza Capella (#23928) üzenetére


anrab
addikt

no name és a kábeleknél megtalálni csak ez van ami dvi-hdmi adapter+2m male-male. két tescoba jártam azóta és ott is volt. a kábelt azért cseréltem le mert a haver megkért hogy vegyek neki egy hdmi kábelt, úgy hogy az enyémet oda adtam neki és vettem magamnak egy 1.3-asat. nem egy vékony madzag van benne egyébként, nem is volt vele semmi baj csak nem volt ráírva hogy 1.3.

(#23935) atesss


atesss
addikt

#23132 -ben tudna valaki segíteni?
Most próbálnék mást is keresni, NetRoller3D leírása alapján (hogy miben van MPEG-4 tuner), csak az a gond, hogy hiába nézek ki valamit, ha aztán nem lehet itthon kapni. :F

(#23936) anrab


anrab
addikt

lejárt az időm de még annyit hozzá tennék ehez az adapter dologhoz. ez egy szabvány hdmi bekötés amit mindenki elfogadott és a kártya kimenetén ua. mint az átalakítón. itt minden szálat csak az adott helyre lehet forrasztani. 1-19-ig.

(#23937) anrab


anrab
addikt

HDMI Pin Signal Wire DVI-D Pin
1 TMDS Data2+ A 2
2 TMDS Data2 Shield B 3
3 TMDS Data2- A 1
4 TMDS Data1+ A 10
5 TMDS Data1 Shield B 11
6 TMDS Data1- A 9
7 TMDS Data0+ A 18
8 TMDS Data0 Shield B 19
9 TMDS Data0- A 17
10 TMDS Clock+ A 23
11 TMDS Clock Shield B 22
12 TMDS Clock- A 24
13 CEC N.C. N.C.
14 Reserved N.C. N.C.
15 SCL C 6
16 DDC C 7
17 DDC/CEC Ground D 15
18 +5V 5V 14
19 Hot Plug Detect C 16
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23938) anrab válasza atesss (#23132) üzenetére


anrab
addikt

a sharp-al van valami gond. olvass vissza nem olyan rég írta valaki. azthiszem tegnap.

(#23939) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ismét a segítséget szeretném kérni. "Rám akarnak sózni" egy 107cm-es Toshibát, aminek egyetlen "hibája", hogy nincs benne digitális tuner, "csak" a HDMI bemeneten keresztül támogatja a FULL HD-t. Na most erre az áruló majom azt mondta a boltban, hogy ez nem is számít, mert ha digitális adást nézek, akkor azt úgy is Set Top Boxon keresztül fogom. Kecsegtető az ajánlat, mert egy 300000-es tevét kapnék meg 150000-ért, 3 év garival, még annyi a "hibája", hogy kiállítási darab, de jó magasra fel volt téve, nincs semmilyen esztétikai baj vele, nem tudták összefogdosni.

Mit gondoltok, nagyon várok minden véredényt!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#23940) lajosx


lajosx
őstag

Csáo! Akkor azt mondjátok normális ha az lcd tv rgb kábellel összekötve nem tudja a max felbontást?Mert nekem csak nem akarja sehogy sem:( de viszont hdmi kábelem meg nincs:( :)

:R

(#23941) lajosx


lajosx
őstag

ja és még annyit hogy milyen kábel kell hozzá?dvi/hdmi?:) Fogalmam sincs:)

(#23942) atesss válasza anrab (#23938) üzenetére


atesss
addikt

[link]
Köszi, ez így tényleg szar. :(
Akkor ez elfelejtve...

Már csak az a furcsa, hogyhogy nincs is fent ez a tipus a Sharp magyar honlapján:
"(elvileg a Sharp honlapján LC-37DH65E van, mint egyetlen MPEG-4-es modelljük, a 66-osra nincs magyar találat a Googleban :F )

Akkor mást tudnátok ajánlani MPEG4 tuneres 37"-t, ami tudja a 24p-t, meg lehetőleg 100hz-et is ?
Főleg Samu, Panasonic, ennek az 37LG5500 - nak meg utánanézek, de sajnos nincs sok reménye, hogy 100hz-es (a 24p még talán).

(#23943) anrab válasza Hegyirabló (#23939) üzenetére


anrab
addikt

ez biztos hogy mükszik, te tudod mennyi pénzed van és hogy milyen kompromisszumra vagy hajlandó. ha panelba laksz akkor meg dvb-c tuner kell a kábel tv-hez, és valóban a szolgáltató ad stb.-t. a toshibák pedig nem egy alsó kategóriás gépek, főleg nem gyárt gagyit, és inkább a felső kategóriában van jelen. én így hallottam úgy hogy ne vedd készpénznek! biztos lessz v.ki aki többet tud róla.

[ Szerkesztve ]

(#23944) fiATHaLON válasza evitiguF (#23927) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Semmi... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23945) anrab válasza fiATHaLON (#23944) üzenetére


anrab
addikt

így van és ilyenkor mindig át kell húzni a tv-re amit nézni akarsz.

(#23946) Hegyirabló válasza anrab (#23943) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi a tanácsot!

Azért jöhet még! :))

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#23947) evitiguF válasza fiATHaLON (#23944) üzenetére


evitiguF
senior tag

Én most váltottam 8800GT-ről HD4850-re, így jelenleg még otthon vagyok nVidia beállításokban, és most kezdem megszokni Ati-t.
Nálam semmi gond nem volt, a ViewSonicom ment 1280x1024@60Hz, a 42PFL9703-om pedig 1920x1080@60Hz.
Így első tippre próbáld ugyanazon a frekvencián.

(#23948) Hegyirabló válasza anrab (#23943) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na most ha a szolgáltató ad STB-t, amin kell lennie HDMI-nek, akkor nem mindegy, hogy van-e a tevén DVB-T, -C, vagy -S?

Aquila non captat muscas.

(#23949) fiATHaLON válasza anrab (#23945) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Ok, én meg azt hittem egészen addig, amíg apu fel nem homályosított,
hogy ez arra jó, hogy egy az egyben ugyanaz a kép, csak egyik képernyőn
w felbontáson x frissítéssel, másikon y felbontáson z frissítéssel...

evitiguF: Igen, csak az a probléma, hogy nekem különböző frekvenciák
lennének, mert crt-n a 60Hz úgy hiányzik nekem, mint egy falat szar. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23950) atesss válasza atesss (#23942) üzenetére


atesss
addikt

A 37LG5500-ról körbenéztem egy csomó bolt oldalán, de csak egyetlen helyen írnak róla, hogy tudja a 24p-t :F Digitalko
Nincs valakinek esetleg tapasztalata ?
Itt a topicban is próbáltam rákeresni, de nincs egyértelmű infó.
Bár a 100hz-et nem tudja, tehát alapból nem túl jó...

Inkább egy Samsung kéne...

Viszont még ez a kérdés érdekelne engem is, ahogy rákerestem, nem érkezett válasz:
[link] :
"Használ valaki LG 37LG5500 -öt, vagy 37LG5000 -es TV-et PC meneneten ?
Megtudja jeleníteni az 1920*1080-at ?
(samsung 656 igen..)
köszi előre is !""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.