Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22751) Lameth válasza Motaba78 (#22724) üzenetére


Lameth
csendes tag

A TV-n is a D-subban van. Próbáltam alacsony felbontásban is, egészen 800x600-tól, 50 HZ-en is, ugyanazt csinálja. A monitorom 1680x1050-re van állítva, ezt is lejjebb állítottam 1240x768-ra, hátha a kártya nem bírja, de nem segített.

(#22752) bigdigit válasza hdmi (#22735) üzenetére


bigdigit
addikt

ez a 24p már megint túl lett kicsit dramatizálva.

mint korábban írtam egyszerűen le lehet dönteni kit zavar és kit nem.
el kell indítani egy 24p-és filmet sima monitoron és ha zavar amit látsz a képi megjelenítésben
akkor vadássz 24p 5:5 pulldownos tv-ét.ha nem akkor felesleges is vele foglalkozni hogyan pulldownol a készülék csak ismerje a 24hz-et.

egyébként meg a tegnap esti bwoay kolléga írásából az tünt ki hiába a real 24p önmagában még kevés.akkor is darabosnak fogod érezni önmagában ha nem társul hozzá valamilyen inperpoláló alkalmazás.ami meg articaftot eredményezhet.

3:2 pulldown esetén én meglátásom szerint alapból folyamatosabb lesz a 24p-és film mert 60hz lesz viszont ilyen esetben kamera pásztásáskor röccenés lehet ha nem elég kifinomult a tv eme techinkai része.ennek kiküszöbölésére itt is bekerültek az interpoláló alkalmazások amivel ismét lehet articaft de összeségében ugyanott vagyunk mitn előző esetben nagyvonalakban..

a hsz első része a fontosabb a többi reggeli vegetált agyam túlpörgése:)

[ Szerkesztve ]

(#22753) hdmi válasza bigdigit (#22752) üzenetére


hdmi
tag

Hát nem tudom, mert külföldi forumokon az 551-es Samsungokra panaszkodnak, hogy akadozik a kép Bluerayel, de a 656-nál meg folyamatos a kép. Úgy hogy biztos, hogy van jelentősége.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#22754) bigdigit válasza hdmi (#22753) üzenetére


bigdigit
addikt

azt ne felejtsd el,hogy az 551 úgy tudom tavalyi modell és az írásomban az is ott szerepel ha elég kifinomult a készülék ezen technikai része.az idei készülékek sokkal jobban lekezelik ezt a kérdést.

(#22755) hdmi válasza bigdigit (#22754) üzenetére


hdmi
tag

Az 551-es is idei, de a többi 5-ös sorozatra is panaszkodnak, s írták, hogy csak 3:2 pulldown, a 6-os meg valódi 24p. De egy másik forumon is panaszkodtak az egyik Sony-ra, azt hiszem az L-es Braviara, ha jól emlékszem, s az is akadozott, s az se tudta a valós 24p-t. Magamnak biztos csak 24p-t vennék, mert bár most még nem tervezem a BlueRay-t, mert drága a film, de 3-4 év s annak is lemegy az ára. TV-t meg nem 3 évre vesz az ember. Legalábbis én.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#22756) bigdigit válasza hdmi (#22755) üzenetére


bigdigit
addikt

hát akkor ez lehet gyártó specifikus is.valószínű ők nem hiába vezették be az 5:5 pulldownt mert vannak gyártók akiknél nincs real 24p mégsem panaszkodnak.arra gyanítok valami licence-t nem vásároltak meg.általában ilyen nüanszos dolgokon szoktak bebukni dolgok.
lásd pl az x-fi hangkártyákat.mikor kiadták már tudták a DD live és DTS connectet.mégsem rakták bele szoftveresen a licence díj miatt.most vehettem meg külön 4.75 dollárért utólag.

[ Szerkesztve ]

(#22757) hdmi válasza bigdigit (#22756) üzenetére


hdmi
tag

A Philipsnél nem a HD Natural Motion felel a 24p-ért?

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#22758) bigdigit válasza hdmi (#22757) üzenetére


bigdigit
addikt

anélkül is megy a 24p.a HD natural motion a pásztázáskor esetleg fellépő akadozásért felel.
de ez olyan minimális esetben fordul elő én be sem kapcsolom.mert többet veszítek a mozi élményből mint amennyit nyerek.ugyanúgy mint samsung motion flow-ja vagy mi a neve aminek ugye szintén ez a feladata megszünteti a mozi hatást.

(#22759) Motaba78 válasza Lameth (#22751) üzenetére


Motaba78
őstag

próbáld meg csak a tv-t rákötni a monitor nélkül, arra a csatira amin a monitorod is megy, hogy azon mit mutat.

ha dvi-s az a csatlakozó akkor dvi hdmi átalakítóval ha lehetséges, általában adnak ilyen átalakítot a vgahoz.

(#22760) Capella válasza Motaba78 (#22723) üzenetére


Capella
senior tag

"miért kellene videokártyát cserélnie ?
nekem is x1950pro van és 1920*1080 ban vigan csinálja amit kell, az alaplaptól távolibba van kötve a tv dvi-hdmi átalakítóval."

Hogy miért? Azért, hogy legyen megoldás Lameth a problémájára.
Már több hasonló jelenségről tudok különböző konfigurációkban, de megoldást csak a videokártya csere hozott ilyenkor.
Azt nem tudom, kizárólag ez-e a megoldás, viszont biztos megoldás.

Annak meg örülj, hogy a te rendszeredben jól működik a kártyád.
Nem tudom mennyire gyártó, típus, vagy chip függvénye a hiba, de sajnos ez a tapasztalat, amit írtam.

(#22761) DigitXT válasza bigdigit (#22752) üzenetére


DigitXT
félisten

én meglátásom szerint alapból folyamatosabb lesz a 24p-és film mert 60hz lesz
És? Lehetne 1000Hz is: ha a képi információ ugyanannyi, nem lesz folyamatosabb. Azt hiszem, pont erről volt korábban egy hosszadalmas vita, hogy ez az állítás (miszerint önmagában a nagyobb sűrűségű frissítés növeli a folyamatosságot) téves. Akkor lenne igaz, ha lennének extra képkockáid, amiket kirajzolsz, vagy ha pl. fekete képkockákkal töltenék ki a képek közti időt, mert az meg csökkentené a retinára való beégés jelenségét (viszont sztem érzékelhető villogást eredményezne).

[ Szerkesztve ]

(#22762) bigdigit válasza DigitXT (#22761) üzenetére


bigdigit
addikt

több is lesz a képi információ szerintem.ha nem is lesz újabb köztes képkocka más információ tartalommal de ugyanaz többször ismételve mégis több mint a szimpla...

(#22763) DigitXT válasza bigdigit (#22762) üzenetére


DigitXT
félisten

ugyanaz többször ismételve mégis több mint a szimpla...
Ez a hihetetlen nagy tévedés.:DDD Viszont most nem érek rá magyarázgatni, és különbenis az szokott lenni, hogy a legtriviálisabb dolgokat a legnehezebb.:))
(De ha lesz időm és más nem teszi meg addig, majd írok egy-két gondolatot.:R)

[ Szerkesztve ]

(#22764) bigdigit válasza DigitXT (#22763) üzenetére


bigdigit
addikt

oké majd rá érsz kivesézzük a dolgokat.különösen érdekel a philips végül is mit hogy csinálhat mert itt töröm a fejem és egyre jobban nem értem.

talán majd bwoay kolléga is beesik és segít nekem az oknyomozásban:)

(#22765) johnny82


johnny82
őstag

Tegnap ismét voltam MM-ban, megnéztem a tv-ket jobban. Sajnos Philips 42PFL9703-as tv nem volt, csak 42PFL9803-as, valamint 7603-as. Amit néztem még az a Sony 40W4500, valamint a Samsung LE40A786. Philips nagyon drága, viszont a Sony és a Samsung között nincs túl sok eltérés. Samsungnak a kinézete jobban bejön, viszont a távkapcs nem egy főnyeremény, de: egymás mellé volt rakva egy 40A551-es, valamint a 40A786-os, az utóbbi LED-es, mindkettőn azonos tartalom ment. A különbség hatalmas. Komolyan mondom a 786-osnak olyan feketéje volt, mint egy plazmának. Én azt mondom, hogy a Sony 40W4500-asnál is szebb, dinamikusabb képe van. Csak azt kéne tudni, amit a Samsung honlapján nem találok, hogy a samuban milyen tuner van? Mpeg2 vagy mpeg4? Aki ilyenekben gondolkozik, mindenképp nézze meg élőben a tv-ket, ha teheti, megéri. Én a Samsungot választanám!

(#22766) bigdigit válasza johnny82 (#22765) üzenetére


bigdigit
addikt

mpeg2.
856,956-ban van elvileg mpeg4 de az sem biztos...

a 786-osnak tényleg jó feketéje van csak vannak ezekkel a LED-es tv-kel egyébb gondok.
nem kiforrott technika még.

9803 milyen volt?élőben sajnos még nem láttam:(és mennyi volt az ára?

[ Szerkesztve ]

(#22767) anrab válasza bigdigit (#22764) üzenetére


anrab
addikt

mindent bele pakoltak az új philipsekbe de 24-realt sehol nem írnak mint más tv-nél, csak annyit 1080p 24-60Hz. vajon miért? vagy inkbkább úgy kérdezem a többinél miért van kiemelve?

[ Szerkesztve ]

(#22768) Bass83


Bass83
csendes tag

[link]

Egy ilyen LCD tv mennyire érheti meg monitor helyett? Vagy ennyi pénzért egy Full HD tv nagyon gagyi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#22769) bigdigit válasza anrab (#22767) üzenetére


bigdigit
addikt

nem pakolták bele nem érezték valószínű a szükségességét.nagyon jó technika dolgozik bennük ami 3:2 pulldown esetén is hozza megfelelő minőséget szerintem.
akit zavar az esetleges pásztázos akadás bekapcsolja a HD natural motiont és ugyan olyan lesz mint a real 24p motion flowal.erre fejlesztették ki.

[ Szerkesztve ]

(#22770) a000


a000
őstag

sziasztok. hülye kérdés, de a samsung LE40A656-ra ha rányomom a sima kábel tv-t akkor menni fog? mert ugy láttam, hogy van hátul rá csatlakozó :B

(#22771) anrab válasza bigdigit (#22769) üzenetére


anrab
addikt

rtem köszi.

(#22772) bigdigit


bigdigit
addikt

előbb írták másik fórumban és leesett az állam.
a samsung 656-asban tényleg nincs képernyő formátumnál automód?mindig kézzel kell állítani épp milyen formátumú az adás?
786,856,956-nál is így van?

(#22773) johnny82 válasza bigdigit (#22766) üzenetére


johnny82
őstag

Most nálam UPC direkt van és valószínű marad is, nax digitv-re váltok. Menyire fontos az mpeg4, nagyon? Mert ha kapnék 6 csatornát, azért nem fontos, de ha 36-ot, akkor már fontos. Később úgyis lesznek szerintem settopbox-ok olcsóbban. Van valami konkrétum, amire gondolsz, hogy probléma adódhat, vagy csak új technológia és azért gondolod? MM-ben amúgy 445E a Samu 40 collos 786-osa, elég gáz, máshol 100-al olcsóbb! A 9803-asnak eszméletlen, kristálytiszta képe van, de nem mentem bele a menüjébe. Nem emlékszem pontosan, de 660-680 körül volt azt hiszem Egymás mellé volt rakva 9803-as, valamint a 9903-as, meg még 1 Philips, de azt nem tudom melyik volt. A 9903-as az a fullextra. Valami discovery-s hd anyag ment rajtuk, hát leírhatatlan még fényárban is. Szívesen megnéztem volna sötétben is, de arra nem volt lehetőség, sajna. Nem mellékesen millán fölül volt az ára. Még a 9803-ról annyit, hogy szerintem sokkal jobban néz ki, mint a 7603-as(az volt), nekem a szürke külső jobban bejön.

Mod: a 786-os samunál van 24p lejátszás, meg 1:1 PM, nem?

[ Szerkesztve ]

(#22774) bigdigit válasza johnny82 (#22773) üzenetére


bigdigit
addikt

upc-hez nem kell mpeg4.
656-tól felfelé szerintem mind 24p.
másiik fórumon azt fejtegettük SB boxal valószínű nem lesz olyan jó a kép mint a tv beépített saját tunerjével.

(#22775) kovi0001


kovi0001
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 32 colos lcd tv venni, leginkább normál tvadást néznék rajta. Tudnátok ajánlani nekem olyan konkrét típust, ami alkalmas a fent leírt célra, megbízható, és jó minőségű? Az LG és a Samsung termékeivel volt már problémám, szóval inkább más márkák termékeiben gondolkoznék. A Sonyról milyen véleménnyel vagytok? Kb. 150000et tudnék rászánni. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#22776) a000


a000
őstag

ez mit is jelent pontosan?

(#22777) denes242 válasza DigitXT (#22761) üzenetére


denes242
aktív tag

ja, volt errol szo :R , de csak 2-3 nap 10-20 hozzaszolas erejeig :))

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#22778) flash-


flash-
veterán

hallottam illetve olvasgattam itt arról hogy a samsung tv-knél fontos hogy s -es széria legyen.
és hogy a szervízmenüben is megtalálható legyen hogy s.vagy valami ilyesmi.

De kérdem én,ha elmegyek egy üzletbe ezt honann tudom meg?csak akkor ha kibontom nem?
kibontani meg nem biztos hogy nagyon lehet,csak akkor ha megveszem,gondolom én.
Vagy hogy oldjam meg hogy tuti s-es samsung tv-m legyen?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#22779) denes242 válasza bigdigit (#22772) üzenetére


denes242
aktív tag

ja, nincs (legalabbis en nem talaltam). ha a tobbi teveben van, akkor elmondhatjuk, hogy ez az elso jogos kritikad a samsung tevekkel kapcsolatban :C

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#22780) SirVigh válasza bigdigit (#22774) üzenetére


SirVigh
tag

ahoy

UPC-hez nem kell MPEG4? Nekem MPEG2 tuner van (igaz DVB-T, szal még mindig nem vagyok biztos benne, h ok), elvileg azzal is lehet fogni?...csak egy CI kari kell hozzá?

Mindenki másképp csinálja...

(#22781) bigdigit válasza denes242 (#22779) üzenetére


bigdigit
addikt

méghozzá elég súlyos hiányosság ez a samsungnál.már van aki azt írta inkább philipset vett volna ha tudja abban automatikus a képarány felsimerés.
én eddig nem is foglalkoztam vele mert annyira triviálisnak tünt.csak merő döbbenet ült ki az arcomra.
ez egymagában elég, hogy véglegesen lebeszéljem anyóst a samsungról:)

(#22782) bigdigit válasza SirVigh (#22780) üzenetére


bigdigit
addikt

valamit te itt most szerintem nem értesz:)
most is van a upc-hez boxod nem?nem értem mi a gondod. :U
a földi digitális adás vételéhez kell az mpeg4-es tv.vagy lesz még egy boxod ha akarod nézni.

(#22783) denes242 válasza bigdigit (#22781) üzenetére


denes242
aktív tag

szerintem ez kevesbe durva mint az 5:5 pulldown erthetetlen hianya a philipsben :)

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#22784) SirVigh válasza bigdigit (#22782) üzenetére


SirVigh
tag

bocs, nem írtam le a szituációt...

Két TV-nk van: egy LG LCD, meg egy Samsung CRT.
Az LG-ben van a DVB-T tuner, a Samsungban "hagyományos" analóg tuner.
Még nincs digitális előfizetésem, s mielőtt ilyet aláírnék utánanézek mit és hogyan kell/lehet csinálni. A lényeg: úgy tudom by default egy STB-t adnak, az menne a Samsung elé. S akkor havonta durván egy ezrest meg lehetne spórolni azzal, ha az LG LCD-ben lévő tunert tudnám használni...
Remélem így más fényben van a kérdésem. :))

Mindenki másképp csinálja...

(#22785) a000 válasza flash- (#22778) üzenetére


a000
őstag

ez mi ez az S-es széria? ez engem is érdekelne, mert most vennénk Le40A656-os tv-t.
ez az automata képarány dolog hiánya nagyon zavaró?

(#22786) peti85 válasza SirVigh (#22784) üzenetére


peti85
senior tag

Ha jól értem UPC-t akarsz nézni mindkét TV-n. Ehhez a DVB-T tunerral semmire sem mész! Ahhoz DVB-C tuner kéne, meg egy CI kártya, amiért ugyan annyit kérne szerintem a UPC, mint a boxért.

A DVB-T tuner a földfelszíni TV-adást fogja, magyarul azt, amit tetőantennával be lehet fogni.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#22787) bwoay válasza flash- (#22778) üzenetére


bwoay
nagyúr

miután nekem van A (mint AU Optronics)
és van S (mint Saját :D) paneles SamKungom is,
hajlamos vagyok ha nem is városi legenda,
de túlmisztifikált jelenség szintre alacsonyítani a kérdést,
miután mindkét TV képe kiváló,
és az alapvető eltérésből (egyik matt, másik fényes) adódó különbséget leszámítva
nemigen tudnám előnyben részesíteni egyiket sem képminőség terén.

kívülről egyébként úgy lehet észrevenni, hogy a TV hátulján
a műszaki adatokat horozó címkén megtalálható a betűjelzés.
viszont vannak adott méretek (konkrétan a 37"),
amiben ha akarsz sem tudsz SamKung panelest venni,
ekkorát ugyanis nem gyártanak, más beszállítótól szerzik.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22788) bwoay válasza denes242 (#22777) üzenetére


bwoay
nagyúr

az még hagyján, de a minden kételyt szétoszlató HSZ-edet
még le is reagálta

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22789) bigdigit válasza denes242 (#22783) üzenetére


bigdigit
addikt

ezt csak azért írod mert nem láttál még philipsen 24p-és anyagot.ha látnád más lenne a véleményed.
épp fentebb taglaltam miért nincs benne 24p.
összeségében meg jóval több van benne ilyen téren mint bármelyik másikban.
és,hogy miért is:

jön a 24p-és jel.elindul a 3:2 pulldown ami igye 60hz.ha nem tetszik az eredmény ráteszi a fószer a HD natural motiont ami samunál is kell a röcögés mentességhez. a samu itt kifogyott a szuflából meg a sony is.
ellenben a philipsnél még be sem kapcsoltuk a 100hz-et:)mert a HD natural motion és a 100hz két külön dolog és külön kapcsolható be is.
legrosszabb esetben is a végeredmény ugyanaz de szerintem több:)

(#22790) bigdigit válasza bwoay (#22787) üzenetére


bigdigit
addikt

egyetértek veled az AUO panel semmivel sem rosszabb a többinél.

(#22791) anrab válasza peti85 (#22786) üzenetére


anrab
addikt

a ci kártyának semmi köze a tunerhez + setap boxhoz mert az a fogható adókon belüli külön kódolt adásokhoz van. pl. sex csatorna amire külön elő kell fizetni.

(#22792) kugyu21 válasza hhf (#22742) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ha az eldöntött tény, hogy te csak kábelről fogsz tv-zni, akkor alapvetően nem kell semmilyen tuner a tv-dbe, mert a szolgáltató ugyis adja az ő kódolását értő stb-t.
Az ugyan valahol elhangzott, hogy a tv-be épített tuner jobb minőséget ad/adott/adhat (?), mint a külső stb, de ha az egy fizetős kábeltv (általában azok) akkor ahhoz a tv tunerjébe a fizetős kártyát is bele kellene dugni. Na erről viszont még senki nem írt, hogy a kábelszolgáltatótól sikerült nem stb-t, csak kártyát kapnia, azt bele tudta dugni a tv-jébe, és működött is. (Legalábbis eddig nem hallottunk/hallottam róla)
Ezért a kábeltv-hez a mai állás szerint legegyszerübb az stb, és akkor a tv-be nem kell semmilyen tuner.
A DBV-T a szoba/tetőantennával szabadon fogható adások vételéhez kell, de jelenleg az is inkább nincs, mint van. Amit más fórumon arról olvasni lehet - egy botrány.

(#22793) anrab válasza bigdigit (#22789) üzenetére


anrab
addikt

végig olvastam a pixel plus 3 HD natural motion és szerintem nincs is mit taglalni ezt a 24p-t. főleg ha még a perfect sorozat.

(#22794) bwoay válasza bigdigit (#22789) üzenetére


bwoay
nagyúr

na ok, de az a 100 Hz, amit a LED-es EISA díjas Phülöpsznél láttam,
az nagyon rossz volt, pont olyan,
mint amikor SamKungon feltekerem maxra és szédülök.
de gondolom a gyakorlatban nincs is rá semmi szükség,
az meg nem derült ki, hogy állítható-e több fokozatban (szerintem nem).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22795) evitiguF válasza bigdigit (#22781) üzenetére


evitiguF
senior tag

Az automatikus képarányfelismerés viszont néha szerintem eléggé zavaró!
Reklámok alatt csak úgy ugrál a kép kisebbről nagyobbra, mert próbálja megtartani azokat a beállításokat, amiket én adtam neki. (képfelület automatikus kitöltése)
illetve jópárszor előfordult már az is, hogy felül ugyan eltűntette a fekete sávot, alul viszont belelógott a fekete sávba a sárga karika, és azt hagyta úgy. Ez elég fura, ilyenkor mindig felül kell írni az automata beállítását, és ki kell választani, hogy akkor milyen formában is szeretném az adást nézni. Ekkor meg már ugyanott vagy, mint a samsunggal...
Szóval Philipsnél legalább van ilyen, de még van mit javítani a felismerésén.

(#22796) evitiguF válasza bwoay (#22794) üzenetére


evitiguF
senior tag

Nem állítható, vagy be van kapcsolva vagy nem. Én egyébként nem látok semmi különbséget bekapcsolt is kikapcsolt állapotnál.
Igaz szinte non-stop monitorként használom, ilyenkor meg nincs 100Hz.
Tehát én csak tv adásnál venném észre, ha lenne valami jelentősége, 24p-s anyagot meg gépről adok neki. Ott elvileg meg a codecek elintézik a dolgot, de javítsatok, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#22797) bwoay válasza evitiguF (#22795) üzenetére


bwoay
nagyúr

vagy csak simán ki kell kapcsolni

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22798) anrab válasza kugyu21 (#22792) üzenetére


anrab
addikt

szerintem meg mindegy a digitális jelnek hogy a tv tuner v. a stb. jeleníti meg a képernyőn.

(#22799) Csabcy


Csabcy
tag

Hali!

Az EW-ben lesz Philips 32PFL3403D 100-ért, ez milyen kategóriát képvisel, sima UPC műholdas nézéséhez kellene. Esetleg mit hasonló kategóriában?

Köszi:

Cs

(#22800) denes242 válasza bigdigit (#22789) üzenetére


denes242
aktív tag

igen, csak - mint mar leirtuk ezerszer - a HD natural motion es barataitol elveszik a mozi feeling, es atevszi a helyet a kezikamera feeling. ez sokakat zavar (engem speciel annyira nem, mert kezd tetszeni a 100Hz allandoan low-ban).

szerk: amugy lehet, hogy a philipsen kulon kapcsolhato a hdnm es a 100 Hz, a samsungon viszont tobb lepcsoben allithato a 100 Hz - szoval ebben a kerdesben nem mondanam, hogy proig alazta a philips a samsungot :)

[ Szerkesztve ]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.