Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22051) Capella válasza asadasad22 (#22047) üzenetére


Capella
senior tag

A hanggal én is küszködöm ATI kártyával.
Azzal a különbséggel, hogy nem a klasszikus se kép, se hang, nem is a nálad tapasztalt vagy kép vagy hang, hanem a csak kép változat van. :U
Írtam is egy postot a Radeon HD 4870X2 topicba, de egyelőre nem reagált még senki.
Talán ez pörgősebb, belinkelem ide is.
Nincs hang Asus 3650 DVI-HDMI csatlakozással

Neked nVidia kártyád van, annál egy kábellel kell összekötni a hangkártyát a videokártyával, és úgy mondják, lesz hang is HDMI-n.

Én különösebb problémát nem találtam, bár túl sokat nem ment a W4500 számítógépről. A kényelmen túl monitornak jobb és élesebb képe van, mint ugyanannak nagyban a tévén. Leginkább a betűk ekkora méretben már nem élesek nekem, inkább homályosak. Igaz 2 méterről is lehetne nézni. Persze egy HD filmet tolva nincs ilyen probléma.
Én éppen úgy emlékszem, mintha Game módban is lehetett volna Motionflow, de nem biztos. Nem szórakoztam ezzel. Lehet hogy csak az Options gombra feldobta azt is, és nem néztem, hogy kikapcsolt-e.
Logikus lenne, ha tévedek, és rosszul emlékszem, mert a mérés szerint Game módban 0 vagy max. 10 msec az input lag, ami Motionflow esetén ennyi nem lehet. Ettől még esetleg be lehetne kapcsolni valamelyik fokozatát..
A Színház (Theatre) módot is be tudod kapcsolni a távirányítóval Game mód mellett is. Monitorként talán nem annyira túl élénkek, sőt már kicsit erőltetettek a színek. Filmnél persze más, meg kinek hogy.

(#22052) Capella válasza radi8tor (#22048) üzenetére


Capella
senior tag

"Viszi amúgy a TV HDMI-n keresztül a 1920x1080-at? Hány Hz frissítéssel tudja?
Fura, de a használatijában csak 1280x1024 60 Hz a HDMI PC bemenet max felbontása."

Ezt már valószínűleg többször is kitárgyaltuk, de nem egyszerű az egész topicot átnyálazni. ;)
A Sony PC üzemmódnak az analóg D-sub csatlakozást tartja. Ennek valóban 1280x1024 / 60 Hz vagy 1360 x 768 / 60 Hz a maximuma náluk, amit kezelnek.
Digitális HDMI bemenetről viszont 1080p-ként, 1920 x 1080 / 60Hz-ként fogadja automatikusan wide képenyőbeállítással.
Utána megnézheted, mire lehet még beállítani a számítógépen.

(#22053) asadasad22 válasza Capella (#22051) üzenetére


asadasad22
őstag

nodemost a dvi-ből hogy csikarna ki nekem hangot ez a dolog? tudtommal olyat csak a hdmi visz át, de a videókarinak csak dvi kimenete van.. nekem tökéletesen megfelelne az, ahogy a többi gépeken működik a dolog: az audiót külön bekötöm. szerintem ha homályosnak mondod a betüket, valamilyen beállítás még nem jó nálad, ugyanolyan tűélesnek kell lennie, mint gépen, csak nagyobban, hogyha natívban kinyomja amit kap, asszem set-up menüponton belül lehetett ezt valahol beállítani, alapból eléggé homályos szar volt nálam is. a theatre módnál csak annyi változást vettem észre, hogy az anélkül élénk színek kevésbé lesznek élénkek, ami nem túl szimpatikus..

[ Szerkesztve ]

(#22054) Capella válasza asadasad22 (#22053) üzenetére


Capella
senior tag

Nem nagyon figyeltem az nVidiára, de valami olyan, hogy van egy kábel, amivel összekötöd a hangkártyát a videokártyával, és a DVI kimentről egy DVI-HDMI átalakítóval és egy HDMI kábellel átküldöd a tévére képestől, hangostól.
Így kellene működnie, mert másképp minek összekötni a videokártyát a hangkártyával, akkor mehetne a hangkimenetről külön kábellel.
Azt írták, hogy az nVidia is leküzdötte ezt a hang kérdést, csak nem külön hangchippel, mint az ATI, ami jobbnak tűnik, hanem ezzel a kábeles módszerrel.

A betűket én a nagyobb méretre fogtam eddig, igaz a ClearType is be volt kapcsolva, ami keni. Monitornál nekem kell.
Nem akartam nagyon állítgatni semmit, a színek így túl élénkek a monitorhoz képest. Inkább a hanggal küszködtem, és még mindig ez van. :W
A gép úgyis csak akkor lenne rádugva a tévére, ha valami rippelt filmet néznék valamikor. Ha lesz már hang is. :DDD

(#22055) anrab válasza Capella (#22054) üzenetére


anrab
addikt

DVI kimeneten csak kép fog átmenni. a hangot mini jack-kal kell átvinni. a net-nek pedig tű élesnek kell lennie HDMI-vel, mint a monitornál. 1920x1080/60Hz.

[ Szerkesztve ]

(#22056) anrab válasza anrab (#22055) üzenetére


anrab
addikt

ha a videókarin lenne hdmi kimenet akkor lenne kép is és hang is. ati-nak van 1-2 ilyen de általában dvi kimenetesek a karik és sajnos így két kábel kell.

(#22057) radi8tor válasza anrab (#22056) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem ATI (ASUS) EAH4350 van. Csak ajánlani tudom. Natív HDMI, VGA és DVI-I.

⭐ Stella

(#22058) anrab válasza radi8tor (#22057) üzenetére


anrab
addikt

nekem is jól jönne egy ilyen silenc-be.

(#22059) Capella válasza anrab (#22058) üzenetére


Capella
senior tag

Ez éppen pont silent kivitel. Asus EAH4350 SILENT/DI/512MD2 :)

Viszont ezt is írták:

"...but the 4350 has fewer stream processors than the 3650 (80 vs 120) - this might limit the HD de-interlacing capability (which uses the stream processors)" :F

Lehet, hogy nem ártana magasabb számozású a 4-es sorozatból. Az Asusnál azok már ventillátorosak, de talán más gyártó.
Azt meg most nem tudom még, ki tudja HDMI 1.3-at tudnak-e, vagy melyik.

[ Szerkesztve ]

(#22060) Motaba78 válasza hdmi (#22030) üzenetére


Motaba78
őstag

olvasd el lécci, hogy mit is irtam. :P

nem szeretem magamat idézni, de megteszem:

"ez csak a sima tető, szobai antennára vonazkozik", tehát ha valaki, mint pl én is szolgáltatótól kap setboxot, akkor még csak értelme sincs a tvben lévő tunernek.
Csak akkor van értelme az mpeg4 tunernak, ha nem használ setboxot.

(#22061) anrab válasza Capella (#22059) üzenetére


anrab
addikt

:) nagyon olcsó. 64bit, ddr2 sajnos

[ Szerkesztve ]

(#22062) Capella válasza Motaba78 (#22060) üzenetére


Capella
senior tag

Ebben nincs igazad, ugye tudod. Vagy attól függ, hol laksz.
Az addig rendben, hogy STB-n jön a digi adás. Azt nem árultad még el, hogy SD-e a digi, vagy HD.
Azonban már nem kell sokat aludni, hogy 5 adóval (vagy 6?) elinduljon az ingyenes MPEG4 DVB-T adás, ami jobb minőségű lesz, mint amit az STB-n fogsz. Hacsak nem HD-d van, valószínűleg jó borsos pénzért, külön bérelt vagy kifizetett HD STB-ért. Esetleg még szerencsésebb vagy és ingyen tudsz egy ideig HD IPTV-t venni VDSL-en.
Semmi nem tart vissza attól, hogy egy szobaantennát rádugj a tévédre, és jobb, akár HD minőségben vedd azt a néhány adást - ingyen. TV2, RTL Klub is.
A Duna Autonomia az csak SD lesz, de saját tapasztalatból mondom, hogy az eddig SD-ként 1080i-re felkonvertált adások is jobbak voltak, mint SD STB-ről.
Lehet, hogy ez neked smafu, vagy kevés, de ne mondd, hogy hülyeség, vagy nem létezik.
Tehát gyakorlatilag én is szinte csak a természetfilm csatornák miatt fogok továbbra is előfizetni valamelyik digi csomagra.
A távirányítóval meg simán váltok a földi sugárzású digire, vagy az STB-re, ahogy tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#22063) bwoay válasza Scoobyka (#22046) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor egyikre a 20-ast, másikra a 19-est rakom :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22064) Scoobyka válasza bwoay (#22063) üzenetére


Scoobyka
addikt

jaja probálgasd te is....épp privben beszéltem egy új 656os tulajjal és neki már alapból a 20as van feltéve.

[ Szerkesztve ]

(#22065) radi8tor válasza Capella (#22059) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi baj nincs a 80 stream processor-al. Viszi a 1080p filmeket mint forró kés a vajat. Teljesen leveszi a terhelést a CPU-ról és 4% proci terheléssel játsza a filmeket 20W-os fogyasztás mellett! A kártya fogyaszt ennyit full terhelésnél.

⭐ Stella

(#22066) radi8tor válasza anrab (#22061) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne játékra akarjatok egy ilyen HDMI kimenetes kártyát használni. Ezt direkt HTPC-be gyártották. (még a dobozán is ez van)

⭐ Stella

(#22067) hdmi válasza Motaba78 (#22060) üzenetére


hdmi
tag

Szia, az eredeti kérdés így hangzott: ” Megtudná mondani valaki hogy mi a különbség ezen Samsungok közt:LE 40A536, 551és 557. mert én nem tudok rájönni.”

Erre volt a válaszom: ” Az 53x és 55x között: kicsit gyengébb panel, elektronika van az 53x-ben. Az 551 és 557 között pedig az 551-ben nincs DVB-T tuner (Mpeg2-es), az 557-ben meg van. De az Mpeg2-es tuner viszont nálunk semmire nem jó, mert dec. 1-től indul nálunk az Mpeg4”

Tehát ebből számomra az következik, hogy bőven elég megvenni a DVB-T tuner nélküli A551-es modellt, mert az mpeg-2es DVB-T-vel nem megy semmire, fölösleges plusz pénzt kiadni érte. Egyszóval nem mondtam neki, hogy vegyen MPEG-4-es TV-t, csak azt, hogy dec. 1-től nálunk MPEG-4 lesz. Ne haragudj, de továbbra se értem, hogy mibe tájékoztattam félre.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#22068) anrab válasza radi8tor (#22066) üzenetére


anrab
addikt

nagyjából melyik nv. kategória lehet? én nem játszom csak ritkán.

(#22069) Capella válasza radi8tor (#22065) üzenetére


Capella
senior tag

:C Akkor jó. Valamennyire sejtettem, hogy inkább vaklárma, vagy okoskodás lesz. Ezért jó a tényleges tapasztalat.
Az is jó, hogy rendesen visszaszabályoz a kártya, ha kell. Nemrég a Prohardveren írtak olyat, hogy a 4830 ebben a visszaszabályzásban jobb, mint a 4870.
Nekem a 3D és fps sebesség nem játszik különösebben. No meg az is fontos, hogy silent legyen, ventillátor nélkül.

Csak már egy éven belül dobjak ki 2 videokártyát azért, mert éppen valamit nem tud. :F :W :W :W
A 2400 nem bírta a nagy felbontásokat, a 3650 meg a hangnál makacskodik. :O
Lehet hogy jövőre lecserélem, ha nem lesz más megoldás.

(#22070) Capella válasza radi8tor (#22066) üzenetére


Capella
senior tag

Ha nagyobb grafikus teljesítmény is kell, az Asus további kártyái (4550, 4650, 4670, 4850, 4870, 4870x2) is tartalmaznak natív HDMI kimenetet. Így el lehet felejteni a DVI-HDMI átalakítót.
Csak sajnos ezek a kártyák már mind ventillátorosak. :O
Más gyártók csináltak silent kártyát a magasabb kategóriában is, de azt hiszem, ott meg natív HDMI kimenet nem lesz. :(

Egyes kártyákra a top környékén az Asus külön kihangsúlyozottan HDMI 1.3-at jelzett, míg a többinél csak sima natív HDMI-t. Lip Syncnél lehet érdekes, ha tényleg van a kártyák közt különbség ebben.

(#22071) radi8tor válasza Capella (#22070) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi az a Lip Sync?

Én úgy olvastam, hogy a HDMI 1.3 még nincs kihasználva.

⭐ Stella

(#22072) bigdigit válasza radi8tor (#22071) üzenetére


bigdigit
addikt

pont a tv-éknél van kihasználva.:)

(#22073) radi8tor válasza anrab (#22068) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azon vagyok, hogy 3D mark 2006-al leteszteljem a rendszert, de valamiért már vagy 10 perce tölt a program és nem nagyon akar elindulni. Lehet hogy felteszek valami újabbat vagy régebbit.

⭐ Stella

(#22074) radi8tor válasza bigdigit (#22072) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De az valami nagyobb sávszélesség meg ilyenek, nem?

⭐ Stella

(#22075) Capella válasza radi8tor (#22073) üzenetére


Capella
senior tag

Azt azért tényleg nem ártana tudni, mit tud 3D-ben a 4530 a 3650-hez képest.

Vistán a 3DMark Vantage v1.01 is megy. Természetesen a 3DMark06 v1.10 is.

A Vista élményindexei milyenek a 4530-ra?

[ Szerkesztve ]

(#22076) radi8tor válasza Capella (#22075) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt mondja a Vista rá:

[link]

Azt a másik 3D mark-ot majd felteszem később, most el kell mennem itthonról.

⭐ Stella

(#22077) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Üdv Mindenkinek!
A problémám a következő: adott egy Panasonic TX-32LE8P LCD tv, amin időközönként kb 1 percre elmegy a hang. Ez van, hogy naponta egyszer, vagy hetente történik. Leginkább Tv adásnál(UPC) Ha elmegy a hang akkor a másik tv-n ugyanazon a csatornán van hang, tehát nem adáshiba! Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném :K

(#22078) OldRepo


OldRepo
csendes tag

sziasztok!tegnap vettem a gazdaságosban egy 32"-os toshiba av500p lcd-t.kellemesen csalódtam benne,szép kép,digi-tv-n is,xbox360 kép szuper attól csak az ára volt jobb :79990 ft....
akinek nincsenek extra igényei annak sztem kiváló vétel....

(#22079) bigdigit válasza radi8tor (#22074) üzenetére


bigdigit
addikt

pl a hdmi 1.3 tette lehetővé a kép és a hang szinkronba tartását.így az eszközök kommunikálnak egymással.ez a lip sync.

(#22080) DigitXT válasza radi8tor (#22073) üzenetére


DigitXT
félisten

Tegyél fel hozzá hotfixet, mert nem tölt az, csak a VGA-t nem ismeri fel.
(Ez a probléma a 2003-at és a 2005-öt os érinti, ha azokat is néznéd...)

(#22081) Hypo


Hypo
csendes tag

Hali, adott egy samsung LE32A656A lcd tv, sima vga keresztul gyonyoru kep, viszont vettem melle egy dvi hdmi kabelt a vga-m 8800gt dvi bedug a tv nel azt irtak hdmi 2 be kell bedugni a pct, bedugtam de nem talalja a jelet, vga val siman full hd felbontasban megy de hdmi vel nem, mi lehet gond? lehet a dvi hdmi kabel a ludas? a kartyahoz dtak egz dvi hdmi csatlakozot gondoltam veszek egy sima hdmi kabelt es ugy dugom ossze

(#22082) Capella válasza radi8tor (#22076) üzenetére


Capella
senior tag

:U Ez azért kicsit gáz, mert rosszabb adatokat ad, mint az Asus HD3650-re.
Itt Aero 5,9, a 3D pedig 5,4, igaz a proci is jobb. Nem tudom ennél a tesztnél számít-e.
Vista élményindex - Asus HD3650
Ettől még HTPC-be tényleg jó lehet a 4350, meg akinek nem kell a 3D egyáltalán.

Úgy van, ahogy DigitXT írta, a 3Dmark 6-hoz kell a patch, vagy egyből az összefésült installert kell feltenni. 3DMark 06 1.1.0 - October 07 Installer

[ Szerkesztve ]

(#22083) Hobow


Hobow
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget,h melyik lenne a jobb TV ( DVD, DivX stb... ) és PC használatra.

Philips 32PFL3403
Samsung LE32A330J1
LG 32LG2000

Előre is köszi a válaszokat.

(#22084) egons


egons
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem, a nemsokára induló magyar MEPG4 digitális sugárzás vételére alkalmas MPEG4 tuneres LCD TV tapasztalatokat, szeretném összegyűjteni. Ki milyen TV-t ajánl erre?

Van 4 TV amit kinéztem. Mik erről a tapasztalatok?

LG 42LG5500
LG 42LG6000 Scarlet - Erről tudja valaki hogy MPEG4-e?
PHILIPS 42PFL7403D
SONY 40W4000

(#22085) asadasad22 válasza egons (#22084) üzenetére


asadasad22
őstag

egyébként mikor indul ilyen sugárzás? minden további nélkül fogni fogja majd a W4500-am, vagy kell hozzá valamilyen külső cucc?

(#22086) Alex91 válasza Hobow (#22083) üzenetére


Alex91
félisten

Barmelyik...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22087) bigdigit válasza egons (#22084) üzenetére


bigdigit
addikt

PHILIPS 42PFL7403D ez nem mpeg4-es
42PFL7603H viszont igen.

(#22088) bigdigit válasza asadasad22 (#22085) üzenetére


bigdigit
addikt

hétfőn indul elvileg.

(#22089) bigdigit válasza egons (#22084) üzenetére


bigdigit
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

(#22090) Scoobyka


Scoobyka
addikt

másnak is akadoznak,recegnek műsorok? (UPC kábeltv) Viasat 3,MTV,TV2-n egy-két reklám.....megnéztem hagyományos crt tvn is és ott is látszik........benyomtam a 100hzet...így azért sokkal jobb....de mi van a upc adással vagy ez csak nálam van?

(#22091) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Max mekkora TV-n mutat jól egy 480p (640x480) minőségű film? :F
Ill gyári DVD felbontás az mekkora?

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#22092) wassermann válasza Stalker-2572 (#22091) üzenetére


wassermann
addikt

1.
32" - 37" (attól függ mennyire igényesen van tömörítve)

2.
576*720 (PAL DVD) vagy 576*768 (PC - square pixel)

[ Szerkesztve ]

(#22093) stinkydiver


stinkydiver
csendes tag

Van egy 32LG3000-em. Nincs tapasztalatom más LCD TV-vel, de sok dolog nem tetszik benne. Analog tv-ről egyszerűen nem tudok jó képet beállítani, nem tetszenek a színek. HDMI-ről (3 is van rajta) viszont gyönyörű. Gagyi tv kártyával pc-ről sokkal kellemesebb a kép. HD film, divx tetszik. A távirányító, menu rendszer kifejezetten xar, következetlen, elcseszett. Jó, hogy a távirányító más eszközt is képes vezérelni, be is tanítottam a mythtv-nek. Az alapbeállítás szerinti eszkönél sajnos nem él minden gomb, úgyhogy majd próbálkozok más beállítással. KIváncsi lennék mások tapasztalataira, esetleg milyen háttérfény, fényerősség stb. beállításokat használtok analog tv-hez. A HDMI-ről könnyű beállítani a www.burosch.de -ről letöltött jpg képekkel.
Az 1360x768 -as képet átméretezi 1366x768 -ra, ami zavaró. Valaki írta, hogy neki a samsung tesz 3-3 fekete pixelt a szélére, az sokkal jobb megoldásnak tűnik. Én csináltam a vistában 1366x768-as felbontást, úgy pixelhelyes a kép, de nem ez a szabványos.

(#22094) Stalker-2572 válasza wassermann (#22092) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ez most lehet hülye kérdés, de minek van ennél nagyobb felbontása a TV-knek? Blue ray-es lemezeket úgysem vesz szinte senki. :F

All Black...

(#22095) DigitXT válasza Stalker-2572 (#22094) üzenetére


DigitXT
félisten

Vannak/lesznek HD TV adások is.:U
Szerk: ja igen! Hülye kérdés volt.:))
Szerk2: amúgy én monitornak is gondlokozom FullHD
TV-n, oda meg alapból jó, ha nem 640x480.:DDD Azért az
már régen sem volt menő, min. 1024x768, ha használni
akarod a gépet. Persze anno meg az ment, hogy minek
1024-ben játszni? Hiszen bőven jó 640x480-ban is. Ami
persze érthető volt, mert a 320x240 után. (Rég volt...:D)

[ Szerkesztve ]

(#22096) Stalker-2572 válasza DigitXT (#22095) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nem nézek kábeles TV adást és a gép sincs rákötve :C
Nekem olyan TV kéne, ami csak mozizásra kell... ötlet? :U

All Black...

(#22097) DigitXT válasza Stalker-2572 (#22096) üzenetére


DigitXT
félisten

Miről akarod meghajtani? DVD lejátszó? Akkor vegyél egy HD ready-t, és sanyi.:)
(Amúgy ha rákötsz gépet, akkor látszik igazán, hogy még egy HD ready is fasza.)

Szerk: amúgy mozizás esetén kevéssé valószínű, hogy 640x480-as filmet néznél, már csak a képarány miatt se, szóval gondolom szélesvásznúban érdemes gondolkodni, ami még mindig nem olyan széles ugyan, mint az átlag mozifilmek, de azért elfogadható kompromisszum. 16:9-ben meg ugye választhatsz, hogy HD Ready, vagy Full HD. (1366x768, vagy 1920x1080). Utóbbi valóban csak nagyfelbontású tartalmak megtekintése esetén érdekes (én mondjuk ilyennek tartom a monitornak való használatot is:D). Szerk2: azért az sem mindegy, hogy milyen messziről nézed (a méretválasztás szempontjából se).:R

[ Szerkesztve ]

(#22098) Scoobyka válasza Stalker-2572 (#22096) üzenetére


Scoobyka
addikt

erre való a plazma........kisfelbontású jelet az jobban meg tud jeleníteni......

(#22099) Stalker-2572 válasza DigitXT (#22097) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Mire kell a HD ready, ha a DVD film sincs olyan felbontású? Bocs tényleg nem értek hozzá... :F
amúgy mozizás esetén kevéssé valószínű, hogy 640x480-as filmet néznél
iPhone :C

All Black...

(#22100) wassermann válasza Scoobyka (#22098) üzenetére


wassermann
addikt

Viszont a plazma TV paneljébe könnyebben beleéghet a csatorna logó és a korhatár karika! : (((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.