Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29801) Csabroncka válasza pit stop (#29800) üzenetére


Csabroncka
addikt

Igen, arra nem valóban 1mill felett :R

"in medias res"

(#29802) attila199207


attila199207
tag

Önerőből kifizettük a házon lévő hitelt, széljegyen van már a tullapon a jelzálog jog törlése. Kapunk értesítést, ha a földhivatal feldolgozta a dolgot? Sajnos csak 2x lehet díjmentesen letölteni a tullapot/ személy, már a család egyes tagjai töltik le, most tartunk 2 hétnél. Most minden munkanap végén letöltjük. Nem sok a 3.000 Ft, de ha 10-15x kell teltölteni, akkor már tetemes összeg.

(#29803) Vision válasza attila199207 (#29802) üzenetére


Vision
veterán

Fel lehet iratkozni a földhivatalnál értesítésre, pár ezer forintba kerül. Nekünk az ügyvédünk alapból megcsinálta, és rögtön értesített, amikor megtörtént a bejegyzés: https://www.foldhivatal.hu/content/view/87/124/

Naponta ne töltögessétek a tullapot, felesleges.

(#29804) rwin5


rwin5
őstag

Ennek a lakásfelújítós programnak van valahol topikja? Gondolkozunk, hogy a nagy kertes házunkba belevágunk felújítás téren, de teljesen világtalanok vagyunk árakat tekintve. Egyik cikkben azt írják, hogy kb. 3,5 millió ft most egy kertes ház teljes nyílászáróinak a cseréje.
Mennyi lehet akkor egy 150 nm körüli ház külső hőszigetelése? A megfelelő szaki megtalálása talán a legnagyobb fejtörés. A múltkor volt szerencsém tetőfedő brigádhoz, azok is össze-vissza variáltak árat tekintve, végül elváltunk egymástól még a munka megkezdése előtt. Aztán rám telefonáltak, hogy engedünk pár százezret, csak hadd jöjjenek'.. mondom kösz nem

(#29805) hurenzon válasza rwin5 (#29804) üzenetére


hurenzon
senior tag

Kb 2 millió a munkadíj , plusz anyag .
1-1,5 hónap időben .

(#29806) rwin5 válasza hurenzon (#29805) üzenetére


rwin5
őstag

Köszi, közben matekoztam én is, hogy vagy ez / vagy az legyen. Lehet inkább a kazáncsere mellett döntünk a fűtéskorszerűsítés végett. De pár ismerősöm áttért arra, hogy klímával fűt, nem tudom, hogy érdemes-e így beleölni a gázalapú rendszerbe milliókat (csak a kazán 1-1,5 milla).
Mindenesetre pályázni fogunk rá, aztán elválik, hogy egyáltalán bejutunk-e abba a rétegbe akik majd "nyernek".

[ Szerkesztve ]

(#29807) sakal83 válasza rwin5 (#29806) üzenetére


sakal83
addikt

Naszoval :)

1. Egy ekkora haz szigetelese kb 4-6m ft. Fodemszigeteles erosen ajanlott.
2. A kazan nem 1-1.5m. Boven jo egy egyszeru Bosch vagy Remeha. A klimas futest felejtsd el, egy hatekony hoszivattyus rendszer meg nagyon nem olcso. A gaz arertekben a legjobb jelenleg.
3. A nyilaszaro csere pedig kb jo ar amit irtak, de onnantol csillagos eg.

Egy ekkora haznal egy futes, szigeteles/ablakcsere. Kb 12mos mutatvany minimum

[ Szerkesztve ]

(#29808) rwin5 válasza sakal83 (#29807) üzenetére


rwin5
őstag

Köszi, ennek a kazán témának örülök, ha tényleg meg lehet olcsóbban úszni. Újabb kérdéseket szült az iromány, de nem akarok offolni tovább. Közben látom, hogy van topikja is [link]

(#29809) sakal83 válasza rwin5 (#29808) üzenetére


sakal83
addikt

Egy remeha tzerra 35c boven jo oda.

(#29810) hurenzon válasza rwin5 (#29806) üzenetére


hurenzon
senior tag

Szerintem nem komfortos klímával fűteni , nagyon száraz lesz tőle a levegő .

(#29811) JoinR válasza hurenzon (#29810) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha télen száraz a levegő, annak a klímához nem sok köze lesz. Csak hűtés módban szárítja a levegőt.

(#29812) Vision válasza rwin5 (#29804) üzenetére


Vision
veterán

Mekkora a falfelület? Azt szorozd meg kb. 10-12 ezerrel, ennyi lesz a munkadíj. Az anyag még 5-6 ezer / nm.

Ha teljes nyílászárócserét tervezel, akkor nem nagyon úszod már meg a szellőztető rendszert sem. Ezt is érdemes bekalkulálni.

[ Szerkesztve ]

(#29813) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Jártas valaki a végrehajtók által árverezett ingatlanok világában?

Találtam egy kertes házat, a szomszédok szerint úgy 5 éve üresen áll, a gaz is benőtte az egész telket.

Ilyen esetben körbenézhetek a portán/házban? Vagy ha nem, kinek az engedélyét kell kérnem? Információim szerint a tulaj külföldön tartózkodik.

(#29814) rwin5 válasza bear_ (#29813) üzenetére


rwin5
őstag

Szerintem a magánterület az ugyanúgy érvényes marad, szóval elvileg nem.
Az más tészta, hogy szerintem a kutya se fog megszólni, ha bemész, max jössz valami rögtönzött dumával, ha valaki kérdőre fog.
Rosszabb esetben belelépsz egy medvecsapdába, amit az illetéktelenek miatt raktak ki ;]
#29812Tapsi: köszi, amúgy nem volna vészes, - de mi pénztárcánkat szabva ezt bölcsebb nem meglépni. Prioritásban vannak előrébb dolgok, de így legalább nem filozofálok a külső hőszigen.

sakal83: beszéltem ma telefonon ismerősömmel, ő is megerősítette ezt a kazán dolgot árban. Ő 1 milliót saccolt kazán + anyagra (meg még gondolkozok, hogy hőleadókat - radiátorokat is kéne, azt én 500k-ra saccoltam), mellé jön a munkadíj, az annyira nem lenne így vészes (már nyilván a támogatással megtoldva). Kéménybélés megint pár százezer ft, viszont jó hír, hogy már arra is találtam megbízható szakit.
Köszi mindenkinek a gyors segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#29815) axioma válasza bear_ (#29813) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az mbvk-s feltetelekkel mar tisztaban vagy? A legfontosabbak:
- lakashitellel nem megvasarolhato
- licit van, mar elore le kell tenni 10%-ot [ha nem nyersz, par nap mulva utalasi dijukkal csokkentve visszautaljak], licitnyeres kotelez v bukod a befizetest, hatarido 15 nap asszem amire valami 1 ho hosszabbitas kervenyezheto
- a tulaj megtamadhatja, illetve a birtokba adasra nincs semmi idogarancia [aka'r 2 ev ha hivatalosan laknak benne es bejon 1-2 kilakoltatasi moratorium] - igaz a tobbit addig ki se kell fizetni
- a nyertese a kozuzemi tartozas

ja es ugye sok a nem 1/1 tulajdon

kieg. ingatlan.com-on talalhato arvereses ajanlatok annyit csinalnak h helyetted licitalnak, mbvk nem egy szuper oldal [vissza gombra vigyazz ha nem akarsz ujrakezdeni], a tobbi ugyanaz - inkabb te csinald [elotte 6ezerert be kell jelentkezni h licitalhass, ne hagyd az utolso pillanatra kell 2 nap talan]

[ Szerkesztve ]

(#29816) bear_ válasza axioma (#29815) üzenetére


bear_
aktív tag

mbvk-n hirdetik a végrehajtók, nem az ingatlan.com-on látam.

"- lakashitellel nem megvasarolhato"
Ez mit akarna jelenteni? Nekem nincs lakáshitelem, az árverezett ingatlanhoz nekem meg semmi közöm, sokat épp azért árvereznek mert nem fizették a hitelt.
szerk.: mármint lakáshitelre, így világos. Nem akarok hitelt felvenni rá, rendelkezem a szükséges tőkével.

"- a tulaj megtamadhatja, illetve a birtokba adasra nincs semmi idogarancia [aka'r 2 ev ha hivatalosan laknak benne es bejon 1-2 kilakoltatasi moratorium] - igaz a tobbit addig ki se kell fizetni"
Ezt sem igazán értem hogyan tudná megtámadni. Ha nincs kilakoltatási moratórium és megnyertem az ingatlant 1/1 tulajdonarányban akkor az enyém az ingatlan, onnantól kezdve pedig majd intézkedik a rendőrség, ha szükséges. Jelen esetben az ingatlan üresen áll évek óta, így ez a probléma nem fog fent állni.

"- a nyertese a kozuzemi tartozas"

Tudomásom szerint minden teher törlődik árverés után az ingatlanról.

A többiről tudok, van olyan ismerős aki már vett így lakást.

Egyébként 2x 1/2 tulajdonban értékesítik a szóban forgó házat, de ez nem zavar, mert egy napon jár le a licit

[ Szerkesztve ]

(#29817) axioma válasza bear_ (#29816) üzenetére


axioma
Topikgazda

ismeros megnyerte, es majdnem 2 ev volt mire megkapta - igaz pont jol jart, magas kamatkornyezetben addig 90% nala volt, es valoszinutlen h sikeresen tamadjak - inkabb csak idohuzas - de szamolj ezzel mint kockazattal [plane kulfoldon at nem vett eseten mikor lehet kezbesitesi velelmezes], most vett masikat, mikor ment alairni mar mondta a vegrehajto h varhatoan utolso nap veszi at es onnan utolso nap megtamadja... asszem lejart mar a normal ugymenet, 1 honapja nyerte me'g el se indult a fiz.hatarido

olvastad a pdf hirdetmenyt az mbvk-n? kozuzemi benne szokott lenni a vegefele [a szolgaltato nem ad ki adatot, ha esetleg az orakat latod - lakase folyoson pl. - hogy plombalt-e, abbol lehet kovetkeztetni]
Kikerestem neked:
"Tájékoztatom az érdeklődőket/árverezőket, hogy a fenti bírósági végrehajtás útján behajtandó, az értékesítendő ingatlan-tulajdoni hányadra bejegyzett
végrehajtási jogokkal biztosított követeléseken felül a végrehajtónak egyéb követelésről nincs tudomása. Egyes közüzemi szolgáltatók azonban a
fogyasztási helyen esetlegesen fennálló követeléseiket – külön ágazati jogszabály alapján, jelen eljáráson kívül - a tulajdonjogot szerző árverési vevőn is
érvényesíthetik, mely jelen eljárásban semmilyen módon nem érvényesíthető!"
Persze ettol te ertekelheted ugy, hogy megeri, csak ne tudatlansagbol.
[Ja es folyamatos arveresbol elobb aktivba megy, felhivod a figyelmet ra, plusz epp nemreg volt 3 torolt egymas utan licitzaras elott 2 nappal, mar volt rajta 1-5 licit per darab]
En ezek miatt nem valasztottam ilyet, pedig kicsit beleastam magam, es kesobbi celra jo lehet, most nem.

(#29818) rwin5 válasza axioma (#29815) üzenetére


rwin5
őstag

- a nyertese a kozuzemi tartozas
wow, ilyen van? :Y erről most hallok először

(#29819) hurenzon válasza axioma (#29817) üzenetére


hurenzon
senior tag

Általában a víznél szokott lenni plusz költség , akár több millió forint is , ezt sokan nem kalkulálják bele .

Másik, hogy ki kell fizetni a fennmaradó részt , ha birtokba adja , ha nem . Kötelezettséged van .
Múltkor már fél év után kertem vissza a pénzem ,
mert akár évekig bent ragadhatot volna , nem keveset buktam . És itt egy üres telekről beszélünk , csak mindig megtámadta a vh-t.

Szóval , csak azzal a pénzzel szabad licitálni , ami akár évekig bentragadhat.

(#29820) axioma válasza hurenzon (#29819) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hm, van ilyen h visszakerheted ha megtamadja, a kotelezettseg alol is mentesit? Van erre pontos szabaly valahol, ami elkerulte a figyelmem?

[ Szerkesztve ]

(#29821) bear_ válasza axioma (#29817) üzenetére


bear_
aktív tag

"[Ja es folyamatos arveresbol elobb aktivba megy, felhivod a figyelmet ra, plusz epp nemreg volt 3 torolt egymas utan licitzaras elott 2 nappal, mar volt rajta 1-5 licit per darab]
En ezek miatt nem valasztottam ilyet, pedig kicsit beleastam magam, es kesobbi celra jo lehet, most nem."

Ezt nem értem teljesen. Mit jelent az, hogy aktívba megy? A licit kikiáltásától kezdve aktív az árverés. Törölni meg elvileg csak akkor törölhetik, ha az adós rendezte a tartozását és kéri a végrehajtás megszüntetését.

[ Szerkesztve ]

(#29822) bulikavagyok válasza axioma (#29817) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én hat ingatlant vettem már az MBVK-n, de soha nem volt még vitám egyetlen szolgáltatóval sem! Pedig volt olyan ingatlan amin több mint egymilliós Émász tartozás volt, és volt olyan is ahol még a gázórát is ellopta az adós. Emlékezetem szerint a hirdetmények alján mindig fel van tüntetve, h az adott ingatlan tehermentesen kerül átadatásra. Ez alól talán egy kivétel lehet: olyan beruházások amit a társasház végeztetett el (például energetikai korszerűsítés).

Birtokbaadás: ha jól emlékszem kilenc hónap volt a maximum amit várnom kellett. Az egy vitás úgy volt (zsarolással, csalással és jelentős károkozással "megfűszerezve"), a végrehajtónak végül a rendőrséghez kellett fordulni a kilakoltatás miatt. Tudomásom szerint nincs olyan eshetőség, h egy évnél többet kelljen várnod a birtokbaadásra.

(#29823) bear_ válasza bulikavagyok (#29822) üzenetére


bear_
aktív tag

Csak a víz problémás ahogy olvasom, valamilyen kacifántos törvény lehetővé teszi a szolgáltatóknak, hogy megtagadja a szerződéskötést az új tulajjal ameddig nincs rendezve az előző tulaj tartozása.

(#29824) hurenzon válasza bear_ (#29823) üzenetére


hurenzon
senior tag

Pontosan , csak a víz .
Birtokba adás lehet több év is .

[ Szerkesztve ]

(#29825) bulikavagyok válasza bear_ (#29823) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

OK, erről nem hallottam még. :B Gondolom nem túl gyakori eset.

hurenzon: Milyen esetben lehet több év? Tudomásom szerint max egy kilakoltatási moratóriumot kell megvárni.

Egyébként ez nem csak saját tapasztalat, van olyan haverom aki több mint húsz ingatlant vett így, és soha nem volt problémája egyetlen adóssal sem. Ismerősi körben csak én voltam ilyen peches, tényleg ritka az ilyen eset. A legtöbb adós együttműködő, persze ehhez nem árt, h te is normálisan állj hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#29826) bear_ válasza bulikavagyok (#29825) üzenetére


bear_
aktív tag

Ha már itt vagy mint gyakorlott licitáló lenne még egy kérdésem: Mi van akkor, ha befizetem a 10% árverési előleget, de nem veszek részt a licitáláson? Gondolom ilyen esetben is visszajár az előleg a licitálás lejárta után.

(#29827) bulikavagyok válasza bear_ (#29826) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Így még nem jártam, de szerintem ugyanaz az eljárás mint egy vesztes licit esetén: automatikusan visszautalják a pénzt a számládra.

(#29828) goodboy007


goodboy007
senior tag

Nem tudom más országban hogy megy, de annyira magyarnak tűnik, hogy a kilakoltatást nem maga a végrehajtó intézi, majd utána adnak túl az ingatlanon, hanem majd szépen az új tulaj megkapja a korábbi lakót és végigszopja az esetleges procedúrát, ami rossz szándék esetén jár. :W

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#29829) axioma válasza bear_ (#29821) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ja azt hittem, hogy az 5 eve uresen all az azt jelenti, hogy egy regi arveresbol maradt, nem most aktiv hanem un. folyamatos arveresbol nezted ki. Az az "elfekvo". De ha te oda licitalsz, akkor indul valami 14 nap es bekerul az aktiv listaba, amit sokan nezni szoktak.
Ezek szerint akkor csak 5 eve ures, megis most kerult az aktiv listaba, az mas.
Ismerosom kb. 10 vasarlasbol egyszer vart 2 evet, most meg megint problemas bar ugye me'g nem tudni, mi lesz a vege, csak gyanus. (Mondjuk a volumenbol latszik, hogy ugyis eladas celjara veszi, van hogy felujitva, van hogy csak tovabbadja).

(#29830) axioma válasza bulikavagyok (#29822) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ott ideztem az elobb be, mi van benne. Tehermentesseg a tullapos terhekre vonatkozik, szolgaltatokra nem azt kiemeli - azt en nem tudtam hogy csak a viz a problemas, koszi az infot.

(#29831) AxBattler válasza bulikavagyok (#29822) üzenetére


AxBattler
félisten

Szupi, hogy felmerült a téma, anno én is regisztráltam, de aztán nem lett semmi a dologból... a közeljövőben talán lenne rá lehetőségem, szóval kérdeznék a rutinosaktól!

A legtöbb adós együttműködő, persze ehhez nem árt, h te is normálisan állj hozzájuk.
Igazából ez okozza a legfőbb visszatartó erőt. Hogyan lehet normálisan közölni egy lakóval, hogy tipli van, tesó? Ez elég nagy dilemma nálam. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29832) bulikavagyok válasza AxBattler (#29831) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem neked kell közölnöd vele! Ez igazából egy hosszú évekig tartó folyamat, amihez te csak a végén csatlakozol. Lehet, h csak szerencsém volt, de én soha nem találkoztam olyannal, h egy kisgyerekes családnak kellett volna utcára mennie az árverés után. Egyébként számtalan olyan ingatlant árvereznek amiben nem él senki! Sajnos kicsit ködösek az emlékeim, de korábban a kikiáltási árból lehetett arra következtetni, h az adós nevén van-e más ingatlan azon kívül amire licitálni szeretnél.

Árverés után megkeresheted az adóst, és egyezkedhetsz vele, szerencsés esetben egy kis extra (anyagi) motiválással azonnal birtokba tudod venni az adott ingatlant. Vagy másban segítesz neki, például az ingóságai elszállításában. És ha nem költőzik ki időben, kérheted a végrehajtótól a birtokbaadást.

Régebben sok végrehajtót ismertem, tőlük hallottam pár horror sztorit, de akkoriban ez nem volt annyira jellemző. Mondjuk nekem nincsenek friss emlékeim, az utolsó megnyert licitem 2019-ben volt, az első még 2013-ban... "Régi szép idők", egy ingatlanra ketten vagy legfeljebb hárman licitáltunk. Na ez teljesen megváltozott négy-öt évvel ezelőtt: a legtöbbször számomra teljesen érthetetlen módon a piaci ár felé licitálták az ingatlanokat. Egyébként én a mai napig figyelem az árveréseket és készen állok újra piacra lépni, de nem tudom, h lesz-e még rá lehetőségem?! Tudom, h mivel járhat egy ilyen vásárlás, és nem vagyok hajlandó piaci árat fizetni ilyen kockázatok mellett.

[ Szerkesztve ]

(#29833) Fox Mulder válasza bulikavagyok (#29832) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Ezt látom én is az árakkal kapcsolatban, a jobb ingatlanoknál főleg.
De lássuk be, egy igazságos világban így kellene működnie a dolognak, hogy az adós minél kevesebbet bukjon a dolgon és ne tudják kizsákmányolni.

(#29834) hurenzon válasza bulikavagyok (#29832) üzenetére


hurenzon
senior tag

A lényeg a végén van .

Pár éve piaci vagy sokszor piaci ár felett fejeződik be az árverés .
Sokat olvastam utána és a pszichés állapot okozza a legtöbbször , a nyerési vágy . Mert piaci alapon nem érné meg .

(#29835) AxBattler válasza bulikavagyok (#29832) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem neked kell közölnöd vele!...
Árverés után megkeresheted az adóst, és egyezkedhetsz vele, szerencsés esetben egy kis extra (anyagi) motiválással azonnal birtokba tudod venni az adott ingatlant. Vagy másban segítesz neki, például az ingóságai elszállításában. És ha nem költőzik ki időben, kérheted a végrehajtótól a birtokbaadást.
Pont ez az, nem akarnék vele kommunikálni, gondolom mindenről kap írásos értesítést.

Mégis azt hallom/olvasom, hogy felkeresik, találkoznak vele, csak nem értem, miért. :F

Tudom, h mivel járhat egy ilyen vásárlás, és nem vagyok hajlandó piaci árat fizetni ilyen kockázatok mellett.
Igen, ilyen ingatlanok esetében arra kell számítani, hogy még a szögeket is kihúzzák a falból, szóval piaci ár közelébe nem lennék hajlandó menni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29836) bear_ válasza hurenzon (#29834) üzenetére


bear_
aktív tag

Más fórumokon azt írják, hogy megveszik az adósságot jóval ár alatt az adósságkezelőtől, ezért még ha piaci ár felett is megy el az ingatlan akkor is nyereséggel/olcsóbban jutnak hozzá

[ Szerkesztve ]

(#29837) sakal83 válasza hurenzon (#29834) üzenetére


sakal83
addikt

Nem a psziché okozza, hanem a licitaloe a koveteles, amit 20-30%os aron vett.

(#29838) hurenzon válasza sakal83 (#29837) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ezt nem tudtam , tehát az ingatlannal együtt a követelés az övé lesz .
Ez érdekes.

(#29839) sakal83 válasza hurenzon (#29838) üzenetére


sakal83
addikt

Nem. Mondjuk odament a bankhoz es megvette 2016ban egy akkor 10millios panelre terhelt chf alapu kb 18m ftos kovetelest. Ezt kb megkapta 3m ftert.

Majd elindulta a végrehajtás es licital ra. Mondjuk a vegen elvitte 14mert, a 10mos piaci ar felett, amit kvazi sajat maganak fizet ki :)

Es tadam. 3m ftjaba került :)

Eleg sok a hatalomhoz kotheto ceg vasarolt be tobb sza mrdnyi kovetelest igy, mert a bankoknak a tartalekratak miatt le kellett epiteniuk a nemfizeto allomanyt.

(#29840) axioma válasza sakal83 (#29839) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ebben azt nem ertem, h ha mas is licitalt [attol ment piaci fole], akkor a masik 13M-ja is bevetel neki ha abbahagyja a licitalast, es ha akar megvehet piaci 10M-s nem terhelt ingatlant, 3M-ja es egy azonos ingatlanja lesz. Sot tobb koveteles maradt ha nem is er szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

(#29841) sakal83 válasza axioma (#29840) üzenetére


sakal83
addikt

Nem bevetel neki a masik licitje. Az utolso licit a bevetel.

Lehet nem teljesen korrekt a peldam, de a lenyege ez, hogy egyik zsebebol a masikba rakja a licitet, es igy a neki csak a koveteles ara a lenyeg.

En sem tudtam, olyan vilagositott fel, aki ilyen koroknek ugyvedkedett, es o is vett koveteleseket.

(#29842) attiati


attiati
veterán

ez komoly

(#29843) axioma válasza sakal83 (#29841) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ha felment mas licitalo az ertek fole, arra a koveteles birtokaban se eri meg licitalni, rahagyja 13M-ert, akkor annyi az ove... a sajat 14 nem jobb. Persze beszallni erdemes hogy felverje az arat...

[ Szerkesztve ]

(#29844) AxBattler válasza attiati (#29842) üzenetére


AxBattler
félisten

Alakul. :Y

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29845) Drizzt válasza Drizzt (#29555) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Update:
- 2024, áprilisi ingatlan.com hirdetesi arak, havi atlagar valtozas:
- XI. kerulet, lakasok: + 1500 Ft/nm.
- Budapest egesze, lakasok: + 6500 Ft/nm.
- Eger, lakasok: + 1500 Ft/nm.
- Debrecen, lakasok: - 1000 Ft/nm.

A hirdetési árak növekedése kezd kifújni, illetve van, ahol teljesen megáll. Szeged azért még mindig kivétel, de ott is lassul. Egyébként venni mostmár vennék lassan, de elsősorban a kínálat tart vissza. Főleg az albérlet kínálattal összevetve. Egyszerűen arányaiban sokkal több a jó lakás az albérletpiacon, mint az eladón. Újbudán legalábbis.

I am having fun staying poor.

(#29846) Revolit válasza attiati (#29842) üzenetére


Revolit
senior tag

Miért éri meg egyáltalán a banknak BIRS-sel megegyező kamaton kiadni ügyfélnek a pénzt? Főleg alatta? Ő is többért kapja, nem? Vagy a bankoknak igazából nincs más okat kölcsön kérni egymástól, és ha nincs hitelezés, nincs forgalom se? Vagy valami kormányzati nyomás?

(#29847) CorsairS válasza attiati (#29842) üzenetére


CorsairS
csendes tag

Ezt esetleg valaki elmagyarázná hozzá nem értőeknek is, mint például én?

(#29848) axioma válasza Revolit (#29846) üzenetére


axioma
Topikgazda

A visszatekinto atlag es a kamatcsokkenesi varakozasok mellett ez nekem nem tunik annyira furanak - azon kell hitelezni, ami a jovore nezve varhatoan jovedelmezo lesz. Miert nem az aktualis, es atlag-kamatperiodusu ertekkel hazonlitjak? A 7 ho is legbolkapottnak tunik.
Nem ertek hozza, csak mint matek ertelmezve.

(#29849) Mercutio_ válasza Drizzt (#29845) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amíg nem termelik ki az albik a rájuk költött felújítási pénzt nem hiszem , hogy piacra kerül közülük számottevő mennyiség:( nálam is hasonló a helyzet, bár év végéig ráérek nézelődni és az se dráma, ha még 1 évet kivárok.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29850) Vision válasza Revolit (#29846) üzenetére


Vision
veterán

Ő is többért kapja, nem?

Ez ennél sokkal bonyolultabb. A bankoknak kizárólag a jegybankpénz a szűk keresztmetszet, számlapénzt korlátlanul teremthetnek. Ezért van az, hogy tavaly messze a jegybanki alapkamat alatt hiteleztek, miközben nincs olyan tankönyvi példa, amire ez passzolna. Persze a tankönyvek jó részét is kukázni kéne már. :D

Amúgy miért éri meg? Mert ügyfelet szereznek, és szedik szépen a margint. Van az a lélektani határ, ami fölött befagy a hitelezés. Ez olyan 7-8%-körül van. Látszik ez a kamatokból is, aki tudta, próbálta ennél lejjebb venni.

A jegybanknál csak jegybankpénzt tudnak fialtatni magas kamaton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.