Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) JONAS77 válasza poirot (#2050) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Megpróbálom az említett programmal, viszon egy kérdés, hogy tudom kivitelezni azt, hogy az alaplapra kötötök egy külső vinyót? Még nem csináltam ilyet! Gondolom SATA kábellel, vagy kell más is?
Köszi azért a segítséget!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#2052) poirot válasza JONAS77 (#2051) üzenetére


poirot
senior tag

Annyira össze van rakva ? Azt hittem szétszedhető a külső keretből kivehető, minden további nélkül.

Esetleg másik kábellel, ismerős gépével megnézni.

(#2053) batagy válasza JONAS77 (#2051) üzenetére


batagy
őstag

Szia

Valóban rendkívül kellemetlen szituáció lenne ha elvesztenéd a fotókat.

Egy nagyon fontos dolog van ilyenkor, semmiképpen ne írjál semmilyen adatot a lemezre vagy ne telepíts magára a lemezre semmit. A lényeg az hogy ne legyen rajta írási művelet.
Ha netalán láthatóvá válik a tartalma, azonnal kezdd el lemásolni róla az adatokat. Ha csak egy részét sikeül lementeni, az is valami.

Amit poirot írt, valóban meg gell próbálni, nézzed másik gépen és másik USB kábellel. Esetleg másik tápegységgel. Ha szétszedhetó, akkor vedd ki a vinyót, és valszeg SATA csatlakozós, utána tedd belülre SATA kébellel mintha belső vinyó lenne. De nem tudom szétszedhető-e.

Az amazon véleményeket néztem, sajnos más is panaszkodott hasonlóra, lásd 3. vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#2054) JONAS77 válasza poirot (#2052) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Igen, ezen egy csavar nincs, amivel széttudnám szedni, csatolok egy képet a vinyóról:

Az alján is négy gumitalp van és semmi több, ami alatt biztos nincs csavar!.

Próbáltam egy másik gépen is, és más USB kábellel is, de ugyanaz.

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#2055) JONAS77 válasza batagy (#2053) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Elolvastam az amazon fórumát is, hát igen egy cipőbe járok az illetővel!
Mindenesetre még megpróbálok más alkalmazásokkal kicsikarni pár adatot erről a vinyóról, nekem elég ha a képeket letudom menteni!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#2056) batagy válasza JONAS77 (#2055) üzenetére


batagy
őstag

Ha nem jutsz semmire, akkor majd nézd meg ezt a topikot is, ott van egy kontakt aki foglalkozik ilyennel.

Egyébként felpörög a vinyó? Illetve másik 12V-os táppal is meg kellene nézni, hátha a táp a ludas. Sose lehet tudni.

Meg lehetne nézni továbbá Linux alatt is, hogy felmountolódik-e, és mi a hibaüzenet a system logban. Hátha dd paranccsal még vissz lehetne nyerni valamit, de ebben nem vagyok jártas.

[ Szerkesztve ]

(#2057) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv!

(Tudom a belső rack-re is van topik, de semennyire sem pörög, ezért próbálkoznék meg itt.) 5.25-ös helyre keresnék beépíthető fekete racket, ami SATA3-as interfésszel van szerelve, a hűtés nem lényeges, csak átmenetileg kellene néha használni. Árukeresőn nézegettem, neweggen, de nem nagyon találtam SATA3-as belső racket. Esetleg valaki tudna írni valami megbízható terméket?

regisztrált: 2005-07-05

(#2058) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!

Évekkel ezelőtt vettem egy külső házat. USB2 és e-SATA portjai voltak és ha jól emlékszem, aktív hűtése. Nagyon megharagudtam rá és mérgemben kihajítottam. Az volt a "bűne", hogy azonnal leállt, ahogy megszakadt a kapcsolata a géppel. Sajnos, ez a funkció kikapcsolhatatlan volt, én viszont oprendszert akartam bootolni róla. Az meg ugye induláskor egy pillanatra leállítja a portokat. Már tudom, hogy nagy hibát követtem el, mert most épp erre a feature -re lenne szükségem. Tulajdonságok alapján ráismer valaki a típusra, vagy tud ajánlani olyat, ami ezekkel a tulajdonságokkal bír? Szerintetek EZ lehetett az? Ennek egy részét megtaláltam, de azóta volt egy pár, és nem emlékszem, hogy ez volt -e a "leállós". Előre is köszi!

(#2059) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!
Egy 2TB-os külső winchestert szeretnék venni a Dune médialejátszómhoz.
A kérdés,hogy amolyan kompakt külső winchestert vegyek,vagy vegyek egy külső házat és bele egy belső winchestert?
Kb. 25 ezer ft-ot tudok erre rászánni.
A kompakt külső wincesternek ezeket néztem ki:
Seagate Expansion 2TB USB 3.0 STBV2000200
Western Digital Elements 2TB USB WDBAAU0020HBK
Samsung D3 Station 2TB HX-D201TDB
Vagy pedig külső háznak(pl. LC EH 25BUB3 USB 3.0 SATAII) és bele egy belső winchestert(pl.Western Digital Caviar Green 2TB WD20EZRX).
Vélemények?
Előre is köszönöm. :))

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#2060) S1M0N


S1M0N
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan megfizethető árú külső rack (kb. 50.000Ft, de jöhet drágább is, szívesen megnézném), amibe 4-5db (egyenként max 4TB) HDD-t lehet rakni, és ezeket USB 3.0-n keresztül külön-külön látni, tehát nem kell RAID?

Lényegében így egy bővíthető külső háttértárat szeretnék (tehát először csak egy merevlemez menne bele, majd később folyamatosan venném a többit), és így mindegyik HDD egy "dobozban" lenne, de külön lehetne őket kezelni.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#2061) devil2k


devil2k
tag

Sziasztok!

Van egy 3TB-os wd winyóm, amit egy usb3-as külső házba szeretnék berakni. Gondolom már van ilyen ház ami támogatja ezt a kapacitást, de a boltok árlistáiban nincs egyértelmű utalás erre vonatkozóan.
Van egy régi lc-power dobozom, amit a régi eladott 1,5 TB-os hdd-hez használtam. Gondolom azzal fölösleges kísérletezni?
Melyik külső házban menne ez a vinyó tökéletesen?

THX!

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#2062) batagy válasza devil2k (#2061) üzenetére


batagy
őstag

"de a boltok árlistáiban nincs egyértelmű utalás erre vonatkozóan."
Hát igen, de inkább a gyártó weboldalán érdemes mindig megnézni ezt az infót.

"Van egy régi lc-power dobozom, amit a régi eladott 1,5 TB-os hdd-hez használtam. Gondolom azzal fölösleges kísérletezni?"
Nem biztos hogy fölösleges. Pontosan milyen típusú ez az LC-Power doboz? Mondjuk ha USB2-es, akkor valószínű nem támogat túl nagy méretet.

(#2063) S1M0N válasza devil2k (#2061) üzenetére


S1M0N
senior tag

Ahogy olvasgattam a topikot, legtöbbször a SHARKOON Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0-t ajánlották, ami maximum 4TB-os HDD-kat kezel, szóval ez jó is lehet neked.

(#2064) devil2k válasza batagy (#2062) üzenetére


devil2k
tag

Hi!
A doboz:
LC-POWER LC-35U3 Acrux USB-3

Ezen a gyártói oldalon néztem, de nem találtam, hogy meddig támogatja a vinyókat.

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#2065) devil2k válasza S1M0N (#2063) üzenetére


devil2k
tag

Köszi, megnéztem és egész normális ára van. Ha a régivel nem megy, valszeg ezt veszem meg.
THX!

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#2066) batagy válasza devil2k (#2064) üzenetére


batagy
őstag

Ok.
Így a típusszám alapján valóban nem tudom megállapítani hogy mennyit támogat a nevezett LC Power.

A már említett Sharkoon USB3.0-as jó, azt szokták a népek ajánlani, nekem is van.

Mindazon által az LC Powert se dobd ki, jó még az. Nézd meg hogy milyen chip van benne, és lehet hogy abból is le tudjuk szűrni, hogy mekkora vinyó méretet támogat.

(#2067) devil2k válasza batagy (#2066) üzenetére


devil2k
tag

A chip felirata:

Asmedia ASM1051
ACC96460A1
T6A 1151

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#2068) batagy válasza devil2k (#2067) üzenetére


batagy
őstag

ASM1051 chipes, az egész jó. Egyértelmű leírást nem találtam explicit, de ezen a linken lévő külső rack ugyanolyan chipes és az 4TB-ig támogatja, szóval az a tippem hogy az LC Powered is támogatja a 4 TB-ot. De garantálni nem tudom.

(#2069) devil2k válasza batagy (#2068) üzenetére


devil2k
tag

Itt olvastam az alábbi részt és ez elég jónak hangzik, mert e szerint kezeli a nagy hdd-t.
Amint az időm engedi, kipróbálom.

"It quickly because obvious to me that the chip to look for is the ASMedia ASM1051 USB 3.0 controller. Its been demonstrated to be able to reliably bridge SATA to USB 3.0 and was able to fully saturate the connection to the maximum real world throughput (using SSD drives) at 350 MBps, so this should be able to hold me for a while. The quality products that feature this chip all handle large drives, above 2.2 TB, with ease."

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#2070) devil2k


devil2k
tag

Összeraktam - kipróbáltam - MŰKÖDIK!

LC-POWER LC-35U3 Acrux USB-3 (Asmedia ASM1051 chip) + WDC WD30EFRX 3TB

Egy firmware frissítést azért megejtettem, mert a netet áttúrva, több oldalon is javasolták.
Frissítés előtt, az általam használt oprendszer símán kezelte a 3TB-ot, egy másik nem.
Frissítés után már a másik is látja a teljes kapacitást. (32bit)
Úgy tűnik nem kell másik dobozkát venni.

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#2071) batagy válasza devil2k (#2070) üzenetére


batagy
őstag

Na, gratula!
Jó kis rack az.

(#2072) King Unique válasza devil2k (#2070) üzenetére


King Unique
titán

32 bites os simán kezelte, gondolom újabb, vinyó MBR v GPT, de ment pü :)

(#2073) Krisz79


Krisz79
őstag

Ma beruháztam 1 Sharkoon Rapid-case 3,5" Sata USB 3.0-ra.
Véleményetek róla? (ahogy beleolvastam a topickba, elég ajánlott tipus.)
Bár az ará: 6985Ft volt. (nem volt olcsó)
Az eladó mindenképpen ezt ajánlotta.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#2074) batagy válasza Krisz79 (#2073) üzenetére


batagy
őstag

Igen, azt szoktuk ajánlani a legtöbbször. Elég jó cucc. Használd egészséggel.

(#2075) zeus90


zeus90
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Most raktam össze egy Sharkoon rapid-case-t (még a régebbi usb2-es) + wd red 2tb kombót és nem látom a My computer-ben a hdd-t. Mindkét cucc zsír új, nem rég még dobozban voltak. Ötlet, hogy mit kéne beállítani?

Op rendszer: Win 8.1
Ezt látom a Device Managerben:

(#2076) batagy válasza zeus90 (#2075) üzenetére


batagy
őstag

Meg kell formázni a vinyót.

Amúgy ott van az eszközkezelőben, Disk Drives -> WDC WD20 EFXR USB Device.

Az Unknown Device-t nem tudom micsoda. Ha lecsatlakoztatod, gondolom akkor is ott marad, nem?

(#2077) zeus90 válasza batagy (#2076) üzenetére


zeus90
aktív tag

Aham, az ismeretlen az nem az.
Köszi a helpet! Nem vettem észre a Disk Management-ben, ezért nem gondoltam, h formázással lenne a gond.

[ Szerkesztve ]

(#2078) vati182


vati182
aktív tag

Sziasztok
Van egy WD (AZEX) HDD-m és mivel eladom az asztali gépem és csak a laptopom marad lenovo g580 így nem tudom milyen külső racket kellene vennem ami tényleg megfelelő lenne, kérnék valami segítség segítséget merre mit nézelődjek.

vagy nekem egy dock is jó lenne ha arra azt mondjátok jó a Hdd nek igazából azt hiszem a G580 Lenovo csak USB 3.0-t tud esata-t nem szóval már megvan akkor minek kell lennie a rack/dock tudásának nem vagy ez nem elég még?

[ Szerkesztve ]

(#2079) S1M0N válasza vati182 (#2078) üzenetére


S1M0N
senior tag

Itt ezt szokták a legtöbbször ajánlani. :K

(#2080) vati182 válasza S1M0N (#2079) üzenetére


vati182
aktív tag

pont most írtam épp még javítottam a szövegem telefonon, szóval ez csak USB 2.0 nekem meg van laptopon 3.0 szóval célszerű lenne olyan rack /dock ami tényleg a HDD-mnek sem rossz.
Tehát ilyen oldalról nézve esetleg kerhetek valami módosított véleményt :)

(#2081) S1M0N válasza vati182 (#2080) üzenetére


S1M0N
senior tag

Jaj bocsánat, nem néztem, hogy ez csak USB2-es... :B
Van ebből USB3.0 is, csak az iPonnál most nincs... Esetleg más áruházakban is "körülnézhetsz".

(#2082) vati182


vati182
aktív tag

ja és ebay en tudok csak rendelni így szélesebb a paletta is

(#2083) vati182


vati182
aktív tag

http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=300876519993

ezt találtam pl nem tudom ez mennyire rossz vagy jó...

(#2084) King Unique válasza vati182 (#2083) üzenetére


King Unique
titán

Első körben azt mondanám fogadd meg S1M0N tanácsát, mert tényleg jó a Sharkoon :N , mert árban nem kedvezőbb egyáltalán az ebayes sem (23 euro kb.6-7k) :N
Viszont ebayen sokx egész jókat lehet levadászni, funkcionálisan jónak tűnik ez a rack, full alu és ráadásul aktív hűtéses (ventilátor), így vinyó sem fog megfőne, sőt melegedni se nagyon. Viszont ami problémája lehet, h venti idővel adhat hangot (átmérőt, RPM-et nem ír), tápja mennyire bírja majd, vmint nem tudom rackben milyen vézérlő van, megbízhatóan működik-e, ahhoz képest , hogy USB3-as, 1,5 TB max HDD kezelés is kicsit elavultnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#2085) Krisz79 válasza vati182 (#2078) üzenetére


Krisz79
őstag

Mobile Rack 3,5 Alumínium ház USB3.0 SATA Sharkoon
1 hete használom, 1 hátrányt fedeztem fel,a rövid usb 3.0 kábelét.
Amúgy tökéletes!
Ajánlom.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#2086) vati182 válasza Krisz79 (#2085) üzenetére


vati182
aktív tag

sharkoon bol csak ezt találtam ebay-en szóval nem tudom a dock mivel rosszabb mint az ami telibe körbe veszi...
http://www.ebay.co.uk/itm/Sharkoon-SATA-QuickPortXT-USB-3-0-Black-2-5-3-5-SATA-HDD-/360786102450

(#2087) batagy válasza vati182 (#2086) üzenetére


batagy
őstag

Az ilyenfajta dokkoló sokkal rosszabb, mint az amelyik "telibe körbe veszi".

Tudniillik a SATA csatlakozó nagyo sérülékeny, és az ilyen dugdosástól hamar tönkremegy. Továbbá sokkal instabilabb és nem esztétikus sem.

A dokkolókat nem szoktuk ajénlani. Helyette rendes racket vegyél.

(#2088) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok WD RED 3TB (WD30EFRX) mellé Revoltec ex307 vagy Sharkoon rapid case menjen inkább? Kb. egy áron vannak...

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2089) vati182 válasza batagy (#2087) üzenetére


vati182
aktív tag

értem köszi, de akkor mit ajánlanátok még mert kint vagyok Angliában szóval magyar oldalakról jelenleg nem tudok vásárolni, ezért szorulok ebay-re.

Ha valakinek van még javaslata nagyon köszönném olyan kellene ami tényleg vezérlő szempontjából is frankó mert a HDD-m jófajta és nem akarom tönkre vágni, meg arról nem is beszélve hogy minden adatom rajta van...

A másik meg hogy minél hamarabb kellene hogy újra hozzá férjek az adataimhoz, mert különben meg vagyok lőve ha csak áll ott a HDD-m...

(#2090) vati182


vati182
aktív tag

látom itt írta valaki ezt a Revoltec ex307 ez usb 3.0 és látom nem akármilyen HDD-re írta, szóval ezt még meg is találtam ebay-en csak mondjuk majdnem 2x annyi mint otthoni árak esetében.. majdnem 30font szóval az meg már 10ezer Ft otthon 6kban megáll érdekes...
[link]

Ez jó választás lenne vezérlő szempontjából is?

vagy találtam fele annyiért mást erről mi a vélemény?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2091) King Unique válasza Seraph 16 (#2088) üzenetére


King Unique
titán

Jó mind2, csak itt Sharkoon van többségnek (pozitív) tapasztalata, azért ajánlják általában azt, de Revoltec is nagyon minőségi rackeket gyárt. :K

(i#2090) vati182: ha nem sajnálod rá zsetont jó lehet neked is ex307 :K , látom ebay-en Sharkoon nincs, de van pl. Raidsonic, az is jó szokott lenni.
A második "Dynamode" sem néz ki rossznak, de szakinak nemrég a 2,5" változatával volt pár apróbb gondja [link ]. Nem tudom ez milyen lehet... :F

(#2092) batagy válasza vati182 (#2090) üzenetére


batagy
őstag

Érdekes, hogy ennek a Raidsonic-nak olyan gagyi tápkapcsolója van, mint az olcsó Ebay-jes rackeknek. Nem szeretem ezt a tolókapcsolót, valahogy jobb a billenős. Pedig azt gondoltam hogy a Raidsonic minőségibb.

Ez a másik Dynamode valóban úgy néz ki, mint a 2.5"-ös változat, amit nemrég vettem. Legalábbis amit én vettem, elég gagyi minőség. Nem tudom a 3.5"-es Dynamoda milyen. Angol Amazon-on szerepel, a véleményeket el lehet olvasni. Nincsenek jó véleménnyel. Amúgy a tápcsatlakozó se rendes 5.5-ös, hanem Mini-Din, sok dugdosásra az nem jó.

Valami delock-ot nézzél esetleg, ha ott lehet kapni. Ebay-ről rendelve nem hosszú a szállítás ott is?

(#2093) vati182


vati182
aktív tag

keresek akkor delock racket ha azt mondod az jobb lehet, szállítás meg hát normális van amit következő napra ki is hoznak szóval időben nem sok. Csak lenne meg a megfelelő verzió.

(#2094) Seraph 16 válasza King Unique (#2091) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi! Akk én is a sharkoont választom :)
Szerk.: Nem mellesleg azt megtaláltam a hd sentinel SMART kompatibilitási listáján, a másikat nem.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2095) vati182


vati182
aktív tag

Hát sajnos Delock-ból sem találtam az ebay-en megfelelő racket... nem tudom akkor mit tegyek... ha valaki tud valamit írjon pls

(#2096) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok! Van egy IDE-s 500GB-os, 3,5-ös winchesterem fontos régi adatokkal, ehhez keresnék mobil racket.

Ezt találtam elsőre. Ez megfelelő lenne hozzá? Létezik olyan amihez nem kell külső erőforrás? (logikusan nem, de gondoltam megér egy kérdést)

(#2097) King Unique válasza Sholom (#2096) üzenetére


King Unique
titán

Jó lehet ez is, de látod fentebb vannak má gyártók is ajánlgatva. :K
Logikusan tényleg nincs ilyen :N , max vmi 12V-os eSATApd-t támogató rack, de az nagyon ritka, főleg IDE-ben vsz nincs is, ill majd jövőre debütáló USB3.1 elvileg akár 100W-ot fog tudni, 5 és 12V-ot is támogatni fogja, esetleg egy olyan megoldás, de IDE rackek zöme ált. csak USB2-es szokott lenni.

(#2098) Teaway válasza Sholom (#2096) üzenetére


Teaway
veterán

Nem, mert kell neki a 12V is, az meg nincs az USB-n.

King Unique: kérlek, mondj nekem vmi egyszerű
USB2-es rack-et, "heti 167 óra > polcon áll, 1 óra > használat"-hoz!
1,5 TB-os F2 EcoGreen menne bele.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#2099) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!

A 2TB-os Samsung winyómnak keresek mobilracket.
Szerintetek az álló vagy a fekvő a jobb.
Ha a fekvő, akkor ezekhez mit szóltok:
[I-TEC MySafe]

Fantec
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#2100) King Unique válasza Bzzz (#2099) üzenetére


King Unique
titán

Pozicionálás szinte tökmindegy, de e kettő kicsit noname, v épp nincs vele tapasztalat...itt sokan ajánlott Sharkoon Rapidcase jó választás lehet, de iponban csak eSATA (USB 3.0) van, jó szokott lenni Delock, amit fektetve-állítva is tudsz használni, v épp Revoltec, LC-Power is, v ha igazán minőségi kell, akkor Chieftec, Inxtron.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.