Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Esz.Zsé válasza King Unique (#2450) üzenetére


Esz.Zsé
csendes tag

Köszönöm! :) Ha laptophoz akarom használni akkor gondolom erősen az utóbbi legyen. :)

(#2452) King Unique válasza Esz.Zsé (#2451) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ laptopon milyen csatlakozók vannak (?), ha USB 3.0, akkor nyilván. :K

[ Szerkesztve ]

(#2453) fricc_ válasza King Unique (#2450) üzenetére


fricc_
tag

Én elhiszem, sőt ezért vettem ilyen merevlemezt és külső házat.

Erre most megszívtam. Nem tudom honnét tudnék keríteni olyan progit amivel a 1053-as is működik.
Gondolom ha átérnek a Sharkoonál a 1053-ra akkor előbb vagy utóbb a support oldalán is felkerül a megfelelő progi, de hogy addig mennyi idő fog eltelni azt legjobb esetben is csak hónapokban lehet kalkulálni :-(

(#2454) batagy válasza fricc_ (#2453) üzenetére


batagy
őstag

Most néztem az innen letöltött "Asmedia 105x Sata/USB 3.0 Firmware Version 130220.81.F6.02" verziót, összehasonlítottam a bin firmware fájl MD5 checksum-ját a Sharkoon oldaláról letölthető fw_update_asmedia_130220_zip_60693.zip fájléval (7-zip programmal bele lehet menni az exe fájlba és onnan kicsomagolni), és ugyanaz:
f623c7c6bd7d5f7d7427b81caf6ff0af
Tehát mindkét firmware bitre ugyanaz.

Ha viszont az INI fájlt hasonlítjuk össze, abban van némi különbség, vastaggal jelöltem a különbséget:

Sharkoon as_mp_Tool v0.3.ini:

[usb_func]
format_enable=0
format_drive_type=1
drive_label_name=NEW DISK
wr_test_enable=0
wr_test_binary_name=fwv.bin
wr_test_count=1
auto_mp=0
preload_enable=0
preload_folder_path=C:\test

[usb_fw]
fw_enable=1
fw_binary_name=130220_81_F6_02.bin
fw_reload=1

[usb_config]
config_enable=1
config_format=1
vendor_id=174C
product_id=55AA
device_revision=0100
manufacturer_string=Sharkoon Technologies
product_string=Rapidcase USB3

serial_number=1051E121005010000
serial_number_increase=0
standby_timer=30
hdd_standby=1
customized_string=0
eup_enable=0
two_leds=0
U1U2=0
low_power_mode=0
2TB=0
image0=1
image1=0
crc32=0
slow_enumeration=0

Station drivers-ről a 130220.81.F6.02:

[usb_func]
format_enable=0
format_drive_type=1
drive_label_name=NEW DISK
wr_test_enable=0
wr_test_binary_name=fwv.bin
wr_test_count=1
auto_mp=0
preload_enable=0
preload_folder_path=C:\test

[usb_fw]
fw_enable=1
fw_binary_name=ST333U-Plugable_130220_81_F6_02.bin
fw_reload=1

[usb_config]
config_enable=1
config_format=1
vendor_id=174C
product_id=5106
device_revision=0100
manufacturer_string=Plugable Technologies
product_string=AS2105

serial_number=1051E121005010000
serial_number_increase=0
standby_timer=3
hdd_standby=1
customized_string=0
eup_enable=0
two_leds=0
U1U2=0
low_power_mode=0
2TB=0
image0=1
image1=0
crc32=0
slow_enumeration=0

A fw_binary_name csak a fájlnév, az nem érdekes. A manufacturer_string és a product_string szerintem bármi lehet, valszeg. Ami számít, az a product_id. Egyikben 55AA, másikban 5106. Számomra ez azt jelenti, hogy a két chipbe ugyanaz a firmware mehet.

Ebben a pár hozzászólásban Centaurus szintén érdeklődött a Sharkoon Rapidcase 3.5"-hez. De nem lett visszajelzés tőle végül. tupacamaru nevű user egy másik rack a Station Driversről töltötte le, a Plugable stringből látom, nem tudni hogy az Sharkoon volt-e.

A sharkoon-nál lehet hogy esetleg az kavar be, hogy az exe fájl egy önkicsomagolós fájl és egy temp mappából akarja esetleg a bin fájlt betölteni, és valamiért nem megy. Próbáld meg a Station Drivers verziót betölteni, vagy a Sharkoon verziót, de akkor utóbbit csomagold ki az exe fájlból. (7-zip-pel megtehető, Fájl menü -> Megnyitás belül) menüpontban. Mindkét esetben el ne felejsd előtte a 2 TB-t bekapcsolni!

Egyébként a firmware verzió a kiadás dátumát tükrözi, 13-assal kezdődő az 2013-as.

[ Szerkesztve ]

(#2455) batagy válasza batagy (#2454) üzenetére


batagy
őstag

Már nem volt időm szerkeszteni:
tupacamaru usernek is Sharkoon Rapidcase 3.5" van. Tehát ő a station drivers-ről letöltöttet beletolta, úgy tűnik.

(#2456) tupacamaru válasza batagy (#2455) üzenetére


tupacamaru
veterán

:K

Nekem csak annyi bajom van vele, hogy mivel TV-vel használom, ha kikapcsolom a TV-t este, akkor a vinyó egy óra múlva elindul, mégpedig úgy hogy a led nem is világít. :U Nem tudom miért. :F

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2457) batagy válasza tupacamaru (#2456) üzenetére


batagy
őstag

OK, kösz a megerősítést! :R

A vinyó 1 órával későbbi elindulását akkor szerintem a TV okozhatja, ha mondjuk lekapcsolás után 1 órával feszültséget ad az USB-re. Nincs a TV-ben valami periódikus firmware keresés vagy csatorna keresés bekapcsolva? Milyen TV-d van? Én csak Panasonic plazmához tudok hozzászólni.

(#2458) tupacamaru válasza batagy (#2457) üzenetére


tupacamaru
veterán

Egy régi Samsung B550-es van. Több hibalehetőség is lehet, mert a szerviz menüben van bekapcsolva hogy lejátsza a filmeket. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2459) batagy válasza tupacamaru (#2458) üzenetére


batagy
őstag

Az mindegy, hogy szerviz menü vagy nem.
A pana TV-men pl. alapból be volt kapcsolva, hogy 1 óránként a hálózaton új firmware-t keres. Mindig hallottam a relét kapcsolni 1 óra után, mikor a TV alaplapja fölébredt. Ki kellett kapcsolni.

Valami ilyesmi menüpontot keress a TV-dben pl.

[ Szerkesztve ]

(#2460) fricc_ válasza batagy (#2454) üzenetére


fricc_
tag

Köszönöm a kimerítő kutakodást.

Pont ma én is eljutottam ide, és azt néztem hogy míg nekem [link] 13040911-es kezdödő a verzióm, addig az általad linkelt oldalon 13022081 a verziószám.

Ezek alapján az enyémben frissebb lehet a Firmware?
Jó lenne ha a meglévőt valahogyan le lehetne menteni. A save ini nem igazán jó erre :-)

(#2461) batagy válasza fricc_ (#2460) üzenetére


batagy
őstag

Ezek szerint a a tiedben frissebb a firmware.
Lehet hogy a 1053-asban már ez van, és esetleg valóban nem kompatibilis vele.

Viszont lementeni nem lehet, legalábbis én nem tudok róla.
A Save INI nem arra való.

Egyébként kíváncsi lennék arra, hogy ha a 2TB-t nem kapcsolod be, akkor belemegy-e esetleg a firmware. Mert lehetséges hogy mégis igaza van a Sharkoon supportnak ezzel :
"But the firmware we have from chipset manufacturer does not support this. "
Lehet hogyha ez be van kapcsolva, akkor érzékeli hogy eltér a firmware. De ez csak egy ötlet.

Amúgy használj újabb OS-t és GPT-t, ez a megoldás, ha rám hallgatsz.

(#2462) King Unique válasza fricc_ (#2460) üzenetére


King Unique
titán

Kiegészítvén a kolléga javaslatát, tényleg hanyagolni kéne már az XP-t, nem csak ez - sok új technológia nem támogatása - , hanem biztonsági problémák miatt is.
Viszont, ha még nem akarsz/ tudsz váltani és rá vagy kényszerülve, h XP-n használd, akkor vannak megoldások - Paragon GPT Loader, GPT Mounter - amivel XP is tud kezelni GPT-t, viszont ahhoz előtte egy másik rendszeren GPT-re kell particionálni és a legtöbb program sajnos fizetős. Lehet talán akad free alternatíva is.
Esetleg, ha van gépen még annyi hely, illetve újabb Win7/8.1-hez meg gyenge, akkor felrakhatsz másod rendszernek egy Linuxot is, mert azoknál nincs ilyen gond, tudják kezelni 2 TB feletti partíciókat.

[ Szerkesztve ]

(#2463) fricc_ válasza King Unique (#2462) üzenetére


fricc_
tag

Egy külső winya lenne openwrts router alatt, ami így csak 2 TB-ot kezel.

Gondoltam elsőre futok egy kört, a 2TB-os kapcsolóval, aztán megérdeklődőm az openwrt-s topicban hogy ott van-e 2TB-os korlát. Valószínűleg igen,mert a router "csak" 2 TB-ot lát :-)

batagy:
Ha ez firmware tényleg 2013-as és most már 2014-július van, létezhet hogy én vagyok az egyetlen akinek feltűnt hogy a hivatalos Sharkoon oldalról letölthető frissítés nem jó a külső házamhoz?

Vagy nincs frissebb firmware a 1053-ashoz illetve csak az van ami az enyémben is van?

[ Szerkesztve ]

(#2464) King Unique válasza fricc_ (#2463) üzenetére


King Unique
titán

Először arról volt szó, h XP-n lesz használva, de a router, TV és társai valóban más tészta, soknál tényleg 2 TB a korlát...

(#2465) batagy válasza fricc_ (#2463) üzenetére


batagy
őstag

OpenWRT az linux, így a 2TB támogatás attól függ hogy a kernelben be van-e kapcsolva ez a funkció. Itt pl. szóba került. Valóban az OpenWRT topikban érdeklődj, kernel verzió és router típusával. De ha már észrevetted, hogy nem látja a teljest, akkor sajnos nincs benne ez a támogatás. Esetleg másik router firmware-t kell rárakni, pl. Gargoyle.

És ha GPT-vel partícionálod, akkor se látja a router a teljest?

A kérdésedre, én még a tiednél frissebb firmware verziót nem láttam. Hogy miért nem jó a rackhez nem tudom, de adtam már két tippet az előbb (exe fájl kibontása és úgy próbáld), vagy a drivers station verzióval próbáld (amiben a különbség igazából csak a product_id).

(#2466) fricc_ válasza batagy (#2465) üzenetére


fricc_
tag

Akkor már csak egy utolsó kérdés :-)

Van esély hogy kinyírom a külső házat ha nem hozzá valót töltök fel?
Az OK. hogy a két firmware tök azonos, tehát elvileg nagy baj nem lehet :-)

Lehet hogy az ini-vel kéne majd játszadozni ahogy írtad....

Előbb utóbb rászánom magam és kipróbálom azt a módszert amit írtál, de majd csak a hétvégén.

(#2467) batagy válasza fricc_ (#2466) üzenetére


batagy
őstag

Szerintem nem tudod kinyírni a racket, mert ha nem stimmel a firmware, akkor eleve nem engedi beleírni. Mint ahogy meg is tapasztaltad, hogy kiírja hogy eltér.

[ Szerkesztve ]

(#2468) fricc_ válasza batagy (#2467) üzenetére


fricc_
tag

:-)

(#2469) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Dune médialejátszó és Sharkoon Rapid-Case 3.5" külső HDD ház együttműködésére? Konkrétan : Kikapcsol a médialejátszó kikapcsolásakor? És tétlenség esetén?

Köszönöm!

(#2470) King Unique válasza liszi70 (#2469) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem ezt kifejezetten médialejátszó topikjába kéne megkérdezni a pontos infóért.
Lehet aztán vkinek innen is van tapasztalata, de főleg lejátszótól függ, illetve Sharkoon racknél se mindegy milyen chipes (JMicron vs ASMedia), milyen firmware.

(#2471) liszi70 válasza King Unique (#2470) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Szerintem ezt kifejezetten médialejátszó topikjába kéne megkérdezni a pontos infóért."

Ott is megkérdeztem, meg még máshol is, valahol csak lesz némi tapasztalat! :)

(#2472) fricc_ válasza batagy (#2465) üzenetére


fricc_
tag

Kipróbáltam több dolgot is, mindegyik firmwaret kipróbáltam mindegyik mp tools-al, sőt kerestem újabb verziójú mp tools-t is, de a végeredmény illetve a hibaüzi ugyan az a chip és a FW verzió nem egyezik.

Marad az openwrt-s topic mint megoldás keresés, vagy csak 2 T használok a 3-ból, az is elég sok :-)

King Unique:
Bocsesz most olvastam a hozzászólásodat, igen az ügyfélszolgálatnak XP-t mondtam, nem akartam belebonyolódni a gyári Fw lecserélése openwrt-s témakörbe, és úgy gondoltam, ha a 2 TB-os kapcsolót be tudom kapcsolni, akkor elvileg a mindegy hogy routerre vagy XP-re kötöm, elvégre a "chip" majd elkezeli :-)

(#2473) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

A WD My Book-ban milyen HDD van?

Köszönöm!

(#2474) King Unique válasza liszi70 (#2473) üzenetére


King Unique
titán

WD Caviar Green széria. :)

(#2475) liszi70 válasza King Unique (#2474) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Mondjuk sejtettem, először úgy is fogalmaztam meg a kérdést, hogy "a My Book-ban is green vinyó van?" :D De akkor miben különbözik az Elements-től? :F

[ Szerkesztve ]

(#2476) King Unique válasza liszi70 (#2475) üzenetére


King Unique
titán

A régi Elements-ektől formában is, illetve azok még csak USB2-esek voltak.
Az új Elements széria már eléggé a My Book-okra hajaz, megkapta az USB3 csatlakozót is.
A különbség: a My Book tud hardveres titkosítást (lejelszavazás) és adnak mellé több programot.
+ !!! Elements az alsó kategóriás, fapados széria, vigyázni kell vele ilyen téren, mert nagyobb a selejt és a meghibásodás esélye, legalábbis a régebbieknél, az újak nem tudom milyenek e téren. 2,5" Elements Portable terén is több a selejt, mint a My Passportoknál-

ez igazából külső vinyó topikba illett volna, de mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#2477) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Hallottatok már erről valamit? Mac-hez kéne, és mivel nincs USB3.0-ám, gondoltam a firewire 800 egy fokkal jobb az USB2.0-nál.
Vagy esetleg más javaslatotok, amin van firewire?

Előre is köszi, üdv:

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#2478) King Unique válasza troszti (#2477) üzenetére


King Unique
titán

Nem nagyon (én), de jónak néz ki, elképesztő mit ki nem találnak Mac-hez.... :)
Amúgy jó húzós ára van ennek, sokx nem csak a dizájn, de a Mac-es csatlakozók is dobnak az áron, amit linkeltél eSATA + USB3--->60 $, +FW800---> 100 $...
Illetve azért is ilyen drágák, mert legtöbbször más csatlakozókkal egyetemben található meg a racken, ezek a pl. "quad-interface" házak, meg eleve drágák, a Thunderbolt meg még inkább. De hát gondolom keretedbe beleférne, szal nem lesz gond. :N

InXtron és OWC rackek is hasonlóak, főleg Mac-hez valók azok is. Erre a kapfáfára épít a Raidsonic is [link], [link]. nem tudom ki kitől lopott... :D

(#2479) troszti válasza King Unique (#2478) üzenetére


troszti
aktív tag

Hát igen, elég drága sajnos, és nem biztos hogy megéri az árát :N
Azt hiszem maradok a jóval olcsóbb Rapid Case-nél :K

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#2480) King Unique válasza troszti (#2479) üzenetére


King Unique
titán

De abban csak USB2/3 és eSATA van, egy 3,5" racknél és HDD-nél manapság azért USB2 elég nagy kínlódás, tud kb. 20-35 MB/s aztán kifújt...FireWire 800 meg elvileg 70-8x MB/s adatátvitelt tesz lehetővé.
Ha neked ez elég, OK, csak erre azt szokták mondani, lehet hogy drága (a kiegészítő--->rack), de a Mac sem volt olcsó... :)

[ Szerkesztve ]

(#2481) liszi70 válasza King Unique (#2476) üzenetére


liszi70
nagyúr

Értem, köszönöm!

(#2482) King Unique válasza liszi70 (#2481) üzenetére


King Unique
titán

Mért, alvó mód miatt most mégse Rapid-Case-t akarsz venni, hanem egy gyári kompakt külsőt (My Book) :F

[ Szerkesztve ]

(#2483) liszi70 válasza King Unique (#2482) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem, nem, marad a Rapid Case-WD Red project, csak érdekelt, hogy mi van a My Book magasabb ára mögött. (Egyébként per pillanat sehol nincs Sharkoon Rapid Case USB3, akkor sem, ha a honlapokon szerepel. Állítólag 8.-án érkezik az országba, addig várok. :) )

[ Szerkesztve ]

(#2484) King Unique válasza liszi70 (#2483) üzenetére


King Unique
titán

Akkor várd meg, mert érdemes, ár-érték arányban a Rapid-Case szinte a legjobb választás. :K
Alvó mód nem tudom médialejátszón működni fog-e, de az már más terület.
Igen, My Book a fentebb felsoroltak miatt drágább, de ahogy nézegettem nem sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#2485) liszi70 válasza King Unique (#2484) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Alvó mód nem tudom médialejátszón működni fog-e, de az már más terület."

Azóta több visszajelzést is kaptam, hogy WD és Dune médialejátszóval is tökéletesen működik a Sharkoon Rapid-Case, kikapcsolás és készenlétibe helyezés is OK. :K

[ Szerkesztve ]

(#2486) King Unique válasza liszi70 (#2485) üzenetére


King Unique
titán

Akkor jó, mert ugye elsődlegesen ilyenkor az adott külső készülék vezérli.
Bár nem tudom ilyen téren Sharkoonba lévő chip és firmware mennyit számít (v csak PC-n), illetve akik állították a működését, nekik milyen verzió volt...?

[ Szerkesztve ]

(#2487) liszi70 válasza King Unique (#2486) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nekik milyen verzió volt...?"

Azt sajnos nem tudom. Maradt bizonytalansági faktor, de kockázat nélkül nincs nyereség! :D

[ Szerkesztve ]

(#2488) Rayfull


Rayfull
tag

Üdv mindenkinek újra! Már nekem is sharkoon rapid 3.5 házam van, és sajnos találtam egy problémát. Ha kihúzom az usb kábelt, akkor leáll a merevlemez, meg gép bekapcsolásnál 3x áll le/pörög fel. Valahogy meglehet oldani, hogy csak a tápkábelt vegye figyelembe? Szóval ha kihúzom az usb-t akkor menjen még a merevlemez. Válaszokat előre köszönöm!

(#2489) batagy válasza Rayfull (#2488) üzenetére


batagy
őstag

Igen, meg lehet oldani, olyan firmware belerakásával, ami nem állítja le a vinyót. Enyémben is olyan van. Milyen chipes a rack? Asmedia vagy Jmicron?

(#2490) Rayfull


Rayfull
tag

Azt hogyan nézem meg?

(#2491) batagy válasza Rayfull (#2490) üzenetére


batagy
őstag

HDD Sentinelben, Infó fülön elején van egy VID PID sor.

(#2492) Rayfull


Rayfull
tag

VID: 174C, PID: 55AA
Google szerint ASMedia

(#2493) fricc_ válasza Rayfull (#2490) üzenetére


fricc_
tag

Én mondjuk szétszedtem a házat és fogtam egy nagyítót, és megnéztem.
Ennél tutibb módszer nincsen. :-)

Mikor vetted? Csak azért érdekel, hogy áttértek-e az újabb ashmedia chipre, vagy csak én szívtam meg, mert ha más nem veszek egy másikat...

[ Szerkesztve ]

(#2494) Rayfull


Rayfull
tag

június 13án

(#2495) batagy válasza Rayfull (#2492) üzenetére


batagy
őstag

Ha ASmedia chipes, akkor nehezebb megoldani, hogy ne álljon le a vinyó. Utóbbi időben küzdöttek itt többen is. :)

Nekem Jmicron chipes van, ahhoz biztosan létezik olyan firmware, ami nem állítja le a vinyót, lásd itt.

ASM1051 chip esetén szedd le innen ezt:
Asmedia 105x Sata/USB 3.0 Firmware Version 130220.81.F6.02

MPtool indítja.
1) Először írd le az infókat, vagy mentsd le a screenshotot. hogy milyen firmware van benne, verziókat stb.
Ezt is fontos megnézni, lementeni:
MP Tool -> Check Config -> Device Info

Rövidítések:
CS = Customized String
EE = Eup Enabled
TL = Two LEDs
HS = HDD Standby
U1U2 = nem tudom
LP = Low Power Mode
2TB = 2TB
SE = Slow Enumeration

2)
Aztán a "More Config" gombra kell kattintani, és mindent úgy állítsd be, ahogy az 1)-es pontban szerepel. Kivéve hogy a HDD Standby-t kellene kikapcsolni, vagy az Idle Timer-t Never-re állítani. Igazából nem tudom, melyik állítja azt , hogy ne kapcsoljon ki. Lehetséges, hogy az Idle Timer elvileg csak az inaktivitást illetve annak a várakozási idejét befolyásolja. Lehet hogy a HDD Standby állítja, sőt az Eup Enabled is lehet hogy ezzel kapcsolatos. Ezt sajnos így nem tudom megmondani, nem teszteltem. De próbáld ki ezeket, saját felelősségre.

Figyelem, ha beletolod a firmware-t, a product nevet átírja a rackben.
Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

(#2496) batagy válasza fricc_ (#2493) üzenetére


batagy
őstag

Amúgy most találtam ezt!

Az "Unlock MP Tool" gombra is lehet kattintani, a jelszó "asmedia", az idézőjelek nélkül. :D
Ekkor többmindent enged állítani.

A topik éppen a 2TB támogatásról szól, de ha jól értem , a HDD szektorméretet is 4K-ra javasolja, illetve GPT-t ajánl.
Nálad ugye ez mindhiába, mert a verzió eltérés miatt nem engedi. Bár nem emlékszek már, hogy próbáltad-e az 5106-os product ID-t beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#2497) batagy válasza Rayfull (#2494) üzenetére


batagy
őstag

Még valami.
A station drivers-es a "130107.91.7D.00" letöltésben az MP Tool verziója nem 1.10, hanem 2.0.2.

A 2.0.2-es verzióban a More Config menüpontban több mindent lehet állítani, van "HDD Power Control" is, nem tudom mit jelent!

Screenshot.

Esetleg a 2.0.2-es MP Toolt meg lehet próbálni az újabb, 130220.81.F6.02 firmware-rel.

(#2498) batagy


batagy
őstag

Ha már így belemerültünk, találtam MP Tool 2.0.4-es verziót is ASM1051-hez, itt található.

(#2499) Rayfull


Rayfull
tag

Ettől nem mehet tönkre? Nem ugrana a garancia?

(#2500) batagy válasza Rayfull (#2499) üzenetére


batagy
őstag

De, a garancia természetesen ugrik.

Tönkre mehet-e.... , 100% garancia nincs rá, saját felelősségre csináld. De ahogy fricc_-nél, neked is azt tudom mondani, hogy ha eltér a firmware vagy valami verzió eltérés van, akkor nem fogja beleflash-elni a program, ezzel védi. A rack belső nevét is átírja Plugable-re, hacsaknem azt is lekezeled az Unlock módban.

Sajnos azt nem tudom, hogyan lehet lementeni a meglévő firmware-t illetve annak beállításait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.