Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) batagy válasza sunpower (#2699) üzenetére


batagy
őstag

"Nagyon szép meg jó a cucc (Sharkoon Rapid-Case), de így számomra nem használható, úgyhogy kivágom a bánatba."

Nem írtad, hogy milyen chipes a Rapidcase. Mert ha Jmicron JMS539/JMS551, akkor is meg lehet oldani hogy ne álljon le. Írtam erről itt és itt.

Amennyiben ASMedia 1051 chipes, akkor szintén meg lehet oldani, erről van nagyrészt szó itt.

"Az MPtool program meg semmit nem ér! Beállítom hogy ne álljon le, de se leokézni nem lehet, és ha még egyszer ránézek, megint ott van, hogy 10 perc....."

Nem tudom hogyan elenőrizted, de ha csak az MP Tool főablakot indítod, az nem a rackben lévő értéket mutatja, hanem csak azt ami be lesz állítva ha réküldöd. Az INI fájlbül veszi az alapértékeket. A rackben lévő érték így ellenőrizhető, ahogy már sokszor leírtam:

MP Tool -> Check Config -> Device Info

A gond akkor van, ha a chip 1053-as, mert ahhoz nincs firmware.

(#2702) King Unique válasza troszti (#2696) üzenetére


King Unique
titán

Na, azt nem tudtam, h neked OS X-ed van...arra is vannak HDS alternatívák [link], nézegesd meg, azokban lehet-e hasonlót állítani.
Ebben a sok leállítás + újraindítás dologban azért van igazság, de nem kell túlreagálni se. Mire elérhet egy kritikus értéket, oda legalább több 1000, de inkább több 10000 ilyen művelet kell. Illetve nyilván nem 10 percenként állítja le, pörgeti újra fel, hanem 10 perc után leáll, ha nem nyúlsz hozzá, akkor akár órákig maradhat inaktív állapotban, szóval van egy kis különbség.
Illetve Red-nél amúgy is magasabb az MTBF érték, eleve jobban bírja a strapát. Továbbá a Red-hez kiadott a WD egy SMART load/Unload utility programot, amivel fejparkolást lehet mérsékelni és akár egyebekre is jótékony hatással lehet, bár Mac alá sajna ez se jó...

(#2699) sunpower: azért nem rossz egyáltalán a Rapi-Case és legtöbb rack ilyen, h gyárilag beállítják/ kikapcsolják leállítást és v van hozzá firmware, v nincs....Egyébként meg lutri, mert Sharkoon és egyéb ASmedia chipeseknél is volt, aki olyat fogott ki, aminél pont nem volt beállítva.
Jónak néz ki a Chieftec rack, de szerintem innen még senki nem nagyon találkozott vele, az a Delock ASmedia chipes, tehát vagy-vagy kategória...ha meg 1053-as, az szívás...
Nem is tudtam, h Verbatim gyárt natúr külső HDD házakat is, mert eddig csak gyári kompakt külsőket csináltak... :F
Viszont eleve anyaghasználat terén sz@r az a rack, műanyag stb...VISZONT annyi előnye van, h mint a gyári külsőikhez, ehhez is adnak szoftvereket, a Green Button programban pont a készenléti időt lehet állítani, a gyári 10 perces értéknél jóval nagyobbra tenni [link].

[ Szerkesztve ]

(#2703) sunpower válasza batagy (#2701) üzenetére


sunpower
tag

A program 1051-et ír ki, de ahogy olvastam az nem jelent sokat.
Este ha hazaértem, akkor szétszedem mint majom a zsebórát, aztán kiderül.
Előtte azért megnézem programból is, hogy mit dob.

Mikor a programot ráengedem, akkor kell winyónak lenni benne?

Köszi a segítséget, este már többet tudok.

(#2702) King Unique:

Persze hogy nem rossz. Nem melegszik, fém ház......
Ez idáig oké, de ez nem normális dolog, hogy veszel egy ilyen cuccot és akkor lutri hogy vagy ez, vagy az. :((
Ha nem ez lenne a felállás, nem is érdekelne, de mivel 0-24-ben a routerre van kötve és megy róla a torrent (is), nagyon nem egészséges, ha naponta 10-15-20-szor elindul, meg leáll. Így elég hamar ki lehet nyírni egy winyót!

Az a Chieftec elég jól néz ki (meg a márka is tett már le az asztalra), de sehol nem találni róla semmit, hogy leáll, vagy nem.
Delock ahogy írtad, megint csak lutri....
Verbatim, meg műanyag. És a linkelt képen látni, hogy csak állítani lehet a kikapcsolási időt, de teljesen kikapcsolni nem. Így ez is kilőve.

Ezek szerint nem létezik olyan típus, ami nem állít le (vagy legalább szofverből állítani lehet, meg még működik is) és USB 3-as csatlakozása van. Szomorú.....

[ Szerkesztve ]

(#2704) batagy válasza sunpower (#2703) üzenetére


batagy
őstag

"Mikor a programot ráengedem, akkor kell winyónak lenni benne?"

Igen, vinyónak kell lenni benne, máskülönben nem is tudod felcsatolni. :)

(#2705) King Unique válasza sunpower (#2703) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen téren, mármint szoftveres ellátottság, xy beállítási lehetőség, mindig is jobbak voltak a gyári külső vinyók, rackeknél ez soha nem volt igazán jellemző.
Szerintem ezt a leállítás dolgot kicsit félreérted, mert csak akkor állítja le, ha nincs aktív lemezművelet (írás/ olvasás). Ergo, ha erről megy 0-24-ben a torrent és ezáltal van, illetve seedelsz is stb., akkor csak úgy nem fogja leállítgatni.
De, ha még lenne napi 20, az évi max 7300 és azért ennyit kibír egy átlag vinyó, egy Red meg főleg, inkább 10k+, főleg több 10k-s érték, ami már mképpen véges lehet élettartamot tekintve.
Továbbá itt a másik probléma, kérdés az, h még, ha be is állítod, v letiltod az OS alatt, vajon az hogyan fog működni a routeren... :F
Azt nem tudom Verbánál full ki lehet a kapcsolni vele, de ha már több órára van állítva, akkor az is bőven jó, viszont annál is ott a routeres probléma.
Létezik azért ilyen rack, mert ASmedia chip esetében elég soknál pont az ellenkezője, a folyamatos pörgetés az alapértelmezett és a 1051 chipeseknél simán rá lehet állítani. Itt eleve az új, 1053-as chip okozhat nehézséget.

[ Szerkesztve ]

(#2706) sunpower válasza King Unique (#2705) üzenetére


sunpower
tag

Értem hogy csak akkor állítja le, ha nincs adatforgalom, de nekem az kéne hogy akkor se.
Az is oké, hogy kibírja a winyó, de mégsem erre van tervezve.

Szétszedtem a cuccot és sajnos bukó a dolog, mert 1053-as chip van benne. :((
A program viszont ezt adja:

Ezek alapján nem sokat ér a program (a 2.0.4-es verzió is ugyanezeket írja ki), mert a chip 1053-as, és 10 perc után leáll a winyó......

Eddig jutottam a dologgal.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Ha esetleg van valakinek mentő ötlete, szívesen várom.

[ Szerkesztve ]

(#2707) fricc_ válasza sunpower (#2703) üzenetére


fricc_
tag

Nem tudom, milyen routerről tolod, de ha esetleg egy linux van rajta, akkor lehet érdemes lenne a winyóra helyezni mondjuk a log file-t, vagy cronból 7-8 percenként csináltatsz egy disk műveletet.
Persze ez csak egy ötlet elméletileg működhet :-)

[ Szerkesztve ]

(#2708) sunpower válasza fricc_ (#2707) üzenetére


sunpower
tag

Linux van rajta (Tomato), de sajnos ahhoz nem értek.

Azért köszönöm!

(#2709) kk831228 válasza King Unique (#2705) üzenetére


kk831228
addikt

Üdv!!

Vásárláskor azt honnan lehet tudni melyik chip van a rapidcase rackbe?? :U Az LC -be tuti 1051 van mindegyikbe?? :F

Üdv!! :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2710) fricc_ válasza sunpower (#2708) üzenetére


fricc_
tag

Olyan mélyen én sem értek hozzá, de azt hiszem ha a routered topicjában megkérdezed, jó esélyed van rá, hogy elárulják a megoldást.

Valami ilyesmit kell megfogalmaznod: :-)
Azt szeretnéd hogy a feladatütemező 8-9 percenként futtasson le egy olyan lemezműveletet ami miatt a külső winyót kezelő chip ne állítja le a winyót "tétlenség" miatt.
Szerintem tuti hogy 3-4 fajta megoldást is javasolni fognak :-)

[ Szerkesztve ]

(#2711) sunpower válasza fricc_ (#2710) üzenetére


sunpower
tag

Több változattal is próbálkoztam, de nem jött be. A vége mindig az volt hogy egy idő után leállt a winyó.

Viszont találtam egy ilyet:
gyári honlap

Itthon is lehet kapni a zöld pöttyösben.

Az lenne a kérdés, hogy a sima 1051-es chip és a 1051e közt mi a különbség.
A 1051e-nél is lehet módosítani a beállításokat?

(#2712) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok,
van egy Seagate 1Tbos Satas HDDm, illetve egy TP-link 1043nd v2 routerem, ehhez vennék valami frankó kis hdd keretet, amibe be tudnám tenni a vinyót, hogy arra jöjjenek a torrentek, meg legyen egy kis pcs backup tárhely. Sharkoon cuccot néztem, de azon gondolkodom, hogy megvegyem-e az usb3as verziót, mert a routeren csak USB 2 van. Szerintetek?

Apple and Android user

(#2713) fricc_ válasza Csigger (#2712) üzenetére


fricc_
tag

Az usb 3-as lefelé kompatibilis, szépen el fogja kezelni a router.
Viszont valaki korábban írta hogy az usb 3-as rack-nál magasabbak a load értékek mint az usb 2-őnél.
Én ezt még nem teszteltem.

Szvsz a Sharkon külső házba csak olyan winyót szabad betenni ami alapból sem melegszik nagyon (pl. 5400-as), mivel ez egy passzív ház.
A te winyód milyen ebből a szempontból:

[ Szerkesztve ]

(#2714) Csigger válasza fricc_ (#2713) üzenetére


Csigger
őstag

Egy Seagate Pipeline ami elvileg 5900-as, szóval nem hiszem, hogy ezzel gond lenne.Köszönöm a tanácsot! :R

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#2715) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

2 bay-es 3,5" külső házat keresek. Mit tudnátok ajánlani? Amit lehet is kapni?

Köszi

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#2716) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok,

nekem is egy csatlakoztatott külső HDD eltűnéses problémám van.

Még mindig nem találtam meg rá a megoldást.
Részletek az alábbiak:

- LC-POWER LC-35U3 - USB 3.0 ház (nem a Becrux, ez elöl bekapcsolós és csavarral rögzíted a HDD-t)
- Win 8.1
- A HDD ház Asmedia 1051 A1 vezérlős, 174C 55AA az azonosítója.

Eddig nem volt gond, azonban a Win 8.0-ról 8.1-re frissítéssel elkezdett folyamatosan ki-be kapcsolni és ezt akár másolás közben is.

Találtam több fórumot, másoknak is ez a baja:
[MSDN]
Anandtech

Lényeg röviden: a MS is látja a bibit és csináltak is egy frissítést, ahol lényegében a 8.1 BOT protokollját visszaállították a 8.0 változatára. Ez volt áprilisban...

A probléma az újabb külső HDD-knál van, ugyanis azok már nem a BOT, hanem az újabb UAS protokoll szerint csatlakoznak. Ezeknél maradt a bibi. És ez a HDD ház is ezzel küzd.

Van új Asmedia 105x FW:
[link]
illetve
[link]

A kettő közt van egy pici különbség és ezt nem tudom miért:
az as_mp_Tool v0.3.ini fájlban gyakorlatilag a gyártóspecifikus infó kihagyásra került, de ennyi. A lényeg, a bin fájl, az ugyanaz.

Ez azt jelenti (a station-driveres fw-ből kiindulva) hogy bármelyik megfelelő Asmedia 105x chip-es külső HDD-re fel lehet tenni?

Új fw-t még nem mertem rátenni, csak megnéztem:
[link]

Lényeg, ne kapcsoljon ki-be random, mert még másolni sem lehet. Kb egy órát működik egy héten, nem kell semmi energia takarékosság. De a képek alapján ezek ki vannak lőve...

Írtam az LC-POWER supportnak is, de még nem válaszoltak.
Olvastam, hogy devil2k fórumtárs frissített FW-t LC-POWER házon. Én nem találtam eddig FW-t, vagy azt az infót nem, hogy a station-driver fw-i bármelyikre nyugodtan felrakhatók.

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2717) batagy válasza kurtuzov (#2716) üzenetére


batagy
őstag

"A kettő közt van egy pici különbség és ezt nem tudom miért:
az as_mp_Tool v0.3.ini fájlban gyakorlatilag a gyártóspecifikus infó kihagyásra került, de ennyi. A lényeg, a bin fájl, az ugyanaz."

Igen, a bin ugyanaz , amennyiben a két verzió egyezik. Ezt ellenőrizheted, ha a bin MD5 checksumot ellenőrzöd. A verzióban a számozás az évszámot, hónapot, napot tükrözi.
Valóban csak az INI fájlban szokott különbség lenni. A rack nevét ott bármire átlehet írni.

"Ez azt jelenti (a station-driveres fw-ből kiindulva) hogy bármelyik megfelelő Asmedia 105x chip-es külső HDD-re fel lehet tenni?"
Igen.

"Új fw-t még nem mertem rátenni, csak megnéztem:"
Akkor ennek megfelelően kapcsold ki az összes HDD Standby , és ehhez kapcsolódó checkbox-okat, valamint az Idle Timer-t Never-re állítsd (ugyanúgy, ahogy most van).

"Lényeg, ne kapcsoljon ki-be random, mert még másolni sem lehet. "
Ahogy írtad, nem biztos hogy a firmware a hibás, lehet hogy a win8.1. A te rackedben egyébként 2013 januári firmware van, ami már eléggé új. A station driversről a legújabb 2013 áprilisi lenne (13040911DA01).

Nyugodtan rárakhatod, a station-driver fw-t már sokan felraktuk mindenféle rackre.

(#2718) kurtuzov válasza batagy (#2717) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Köszönöm a részletes választ.
Ez megnyugtató, frissíteni fogom a FW-t.
Ami viszont fura, hogy jelenleg egy olyan FW van, amelyiket nem látom a letölthető listában, ergo visszaállítani nem fogom tudni.
Amúgy valamitől nagyon megijedhetett most az USB HDD, mert kb 600GB másolása zajlik és eddig nem csatlakozott le és újra.

Az msdn fórumban olvasható a support hozzászólása is, lövésük nincs a dologról. Az biztos, hogy a 8.1 tette be a kaput, a BOT-ot vissza tudták állítani a régire és akkor az működött, de az UAS állítólag ugyanaz, mint a 8.0-ban tehát nem az a gond. De persze nem tudják azóta sem... És tényleg, vannak olyan gépek, ahol nincs gond ezzel az összeállítással.

Mivel a 8.1 tavaly ősszel kezdett beindulni, emiatt a tavaly januári vagy áprilisi FW csere, lehet tényleg nem oszt, nem szoroz. Azért megvárom az LC-POWER support válaszát is, hátha tudnak mondani valamit

(#2719) batagy válasza kurtuzov (#2718) üzenetére


batagy
őstag

Lehet sima USB csatlakozási probléma is.
USB3 eléggé érzékeny sajnos.

Főleg ha nagy gépen az alaplapról az előlapra van kivezetve az USB3. Olyankor hátul is próbáld, közvetlen az integrált portokban, illetve másik kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#2720) kurtuzov válasza batagy (#2719) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nagy valószínűséggel nem az. Ezek laptop USB 3.0 portok, és elég régóta vannak használva gond nélkül. Kipróbáltunk 5 db 3,5"-os és 3db 2,5"-os külső házat, illetve egy másik, régebbi laptopot USB 2.0 csatlakozóval és Win 8.0-val. Szóval, sejtheted, elég sok kombináción végigmentünk. A ludas továbbra is a 8.1 lesz, mert 8.0 alatt sincs gond.

(#2721) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Mobil rack-et keresnék az alábbi paraméterekkel:
-beépíthető, 5,25"-os méret
-legalább 3.5"-os HDD-t fogad
-van rajta USB 3.0/eSata csatlakozó, így külső rack-ként is használható
-ne okozzon gondot neki 3TB-os, vagy nagyobb HDD (bár nem tudom, hogy számít-e az eszköz)

Tudom, csak félig ebbe a topikba tartozik a kérdés, de a belső rack-es teljesen halott. Ha valaki tud ilyet ajánlani, azt nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2722) kurtuzov válasza scarbantia (#2721) üzenetére


kurtuzov
senior tag

A 3TB limit az gyakorlatilag a régi chip-es cuccoknál van. Ami támogatja a SATAIII-at, az többnyire 6TB-t tudja.

(#2723) bulgesz777


bulgesz777
tag

Sziasztok! Most vettem egy Western Digital Caviar Red 3TB SATA3 WD30EFRX vinyót. Elsősorban adatok archiválására fogom használni. Milyen külső keretet ajánlotok hozzá ami hűvösen tartja?

Ezt a kettőt néztem:

http://kulso-haz.arukereso.hu/fn:termekek-osszehasonlitasa:sharkoon-rapid-case-u3-4044951010394-p71903316,thermaltake-st0021e-p48165534/

Az ár lehet minél alacsonyabb, hisz a hdd nem volt olcsó... valahol spórolni kell

[ Szerkesztve ]

(#2724) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

[link]

Sziasztok milyen lehetőségeim vannak, már válaszoltak hogy a linkelt házak nem jók, hanem hogy ilyeneket kell vennem..

Esetleg tudnátok konkrétat ajánlani?

(#2725) kurtuzov válasza ZTE_luky (#2724) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Konkrét üzletre gondolsz?
Én azt mindenképp megnézném, hogy az általam kiszemelt bolt mennyi garanciát ad a termékre. E téren szoktak eltérések lenni.

(#2726) ZTE_luky válasza kurtuzov (#2725) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

igen, meg hogy ilyeneket netről rendelni érdemes vagy lakhelyen boltban személyesen.. és itt is fontos a garancia ezekre i jellemző az elromlás? mennyi garanciától érdemes megvenni?

(#2727) veze válasza ZTE_luky (#2726) üzenetére


veze
őstag

Sharkoon külsö házak még nálam sosem romlottak el.. a legrégebbi van már vagy 4 éveslehet több is

(#2728) ZTE_luky válasza veze (#2727) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem tehát ha jól értem érdemes ezt a márkát megvenni, mert sokkal megbízhatóbb mert ugye legtöbbször az olcsóbb a drágább.. :D

(#2729) kurtuzov válasza ZTE_luky (#2728) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Rosszul nem fogsz vele járni. Nekem ugyan nem Sharkoon-om van, hanem LC-Power, de abban is ASMedia chip van, ami többnyire rendben van. Sharkoonék most adtak ki egy fw frissítést, mert a Win 8.1 + USB 3.0 és ASMedia chip hármas nem működik jól együtt. De van support, ez a lényeg.

(#2730) ZTE_luky válasza kurtuzov (#2729) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

és neked mennyiből jött ki?

(#2731) kurtuzov válasza ZTE_luky (#2730) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Az LC-Power LC-35U3-at olyan 6-7 eFt körül vettem, azonban volt időszak, hogy nem volt készleten sehol. Ezért vettem most pl rögtön kettőt, jóllehet a másodikra csak kb 2-3 hónap múlva lesz szükségem.

(#2732) ZTE_luky válasza kurtuzov (#2731) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

és te hol vetted? mert én szeretném helyileg személyesen intézni, azonban Zalaegerszegi vagyok, és nemtudom itt hol lehetne venni.. Euronics, Mediamarkt, FOramax vagy vmi iylen helyeken lehet kapni?

ÉS akkor 6-8 ezer forintért adnak egy házat, egy usb csatlakozót, plusz az adaptert amin hálózatra kell kötni?

(#2733) DJ. Ru$y válasza ZTE_luky (#2732) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Boltban felejtsd el 6-8 ezerért. Ami neten 6-8 az boltban akár 8-10e. Edigital ha van, akkor esetleg ott 8 alatt van még, ha boltban veszed, de nem tudom mi a probléma a webáruházzakkal.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2734) ZTE_luky válasza DJ. Ru$y (#2733) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem, csak már 6-8ezer forintnál elgondolkozik az ember, hogy még hozzádobna ennyit és vehetne egy kicsi, könnyebben használhat praktikusabb külső winchestert, és akkor felesleges a régi, debella winyót be pénzt fektetni..

(#2735) ZTE_luky válasza ZTE_luky (#2734) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Ezt találtam akkor vszínű olcsóbban nem fogom megúszni?

Ehhez akkor tápkábel és minden jár nem csak USB? ha ezt megvenném már csak be kéne szerelnem és működne,ugye?

[ Szerkesztve ]

(#2736) veze válasza ZTE_luky (#2735) üzenetére


veze
őstag

Lehet hogy most nem.
viszont cserébe kapsz egy elnyühetetlen stabil megbízható eszközt

(#2737) DJ. Ru$y válasza ZTE_luky (#2735) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2738) batagy válasza ZTE_luky (#2734) üzenetére


batagy
őstag

Egyetértek egyébként. Ha 2.5" racket és bele 2.5"-es vinyót veszel, akkor valóban sokkal kisebb, kényelmesebb megoldásod lesz. De ezt neked kell eldöntened, hogy mennyit áldozol rá. Mivel azt írtad 500 GB-os vinyóról van szó, ilyen méretben notebook vinyót 12eFt-ért lehet venni, ahhoz veszel 2,5eFt-ért egy Ebay-jes 2.5" racket. Ezt a 3.5"-es HDD-t meg el lehet adni kb 4-5eFt-ért, de csak hasamra ütöttem.

A 3.5"-es rackeknek szerintem akkor van értelme, ha nagy HDD kapacitásról van szó, pl. 2 TB, ami notebook vinyóban nehezebben érhető el. De az említett Sharkoon USB3-as 3.5"-ös, illetve az LC Power LC-35U3 is nagyon jók.

(#2739) ZTE_luky válasza batagy (#2738) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem, akkor sztem nem veszem meg, majd ha nagyon kell akkor max később

(#2740) kurtuzov válasza ZTE_luky (#2739) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ha hurcibálásra akarod használni, akkor ne vegyél 3,5"-os külső házat. Mi azért használjuk ezeket, mert heti kb 2-3 órát működnek backup-ként, amúgy pihennek a helyükön. A notebookokból SSD miatt kiszerert 2,5" HDD-ket raktuk USB 3.0-ás házakba. Azok jobbak hordozásra.

Az LC-Powerhez még csavarhúzót is adnak, van már egy rakat. A kábel az természetes.

(#2741) ZTE_luky válasza kurtuzov (#2740) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

énse hurcolásznám nagyon őket max havi 1-2x asztalon csücsülne.. amit megszerettem vn akérdezni hogy ezekugy eálló házak de a procinek nem rossz hogy elvan forgatva?!

(#2742) kurtuzov válasza ZTE_luky (#2741) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Mármint a motornak, a HDD-ben?
Én úgy tudom nem okoz gondot. Ilyen rövid használati idő mellett pláne nem. Évek óta így mennek, HDD még nem ment tönkre.
A 2,5" mérettel az a baj, hogy fajlagosan drágább egy GB és 2TB jelenleg a max.

(#2743) ZTE_luky válasza kurtuzov (#2742) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem. és most jelenleg 7.500 forint körül tudnék venni, érdemes lenne várni egy kicsit, lehet hogy lesz olcsóbb?

(#2744) veze válasza ZTE_luky (#2743) üzenetére


veze
őstag

már jo ideje tartósan a béka sgge alatt van a forint a dollarhoz képest. nem is igen dolgoznak azon hogy jobb legyen, mert valami oknal fogva inkabb azon dolgoztak idaig is, hogy ilyen legyen, mert valakiknek ez jo..( ha tulsagosan erösödni latszott, inkabb leértékelték.. de ez már politika, azt meg hagyjuk...)
szóval én nem sok reményt füznék ahhoz hogy a közeljövöben olcsobb legyen. sajnos-- :U

[ Szerkesztve ]

(#2745) ZTE_luky válasza veze (#2744) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

akkor szerintem megveszem most, 7.500 forintot ér plusz fél tera, ha kamionnyi méretű még akkor is :D
Akkor innen rendelhetem nem, itt ég a kiszállítás is ingyne van

(#2746) kurtuzov válasza ZTE_luky (#2745) üzenetére


kurtuzov
senior tag

A cég persze rendben van. A Sharkoon is. Én olyan piszlicsáré dolog miatt nem ezt vettem, mert az elején a bordázatot nehezen tudnám portalanítani :)

(#2747) ZTE_luky válasza kurtuzov (#2746) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

és milyen lehetőségek vannak hasonló árban? te miylet vettéL? a léyneg hogy 3,5", és USB3-as legyen

(#2748) fricc_ válasza ZTE_luky (#2741) üzenetére


fricc_
tag

A winyók elhelyezésénél az a lényeg, hogy vagy függőlegesen álljanak, vagy vízszintesen..

(#2749) ZTE_luky válasza fricc_ (#2748) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem, köszönöm, ezzel sokat segítettél, akkor ugyanúgy jó állva is mint fektetve? :)

És vannak 3,5" fekvő házak is, mert az nekem praktikusabb lenne..

(#2750) DJ. Ru$y válasza ZTE_luky (#2749) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

OMG :D Nem teszed rá a talpat, amit adnak hozzá és máris "fekvő". :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.