Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Mano66 válasza King Unique (#2900) üzenetére


Mano66
senior tag

Igen.Az lett volna,hogy folyamatosan menjen a vinyo.De igy még jobb.Állandó késszenlétben van.Ha valaki akar tölem tölteni beindul a HDD.Nem értem én sem,hogy ez hogy müködik.De ez az uj fw-vel,ha ugy van beállitva ha megnézed a "Check Config - Device Info" ott csak a HS-nél van "O" és a többinél "X" és az "Idle Timer"-nél "Never"-van akkor müködik igy.Ha a "HS"-nél is "X" van akkor nem késszenlétbe kapcsol egy idő után,ha nem teljesen áramtalanitja a rackket.Csak ugy birod életre kelteni,ha a bekapcsolo gombot "ki-be" kapcsolod.Nekem a HDD egy routerre van kötve és avval torrentezek.Annak nincs értelme,hogy ha inaktivak a letöltések teljes kikapcs legyen,ha nem legyen késszenlét.Direkt figyeltem napközben mit csinál a rack,ha valaki seedet kért automatikusan elindult,de mikor nem töltött senki ujra alvo modra váltott.A torrent oldalon,pedig mindig aktivnak látszanak a torrentek.Nekem ez igy tökéletes.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2902) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Valakinek van ezzel tapasztalata? Arra kellene hogy használni tudjak egy régebbi sata 2 es hdd t.
link

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#2903) batagy válasza Moonwolf (#2902) üzenetére


batagy
őstag

Ez olyan mint egy noname Ebay-jes rack. A kapcsolója nem billenő, hanem tolókapcsoló, nem valami stabil konstrukció.

Ez jobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2904) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy 3TB-os WD Red winyónak keresek külső házat.

Egy külső USB-s ház alkalmas folyamatos üzemmódra? Megbízhatóság és energiatakarékosság szempontjából lenne fontos ez.
pl. le tudja kapcsolni a winyót, ha X ideig nincs használatban, majd vissza is tudja kapcsolni, ha valami progi ránéz a winyóra? Mindezt az USB kapcsolat megszakítása nélkül lenne jó.
Emellett a HDSentinel, vagy bármilyen SMART monitorozási lehetőség is jól jönne.

Vagy inkább NAS-t keressek? Az alacsonyabb ár miatt kezdem a keresést az USB-s tokoknál. :B

Bármilyen tanács jól jön. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2905) batagy válasza Bici (#2904) üzenetére


batagy
őstag

Az, hogy NAS-t vagy USB racket nézel, döntés kérdése, céltól függ, illetve anyagi meggondolás.

Ha NAS-t használsz, akkor az maga elintézi a letöltést/feltöltést, 24/7-ben futhat, nem kell hozzá otthagyni a gépet bekapcsolva. Rengeteg kényelmes szolgáltatást kapsz. Cserébe jóval drágább.

Rack-et is lehet 24/7-ben használni, de ahhoz a gépnek folyamatosan futnia kell. Maga a rack bírja, azzal ninsc gond, olyat kell venni ami fémházas, jobban leadja a hőt. De a WD Red eleve nem melegszik, amennyire olvastam. Olyan rack elérhető, ami magától lekapcsol, és felkapcsol, ha aktivitás jön.

(#2906) Bici válasza batagy (#2905) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Egy router USB2.0 portjára lenne kötve a rack, így nem kellene PC hozzá.

Milyen típust javasoltok, ami le-fel tud kapcsolni és megbízható?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2907) batagy válasza Bici (#2906) üzenetére


batagy
őstag

Ja Ok, routerre kötve rendben van. (Ha letöltésről van szó, egy router jóval gyengébb hardverben mint egy NAS, szóval körülményesebb azért), de ha csak pl. hálózati megosztásról van szó, arra elég a router is.)

Rack: Sharkoon Rapidcase USB3-at használjuk sokan. JMS551 chip esetén megoldható hogy lekapcsoljon. ASMedia chip esetén akkor oldható meg, ha a VID PID-ből az utóbbi 55AA-s. Ezt így előre persze nehéz tudni. :)

Én nem vagyok képben annyira a választékkal, hátha King többet tud.

SZERK: a 3TB támogatás miatt célszerű USB3-ast venni, általánosságban. De létezik egy USB3-Wifi egymást zavarása is, ami routernél probléma lehet, szóval ha USB2-es rackből találsz olyat mi 3TB-t támogat, azt érdemesebb venni.

[ Szerkesztve ]

(#2908) DJ. Ru$y válasza Bici (#2906) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nyisd le a téma összefoglalót van benne egy kép, azt érdemes átnézni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2909) King Unique válasza Bici (#2904) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy batagy mondta, egy NAS lenne a legjobb, de azért egy jobb rack is megfelel a célnak. A Rapid-Case a sláger, de annál és a legtöbb új racknél az a baj, h ASMedia ASM1053 chipes, aminél nem igazán lehet firmware-t frissíteni, abban kikapcsolással kapcsolatos dolgokat állítgatni, csak, ha 55AA a PID azonosítója. Ráadásul a 1053-asnál fentebb vkinek pont az volt a gondja, h leállította a HDD-t, de teljesen ki is kapcsolt és nem volt készenléti mód...ezért cserélte el 1051-esre, aminél lehet állítgatni [link].

Tehát a leállítás, készenléti mód kérdésbe, az újfajta chip kavarhat be és az a baj, h a legtöbb új racket ilyennel szerelik. Ajánlani tudnék sokfélét, csak amiket fél-1 éve még JMicronnal, v 1051-es ASMediaval készítettek, azokban is már tuti, h 1053-as van, ezért is lutri...
Az újabb JMicron vezérlőséknél kedvezőbb a készenléti mód, merevlemez leállítás gyári beállítottsága, illetve talán firmware is jobban van hozzájuk. Chieftec házakban is ilyen chipek vannak, a 2,5" verziója nemrég volt tesztelve és aszem tudja ezeket a kívánalmakat, de a 3,5" modellben is JMS566 chip van [link], tehát vsz az is.

3 TB miatt valóban USB 3.0 rack vásárlása célszerű, mert legtöbb 2.0-ás csak 2 TB-ig kezeli a merevlemezeket. HDS kompatibilitás meg manapság már legtöbbnél adott.

(#2910) Bici válasza King Unique (#2909) üzenetére


Bici
félisten

King Unique, batagy: Köszi a válaszokat! :R

Akkor nézek egy Chieftec-et, némi netes olvasgatás után. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2911) King Unique válasza Bici (#2910) üzenetére


King Unique
titán

Csak annyi a baj vele, h elég drága, 10k+os [link], ennyit nem biztos megér, v pusztán csak a HDD Standby mód támogatása.
Delock házakban szokott még JMicron lenni, de annál is most megszűnt pár modell és az USB3-asnál átálltak ASmediára [link] vsz 1053
LC-Power , RaidSonic házak is jól és viszonylag olcsóak, de azok is legtöbbször ASmedia és újabban sanszos, hogy 1053.
Illetve ez a készenléti mód, kikapcsolás PC, notebook + normál OS alatt stabilan működik, de pl. routerre dugva nem feltétlenül úgy, azt is figyelembe kell venni.

(#2912) Bici válasza King Unique (#2911) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Akkor kezd bonyolódni a dolog.
Az vajon működik , hogy kinézek egy modellt, amiben feltételezhetően a megfelelő típusú vezérlő van, hazaviszem, kipróbálom a routeren, és ha nem jó, akkor 3 napon belül elállok a vásárlástól?
Ha előre szólok a boltban, hogy ez a tervem, akkor csak nem számít bunkóságnak. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2913) King Unique válasza Bici (#2912) üzenetére


King Unique
titán

Ha helyben veszed, akkor aszem él a 3 napos elállási jog, netről rendelve meg 14 nap. De aktuális infókról Garancia kérdés, fogyasztóvédelem topikban érdeklődj.
Előre szólni, hát nem tudom....boltja válogatja, hol mennyire partnerek az ilyenben, de a legtöbb helyen nem szeretik, ha a vevő az ő kárukra végigpróbálgatja a cuccokat. :N Van elállási jogod, amit annyira nem is kell megindokolni, aztán kész.

(#2914) Bici válasza King Unique (#2913) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2915) Mano66 válasza Bici (#2914) üzenetére


Mano66
senior tag

A haverom innen rendelte és Asmédia 1051E csipest kapott.

[Sharkoon Rapid-Case 3,5" SATA HDD ház USB 3.0]

Azt lehet ugy beállitani ahogy szeretnéd.Nálam is ugy müködik.Ha egy kicsit vissza olvasol megtalálod,hogy kell beállitani.

Ha interneten rendelt áru után 8 nap áll rendelkezésedre a visszküldésre.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2916) Bici válasza Mano66 (#2915) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Még anniy, hogy arról van valakinek infója, vag ymérése, hogy egy átlag külső 3,5" tok mennyit fogyaszt?
Úgy értem, hogy mennyit rak rá a winyó fogyasztására a vezérlő fogyasztása és a táp hatásfoka miatt.
Tesztet eddig nem találtam, de még guglizom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2917) cocka


cocka
veterán

Hello!

Ezeket nem ismeritek?

[link]

Sokkal egyszerűbb használni, mert nincs fémház és nem kell külön usb kábel sem. Idés és satás vinyókhoz is tökéletesek.

(#2918) King Unique válasza cocka (#2917) üzenetére


King Unique
titán

Lehet egyszerűbb, de megvannak ennek is hátrányai [link]. Hosszútávú használatra célszerűbb egy rendes külső rackbe tenni a merevlemezt.

(#2916) Bici: ezeknél, maga a tápegység fogyasztja a legtöbbet szerintem, a jellemző 12 V és 1,5-2 A értékekhez, általában 18-24+ W teljesítmény társul. A HDD, adott esetben a Red, 2,6 - 4,1 W, alvó módban 0,4 W. De nyilván attól függ, mennyit, hogyan van használva.

(#2919) DJ. Ru$y válasza cocka (#2917) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez nem egy rack alternatíva... Szabadon van, védtelen, 3.5"-es vinyóhoz itt is kell külön táp, semmi előnye nincs, ez tesztelni vinyókat esetleg adatot menteni néha oké, de folyamatos használatra rack való. Tudom miről beszélek, ugyanis van egy USB3-as Sharkoon RapidCase-m és USB3-as DriveLink Combom, mert van, hogy régi laptop HDD-ről vagy IDE-s vinyóról kell adatot mentenem.

King megelőzött...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2920) Gedeon31 válasza Mano66 (#2915) üzenetére


Gedeon31
addikt

Már fél éve 14 naptári nap és nem 8 nap.

(#2921) batagy válasza Gedeon31 (#2920) üzenetére


batagy
őstag

Na ezt én sem tudtam. Kösz az infót. :R

(#2922) Gedeon31 válasza batagy (#2921) üzenetére


Gedeon31
addikt

Lesd meg ezt :) [link]

(#2923) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Erre még mit mondanátok? 5 év garancia van rá, elég biztatónak tűnik.

EWENT EW7051 USB

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#2924) Moonwolf válasza Moonwolf (#2923) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Valaki?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#2925) King Unique válasza Moonwolf (#2923) üzenetére


King Unique
titán

Korábban Eminent márkanév alatt futottak ezek, újabban Ewent. Nem voltak rosszak, 5 év garancia is jól hangzik.
USB 2.0-ás házakat már nem annyira ajánlgatunk itt a topikban, de ha elég a 2.0 és max 2 TB HDD kezelés, a jövőre nézve is, akkor esetleg meg lehet próbálni. Konkrét tapasztalat, az nincs róla...

[ Szerkesztve ]

(#2926) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok,
koszi az osszefoglalot az #1-ben, szep munka:) van esetleg ilyen tablazat a belso rack-ekhez is? ugyanis olyan belso rack-et keresnek, amely 1 db 3,5"-os SATA HDD-t fogad es a lenyeg hogy miutan a lemezt befogadja egy kulon kapcsoloval lehessen uzembe helyezni.
koszi elore is.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2927) gaston63 válasza Mano66 (#2915) üzenetére


gaston63
tag

Szia!

Te honnan rendelted? Csak azért hogy onnan ne rendeljek.

köszi

(#2928) Moonwolf válasza King Unique (#2925) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Az nem zavar hogy csak 2.0, 160gb os winyóhoz lenne, oda meg elég.

De akkor a garancia szempontjából érdemesebb lenne ezt venni, mint a RapidCase t pl?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#2929) King Unique válasza Moonwolf (#2928) üzenetére


King Unique
titán

A Rapid-Case kapcsán van tapasztalat bőven, ennél az Ewentnél meg nincs, így lutri...de nem néz ki rossznak, 5 év garancia is jól hangzik.

(#2926) Konflikt: belső rackeknek van külön topikja, de nem nagyon pörög...személy szerint belsőkhöz nem értek, de talán más kollega hátha.
köszönjük a dícséretet, de igazából az csak tákolás...lesz majd bővebb, komolyabb # 1 is, csak az én lustaságom miatt is csúszik. :)

(#2930) Mano66 válasza gaston63 (#2927) üzenetére


Mano66
senior tag

Ipon.(Ez esett utba.)Onnan rendeld ahonnan fentebb irtam .Van olcsobb hely is,de onnan nagy valoszinüséggel Asmédia 1051E-t kapsz.

[Árgép]

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2931) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
A firmware frissítésekor ki kell venni a hdd-t?

(#2932) King Unique válasza zsizsef (#2931) üzenetére


King Unique
titán

Nem, benne kell lennie, anélkül nem is tudod frissíteni.
Milyen rackről lenne szó?

(#2933) zsizsef válasza King Unique (#2932) üzenetére


zsizsef
senior tag

Sharkoon Rapid-Case 3,5" SATA HDD ház USB 3.0
Szinte a teljes topikot végigolvastam, de nem jön össze a frissítés. A progress végigmegy 100%, de nem frissül. ASM1051-es az MPTool szerint. Később teszek be képet, ha kellene.

(#2934) King Unique válasza zsizsef (#2933) üzenetére


King Unique
titán

MP Tool az ASM 1053 chipesre is 1051-et ír, szemrevételezéssel nézd meg, milyen chip van benne, mert ha 1053, akkor macerás a dolog....annál csak akkor megy, ha 55AA a PID azonosítója.

(#2935) zsizsef válasza King Unique (#2934) üzenetére


zsizsef
senior tag


A nyákra a piros szöveg van írva.

[ Szerkesztve ]

(#2936) Mano66 válasza zsizsef (#2935) üzenetére


Mano66
senior tag

Ne azzal az MPTool-lal csináld.A "2896" hozzászolásban van a legujabb FW.Avval probáld.A 2.0.4-es verzioval kinti forumokon is panaszkodtak.Nekem sem ment vele.A régebbivel nekem sikerült.Beállitás a "2901" hozzászolásban.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2937) zsizsef válasza Mano66 (#2936) üzenetére


zsizsef
senior tag

MPTools_1.07.1v felrakta. Csak annyi a gond, hogy a led nem működik, a vinyó pörög benne, a rendszer pedig nem látja a racket. AsmShowFwVersion pedig semmit nem mutat. Áramtalanítás , újraindítás meg volt.

(#2938) batagy válasza zsizsef (#2937) üzenetére


batagy
őstag

Most jól értem, hogy 5106-os PID esetén (1053 chipről van szó), a 2.0.4-es MPtools nem rakott föl egy bizonyos firmwaret-, de az 1.07.1-es MPtools fölrakta?

És most nem látszódik a rack?

(#2939) Mano66 válasza zsizsef (#2937) üzenetére


Mano66
senior tag

Probál az ember segiteni akkor miért nem azt töltöd le amit irtam.A VID: 174C, PID: 5106 ASMedia ASM1051 csip van a rackben.Az enyém VID: 174C, PID: 55AA ASMedia ASM1051E

Itt a link:

[RAPID-CASE 3.5" SATA USB3.0]

A "More Config"-gon belül csak a "HS = HDD Standby"-nál legyen pipa.Ugy csinálj egy frissitést.Ha onnan is kiveszed lekapcsol teljesen nem megy késszanlétbe.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2940) batagy válasza Mano66 (#2939) üzenetére


batagy
őstag

Igen, de nem fogja tudni belerakni, mert az övé 5106 PID. Csak 55AA PID esetén megy a firmware hack. De próba cseresznye!

(#2941) King Unique válasza zsizsef (#2935) üzenetére


King Unique
titán

PID: 5106...lehet frissítésnél mégsem volt minden ok, ha nem látja. MP Toolból az 1.10 és 2.02 ajánlott, mert 2.04 nem minél működött megfelelően.
Amúgy mért akartad frissíteni, h csak a legújabb firmware legyen rajta, v volt vmi konkrét cél is (alvó mód be-ki kapcsolás, v eldobálta a kapcsolatot)??

(#2942) zsizsef válasza King Unique (#2941) üzenetére


zsizsef
senior tag

Mert a 45 nap alatt hdd 1700 ki- bekacsolást csinált a rackben. Próbáltam volna felülvezérelni. Az 1.10 és a 2.02 nem csinált semmit.

(#2943) King Unique válasza zsizsef (#2942) üzenetére


King Unique
titán

Az sok, de ez lehet HDD sara is, ha vmi motort leállítgatós fajta. De persze legjobb ezt rack felől firmware szinten megoldani. Most abszolút nem is működik, nem látja OS (eszköz/-lemezkezelő), esetleg a linkelt legújabb Sharkoon fw-t se engedi rátenni??
Amúgy leállítást lehet más módon is korlátozni [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#2944) Ereshkigal válasza zsizsef (#2942) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Bocs, ha off. :B
Nem tudtam lebeszélni a nemrég vásárolt rackemet (IB-351STU3S-B) a kapcsolgatásról (5 percet vár), így a következőt csináltam. Ha minden kötél szakad, valami hasonlót te is bevethetsz: létrehoztam egy fájlt a vinyón (lehet akár 0 byte-os is), majd írtam egy scriptet, ami touch-csal "frissíti" a fájlt (gyakorlatilag az access és a modification dátumot/időt írja át, még csak bele sem ír a fájlba). A cron már egyébként is fut a háttérben, ebbe beleírtam a scriptemet, hogy négypercenként futtassa, így sosem fog leállni a vinyó. Gondolom Windows alatt is el lehet játszani hasonlókat, ha valaki azt használ.

[ Szerkesztve ]

(#2945) gaston63 válasza Mano66 (#2930) üzenetére


gaston63
tag

Szia!

Köszi a választ, de gondolom 1053-at akartál írni 1051E helyett. Az előző hsz.-kból
nekem ez jön át. Ha jól értettem a hsz.-kat, akkor neked (és nekem is) Jmicron, v ASMedia ASM1051-el szerelt cuccra volt szükséged (és nekem is).

Vagy valamit még most sem értek igazán?
Bocs, de nekem ez a terület (is) teljesen új.

köszönöm, üdv mindenkinek

(#2946) zsizsef válasza King Unique (#2943) üzenetére


zsizsef
senior tag

Mintha nem is volna csatlakoztatva.

(#2947) King Unique válasza Ereshkigal (#2944) üzenetére


King Unique
titán

Ugyanezt tudják a fenti linkben lévő programok is.
Ebben amúgy milyen chip van, belül HDD rögzítés csavaros, full alu??

(#2946) zsizsef: ijj...MP Tool + másik firmware felrakását nem engedi?

(#2948) batagy válasza zsizsef (#2946) üzenetére


batagy
őstag

Ha netán valahogyan sikerülne elérned a racket, akkor ezt a verziót lehetne megpróbálni felrakni esetedben (a te verziód : 100824_00_91_04):
100824_00_91_00.bin
Innen

Guide
Ha a 2.0.4-essel nem megy, inkább a 2.0.2-essel kellene próbálni.

Valószínűnek tartom, hogy az 1.07.1-es MPtoolban ezek szerint, nem volt beépítve még egy védelem, és nem odaillő firmware-t engedett belerakni a rackbe. Szóval mégiscsak megéri az újabb MPtool-okat használni, már csak emiatt legalábbis!
Esetedben, lehet hogy ugyanezzel a 1.07.1-es verióval kellene helyreállítani, pl. az említett firmware-rel, ha látnád a racket....

De gyanítom, hogy gallyra vágódott már. :(

[ Szerkesztve ]

(#2949) Ereshkigal válasza King Unique (#2947) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Akkor feltaláltam a spanyol viaszt. :U Mondjuk így jobb, hogy semmi extra progit nem kellett felraknom.
Akkor egy pár szó róla: full alu (kivéve a távtartókat). Belül nem festett. Négy csavar rögzíti a vinyót, ezeket kívülről kell becsavarni, tehát át van furva az egyik oldala :W; egyébként süllyesztve vannak. További szépséghiba, hogy ha valaki gyakran szétszedi, akkor a fedelet rögzítő csavarok előbb-utóbb lekaparják a festéket azokon a pontokon; bár összerakva elvileg takarásban kell lennie a kopott résznek. A led baromi erős, idegesítően villog, viszont szép hosszú vezetéken van benne; elmozdítható, így áttettem máshova, hogy ne legyen akkora fénye. A chip: Prolific PL2773.

[ Szerkesztve ]

(#2950) zsizsef válasza King Unique (#2947) üzenetére


zsizsef
senior tag

Írtam a supportnak, hátha tudnak tippet mondani. A gond az, hogy nincs mire felrakjam a firmware-t, mert nem látja a rendszer az eszközt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.