Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) batagy válasza tupacamaru (#2350) üzenetére


batagy
őstag

Hú, ez azért kicsit merész.

Az Idle timer az ASmedia MP tool-ban kiválasztható volt?
Működött, miutén beleflash-elted?

Gondolom a firmware-t valahonnan letöltötted.

(#2352) tupacamaru válasza batagy (#2351) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen, ki lehet választani az időt és működik is, 10 perc inaktivitás után megáll. Ez a fimware volt benne gyárilag is.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2353) Peczek


Peczek
aktív tag

T. fórumtársak:

LCPOWER LC-35U3-Becrux-al kapcsolatban vélemény, vagy tapasztalat ?
Fémből van, feküdni is szeret, normális billenős kapcsolója van, olcsó, USB 3, szép
Kérdés: jó is-e ?

[ Szerkesztve ]

(#2354) King Unique válasza Peczek (#2353) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5" Becrux-ról poziív vélemények vannak, ha bekukkantasz 2,5" rack topikba, vsz a 3,5" se lehet rossz.
ASMedia 1051 / v 1053-as vezérlője van, az is jónak mondható. :K

(#2355) Peczek válasza King Unique (#2354) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, bár az Ipon-on olvastam róla rossz véleményt, kontakthiba meg ilyenek

(#2356) King Unique válasza Peczek (#2355) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, mai költséghatékony gyártásban előfordulhatnak selejtek.., de azért nem feltétlenül iponos véleményeket kéne alapul venni.
Vedd, akkor a Sharkoon Rapid-Case-t, az bejáratott darab.

(#2357) Peczek válasza King Unique (#2356) üzenetére


Peczek
aktív tag

Azzal szemeztem eddig, és nem sokkal drágább

(#2358) Peczek


Peczek
aktív tag

T. fórumtársak, segítsetek

beszereztem egy Sharkoon Rapid-Case USB 3-ast, betettem egy WD Red 2TB vinyót. Beindul, felpörög, a Hard Disk Sentinel látja, de a sajátgépben nem jelenik meg (nem oszt ki neki betüjelet), a vezérlőpult eszkozok és nyomtatóknál azt mondja, hgy minden rendben.

Mi lehet a baj? Ja, HP6930p a laptop, és W7 64 az oprendszer.

Kell-e valami drivert feltenni ?

(#2359) tupacamaru válasza Peczek (#2358) üzenetére


tupacamaru
veterán

Elvileg nem kell feltelepíteni semmit. A Lemezkezelésnél esetleg nem tudsz te adni neki betűjelet? A vinyó meg van particionálva?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2360) Peczek válasza tupacamaru (#2359) üzenetére


Peczek
aktív tag

Bocs, elég láma vagyon, azt sem tudom, hol van a lemezkezelő. Particionálva nincs, mert most vettem a bótban. Vissza olvastam a hozzászólások között, valaki ugyanezen problémára azt írja, hogy le kell formatálni. Nos azt hogyan, ha nem is látja a saját gép ?

Az eszközök és nyomtatók látja, de ott nincs formatálás

(#2361) tupacamaru válasza Peczek (#2360) üzenetére


tupacamaru
veterán

Akkor az a baj. Vezérlőpult-> Rendszer és biztonság->Felügyeleti eszközök->Számítógép kezelés->Lemezkezelés. Itt megformázhatod, de először particionálni kell.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2362) Peczek válasza tupacamaru (#2361) üzenetére


Peczek
aktív tag

Bakfitty, ezt biztos nem találtam volna meg. Particionálás alatt mit értesz, min. 2 particiót kell rajta csinálni, vagy lehet egy is ?

(#2363) tupacamaru válasza Peczek (#2362) üzenetére


tupacamaru
veterán

Lehet egy is.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2364) King Unique válasza Peczek (#2360) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez elég alap dolog ám...ha zsír újan, szűzen veszed a vinyót, az particionálatlan, ezért kell neked megcsinálni.
Lemezkezelőben először inicializálod MBR v GPT (utóbbi csak 2 TB feletti vinyónál ajánlott), majd utána jöhet a particionálás, formázás, csomó jó leírást is találsz [link].
Külső adattár vinyóknak ált. 1 db particiót szoktak csinálni, de tetszőleges, lehet több is, ha célirányosan arra van szükség.

Amúgy ez a kombó megoldás elég jó, jó választás ;) .
Annyit majd megnéznél nekem, h HD Sentinelben a fejparkolás értéke mennyire növekszik [link], mert korábbi szériás RED-ek alig parkoltak, de az újabbak állítólag már igen.

:R

[ Szerkesztve ]

(#2365) Peczek válasza King Unique (#2364) üzenetére


Peczek
aktív tag

Hát lehet, hogy alap. Ezért köszönöm a segítséget.
A Sharkoon Rapid-Case tényleg profin megcsinált cucc, kívül-belül fém, masszív darab. Belül négy csavar, kívűl négy, oldalt kettő. És lehet fektetni is, adnak hozzá ragasztható gumitalpat. Na jó túlzás, valami kis minimális gumi izét. Persze nem teljesen tökéletes, mintha egy kicsit billegne. De én nem bízom benne, hogy oldalra állítsam, aztán később eldől nekem, mint egy karácsonyfa. Néztem a Becrux-it is, de a Sharkoon nem volt végül is annyival drágább. Csak azt a Sharkoon feliratot tudnám feledni, na az elég ronda az előlapján. A világító kék Led az szép.
A WD RED-ről, meg jókat írtak, nem szívesen futnék bele egy adatvesztésbe, habár nagyjából minden megvan 2 pld.-ban, Csak valami kényelmes adatmentős szoftver kéne, ami nagyjából automatikusan tenné a dolgát, és csak a változásokat menti. Pl. talán a Cobian Backup.
Még valami, lehet, hogy ez a 2TB formatálás lesz vagy 24 óra is talán.

[ Szerkesztve ]

(#2366) tupacamaru válasza Peczek (#2365) üzenetére


tupacamaru
veterán

Gyorsformázás....

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2367) veze válasza Peczek (#2365) üzenetére


veze
őstag

A Cobian Backup szerintem tökéletes erre.
Én már régóta használom.
Jól beállítható, hálózati meghajtóra másik gépre, stb bárhova ment, teszi a dolgat automatikusan

(#2368) Peczek válasza veze (#2367) üzenetére


Peczek
aktív tag

Tudja, hogy több féle meghajtóra (tehát két külön helyre ?)
Lenne már vége a formatálásnak

(#2369) Peczek válasza tupacamaru (#2366) üzenetére


Peczek
aktív tag

Azt írja, ne válassza a gyorsformázást, hogy egyelőre mradok a 24 órás röpke formatálásnál

(#2370) veze válasza Peczek (#2368) üzenetére


veze
őstag

a több meghajtóra mentés így bizzosan lehet:i
1 feladat: xy könytár (meghajtó) mentése 1 meghajtóra ( annak valamelyik könyvtárába akár) meghatározott időpontban és gyakorisággal
2 feladat: ugyanaz az xy könyvtár(meghajtó) mentése 2 meghajtóra ( annak valamelyik könyvtárába akár) meghatározott időpontban és gyakorisággal
Azt hogy egy feladaton belül( forrás) két célhelyet is meg lehet e adni, nem tudom, mert ilyet nem probáltam. Majd kiprobálom ( most meloban vagyok nem tudom)
azt tudom hogy a a forrást is , a célt is ki kell neki tallózni
de ha nem lehet egy feladatban akkor biztos lehet kettövel aminek ugyanaz a forrása csak más a célhelye
feladatból meg annyit adsz meg (kis tulzással) amennyit akarsz
A lnyeg hogy müködjön (elérhető legyen) a forrás is és a cél is akkor amikorra időzítve van. Ha nem, akkor sincs semmi, akkor legközelebb amikor idözítve van akkor probálja meg, és akkor végzi el.
természetesen lehet ugy hogy csak a változásokat adja hozzá . Törli vagy hozzáadja a célhoz a forrás szerinti változtatásokat ( ha ugyanaz a fájl név, csak felül lett irva, és ujabb a dátuma,akkor is)

(#2371) King Unique válasza Peczek (#2369) üzenetére


King Unique
titán

Azt is lehet, de zsír új vinyóknál, első használatba vételkor bőven elég a gyors, a teljes valóban akár egy napig is eltart lassú interfészen (USB2) és, ha közben megszakad az cinkes..
Amit kérdem, majd kis használat után lősz HDS SMART-ról nekem screenshotot, decimális adatmezővel ? :R

(#2372) Peczek válasza veze (#2370) üzenetére


Peczek
aktív tag

Felraktam a Cobiant, azt hiszem még ismerkednem kell vele. Valahogy úgy képzeltem, az elején csinálok egy full mentést, utána már csak a változásokat mentem. (mondjuk egy nap dolgozom tízféle munkán, 15 helyről, mappából). Ha minden este újra átírnám az egészet, elmenne vele egy tengernyi idő.

Egyelőre nem tudom, mi a különbség a Növekményes / Incrmental és Kiegyenlítő / Differential között. Ja, meg mi az a Shadow Copy

(#2373) Peczek válasza King Unique (#2371) üzenetére


Peczek
aktív tag

Persze, csinálok képernyőmentést, az a kérdés, mennyi üzemóra után ? Ez ugyanis egy otthoni háttértár lesz, napi fél órát használva, sok kilométer nem lesz benne.

A laptop vinyóban 4 év után a Load/Unload Cycle Count 76000, az jó sok, bár gondolom, egy laptopvinyónak az a dolga, hogy leparkoljon minél hamarabb.

(#2374) Peczek válasza veze (#2370) üzenetére


Peczek
aktív tag

Nagyon OFF, de még egy kérdés: ha forrásmappában egy fájlt törlök, akkor a célmappában is törli, vagy ott békény hagyja? (ez jó lenne a véletlen törlések kivédésére)

[ Szerkesztve ]

(#2375) veze válasza Peczek (#2374) üzenetére


veze
őstag

Én a növkményes módot használom. Ez azt jelenti hogy első alkalommal csinal egy full mentés ( ez tarthat jo sokáig is) utana csak a változásokat csinálja.
ha a "haladó" fülön a tükrözést kipipalod, akkor a forrás könyvtárban törölt fájlt a cél könyvtárba is törli.
ha a tükrözést nem pipálod ki, akkor a forrás könyvtárban törölt fájlok a cél könyvtárban megmaradnak törlés után is. Azt csak akkor irja felül, ha a forrásban lesz egy ugyanolyan nevű, de frisebb dátumú
és kiprobáltam: egy forrásra lehet több célkönyvtárat is megadni és egy célkönyvtárba tud több forrásbol is menteni, egy feladat keretén belül

[ Szerkesztve ]

(#2376) Peczek válasza veze (#2375) üzenetére


Peczek
aktív tag

OK, köszi, a mirrort nem ajánlja, mert veszélyes lehet, ha kitörölsz valamit. Zsír ez a program egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#2377) King Unique válasza Peczek (#2373) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván pár-néhány óra használatról még nem érdemes, ha majd lesz több (5-10, de kevesebb is jó) napos üzemidő, amiből grafikonon látszanak napi értékek is.
4 évre 76 000 nem vészes annyira :N , sok notivinyónál 600 000 érték van megadva élettartamnál, láttam már e körül Toshibát vígan menni. Ha WD notivinyó van laposban, annál meg tudod wdidle3 gyári progijával állítani az értéket [topik].
De HD Sentinelben (fizetős és free megoldás) és egyéb programokban is van rá lehetőség, igaz azoknál annyi a hátrány, h csak program futásakor működik a dolog.

(#2378) veze válasza Peczek (#2376) üzenetére


veze
őstag

Én mirrorban hasznalom. Mert pár év utan a célkönyvtar már tele lenne mindenféle szeméttel amit feleslegesnek itéltem a forrásnál, de a célkönytárban csak gyülik tovabb
Mivel naponta csak egyszer ment késö este, ezért ha véletlen valamit kitöröltem, nem azonnal hajtja végre, még visszamásolhatom az előzö napi mentésből.
Ha két vinyóval klasszikus RAID1 kötetben probálnék a biztonságra törekedni ott is sima mirror van. Csak ott ha valamit véletlen töröltem azt azonnal végrehajtja a másikon is. nem lehet visszamásolni

(#2379) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Üdv,
Nem tudom jó topikba írok-e,de majd max átirányítotok.
Van nekem egy TT Overseer házam,amin van egy Sata dokkoló,nos a probélma az lenne vele,hogy nem működik a hot swap funkció.Csak akkor látja a rádugott vinyót,ha újraindítom a Windows-t.A Sata vezérlő AHCI-re van állítva.Mit kéne még beállítsak,h működjön? (Win 8.1 64bit)

Köszönöm.

(#2380) veze válasza Adee_91 (#2379) üzenetére


veze
őstag

nézd meg a biost hogy engedélyezve van e
nálam pl az asus p8p67 -nél csak akkor müködik ha a hotswap funkciót engedélyezem a biosban külön. Egyébként nem
Más ennél régebbi lapomnál pl nincs ilyen opcio a biosban, azonnal kezeli
A fentebb emlitett lapnál meg engedélyezni kell külön

(#2381) Adee_91 válasza veze (#2380) üzenetére


Adee_91
aktív tag

sajnos nem látok ilyen funkciót a biosban.

(#2382) veze válasza Adee_91 (#2381) üzenetére


veze
őstag

Pedig ha Win 8 fut rajta, nem lehet olyan nagyon sok éves lap . A Sata1-es idökben volt olyan csak, hogy ne támogatta volna egy lap a hot swap funkciót. Kizárt hogy ne támogatná a lapod
Nálam se a bios főmenüben van egy mindenre kiterjedö általános opcio keretében ez az lehetőség.. hanem..
Be kellet dugni a külsö Esatas házat, ujrainditani a gépet belépni a biosba és megkeresni ott a konkrét külsöházas vinyót és annak a tulajdonságainál van olyan opció hogy engedélyezi neki hot swap funkciót.
De akor csak annak az egynek, ( vagy annak az Esata csatlakozonak amibe bedugtam?)
Azt nem probáltam hogyha másik vinyót dugnék ugyanabba az esata csatlakozóba , azt engedné e, vagy ujra engedélyezni kellene a konkrét winyóra tipusra megint.. De amig a csatlakoztatni kivant vinyót be nem dugtam és ujra nem inditottam, addig nem is lehetett a biosban engedélyezni neki ezt..
Elég körülményesen van megoldva. de nálam így müködik

[ Szerkesztve ]

(#2383) Peczek válasza veze (#2375) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ez jogos, ésszeszerű indok. De mivel én csak biztonsági mentésnek használom a háttér tárat, és az elég nagy (1,5 TB), nálam elfér minden felesleges szemét.

(#2384) Adee_91 válasza veze (#2382) üzenetére


Adee_91
aktív tag

köszönöm a segítséget,közben megoldódott,az eszközkezelőben kellett machinálni.

(#2385) tigrici


tigrici
aktív tag

Sziasztok. Egy kis segitséget kérnék ,hogy ismer-e valaki olyan 3,5" HDD-ét fogadó racket amit maga az usb kapcsol ki és be és nem kell a kapcsolóval bibelődni.Tv-hez használnám müsor rögzitésre akát ide vagy sata is lehet.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2386) King Unique válasza tigrici (#2385) üzenetére


King Unique
titán

Általános esetben PC-n, notebookon x (pl.10) perc üresjárás után leállítja az oprendszer--->USB vezérlő a HDD-t benne, illetve biztonságos leválasztásnál is jó esetben. Egyéb, főleg multimédiás eszközökkel használva ez mindig kérdéses, mivel inkább előbbiekre vannak ezek tervezve. Viszont TV-t kikapcsolva, v menüjében leválasztva általában külső vinyó is leáll.
Ezen kritériumoknak manapság elég sok megfelel, amikről itt szó volt, illetve táblázatban benne vannak, de a TV-s használat, az mindig bizonytalan ilyen téren, magától a készüléktől is függ a dolog.
Kikapcsológomb azért jó, ha van rajta, az a legbiztosabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#2387) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! (innen jöttem...)
Apukámnak keresek olyan merevlemezt/merevlemezházat, ami egyben SD kártyaolvasó is, és képes egyszerűen az SD kártyáról a merevlemezre menteni a tartalmat (apukám már idős, most állt át digitális fényképezésre közel 50 évnyi analóg korszak után). Számítógépe nincs, nem is volt, a használatára nem tudnám/akarom megtanítani, ezért keresek valami egyszerű megoldást.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2388) tomp


tomp
félisten

Mitől van az, hogy ha a laptop bekapcsolása előtt bekapcsolom a Sharkoon Rapid Case-t és utána a laptopot akkor a laptop a gyártói logo(asus) után a kijelző felső fél centis sávban lila lesz és megáll? Üres járatban ragad. Ha lehúzom a racket és újraindítom a gépet akkor betölt a windows. De üzem alatti rackel nem. Találkozott már ilyennel más is?

(#2389) khorvat válasza tomp (#2388) üzenetére


khorvat
senior tag

Nem az a gond, hogy BIOSban úgy van beállítva, hogyha érzékel USB-s eszközt akár pendrive-ot is akkor elsődlegesen arról akar bootolni, és persze nincs oprendszer nem sikerül és lefagy?
Ilyennel találkoztam már nem egyszer.

(#2390) tomp válasza khorvat (#2389) üzenetére


tomp
félisten

Elsődleges bootnak a laptop sajátja van megadva. A régi Sharkoon dokkolónál nem csinált ilyet.

(#2391) batagy válasza rgeorge (#2387) üzenetére


batagy
őstag

Én se tudtam, de léteznek ilyenek.

2.5"-esben ebay-jen így gyorskeresésre ezt és ezt találtam, utóbbi még Wifi-s is. De ezekre drága a szállítás, így nem jó, csak azért linkeltem, hogy valami ilyesmi kéne neked. Nem hallottam még ilyen cuccról korábban, így nem ismerem őket, nem tudom mennyire megbízhatóak. Majd keresgélek még hátha látok valamit.

(#2392) rgeorge válasza batagy (#2391) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm!

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2393) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

3TB os WD Red vinyóhoz szeretnék venni külső mobil racket. Keresgéltem, de a legtöbb csak 2TB ig kompatibilis!
Mit javasoltok?

Remélem van valami használható megoldás, mert nemrég vettem a "kicsikét" és nem örülnék ha le kéne róla mondanom :N

Előre is köszi srácok,

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#2394) rgeorge válasza troszti (#2393) üzenetére


rgeorge
addikt

Pl. ez? Árak.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2395) troszti válasza rgeorge (#2394) üzenetére


troszti
aktív tag

Jónak tűnik, az ára is elég barátságos, bár azt nemtudom mennyire rendesen szellőzik.
Ja és vajon mac-el kompatibilis?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#2396) batagy válasza troszti (#2395) üzenetére


batagy
őstag

Sokunknak van ez a Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0, jól szellőzik.

A MAC kompatibilitással már nem vagyok biztos, mert az USB2.0-ás esetén írja a wbeoldal hogy "Mac OS X and higher", de az USB3.0-ás esetén nincs ez kiírva. :F

[ Szerkesztve ]

(#2397) troszti válasza batagy (#2396) üzenetére


troszti
aktív tag

Nekem akkor tökéletes, nincs usb 3.0-ám :N

Még úgy sem melegszik nagyon, ha pl egész nap megy? A ThermalTake-nek néztem egy ventilátoros rack-jét, itthon viszont nem kapható a 3TB-ot támogató változat (és vagy kétszer annyiba is kerül)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#2398) batagy válasza troszti (#2397) üzenetére


batagy
őstag

Ventilátoros racket semmiképpen ne vegyél, hangos lesz és a venti egy idő után zörögni fog.

Bírja 24/7-ben is a passzív rack, de azért lehetőleg ne zárt szekrénybe tedd.

Viszont vigyázz, mert az USB2.0-ás verzió csak max 2TB-ig támogatja a vinyókat.
Én nem vennék már USB2-es racket.

(#2399) troszti válasza batagy (#2398) üzenetére


troszti
aktív tag

Ja félreértelmeztelek.
De mert nem írja az USB 3-asnál, csak felismeri a gép nem?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#2400) batagy válasza troszti (#2399) üzenetére


batagy
őstag

A Rapidcase USB3.0 kétféle chipsettel található meg:
- Jmicron JMS539, itt azt írja MAC 9.2 or later.
- Asmedia ASM1051, netes keresés alapján valszeg ez is kompatibilis a MAC-kel.

Szerintem MAC kompatibilis a Rapidcase USB3, maximum lehet hogy, driver kell hozzá. Persze felelősséget nem tudok vállalni. Neten rendelt futárral, akkor utána vissza lehet küldeni, ha nem jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.