Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) tomp válasza King Unique (#2250) üzenetére


tomp
félisten

Nyáron csak a teljes felület olvasással tudtam úgy felmelegíteni a Samsung EcoGreen vinyót, hogy a kezemet rárakva "hmm meleg" reakcióm legyen. Alapesetben langyos. Gondolom sokat jelent, hogy 7200 helyett 5400-on pörög a motor/lemez.

(#2252) King Unique válasza tomp (#2251) üzenetére


King Unique
titán

Persze, 7200-asok alapból +4-5 fokkal melegebbek, persze ez is gyártóként eltérő. Illetve ez a burkolat tapizás, hőérzet is csalóka, mert sokx csak langyosnak érzi az ember, de attól még belül "izzik" a vinyó , illetve HDS értékek se mindig 100 %-osan pontosak, adódhatnak +/--ba is eltérések a valós értéktől...
Adatmentő szakik mondogatták, h a hőmérséklet helyes határok közt tartása élettartam terén, akár + éveket jelenthet.
Korábban notiknál én se figyeltem oda, mindig 5x fokon járattam a vinyót, aztán meg is lett az eredménye...azóta vettem mindegyik alá hűtőpadot és inkább biztosra megyek. Sőt, van amikor jobb híján külső vinyókat is rápakolom egy feles hűtőpadra nyáron, gyönyörűen lehűti még a zárt műanyag burkolatúakat is. :D

(#2253) tomp válasza King Unique (#2252) üzenetére


tomp
félisten

A Samsungomnál kb 4fokkal kell feljebb állítani a HDSentinelben a hőfokot mert ugye érdekes ha egy 20fokos szobában 16fokról indul a vinyó. :DDD
Volt egy maxtorom egy belső rackben ami nyáron többször is 59fokig melegedett. Meg is lett az eredménye. Hibás szektorok. Azóta már nem rackben megy és megállt a romlása is. Laptopban lévőnél 45fok volt a max nyáron amikor hőségriadó volt. Most 40, de szerintem már alig van szellőzés belül mert nyáron a laptop alapjáraton már túlmelegszik.

(#2254) King Unique válasza tomp (#2253) üzenetére


King Unique
titán

Ezt mondom én is...
HDD-ket is elvileg vmilyen spec hőmérővel szokták megmérni a szakik, majd utána kalibrálni HDS-ben értékeket, h full pontos legyen.
Laptopokat meg eleve úgy gyártják, h telemenjen porral, ventilátor is, így egy idő után csökken a hűtés hatásfoka és kuka lesz a vége... :U Minap memóriakártyát tettem enyémbe, kivéve a gyári pöcköt, olyan poros, retkes volt , h bele sem mertem gondolni milyen lehet a belseje. Pedig még 1 éves sincs és szobában sincs nagy por, v csak azt hittem.Tiedre is vsz ráférne már egy portalanítás és újrapasztázás, mert egy idő után a hűtőpad se tud csodát tenni.

[ Szerkesztve ]

(#2255) tomp válasza King Unique (#2254) üzenetére


tomp
félisten

Még a nagy meleg előtt el is viszem kitakarítani és újrapasztázni. Lassan 2,5éves lesz a laptop.

(#2256) tomp válasza King Unique (#2254) üzenetére


tomp
félisten

Azt hiszem holnap megrendelem a racket. Ha dolgoztatva van a vinyó azaz írás olvasás van akkor okés. Ha már sokat "pihen" rögtön lecsapja és újra felpörög. Most volt megint. Ez előtt az utolsó éjszaka volt. Nem nyúzom tovább a vinyót nehogy tönkre vágja.

(#2257) tomp


tomp
félisten

Megvettem a Sharkoon Rapid-Case-t.
Végre van SMART. :)
HD Sentinel

(#2258) tomp válasza tomp (#2257) üzenetére


tomp
félisten

Tetszik ez a szerzemény! Most kalibrált hőmérséklettel 36fokos a vinyó benne. Jó, hogy mi dönthetjük el fekve vagy állítva akarjuk e használni a mellékelt 8db gumitappancs segítségével. :-)

(#2259) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Van nekem egy ilyen rackem, benne egy terrás vinyóval.

Lehet a rack vezérlésén firmware-t frissíteni? Ha igen, hol tudok letölteni hozzá friss szoftvert?

Let the Zone take me if I am.

(#2260) batagy válasza tomp (#2258) üzenetére


batagy
őstag

Aha, szóval ezek szerint adnak hozzá gumtappancsot!

Én használtan vettem a Rapidcase-t, kérdeztem is akitől vettem, de nem adott hozzá tappancsot.

(#2261) tomp válasza batagy (#2260) üzenetére


tomp
félisten

Igen adnak hozzá. Nem 8-at csak 6-ot. :)
kép
A HDSentinel szerint az enyémben ASMedia chip van. VID: 174C, PID: 55AA
A tálcán a hardverleválasztás menüben "External HDD"-nek jelzi. Eszközkezelőben már a merevlemezt írja ki. Azaz Samsung HD502HI

(#2262) batagy válasza tomp (#2261) üzenetére


batagy
őstag

Na akkor valóban létezik Asmedia chipes Rapidcase, eddig csak elviekben tudtunk róla, de még nem erősítette meg senki. Most akkor a valóságban is találkoztunk vele! :) Kösz az infót!

A VID: 174C, PID: 55AA eszerint Asmedia 1051 early firmware. Érdekes, hogy azt írja, nem támogatott a HDD sentinelben, akkor nyilván elavult az infó. Az Asmedia 1051 normál állapotban támogatott a HDS-ben amúgy, csak az VID: 174C, PID: 5106 lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2263) tomp válasza batagy (#2262) üzenetére


tomp
félisten

A régi fw nem támogatott a programban de nekem már a friss verzió van rajta ezért is megy. :)
Este csináltam egy felület tesztet. 1óra 18percig tartott. 43fokra melegedett fel. Tetszik, hogy mivel alu a ház így ha megszűnik a terhelés, gyorsan visszahűl. :C

(#2264) kutga válasza kutga (#2259) üzenetére


kutga
nagyúr

#2259 valaki? :)

Let the Zone take me if I am.

(#2265) batagy válasza kutga (#2264) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Ehhez tudni kellene, hogy milyen vezérlőchip van benne.
Légy szíves szedd szét és nézd meg nagyítóval a chipet.

Amúgy a "terra" az föld, amire te gondolsz, az "tera".

(#2266) kutga válasza batagy (#2265) üzenetére


kutga
nagyúr

Jogos észrevétel. :D

Szétkapom és megpróbálom lefényképezni. Amúgy ha számít, valami okból az új médialejátszóm sehogy sem akarja felismerni a racket, annak ellenére hogy az eddigiek gond nélkül vitték. Mielőtt vennék egy újat, vagy esetleg egy külső HDD-t, ezt mindenképp megpróbálnám.

Let the Zone take me if I am.

(#2267) kutga válasza kutga (#2266) üzenetére


kutga
nagyúr

JM20316

Ezt olvastam le.

Let the Zone take me if I am.

(#2268) batagy válasza kutga (#2267) üzenetére


batagy
őstag

Oké, akkor ez Jmicron JM20316 chipes.

Rákerestem, de nem találok hozzá firmware-t. Néztem a station drivers-en is.
Szerintem ehhez nincs firmware.

Azért keresgessél még te is.

Vagy írjál az LC Powernek, hogy van-e hozzá firmware.

(#2269) kutga válasza batagy (#2268) üzenetére


kutga
nagyúr

Én sem találtam, úgy döntöttem veszek egy Sharkoon Rapidcase racket (az USB3 változatot), vagy beválik, vagy nem, úgyis le akartam ezt cserélni mert nagyon melegszik, és az USB2 sebessége sokszor már nagyon lassú, ha nagy állományokat mozgatok.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#2270) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
A külső házak terén a RAIDSONIC milyenek számít ? Ilyet szeretnék venni. 2,5"-ba USB3-as

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#2271) King Unique válasza Boogie33 (#2270) üzenetére


King Unique
titán

Viszonylag jónak, de függ attól is, hogy melyik modellről van szó pontosan, másrészt van külön topikja is [link]. Oda már csak pontos típust írd be, aztán, ha nincs benne táblázatban, akkor lehet róla diskurálni.

(#2272) gulac12


gulac12
tag

Sziasztok, a Sharkoon Rapidcase USB3.0-as - a favorit a topikban - jelenleg nem kapható, szerintetek melyiket vegyem helyette, vagy inkább várjak kb 2 hetet, akkorra ígérnek új szállítányt a nagykerben. Üdv.

(#2273) kutga válasza gulac12 (#2272) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor még épp időben vettem.

Az 1. HSZ-ben említett THERMALTAKE ST0025Z nekem nagyon bejön, igaz kicsit drágább.

Let the Zone take me if I am.

(#2274) gebro válasza gulac12 (#2272) üzenetére


gebro
aktív tag

Kb egy hete még nekem sikerült venni egyet egy esata-s mellé.

Talán itt még találsz.

(#2275) #75912448


#75912448
törölt tag

Úgy néz ki egy időre kiesett a Sharkoon Rapid 3.0, hasonló tudásszinttel tudtok olyan külső házról, mely a PC lekapcsolásakor egész biztosan kilövi a HDD-t is? Olyanokat találok, melyekről panaszkodnak, hogy nem állítja le a HDD-t.

(#2276) veze


veze
őstag

hamarosan lesz egy fölösleges, zsír új Orico horizontalis dokkolóm fölösbe (Esata és USB 3,0 , ez lekapcsol, elméletileg 4TB ig támogatott, 3TB -ig meg tuti biztos, mert ki lett probálva már egy ugyanilyen 3TB -al
Sajnos nem olcsó az ára, ezt el kell mondanom :((
bocs az OFF-ért, tudom ez nem az a fórum, de ha ennyire kifogytak a megbizható eszközök, hát megajánlom, ha valakit érdekel pü-ben irjon

[ Szerkesztve ]

(#2277) gebro válasza #75912448 (#2275) üzenetére


gebro
aktív tag

A téma összefoglalóban van egy táblázat, azok között érdemes lehet válogatni. Amit linkeltem feljebb azok közül már sehol nincs?

(#2278) #75912448 válasza gebro (#2277) üzenetére


#75912448
törölt tag

Épp most néztem és jött 1-2 helyre néhány nap beszerzési idővel. Szerencsére, mert semmi értelmes megoldást nem találtam ... van már ezekből és nagyon jók.

(#2279) Brekkk


Brekkk
senior tag

Szeretnék venni egy külső házat 3,5"-os HDD-hez.
Nem sokat használnám. Menne bele egy 2 TB-os Hitachi HDD, amit adatmentésre használnék.
Egy egy mentés akár 100 GB adatmozgatással is járhat, ezért mindenképp USB 3 kell rá.
Havi 1-2 szer lenne csak bekapcsolva pár órára.

Asrock alaplapra csatlakoztatnám, ezért mindenképp ASmedia vezérlős kell. Mert az etron vezérlő ezzel dolgozik együtt leginkább.
Melyiket vegyem inkább az ajánlottak közül? LC-35U3-BECRUX vagy az LC-35U3-ATCRUX-ot.
Igazából a sima LC-35U3 lenne a legjobb, mert azon elöl van egy kapcsoló, de azt mintha már nem árulnák, vagy én nem találok.

Ti melyiket vennétek a 3 közül?
Köszi

(#2280) bajnokpityu válasza zsero (#2153) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hogy tudod kideriteni,milyen chip van bennük?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2281) t256


t256
őstag

Sziasztok!

A laptopomhoz vettem egy Revoltec RS076 alu line ex301 3.5" külső racket, így a az asztali számítógépemből megmaradt 3.5-ö WD merevlemezemet tudom használni.

Problémákba ütköztem.Hiába van csatlakoztatva, most például a Utorrent nem látja, nem tudja róla seedelni a torrenteket. "Error: former volume not mounted' üzenet van a torrenteknél.
Tegnap pedig a Win7 mindenáron le akarta formázni, ez újraindíłtás után megszűnt.

Esetleg kell telepíteni valami univerzális drivert, hogy normálisan működjön? USB 2.0-ás tehát elvileg plug and play.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2282) King Unique válasza t256 (#2281) üzenetére


King Unique
titán

Az OS ilyenkor első csatlakoztatáskor elvileg felrakja automatikusan az illesztőprogramot, eszközkezelőt kéne megnézne, h ott OK-e , valamint lemezkezelőben.
Nemrég 2,5" rack topikban is volt némileg ahasonló gond [link], [link].
A torrentes dolgot szerintem topikjában kérdezd, mert lehet csak beállítás kérdése.

(#2283) t256 válasza King Unique (#2282) üzenetére


t256
őstag

Még melóban keresgéltem Google-ben. Rábukkantam egy cikkre, ahol azt írják érdemes a BIOS-ban állítgatni.
ATA-ról AHCI-ra érdemes átállítani a SATA beállítást.
Ezt megtettem, de folyamatosan újraindul a gép. Igaz írja is, hogy ehhez újra kell telepíteni az OS-t.

Kénytelen voltam visszaváltani ATA-ra. Most működik a Mobil Rack-be helyezett 3,5-ös winyó, de a betűjel E-ről G-re változott. Lemezkezelőben átállítottam.

Lehet, hogy az AHCI beállítás lesz a megoldás?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2284) King Unique válasza t256 (#2283) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom biztosra... :N régen birizgáltam már IDE vs AHCI módot, (külső) vinyóknál mostanában max fejparkolás szabályozására a WD programjánál, de már ott se kötelező az IDE, mert sok helyütt ment AHCI-ben is.
Újabban meg minden gépemen szinte utóbbi és nem voltak gondok külső merevlemezekkel.
Gondolom OS-t újrarakni nem akarsz, saját felelősségre ki lehet próbálni ezt a registry ACHI-ra átállítást [link], aztán megnézed javtott e vmit külső vinyó használaton.

[ Szerkesztve ]

(#2285) t256 válasza King Unique (#2284) üzenetére


t256
őstag

Mivel a laptop beépített merevlemezén csak a Win7 és egy vírusírtó van nem egy nagy dolog újratelepíteni. Valamikor a jövő héten meg is csinálom. Egy próbát megér.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2286) King Unique válasza t256 (#2285) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel a registry átírással--->utána BOIS átállítással hamarabb meglenne, de ha ráérsz, akkor lehet clean install is. :K

(#2287) t256 válasza King Unique (#2286) üzenetére


t256
őstag

Köszönöm a tippet, de amúgy is ideje egy újratelepítésnek.
Az eddigi segítségedet szintén köszönöm! :R

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2288) tomp


tomp
félisten

Érdekes dolgot csinált a Rapid-Case.
Kikapcsoltam a laptopot, leállt a rack ez oké. Bekapcsolásnál boot előtt kihúztam az usb-t amitől megfagyott a laptop. Reset után betölt a windows. Rádugtam a racket, hallottam ahogyan kijön a parkoló sávból a fej de semmi. Nem látja a windows. Restart után bekapcsoltam a sharkoont de semmi. Felpörög és csend. Várok fél percet majd egyszer csak aktivitás és bejön a meghajtó.
Amikor lehúztam a boot előtt, lefagyasztottam az ASMedia chipet a rackben? :F :DDD

(#2289) tomp válasza tomp (#2288) üzenetére


tomp
félisten

Éjszaka eltűnt a rack és azóta sem látja a windows. Felpörög a vinyó és hallható, hogy egy idő után parkolóba megy a fej, de pörög ugyan úgy. Mi lelte ezt? :W

(#2290) batagy válasza tomp (#2289) üzenetére


batagy
őstag

Túl sok ötletem nincs, csak a szokásos klisék.

- Másik gépen is próbáld meg a racket, hogy kiderítsük a racknél vagy a gépnél van a gond.
- Gép oldalon pedig nézd meg másik USB portban is.
- Ugyanazon USB portban továbbá másik USB-s eszközök mennek?

Gép restart stb megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#2291) tomp válasza batagy (#2290) üzenetére


tomp
félisten

Másik porton is szellem volt. Restart többször is. Aztán megnéztem az eszközkezelőt! Rejtett eszközöket megjelenítve a lemezmeghajtó opcióban 2x szerepelt a samsung hd502hi. Töröltem mind2 illesztőt+ a régi sharkoon illesztőjét majd bekapcsoltam a racket. Windows rögtön felismerte és megjelent a rendszerben.

(#2292) batagy válasza tomp (#2291) üzenetére


batagy
őstag

Én is erre tippeltem volna, hogy driver gond okozza.

Örülök hogy megoldódott!

(#2293) Brekkk


Brekkk
senior tag

Megvettem az LC-power LC-35U3 Becrux HDD keretet. Nem egy rossz darab azt kell hogy mondjam.
Ebben már az Asmedia 1053 vezérlő dolgozik. Full aluminimum a ház.
1 méteres az USB3 kábel.
A 2 TB-os Hitach HDD-m azonnal üzemkész volt benne ahogy rákötöttem a gépre.
Átlag 80-100 Mb/sec sebességgel tudok vele másolni USB3-on
Ha leválasztom a rendszerről, akkor azonnal leállítja a HDD-t. Ez egy jó pont.

(#2294) t256 válasza tomp (#2291) üzenetére


t256
őstag

Tegnap nem tudtam megnézni a Trónok harca legújabb részét, mert nem bírta olvasni a VLC Player. 3 perc után egy hibaüzenettel leállt.
Előtte Nekem is "szellem" lett a Revoltec mobil rack-be helyezett 3,5-ös Samsung merevlemez.
Sőt egyik újraindítás után, amikor elkezdtem rá letölteni aggasztóan hangos volt. Megfordult a fejemben, hogy esetleg kezdi megadni magát a HDD. Van még otthon elfekvőben egy WD 320 Gb. Lehet belerakom a Rack-be megnézem hogy viselkedik.

Ha hazaértem megpróbálom a Te módszeredet, hátha nálam is ez a baj. Hétvégén viszont nekiállok és átállítom a BIOS-ban a HDD kezelést AHCI módra és újratelepítem a Win7-et.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2295) tomp válasza t256 (#2294) üzenetére


tomp
félisten

Minden féle hibaüzenet nélkül egyszer csak újraérzékelte a racket azaz kiírta újra a windows, hogy external hdd de már nincs sehol. Eszközkezelőben az eszközre azt írta ki, hogy nincs csatlakoztatva. A vinyó közben pörgött a házban leparkolt fejjel. Amióta töröltem a dupla illesztőt, nem tűnt el. Azóta is aktív a lemezhasználat. Amúgy volt egy 3. lemezmeghajtó eszköz név de nekem az ismeretlen volt. Valami external usb device. Lehet ASMedia agybaj. :-D

(#2296) tomp


tomp
félisten

Mivel nem sűrűn indítom újra a gépet(havonta 1x a pecs kedden) most vettem észre egy hibát a Rapid-Case-nél ami nagyon nem tetszik! Amikor leáll a windows, lekapcsolja a rack a vinyót. De amikor a laptop előröl kezdi a bootot akkor újra felpörög. Azaz leállás után 2mp-el már újra felpörög. Ez így bosszantó. :-(

(#2297) t256


t256
őstag

Most nézem az eszközkezelőben háromszor is szerepel a külső HDD.

Samsung File-Stor Gadget USB Device (ez kétszer szerepel)
Samsung HD502IJ USB Device

A betűjel viszont "E" helyett "G" lett. A lemezkezelőben próbáltam visszaállítani, de a felsorolásból hiányzik az "E", gondolom foglalt. Ugyanitt van Lemez 0, ami a belső HDD (C: ). Lemez 1, Lemez 2 (eltávolítható "E","F") és Lemez 3 ("G"), ez most a mobil rack.

Valami nagyon nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2298) batagy válasza tomp (#2296) üzenetére


batagy
őstag

Ez teljesen normális. Reboot idején az USB portokról kis időre lekerül a tápfeszültség, ezt érzékeli a rack és annak megfelelően lekapcsol. Aztán amikor az OS újra elindul, akkor az USB portokra táp kerül, a rack érzékeli és indul a vinyó. Mi ebben a hiba?

Ha zavar a rack automatikus lekapcsolódása (engem pl. zavar), és ha a Rapidcase USB3-asod van JMicron chippel, akkor bele lehet flashelni olyan firmware-t, amivel nem kapcsol le a rack. ASmedia chipes esetén nem tudom, lehet hogy olyanhoz is van firmware.

Inkább az a hiba, hogy reboot-kor előjön a jelenség, amit eredetileg írtál. Azaz hogy reboot után bekerül a többször a lemezkezelőbe. Ezt máskor is tudod reprodukálni?

(B)#2297) t256(/B)
Akkor nálad is hasonló lehet a helyzet. Amikor a rack be van dugva, távolítsd el mind a 3 db vinyót az eszközkezelőből. Majd húzd ki a vinyót. Aztán Windows reboot. Majd dugd vissza.
Aztán csekkold, hogy tudod-e reprodukálni, úgy hogy bedugott állapotban win reboot történik.

#2293) Brekkk
Köszi az LC Power 3.5" Becrux beszámolót! Jó racknek tűnik! Be is írjuk az összefoglalóba!

(#2299) tomp válasza batagy (#2298) üzenetére


tomp
félisten

Ha nincs használva, nem áll le mert a HDSentinel megakadályozza. Ez oké, a régi sharkoon is így ment. Az a bosszantó, hogy rebootnál 2mp-re leáll a vinyó majd újra felpörög. Ez nem tesz neki jót. Még jó, hogy nagyon kevésszer indítom újra a gépet.

(#2300) King Unique válasza Brekkk (#2293) üzenetére


King Unique
titán

Köszönjük az infót, én láttam olyat teszteknél, amiben még az ASM1051 volt, de lehet tied újabb kiszerelés, azért abban már 1053-as van. Annyi kérdés lenne még, h a HDD rögzítése belülről, az csavaros-e, mert néhány tesztben, csak olyan "belecsúsztatósnak" tűnik ??

(#2298) batagy : az újba már rég bekerült, csak most annyi a dolgom, h mostanában - főleg ezen a héten biztos - nem érek rá vele foglalkozni... :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.