Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) zseniális19


zseniális19
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy LC-35u3-Becrux házat és azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek itt még ilyen háza, mert nekem 2 pici műanyag sínt adtak képeken látszik is.
Sajnos legalább a duplája kellene hosszra, 3db csavarjukhoz, mert így nem támasztja meg a 3.5" vinyómat és viszem vhova magammal kotyog a vinyó, ezért sata csati szétcsúszik belül.
Szerintetek mindegyikhez csak ilyen kicsit adnak, mert akkor ennyi pénzért ez azért szomorú?

[ Szerkesztve ]

(#2402) King Unique válasza zseniális19 (#2401) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom igen...
Maga a ház nem rossz, minőségi termék, de arra én is felfigyeltem tesztekben, h "fura" a HDD belső rögzítése...
Mármint belülről csavarral rögzíthető a merevlemez (mert akkor megfogná), v kívül van 3 :F De ahogy néztem tesztekbe, ebben csak bele kell csúsztatni vinyót és a kis lapokkal kiékelni, v nem?

Mást nem tudok mondani, mint hogy, v kiékeled vmivel, v visszaviszed gariba és kicserélteted pl. Sharkoon Rapid-Case-re, mert az rögzítés terén is jobb (csavaros).

De előtte megnéznél gyorsba pár dolgot nekem:

• Vezérlő, ahogy nézegettem, ASMedia ASM1051 v. ASM1053, tiedben is?
• HD Sentinel felismeri?
• Üresjáratban kb. 10 perc után (+- x perc) leállítja benne a vinyót, illetve, ha Windows alatt biztonságosan leltávolítod, akkor is?

[ Szerkesztve ]

(#2403) zseniális19 válasza King Unique (#2402) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Vezérlő ASM1053, HD Sentinel felismeri simán, üresjáratban kb. 10 perc után (+- x perc) leállítja benne a vinyót, illetve Windows alatt biztonságosan leállítom, akkor is.
Visszavittem a boltba, elküldték bevizsgálni, majd csak utána tudnak mit mondani, de a boltos szerint is vagy kiékelem vagy csere, mert így még szerinte is egy kalap sz**. Igen, két pici műanyag lap egy ekkora vinyóhoz, na ne vicceljenek már, melyik mérnök nagy ötlete volt ez.

[ Szerkesztve ]

(#2404) ANT válasza zseniális19 (#2401) üzenetére


ANT
őstag

Régebben nem voltak ilyen sz@rok az LC-Power házak.
Nekem ennek az e-satás verziója van (35BE3), ráadásul két darab. Azokban még teljes ház méretű fémlemez volt, ehhez lehetett rögzíteni a vinyót, plusz a ház élén, kívül is volt csavaros rögzítés.


[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2405) King Unique válasza zseniális19 (#2403) üzenetére


King Unique
titán

Inkább akkor utóbbi, csere. Amúgy ezt leszámítva nem rossz ez a ház, de ilyen rögzítési kivitelezés nemtom kinek a fejéből pattant ki, lehet vmi gyors, félig tool-free megoldást akartak, de most azt a pár csavart behajtani se nagy idő ám...
Ennek a 1053-as vezérlőjében ezek szerint be van állítva alvó mód, ebből adódan leállítás is működik, mert ASM1051 chipes 2,5" házaknál rendre szívtak vele egyesek.

Kösz az infókat ! :R

(#2406) konradl


konradl
tag

Sziasztok!

Kérdésem:

Létezik olyan dokkoló, ami kihasználja usb 3.0-án egy ssd sebességét?
Tehát legalább 4-450 mb/s et hoz?

Ha van ilyen kérek linket.

Köszönöm szépen!

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#2407) King Unique válasza konradl (#2406) üzenetére


King Unique
titán

Nem kimondottan dokkolókkal foglalkozik ez a topik, mint ahogy a neve is mutatja, azok terén kevesebb a tapasztalat.
Viszont sebesség alapvetően rack részről, az adott interfésztől és annak vezérlőchipjétől függ, utóbbiaknál a különböző chipek miatt lehetnek apróbb eltérések. USB 3.0 tud max. kb. 400 (+-pár 10) MB/s körül tud, de ez már nagyon a plafon.
Kérdésre válaszolva , csak részben, v max az alsó küszöbszintedet. Legtöbb dokkoló megfelel a célra, de nyilván egy újfajta brutál SSD esetében, ami már-már SATA III-at is feszegeti, v akár már túllépi, 3.0-án lassabb lesz vmivel.
Ha van rá cash és eszköz (Mac), akkor egy Thunderbolt csatis lenne a legjobb, v majd az év vége felé megjelenő USB 3.1-es lehet igazán jó alternatíva, de előbbi marha drága, utóbbi meg mire elterjed...

Azt nem írtad, milyen SSD-ről lenne szó, mit tud írásnál, illetve másik háttértár amiről / ahova adatokat mozgatsz, az is hasonlóan gyors e, mert, ha nem, akkor az fogja visszafogni a sebességet??

elég lett volna egy helyre beírni...

[ Szerkesztve ]

(#2408) konradl válasza King Unique (#2407) üzenetére


konradl
tag

A szitu az, hogy meguntam cipelni a notebook-ot. Nehéz, húzza a vállam és jön a meleg, szóval nem tetszik.

A megoldás pedig az lenne, ha vennék 2db dokkolót egyet otthonra, egyet melóhelyre. és csak az SSD-t hordoznám. (a config u.a. lenne alá)

A probléma akkor jelentkezett, amikor megnéztem speed-teszteket erről és erről

A maximális sebesség amit ki tudtak szedni belőlük 80-90 Mb/s volt (SSD-vel) ami elég kevés :/

Amit írtál 400 Mb/s az bőven elég lenne nekem :)

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#2409) King Unique válasza konradl (#2408) üzenetére


King Unique
titán

Dokkolók közt is akadnak eltérések, a Scythe valóban lomha [link], de a többi azért tud 200 MB/s körüli tempót: pl.Raidsonic, Sharkoon, de egy sima külső HDD házban is, pl. Sharkoon Rapid-Case.
Menne ez szerintem feljebb is a megfelelő SDD-vel, mert írásban se mindegyik jó, vmint van egy kis veszteség SATA-USB átalakítás miatt is, valamint függ hardveres környezettől és vezérlő chipektől is a dolog. Illetve bizonyos típusoknál minél nagyobb kapacitású az SSD, annál gyorsabb is egyben.
Ezt a 400 MB/s körüli értéket gyári kompakt külső SSD-k - Adata, Angelbird, OWC hozzák is USB 3.0-n.

Illetve, ami még fontos, h USB-n (3.0-án se) nem működik a TRIM ---> SSD írási sebessége idővel csökkenni fog.... nem tudom gyári külsőknél ez milyen módon van megoldva, biztosítva, de egy sima dokkolóban használva, biztos idővel gondot okozhat.

Egyébként pontosan milyen célra kéne, SSD-ről akarsz dokkolón keresztül oprendszert futtatni (macerás...), v csak adattárnak kéne (oda meg felesleges) :F Másrészt rendszer futtatáshoz, ha már tudja azt a 200 MB/s körüli tempót, az is elég lenne, adatmozgatáshoz is, v mért fontos ennyire a fene nagy sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#2410) Brekkk válasza zseniális19 (#2403) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nekem is LC-power Becrux van
Tökéletesen stabilan fogja az a 2 pici műanyag a HDD-t
A sínbe bevezetted a 2 kis műanyagot? Ha rosszul rakod össze akkor lötyögni fog az tuti.
Ha a sínbe viszed a 2 műanyag lapocskát stabil lesz.

Elsőre én is rosszul raktam össze. :K

(#2411) King Unique válasza Brekkk (#2410) üzenetére


King Unique
titán

Jó tudni ezt is.... :K Nála, akkor vsz ez lehetett a gond, mert amúgy maga a rack tényleg minőségi.

Kösz az infót! :R

(#2412) konradl válasza King Unique (#2409) üzenetére


konradl
tag

Ennyire gagyi a kama vezérlője? :O :O :O
Néztem az icy-kat. nem igazán kapható M.o.-on :(
Úgy érzem zsákutcába jutottam.
Dobom is ezt az ötletemet :)
Viszont felkeltetted a kíváncsiságom.

Tudsz nekem mondani olyan dokkolót, ami 2,5 és 3.5 is belemegy.
Egy fogadó helyes, usb 3.0-ás, 200+-os az olvasási sebességre képes és kapható Nálunk?
Olyat szeretnék amit nem kell szétszedni. Ő tökéletes lenne, de szerelős :/
Ezért tetszett a kama, mert abba belerakod meg kiszeded.
Róla nem találtam tesztet. Vélemény?

Amúgy azért lett volna szükség az ssd sebességére, mert videokat készítünk és több száz kis klipből épül fel az egész, viszont mikor elkezdem a munkát vagy hozzáadok több hang/kép fájlt, lehal a rendszer.
A laptopba meg ssd-t használok persze sataiii-on és azzal tökéletesen megy. Persze a sebesség kárára menne a kényelmem szóval marad a laptop :)

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#2413) King Unique válasza konradl (#2412) üzenetére


King Unique
titán

Már mért ne lehetne kapni Raidsonicot [link] :F
Viszont csak SATA II-es aszem, tehát abban is SATA III megoldást érdemes nézni, ami nem fogja vissza SSD-t.

Legtöbb dokkolóba alapban belerakható 2,5" és 3,5" is, ahogy gyártói oldalakon is említik. Amit elsőnek linkeltél, az egy Sharkoon külső HDD ház, nem dokkoló, az a kis szerelés meg hamar megvan. :)
Ha tool-free megoldás kell, vannak ilyen rackek, pl.Orico gyárt ilyeneket, ez is az.
Viszont jobb a fix, csavaros rögzítésű, de ha sűrűn és gyorsan akarod belőle ki-be kapkodni a HDD-ket, akkor az eredeti elképzelés, a dokkoló a jobb megoldás.

Ilyen célra nem biztos, h rossz lenne ez a külső SSD megoldás, de a gyári megoldások az igazán gyorsak, viszont azok elég drágák...szerinem egy jó rack, dokkoló is hozná a szintet a megfelelő SDD-vel, de ahhoz ki kéne próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#2414) zseniális19 válasza Brekkk (#2410) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Jól raktam össze, boltban is ellenőrizve lett, de nálam oldal irányban kotyogott a winyó, műanyag lap nem tartotta rendesen, ez főleg szállításnál macerás, mert ki is lazult a sata csatlakozó a winchesterből.
Próbáld meg, állítva egy kicsit megrázod a házat oldal irányban, ha neked nem kotyog a wincsi, akkor szerencsés darabot kaptál ezek szerint.
Visszavittem garanciában, majd megírom, hogy mi lesz a fejlemény.

(#2415) mrmft válasza batagy (#2396) üzenetére


mrmft
senior tag

Ez a Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0 Linuxos a particokat mennyire szereti, Ext4-et kezel?
A dokkolojukat beszivtam, mert csak Ext2-t ir es olvas, ettol folfele csak olvasni hajlando a lemezeket.

(#2416) batagy válasza mrmft (#2415) üzenetére


batagy
őstag

Gőzöm sincs. :)
De szerintem a vinyó formázásának típusa nem függ a rack-től. Meg is vagyok lepődve, hogy a dokkoló csak EXT2-ig tudja. :F

(#2417) veze válasza batagy (#2416) üzenetére


veze
őstag

Szerintem a külsö házak dokkolok a vinyot kezelik. Vagy igen, vagy nem ( felismeri, nem ismeri a hardvert stb)
A particiokat meg az operációs rendszer kezeli, amelyikhez csatlakoztatva van. Van amelyik felismeri vagy kezeli a másféle particiókat is akár van amelyik nem. (pl . ugye a windows alapbol nem hajlandó kezelni az ext4-et, ext2, xfs és más linux particiokat sem, csak némi trükközés után)

(#2418) batagy válasza veze (#2417) üzenetére


batagy
őstag

Szerintem is így van.
Ugyanígy az MBR / GPT kezelés sem a racktől függ, hanem az OS-től.

(#2419) King Unique válasza batagy (#2418) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom Linux esetében mi a helyzet, de utóbbi MBR/ GPT-nél, láttad te is az ASMedia firmware-rében, h ott volt a "2 TB" opció, amit, ha bejelölsz, akkor pl. akár Linux és Windows is kezeli a nagyobb külső HDD-ket MBR-rel. Tehát ebből következően bizonyos esetekben, maga a rack vezérlése kezeli elsődlegesen le a HDD-t és utána az oprendszer. De 3-4 TB gyári 3,5" külsőknél is így van, h Windows MBR-nek látja, vsz van vmi trükközés vezérlőn keresztül oprendszer felé.

(#2420) batagy válasza King Unique (#2419) üzenetére


batagy
őstag

A 3-4 TB gyári 3,5" külsőknél akkor is MBR-nek látja, ha a vinyó GPT-re van partícionálva?

(#2421) King Unique válasza batagy (#2420) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom, illetve nem próbálnám ki, de pont emiatt ilyen téren nem volt vele gond, mert ahogy előformázás, úgy ez is gyárilag be volt állítva. Egyik itteni szaki azt pedzegette, h az valójában GPT lehet, csak USB vezérlő MBR-nek "hazudja" rendszer felé, de ez nem bizonyított és mi értelme lenne, bár az a logikus :F De ahogy ASMedia-nál is működött a 3 TB vinyó MBR-ként, vsz ezeknél is vmi hasonlóról lehet szó.

[ Szerkesztve ]

(#2422) batagy válasza King Unique (#2421) üzenetére


batagy
őstag

Hát igen, valóban érdekes.
Nem tudom hogy van ez.

Végül is három dolog van:

- Az biztos, hogy a racknek (pontosabban az abban lévő vezérlőnek) a méretet támogatnia kell. Tehát hogy meg tudjon címezni egy 3 TB-os vinyót.

- A partíció típusa (MBR vagy GPT) támogatása jó kérdés. Eddig úgy gondoltam, hogy nincs köze a vezérlőhöz, csak az OS-től függ, de lehet hogy mégis van köze a címzéshez. Legalábbis ahogy elmondod, úgy tűnik. De mégis, ha vezérlőcipek specifikációit nézzük, pl. JMS566, akkor azokban nem szokott a partícionálás támogatása szerepelni. Én legalábbis nem emlékszek rá.

- Harmadikként, a fájlrendszer típusának (NTFS, EXT4 stb) biztos hogy nincs köze a vezérlőhöz. Az OS támogatja azt.

Itt van egy érdekes leírás. Ez mondjuk ezt írja:
"You can use the full capacity of a 3TB drive via USB--with a drive enclosure that supports it. The SATA-to-USB bridge chip inside the enclosure takes care of any addressing issues."

[ Szerkesztve ]

(#2423) veze válasza batagy (#2422) üzenetére


veze
őstag

Szerintem ha egy ház specifikációjában le van irva hogy támogatja a 4TB-ot pont azt jelenti. hogy képes megfelelően tálalni a HDD-t az oprendszernek úgy, hogy az a maga metódusában kezelni tudja.
Amelyik pedig nem támogatja, (pont azért nem támogatja) az nem képes erre..

(#2424) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!

A mai nappal én is beléptem a Sharkoon Rapid-Case 3.5" SATA USB3-as tulajok táborába.
Eddig kb. 4 éve már egy Rapid-Case 3.5" eSATA-t nyúzok minden probléma nélkül :-)

Az új szerzeményen a HD Sentinel szerint VID: 174C, PID: 55AA ASMedia ASM1051 early firmware van.
Szemrevételezve ASMedia ASM 1053-as chippel van szerelve.

Letöltöttem hozzá egy firmware frissitést a Sharkoon oldaláról.
Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet a régi firmware-t lementeni, illetve kell-e valami pluszt beállítani a MP Tool-ba?
Nekem most úgy lenne jó, ha nem állítaná le a merev lemezt, de ha később ez megváltozik, újra lehet futtatni?
Csak azért kérdezem, mert nekem valahogy olyan mintha az Tool meg a frissítés egyben (egy file-ban) lenne.

(#2425) Rayfull


Rayfull
tag

Sharkoon Rapid-Case 3.5" SATA kapcsolatban lenne pár kérdésem:

Milyen sebességgel lehet rá filmet másolni? 32-32Mb/s-et bírja tartani?
Könnyű a vinyókat cserélgetni benne?
Leáll magától hosszú, inkatív használatnál?
Mennyire hosszú a kábele?
Szereti a caviar blue vinyókat?

https://www.pcx.hu/termek/sharkoon-rapid-case-3-5-sata-hdd-fekete-20647

Usb 3-as verziót vettem volna, de a pcx.hu és az ipon.hu-ról leszedték.

(#2426) King Unique válasza Rayfull (#2425) üzenetére


King Unique
titán

Ha már más nem válaszol, akkor megpróbálom én, majd kiegészítitek... :)

• ha USB3-as Rapid-Case-t veszel, akkor az nyilván tud többet is, fentebb SSD-vel tesztelték, ott 200 MB/s felett is tudott. Alapban a benne lévő HDD/ SSD sebessége határozza meg. Ha csak USB2-eset vennél, annál kb. ez a 30-35 MB/s a plafon, de olyat manapság nem érdemes. :N

• szerelni kell, szubjektív kinek mi könnyű, mi nem, de nem bonyolult egyáltalán. Ha gyakran és gyorsan ki-be akarod pakolni HDD.ket belőle, akkor jobb egy "tool-free" rack, v egy dokkoló.

• ez a benne lévő firmware-től függ, JMicron esetében is kellett utánaállítani, illetve ASMedia chipes, ha úgy van beállítva, mint fentebb a kollegának, akkor nem állítja le, de annál is beállítható utólag.

• elegendő hosszú, de ha hosszabb kell, akkor egy USB3 A-B típusú nem drága különösebben, de max javasolt kábelhossz 3 méter lehet, azon túl már gyengül a jel.

• kezelni nyilván kezeli, szereti-e, az nem tudom mennyire rack függő. a 3,5" WD Blue 7200 RPM-es, ami jobban melegszik, külső házakba inkább 5400-as ajánlott.

(#2424) fricc_: ebben inkább batagy tud segíteni.
Lementeni az eredeti konfigurációt gondolom a Save INI gombbal lehet.

Később is bele lehet flashelni, a More Config-ban lévő opciókat [link].
- HDD Standby beállítása ---> alvó, leállítás stb.
- Eup Enabled is ehhez kapcsolódó vmi energiatakarékossági opció.
- 2 TB ---> ennek hatására maga az USB chip kezeli a 2 TB-nál nagyobb HDD-ket olyan formában, h nem feltétlen kell GPT-re formázni, hanem akár megy MBR-rel is.

[ Szerkesztve ]

(#2427) Rayfull


Rayfull
tag

Köszi a választ :)

Esetleg milyen megbízható usb 3-as merevlemez házat ajánlanátok max 8 ezerért ?
Fontos, hogy gyors legyen, és tudjam fektetve használni. (Dokkok kilőve).

A mostani IDE ház nem túl gyors. 27Mb/s olvasás és 21Mb/s írás. Ha olyan 29-31mb körül lenne mind a 2, akkor nagyon örülnék. :)

(#2428) tomp válasza Rayfull (#2427) üzenetére


tomp
félisten

Sharkoon Rapid Case USB 3.0
5400-as vinyóval használom és a 70-90MB/s is megvan. Alapesetben álló, de mellékelnek hozzá gumi talpat amit ráragasztva fektetve is használható.

De szerintem IDE csatolós usb 3-as ház nincs. Azok minimum sata2-es házak.

(#2429) Rayfull


Rayfull
tag

Természetesen sata házat szeretnék venni. Rapid Case Usb 3-at hol lehet még kapni? Egy csomó bolt polcáról lekerült. :)

(#2430) King Unique válasza Rayfull (#2429) üzenetére


King Unique
titán

Lehet átmeneti készlethiány van, de ez már csak részletkérdés...azért néhány helyütt lehet még kapni bőven [link].
Árban még esetleg a Raidsonic , vagy inkább ez a Revoltec ház is beleférhet, illetve a Thermaltake Silver River 5G, de utóbbi már elég drága. Viszont, ha tudsz még venni, rendelni, akkor egyértelműen Sharkoont érdemes. :K

[ Szerkesztve ]

(#2431) Rayfull


Rayfull
tag

Átmeneti készlethiány? Az vajon meddig tart? Ipon szerint 06.02-óta nincs. Sharkoont akarok xd.
Revoltec az gyors? Van egy m a kábele?

(Bocs hogy csesztetlek titeket a hülye kérdéseimmel) :)

(#2432) King Unique válasza Rayfull (#2431) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom, h az-e, v hogy meddig tart...pár hónapja is volt olyan,h pl. LC-Power Becrux házakat nem lehetett kapni, uez volt odaírogatva webshopokban, aztán most meg lehet. :)
Sebességet alapvetően a bele kerülő HDD sebessége határozza meg, amit az tud SATA-n, pici veszteséggel (SATA-USB átalakítás) hozni fogja USB3-on is. Nem tudom kábele pontosan milyen hosszú, de ez (igaz ez a 303-as, de 307 is hasonló) alapján 1 m vsz megvan. Illetve venni hozzá hosszabbat sem bonyolult.

Illetve nem értem, mi tart vissza attól, h megvedd a Sharkoont, amikor árgép alapján csomó helyen lehet kapni hasonló áron, mért ragaszkodsz te annyira iponhoz :F

[ Szerkesztve ]

(#2433) Rayfull válasza King Unique (#2432) üzenetére


Rayfull
tag

Nem ragaszkodom, (főleg az iponhoz nem) csak a házat merevlemezzel meg pár aprósággal venném, és a pcx.hu-nál a legolcsóbbak ezek.

Amúgy egy usb 3-as ház usb 2.0 porton az usb 2.0 max sávszélességével ír/olvas?

(#2434) King Unique válasza Rayfull (#2433) üzenetére


King Unique
titán

Tehát a lehetőség (máshol) adott.
Igen, ilyenkor "USB2" módban működik. :K

(#2435) Rayfull


Rayfull
tag

Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszokat!

220volt.hu-nál veszem meg szerintem. Remélem hamar meglesz. Esetleg megéri várni, hogy hátha lesz megint a pcx.hu-nál?

(#2436) Rayfull


Rayfull
tag

Megvettem az usb 3as rapid caset.
Kiváló darab.
Ajánlom figyelmetekbe a 220 volt.hu boltot.
Szerda este rendeltem, péntek délután már itr volt.
Usb 2 32Mb írás és olvasás.
:) Nagyon szépen köszönöm még 1x a segítséget :)

(#2437) King Unique válasza Rayfull (#2436) üzenetére


King Unique
titán

Örülök, h tetszik, tényleg az egyik legjobb 3,5" rack a Rapid-Case. :K
Te milyen vezérlő chippel szereltet fogtál ki, ASMedia , v JMicron (meg tudod nézni racken belül) ??

(#2438) Rayfull válasza King Unique (#2437) üzenetére


Rayfull
tag

Nincs sehova írva. Csal valami rev 0.1.
Amúgy normális, hogy egy kicsit kilógnak a aluminium fölé a műanyak lapok? Alapból befelé göebül egy picit az aluminium?

(#2439) baandii


baandii
senior tag

sziasztok!

használ esetleg vki dokkolót? egy 2,5" ( 1 TB ) és egy 3,5" ( 2 TB ) pároshoz kinéztem egy ilyet...esetleg vmi vélemény? innen néztem ki, elég nagy a választék, más jobb választás lenne?

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#2440) fricc_


fricc_
tag

Gondoltam, megcsinálom a FW update-t a Rapid-Case 3.5" SATA USB3-amon és beállítom a 2 TB-os opciót, letöltöttem a Sharkoon oldaláról az asmedia-ás FW-t erre ezt a hibaüzit kaptam:
http://prohardver.hu/dl/upc/2014-06/23/160900_g2zsugipwpuyusx3_s_1.jpg

Azt értem hogy mit jelent, de miért? Korábban ennek a proginak a segítségével állítottam be hogy ne kapcsoljon ki. Akkor nem reklamált....

[ Szerkesztve ]

(#2441) fricc_


fricc_
tag

késő van, nem megy ez a fránya képbeszúrás..

[ Szerkesztve ]

(#2442) batagy válasza fricc_ (#2440) üzenetére


batagy
őstag

Biztos ASmedia 1051-es chiped van?

(#2443) fricc_ válasza batagy (#2442) üzenetére


fricc_
tag

ASMedia ASM 1053-as a chip, legalábbis szétszerelés és szemrevételezés alapján.

A Sharkoon weblapjáról mást nem tudok letölteni, mondjuk ha nem ehhze való, akkor minek rakják ki a weblapra?
de az ASMedia honlapján sem találtam a chiphez progit, csak marketing dumát.

[ Szerkesztve ]

(#2444) batagy válasza fricc_ (#2443) üzenetére


batagy
őstag

A múltkor beletoltad már egyszer ugyanezt a firmware-t ugyanezzel a progival?

A 2TB alapból nincs bekapcsolva?
Itt kell megnézni, ez mutatja hogy mi van a firmware-ben!
MP Tool -> Check Config -> Device Info -> Idle Timer.

Rövidítések:
CS = Customized String
EE = Eup Enabled
TL = Two LEDs
HS = HDD Standby
U1U2 = nem tudom, gondolom visszafelé kompatibilitás
LP = Low Power Mode
2TB = 2TB
SE = Slow Enumeration

Amúgy a 130220.81.F6.02 FW-nél nem nagyon van újabb szerintem, legalábbis pár hónapja nem találtunk.
Ha be van kapcsolva a 2 TB és más bajod nincs a rackkel, akkor fölösleges piszkálni.

Ellenben 1051-es chiphez való ez, nem 1053-hoz, viszont lehetséges hogy az 1053 csak az 1051 egy újabb verziója, de hogy kompatibilisek--e, azt nem tudom. Bár a VID PID alapján elvileg egyezik...

[ Szerkesztve ]

(#2445) fricc_ válasza batagy (#2444) üzenetére


fricc_
tag

Igen, ugyan ezzel ismerkedtem.
Úgy emlékszem hogy nem toltam be, csak nézegettem, mit lehetne tenni.
Akkor írtam a fórumra.

Azt tudom, hogy be akartam állítani hogy ne kapcsoljon ki, de azt hiszem alapból arra volt állítva hogy ne kapcsolja ki magát.

Sajnos nincs bekapcsolva a 2 TB, ennek bekapcsolása lett volna fő cél.

A 2TB-os kapcsoló végül is azt jelenti, hogy ha az oprendszer nem kezeli rendesen a 2-nél nagyobb winyót (pl. XP) akkor ezt a chip elvégzi helyette, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#2446) King Unique válasza fricc_ (#2445) üzenetére


King Unique
titán

Igen :K , elvileg ez - SATA-USb Bridge - kezeli le elsődlegesen, nem az OS, ezért tud utóbbi felé kicsit "ferdíteni"... :D
Korábban beszámolt itt vki egy másik ASMedia chipes racknél, h azt beállítva a 3 TB-os MBR-re particionált vinyót a Linux Mint, de még a mezei XP is látta elvileg egyben. Innen nézve ótletes megoldás ez, megkerülvén az elvileg kötelező GPT-t.
De ennek MBR-nél van értelme, ha a HDD alapból GPT-re lett particionálva, az nemtom mennyiben befolyásolja régebbi rendszereknél, lehet akkor is működik.
Illetve ez jóformán csak XP-nél lehet szükséges, amit ugye már felejteni kéne, továbbá 64 bites OS.eknek nem gond, illetve elvileg 2,2 TB+ adatpartíciót 32 bites Win7+ is kezel, de aszem Vista is.

[ Szerkesztve ]

(#2447) fricc_ válasza King Unique (#2446) üzenetére


fricc_
tag

Futottam egy kört a Sharkoon ügyfélszolgálattal is. Elég gyorsan válaszoltak, bár a problémámra nem jött megoldás, ott azt mondták, hogy ha minden szépen működik, és nem XP-t használok, akkor nincs semmi gond, hogy nem megy a frissítés.

Írtam hogy XP-t használok, és nagyon be szeretném kapcsolni a 2 TB-os checkboxot :-)

Erre jött ez a válasz:
he tool resp. firmware is not for activating this feature. We received it
from chipset manufacturer directly. When you use XP, you can only use up to
2TB. This is restriction from your old OS.

Rákérdeztem, hogy akkor mire is jó az a 2 TB-os funció?

Erre ezt a választ kaptam:
Nem 100%-os az angolom, de mintha azt írná, hogy az a frimware amit a chipset gyártótól kaptak, az nem támogatja ezt az opciót?

"It is a internal chipset translation for drives with higher capacity than 2TB.
But the HDD can only use in this case than. But the firmware we have from
chipset manufacturer does not support this. The usage also depends on your OS.
Windows XP does not support higher partition size than 2TB. We suggest to
update your OS. Also XP is not supported longer from Microsoft.
For drives with higher capacity you must use GPT partition instead MBR
."

[ Szerkesztve ]

(#2448) Esz.Zsé


Esz.Zsé
csendes tag

Sziasztok
Ez a kombó szerintetek jó?
Vinyó: [link]
Külső: [link]

(#2449) Esz.Zsé


Esz.Zsé
csendes tag

Esetleg ezzel jobb?
[link]
Egyáltalán működnek együtt? :)

(#2450) King Unique válasza fricc_ (#2447) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor jön persze a szokásos ferdítés, mellébeszélés a gyártó részéről, de a lényeg, amit mondtam. :K
Ez a checkbox pont arra való, h régebbi rendszer, pl. XP is lássa egybe a 2,2 TB feletti partíciókat. Többeknél működött XP-n, ha nem hiszed, kérdezd meg tőle .
Az, h nálad most ASM1051 v -1053 a chip és emiatt nem fut le rendesen a gyártó oldaláról leszedett, arra nem tudok mit mondani... :(

(#2448) alwarez: ez a "sláger" (Red+Sharkoon) párosítás, tökéletes lesz. :K
Az, h eSATA, v USB3 változatot veszed, célirányosan attól függ, milyen interfész van a gépeden, ha netán mind2, talán USB3-at érdemesebb, bár másik apróbb fájlok másolásában jobb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.