Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) zsero válasza tknof1871 (#2148) üzenetére


zsero
aktív tag

Tessék, 4 lemezes USB 3.0-s dokkoló:
SHARKOON SATA QuickPort Quattro

(#2152) zsero válasza vlevi (#2146) üzenetére


zsero
aktív tag

Én pont a melegedés miatt használok dokkolókat, azért mert a merevlemez függőleges (kéményhatás) és a szabad levegőn van, még a 7200-as vinyók is alig melegednek, a zárt házakhoz képest.

(#2153) zsero válasza King Unique (#2145) üzenetére


zsero
aktív tag

Válaszoltak, hogy miben melyik chipset van, ezt beírhatod a táblázatba, ha gondolod:
Quickport XT USB 3.0 (V.1) - korai modellek: JMicron JMB539
Quickport XT USB 3.0 (V.1) - legtöbb modell: ASMedia ASM1051
Quickport XT USB 3.0 (V.2) - JMicron 567

Szerintem nekem ha nem ment az ASMedia, akkor lehet, hogy egy JMicronnal sikerem lesz.

(#2154) King Unique válasza tknof1871 (#2148) üzenetére


King Unique
titán

Mivel drágábbak, kevesebb róla a tapasztalat, itt topikban is inkább szimpla HDD-s a téma, azért nem kerültek bele, de ez akár változhat.
A két kifejezés lényegében uazt jelenti, de sokan "külső merevlemez" alatt a gyárilag összeszerelt kompakt készülékekre asszociálnak, persze külső merevlemez ház kifejezés már más, az uaz, de azért a külső mobil rack megnevezés a legegyértelműbb.

(#2146) vlevi: köszönjük a tesztet! :R

(#2153) zsero : nem tudok én se mást mondani, akkor próbáld a JMicronosat. Amúgy ASMediával nem szokott gond lenni, Lenovo notidon milyen oprendszer van, mert W7-nél érdemes USB3 drivert frissen tartani?

(#2155) Zoza24


Zoza24
senior tag

Üdv!

nagyon amatőr vagyok külső vinyók és házak esetében,nem is tudom mire érdemes figyelni...a lényeg,hogy az asztali gépemben van egy terrás vinyó amit kivennék belőle,s főleg filmeket tárolnék rajta,csatlakoztatnám az lcd tv-hez filmnézés céljából...ehhez milyen külső házat ajánlanátok s mire érdemes figyelnem a vásárlásnál?

Köszi a tippeket!

Zoli :R

Forza Italy!

(#2156) tknof1871 válasza Zoza24 (#2155) üzenetére


tknof1871
őstag

s mire érdemes figyelnem a vásárlásnál?
Üdv! Ha a lakásodban nyáron jóval 30°C fölé megy a hőmérséklet akkor erős aktív hűtése legyen a háznak és fémkontaktus a HDD és a fémház között. Nekem most dokkolóm van (én is főleg filmet néztem azokról a HDD-kről, amik abban vannak) és nyáron mindenféle kéményhatás mellett is a szobaventilátort rá kellett állítani mert úgy melegedtek. Pedig csak 5400 RPM-en forognak a tányérok. Én ezt a szempontot ajánlanám a figyelmedbe.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2157) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Filmnézéshez, és adatmentéshez keresek külső rack-et, ami megfelel a következőknek:
- 3,5" sata winyóhoz
- kezeljen legalább 2TB-os winyót (3-4TB előny)
- legalább USB 2.0 (3.0 nem feltétlenül szükséges)
- ne vágja haza a winyót
- ne legyen hangos (inkább legyen nagy, vagy csúnya, vagy bármi, amitől jobban hűt)

Egyéb tudnivalók:
- Sacc/kb. heti 10-15 óra használatra kell számítani.
- Összeszerelési minőség csak anniyra fontos, hogy ha évente egyszer winyót cserélek benne, akkor ne kelljen 3 év múlva kukáznom.
- belső tápos előnyben, ha létezik ilyen.
- előny, ha van rajta LAN kapcsolat, bár gondolom, ez kissé irreális elvárás. :B

Mit javasoltok?
Árban nincs elvárásom. Ésszerű kompromisszumot akarok kötni. Valami ár/érték bajnokra vadászom.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2158) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok!

Tudom hogy az összefoglalóban ott van a Sharkoon RpaidCase 3,5" viszont az USB3-as nekem pedig USB2es modellem van. A kérdésem annyi , hogy tudja e kezelni a 3TB-os HDD-ket!? Esetleg próbálta valaki?

köszi :R

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#2159) King Unique válasza Barett 50cal (#2158) üzenetére


King Unique
titán

Régebbi vezérlőchipje miatt vsz, max 2 TB-ot kezel, ezt gyártó is megemlíti [link]

(#2157) Bici: LAN csatit leszámítva, igényeidnek megfelelne egy Sharkoon Rapidcase, dokkolóba van LAN-os [link], illetve Fantech ugrik be, aki mindenféle racket gyárt [link].

(#2160) Barett 50cal válasza King Unique (#2159) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Rendben köszönöm!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#2161) Bici válasza King Unique (#2159) üzenetére


Bici
félisten

Kossz, a dokkolos megoldas tetszik! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2162) tknof1871 válasza Bici (#2157) üzenetére


tknof1871
őstag

ne legyen hangos (inkább legyen nagy, vagy csúnya, vagy bármi, amitől jobban hűt)
Lehet, hogy neked jó lett volna egy Cubitek Magic Cube ház. Az a három részes. Nekem tetszik. Ez off volt.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2163) Barett 50cal válasza King Unique (#2159) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Bocsi, esetleg valami otlet amelyik jo arban van es viszi a 3TB-ot? Koszi! :)

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#2164) King Unique válasza Barett 50cal (#2163) üzenetére


King Unique
titán

Általában újabb USB3-asok mind kezelnek 3-4 TB-ot, de alternatívák vannak összefoglaló táblázatban is, akár a Sharkoon, LC-Power.

(#2165) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok,

Érdekelne hogy egy USB HDD Dokkoló Sharkoon QuickPort Pro LAN Giga hdd dokolló és egy gigabites router TP-LINK TL-WDR4300 Vezeték nélküli 450Mbps DualBand között mekkora lehet az irás és olvasási sebesség. (A routerre szeretném LAN-on keresztql összekötni a dokkolóval, hogy arra torténjen a torrentek letöltése. )

Sehol nem találtam erre vonatkozóan adatokat, teszteket

(#2166) King Unique válasza sesomaru1989 (#2165) üzenetére


King Unique
titán

Lassú lesz...itt 10 MB/s-et említenek [link] afféle max értéknek, ami persze net sávszél függő.

[ Szerkesztve ]

(#2167) kroland20 válasza sesomaru1989 (#2165) üzenetére


kroland20
tag

Sharkoon rapid casee 3.0 3,5" ős rackem van, wd4300as routerrel WD RED vinyóval, ha gondolod mérek neked egy sebességet, USB-n össze kötve. 2.0ás régi WDnel megvolt 30mb/s.

[ Szerkesztve ]

(#2168) kroland20


kroland20
tag

Sziasztok, vettem egy sharkoon rapid case-t 3.5-es és érdeklődnék lekapcsol e idő után, ha lehuzom a gépről.

Egyből nem kapcsol le.

(#2169) kroland20


kroland20
tag

és érdekelne hogy hogy tudom A stand részét rácsavarozni,

ahogy itt a 6. pont mutatja [link] nekem nem megy bele a sínbe, tök egyértelmü lenne, és a talp csavarhelyei sem ott vannak kifúrva ahol a házon.

Ez mi?

(#2170) batagy válasza kroland20 (#2169) üzenetére


batagy
őstag

A hatlapfejű anyát és a csavarját előre csavarozd be a talpba, amikor még nincs rajta a rackben, de csak lazán, ne húzd meg.

Aztán a talpat be kell csúsztatni a sínbe, a hatlapfejű anya rögzíti a sínben, de ez anya bárhová eshet. Oda tolod ahova akarod. Nem kell egybeesnie a házon lévő lyukkal, az nem ahhoz van. Aztán kell meghúzni a csavart.

A leállítás attól függ hogy milyen firmware van benne. Lehet hogy a tied nem áll le. Bizonyos firmware-rel, ha leválasztod az USB-t, akkor egyből leáll a vinyó. Itt írtam róla.

(#2171) kroland20 válasza batagy (#2170) üzenetére


kroland20
tag

Mekkora pancser vagyok, mindenáron a sinbe akartam tolni a talpat. Köszönöm.

(#2172) batagy válasza kroland20 (#2171) üzenetére


batagy
őstag

Ne aggódj, mert én is ugyanezt akartam mikor megvettem. :)

(#2173) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Egy Sharkoon Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0 házba egy Western Digital Red 2TB (WD20EFRX) a legjobb választás?

Előre is köszi! :)

Üdv.

(#2174) King Unique válasza Willie (#2173) üzenetére


King Unique
titán

Adattárnak mindenképpen az egyik legjobb, RED széria átlagnál többet bír, de efelől talán inkább vinyó topikba [link] kéne érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#2175) Willie válasza King Unique (#2174) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :)

szerk.: kroland20: Neked is! :)

[ Szerkesztve ]

(#2176) kroland20 válasza Willie (#2173) üzenetére


kroland20
tag

Pont ezt a kombót vettem, és teljesen jó!

(#2177) Isual


Isual
veterán

Egy 4 TB-os WD RED-et szeretnék majd filmekkel megtölteni és egy Popcorn A-400/410 médialejátszót etetni USB-n keresztül. Mit ajánlotok, ami erre a célra megfelelne? 2.5"-ben van valami, vagy csak 3.5"-es beépítő keret van?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#2178) batagy válasza Isual (#2177) üzenetére


batagy
őstag

4TB-os WD Red vinyót csak 3.5"-es méretben kapni, 2.5"-esben nem.
Ennélfogva csak 3.5"-es rack jön nálad szóba.

Első hozzászólásban van egy összefoglaló táblázat.

(#2179) arcitec


arcitec
addikt

LG smart TV-hez tud valaki HDD méretet és külső rack-ot?
Gondolom max 2TB, Illetve külső házba célszerű-e 2.5" colosat 3.5" helyett melyik a jobb választás

[ Szerkesztve ]

(#2180) Isual válasza batagy (#2178) üzenetére


Isual
veterán

inXtron SK-3500 U3 szimpatikus.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#2181) batagy válasza arcitec (#2179) üzenetére


batagy
őstag

Szerintem 2.5"-es szinte minden téren jobb: nem kell hozzá külső táp, kisebb, esztétikusabb, halkabb.

Akkor kellhet 3.5", ha valaki nagyobb tárhelyet igényel, ami 2.5"-ben már nem érhető el.

(#2182) arcitec válasza Isual (#2180) üzenetére


arcitec
addikt

lehet is kapni?
[link]
[link]
Sharkon 3.0 is jó de van itt bőven választék

[ Szerkesztve ]

(#2183) Isual válasza batagy (#2181) üzenetére


Isual
veterán

Mondjuk a külső tápért én sem repkedek... 2.5"-es HDD-ben 2TB-osnál nincs nagyobb?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#2184) batagy válasza Isual (#2183) üzenetére


batagy
őstag

Az az igazság, hogy 2.5"-ben már a 2 TB is ritka, WD Green-t látok csak 2TB-osat, de az is nagyon drága.

2.5" vinyóból az 500 GB vagy 1TB az általánosan elterjedt.

Én elvből csak 1 lemezest szoktam venni zaj szempontok miatt, abból pedig csak 500 GB-os a max 2.5" esetén. Seagate ST500LM012 (=Samsung) az ajánlott típus ebből. 1 TB-osban (2 lemezes) pedig a Seagate ST1000LM024. Toshiba MQ01ABD050 és MQ01ABD100 is jó lenne, de az parkolja a fejet.

(#2185) Isual válasza batagy (#2184) üzenetére


Isual
veterán

Lehet a vége az lesz, hogy maradok a 2 terrás 2.5-es WD Ultra hordozható külső merevlemezeknél.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#2186) King Unique válasza Isual (#2183) üzenetére


King Unique
titán

Van: Backup Plus Fast Portable Drive - csak még nem kapni és vsz jó drága lesz, USB3 Y kábel kell neki, gondolom vmi soklemezes (4-6 db) vinyóról lehet szó...

(#2187) Isual válasza King Unique (#2186) üzenetére


Isual
veterán

Ha drága lesz, akkor nem éri meg. Engem nem zavar, ha majd idővel lesz 3-4 db 2 terrás WD Ultrám. Csak rendszerezni kell a filmeket és felcímkézni a merevlemezt. :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#2188) King Unique válasza Isual (#2187) üzenetére


King Unique
titán

Azért ha csak otthonra lesz médialejátszó mellé, megfelelne a 3,5"-os is, pl. egy 4 TB WD RED+ Rapidcase kombó, de ha jól néztem lejátszóba HDD is tehető.
Azért ezeknek a 2,5"-os extra tárhelyű "böhöm" külső vinyóknak kell a kraft, lejátszón célszerű hátlapi USB3-ba dugni, ráadásul B aljzat, így a külső vinyó Micro-B male---A male kábeléhez hozzá kell toldani egy másikat, h össze lehessen kötni.

(#2189) headhunter válasza Isual (#2177) üzenetére


headhunter
addikt

Dokkoló?

[link]

[link]

[link]

[link]

------------------------------------------------------------------------------------------------

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2190) czanga


czanga
őstag

Asmedia 2105-os vezerlorol hallott mar valaki? Egy ebay-rol rendelt usb 3-as rackban volt.

(#2191) King Unique válasza czanga (#2190) üzenetére


King Unique
titán

Még nem, de ha nincs gond vele, akkor ok, általában ASM1051 / ASM1053 szokott lenni a legtöbben, de egy tesztet, képeket belsejéről, HDD rögzítésről dobhatnál, megköszönnénk. :R

(#2192) czanga válasza King Unique (#2191) üzenetére


czanga
őstag

Van egy kis gondom vele. Up to 480 mbp/s...

(#2193) batagy válasza czanga (#2192) üzenetére


batagy
őstag

Érdekes.

ASM 2105 vezérlőről még én se hallottam. Nem tűnik túl elterjednek, mert googli se ad ki sokmindent rá.

De máshol is akadt ugyanilyen gond vele. USB3 helyett USB2-nek ismeri csak föl a linux 3.3.4 kernellel.

Azt is írják ott, hogy az ASM2105 az valójában ASM1051 rev. A1.
A normál ASM1051 (ami elég gyakori) az pedig A0 revision. Ezek nem megerősített infók!
Az említett topiknak nem lett konklúziója.

Amúgy melyik Ebay-jes rackről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#2194) czanga válasza batagy (#2193) üzenetére


czanga
őstag

Amit beszéltünk még a 2.5-ös topicban, azt rendeltem, csak most rossz helyre írtam véletlen, de majd korrigálom, és azért max belinkelem ide is. :R

(#2195) bajnokpityu válasza zsero (#2153) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Etron EJ168A és intel b75 ezek közül valamelyikre hárklis?
kolléga irta, hogy leszakadozik a rack usb3 használatakor,gondolom emiatt..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2196) #75912448 válasza bajnokpityu (#2195) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én sem tudok dönteni, :) hamarosan veszek 2x 3TB WD-t (30EZRX), és ehhez keresnék házat vagy dokkolót.
Ajánlottatok itt nekem régebben 20EZRX mellé Sharkoon RC 2.0-t, azóta is megelégedéssel használom. Lekapcsol és leválaszt minden probléma nélkül.

Tetszik a QuickPort XT Duo USB3.0, de nem tudom, talán jobb lenne Sharkoon RC 3.0-ból venni kettőt :F Az a baj, hogy mindkettőről olvastam már, hogy nem annyira kezesbárányok, mint a régi USB 2.0 verzió. Létezik ennél megbízhatóbb megoldás, vagy marad a WD-k mellé Sharkoon?

(#2197) bajnokpityu válasza #75912448 (#2196) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sharkoon Rapidcase USB 3.0t vettem a múltkor, nem tudom milyen chipes, de maradéktalanul elégedett vagyok vele. Gyors, stabil, le is kapcsol. pici digitális ciripelés van,de ennyi.

Ezt a dokkolót beszámolom egy bizniszbe, tudnám használnám is,remélem nem csalódom vele.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2198) #75912448 válasza bajnokpityu (#2197) üzenetére


#75912448
törölt tag

3TB vagy nagyobb HDD van benne? Akkor azt hiszem veszek belőle 2 darabot, nem kockáztatok a dupla dokkolóval, ha nem muszáj, de kényelmes megoldásnak tűnik.

Nem tudjátok használt külső Elements 1,5TB HDD-knek van piaca? Van belőle 3 db elvileg eladnám, plusz egy 1TB-os MyBook. 1x teleraktam őket, azóta tárolnak, ennyit voltak használva.

[ Szerkesztve ]

(#2199) bajnokpityu válasza #75912448 (#2198) üzenetére


bajnokpityu
félisten

3tb. wd red.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2200) Kasya


Kasya
nagyúr

Mit ajanlanatok best-buy vetelnek egy 1,5TB Samsung HDD-hez laptophoz? Feltetel, hogy legalabb USB 3.0-ra, esetleg plusz eSATA-ra (ez szukseg) csatlakozzon. Megbizhato legyen es hosszu tavon birja a terhelest 0-24-ben.
Lehetoseg szerint ne kelljen neki + fali konnektor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.