Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Bestx: Budget DIY eGPU USB4/Thunderbolt csatlakozással – egy mining VGA új élete.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentett Pentium 1 alaplapok
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- Napkollektor - csak úgy
- bacsis: Támogassááá', hogy ingyenesek maradhassúúúúnk!!!!
-
LOGOUT
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
hdanesz #6289 üzenetére
A "Kingston Design-In SSDs" alapján ez egy 2280-as M.2 PCIe NVMe SSD, amire ugyanaz vonatkozik külső ház ajánlásánál, mint a legutóbbi esetnél.
Azt értelemszerűen a vásárlónak kellene eldönteni, hogy most külső házat vagy dokkolót akar venni, mindenes célra 2,5" / 3,5" SATA HDD és M.2 PCIe NVMe SSD kezelésére egyaránt alkalmas ICY BOX IB-2915MSCL-C31 / LC-Power LC-DOCK-C-35-M2 / ORICO-D35M2 / egyéb dokkolót.
Ha a Mac Mini M4-en csak USB-C portok, akkor a csatlakoztathatósághoz értelemszerűen USB-C csatlakozós külső házat vagy dokkolót célszerű venni. De nem feltétlen kötelező, mert megoldható akár egy USB-A - USB-C adapterrel is az USB-A kábel végére helyezve (példa), ami az árukereső alapján nem drága, sőt még olcsóbb is akad, bár az előbbivel (USB 3.2 Gen 2 | 10 Gb/s) ellentétben az utóbbi csak USB 3.2 Gen 1-es (USB 3.0 | 5 Gb/s).
-
Crvsh3R
senior tag
Sziasztok!
Ezek a 2242-es SSD formátumhoz használható RTL9210B chipsettel ellátott "noname" külső házak mennyire esnek a vállalható kategóriába? Esetleg valakinek van vele tapasztalata? Van egy WDC PC SN520 SDAPMUW-512G-1001 meghajtóm és ahhoz keresek ebben a méretben külső házat. Ugyanezzel a chipsettel van egy full fém Orico házam, de a fizikai méret miatt keresnék egy kisebbet és Alin ezt találtam.
-
King Unique
titán
válasz
classic B #6278 üzenetére
Ez értelemszerűen attól is függ, hogy pontosan mit értesz "Ezektől van esetleg jobb" alatt.
Ha műanyag helyett fémházas, Micro-B helyett USB-C fizikai csatlakozós, 5 Gb/s USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) helyett 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 interfészes külső ház kell, akkor vannak olyanok is, lásd az #5531 számú hozzászólásban részletezve. + Ha már 2,5" SATA SSD, akkor olyan külső házak is, ameyeknél biztosan működik USB-n a TRIM illetve UNMAP utasítás, lásd pl. AXAGON termékkínálata az #5970 számú hozzászólásban részletezve.
Ha csak tévéhez lesz csatlakoztatva és filmlejátszáshoz használva, akkor viszont szvsz felesleges túlgondolni és bőven jók oda a most felsorolt ORICO külső házak. Amik működésével ha nincsen gond, akkor a kérdés miértje sem teljesen világos, mert ez esetben nyilván másik külső ház vásárlása sem indokolt.
-
-
Wolfskin
őstag
válasz
King Unique #6236 üzenetére
Köszönöm a részletes választ! Kicsit szűkült, bár még mindig sok az info...
Gopndolkodom vízhatlan házon is, találtam is párat
ADATA ED600: árban nagyon jó, formája hasonlít a Adata IP67 Adata powerbankomra (D16750) , Igaz, ez csak IPX5 és USB 3.0 csatis, de tetszik. Sajna technikai infókat nem találok róla. Ismeri valaki?
Volt egy másik is, STARTECH S251BRU31C3, ez tetszett legjobban, de nem kaphatóVolt néhány beépített kábeles is, Orico 2769U3 vagy a INEO T2580 ami praktikus is meg nem is (mindig kéznél van, nem török ki az aljzat, de ha kontaktos lesz, az egész kuka)
A csatik közül praktikusabbnak tartom az USB-C-t (de nem tudom, egy gyenge kábel gyenge tápellátással nem teszi-e tönkre az egésze. Sajna volt már olyan C kábel a kezemben, ami a telefont alig töltötte. A 3.0 kábel ebből a szempontból biztosabb)
A hűtés nem tudom mennyire sarkalatos kérdés egy 2,5" SSD-nél? Kell, hogy szellőzzön a ház? Ebből a szempontból (no meg esztétikailag is) egy alu jobb, jobban elvezeti a hőt, bár ott is van egy légrés a ház és az ssd közt.
Az ajánlottak közül a ADSA-1S6 praktikus, a EE25-A6C esztétikus és C kábeles, azon felül meg az Adata. ezeken vacilálok.
-
emiki6
veterán
válasz
King Unique #6233 üzenetére
Köszi a részletes és kimerítő választ. ORICO-TCM2-C3-RD-BP lett. (Az aqua pont leakciózott egyet 7500-ra és készleten is volt, hétfőn már meglesz).
Arra fogom klónozni a jelenlegi rendszert aztán kicserélem a kettőt és lesz végre egy gyors adathordozóm.
-
Wiz Khalifa
veterán
válasz
King Unique #6189 üzenetére
Na lehet félre értettél, én olyasmit keresek mint az ORICO M2TS M.2, de nem találok NVMe fajtához, csak NGFF-hez, ami nekem nem jó.
Az hogy miért ez kéne nekem nagyon egyszerű, egy géphez vettem egy ilyen SSD-t, de különböző okok miatt nem fogadja el, de nincs semmi más amibe be tudnám tenni, így ha találnák hozzá egy ilyen házat akkor be tudnám tenni akár melyik másik gépembe.
Jah és azért ebbe a topikba írtam mert olyan topik nincs ami csak belső átalakítókkal foglalkozik.
-
Hegyirabló
veterán
Olyan kicsit egyszerű kivitelnek tartom. Nincsenek csavarok, pattintós, gumilefogatós. Bár ahogy nézem, a többi is hasonló. De írok neked egy példát, külső HDD-hez vettem egy Orico házat, az például szépen csavarozható, ráadásul speciális Polydrive vagy XZN csavarokkal, hogy ne lehessen csak úgy megbontani. Csavarhúzót meg adtak hozzá. Ettől még persze működésre biztosan jó a Ugreen, van tőlük több dolgom is hubtól kezdve laptop tokig.
-
tlala
addikt
Kaptam egy Orico SSD házat, amihez vennék SSD-t torrentezéshez. A házon nincs adatlap, belül az alaplapon ennyit találtam.
Jól gondolom, hogy csak M.2-es SSD jó bele?
(A hátoldalon JMS580-as chip van.)
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #6124 üzenetére
• Itt a topikban értelemszerűen azokkal a külső házakkal van tapasztalat, amelyek szerepelnek a téma összefoglalóban (információs táblázat, beszámolók, tesztek), valamint a topik keresője ad rá találatot.
• Az előbbiek értelmében az ORICO-25PW1C-C3 külső házzal pont nincsen itt tapasztalat, vagy legalábbis nem említette eddig senki, hogy ilyet vett volna. Viszont a célra elvileg ez is megfelelhet, támogatja az UASP és UNMAP (TRIM) funkciókat, ami SSD használatánál pont jól jöhet, stb.
• Ha egyéb külső házak is érdekelnek 2,5" SATA SSD-hez, akkor pl. ebben a válaszban vannak példák USB-C interfészes és UNMAP (TRIM) képes modellekre.
-
tibaimp
nagyúr
Üdvözlet!
Kérdésem lenne. Egy Kingston A400-as 250GB-os SSD költözne ki a gépből, és erre a célra vennék egy külső 2,5 colos házat. Ezt néztem ki, mivel Type-C szeretnék már: [link] Láttam a táblázatban és az Összefoglalóban is, hogy az Orico márka, úgy általában ajánlott! Ez a fenti, általam választott is ajánlott, van tapasztalat?
-
válasz
King Unique #6110 üzenetére
Megfelelő helyre van csatlakoztatva, megfelelő portra.
Nem az amatőr tàborba tartozok.
Ez a termék hibás, ennyi. Egyikkel megjelenik másikkal nem.
Közvetlen a gépbe/ laptopba dugva van. Több meghajtóval tesztelve nem mindegyik jelenik meg Win alatt. Ez tény jelenleg.Lehet működni fog néha, de az kevés.
A vele együtt érkező Orico viszont rendben van, habár az is olcsó műanyag, és kicsit gyengébb is a ház.
-
-
King Unique
titán
• Alapvetően a HDS programmal való kompatibilitást / kompatibilitást jelenti, amibe normál esetben értelemszerűen a S.M.AR.T. támogatása is beletartozik.
• Az előbbi elsősorban a windowsos HDS programra vonatkozik, a linuxos változat eleve lemaradásban van fejlesztés tekintetében az előbbihez képest, meg itt a topikban is eleve Windowson használja a többség a HDS-t.
• Az "egy Orico, egy drágább aliexpresses, és két olcsóbb Aliexpresses" így önmagában nem sokat mond, nem ártana pontos modellszám vagy a termékek hivatalos (nem webáruházas) weboldala.
• Manapság az USB-s külső házaknál kb. alap szokott lenni a S.M.A.R.T. támogatása, ellenben a tényleges működés már az adott operációs rendszertől és diagnosztikai programtól is függ. Amit Linuxoknál egy korábbi blogbejegyzés jól szemléltet, sőt az előbb a kompatibilitás / kompatibilitás a windowsos HDS programnál is. Másképpen fogalmazva, attól hogy eseteben a 3 db USB 3.0-s külső háznál nem lehet adott Linux alatt olvasni a S.M.A.R.T.-ot, az nem feltétlen azért van mert a külső házak egyáltalán nem támogatják, hanem lehet az adott Linux vagy annál a Linux kernel, a lekérdezéshez használt program / programverzió miatt. Ahol pl. terminálban a
smartctl
parancsnál szükség lehet a-d
és akár egyéb kapcsolók használatára is (példa). -
Sziasztok!
A táblázatban a HDSentinel támogatás a SMART-ot jelenti, vagy nem mindig ugyanaz a kettő?
Van 4db rack-em, egy Orico, egy drágább aliexpresses, és két olcsóbb Aliexpresses, és ezek közül, csaknaz USB 2.0-s tudja linux alatt a SMART-ot; az USB3-asok gyorsak nagyon, de se a linuxos HDSentinel, se egyéb winyókezelő progik nem látják az adatokat. -
King Unique
titán
Az ORICO-M2PF-C3 külső ház elvileg M.2 SATA SSD-khez való, ellenben a Plextor M9PeGN meg M.2 PCIe NVMe típusú SSD, vagyis ez esetben nem meglepő a "Windows-ban nem látszott a meghajtó" probléma. M.2 PCIe NVMe SSD-hez értelemszerűen ahhoz való külső házat kellene venni és használni (példák), vagy olyat ami egyszerre mindkettőt, M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe formátumot is támogat (példa).
Működés közben melegedhet a külső ház, benne a NYÁK, de irreális mértékben azért nem kellene, meg hogy ott bármi is megolvadjon. Ahol az említett külső házat mindenképpen vissza kellene vinni az M.2 SATA vs. PCIe NVMe inkompatibilitás miatt, ami ha már eleve bontott termék volt, akkor lehet volt egyéb gond is vele, vagy lehet az előző vásárló is csak a kompatibilitást nézte be.
-
King Unique
titán
válasz
peugeotmate #6045 üzenetére
Ha M.2 PCIe NVMe SSD-hez kell USB-s külső ház, akkor adottak pl. az ebben a válaszban és az ennél az esetnél linkelt konkrét példák olyan külső házakra, ahol az utóbbinál szintén WD SN570 NVMe SSD-hez keresett külső házat a fórumtag.
A linkelt Lemorele SD1L külső ház is elvileg megfelelhet a célra M.2 PCIe NVMe SSD-hez, viszont konkrét tapasztalat nincsen itt a topikban ezzel a modellel, vagy legalábbis eddig nem említette senki, hogy ilyet használna.
A MacBook Air M1 esetében 40 Gb/s Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / USB4 portok vannak, aminél pl. 40 Gb/s ORICO M2V01-C4 külső ház használatánál ilyen adatátviteli sebesség érhető el. Mármint a portok és a külső ház tudnak annyit 40 Gb/s alapon, ellenben az M1 chip korlátozza az adatátviteli sebességet és azzal max. csak ilyen értékek érhetők el. De ha elég a 10 Gb/s és az ilyen adatátviteli sebesség, akkor nyilván nem téma ez.
Ha PC-n és Macen, Windows és macOS rendszerekkel egyaránt használva lesz a külső SSD, akkor az exFAT fájlrendszer abból a szempontból lehet jó választás adathordozáshoz és adattároláshoz, hogy azt a Windowsok és macOS rendszerek egyaránt natívan olvassák és írják.
Másfelől viszont a naplózó fájlrendszerek a stabilabbak, ami Windowson az NTFS, macOS esetén pedig a HFS+, + az utóbbinál ott van még az APFS használatának lehetősége is. Viszont a macOS rendszerek az NTFS-t alapesetben csak olvasni tudják, a Windowsok a HFS+ és APFS fájlrendszereket pedig eleve nem kezelik, max. külső programmal képesek rá.
-
King Unique
titán
válasz
#19103744 #6027 üzenetére
Ha visszaolvasunk és megnézzük pl. ezt és ezt a hozzászólást, akkor te már a legelső hozzászólásoknál felesleges és ide nem illő offolással kezdtél, valamint ugyanúgy litániáztál a legutóbbi hozzászólásaidnál, válaszaidnál is. Tehát ha ezek után kritizálsz mást ilyen téren, akkor az elég ironikus.
Ha eleve összetett egy kérdés és megkérdeznek, firtatnak benne 5-6-10 dolgot is, akkor logikus, hogy a válasz is ahhoz igazodik terjedelmében, részletességében, meg nem igen / nem szintű lesz, ha már szaktopik. De akkor legközelebb fogd rövidre a kérdést és 1 hozzászólásban 1 kérdés legyen, aztán akkor nem kell bővebb válasz, sőt ha valami 1x már ki lett tárgyalva itt és kaptál rá választ, akkor azt nem kell újra és újra megkérdezni, akkor még rövidebb lesz, elég lesz visszaolvasni, vagy használni a keresőt.
Nem, másoknak érdekes módon elég általában 1x elmagyarázni ezeket az USB-s szabványokat és adatátviteli sebességeket, nem ragozzák 5-10 hozzászóláson keresztül ugyanazt, az a nagy különbség...
Mármint mit nem sikerült értelmezni abban a mondatban, hogy javasolt és nem feltétlen minden esetben kötelezően előírt jelölések? Pedig szerintem kellően világos és ha manapság is a legtöbb gyártó még az USB 3.2 Gen 2 megnevezést használja a 10 Gb/s külső házaknál, külső SSD-knél, akkor pont felesleges firtatni, mivel azok is a példák is világosan szemléltetik a helyzetet.
"2x1 megnevezés opcionális volt..." Köszi. Tehát teljesen mindegy h. 5 vagy 10 Gbit/s."
Az USB 3.2-nél a Gen 2 eleve 10 Gb/s, a Gen 1 esetében van 5 Gb/s. Ahol az utóbbinál nem szokták a gyártók kiemelni a Gen 1x1-et mert kb. evidens, a Gen 1x2 8b/10b alapon helyett pedig eleve a 128b/132b Gen 2 / Gen 2x1 az elterjedt, utóbbinál is legtöbbször csak a Gen 2 van feltüntetve bár van ahol odaírják a Gen 2x1-et is (példa), de inkább a 20 Gb/s esetében használják egyértelműsítés végett a Gen 2x2 megnevezést.
"A nagyobb gyártók már odaírják. Még ha csak a számot is, de az már elég biztos támpont"
Érdekes módon pl. M.2 SSD-khez való külső házaknál se az AXAGON, se az LC-Power, se az ICY BOX, se az ORICO nagy és népszerű gyártók termékeinél nincsen kizárólagosan "USB 10 / 20 / 40 Gb/s" alapon feltüntetve egy-egy termék, számos helyütt találkozni még USB 3.1 és USB 3.2 megnevezésekkel. Max. pl. a Delock esetében találkozni egyes termékeknél "USB 10 Gbps" megnevezéssel (példa), de az csak 1 gyártó a sok közül.
"1000 MB/s az 8Gbit/s. Felénk legalábbis. Ez azóta van így amióta meghatározták, h. "1 byte 8 bit-ből" áll. "
"Hasonlóan nem stimmel visszafelé sem, hiszen 1GB/s csak 125 MB/s"Felétek lehet, ellenben jobb helyeken hozzáértő felhasználók ilyenkor figyelembe veszik a 8b/10b és 128/132b, stb. kódolásokat is, vagyis nemcsak szimplán leosztják 8-cal, hanem megszorozzák előtte 0,8-cal / 0,96-tal is és akkor jön ki az effektív érték.
Az 1000 MB/s pedig GB-ra átszámolva ~ 1 GB/s, így írta nem véletlenül pl. az AXAGON Is, a "1GB/s csak 125 MB/s" pedig eleve hülyeség, az max. 1 Gb/s (gigabit)—►
~ 125 MB/s formában lenne helytálló."A lényeg, 900mA nem elegendő arra, h. rendesen kihajtsa a lemezt"
Ha az előbb már le lett írva, hogy az USB-C szabványnál lehet az simán 1,5 A is, meg lehet csak elírta a gyártó, sőt a másik topikból vett konkrét példa eleve szemlélteti, hogy tudja a külső ház a "nagy áramigényű" NVMe SSD-vel az ~ 1000 MB/s körüli adatátviteli sebességet, akkor nem világos minek ezt továbbra is firtatni. Illetve hát de, nyilvánvaló (trollkodás).
"Az nem cáfolat. Így nem is lehet sikeres."
Mármint mi nem az, hogy konkrét példával szemléltetik, hogy egy 1 TB-os Silicon Power Marvel Xtreme M80 pendrive jelenleg kb. 35-36 ezer forint, egy 1 TB-os M.2 PCIe NVMe SSD már van 17-18 ezer forinttól is, amihez pl. az említett USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) AXAGON EEM2-SG2 külső ház 11-12 ezer forintért megvehető jelenleg, ahol 18 + 12 = 30 ezer forint? De, ez nyilván simán megcáfolja a "Tehát ha nem már egy meglévő lemznek kell a ház, akkor nincs partíban az árával a ház+SSD" állítást.
"Vagy, "olcsót" veszel, és elfogadod a brutális sebességcsökkenést, vagy hagyod a fenébe és veszel egy pendrive-ot."
Amivel érdemben kb. semmivel nem lesz előrébb a felhasználó, mert egy pendrive az NVMe SSD sebeséséghez képest ugyanúgy lassú lesz és USB 10 Gb/s (10 Gb/s USB 3.2 Gen 2) szinten + 1 TB-os tárolókapacitás körül megáll azoknál a tudomány, árban sem feltétlen lesz kedvezőbb mint az előbbi példa tökéletesen szemlélteti, UASP, TRIM / UNMAP, S.M.A.R.T. támogatás is kérdéses, írásterhelhetőséget (TBW) nem nayon adnak meg a gyártók, stb. Max. egy főbb előnye lehet a pendrive-nak, a valamivel kisebb fizikai méret, bár az M.2 formátumó külső SSD_khez viszonítva már az sem annyira számottevő.
Kaptál az előzőekben választ, linkelve lettek példák M.2 PCIe NVMe SSD-khez való külső házakra, ellenben neked gyakorlatilag nem is lehetett megfelelőt ajánlani, mert amelyik 10 Gb/s alapon olcsó az neked túl lassú, amelyik 20 / 40 Gb/s az meg túl drága és azért nem opció, stb. Na persze ha
Igen, jobb lesz ha nem folytatod és nem kell kb. minden második mondatodat / állításodat pontosítani, kijavítani, megcáfolni, meg nyilván a topikot sem kellene feslegesen ezekkel az "okoságokkal" traktálni...
Köszönjük!
-
papafater197
tag
válasz
King Unique #6016 üzenetére
Szia! Köszönöm szépen a választ! Próbáltam itt rákeresni a témára,de nem sikerült.Orico PWM2-G2 a ház és egy M2 PCIe NVMe SSD-t szerettem volna életre kelteni benne.Kipróbáltam 2 SSD vél is de csak melegszenek,illetve a controll lámpa ki sem gyullad a házon ....Pedig még csak az sincs hogy rosszul helyezem bele,mert nincs más opció... Köszi szépen!!!
-
King Unique
titán
válasz
papafater197 #6015 üzenetére
• Nemrég egy másik válaszban le lett írva itt, hogy az ORICO-PWM2 külső ház M.2 SATA SSD-khez való, ellenben M.2 PCIe NVMe SSD-khez ugyanezen gyártó kínálatában a hasonló ORICO-PWM2-G2 és ORICO-PWDM2-G2 külső házak.
• Ha M.2 PCIe NVMe SSD-hez kell külső ház, akkor lásd az előbb említett ORICO, valamint egy másik válaszban + az ennél az esetnél megadott modelleket.
• Ha az előbbi a helyzet, azaz M.2 SATA SSD-ket kezelő külső házba M.2 PCIe NVMe SSD lett téve, akkor értelemszerűen az a probléma forrása, azért van "behelyezés után sem látja egy gép sem" állapot.
• Ha az M.2 SATA SSD-ket kezelő külső házba M.2 SATA SSD lett téve és úgy van a "behelyezés után sem látja egy gép sem" állapot, akkor viszont jó lenne tudni, hogy pontosan mit jelent ez. Vagyis ha Windowsról van szó, akkor ott mit mutat az eszközkezelő és a lemezkezelő.
-
papafater197
tag
Sziasztok! Vásároltam Orico PWM2-BK M.2 Enclosure Black .Két M2 SSD behelyezés után sem látja egy gép sem. Csak melegszik.. Ötletetek van?Vagy csak rossz?
-
King Unique
titán
válasz
inteltunder #6012 üzenetére
2,5"-os SATA HDD és SSD meghajtókhoz 9,5 mm-es magasságig nyilván megfelelhet az ORICO-2580U3 külső ház is, viszont konkrét tapasztalat itt nem nagyon van ezzel a modellel, ami korábban egy másik kérdésre adott válaszban is lett írva.
Ha már AXAGON, akkor az ottani kínálatban lévő egyes külső házak a TRIM, illetve USB-s csatlakozásnál az UNMAP néven futó megfelelőjének a biztos támogatása okán eleve előnyösebbek lehetnek SSD-khez.
Viszont ha nem lesz sokszor írva és törölve a külső SSD, akkor nem feltétlen létszükséglet a TRIM illetve UNMAP támogatása és működése, valamint szükség esetén megoldható akár máshogyan is a szabad terület kinullázása (példa). + Ha az SSD-nél kellően hatékony a Garbage Collection működése, akkor az is tudja némileg ellensúlyozni a TRIM / UNMAP hiányát. De ettől függetlenül az ideális mégis nyilván az, ha egy SATA-USB külső SSD-nél is működik a TRIM, mármint pontosabban az UNMAP USB-s csatlakozásnál.
-
King Unique
titán
válasz
#19103744 #6009 üzenetére
Az előző válaszban összegezve lettek a szükséges információk, azért lett terjedelmesebb, valamint mert az olvasottak alapján nem úgy tűnt, hogy minden pont annyira világos a kérdező számára. De akkor most már remélhetőleg minden tiszta ebben a témában.
Van az ORICO kínálatában M.2 SATA SSD-ket támogató ORICO-AM2C3, valamint M.2 PCIe NVMe SSD-khez ORICO-AM2C3-G2 külső ház is, ahol M.2 PCIe NVMe SSD-hez értelemszerűen az utóbbi való.
Az említett 2 külső ház egyébként USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) interfészes, vagyis azokkal 40 Gb/s Thunderbolt 3 / 4 porton nyilván nem lesz 40 Gb/s adatátviteli sebesség, hanem max. 10 Gb/s (~ 1000 MB/s
—►
~ 1 GB/s), illetve az is csak az M.2 PCIe NVMe modellnél, mivel az M.2 SATA eleve 6 Gb/s alapú.Ha az USB-s külső SSD-re Windows 10/11 telepítése és onnan történő futtatása a cél, akkor az hagyományos módon eleve nem támogatott, oda Windows To Go szerinti telepítés szükséges, ami a Windows téma topikjaiban már többször részletezve lett (példa).
-
King Unique
titán
válasz
#19103744 #6006 üzenetére
• Az USB-C csak maga a fizikai csatlakozószabvány, ellenben külső házaknál lehet amögött USB 2.0 / USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) / USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1) / USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gb/s USB 3.2) / USB 4 (és majd USB 4 V2.0), valamint Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 (és majd Thunderbolt 5) vezérlő is, pont ezért lényeges, hogy melyik mit támogat.
• Ahol külső ház adatátviteli sebesség specifikusan a lényeg továbbra is az, hogy ha pl. 40 Gb/s Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 port van a Macen / PC-n, akkor annak adatátviteli sebessége 40 Gb/s Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 (és USB4) interfészes külső házzal és kellően gyors M.2 PCIe NVMe SSD-vel használható ki. Ellenben pl. 20 Gb/s USB 3.2 Gen 2x2 interfészes külső háznál max. 10 Gb/s adatátviteli sebesség érhető a 40 Gb/s Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 porton, a 20 Gb/s eléréséhez 20 Gb/s USB 3.2 Gen 2x2 port szükséges, valamint elvileg 40 Gb/s USB4 (és 80 Gb/s USB4 V2.0) port esetén is működik.
• A 20 és 40 (és 80) Gb/s eléréséhez mindenképpen ezen értékeket támogató USB-C - USB-C kábel szükséges, ellenben USB-C - USB-A és Micro-B - USB-A típusú kábeleknél max. 10 Gb/s adatátviteli sebesség támogatott.
• Ha csak 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2) portok vannak a PC-n, akkor oda viszont értelemszerűen elég egy olyan interfészes külső ház is, felesleges a gyorsabb, mivel abban a hardverkörnyezetben nem lehet kihasználni annak adatátviteli sebességét.
• Azt már az ORICO-tól kérdezd, hogy az ORICO-M2V01-C4 külső háznál miért "USB4.0" megnevezés van, meg pontosan milyen chip van benne. Egyébként volt már példa arra, hogy Intel JHL7440 vezérlőnél "USB4/Thunderbolt 4" megnevezést használt egy gyártó, holott az eleve Thunderbolt 3 chip.
• Az ORICO egyébként nemcsak általam favorizált, hanem eleve nagy múltú, méltán népszerű és kiforrott gyártó ezen a területen, akárcsak mint pl. a Delock és az ICY BOX (RaidSonic).
• A "2TB korlátozás" azt jelenti, hogy max. 2 TB tárolókapacitású meghajtót (SSD) kezel a külső ház, vagy max. 2 TB tárolókapacitásúval tesztelte a gyártó, azaz az utóbbi esetben kezelhet akár annál nagyobb tárolókapacitásút is.
Ezen topik keretében bőven elég is kb. ennyi és egyéb vonatkozásában nem feltétlen szükséges jobban belemenni ebbe a témába.
-
#19103744
törölt tag
válasz
King Unique #6002 üzenetére
Ezek nem támogatások amikről írsz. Az USB-C az egy szabvány, egy csatlakozórendszer. (Ezt nem neked mondom, hanem a gyártóknak kereskedőknek.) Lehet mögötte több féle interface, pl. USB/HDMI/TB/DP/PD stb. Zárójelben jegyzem meg, "nagyon bölcs" volt aki USB-nek nevezte el ezt is, (akik elfogadták azok is) így szerencsére a számítástechnikában kevésbé jártas ember nem tudja, h. egy multi csatlakozóról van szó, "amiben lehet bármi." Szerintem a kínaiak lobbiztak ezért, jó kis bizniszt reméltek, milliókat lehet megvezetni ilyenekkel, lásd korábban kék színű de valójában USB 2.0 eszközök, vagy a TB-nek nevezett de valójában csak USB-C csatlakozós USB 3.0 eszközök. Szóval amikor azt írja az általad favorizált Orico, h. USB4, akkor elgondolkodom, h. kinek szánja? Mert eszköz sincs még jóformán ami ilyen interface-t tartalmazna vagy ilyen sebességekre képes lenne, legalábbis megfizethető biztos nincs, de már itt kopogtatnak a 80/120 Gbit/s-okkal. (Átépítenék egy mini-t, találtam is egy jó kis UCFF alaplapot (630€), 1! azaz, egy db USB 4 van rajta. Kezdődik, ahogy évekkel ez előtt is 1.1-ről 2-re (bár azt még szoftveresen lehetett upolni) majd háromra, sőt még ma is gyakran rakosgatnak a nagy lapokhoz USB2-őt...
Na de kicsit elkanyarodtam, szóval csak akkor lesz 40 ha vagy TB 3/4, vagy USB 4 van a fogadó eszközben, vagyis ha utóbbi akkor TB 4 is van mivel szabvány szerint támogatnia kell. 100 szónak is egy a vége, sikerült jól megkavarni a dolgokat ami annál is érdekesebb, h. pont ezt el akarták kerülni. Szerintem nem jött össze. Jah, mi ez a 2TB korlátozás? Kinek jó, vagy mire jó? Ezt a kört is lefutottuk már évekkel ezelőtt...Pár $ spórollás a gyártónak közben meg az user szív vele. Napok óta keresgélek olvasgatok összehasonlítok, mintha semmi más dolgom nem lenne az életben csak ezzel foglalkozni.
-
King Unique
titán
válasz
#19103744 #6001 üzenetére
Az Apple hivatalos weboldalán is le van írva, amire céloztam.
"A kábel a Thunderbolt 3 esetén legfeljebb 40 Gb/s sebességű, a 2. generációs USB 3.1 esetén pedig 10 Gb/s sebességű adatátvitelt tesz lehetővé"
Vagyis a 40 Gb/s Thunderbolt 3 / 4 porton a 40 Gb/s adatátviteli sebesség 40 Gb/s Thunderbolt 3 / 4 és USB4 interfészes külső SSD-vel, külső házzal fog összejönni, mint amilyen pl. az ORICO-M2V01-C4 (példa).
Ellenben pl. USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gb/s) interfészes külső háznál, külső SSD-nél a 40 Gb/s Thunderbolt 3 / 4 porton max. 10 Gb/s adatátviteli sebesség támogatott, amiről egy másik topikban is volt szó és az ott linkelt videók is jól szemléltetik (példa). A 20 Gb/s adatátviteli sebesség eléréséhez eleve 20 Gb/s USB 3.2 Gen 2x2, vagy 40 Gb/s USB4 port szükséges.
Dehogy van sok SLC SSD manapság, meg pláne a konzumer termékeknél, még az MLC is ritka, nemhogy az SLC. A linkelt weboldalon meg eleve megtévesztő, pontatlan az a találati lista az SLC SSD-kre szűkítve - ezért kell elsődlegesen mindig a gyártók hivatalos weboldalát nézni és max. másodlagosan az ilyeneket - , mivel pl. amelyik SSD-nél "3D NAND" megnevezés van, az eleve TLC / QLC. Na meg van amelyikhez konkrétan oda is írják, hogy TLC vagy QLC és max. a cache SLC (példa), ami megint más és nyilván nem egyenlő egy full SLC-s SSD-vel.
-
#19103744
törölt tag
válasz
King Unique #6000 üzenetére
Hmm... Érdekes amit mondasz. Már csak azért is mert pl. itt van 20Gb/s-os (USB 3.2 Gen2x2) és 40 Gb/s is Thunderbolt 3/4-hez, és elvileg ez az ORICO hivatalos oldala.
Van még SLC is bőven de valóban, most, h. nézem brutál árak párosulnak hozzá. (eltekintve a kínaiaktól mert nekik van 40-50€-ért is 1TB-os) -
King Unique
titán
válasz
#19103744 #5998 üzenetére
Az előző válaszban AXAGON, ICY BOX (RaidSonic), ORICO külső házak lettek linkelve, amik a Delock külső házakhoz hasonlóan eleve márkásak és ezen területen neves, kiforrott gyártók termékei, nem "noname" vackok.
A chipset pontos típusát nem minden külső háznál szokták feltüntetni a gyártók, de azért némelyiknél a termék hivatalos weboldalán megtalálható ezen információ, lásd pl. az ORICO-M2PV-C3 külső háznál Realtek RTL9210.
Ezek az M.2 PCIe NVMe - USB 3.X külső házak USB-C alapon eleve kompatibilisek és használhatók Thunderbolt 3 (40 Gb/s) porthoz csatlakoztatva is, ellenben az adatátviteli sebesség max. 10 Gb/s lehet, mivel a max. 20 Gb/s USB 3.X-nél a 40 Gb/s Tunderbolt 3 / 4 szabvány max. csak annyit (10 Gb/s) támogat.
Mármint TLC belső SSD akart az lenni, mert jelenleg rendszerint QLC és TLC van, SLC már nem nagyon, max. esetleg elvétve találni és azt is nagyon drágán.
Ha linkelve lett előzőleg egy hozzászólás, amiben részletezve vannak M.2 PCIe NVMe SSD-khez való USB 3.X külső házak, valamint a téma összefoglaló elején is világosan le van írva az alábbi, akkor evidens, hogy jó topikban érdeklődsz M.2 PCIe NVMe SSD-hez való külső házak felől.
"A jelen topik elsődlegesen a 2,5"-os (USB-s) külső házakkal foglalkozik, de a manapság egyre elterjedtebb külső SSD megoldásokra tekintettel az M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe típusokkal kapcsolatos kérdések is helyet kaphatnak itt."
-
#19103744
törölt tag
válasz
King Unique #5997 üzenetére
Előzőben SLC-t akartam írni de már keverem őket. Szal, még ami fontos lehet, sehol nem írnak arról, milyen lapkakészletel vannak szerelve ezek az ORICO cuccok. A Delock pl.: kompatibilis a Thunderbolt 3-al is ami nem egy hátrány mivel a laposon korlátozott a csatik száma, konkrétan 3 db van és csak 3.0 Gen.1, csak az USB-C ami Gen.2. OK h. nem lesz 40Gbit (20) átvitel még egy jódarabig, de 10Gbit azért nem egy hátrány ha beraknék egy 2, vagy később ha esnek az árak 4TB-osat. Sokat tapasztaltam már az évek alatt mások bőrén is, h. CSAK arra kell hogy... azután meg amikor már nem csak arra kellett, akkor ment a kukába és venni kellett másikat.
-
King Unique
titán
Itt először azt kellene tisztázni, hogy pontosan milyen SSD-hez kellene USB-s külső ház, mert az M.2 formátumnál ugye van M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe is, amit a másik topikban is szemléltettek, ahol szintén fel lett téve ugyanez a kérdés. Ahol az ORICO-PWM2 külső ház M.2 SATA SSD-khez való, ellenben M.2 PCIe NVMe SSD-khez a ORICO-PWM2-G2 és ORICO-PWDM2-G2 modellek.
Egyébként volt már szó itt a topikban erről a külső házról és ahhoz kapcsolódóan egyebekről is, lásd más esetét, aki M.2 PCIe NVMe SSD-hez keresett külső házat.
Továbbá a másik topikban kérdezett "M.2-k hűtése" is volt már itt téma, lásd ugyancsak egy másik válaszban leírtakat.
-
ben-ga
tag
Sziasztok!
Az Orico PWM2-BK külső tok rossz vétel ha csak ritkán és keveset van használva? -
Krystal_s
addikt
Üdv. Melyik most a legjobb ár-érték arányú USB 3.X, 2,5", csavar nélküli ház, amiben nem melegszik az SSD? Trim is jó lenne, bár úgy olvastam Win 10 óta a rendszer is tudja optimalizálni. Vagy az nem elég?
A napokban sokfélét átnéztem, olvastam véleményeket és elég gyakori volt még ismertebbeknél is, hogy nem stabil, ledobálja a gép az eszközt, vagy nagyon melegszik. Orico volt a kiszemelt, de arról is sok a negatív, lebodálja, melegszik és hamar meghibásodik. Az itt korábban ajánlott Axagon ADSA-1S6 na ez pont nem nekem való, körömtörő kinyitás (sokaknak a pöcök törött le) és túl rövid a kábele. Pedig jó ár és van trim.
Érdekes, de ami nekem van Ewent EW7044 nagyon jó véleményeket kapott mindenhol, paraméterek, kialakítás is ok, de nálam lassabb, mint az USB 2.0 Logilinkem. Több gépen és rendszeren használom őket évek óta. Másolásnál gyorsabb, de pl ua a HDD-re Macriummal a klónozás olyan lassú volt, hogy inkább leállítottam és átraktam az USB 2 házba. Aztán vissza és megnéztem egy rendszerbetöltést róla, ami nem volt gyorsabb, mint az USB 2 Logiling házban.
TC-vel 800 Mb-os fájl másolás:
Ewent usb3 sebesség: 78-80 kbyte/mp
Logiling usb 2 : ki sem írta olyan gyorsan átmásolta.
TC-vel 15 GB fájl másolás:
Ewent usb3: 30-40-ről kezdi és beáll 78-80 kbyte/mp-re
Logilink usb2: 1000-ről kezdi, de lassul és beáll 39 kbyte/mp-re
Fájlok törlése gyorsabb a Logilink házban... szóval fura, mert mérésnél lassabb, de mégis gyorsabban végez bizonyos műveleteket. -
King Unique
titán
válasz
hibavissza #5955 üzenetére
Nem, nem pont úgy van, mivel a DRAM puffer mérete adott sorozattól és tárolókapacitástól függően lehet pl. 512 MB - 4 GB közötti, vagy akár még nagyobb is. + Ott van az előző válaszban példával szemléltetett SLC gyorsítótár az SSD szabad területét használva, ami megint nem 1 GB, mint az a grafikonon jól látszik. + Ha HMB-s az SSD, akkor a szabad rendszermemóriát használja gyorsítótárként, ahol ha van elég szabad RAM, akkor az megint több GB lehet és nem mindössze 1 GB.
Vagyis nyilván nem arról van szó, hogy 1 GB-nál nagyobb méretű fájlokat, akár pl. egy 4-5 GB-os Windows ISO-fájlt nem lehet belassulás nélkül rámásolni (írni) az SSD-kre, meg hogy pl. egy NVMe SSD ilyenkor az említett 6 Gb/s (~ 500-600 MB/s) értékre lassulna, amely utóbbi amúgy is érdekes lenne.
Pedig lehetne azokkal mit kezdeni, mivel konkrét példával lett szemléltetve az USB-s szabványoknál és külön le is lett írva, hogy a névleges max. sávszélesség és az abból származtatott elméletileg elérhető max. adatátviteli sebesség ≠ tényleges adatátviteli sebesség, ami a Thunderbolt 3 / 4 esetén ugyanúgy érvényes a 40 Gb/s és 5 GB/s vonatkozásában. + A Thunderbolt 3 szabványról linkelt leírásban szerepel az is, hogy a 40 Gbit/s (5 GB/s) az elméleti maximum, ellenben pl. PCIe 3.0 x4 alapon max. 32,4 Gb/s (~ 4 GB/s) érhető el.
A "legjobb 6-7 ezer MBps tempójú SSD-k" emlegetése itt most eleve irreleváns, mivel nem PCIe 4.0 x4 (Gen 4 x4), hanem PCIe 3.0 x4 (Gen 3 x4) Kingmax AX3480 SSD-ről van szó, amely utóbbinál PCIe 3.0 x4 alapon max. 4 GB/s érhető el. Viszont az az elméleti maximum, ellenben maga az SSD eleve nem tud annyit, pl. a hasonló AQ3480 sorozat 2 TB-os modelljénél is max. 3400 / 2800 MB/s olvasási és írási sebesség van megadva. Annyi pedig egy Thunderbolt 3 / 4 interfészes külső házzal is majdnem elérhető, amit a már linkelt példa jól szemléltet.
Nem feltétlen "2500-at futnak" általánosan, az előbb linkelt példában is kb. 3000 MB/s olvasási sebességet és 2800 MB/s írási sebességet tudott az ORICO M2V01-C4 külső ház Macen Thunderbolt 3 / 4 porton.
Ha maga a hardverkörnyezet, azaz a mostani esetnél egy másik válaszban leírtak alapján a Mac és annál az adott M1 chip a szűk keresztmetszet az adatátviteli sebességnél, akkor ahhoz ugye semmi köze nincsen magának a külső háznak, nem az utóbbi, hanem eleve az előbbi hibája.
Dehogy fogyasztóvédelem, itt nem sok alapja van reklamálni a felhasználónak pusztán a Thunderbolt 3 / 4 interfész adatátviteli sebessége miatt, ha pl. az előzőleg említett Acasis TBU401 külső háznál eleve megadja a gyártó a 2800 MB/s és 2500 MB/s értékeket és azokat kb. hozza is az egyes teszteknél (példa), valamint ha eleve megadja a gyártó ezen és ezen táblázatokban, hogy a hardverkörnyezet (PC / Mac) és a külső házba tett SSD függvényében milyen adatátviteli sebességeket kell tudnia a külső háznak. Reklamálni az adatátviteli sebesség vonatkozásában itt max. akkor lehetne, ha az adott SSD és Mac / PC párosításnál nem hozza a megadott értékeket a külső ház, vagy még akkor sem feltétlen minden esetben, mivel ráfogható, hogy a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezete a probléma forrása és nem feltétlen a külső ház. Valamint lehet a Thunderbolt kábel hibája is a sebességprobléma oka, mint a linkelt példában, akkor lehet még jogos a reklamáció és indokolt a garanciális csere, mármint ha a gyártó által mellékelt kábelről van szó.
Egy 40 Gb/s Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / USB4 interfészes külső házzal kb. max. ilyen és ilyen értékek érhetők el jelenleg 40 Gb/s Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / USB4 porton. Ha a kedves felhasználónak ezen értékek nem felelnek meg és annyira kevesli - bár egy M.2 PCIe 3.0 x4 (Gen 3 x4) NVMe SSD-hez kb. pont elég lehet - , valamint a hardverkonfigurációja amúgy sem teszi lehetővé még ennek az adatátviteli sebességnek sem az elérését, akkor értelemszerűen nem feltétlen kell ilyen külső házat vásárolni és használni.
Az előbbinél gyorsabb a Thunderbolt 5 és az USB4 Version 2.0 szabvány lehet 80 Gb/s alapon és jöhet jól főleg az M.2 PCIe 4.0 x4 (Gen 4 x4) NVMe SSD-ket tartalmazó külső meghajtóknál. Viszont ez egyelőre még nem igazán elterjedt, sőt nem is nagyon találni jelenleg ilyen interfészes külső házakat és ilyen portokkal szerelt Macet / PC-t.
-
petrosilov
tag
válasz
hibavissza #5943 üzenetére
Ha a szűk keresztmetszet tényleg az M1, akkor az 1300-as írás és a 2500 körüli olvasás a plafon bármilyen külső eszköznél. Ha. De ebben nem vagyok biztos, mert a linkelt hozzászóló kolléga talán sima M1(?) MBP-t használ és az Orico házzal - kábelcsere után - ezt kapta. Persze ha pro vagy max az a processzor, akkor ez sem segítség.
Jövő héten keresek valahonnan egy rendes TB kábelt és kipróbálom. Kíváncsivá tettél.
-
King Unique
titán
válasz
hibavissza #5935 üzenetére
• Az OWC Envoy Express eleve egy Thunderbolt 3 (40 Gb/s
—►
~ 5 GB/s) interfészes külső ház, vagyis azzal elméletileg kb. teljesen kihasználhatónak kellene lenni egy M.2 PCIe 3.0 x4 (~ 4 GB/s) NVMe SSD adatátviteli sebességének. Bár azt írja a gyártó a termék weboldalán, hogy max. 1553 MB/s valós értéket tud ez a külső ház, vagyis akkor annyira nem meglepő a kapott 1300 MB/s.• Ha az előbbinél nagyobb adatátviteli sebességet tudó külső ház kell M.2 PCIe NVMe M-key / B+M-key SSD-hez, akkor a linkelt Acasis TBU401 Thunderbolt 3 / 4 (40 Gb/s) interfészes külső ház elvileg megfelelhet a célra, a gyártó annál max. 2800 MB/s olvasási és 2500 MB/s írási sebességet ad meg.
• Az M.2 PCIe PCIe 3.0 x4 NVMe SSD-k adatátviteli sebességének külső házban történő minél jobb kihasználásához lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt külső házakat, valamint más esetét az ORICO M2V01-C4 külső házzal.
• A 40 Gb/s Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / USB4 interfészes külső házak max. adatátviteli sebességének eléréséhez értelemszerűen a PC-n / Macen is annak megfelelő portnak kell lennie, valamint a külső házba tett M.2 PCIe NVMe SSD-nek is tudnia kell akkora adatátviteli sebességet. Ami ha Thunderbolt 4 (40 Gb/s) port, valamint az SSD is kellően gyors (3200 / 2800 MB/s), akkor eleve teljesülnek az említett feltételek. Aztán hogy gyakorlatilag mekkora adatátviteli sebesség jön majd össze, az már az adott hardver- és szoftverkörnyezettől is függhet.
-
King Unique
titán
"Utóbbiból kifolyólag egy M.2 formátumú SSD egyaránt csatlakozhat PCI Express (általában x4-es kapcsolat, M-key), illetve SATA csatolón (B-key) keresztül is a rendszerhez"
Vagyis az M.2 PCIe NVMe SSD M-key, az M.2 SATA pedig B-key. Bár egy másik topik hozzászólása és az alábbi kép alapján mindkettőnél létezik B+M-key is, az alább linkelt példában lévő WD SN520 M.2 PCIe NVMe alapon pont ilyen.
"Egyrészt, ezzel nem fürdött még be itt senki, csak a SATA/NVME dologgal?"
Eddig leginkább csak a SATA / NVMe dologgal, volt már aki M.2 PCIe NVMe B+M-key SSD-hez M.2 SATA B-key és B+M-key SSD-ket támogató külső házat vett (példa). Ahol elsődlegesen eleve azt kell nézni, hogy M.2 PCIe NVMe vagy M.2 SATA, vagy akár mindkét formátumot támogatja-e az adott külső ház. Az M-key / B-key / B+M-key már innentől másodlagos, mivel kb. evidens hogy M.2 PCIe NVMe esetén ez alatt rendszerint M-key és B+M-key támogatás értendő, pont ezért nem is feltétlen minden gyártó tünteti fel ez utóbbit külön.
Az említett ORICO-M2PV-C3 M.2 PCIe NVMe SSD-khez való, ahol a WD Blue SN570 is eleve M.2 PCIe NVMe SSD, vagyis ilyen szempontból elvileg adott a megfelelő kompatibilitás. Az M-key pedig ez esetben kb. evidens, magán a megvásárolni kívánt SSD-n lévő bevágáson is látszik hogy melyik (M-key), valamint a külső háznál pl. ezen a weboldalon is írják az M-key és B+M-key támogatást.
-
Worker
aktív tag
válasz
King Unique #5925 üzenetére
Köszönöm a segítséget!
PWEM2-G2 - láttam én is h ehhez adnak mindkettőt, viszont ezt Mo-on senki se forgalmazza...
Mivel erre az M/M+B/B-key kompatibilitásra nem tértél ki külön, csak visszakérdezek:
Egyrészt, ezzel nem fürdött még be itt senki, csak a SATA/NVME dologgal?
Sztem ezt a key-dolgot sokkal könnyebb benézni, mert a gyártók gyakran nem is nagyon tüntetik fel, meg így nekem is csak akkor esett le h EZT is nézni kell mikor már ezeket bújtam csomó ideje, és volt 1-2 komment ahol ilyen kompatibilitási dolgok miatt panaszkodtak...Pl. ORICO M2PV-C3 lehetne nálam a befutó, viszont korábban láttam vmi kommentben h M-key-t nem támogat (most nem találtam ezt meg)...
Direkt rákerestem megint, szinte sehol nem térnek ki (hivatalos oldalon sem) arra h milyen key-el kompatibilis, bár amazon oldalán azt látom most mégis h M és B+M OK neki.
Vagyis esélyesen ez maradna így, csak aggaszt h miért szarják ennyire le ezt a key-dolgot még a gyártók is... nehogy a végén mégse legyen jó a WD-hez... -
King Unique
titán
Az ORICO-PWM2-G2 és ORICO-PWDM2-G2 külső házakhoz valóban csak USB-C - USB-C kábelt mellékelnek a termék weboldalán leírtak alapján, vagyis azokhoz külön USB-C - USB-A kábelt / adaptert kell vásárolni, ha USB-A porthoz történő csatlakoztatás a cél. Ellenben pl. a PWEM2-G2 modellhez nem, ahhoz mellékel a gyártó USB-C - USB-A kábelt / adaptert a termék weboldalának végén lévő specifikáció, táblázat alapján.
+ Arra is figyelni kell ezeknél a típusoknál, hogy a megfelelő modellszámú változat legyen megvásárolva M.2 PCIe NVMe SSD-hez, mivel pl. az ORICO-PWM2 csak M.2 SATA SSD-ket támogat, lásd egy másik válaszban leírtakat."Ezek közül (ha kompatibilis egyáltalán mind), melyiket ajánlanátok?"
Azt amelyik M.2 PCIe NVMe SSD-t támogat, amely feltételnek a felsoroltak közül mind az 5 külső ház megfelel.
Ha olyan külső ház kell, amihez gyárilag mellékelnek USB-C - USB-A kábelt / adaptert, akkor az ORICO PRM2-C3-SV, ORICO-M2PV-C3, RaidSonic ICY BOX IB-1817M-C31 és RaidSonic ICY BOX IB-1817MC-C31 külső házak jöhetnek szóba, felelnek meg ezen feltételnek.Ha M.2 PCIe NVMe SSD-khez való egyéb külső házak is érdekelnek, akkor lásd a téma összefoglaló "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetében és egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt példákat attól függően, hogy pontosan milyen jellemzőknek - azon kívül, hogy M.2 PCIe NVMe SSD-t (is) támogasson - megfelelő külső ház kell.
-
Worker
aktív tag
Sziasztok!
WD ill. Samung SSD-ben gondolkodom, egy ASUS AX58U router 3.2 (Gen 1 x 1) USB portjához szeretném csatlakoztatni, elsősorban torrentezés céljából.
Tudom, hogy valószínűleg nem fogom kihasználni az nvme sebeség előnyét, viszont olcsóbb most egy WD Blue SN570 1TB, mintha egy standard 2.5-öst néznék ugyanezen márkákból.Akkor meg már ha lúd, legyen kövér alapon: ha lenne kompatibilis alaplapom akkor abba bepakolnám később (nem fogom ronggyá torrentezni), valamint kisebb helyet is foglal (néha bejátszanám "pendrive gyanánt"), meg tán áramból is kevesebbet vesz fel mint egy 2.5 (hogy a router single usb-je adapter nélkül is tuti "elbírja").
Viszont a ház nvme ssd-hez egész drága... nehogy a leves drágább legyen mint a hús
Az ORICO PWM2-G2 és ORICO PWDM2-G2 a legolcsóbb kompatbilis amit találtam, viszont ehhez vennem kéne egy USB-C > USB-A (min. 3.1) kábelt, mert csak USB-C > USB-C kábelt adnak hozzá... És itt meg vagyok lőve, mert rövid, "vastagabb" kábelt (istenbocsá egy apa-apa C>A adaptert?!) párezerért nem nagyon lelek... (lehet én vagyok lúzer, de ha ti találtok, akkor jöhet link...).
(ezt akartam kábeles topikban felvetni, de halott topik)
Ezért elkezdtem nézni picit drágábbat is amihez adnak C>A kábelt de fáj a szívem 10ezer körüli pénzt egy házért kiadni... de ha nincs más, akkor legyen.
Viszont: azt olvastam több helyen, h némelyik ház (hiába nvme), nem kompatbilis ezzel az ssd-vel, mert az "M-key"-t nem támogatja.
Elvileg a WD SN570 M-KEY, ha jól értem h az 5-pint kell nézni.A fenti 2 elvileg kompatbilis az M-key-el (B+M és M-key van az adatlapjukon - PWM2, PWDM2), de a drágábbaknál nem mindről találtam meg h miket támogat... de ezek is szóba jöhetnének, ha nem találok "az olcsókhoz" kábelt/adaptert (mert ezekhez legalább adnak C>A kábelt).
Ezek közül (ha kompatibilis egyáltalán mind), melyiket ajánlanátok?ORICO PRM2-C3 (elvileg csak M-key?!)
ORICO M2PV-C3 (elvileg csak B és B+M-key, vagyis NEM kompatibilis?!)
Silicon Power PD60 (elvileg csak M-key?!)
RaidSonic ICY BOX IB-1807MT-C31 (elvileg csak M-key?!)
RaidSonic ICY BOX IB-1817M-C31 (elvileg csak M-key?!)RÖVIDEN a kérdésem:
Az ORICO PWM2/PWDM2-höz milyen C>A adaptert/kábelt lehetne venni, vagy ha nem úszom meg olcsóbban/egyszerűbben extra kábellel (mintha eleve drágább házat néznék), akkor a lenti 5-ből melyiket ajánlanátok (ha egyáltalán kompatibilis mind a WD SN570-el?
-
King Unique
titán
válasz
Marcsello31 #5911 üzenetére
Az előző válaszban már le lett írva, hogy az ORICO-PWM2 külső ház 2230, 2242, 2260, 2280 fizikai méretformátumú M.2 SSD-ket kezel, illetve 2230 - 2280 M.2 PCIe NVMe SSD-ket a PWM2-G2 és PWDM2-G2 (+ PWEM2-G2) modellszámú változatok támogatnak. Ha az utóbbiak közül lett vásárolva valamelyik, akkor nincs miért aggódni, mivel eleve adott a megfelelő kompatibilitás NVMe SSD-kkel. Ellenben ha a linkelt webáruházban lévő külső ház a "sima" PWM2, akkor az nem lesz jó az említett M.2 PCIe NVMe SSD-hez, mivel az M.2 SATA SSD-khez való.
-
King Unique
titán
válasz
Marcsello31 #5908 üzenetére
• Tehát egy WD SN530 M.2 PCIe NVMe SSD-ről van szó, amihez az ORICO-PWM2 külső ház akkor passzol, ha a termék weboldalán leírtak alapján tényleg kezel M.2 PCIe NVMe SSD-ket is az M.2 SATA mellett, lásd a specifikációban a megfelelő modellszámokat (
PWM2-G2, PWDM2-G2, PWEM2-G2
).• Ha egyéb külső házak is érdekelnek M.2 PCIe NVMe SSD-hez, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt példákat attól függően, hogy pontosan milyen jellemzőknek - azon kívül, hogy M.2 PCIe NVMe SSD-t (is) támogat - megfelelő külső ház kell.
• Aztán remélhetőleg nem OEM SSD-ről van szó - a téma topikjában lehet érdeklődni afelől - , mert akkor viszont lehetnek gondok a külső ház felől történő támogatással. Példa: [link] + [link] + [link] + [link].
-
King Unique
titán
• Lásd egy másik válaszban leírtakat, ha 2,5"-os SATA SSD-kell külső ház, ahol az USB-C | 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2) | TRIM (UNMAP) jellemzők megléte alapján is lehet szelektálni.
• Az is lényeges, hogy az adott külső ház biztosan kezelje a 4 TB-os HDD / SSD meghajtókat, ahol pl. a megadott jellemzőknek megfelelő ORICO 2518C3-G2 külső háznál fel is tünteti ezt a termék weboldalán a gyártó.
• Akkor érdemes USB-C alapon USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) interfészes külső házat venni, ha pl. a PC-n / Macen is van USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) / Thunderbolt 3 (40 Gb/s) / Thunderbolt 4 (40 Gb/s) port, máskülönben nem lesz kihasználható az az adatátviteli sebesség. Másképpen fogalmazva, ha pl. csak USB 3.2 Gen 1 (5 Gb/s), azaz USB 3.0 portok vannak a PC-n / Macen, akkor csak annak megfelelő adatátviteli sebességet fog tudni a külső ház és ez esetben elég lehet egy USB 3.0 interfészes külső ház is. Ahol egyébként egy USB 3.0 (5 Gb/s) - SATA3 (6 Gb/s) interfészes külső ház egy kellően gyors SATA 6 Gb/s SSD-vel amúgy sem sokkal lassabb, mint egy USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) külső ház, bár az igaz, hogy ilyenkor az SSD max. adatátviteli sebessége az utóbbi esetben használható ki teljesen. Példa: USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) vs. USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2).
-
King Unique
titán
válasz
petrosilov #5866 üzenetére
• Az előző válaszban nem véletlenül lett említve 40 Gb/s alapon az ORICO-M2V01-C4 külső ház, azzal van itt a topikban tapasztalat. Ellenben a gyártó egyéb modelljeivel már nem feltétlen, ahol bár elvileg azok is megfelelhetnek a célra és lehet azok közül is választani, de hogy melyik mennyire oké, az tényleges tapasztalat híján passz.
• Ha a max. adatátviteli sebesség elérése a cél 40 Gb/s alapon, akkor nyilván a 40 Gb/s Thunderbolt 3 / 4 és USB4 jelölésű külső házak közül kellene választani, mert vannak abban a kínálatban USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) és USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gb/s) interfészes modellek is. Valamint a webáruház helyett lehetőleg a termék hivatalos weboldalán megnézni, hogy melyik külső ház pontosan mit tud. Bár még az utóbbinál sem feltétlen mindig egyértelmű, pl. az ORICO-M224C3-U4 külső háznál 40 Gb/s van említve, de több helyütt meg 20 Gb/s (~ 2 GB/s) adatátviteli sebességet szemléltetnek a képek.
• Belföldi online vásárlásnál adott 14 napig az indoklás nélküli elállás joga, vagyis ha esetleg nem válna be az adott külső ház, akkor adott a lehetőség visszaküldeni, vételárat visszakérni, stb.
-
petrosilov
tag
válasz
King Unique #5864 üzenetére
Na most vagyok bajban.
Megnéztem a zöldemberes webshopot, bőség zavara van 40G-s házakból, van itt minden, mint a búcsúban. 60 ezertől felfelé rengeteg usb4-tb3 háza van az Oriconak, elkezdtem nézegetni, elég problémás, hogy melyik az igazi. Gondolom a válasz a részletekben rejlik, mint pl a vezérlő típusa, de most komolyan, ennyire bele kellene ásnia magát egy földi halandónak, hogy vegyen egy tárolót. Na mindegy elakadtam sajnos, ha valaki csípőből vágja a műszaki hátteret, az most sokat tudna vele segíteni.
-
petrosilov
tag
válasz
King Unique #5864 üzenetére
Köszönöm szépen a választ! Végigolvasgattam, volt sok új dolog benne. Akkor nem mellényúlás ez az Orico ezek szerint. Igen, a cél a lehetőségek/sebesség kihasználása. Azon még gondolkodom, hogy ilyen áron ez megéri-e.
Machoz a beépített SSD opciók igen drágák, ezért azok az adatok, amikkel gyakran dolgozom (nálam ez 20-30 MB-os képfájlok tömegét jelenti) egy TB3-as porton ülő külső SSD-n vannak. Jelenleg ez Samsung T7 2TB, őt nem az írási sebességéért szeretjük. Ehelyett gondolkodom egy jobb megoldásban.
-
King Unique
titán
válasz
petrosilov #5862 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt külső házakat M.2 PCIe NVMe SSD-khez attól függően, hogy pontosan milyen jellemzőkkel rendelkező külső ház kell és milyen árban.
Ha a Mac Mini M1-en van Thunderbolt 3 / 4 port és cél annál 40 Gb/s alapon a max. adatátviteli sebesség kihasználása, akkor az említett ORICO-M2V01-C4 külső házzal és abba kellően gyors M.2 PCIe NVMe SSD-t - milyen belső SSD-t ügyben értelemszerűen a "Milyen SSD-t vegyek?" topikban kellene érdeklődni - helyezve az összejöhet és kb. olyan értékek érhetők el, mint korábban másnál. Ahol a fórumtagnál először azért nem hozta a kívánt adatátviteli sebességet a külső ház, mert nála (nem feltétlen másnál is, aki olyat vesz) a gyárilag mellékelt kábel nem volt megfelelő, amit végül a kábel cseréje megoldott.
-
petrosilov
tag
Sziasztok! Már teljesen elvesztem az információk között, kérek szépen egy kis segítséget:
Apple Mac Mini M1 -hez keresek gyors külső tárolási lehetőséget, ami még megfizethető és beszerezhető. (TB3 vagy USB4, 2TB) Az ORICO-M2V01-C4 talán lehetséges megoldás. (??) Tesztek szerint nagyon gyors, olvastam az itteni topicbeli beszámolót a sebesség kontra kábel minőség kapcsolatáról. Az Amazon hozzászólásai közt kap hideget és meleget, megoszlik a nép véleménye. Ezek alapján bizonytalan lettem. Hosszabb távú tapasztalata van-e valakinek? Ha ajánlott kategóriába esik a termék, akkor milyen SSD -t illik bele tenni, illetve honnan érdemes venni a házat? Én Alzán és Amazonon találtam, kb egy árban, a kínai piactéren picivel olcsóbb, de arra még vám+áfa, szóval az is ott lesz a végösszegben mint az előbbiek.
-
King Unique
titán
válasz
golya87 #5855 üzenetére
• A "2230-2242-es SSD-hez" nem teljesen pontos megnevezés, mivel az M.2 SSD lehet SATA és PCIe NVMe alapú is.
• A "2280-as Orico" külső ház, vagyis pl. az ORICO-M2PV-C3 eleve többféle (2230, 2242, 2260, 2280) fizikai méretű M.2 PCIe NVMe SSD-t kezel, nem kizárólag csak 2280-asat. Vagyis az ilyen külső házaknál értelemszerűen 2230-as és 2242-es méretű M.2 SSD használata is opció.
• A többféle méretformátum támogatása okán a legtöbb M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe SSD-hez tervezett külső ház eleve 2230, 2242, 2260, 2280 fizikai méretformátumokat támogat, csak 2230 és 2242 méretet támogató modellekből viszont eleve jóval szűkebb a kínálat. Meg az utóbbiakat a népszerű gyártók termékkínálatában nem is feltétlen lehet megtalálni, hanem inkább Amazon és társai nemzetközi webáruházak kínálatában. Példák:: [link], [link].
• 22110-es mérethez meg eleve alig találni külső házat, amiről már volt szó itt, ahol az ICY BOX kínálatában pont nem nagyon van olyan külső ház.
-
golya87
őstag
Sziasztok!
2230-2242-es SSD-hez való tokot tudnátok ajánlani?
Az itt felsorolt 2280-as Orico, vagy 22110-es SSD-ket befogadó Icybox tokoknál kisebbekre lennék kíváncsi.Előre is köszönöm!
-
BossBoss
őstag
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy Samsung 970 EVO Plus 1 TB NVMe M.2 SSD-hez egy jó külső rack-et?
Kicsit elvesztem a kínálatban. Macbook Pro M1 (TB4) illetve iPad Pro M1 (TB4)-hez lenne használva.
Néztem Thunderbolt csatis megoldást is, de horror. Szerintem elég lenne egy 3.2 Gen 2x2(20 GB) is.
Milyen márka, ill. pontos típus lenne ajánlott? Néztem Orico-t, Delock, Axagon-t.Nagyon Köszönöm!
-
limpi
aktív tag
A Windows 10 beépített funkciója, melynek magyar neve
"Meghajtók töredezettségmentesítése és optimalizálása" (ez az ikon neve) vagy
"Meghajtók optimalizálása" (ezt írja ki a program a címsorban).
(A magyar nyelv LOL.)
Szóval ez az ACT AC1510-el (és az Orico 2521U3-BK-EP-vel) próbálva az SSD-imet "merevlemez-meghajtóként" mutatja, míg az Axagon EE25-XA6 és az Ugreen US221 esetében rendben "szilárdtest-meghajtóként". Csak az utóbbiakra tud TRIM-et futtatni. Az előbbiekre meg csak töredezettségmentesítést, ami az SSD-knek még árt is...
Lehet, hogy neked az ACT AC1510 esetében is jó lesz, nem tudom.
(Hard Disk Sentinel-lel nem is néztem meg, mert ha már a Win10 beépített tool-jában rossz, akkor én úgysem tartom meg. Mindenféle állítgatás nélkül jó kéne legyen...)Egyébként linux alatt is néztem (az RT-AX86U-ra telepített Asuswrt-Merlin v388.1 alatt), de nekem ott egyik rack és SSD esetében sem jelent meg a "discard" property a fel-mount-olt SSD-knél a sima mount paranccsal nézve, szóval ebből a szempontból nem láttam különbséget.
(De tudom, hogy valahogy az SCSI driver-t kéne UAS módról UNAMP módra váltani ahhoz, hogy egyáltalán mehessen a TRIM, de annak elvégzésébe még nem fogtam bele... Addig is PC-re dugva TRIM-elem őket néha, mint ahogy korábban is.) -
limpi
aktív tag
Mostanában több 2.5"-os (és elvileg UASP képes) rack-et is teszteltem és abból a szempontból, hogy a Win10 meghajtó optimalizálója szilárdtest-meghajtóként látja-e velük a belehelyezett SSD-ket, a következőt találtam:
Működik:
Axagon EE25-XA6 – ez fém házas, olcsó és még 2 év garis is, szóval nálam ez az etalon!
Ugreen US221 – az 50743-as termékszámút teszteltem (USB-C csati, USB-C to USB-A kábel)
Nem működik:
ACT AC1510 – ennek annyi előnyét látom, hogy mivel nincs háza, nem kell szerelni :-)
Orico 2521U3-BK-EP – ennek a műanyag háza igencsak gagyi, nem ajánlom!További infók a Ugreen US221 (50743)-ról:
- Bár műanyag a háza, de igényes és a belehelyezett HDD/SSD-t két oldalról egy-egy szivaccsal jól megfogja (HDD-k esetében lehet, hogy ez picit a rezgést is tudja csillapítani)
- Az USB-C csatlakozó miatt időtállóbb (és ez talán strapabíróbb is, mint az USB 3.0 micro B)
- Nagy és borzasztóan erős fényerejű kék LED van rajta (amit persze le lehet takarni ) -
limpi
aktív tag
válasz
King Unique #5792 üzenetére
Köszi az infókat!
Egyébként sajnos az Orico 2521U3-BK-EP-t nem látja szilárdtest-meghajtóként a Win10 meghajtóoptimalizálója és se a TrimCheck, se a Hard Disk Sentinel nem találja bekapcsolva a TRIM-et, szóval ezt inkább majd viszem is vissza...
-
féldekás
aktív tag
Sziasztok!
Vásároltam egy Orico 25PW1 külső házat.
Rácsatlakoztattam laptopra, a benne lévő HDD(Seagate Momentus) felpörög, viszont nem látható sem a fájlkezelőben, sem a lemezkezelőben.
Kb. 2 hónapig állt, előtte le lett formáza NTFS-re. Ekkor HDsentinel szerint tökéletes állapotban volt.
Úgy tudom, hogy ennek elég egyszerűen alapból mennie kellene, nem lenne szükség mókolásra.
Több kábellel is próbáltam, de egyszerűen nem látja az OS a HDD-t.
iPad-en próbáltam még, ott is felpörgött, de az iPadOS nem látja elvileg az NTFS-t, így ez nem mérvadó.
Úgy látom elég jók az Orico házak, valakinek esetleg valami ötlete van erre a problémára? -
King Unique
titán
válasz
Exodius #5751 üzenetére
Azért nem szerepel az információs táblázatban ez a külső ház, mert nincsen ezzel itt tapasztalat, vagy legalábbis eddig nem nagyon említette még senki, hogy ilyet vett volna és használna.
Az ORICO-2580U3 külső háznál a termék weboldalán fel van tüntetve, hogy 0,5 méteres USB 3.0 Type-A - Micro-B típusú kábelt mellékelnek gyárilag. Ahol egyébként 2,5"-os külső házaknál, külső merevlemezeknél a 0,5 m = 50 cm egy jellemző kábelhossz szokott lenni, meg azért nem több méteres USB-kábelt mellékelnek, mert a túl hosszú kábel miatt előfordulhatnak tápellátási és adatkapcsolati problémák (példa).
-
Exodius
őstag
Kedves mindenki!
Tudom, ez a külső Orico 2580U3-CR-EP nincs az ajánlottak listáján, de mégis nagyon tetszik, viszont a gyári kábele szerintem túl rövid lesz.
Milyen külső kábelt ajánlanátok az alzáról? Mire figyeljek a csatlakozásokon kívül? -
King Unique
titán
Egy másik topikban nemrég már ki lettek tárgyalva az ilyen videók, meg hogy nem feltétlen arra alapozva kell általánosítani, másoknál éppen milyen értékek jöttek ki ezeknél egy adott hardver- és szoftverkörnyezetben, amik ugye nem is feltétlen minden esetben feleltek meg a követelményeknek. Ahol egyrészt a linkelt videóban egy másik ORICO külső ház is látható, a Kingston A2000 meg elvileg a C rendszermeghajtó volt, nem a külső házba tett SSD. Másrészt adott a lehetőség ilyen külső házat venni és kipróbálni a saját PC-n, a saját NVMe SSD-vel, valamint belföldi online rendelésnél ugye van 14 napos elállási jog is ha esetleg nem válna be a termék, stb. Vagy ha ennyire elbizonytalanít egyik-másik videó és nem felel meg számodra egyik Thunderbolt 3-as külső ház, külső SSD sem, akkor a másik lehetőség értelemszerűen az, hogy nem kell ilyen eszközöket vásárolni.
Nem biztos, hogy pont jövő júniusra lesz Thunderbolt 5 - ha az lesz a neve - porttal szerelt alaplap, PC. + Ugye a 80 Gb/s eléréséhez akkor értelemszerűen olyan interfészes külső ház is kelleni fog, ami megint ki tudja mikor lesz elérhető a hazai webáruházakban, meg a kezdetekben biztos eléggé drága lesz. Sőt, jelenleg még a Thunderbolt 3-as modellek is ugye meglehetősen drágák.
-
King Unique
titán
Leírták már, hogy eleve fel van tüntetve a webáruházban a termék adatlapján a 40 Gb/s. Valamint adott a lehetőség megnézni a termék hivatalos weboldalát, ahol az ORICO APM2T3-G40 külső háznál szintén világosan fel van tüntetve a 40 Gb/s Thunderbolt 3 alapon.
Ha a "maximum mekkora sebességet bír" kérdés a tényleges / gyakorlati értékre vonatkozik, akkor egyrészt van egy kép erre vonatkozóan a termék weboldalán. Másrészt már linkelve lett előzőleg egy példa, hogy max. mekkora szekvenciális adatátviteli sebesség érhető el Thunderbolt 3 (40 Gb/s) alapon, azaz kb. max. ~ 3000 MB/s. Vagyis oda elég egy M.2 PCIe Gen3 NVMe SSD, felesleges a 7000 MB/s értekét tudó PCIe Gen4 / 4.0 modell, mivel annak eleve nem lesz kihasználható a teljes adatátviteli sebessége, hanem kb. csak a fele. Az utóbbi adatátviteli sebességének kihasználásához 80 Gb/s alapon új Thunderbolt (5?) vagy USB4 Version 2.0 interfészes külső ház, valamint olyan port lenne szükséges a gazda PC-n / Macen, de olyan eszközök jelenleg még nem igazán érhetők el a fogyasztók, végfelhasználók számára.
-
King Unique
titán
Az előző válaszban már le lett írva, hogy AliExpress és társai webáruházakból, online piacterekről rendelve lehetne ilyen külső házakat olcsóbban beszerezni. Például az ORICO SCM2T3-G40 Thunderbolt 3-as külső ház a hazai webáruházakban az árukereső találatai alapján jelenleg ~ 80 ezer forint, míg pl. az AliExpress kínálatában "csak" ~ 36 ezer a szállítási díjjal együtt. De ez csak egy példa, nem feltétlen muszáj pont ezt a külső házat választani.
Mármint vélhetően megvan már a belső M.2 PCIe NVMe SSD és ahhoz kellene külső ház, mert a gyárilag készre szerelt külső SSD-k más téma, utóbbi ügyben pl. a "Milyen SSD-t vegyek?" topikban lehetne érdeklődni, lásd mások eseteit: [link], [link]. Ahol a Thunderbolt 3 / 4 modelleknek azoknál is jelentős félára van, egy olyan interfészes külső SSD-t jelenleg nem feltétlen lehet olcsón beszerezni.
-
King Unique
titán
Egy korábbi válaszban már említve lett többek között Thunderbolt 3 interfészes külső ház is, lásd pl. ORICO M2V01-C4, ami másnál Macen M.2 PCIe Gen3 NVMe SSD-vel ennyit tudott Thunderbolt 3 porton. Az ára viszont elég borsos. Kedvezőbb áron leginkább AliExpress és társai webáruházak, online piacterek kínálatában lehet ilyen külső házakat találni, viszont a 40 Gb/s Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / USB4 interfészes külső házaknak jelenleg rendszerint jelentős felára szokott lenni az USB 3.X modellekhez képest és nem olcsók.
-
King Unique
titán
Lásd a topik téma összefoglalójának "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetében leírtakat, az ott felsorolt külső házakat M.2 PCIe NVMe SSD-khez, valamint más hasonló kérdésére adott válaszban leírtakat.
• Az előbb linkelt hozzászólásban lévő ORICO M2PV-C3 külső ház is opció lehet M.2 PCIe NVMe SSD-hez, ahhoz mellékel külön Type-C - Type-C és Type-C - Type-A kábelt is a gyártó, USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) interfészes, tool-free kivitelű, stb. Bár a fórumtag annál panaszkodott az SSD melegedésére, de az egyes M.2 PCIe NVMe típusoknál nem újdonság.
• Aztán ott van pl. az AXAGON kínálatában az EEM2-UG2 külső ház, amiről termékbemutató videó is készült egy fórumtag jóvoltából, ami USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) interfészes, van TRIM (Dataset Management deallocate) támogatás, viszont ahhoz csak Type-C - Type-C kábelt mellékelnek és csak M.2 PCIe NVMe SSD-ket kezel, valamint csavaros összeszerelésű.
• Az EEM2-SG2 SuperSpeed+ RAW box külső ház viszont kezel M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe SSD-ket is, USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) interfészes, tool-free kivitelű, mellékelnek a Type-C - Type-C kábel mellé Type-C - Type-A adaptert is, van TRIM (UNMAP | Dataset Management deallocate) támogatás, valamint az ára is belefér a megadott 20 ezres anyagi keretbe. Viszont konkrét tapasztalat itt a topikban ezzel a külső házzal egyelőre nincsen.
• Ha olyan külső ház, amivel minél jobban kihasználható az M.2 PCIe NVMe SSD adatátviteli sebessége, akkor lásd egy másik válaszban linkelt modelleket + ebben a hozzászólásban lévőt. Viszont ahhoz akkor értelemszerűen a gazda hardveren (PC) is olyan portnak kell lennie, ellenben ha csak USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2 | 10 Gb/s) portok vannak, vagy netán csak USB 3.0, akkor nyilván megteszik az előbb említett vagy egyéb USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) interfészes külső házak is.
• Ha az NVMe SSD melegedése, a külső ház ez irányú minél hatékonyabb hőelvezetése a téma, akkor lásd az előbb már linkelt válaszban leírtakat.
-
King Unique
titán
• Az "Orico usb 3 2,5 colos külső ház" nem pontos megvezetés, ebből nem derül ki, hogy pontosan melyik külső házról van szó. A "VID: 2537, PID: 1068" azonosító valóban Norelsys NS1068 / NS1068X chipre utal, de a pontos típus legbiztosabban fizikai szemrevételezéssel állapítható meg.
• Aztán bár nem lett megadva, hogy pontosan milyen operációs rendszerekről van szó az AMD-s PC-ken, de a "hwinfo64" program alapján feltételezhetően valamilyen Windowsokról, ellenben azok verziója nem ismert, valamint hogy telepítve vannak-e a szükséges illesztőprogramok és illesztőprogram-frissítések, valamint Windows-frissítések, stb.
• Ez az "egyiknél sem hajlandó usb3-mon keresztül kommunikálni, csak usb2-őn" sem lett részletezve, mármint hogy ilyenkor pl. Windowsok esetén mit mutat az eszközkezelő és a lemezkezelő, az előbbinél nincs-e hibakód.
• Azt is jó lenne részletezni, hogy milyen a szoftverkörnyezet az AMD-s PC-knél, Windowsok esetén nincs-e esetleg 3rd party antivírus szoftver telepítve, amelyek közül némelyik eleve okozhat az USB-s eszközök detektálásánál, működésénél ilyen-olyan problémákat. Példák [link], [link] + [link], [link] + [link], [link] + [link].
• Hasznos információ lehet az is, hogy az AMD-s PC-ken USB 3.0 porton csak az említett Orico külső ház működésével van probléma, vagy más külső házakéval illetve külső HDD / SSD meghajtókéval is.
• Adott a lehetőség pl. pendrive-ról bootolt Linux Live (+ infó) vagy WinPE rendszer alatt is kipróbálni a külső házat az AMD-s PC-ken. Ahol ha az ún. live rendszernél is fennáll USB 3.0-s csatlakozásnál az említett probléma, akkor értelemszerűen nem a telepített Windows a probléma forrása. Ha nem áll fenn, akkor viszont értelemszerűen az adott PC-re telepített Windows.
• Ha asztali PC-kről van szó, akkor ott elsődlegesen a hátlapon lévő USB 3.X portokhoz javasolt csatlakoztatni az eszközt és úgy használni, mivel az előlapi portok használatánál előfordulhatnak ilyen-olyan problémák.
• Ha maga a külső ház megfelelően működik az Intel-alapú PC-ken, akkor nyilván nem a külső ház hibája a probléma forrása, hanem az AMD-s PC-k, az ottani hardver- és szoftverkörnyezet. Az utóbbi mélyebb fejtegetése viszont ez esetben - nem a külső ház hibás - nem feltétlen ennek a topiknak a témája, hanem értelemszerűen pl. az adott alaplap vagy Windows topik témája attól függően, hogy melyik a probléma forrása.
-
Érdekes issú és nem tudom, hogy valaki más találkozott vele, de roppant frusztráló:
Adott egy Orico usb 3 2,5 colos külső ház, norelsys NS1068 (VID_2537&PID_1068) kontrollerrel, ami egyszerűen nem Ryzen kompatibilis. Van itthon három darab Ryzen alapú gép, három különböző lappal és procival és egyiknél sem hajlandó usb3-mon keresztül kommunikálni, csak usb2-őn. Ha bármilyen inteles gépbe bedugom, akkor tökéletesen működik, csak Ryzenen nem.
Olvastam, hogy van mindenféle usb probléma Ryzenekkel, viszont ezt a specifikus issút nem nagyon találtam meg internetországban, főleg, hogy általában fórumokon nem szoktak foglalkozni a kontrollerrel, csak a doboz gyártójával.
Más is belefutott már ebbe a problémába? Ha működik a külső dobozotok Ryezennel USB 3-mal, akkor esetleg tudnátok írni pontos típust, illetve kontrollert (kontrollerben hwinfo64 segít).
Bármilyen infót köszönök szépen.
-
King Unique
titán
válasz
ricsif12 #5699 üzenetére
• Az ORICO 2518C3 külső háznál a gyártó weboldala 5 Gb/s alapon USB 3.1 Gen 1 (= USB 3.2 Gen 1) interfészt említ, ami valóban USB 3.0-nak felel meg, valamint a VIA VL817 chip is, bár az utóbbi elvileg "Hub Controller" a gyártó leírása alapján. De egyébként itt a topikban a 2518C3-G2 modellszámú külső ház korábban USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) alapon volt többször is említve, akkor a termék weboldalán is azt írta a gyártó, ezért is érdekes.
• Az ORICO 2169C3 külső háznál viszont a gyártó 10 Gb/s alapon említi az USB 3.1 interfészt és VIA VL716 chipet ad meg, ami a VIA szerint is USB 3.1 (10 Gb/s) - SATA 6 Gb/s, vagyis az utóbibnál reális a "10Gbps felirat".
• A külső házban lévő USB-chip pontos típusát egyébként fizikai szemrevételezéssel lehet a legbiztosabban megállapítani, ellenben az operációs rendszer alól kiolvasva XY programmal nem feltétlen. Ha az utóbbi történt és onnan a VL817 információ, akkor az nem feltétlen helytálló.
• USB 3.0 (USB 3.2 Gen 1) esetén valóban max. 500 MB/s a szekvenciális adatátviteli sebesség elméleti effektív értéke, ellenben az a gyakorlatban max. ~ 450-460 MB/s szokott lenni, lád pl. ezen és ezen teszteket. Aminél egyébként SATA 6 Gb/s alapon a 10 Gb/s USB 3.1 Gen 2 (USB 3.2 Gen 2) sem sokkal gyorsabb, ott ~ 550-560 MB/s a maximum szekvenciális adatátviteli sebesség (példa). Viszont M.2 PCIe NVMe SSD-vel és a megfelelő külső házzal már kihasználható a 10 Gb/s
—►
~ 1 GB/s szekvenciális adatátviteli sebesség (példa), sőt Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / USB4 alapon maga az M.2 PCIe Gen3 NVMe SSD adatátviteli sebessége is javarészt (példa).• A 2518C3 külső ház ugyanaz a kialakítás, mint itt a korábban tesztelt 2518S3, ahol a HDD / SSD fix, csavaros rögzítési lehetősége valóban előnyös. Ha a 2169C3 külső háznál erre nincsen lehetőség és csak a SATA csatlakozó tartja a HDD / SSD meghajtót, akkor az kevésbé előnyös, bár ha hátul stabilan kiékeli és megtámasztja a meghajtót a szivacsbetét, akkor az is oké lehet.
• Pozitívum a külső házaknál, hogy nem erőlteti a gyártó a Type-C - Type-C only csatlakozást, hanem gondolván a kompatibilitásra régebbi PC-kkel is, biztosít Type-C - Type-A csatlakozási lehetőséget is, mellékel ahhoz való kábelt, stb.
• Az említett külső házak ára elfogadhatónak mondható, bár az érdekes, hogy USB 3.0 (USB 3.2 Gen 1) alapon a 2518C3 több helyütt drágább, mint az USB 3.1 Gen 2-es (USB 3.2 Gen 2) 2169C3. Ahol egyébként az árukereső által megjelenített hazai webáruházaknál több helyütt USB 3.1 Gen 2 interfészt írnak az előbbi külső háznál is, úgy már reálisabb az ára.
• Linuxon oké, hogy a
hdparm
szerint működik a külső házaknál a TRIM illetve USB-n az UNMAP parancs, viszont a biztos módszer ennek megállapításához a tesztelés és az UNMAP (TRIM) tényleges futtatása, lásd az alábbi tesztet és más példáját. Ha van kéznél Windowst futtató PC, akkor ott szintén adott a lehetőség a tesztelésre.• Az egyes jellemzőknél még hasznos információ lehet, hogy a külső házak támogatják-e X perc teljesen inaktív állapot után a készenléti (alvó) módot, valamint az operációs rendszerben az eszköz szoftveres leválasztása utáni leállítást / kikapcsolást, bár ezek működését HDD használatánál lehet jobban detektálni.
• Ha multiplatformos használat a cél többféle operációs rendszerrel, akkor az exFAT fájlrendszer valóban jó választás lehet, mert azt a Linux, Windows és macOS rendszerek egyaránt képesek natívan olvasni és írni. Mármint ilyen szempontból lehet jó választás, ellenben adatbiztonság szempontjából elsődlegesen naplózó fájlrendszerek (pl. Ext3/4, NTFS, HFS+) használata javasolt.
Köszönjük a beszámolót!
-
ricsif12
csendes tag
Vettem két Orico 2.5-ös külső házat Crucial BX500, MX500 SSD meghajtókhoz, ugyanaz a chip van mindkét házban:
ID 2109:0715 VIA Labs, Inc. VL817 SATA Adaptor
VL817 supports any combination of SuperSpeed (5Gbps), High Speed (480Mbps), Full Speed (12Mbps), and Low Speed (1.5Mbps) devices,
ennek fényében vicces, hogy mindkét dobozon szerepel 10Gbps felirat, piktogram (honlapon már nem). Mondjuk a bő 500MB/s elméleti írási sebességnek mindegy.
Mindkettőt exFAT-ra formáztam (itthon Linux, iOS van, máshol esetleg Windowsra is csatlakoztatjuk).
iPhone csak az USB elosztós trükkel látja (vagyis kell a kamera adapter, delej, és az SSD nem közvetlenül van az adapterbe dugva, hanem egy USB elosztón keresztül); lehet csak az én kínai adapterem miatt.
2518C3
Csomag részei:
* jelöletlen USB-A-->C-Type kábel
* jelöletlen C-Type-->C-Type kábel
* műszerész jellegű, olcsó T8-as csavarhúzó
Masszív vastag alumínium ház, kitolható ABS keretbe kell a meghajtót tenni. A csavar a meghajtót fogja a külső burkolathoz; a Crucial BX500-as SSD-t nem tudtam becsavarozni, többszöri próbálkozásra (még próbáltam azt is, hogy nem teljesen becsavarva az egyik oldalt megpróbáltam nyomni a másik oldal felé) is csak egyik oldalon kapta el a csavar (kb. egy menetnyi hiányzik), MX500-ast stabilan sikerült becsavarozni.$ sudo hdparm -I /dev/sdb | grep -i "trim"
* Data Set Management TRIM supported (limit 8 blocks)
6790 HUF volt.
2169C3
Csomag részei:
* jelöletlen USB-A-->C-Type kábel
* műszerész jellegű, olcsó PH1-es csavarhúzó
Vékony fémháló, műanyag keretre szerelve. A csavar csak a házat fogja össze, műanyagba csavarodik, a meghajtót csak a csatlakozó rögzíti, meg a szivacs a seggénél.
Ha úgy rakom le, hogy a kereten a szöveg rendesen van, akkor a hálón keresztül látható LED az asztal felé néz, de látszik a fénye így is.$ sudo hdparm -I /dev/sdb | grep -i "trim"
* Data Set Management TRIM supported (limit 8 blocks)
* Deterministic read ZEROs after TRIM
3690 HUF volt. -
Czimby
addikt
ORICO 2578U3-BK-BP-ról nem találtam semmit a hozzászólások közt.
Érdemes lehet tenni vele egy próbát?
Nincsenek nagy elvárások vele szemben, főleg ennyiért. -
King Unique
titán
válasz
trialboj #5665 üzenetére
• A külső házban lévő SSD melegedése értelemszerűen gyakori, intenzív, hosszú idejű használatnál lehet téma és aggasztó leginkább, ellenben alkalomszerű / ritka, kevésbé intenzív, rövid ideig tartó használatnál nyilván kevésbé.
• A másik topikban említett Samsung 970 EVO M.2 PCIe NVMe SSD esetében az adatlapon 70 °C az üzemi hőmérséklet felső határa, vagyis nemhogy engedni a fölé kúszni, hanem nyilván eleve az alá kellene szorítani az üzemi hőmérsékletet.
• A másik topikban ugye már le lett írva, hogy igen, ha intenzíven melegedős fajta az adott M.2 PCIe NVMe SSD - a Samsung 970 EVO az - , akkor ahogyan a PC-be téve is kell rá hűtőborda a megfelelő hőelvezetéshez, úgy USB-s külső házban is belső hűtőborda és / vagy hővezető alátét, amit normál esetben eleve mellékelnek az adott külső házhoz (példa), vagy ha nem, akkor értelemszerűen külön kell megvásárolni a megfelelőt.
• Aztán az is, hogy léteznek a passzív mellett aktív hűtéses külső házak is M.2 PCIe NVMe SSD-khez, lásd pl. az ICY BOX IB-1822MF-C31 és ORICO-M2PY-C3 modelleket, amik beszerzése egy melegedésre hajlamos NVMe SSD használatánál megfontolandó lehet.
• Másik lehetőség passzív hűtéses külső ház + alternatív aktív hűtés alkalmazása, az utóbbihoz lásd pl. szobai ventilátor / USB-s ventilátor / notebook hűtőpad használata.
• Következő lehetőség az SSD felől megközelíteni a témát, olyan NVMe SSD-t tenni a passzív hűtéses USB-s külső házba, ami kevésbé melegedik, lásd pl. Kingston A2000.
• M.2 PCIe NVMe SSD-khez való külső házak esetén valóban nem minden esetben támogatott a S.M.A.R.T. (példa), de azért célszerű több programmal is ránézni ennek megállapításához, ha Windowson a naprakész (jelenleg 6.01-es verzió) HDS nem kezeli, akkor pl. a CrystalDiskInfo programmal is.
-
trialboj
őstag
Nehezen jutottam el ide, de csak sikerült a helyes topicban (is) feltenni a kérdést
Kicsit kutakodtam mit lehet tenni a melegedés ellen, [ORICO M.2 NVME SSD], igaz mióta hátul egy thunder portba dugtam kicsit hoszabb usb c kábellel, már nem éreztem forrónak, de nem is stresszeltem túl sokat.
Egy videó pl bemutatta hogy eleve hülyén van tervezve az samsung m2, ssd, mert nem egyformán magas a 2 chip, ezáltal ha egyforma vastagságú hőátvezető szalagot használunk akkor lehet nem ér hozzá a bordához, és nem tudja elvezetni a hőt ahogy kell.
Ne ő most valami brutál drága Grizly típusú cuccot használ, de az egyik 0.5 a másik meg 1mm vastagságú ész szerinte ez a legjobb kombó, mert akkor szépen felfekszik majd ha összerakod.
Most muszáj akkor vennem nekem is még egy szalagot?, én annyit tudtam tenni hogy ráraktam egy alu elemet, hogy nagyobb felületen hűljön, de arra is gondoltam hogy mivel a mac studio alul szívja be a levegőt ha közel teszem, vajon kap valamit az aktív hűtésből?Hozzákötöttem winhez is de a sentinel, nem ismerte fel, (macre van formázva) nem olvasott hőmérséklet adatod, habár azt olvastam hogy ezekben a házakban nincs is szenzor. Ha nem melegszik 70 fok fölé akkor még vállalható? Nem tudom saccra az mennyi, de gondolom ahol már szinte éget az jóval 60 után van.
-
válasz
King Unique #5655 üzenetére
Amúgy most nézem, két hát van, aminél a Windows NEM látja az SSD nevét, de a HDS igen:
Pont amiben a 860-as van:
1. Samsung 500GB 860 EVO MZ-76E500B/EU - AXAGON EE25-XA6 USB 3.2 GEN 1 ALINE BOX
2.Kingston SSD Now! 64 GB - Orico 2588US3-V1-BK-BP 2.5 inch USB3.0 Hard Drive Enclosure (2588US3)Megnézem a kisebbik laptopon is.
-
King Unique
titán
válasz
GoodSpeed #5654 üzenetére
Igen, meg a felsorolt AXAGON külső házak ugye eleve támogatják az ATA TRIM, pontosabban USB-n az SCSI UNMAP funkciót. Sőt, az utóbbi NVMe SSD-knél eleve inbox a Dataset Management deallocate parancs formájában, ezért azoknál alapesetben nem szükséges ahhoz olyan formában külön támogatás, mint a SATA-s típusoknál.
Akkor ezek szerint csak az ORICO-2521U3 külső háznál nem működik, de ugye annál nem is tünteti fel a gyártó a TRIM (UNMAP) támogatását, vagyis annyira nem meglepő. Ahol egyébként nem feltétlen akkora gond a hiánya, mivel szükség esetén megoldható akár máshogyan is a szabad terület felszabadítása, kinullázása a külső házban lévő SSD-n (példa), + ugye ott van az SSD beépített Garbage Collection szolgáltatása. Viszont az optimális nyilván az, ha USB-s csatlakozásnál is rendben működik a TRIM illetve az UNMAP.
Köszönjük az összegzést!
-
Akkor sorban:
1. Plextor M8PeG SSD meghajtó (PX-256M8PeG) - Axagon EEM2-UG2 Külső SSD ház, USB-C 3.2 GEN 2 - NVME M.2 TRIM Működik!
2. Samsung 500GB 860 EVO MZ-76E500B/EU - AXAGON EE25-XA6 USB 3.2 GEN 1 ALINE BOX TRIM Működik!
3. SAMSUNG 500GB SSD Series 850 Evo (MZ-75E500B) - AXAGON ADSA-1S6 USB 3.0
TRIM Működik!4. Corsair 60GB Force GT - ORICO 2521U3-BK 2.5 TRIM Működik!
5. Kingston SSD Now! 64 GB - Orico 2588US3-V1-BK-BP 2.5 inch USB3.0 Hard Drive Enclosure (2588US3) TRIM NEM működik!
Ebből fakadóan jó ötlet volt átköltöztetni a 860-ast az Axagonba. Egyébként is a kialakítása is elitebb hatást kelt.
-
King Unique
titán
válasz
GoodSpeed #5652 üzenetére
Na ez már mindjárt más, meg ha ez az AXAGON EE25-XA6 külső ház tesztje, aminél ugye alapból működnie kell.
+ Akkor pontosan a linkelt leírás szerint tesztelve lehet az ORICO 2588US3-V1 külső háznál is működik, bár annál nem említi a gyártó az UNMAP (TRIM) támogatását, ellenben a feltétele (UASP támogatása) adott.Köszönöm!
-
válasz
King Unique #5648 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz
GoodSpeed #5647 üzenetére
A CDM esetében mondhatni a szokásos értékek jöttek ki USB 3.0-n, bár kissé alatta vannak a szabvány maximumának, meg annak amit más ugyanilyen külső ház + SSD felállásnál mért (példa). Aminek oka vélhetően az lehet az eltérő hardver- és szoftverkörnyezet mellett, hogy már több mint félig tele van másolva az SSD és nem üres mint a linkelt példában.
Az SSD-k melegedése nem különösebben vészes, mind a Kingston SSDNow V100, mind a Samsung 860 EVO esetében bőven alatta van az adatlapokon megadott üzemi hőmérséklet felső határának (70 °C).
Ha már SSD, akkor a TRIM illetve UNMAP működésének tesztelése lett volna még érdekes leginkább az ORICO 2588US3-V1 külső háznál, mert ugye az AXAGON EE25-XA6 a gyártója és az itteni tapasztalok szerint is támogatja. Bár nem olyan régen volt itt téma, hogy más olyan példányt fogott ki az utóbbiból, aminél nem működött se az UNMAP se az UASP, de ott valószínűleg gyári hibás termékről lehetett szó, mert ugye nem ez az általánosan jellemzően annál a külső háznál.
Köszönjük a teszteket!
-
Orico 2588US3-V1-BK-BP 2.5 inch USB3.0 Hard Drive Enclosure (2588US3) Samsung 500GB 860 EVO MZ-76E500B/EU
AXAGON EE25-XA6 USB 3.2 GEN 1 ALINE BOX Samsung 500GB 860 EVO MZ-76E500B/EU
két napot volt a 860-as az Oricoban 2588US3, már ismét az AXAGON EE25-XA6 USB 3.2 GEN 1 ALINE BOX-ban van. A hőmérséklet értékek így tegnap és még ma az Oricoban értendőek. Most ami az Oricoban (2588US3) van az a 11 éves Kingston
-
Shummo
senior tag
USB3.0 Külső tápos mobil racket kerenék 2.5" hdd számára.
(Raspberry Pi 4 re kerül 2. drivenek, és mivel már van egy SSD rajta ezért kell a külső táp. )
Tudnátok esetleg javasolni? (alacsony árkategóriába gondolkoznék, de azért birja, mivel egy hasonló ORICO most fingott meg 1-2 év alatt...)SZERK:
Ha van esetleg olyan, amibe egyszerre belemegy az SSD + HDD és ez nem megy a teljesítmény rovására, akkor még az is opció lenne számomra. -
hdtomi
senior tag
válasz
King Unique #5627 üzenetére
Köszönöm a válaszod!
Egy Orico Micro B csatlakozású 2,5-es rack-hez kellene első sorban, [ebben] a hozzászólásban írtam róla. Vagy veszek hozzá itthon a kérdésemben linkelt áruházban ~1000Ft-ért egy 1 méteres Ugreen Micro B kábelt, vagy Kínából egy 1,5 méteres Orico-t ~3000-ért. Fixen a lejátszóban lesz, Micro B végét úgy helyezem, hogy ne porosodjon. Ilyen kábelvéghez porvédőt csak USA-ban találtam. Illetve amit linkeltem kérdésemben 2 m-es hosszabbítót is megvenném, emiatt is hajlok az Ugreen felé, amit csak a 3,5-es rack-hez fogok használni, mivel ritkán szoktam bekapcsolni.
-
King Unique
titán
válasz
gerner1 #5623 üzenetére
A 2,5"-os, 15 mm magas HDD-t fogadó külső házak kínálata eleve szűkebb, USB-C fizikai csatlakozóval szerelt kivitelben pedig szintén. Ha mindenképpen ilyen külső ház kell, akkor lásd itt egy hasonló esetnél említett, linkelt + a FANTEC ALU15MMU31, StarTech S251BU31315, Yottamaster D25 Mini II, stb. modelleket.
Ha már a 4 db HDD / SSD egyszerre történő kezelése és működtetése miatt úgyis csak külső tápadapteres dokkoló - 1 db 2,5"-os HDD / SSD esetén ugye pl. az USB-s tápellátású ICY BOX IB-2501U3 is opció lehetne - jöhet csak szóba, akkor célszerű olyan típust venni, ami foglalatába 2,5"-os és 3,5"-os HDD egyaránt tehető, meg aminél a 2,5"-os HDD fizikai mérete sem téma. Viszont a 4-lemezes kivitel itt is szűkíti a kínálatot és növeli az árat, lásd pl. Delock 63930, ORICO 6648US3-C-V1, Startech SDOCK4U33, stb.
-
King Unique
titán
válasz
AxBattler #5619 üzenetére
A most említett három AXAGON modellhez igen, mindenképpen kell egy külön vásárolt USB-C - USB-A adapter / kábel, ha olyan porthoz történő csatlakoztatás a cél. Ellenben vannak olyan USB 3.X / 4 - M.2 NVMe / SATA külső házak is, amelyekhez gyárilag mellékelnek az USB-C - USB-C mellé USB-C - USB-A kábelt is pont a kompatibilitás miatt, az előző válaszban linkelt példában lévő pont olyan. + Például az ORICO és RaidSonic (ICY BOX) kínálatában találni még ilyen külső házakat, aztán az ASUS ROG Strix Arion esetében szintén alap tartozék az USB-C - USB-A kábel, stb.
-
King Unique
titán
válasz
Amilo02 #5530 üzenetére
Lásd a topik téma összefoglalójának "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetében leírtakat, az ott lévő konkrét példákat.
Ha a 2,5"-os és SATA3-as Samsung 870 EVO SSD-ről van szó, akkor annak USB-n az adatátviteli sebessége egy USB 3.1 Gen 2 (USB 3.2 Gen 2) külső házzal maxolható ki (példa), sőt egy USB 3.0-ssal is majdnem (1. példa | 2. példa).
• Ha USB 3.1 Gen 2 interfészes külső ház kell Type-C fizikai csatlakozással, akkor pl. az ICY BOX IB-245-C31-B és az ORICO 2518C3-G2 jöhet szóba, mindkettővel van itt a topikban tapasztalat (előbbi | utóbbi), mindkettő kapható a hazai webáruházakban (előbbi | utóbbi) is, stb. Az olcsóbb kategóriában meg pl. az LC-Power kínálata és ott az LC-25U3-Becrux-C1 és LC-25U3-C2 modellek jöhetnek szóba, ahol az előbbi és főleg az utóbbi is kapható a hazai webáruházakban.
• Ha elég egy USB 3.0-s külső ház és feltétel a SATA SSD miatt az UNMAP (TRIM) funkció biztos támogatása és működése, akkor adott pl. az AXAGON kínálata, 2,5"-os SATA SSD-khez az EE25-XA6, EE25-F6B / EE25-F6G / EE25-F6S, EE25-SL, EE25-SLC (USB-C), ADSA-1S6 modellek, amelyek közül többel szintén van itt tapasztalat ha rákeresel és a hazai webáruházak kínálatában (EE25-XA6 | EE25-F6B / EE25-F6G / EE25-F6S | EE25-SL | EE25-SLC | ADSA-1S6) is megtalálhatók. -
válasz
King Unique #5519 üzenetére
Orico-ból van itthoni beszerzéssel pl. ez is.
Gondolom ez is ajánlható: Orico 2588US3-V1-BK-BP
-
mexel
veterán
válasz
King Unique #5506 üzenetére
Köszönöm, igazad van, nem néztem körül eléggé és az infó is kevés volt. Amint van időm körüljárom jobban, csak anno vettem sima usb3-as orico-t aliexpressről, kb 4-5 $-ért, de most a duplája sajnos. Vannak 4-5 dodós kis házak is, ( volt olyanom és működött) csak nem tudom mi a legolcsóbb működő.
-
King Unique
titán
Egyrészt lásd nem olyan régen egy másik esetnél leírt, linkelt külső házakat és topikokat. Ahol 3-4 ezer forint körül már találni 2,5"-os USB 3.0-s külső házakat a hazai webáruházak - van pl. ORICO 2588US3 is - kínálatában, de ha még olcsóbban kell, akkor marad pl. AliExpress, eBay és társaik nemzetközi webáruházak, piacterek kínálata. Viszont az utóbbival kapcsolatban értelemszerűen azon téma topikjaiban is javasolt érdeklődni, sőt célszerűbb lenne inkább eleve ott az ügyben, hogy jelenleg éppen mi a best buy, mások milyen külső házakat vettek olcsón amik náluk beváltak, stb.
Másrészt nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen külső ház kell, meg hogy azon belül HDD-hez vagy SSD-hez, az előbbinél milyen magas meghajtóhoz, stb., ami ugyancsak nemrég egy másik esetnél szintén el lett itt magyarázva és példákkal szemléltetve.
-
-
-
Compika
aktív tag
Sziasztok!
Vásároltam egy Orico 2588US3-V1, milyen programmal tudom megnézni hogy milyen vezérlő van benne, annyit tudok hogy jmicron
-
-
TeeJay
félisten
válasz
King Unique #5465 üzenetére
ORICO 2588US3
Azt hiszem ilyen lesz, microB-s csatlakozósat szeretnék abból van tonna számra kábel
Semmi extra tudás nem kell csak egy régi 320GB HDD-t vigyen TV-re dugva
Arra talán ez is jó lesz -
King Unique
titán
Itt most nem mindegy, hogy a hazai boltok illetve webáruházak, vagy az egyes nemzetközi webáruházak, online piacterek - AliExpress, eBay és eBay-es kütyük kis pénzért, BestBuy, stb. topikok - kínálatában, lásd nem olyan régen egy másik esetnél leírtakat, az ott linkelt Orico és egyéb modelleket. Valamint az sem, hogy milyen jellemzőknek - lásd a téma összefoglaló információs táblázatában - feleljen meg a külső ház, azok alapján is eleve lehet szelektálni.
Egyébként meg ott van pl. a Gembird EE2-U3S-2 külső ház is, az megtalálható a hazai webáruházak kínálatában és eleve olcsó illetve belefér a megadott anyagi keretbe, arról viszonylag jókat írtak itt a topikban, robusztus Type-A fizikai csatlakozós, részben fémházas, USB 3.0-s illetve ASM1153 / JMS578 chipes, a készenléti (alvó) módot nem támogatja az egyes beszámolók alapján, stb. -
TeeJay
félisten
Skacok melyik most a best buy egyszerű USB3.0 külső 2,5" rack?
2-3ezer körül néznék valamit régi 320GB kidobásra ítélt HDD-nek filmet TV-re tolniOrico nem rossz de ha van 2-3 max 4ezerig más vezérlős az is jöhet
Új hozzászólás Aktív témák
A topik 2,5"-os és részben M.2 méretformátumú, valamint USB, Thunderbolt stb. csatolófelületű külső házakkal foglalkozik és ad információkat, tanácsokat a vásárlók számára. A 3,5"-os külső házak, dokkolók és gyárilag készre szerelt külső merevlemezek az alább felsorolt társtopikok témájába tartoznak, az ügyben értelemszerűen ott tessék érdeklődni
Kérünk mindenkit, hogy mielőtt a kérdését feltenné, a téma összefoglalót olvassa el, mert a legtöbb kérdésre a válasz ott megtalálható!
Társtopikok:
• Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
• Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
• Milyen belső merevlemezt vegyek?
• HDD probléma (nem adatmentés)
• Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez
• GPT, MBR
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 12/13/14 gen processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Olcsó Számítógép PC Játékra! R5 1500X / RX 570 8GB / 16GB DDR4 / 250SSD + 2TB HDD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest