Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6006) #19103744 válasza King Unique (#6002) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ezek nem támogatások amikről írsz. Az USB-C az egy szabvány, egy csatlakozórendszer. (Ezt nem neked mondom, hanem a gyártóknak kereskedőknek.) Lehet mögötte több féle interface, pl. USB/HDMI/TB/DP/PD stb. Zárójelben jegyzem meg, "nagyon bölcs" volt aki USB-nek nevezte el ezt is, (akik elfogadták azok is) így szerencsére a számítástechnikában kevésbé jártas ember nem tudja, h. egy multi csatlakozóról van szó, "amiben lehet bármi." Szerintem a kínaiak lobbiztak ezért, jó kis bizniszt reméltek, milliókat lehet megvezetni ilyenekkel, lásd korábban kék színű de valójában USB 2.0 eszközök, vagy a TB-nek nevezett de valójában csak USB-C csatlakozós USB 3.0 eszközök. Szóval amikor azt írja az általad favorizált Orico, h. USB4, akkor elgondolkodom, h. kinek szánja? Mert eszköz sincs még jóformán ami ilyen interface-t tartalmazna vagy ilyen sebességekre képes lenne, legalábbis megfizethető biztos nincs, de már itt kopogtatnak a 80/120 Gbit/s-okkal. (Átépítenék egy mini-t, találtam is egy jó kis UCFF alaplapot (630€), 1! azaz, egy db USB 4 van rajta. Kezdődik, ahogy évekkel ez előtt is 1.1-ről 2-re (bár azt még szoftveresen lehetett upolni) majd háromra, sőt még ma is gyakran rakosgatnak a nagy lapokhoz USB2-őt...
Na de kicsit elkanyarodtam, szóval csak akkor lesz 40 ha vagy TB 3/4, vagy USB 4 van a fogadó eszközben, vagyis ha utóbbi akkor TB 4 is van mivel szabvány szerint támogatnia kell. 100 szónak is egy a vége, sikerült jól megkavarni a dolgokat ami annál is érdekesebb, h. pont ezt el akarták kerülni. Szerintem nem jött össze. Jah, mi ez a 2TB korlátozás? Kinek jó, vagy mire jó? Ezt a kört is lefutottuk már évekkel ezelőtt... :((( Pár $ spórollás a gyártónak közben meg az user szív vele. Napok óta keresgélek olvasgatok összehasonlítok, mintha semmi más dolgom nem lenne az életben csak ezzel foglalkozni. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.