Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4668) Amazonas


Amazonas
senior tag

Sziasztok,

a Flash SSD topikban "ígértem" egy visszajelzést az Axagon EE25-XA6 típusú házzal kapcsolatban.
Egy Kingston HyperX Fury SSD-t tettem bele, amit adatok mozgatásához használok.
Jelentem, működik a trim mind Windows 10, mind Linux alatt! :) Öröm é' bódottá' van! :)
Ez utóbbival kissé nehezebb szülés volt, mert kellett egy kicsit trükközni a rendszerrel, pedig a 4.20.11-1-es kernel van fent. (Annyi történt, hogy bár a
sudo hdparm -I /dev/sdb | grep TRIM parancs kimenete:
Data Set Management TRIM supported (limit 1 block) volt, azaz elvileg működnie kellene a TRIM-nek, mégis, amikor kiadtam a
sudo fstrim -v /partíció csatolási helye parancsot, akkor a the discard operation is not supported választ kaptam.
Ha valaki Linux alatt használna ilyen ASMedia ASM1153-as chipset-es cuccot (nem tartom valószínűnek, de hátha mégis), annak leírom, hogy egy rule-t kell létrehozni az etc/udev/rules.d alá (mondjuk "10-local.rules" néven, ha még nem volt egyéni rule semmire beállítva), ami a következő: ACTION=="add|change", ATTRS{idVendor}=="174c", ATTRS{idProduct}=="1153", SUBSYSTEM=="scsi_disk", ATTR{provisioning_mode}="unmap"
Ezzel gyakorlatilag kényszeríted a kernel-t, hogy unmap parancsot küldjön a trim helyett.
Utána egy gyors reboot és voilá:
Kingston HyperX Fury: 1,8 GiB (1955540992 bytes) trimmed :)
Elnézést az OFF-ért, de hátha valakinek kapóra jön ez a tanács. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.