Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) ScomComputer válasza Snip3r_HUN (#1444) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ha megjelenik kipróbáljuk,és leteszteljük az tuti!
:R

(#1452) kisza25 válasza eventus (#1450) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a nettó alap ár ugyanaz, az áfa más :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1453) eventus válasza kisza25 (#1452) üzenetére


eventus
veterán

Meg az egyes helyeken drágábban is ellehet adni, mert vááááóóóó... itthon

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1454) Grózi válasza Snip3r_HUN (#1448) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nálunk akkor lesz minimum 80K.Szlovénból kell megrendelni.Nagyon jónak tűnik,de megvárnám az első teszteket.
A 68 mm vastag radi komoly hűtésre képes,de ehhez komoly statikus nyomású venti is kelleni fog.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1455) eventus válasza Grózi (#1454) üzenetére


eventus
veterán

Simán. Már csak abból kiindulva, hogy most mennyi egy felső kategóriás kompakt (H110i).

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1456) Erdei88 válasza Grózi (#1454) üzenetére


Erdei88
veterán

A Vardar elvileg erre lett kitalálva. Szerintem jó lett nagyon.

(#1457) Snip3r_HUN válasza eventus (#1455) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

+ a H110i vékony alu radi vs. ek vastag réz radi.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1458) Grózi válasza eventus (#1455) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát elég szégyen,hogy annak nevezed-max. árban felső kategóriás.Ezzel az EK-val köszönő viszonyban sincs.
Erdei88Hát igen,azokra külön kíváncsi vagyok!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1459) eventus válasza Grózi (#1458) üzenetére


eventus
veterán

"Hagyomanyos" kompaktok között az.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1460) Grózi válasza eventus (#1459) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerinted.Részemről akkor inkább egy Enermax,Triton vagy Lepa.És ezekből 2 ki is jön az árából!! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1461) Whysperer válasza Grózi (#1460) üzenetére


Whysperer
addikt

Hjaja csak a vicc,hogy pont ezt a 3-t néztem ki ma mert kellett volna vennem egyet. (mivel ma is dolgozok otthon meg hétvégén kell és hétfőn elutazom) Egész Budapesten nem lehet kapni Se Tritont, Se LEPA-t se Enermaxot. 12 Boltot hívtam fel és csak 3-8 napos megrendelésekre 8)) VICC ,de azért CPU ZSÍR-t lehet kapni 8) :C :C

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1462) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Sziasztok!
kompakt vízhűtőből, ha leengedem a lötyit mivel pótolható?
(abban az esetben, ha nem akarok 3-5000 ft-ért egy liter valamit venni)
ioncserélt víz mennyire jó erre a célra?

ja! egy triton az alany.

(ha van valakinek 1 méter 13/10es átlátszó csöve, és megválna töle, legyen olyan kedves és dobjon egy privátot!)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1463) Grózi válasza Whysperer (#1461) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát sajna ez van.Manapság csomó minden csak rendelésre kapható.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1464) tailor74 válasza Grózi (#1463) üzenetére


tailor74
őstag

Én meg az aláírásodat olvasva meg se mertem kérdezni mit vegyek ( :D ), némi vissza olvasás után szó nélkül vettem egy enermax liqmax II 120s-t. Most jött meg, szerintem próba holnapra marad. :)

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#1465) Grózi válasza tailor74 (#1464) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van akire nem vonatkozik,keress nyugodtan bármikor. :K
Korábban leírtam miért van.
240 nem fért volna el?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1466) tailor74 válasza Grózi (#1465) üzenetére


tailor74
őstag

De, elfért volna, az anyagi keret volt véges :D , és azon belül ezt találtam legjobbnak..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#1467) Grózi válasza tailor74 (#1466) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jókat mondtak róla itt,nekem az Antec 920-t leszámítva csak 240/280-s kompaktokról van tapasztalatom.
Majd oszd meg itt a tapasztalataid!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1468) KAMELOT


KAMELOT
titán

Melyik a jobb választás?
DEEPCOOL Captain 360 vagy ENERMAX Liqtech 240

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1469) Whysperer válasza KAMELOT (#1468) üzenetére


Whysperer
addikt

Én most veszek egy ENERMAX Liqtech 240. Nyaralsá után megyek érte sz.tem. Elvileg jó csak hangos.. de két Noiseblocker ,Aksa megoldja azt is vagy Cougar Vortex.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1470) KAMELOT válasza Whysperer (#1469) üzenetére


KAMELOT
titán

Mármint a venti hangos vagy a pumpa?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1471) R̲e̲m̲ válasza Whysperer (#1461) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

A tritont 10edike környékén a boráros téri 220V-ból készletről hoztam el.
lehet csak mákom volt :DDD

(#1472) Erdei88 válasza KAMELOT (#1468) üzenetére


Erdei88
veterán

Liqmax 240 nem lenne jobb választás? Nekem azzal csak pozitív tapasztalatom van

A Deepcoolnak jobbnak kellene lennie, de szerintem azzal még nincs itt tapasztalata senkinek

(#1473) KAMELOT válasza Erdei88 (#1472) üzenetére


KAMELOT
titán

Az amit írtam nem jobban hűt? Deepcool-al nincs tapasztalat? Mert az jobban megérné és 3-as radi van rajta?!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1474) Grózi válasza KAMELOT (#1470) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A venti,mint mindegyiken.A Deepcol-l itt egy embernek volt tapasztalata (emlékeim szerint),neki 1 nap alatt meghalt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1475) Whysperer


Whysperer
addikt

Kamelot.. szóval az Enermaxot azért veszem meg mert 30 heylett 20-ért kapom meg és azárt mert bolti garis csak ajándékba kapta a haverom és nem fér be a gépébe..,de Azt írja,hogy OC-ba is lazán hűt csak a ventik ahangosak ,de bontang jól hűti az OC i7 4790k-t.

"egy intel i7 4790K -t hűtöttem vele amit 4.4 Ghz -en pörgettem ... és tökéletesen elbirta EGY VENTIVEL IS ... viszont az nagy negatívuma hogy hangos NAGYON! "

Szóval arra raksz 2 minőségi halk ventit akkro . jó vétel. Nekem ilyen lesz rajta majd. : NB-eLoop® Series
120mm [link] vagy [link] Cougar Vortex

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1476) Speed® válasza KAMELOT (#1468) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A captain nem hoz semmi extrát, hiába 360as..tippre a pumpa/blokk nem optimális.

(#1477) eventus válasza KAMELOT (#1473) üzenetére


eventus
veterán

TT 3 radisa az jó. Iponban van is.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1478) Grózi válasza eventus (#1477) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Annyiért már épített vizes szettet is kapsz Phobya-ban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1479) eventus válasza Grózi (#1478) üzenetére


eventus
veterán

Nem mindenki szeret/ne építeni :N De én már nagyon fantáziálok róla, mert nem kapni rendes kompaktot (280 mm).

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1480) KAMELOT válasza Grózi (#1478) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát éppen ez az! Mert ha valami elromlik elég csak azt cserélni és bármilyenre cserélheted, nem kell ugyan az a típus. Vehetsz erősebb pumpát is pl.
Azért kérdeztem rá, hogy képben legyek, de akkor ahogy látom nem éri meg kompaktot venni. Szerelhetőből lehet venni olcsót is amit aztán fokozatosan lehet fejleszteni!
Talán akkor marad a komplett vízhűtés!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1481) Grózi válasza eventus (#1479) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor itt van ez:[link]
Mondjuk én a tartályt cserélném,de inkább ezt választanám-ez elbír egy vga-val is:[link]
És ha nem vagy totális balf..z,akkor össze rakni se nehéz.
KAMELOT Neked is.Ha kompakt akkor max. 20 k körül érdemes rá áldozni véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1482) KAMELOT válasza Grózi (#1481) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ja ha kompakt akkor csak Liquimax 240. Inkább még gyűjtök a komplett szetre.
Amit kinéztem az ez XSPC RayStorm vízhűtés kit DDC Photon RX360 V3 + eladom a cpu blokkot és veszek Aquacomputer Cuplex Kryos XT - Socket 2011

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1483) Grózi válasza KAMELOT (#1482) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,arra az ár kategóriára gondoltam,ha kompakt.
Hát az már egy komolyabb kit,de annyi pénzért inkább már magam válogatnám össze az összetevőket.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1484) eventus válasza Grózi (#1481) üzenetére


eventus
veterán

Csomagokkal az a bajom, hogy nem túl egységesek. Ventik, csövek teljesen eltérőek színben.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1485) KAMELOT válasza Grózi (#1483) üzenetére


KAMELOT
titán

Vagy igen akár összerakod magad is!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1486) eventus


eventus
veterán

EK Varder 120mm Radiator Fan Review [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1487) Grózi válasza eventus (#1486) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez eléggé fogd meg semmi..Ezekben a ventikben rejlő erő egy 45-60mm-s radinál jön ki,nem egy 27mm-s játékradinál.Továbbra is kíváncsian várom,ha kapható nálunk majd letesztelem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1488) _Wasp_


_Wasp_
csendes tag

Urak,

Gondoltam közzéteszem a hosszabb távú tapasztalataimat a kompakt vízzel amit beépítettem a gépembe.
(típus: Enermax Liqmax 240).

- környezet: Shuttle ITX ház, i7 4790k processzor, GTX660 videókártya, 32GB ram, SSD+HDD.
- A gép folyamatosan (7/24) megy, általában 20-30%os processzorterheléssel, idő 20%-ában többel, tehát akár 70-80%-os terhelés mellett. (állandóan megy rajta 3-4 virtuális gép win7-tel, nagy adatbáziskezelő, de megesik, hogy CS:GO-t játszok mindemellett)
- a lakásban nincs klíma, viszont most nyáron meleg az volt (van)
- Hálószobában van elhelyezve a PC tehát tévét nézek, alszok mellette egy csöndes házban.
- a ventillátor szabályozását a biosra szoktam bízni, de alkalmanként hosszabb távú terheléshez bekapcsolom a speedfant is.

Bios szabályozással most pl. a proci 60% totál kiterheltség mellett 65 fokos volt teljesen csendes módban (környezeti hőmérséklet kb 30 fok lehet)

Speedfant elindítva (ami nálam úgy volt beállítva, hogy inkább legyen a ventillátor hangos, de a gép megfelelően hűtve. A hőmérséklet leesett 60 fokig, ami 5 fok csökkenés, azonban itt már a ventillátor 75-80%-on pörgött, ami zavaró szélzajjal jár, hacsak nem fejhallgatót használok pl játékhoz.

kb 60%os ventillátorfordulat (1200 rpm) nálam a lélektani határ, ami még nem hallható, afelett a zaj hirtelen kezd erősödni és már túl sokat nem is nyerek hőmérsékletileg.

Aki nem nagyon aggódós, szerintem ilyen teljesítményű konfigurációban nem kéne 50%-os ventillátorfordulat fölé mennie, én csak azért szoktam bekapcsolni a Speedfannak a BIOSnál jobban hűtő és zajosabb beállításait, mert épp mindegy, tehát elmegyek otthonról, vagy épp mindegy, mert játszok és úgysem hallom, de azt hiszem, ez átlag usernek teljesen felesleges lenne: "zajmentes" állapothoz képest túl kicsi a delta t nyereség,

Szivárgást persze nem tapasztaltam, igaz, lehet hogy észre sem venném.

Én összességében elégedett vagyok a kompakt vízhűtéssel, jobbak a tapasztalataim, mint amire számítottam, képes volt a viszonylag combos konfiguráció disszipációját csendesen kordában tartani, még ebben a nagy melegben is - messze maradva az üzemeltetési határértékektől.

[ Szerkesztve ]

(#1489) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Üdv.

Talán nem teljesen ide való lesz ez a kérdés, de hátha tudtok valami tanácsot adni számomra. Szeretnék venni egy komplett vízhűtést a processzoromra (i5 3570k). Ezzel a kezdéssel indultam neki a keresésnek, és találtam ezt a Raijintek triton vízhűtést, ami mind árban és felszereltségbe jó lenne nekem. Viszont, találtam róla ezt a videót, és megörültem, hogy ezt a hűtést közre lehet fogni egy vga vizes blokkal. Egy radeon r9 290-em van, és arra lennék kiváncsi, hogy mennyire lenne ez így összekötve életképes? Le tudná úgy hűteni a procit és a vga-t egyszerre, hogy egyik se melegedjen túl? Egyátalán, mivel ez egy "komplett" vízhűtés, szét lehet ezt így szedni? (azért gondolkodom ilyen dolgokban, mert habár a proci gyári hűtéssel sem melegedett még soha túl, a videókártyára viszont jó lenne valami víz, és, ha ez a kettő együtt működne :Y )

(#1490) Grózi válasza Zsírkrétamen (#1489) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azért ahhoz a vga+cpu pároshoz azért kevés lenne.Meg lehet csinálni(többen is tették),de kiváló hőfokokra ne számíts-ahhoz komolyabb radi,pumpa és folyadék mennyiség kell.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1491) Zsírkrétamen válasza Grózi (#1490) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Rendben, köszi :R Esetleg, be tudnád linkelni, hogy ki csinálta már meg (esetleg innen a fórumról, tehát valami magyar szöveg), és hogy milyen értékeket kapott? Úgy gondolom, talán még így is jobban járom, mint a 290 ref hűtésével, a proci meg amúgy sem melegszik túl.
Illetve gondolom, ha megbontom az egészet, akkor újra kell töltenem folyadékkal. Van valami infó arról, hogy mennyi (és esetleg milyen) folyadék kell bele?

(#1492) Milka 78 válasza Zsírkrétamen (#1491) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nézd csak meg az adatlapom.Pont ilyen kombóm van amit írtál,de ehhez 2db kompakt kellett,hogy kellemes legyen a hőfok mindenhol,nagy melegben,masszív oc-vel.
A 290x fűt mint az állat.

(#1493) KAMELOT válasza Zsírkrétamen (#1489) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahogy a kolléga írja...nagyon kevés lenne az oda. Legalább 3+2 radi erős pumpa és nagy tartály!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1494) Grózi válasza Zsírkrétamen (#1491) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Főleg külföldi fórumokon láttam,google-vel keress rá.Milka 78 és KAMELOT is írja,hogy kevés lesz ehhez....
Két kompakt árán pedig kapsz olyan szettet(korábban linkeltem) ami sokkal hatékonyabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1495) Snip3r_HUN válasza KAMELOT (#1493) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Kompakt vízzel felejtős,+nagy tartály sem kell. (Pumpából is az olcsóbb phobya dc12-200 is elbírná). Anno itt is 3570k + egy 290-es volt a rendszerben egy db 360-as radival voltak hűtve push/pull-ban.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1496) Zsírkrétamen válasza Grózi (#1494) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Igen, 1-2 tesztet én is láttam, de ezekből nem derült ki sok minden.
Köszönöm mindenkinek a véleményét, akkor inkább maradok a cpu kompakt hűtés, és vga léghűtés mellett, kicsit olcsóbban jövök így ki.
Érdemes erre a procira egy Corsair h55-öt venni? A későbbiekben max 4ghz-ig húznám a procit, már amennyiben elegendő ez a hűtés.

(#1497) Whysperer válasza Snip3r_HUN (#1495) üzenetére


Whysperer
addikt

[link] [link] <<<--- Zsírkrétamen

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1498) KAMELOT válasza Snip3r_HUN (#1495) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor meg is válaszoltad....szerintem segíts neki privátban, mivel neked van személyes tapasztalatod! :)

(#1497) Whysperer: Ennek a videónak akkor lenne értelme ha menne a tesztprogi és közben mutatná a hőfokokat!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1499) Snip3r_HUN válasza Whysperer (#1497) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Igen a videóban lévő gépben egy GTX970-es volt,egy 290x azért jobban fűt... :U

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1500) Zsírkrétamen válasza Whysperer (#1497) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Igen, ezeket láttam én is, azért gondoltam, hogy életképes ez a dolog :)

A privátnak viszont örülnék, nem nagyon értek ehhez a vízhűtés dologhoz, egy kis segítség jól jönne :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.