Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Milka 78 válasza Mr Bond 007 (#800) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem ennek annyi.Nem kockáztatnék vele komolyabb rendszer hűtését,főleg egy agyonhúzott "Gamer" cuccét.

(#802) BomiBoogie válasza Mr Bond 007 (#800) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha normál terhelésnél is 80 fokos, én leginkább hagynám ezt a hűtőt, és tennék rá egy léghűtőt.

(#803) eventus


eventus
veterán

Noctua belephet a kompakt vizhutes mezejere.. Ismerve a noctua szinvilagat: atlatszo cso+barna le fog keringeni benne :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#804) gianni85


gianni85
veterán

köszönöm a válaszokat :R

(#805) BomiBoogie válasza eventus (#803) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:D Ez nem lesz túl látványos!

(#806) Mr Bond 007 válasza BomiBoogie (#802) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Köszi a válaszokat!

(#807) Grózi válasza Mr Bond 007 (#800) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az biztos hogy hibás,de nem biztos hogy a pumpa.Már 3db kompaktot hoztunk vissza a halálból,mert vezérlőpanel gondja volt.Mindegyik úgy tünt hogy pumpa lesz(csörög-zörög,egyik füstölt,leállt stb.)-de egyiknél se az volt a gond.A javításuk 2-5000FT volt,bár alkatrészre várni kell(ebay).Szóval mielőtt eldobnád,nézesd meg hozzáértővel!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#808) ScomComputer válasza gianni85 (#797) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem akarok "beleugatni" de szerintem a legjobb ha a radiátort lentebb szereljük be mint a pumpát, mert itt maga a pumpa a folyadék tartály is, és a levegő a pumpa felsőrészében van...viszont ha felül van a radiátor akkor a levegő a radiátorban marad...kipróbáltam ha lenn van a radi sokkal hatékonyabb a hűtés, és csendes a szivattyú, ha fenn van a radi akkor gyakran hallani szörcsögő hangot a szivattyúból......
:B :B

Ja a Triton és Eisberg típusokra gondoltam, a többi játékvízzel ezt nem tapasztaltam.... :R

[ Szerkesztve ]

(#809) Mr Bond 007 válasza Grózi (#807) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Köszi a tippet! :R Esetleg tudsz valakit ajánlani?

(#810) Grózi válasza Mr Bond 007 (#809) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a közelben lennél megoldanám neked,de sajna én az ország túlsó felén vagyok..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#811) eventus


eventus
veterán

H110i pumpa hang :Y [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#812) Grózi válasza eventus (#811) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:U
A venti is hangos+ a pumpa is és az árából épített víz is kijön...Korszarék megint eltalálták a szeme közt a tőgyét! :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#813) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Nálam hibátlanul működik a triton, a gyári ventik sem hangosak, persze nem fullon mennek. A radi a házon kívül van. A pumpát is letudtam szabályozni 3000rpm-re itt már nincs hangja (számomra). A "kazán" FX-et is képes 55 fok alatt tartani IBT alatt.

HATER

(#814) demmer123


demmer123
őstag

Raijintek Triton vízhűtés-be hogyan lehet utána tölteni illetve milyen folyadék kell bele?

Azt vettem észre a csövekbe csomó buborék van és a tartály kb félig van már csak folyadékkal gondolom ilyen melegbe elfogyott.

(#815) BomiBoogie válasza demmer123 (#814) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az azért durva lenne, ha egy nyár alatt elpárologna... :D

(#816) Speed® válasza BomiBoogie (#815) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Zárt rendszerben párolgás..? :N

(#817) BomiBoogie válasza Speed® (#816) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erre írtam:
Azt vettem észre a csövekbe csomó buborék van és a tartály kb félig van már csak folyadékkal gondolom ilyen melegbe elfogyott.

(#818) Speed® válasza BomiBoogie (#817) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Olvastam, ezért írtam ;p Gyárilag elég nagy levegőmennyiség van benne. Színezék betöltése után is van bőven "hely". Mivel tartály külön nincs, a hőtágulásra is érdemes gondolni, mielőtt csurig tölti az ember a csendesebb üzem reményében.

(#819) BomiBoogie válasza Speed® (#818) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

De akkor hogy lehet, hogy a kollégának "elfogyott"? :F

(#820) Grózi válasza BomiBoogie (#819) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lehet hogy nem volt kellően feltöltve,mert mondjuk nagyobb légbuborék volt a radiban és azt közben eldolgozta a rendszer.Tudod:
"A vízbűl veszi ki a zoxigént!!" :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#821) demmer123


demmer123
őstag

Asztalon van a gép szembe 2 ablak ahol sütötte a nap.Ugyan ennyi van nekem is kb benne mint neki ilyenkor mi a teendő ez befolyásol valamit hogy nincs tele?

[link]

Kék színre van festve a folyadék nekem így hát kék vízhűtő folyadék kellene.Ezt néztem ki ez jó lenne bele?Mit befolyásol hogy a gyári folyadékkal nem egyezik amit beletöltök ?

[link]

Ott gondolkoztam a kis csavarnál a tetején öntök utána amennyi elfogyott .

[ Szerkesztve ]

(#822) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Nem tudom mennyire vág ide, de megkérdezem. Ugye adott egy Triton és cseréltem a ventiket 2 db Akasa Apache-ra. Szép az élet, de adott egy Cm Storm Trooper ház. Annak a tetejében van egy porszűrő. Ez mennyire befolyásolhatja nekem a hűtési teljesítményt, hogy ott van?

[ Szerkesztve ]

(#823) Speed® válasza demmer123 (#821) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

GLIKOSAM. Alubarát/korrózióvédő és a pumpát is keni egyúttal.
1l <700Ft, 1:1 keveréket csinálj (ha biztosra mész, desztvízzel).

(#824) marco0007 válasza Speed® (#823) üzenetére


marco0007
tag

Ezt az arányt lehet változtatni, vagy ez a legjobb? ( láttam máshol más arányt csak ezért kérdezem)

(#825) demmer123 válasza Speed® (#823) üzenetére


demmer123
őstag

De ez fagyálló folyadék.

Amit linkeltem kimondott vízhűtő folyadék az nem jó?

(#826) hyperst válasza marco0007 (#822) üzenetére


hyperst
tag

Nem vok guru, de szerintem felesleges a porszürü oda mert kifelé tolja a levegőt a venti.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#827) Speed® válasza marco0007 (#824) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A töménységtől függ. A tömítések védelme miatt kell csak, egyébként hígítatlan formában is lehetne. Az arány belövése egyéni igény kérdése leginkább..a hatásfok romolhat ha sok van benne, de ha pl. télen ablakban benchelnél, szükséges rossz ;]

demmer123

És..? Szerinted ha egyéb rendszerekben bevált, itt nem jó? A másik esetében is ~ugyanezt kapod, csak bekeverve meg drágábban, max intenzívebben színezve, ami nem feltétlenül előnyös amúgy, mert ha van valami, ami kiülhet a blokkban, az a színezék (algás témák mellett).

[ Szerkesztve ]

(#828) marco0007 válasza hyperst (#826) üzenetére


marco0007
tag

Az rendben van:) ( gondolom azért raktak oda, hogy ha "pihen a gép" addig se porosodjon:)) Csak valakinek aki használ esetleg olyan házat amiben van felül is szűrő tapasztalt e valamilyen "ártalmat"? Csak azért kérdezem, nem e fogja vissza egy picit a hűtési teljesítményt? Azt sem tudom igazán, hogy teszteljem le:( Eresszek rá PRIME95-öt X-ideig és így nézzem a proci hőfokot? Szeretném ha a Tritonom és az új ventik a lehető legjobb környezetben üzemelnének.

Speed(R): Tehát akkor a legjobb az 1:1? Lehet hétvégén akkor csinálok egy cserét és kipróbáljuk ezt a "kotyvasztást":) Jól látom amúgy, hogy a piros szín inkább ilyen rózsaszínes?

[ Szerkesztve ]

(#829) demmer123 válasza Speed® (#827) üzenetére


demmer123
őstag

[link]

Akkor ez nem jó?

És nem lesz baj hogy a gyári folyadékhoz ilyen glicosam kék fagyállót öntök deszt vízzel ?

(#830) marco0007 válasza demmer123 (#829) üzenetére


marco0007
tag

Szerintem cseréld le az egészet.....

(#831) Speed® válasza demmer123 (#829) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem mondtam, hogy rossz..csak alternatívát írtam. Rátöltéshez kb. bármi jó, fél dl nem fog bekavarni. Én konkrétan kékszeszt dobtam hozzá, pedig nálam pirosra van színezve :D

De ahogy elöttem írta a kollega, ha már veszel 1l folyadékot, csere az egész, 2 körre is elég..

Én azon agyalok, hogy szerzek egy tartályt a rendszerhez :U Kiküszöbölné a levegősödést, amit a tágulás miatt nem lehet megoldani gyárilag fullra töltéssel :S

[ Szerkesztve ]

(#832) marco0007 válasza Speed® (#831) üzenetére


marco0007
tag

Lőnél nekem egy képet, hogy milyen az a piros?:) Melyik tartályt nézted ki?

[ Szerkesztve ]

(#833) demmer123 válasza marco0007 (#832) üzenetére


demmer123
őstag

Azon a tartályon a kis kupakon amit le lehet csavarni bal felső sarokban ott utána lehet tölteni a folyadékot szép lassan?

(#834) marco0007 válasza demmer123 (#833) üzenetére


marco0007
tag

Igen, ha jól láttam úgy csinálják, hogy közben jár a pumpa.

(#835) Dr. Gonzο válasza marco0007 (#822) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én az enyémet leteszteltem porszűrőkkel és nélkülük.
Többet nem tettem vissza őket.
Inkább gyakrabban takarítom, de nélkülük jelentős volt a különbség.
Teszteld le Te is.

(#836) demmer123


demmer123
őstag

Nekem Phanteks Enthoo Pro gépházam van felül van porszűrő végig.Raijintek Triton vízhűtésen 2db Akasa Apacha black venti.Szinte semmit nem javul a helyzet ha kiszedem a porszűrőt...

(#837) hyperst


hyperst
tag

Porszűrö=müanyag hálo?
vagy
Porszürö=szivacs?

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#838) demmer123 válasza hyperst (#837) üzenetére


demmer123
őstag

Háló.

(#839) Milka 78 válasza marco0007 (#828) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Helyzete válogatja,de van mikor ennyit tud rontani egy porszűrő.

[ Szerkesztve ]

(#840) #16729600 válasza Milka 78 (#839) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én a pc házamat bekötöttem a kecó központi porszívó rendszerébe,azóta jelentősen javultak a hőfokok. :Y :)

[ Szerkesztve ]

(#841) hyperst válasza Milka 78 (#839) üzenetére


hyperst
tag

A fesz csökkentés is benne lehet.. De igen, nincs semmi ami ne engedné a levegött jobban mozogni

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#842) Grózi válasza Milka 78 (#839) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem a H440 teteje zárt+ hangszigetelő szivacs is van.Mégis le tudom hűteni 4,6-n a mostani 4790K-m,pedig ez nem delidelt és feszéhes is.Ehhez képest egy porszűrő nem oszt-szoroz szerintem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#843) Ombre85


Ombre85
tag

Van egy Antec Kühler H2O 920-as csodám, de sajna nincs hozzá AMD lefogatókeret. Nincs véletlenül valakinek egy fölösleges, amit eladna?
Egyébként nem sok szót láttam itt erről a típusról, mik a tapasztalatok vele?

(#844) Milka 78 válasza hyperst (#841) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Fesz növelés volt,tehát 4.8-on több naftával hűvösebb volt mint 4.7-en.

Grózi : Nálam ennyit számított azonos proci/lap/szoba/hét mellett.

szunya :Amióta 3 méterre felkerült szembe a légkondi nálam is :D

[ Szerkesztve ]

(#845) hyperst válasza Milka 78 (#844) üzenetére


hyperst
tag

Oké félre olvastam :W :R
A szivacsos dolog biztos ronthat 1/2 fokot, viszont porszürö
A müanyag rács meg "semmit" nem ér, max rovarokat nem engedi a házba :DD
Szerintem!!!

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#846) Milka 78 válasza hyperst (#845) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen a szivacsos motyó jól megfogja (bár a mostani házamhoz járó hálós is hasonlóan) és ugye esetemben a kintről jövő friss luftot akadályozta,tehát merőben más a dolog...igaz nekem (ha beleszámítom a feszemelést) durván 10-12 fokot jelentett.
Szerintem ha valaki a maximumot is ki akarja préselni a prociból az ne szűrözzön,mert ronthat a teljesítményen.Akinek meg űber/kisfeszes/hűvös procia van és ebből következően nagyobb a mozgástere az benne is hagyhatja.
Nekem az utolsó 3 procim lusta melegedős fajta volt -3 fokért is vért izzadtam.

(#847) demmer123 válasza Milka 78 (#846) üzenetére


demmer123
őstag

Nekem van háló felül végig 2db akasa apacha black 960fordulaton i5 4690k 4,4ghz 1180 feszen 62-66fokos raijintek triton hűtő.Kivettem a hálót megnéztem úgy még 1 fok se javult.

[ Szerkesztve ]

(#848) Milka 78 válasza demmer123 (#847) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezért is mondtam,hogy ház/környezet függő ;)

(#849) Grózi válasza Ombre85 (#843) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem volt,szerettem mert jó kis hűtő.Még 8350-t hűtöttem vele 4,5-n és simán megoldotta.Helyben adtam el és azt hiszem Intelre használják,megkérdem nem-e akarja eladni az Amd-s részét.Csak a keret kell?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#850) Ombre85 válasza Grózi (#849) üzenetére


Ombre85
tag

Egy inteles géppel vettem egyben, úgyhogy se keretem, se hátlaplemezem hozzá, pedig nagyon szeretném próbára tenni a 8320-asomon. Ha nem sikerül szereznem hozzá, kénytelen leszek eladni, mert az inteles gép a barátomé lesz, de neki nem kell vízhűtés.
Köszönöm előre is a segítséged! :R

Egyébként úgy látom, ez a rögzítés (fogazott, beteszed, elfordítod) jellemző más gyártóknál is, vajon azoknak a kerete is jó lenne hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.