Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) eventus


eventus
veterán

NZXT Kraken-Serie - X31, X41, X61 - im Test [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#202) Hencso


Hencso
Ármester

Sziasztok!
eventus kért meg hogy írjak pár szót az enermax kompakt vízhűtésemről!

Nos szerelhetőségé egyszerű csak annyi hogy az intel felfogatott le kell csavarozni( ne műszerész csavarhúzóval áljnek mimt én le szo...ptam magam :D)

Nos szerelési útmutató nagyon jól át látható !

Amit adnak hozzá pasztát nehéz elkenni mert ragad mint az állat nem is használom!

A 2db 12 cm es ventilátór denevér szárnyú és 3 fokozatban lehet kapcsolni igy az nem hangos a pumpa 2600rpm kőrül pörög és semmi hangja sincs neki!

a ventilátorok 500/1200,500/1600,500/2000 rpm en pöröghetnek a szabályzás által!

Ára szemben a Cooler master H 100 as szériával szerintem kedvezőbb és jobb is miven nekem a az AMD FX 8350 4.8ghz eén megy 1,48vcore mellet és idlében a proci magok 18 fokosak míg a cpu kupak 30 terhelés alatt nekem a rekord 47 fok volt ahoz képest nem rossz teljesítmény viszont nem tudom hogy a H100 asok milyen tulajdonságokkal rendelkeznek így csak ár ban tudom őket hasonlítani 35 k kőrül van H100 míg az enermax liqmax 2 240 es 25k ért meg kapod!

Ajánlom ezt a videót!: [link]

[

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#203) spanglee001 válasza Hencso (#202) üzenetére


spanglee001
addikt

a gép hűtőszekrényben van?
én megnézném más monitorozó progival is, ezek az eredmények a lehetetlent súrolják szerintem :K
de lehet csak nekem furcsa, mert itt minden kb 30-35 fok idle 28-29 fok a szobában :DDD
480 as radival épített vízzel :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#204) Hencso válasza spanglee001 (#203) üzenetére


Hencso
Ármester

20 fok van szobámban most telepiti a campani of heros 2 öt :D[/L] ITB nagyon meg hacsa procit de a mai világban játékok csak 4 magot használnak ugy h azo viszonyitva jó teljesitményt ad vissza :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#205) Grózi válasza spanglee001 (#203) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az aida tud érdekességeket.. :DDD
Tegyél fel egy Core Temp-et és futass egy Ibt-t maximumon-az kiadja a valóst!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#206) Hencso válasza Grózi (#205) üzenetére


Hencso
Ármester

meg történt HW monitor társaságában elszalad 72 fokig :D 1.52 v corét kapot az IBT azért odabasz!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#207) Grózi válasza Hencso (#206) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az még nem vészes(nekem a 4790K 4,8-n elszalad 87-89 fokig),de a Hwmonitor is hajlamos tévedni,nem kevésszer.Ami tuti az a Core Temp és ha feszültség stb. is érdekel akkor a HWinfo.Mindkettő ingyen letölthető.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#208) Hencso válasza Grózi (#207) üzenetére


Hencso
Ármester

Tudom csak nekem nem tetszik már a 60 fokos hőmérséklet sem 😅

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#209) Grózi válasza Hencso (#208) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem cukorból van,bírja az. :K

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#210) Hencso válasza Hencso (#208) üzenetére


Hencso
Ármester

Lehet váltani kéne vissza levegőre valami nagy ra de ott meg a suj nem tetszik ami a deszkára terhelődik 😅

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#211) Hencso válasza Grózi (#209) üzenetére


Hencso
Ármester

Mekora feszt kap 4.8 on az i7 ? 😅

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#212) Grózi válasza Hencso (#211) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A mostani semekkorát.Ez full gyári,4.6-n járatom 1.225/1.7-n.Az elődje deliddelt volt az 1.4-n tudta a 4.8-t.
Lehet erről is lekerül a kupak,akkor simán bírom hűteni 4.8-n is.Jelenleg:

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#213) Erdei88 válasza Hencso (#206) üzenetére


Erdei88
veterán

Az AMD procinak nem alacsinyabb a Tj maxuk? Intelnél 100 fok, de ha jól emlékszem AMDnél ez alacsonyabb

(#214) Grózi válasza Erdei88 (#213) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én is úgy emlékszem-75-80 fok azt hiszem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#215) Hencso


Hencso
Ármester

Nem tudom mennyi a max hőfok hogy minl kapcsol le ha lekapcsol igy erők fogalmam nincs . Pl az én procim 1.53 vcotéval birja az 5ghz viszont itt phn az egyik srácnak 5.2ghz hoz már 1.62 vcore kell sikba csiszolva a kupak :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#216) Grózi válasza Hencso (#215) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A baj csak az,hogy egy stock 4670K reggelire eszi úgy is.. :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#217) Hencso válasza Grózi (#216) üzenetére


Hencso
Ármester

igen ateljesitmény pénz kérdése kinek mi ki mire használja szerintem teljesen mind 1 mien procid van és mivel hűtöd minden proci más és más ... személy szerint én nem kedvelem az intelt mivel hatalmas árr rés van és amit vennék procit tőlük ugye bár K szériás lenne az alat nem adom :D igy maradnaka zöldek ugy mond az olcsobik jobbik azt enyi amivel játszom arra böven elég a vga k ugy is hamarab cserélödnek minta procik :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#218) eventus válasza Hencso (#217) üzenetére


eventus
veterán

Egy 7 éves amd gépem volt 2 éve. Így ugyancsak ilyen prociban gondolkoztam felsőbb kategóriában. Csak a fogyasztàs/ hőtermelés/ teljesítmény elriasztott, pláne a kamu magok. Egyszer, majd egyszer, de akár használtan is térj meg az intel sötét oldalára :) Bár most jó drága minden :(

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#219) ImpersonatoR

Van olyan kompakt vizhutes ami a csucs noctua nht erdemileg lenyomja ? 4.8 on hasznalom a 3770k t de az epitett vizhutesert sokallom a 60.000et.

(#220) Grózi válasza ImpersonatoR (#219) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olyan nemigen van,csak ha elviselsz 2600-n forgó ventiket.Szerintem vagy maradj légen vagy épített víz.
A kompaktoknak csak az elhelyezés az előnye(elférnek a magas ramok,nem húzza az alaplapot).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#221) spanglee001 válasza ImpersonatoR (#219) üzenetére


spanglee001
addikt

60k ért nemigazán tudsz normális épített vizet összerakni, kb használtból esetleg

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#222) eventus válasza ImpersonatoR (#219) üzenetére


eventus
veterán

Corsair H105, NZXT X61, Cooler Master 280XL. Sajnos itthon alig kapni, merlinhardver-nél keress, akár vastag 240 mm vagy 280 radiátorost. De a merlin meg drágább, de nagyon. Ez egy H100i tudása: [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#223) Hencso válasza eventus (#218) üzenetére


Hencso
Ármester

nem tudom nem hiszem h most i7 re vágynék amire használom az leg inkáb játészok meg filmezek igen tudom ezt az intel is tudja de nem tudom játékban +20 fps ért nem adok ki 30k 40k az biztos! egyelőre elég a gépem úgy nézki amire nekem kell! habár ki probálnák egy i7 est de nem tudom annyira nem mozgata dolog :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#224) demmer123


demmer123
őstag

Egy komplett vízhűtés kifolyhat a gépbe?

[link]

Erre gondolok.Gondolom nem olyan könnyen jön szét a cső nem?

(#225) spanglee001 válasza demmer123 (#224) üzenetére


spanglee001
addikt

kifolyhat igen, bár nem jellemző de az ördög nem alszik :B
a cső nem fog szétjönni attól nem kell félni, általában nem kimondottan elektromos vezető folyadékkal vannak töltve, viszont a blokk vagy a radi megrepedhet extrémebb esetekben, bár ilyen egybevizes folyásról még nem hallotam, építettnél már odafigyelősebb a dolog
tehát nem félnék az elázástól egybevíznél, nyugodtan megveheted :K

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#226) Grózi válasza spanglee001 (#225) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Feltéve ha nem műszaki analfabéta a tulaj,mert láttam már csodákat pl: túlhúzott csavar a radiban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#227) spanglee001 válasza Grózi (#226) üzenetére


spanglee001
addikt

erre írtam az extrém esetet :DDD sajna én is hallottam ilyenről, de ez már az user error legteteje, mert oké egy plexi tartályt megrepeszt az előfordulhat akár, én is húztam már áramlásmérőbe fittinget repedésig, de azért a radit kilyukasztani már más :C

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#228) Grózi válasza spanglee001 (#227) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Most mondjam hogy ismeretségi körben 2+ nálam járt 1=3... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#229) Erdei88 válasza Grózi (#226) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha méretpontos csavarokat gyártanának a kompakthoz nem lehetne túlhúzni. Az Enermaxnál is oda kell figyelni mert egy pillanat alatt beleszalad a lamellákba. Szerintem ezért nem csak a user okolható. Én is azóta figyelek oda amióta egyszer túlhúztam és benyomtam a lamellát. Szerencsére komoly baja nem történt

(#230) Avicularia


Avicularia
veterán

Kicsit beindultam, megvan a kraken x60, meg 2 Cooler Master Nepton 140XL :)

(#231) Grózi válasza Avicularia (#230) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Majd oszd meg a tapasztalataid,főleg az x60 érdekelne!
Erdei88
Kis odafigyeléssel nem lehet gond.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#232) eventus válasza Avicularia (#230) üzenetére


eventus
veterán

Ezt, hogy csinálnad ilyen gyorsan?? :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#233) Grózi válasza eventus (#232) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem Magyarország...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#234) eventus válasza Grózi (#233) üzenetére


eventus
veterán

Hát fujjjj vagy :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#235) Avicularia válasza Grózi (#231) üzenetére


Avicularia
veterán

Csak kraken lesz tesztelve, a 2 Nepton 140XL megy fel majd a hardverapróra jóárasítva.

(#236) Grózi válasza eventus (#234) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Miért,nincs igazam?
Avicularia
A Kraken-t szerintem könnyebben el tudnád adni Ph-n 35k-ba.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#237) eventus válasza Grózi (#236) üzenetére


eventus
veterán

De :( tiszta siratofal a monitor bármely hazai webshoppot nézve. Alig van valalami.. ha van, akkor drága.. ha éppen van, nem olyan.. Egy jó 280 kompaktra elcsabulnek.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#238) demmer123 válasza Erdei88 (#229) üzenetére


demmer123
őstag

Meddig kell meghúzni a csavart? Épphogy egy kicsit szoruljon ?

(#239) Grózi válasza demmer123 (#238) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Míg nem lyukad ki a radi!! :DD
eventus
Én saját részre már csak a megbízható Ph-s eladóktól vásárolok-sokkal rugalmasabban intézik a garit és olcsóbb is. Kivéve ha el tudod csapni az áfa-t,akkor számlásan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#240) eventus válasza Grózi (#239) üzenetére


eventus
veterán

Nem változott itthon semmi.. Régen a rambo kazetta ment tutiban :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#241) Grózi válasza eventus (#240) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:DD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#242) Avicularia


Avicularia
veterán

Frankó, a define r4 házba nem fér be a cucc, csak az egyik ventit tudom felrakni, akárhogy is próbálkozok. :(
Kell néznem valami vékonyabb ventit, de nem tudom van-e egyáltalán ilyen.

(#243) eventus válasza Avicularia (#242) üzenetére


eventus
veterán

Van slim venti, de az nem éppen radiatorra van.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#244) Avicularia válasza eventus (#243) üzenetére


Avicularia
veterán

Pumpa elég hangos sajnos, e mellett nem lehet ülni sokáig:(
Silent-be 3000-3100-et megy a kontrollprogram szerint.

(#245) Grózi válasza Avicularia (#244) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Krakenben?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#246) eventus válasza Grózi (#245) üzenetére


eventus
veterán

Néztem youtube videókat, nxzt is elég traktor tud lenni :O

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#247) Grózi válasza eventus (#246) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kár,pedig szimpatikus volt. :(((

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#248) demmer123


demmer123
őstag

Tudom hogy nem ide tartozik de megkérdezem itt mivel nem kaptam máshol választ rá.

Szerintetek ez a ventilátor hangos lehet? Mivel azt mondják susogó hangod ad ki.Merlin azt írja csendes műkődés,Véleményeteket szeretném kérni.

[link]

Remélem nem lesz gond belőle hogy ide írtam ezt

(#249) Grózi válasza demmer123 (#248) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Válaszoltam venti topicban-ahova az ilyen kérdések tartoznak...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#250) eventus válasza demmer123 (#248) üzenetére


eventus
veterán

Teljesen hangtalan a pumpája.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.