Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) _Wasp_ válasza shteer (#950) üzenetére


_Wasp_
csendes tag

ez elég okénak tűnik, de én javaslom ha csendet akarsz idle módban, hogy használd a speedfan nevű proggit (vagy valami hasonlót), úgy jóval nagyobb lesz a szabályozási tartományod.

(#952) _Wasp_ válasza shteer (#950) üzenetére


_Wasp_
csendes tag

ja a szivattyú sebessége nálam nem változik, azt hittem a ventillátort szabályozod. Azt hiszem, a szivattyút nem is lehet / szabad szabályozni.

(#953) shteer válasza _Wasp_ (#952) üzenetére


shteer
titán

Lehet, hiszen a lapom szabályozza :)

Régen volt épített vizem, abban meg szabályzós volt a Laing D5

..szerintem jónak tűnik

(#954) Grózi válasza shteer (#953) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én is szabályzom a Lepa pumpáját az alaplapi progival.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#955) bombibmw válasza shteer (#953) üzenetére


bombibmw
veterán

A D5 25W-ot is felvehet,amitől szépen le is égne a fan csati.
A mostaniddal nem lesz gond.
Olyan 7-8W-ot vehet fel,a csati meg 10-12W-al terhelhető.

(#956) shteer válasza bombibmw (#955) üzenetére


shteer
titán

remélem is. egész közelről van egy alapzaja, de innen a székből nem nagyon hallom

ugye nem gondoltad komolyan hogy anno fan csatira volt kötve a D5? ;)

..szerintem jónak tűnik

(#957) bombibmw válasza shteer (#956) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem.
Tudom,hogy potis és molexről megy(volt nekem is). :)

[ Szerkesztve ]

(#958) hyperst válasza Grózi (#954) üzenetére


hyperst
tag

te mennyire raktad?
Nekem 2200 rpm van fixen..

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#959) _Wasp_ válasza shteer (#953) üzenetére


_Wasp_
csendes tag

nyilván úgy értettem, hogy az adott konkrét liqmax pumpáját nem lehet / szabad fordulatszámszabályozni, most ránéztem, és jól emlékeztem: sehol nem írták a pumpa szabályozhatóságát, és úgy tudom ezzel viszonylag könnyen ki lehet nyírni a pumpát. (ne legyen persze igazam)

(#960) BomiBoogie válasza shteer (#950) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Örülök, hogy minden rendben! :C
Vannak a ventiken pöckök, amikkel lehet állítani a maximális fordulatot, ott melyiken hagytad?

(#961) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Pár napja egy Antec H2O 950 tulajdonosa vagyok és egy kis segítségre lenne szükségem.

Egy 4670K-t hűt, per pillanat 4GHz@1V -on..., szóval nem vagyok boldog.

A gondom az az,hogy egy CM 212 EVO-t váltott , közepes / tartós 55-85%-os terhelés mellett hőfokban sikerült nyernem közel 12-18 fokot, hangban semennyit (sőt talán kicsit hangosabb is a 2 venti miatt), viszont a nagyobb probléma az az,hogy 1.2V-4,4GHz körül/fölött annyira robbanékonyan nő a maghőmérséklet,hogy azonos időközönként (szinte ütemszerűen) pár pillanatra throttlingol a cpu.
Arra vezettem vissza a dolgot,hogy a blokkban lévő hőátadó/hő felvevő felület túl kicsi, vagy valami rosszul illeszkedik.

Szeretném kikérni a véleményeteket,hogy váltsak vissza valami jobb levegő hűtésre vagy pedig fogadjam el,hogy ez ilyen, esetleg hogyan lehetne javítani rajta?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#962) Grózi válasza hyperst (#958) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én hőfok függvényében szabályzom,pl. éjszaka (torrent) csak 1000rpm-n megy és ha felugrik 45 fok fölé a proci akkor emel rajta.
petike2014
Gondolom nem delidelt a procid,akkor a kupak alatti sz@r paszta lesz a ludas-tehetsz rá szinte akármit..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#963) petike2014 válasza Grózi (#962) üzenetére


petike2014
aktív tag

Hello!

Ez igaz, rajta a kupak, de ilyen gond a 212 EVO-val nem volt, az "elnyelte" a fellángolást...
Ugye a vízhűtő teljesítményével nem lehet gond, mert az avg temp jóval alacsonyabb mint eddig volt, csak egyszerűen nem veszi át elég gyorsan vagy nem kellően oszlatja el a hőt blokk maga, hogy ez miért van így annak az okát keresem (lehet,hogy egyszerűen ennyit tud, nem tudom, nem értek ezekhez, ezért jelentkeztem itt :) )

[ Szerkesztve ]

(#964) Grózi válasza petike2014 (#963) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Valamilyen szinten ezt én is megfigyeltem,a Macho-val nem ugrott hirtelen annyira meg a maghő mint a Lepa-val érdekes mód.Bár mondjuk csak 1-1 pillanatra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#965) shteer válasza BomiBoogie (#960) üzenetére


shteer
titán

a ventik a dobozban pihennek :) a noctua af14 ippc biztosítja a kellő levegőt, szintén a lap által szabályozva - de nem olyan ideális a helyzet mint előtte, kevesebb szellőzés jut így a ház többi részébe

..szerintem jónak tűnik

(#966) Speed® válasza petike2014 (#961) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amíg nem skalpolod meg a procit, nem tudod meg az igazságot..lehet, hogy a 212 talpa másképp nyomta az IHSt és optimálisabb volt a hőátadás.

(#967) BomiBoogie válasza shteer (#965) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tényleg, és le kellett csippentened a backplate-ből?

(#968) petike2014 válasza Speed® (#966) üzenetére


petike2014
aktív tag

Köszönöm, megvilágosodtam. Ez lesz a gond. Erre nem is gondoltam, sokkal "lazább" a vízhűtő felfogatása, a régi lapomat a 212 meg meg is hajlította a merevítés ellenére (jócskán túl volt húzva -> a cpu felőli csavarok belemartak a pcb-be ami a mostani levételkor látszódott csak).
A lényeg,hogy akkor ez ennyit tud mert pasztás nem hegesztett.., ámen.

(#969) shteer válasza BomiBoogie (#967) üzenetére


shteer
titán

Szerencsére nem, 90 fokkal el lehetett forgatni úgy, hogy jó legyen.

..szerintem jónak tűnik

(#970) petike2014 válasza Speed® (#966) üzenetére


petike2014
aktív tag

Levettem a blokkot tegnap este, majd újra feltettem és szorosabbra húztam a csavart mint előtte volt, ropogott is már a rugó 1-2-t (rugó ellenében feszítem, ez ilyen fajta), na, de a lényeg,hogy még vízhőmérsékletben is nyertem 2 fokot cpu hőben legalább 3-4-et, ma este kipróbálom az 1.25V 4.6GHz-t mit szól hozzá, hátha így már nem throttlingol... (mert másként nyomja az IHS-t :DDD - "mekkora szar")

[ Szerkesztve ]

(#971) OceanStorm


OceanStorm
tag

Üdv ! Mi a különbség a Raijintek Triton és a Triton Core verzió között ? Utóbbi megéri a felárat úgy hogy még ventit sem adnak hozzá ?

(#972) DiszNóÓl válasza OceanStorm (#971) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

A ventin kivül nincs eltérés.

HATER

(#973) OceanStorm válasza DiszNóÓl (#972) üzenetére


OceanStorm
tag

Értem, köszi. :R

(#974) marco0007


marco0007
tag

Megérkezett a lötyi! Hétvégén cserélem a triton gyári folyadékát. Magát a tartályt, hogy érdemes kipucolni? Csak átmosom deszt vízzel és annyi? Illetve a garancia miatt tartsam meg a gyári folyadékot és ha baj van akkor töltsem bele vissza?

(#975) Speed® válasza marco0007 (#974) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem hinném, hogy gari szempontjából fontos lenne a lötyi..többi ahogy írtad.

(#977) bombibmw válasza marco0007 (#974) üzenetére


bombibmw
veterán

Mosd át jól desztvízzel,aztán mehet bele a lötyi!

(#978) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Egy ENERMAX Lepa AquaChanger 240-es vásárolnék. A kérdésem az lenne, hogy ha házon kívül helyezem el a hűtőbordát, mennyire befolyásolja a hűtési teljesítményt?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#979) Grózi válasza ericdrawen74 (#978) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Attól is függ milyen házhoz viszonyítod,de pár fokot nyerhetsz vele.A gyári ventik-mint az összes kompaktnál- nem épp halkak,1600 rpm-ig elviselhető.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#980) ericdrawen74 válasza Grózi (#979) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

"Összedobtam" 2 házból egyet. Az egyik házban táp és a winchesterek a másikban alaplap, proci, vga, elöl, hátul 2 20cm-es venti tolja a levegőt, külső szabályozható tápról.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#981) OceanStorm


OceanStorm
tag

Pár napon belül megrendelem a Raijintek Triton -t, és mivel nem sok tapasztalatom van a témában ezért kérdezném hogy miután felszereltem milyen egyéb teendőim vannak vele amennyiben nem szeretném megszínezni a folyadékot ? Itt említették például hogy a pumpát le kell szabályozni, ezt hogyan kell majd megtenni ? Illetve ezt "a radiátorban lévő folyadékszint a pumpa felett helyezkedjen el" valaki körül tudná nekem írni ?

[ Szerkesztve ]

(#982) ScomComputer válasza OceanStorm (#981) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ne színezd a folyadékot....olvass vissza, volt erről szó..... ;)
Sőt az összes kérdésedre választ kapsz.... :K

[ Szerkesztve ]

(#983) OceanStorm válasza Grózi (#909) üzenetére


OceanStorm
tag

Nekem speciel esztétikai oka van annak hogy kompakt vízre váltok. Annyira nem érdekel a téma hogy magam állítsak össze egy rendszert, viszont valamivel kiszeretném váltani a sok helyet foglaló "fémtömböt". Évek óta egy Alpenföhn Matterhorn hűti a processzort, ez anno amikor vettem ott volt a top léghűtések között. Ám 2-3 hónapja lecseréltem a házat egy NZXT S340 -re, azt azóta már az is szempont hogy néz ki a ház belseje, a "fémtömb" pedig elkezdte szúrni a szememet. Most viszont teljesen új konfigot rakok össze és úgy döntöttem hogy ez lesz a legideálisabb hűtési forma, ha az Alpenföhn szintjét megüti az már nekem tökéletes, csak a pumpa bírja hogy ne kelljen minden hónapban szétszedni a rendszert és a garanciális ügyintézésen zongorázni.

(#984) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szereztem egy AVC Herkulest..pofám leszakad, semmi hangja a pumpának, pedig ugyanúgy ~3k rpm, mint a Tritoné..ráadásul PWMes, szépen vezérelhető is. Még a végén felmérgelem magam és rákötöm a Triton radiját :U

(#985) Grózi válasza OceanStorm (#983) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teljesen jogos amit írsz.A Lepa AquaCharger 240-t nyugodtan ajánlom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#986) Stirlitz válasza Speed® (#984) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nekem is bejött. :D

(#987) Speed® válasza Stirlitz (#986) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:)) :R

(#988) OceanStorm válasza Grózi (#985) üzenetére


OceanStorm
tag

Összezavarodtam. :D Most akkor melyik, Raijintek vagy a Lepa ? Külsőre az előbbi jobban tetszik.

(#989) Grózi válasza OceanStorm (#988) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Rajintekről nem tudok nyilatkozni,van aki dicséri van aki nem(hangosnak találja a pumpát).. :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#990) hyperst válasza OceanStorm (#988) üzenetére


hyperst
tag

Nekem a lepa nagyon bevált, gyári ventik leszabályozva szerintem nem hangos. A pumpának maxon sem hallotam a hangját. Csak ajánlani tudom..

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#991) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Megtörtént a víz csere a Tritonomban és egy picit el is keseredtem. Nem gondoltam volna, hogy ilyen munkával fogok találkozni. A 2. képen látszik a műanyag csövek végén a SORJA! A végeredmény tetszik!



[ Szerkesztve ]

(#992) bombibmw válasza marco0007 (#991) üzenetére


bombibmw
veterán

Grat,jó színe van a lötyinek!
Kimostad az újratöltés előtt,ugye? :)

Lehet,hogy beszerzek majd én is egy ilyen Tritont amúgy.
Elegem van a fing Alpine 11-ből. :)

[ Szerkesztve ]

(#993) marco0007 válasza bombibmw (#992) üzenetére


marco0007
tag

Hajnali 3ig csináltam:) Mindent kimostam. Tartály, radi. Csöveket is átmostam deszt vízzel + ecet (utána sima deszt víz).

[ Szerkesztve ]

(#994) bombibmw válasza marco0007 (#993) üzenetére


bombibmw
veterán

Nagyon jó. :)
Egyébként ennyi pénzért ne várjon csodát az ember!
Lehet,hogy egy sorjázó gép,vagy munkatárs már csődbe vinné a céget. :D

(#995) marco0007 válasza bombibmw (#994) üzenetére


marco0007
tag

De tény nekem így most szebb hangja lett a pumpának mint volt... Nem mintha bajom lett volna idáig is, de most szerintem még jobb lett. Műanyag iparban dolgozom, szóval tudom, hogy csődbe vinnéXD

[ Szerkesztve ]

(#996) ScomComputer válasza marco0007 (#995) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ment PÜ! :B

(#997) scope2007 válasza bombibmw (#918) üzenetére


scope2007
addikt

Támogatom
H110 nagyon jó
Igaz bolti áron én sem vettem volna meg
Dark rock pro 3 volt előtte, azzal sztem megegyezik

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#998) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Ezek közül melyiket ajánljátok:

Deepcool Captain 360

ENERMAX Liqtech 240

ENERMAX Liqmax II 240

Deepcool Maelstrom 240

A hűtő a gép tetején, kívül lesz elhelyezve, tehát hely van.

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#999) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali.
Van egy Deepcool Maelstrom 240 vízhűtésem, viszont az AIDA és a BIOS is 6000RPM-et ír a hűtőventillátoroknál a CPU-ra. Ez miért van? Elvileg bugos, de így, meg nem látom, hogy pontosan mennyin megy..

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1000) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Khmm..ha nincs semmi látható jele annak, hogy ereszt a rendszer, hova a pékbe tűnik a lötty..? Nemrég ugye rátöltöttem a Tritonra, hogy csituljon a pumpa, minimális levegőt hagyva benne (képen látható ~fele volt kb. a levegő), erre most nézem, már a töltőnyílás közepe a szint..ami nem kicsi eltérés, lévén zárt rendszerről van szó :U
Töltésnél kidolgoztam a radiból az összes bubit, tehát nem az van, hogy volt benne levegő és mostanra gyűlt össze szvsz. Kiszereltem a radit és élére állítva alápakoltam papírtörlőt, ill. a pumpa alá is, de 0 csepp látszik, szóval wtf :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.