Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Grózi válasza Ombre85 (#850) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem bizonyos korszaroké hasonló,de elég 1 mm difi...Holnapra megkérdem neked!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#852) Ombre85 válasza Grózi (#851) üzenetére


Ombre85
tag

Szuper, köszi!
Nem emlékszel, neked hogy volt beszerelve a radiátor? Amikor vettem, felül voltak a csövei és úgy egész halk volt, de sok képen alulra teszik. Számít ez valamit neki?

[ Szerkesztve ]

(#853) Grózi válasza Ombre85 (#852) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem biztos alul voltak,mivel anno a hátsó 120-s ventihelyre volt rögzítve a radi.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#854) Grózi válasza Ombre85 (#852) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Megvan neki,PÜ ment!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#855) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Sokszor olvastam itt is, hogy Akasa Apache Black venti az ajánlott. No, én berendeltem 2 db 14 centist.
Hát ez minden, csak nem halk. Szabályozva is van némi motorzaj, de amikor az alaplap emeli a fordulatot, az borzalmas.

(#856) Grózi válasza Dr. Gonzο (#855) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ott akkor valami gond lesz,valószínűleg hibás darabot/kat fogtál ki.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#857) Dr. Gonzο válasza Grózi (#856) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Lehet, nekem a ventikkel nincs szerencsém. Ezek előtt rendeltem be 5 Thermalright ventit a TY sorozatból.
Abból egyet pár napon belül cseréltettem, mert kerepelt. Azóta egy másik is kerepel.
Ezért is gondoltam, hogy kipróbálom az Akasát. De hogy ne legyen annyira off, egy H110 radiátora alatt tekernek.

[ Szerkesztve ]

(#858) Grózi válasza Dr. Gonzο (#857) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sajnos újabban a Ty sorozatban sok a hibás darab,pedig nagyon jó kis ventik.Küld vissza az Apache-kat cserére,ha Varázslótól van akkor biztos nem szórakoznak!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#859) Kocka Jakab


Kocka Jakab
csendes tag

Sziasztok!
Egy i7-920 (C0) tuningjához keresek vízhűtőt, jó lenne a 3,8 GHz-et elérni. Fontos, hogy halk legyen. Árban csak addig mennék el, hogy ezeknek a szempontoknak megfeleljen. Mit javasoltok?

(#860) Grózi válasza Kocka Jakab (#859) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Lepa Aquacharger 240-t nyugodtam ajánlom.Olcsó és csendes.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#861) marco0007


marco0007
tag

Ő és a kisebb testvére vajon milyen játékos lehet a piacon?

(#862) Milka 78 válasza marco0007 (#861) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát a 360-as a tesztek szerint egy dekával sem jobb mint egy mezei H105.

(#863) hyperst


hyperst
tag

Akasa [link]
Noiseblocker [link]
Nekem!!! a második meggyőzőbb. :K

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#864) hyperst válasza Grózi (#860) üzenetére


hyperst
tag

Egyetértek :C Jól teszi a dolgát!

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#865) Grózi válasza hyperst (#863) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És akkor hasonlítsd össze az általuk is tesztelt(videók között) 2500 Ft-s TY-147A-val! ;)
scomcomputer
Az se rossz,de van jobb is-hidd el!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#866) ScomComputer válasza hyperst (#863) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én mint régi AIO szaki( :B ) merem neked állítani, hogy ez a venti veri az összeset légszállításban,anno is ezt használtuk a corsair-ekre.....most nekem is ez van a tritonon P/P-ben és a 4790K 4600Mhz/40C/core...és 900-1000 fordulaton....bár a Noiseblocker-t én is nagyon szeretem..... :DDD :R

Grózi: tudom,de én az árban gondolkodom.... :R

[ Szerkesztve ]

(#867) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Van aki a kompaktján cserélt már radiátort? Egy olyan kompakt ami gyárilag 120-as radival szerelt, megéri cserélni nagyobb radira?

(#868) Milka 78 válasza Stirlitz (#867) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Már linkelt ide (vagy a Corsair-esbe)egy H50 mod-ot.Dupla radi és tágulási tartály után egész jól muzsikált.

(#869) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Ez mennyire jó egy i5-4460-ra?

Asetek lclc ( Corsair H50)

A gép többi része az adatlapomon olvasható. Most a jelenlegi hűtővel GTA V alatt 73 fok körül van ami szerintem eléggé sok. Ezen akarok javítani.

A vízhűtőn egy Arctic F12 venti van de lehet hogy a Noctua-m kerülne rá ami az adatlapomon olvasható.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#870) Grózi válasza Wiz Khalifa (#869) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Itt is leírjam amit a másik topicban? :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#871) DR|FTK|NG válasza Grózi (#870) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ne csesztessétek szegényt. :D


Syd2012(#869)
Én inkább vennék egy jó toronyhűtőt, pl Thermalright Macho 120, Alpenföhn Brocken 2.

(#872) Grózi válasza DR|FTK|NG (#871) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ugyanezt írtam neki,már a Haswell+vízhűtés topicban is... :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#873) Wiz Khalifa válasza Grózi (#870) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha akarod. :DDD

(#871) DR|FTK|NG:

De a ramom meg a VGA-m lehet nem fér el tőle. Meg nem úsznám meg 9k-ból házhoz hozva. Mert nincs használtan.

Smoke some weed nigga!

(#874) Grózi válasza Wiz Khalifa (#873) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Macho nem takarja a ramslotokat,mivel aszimmetrikus és a vga is elfér tőle.Apróról most vitték el 8K-ba.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#875) Wiz Khalifa válasza Grózi (#874) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez a baj hogy elvitték.

De melyik Macho-ról beszélsz? több van.

Smoke some weed nigga!

(#876) DR|FTK|NG válasza Wiz Khalifa (#875) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Én erről: Thermalright Macho 120 Rev. A
Grózi: HR-02 Macho


Grózi(#872)
Utánakerestem, és:
-Vízhűtés topic: Macho
-Haswell topic: HR-02 Macho

És én írtam a Brocken 2-öt is. :)) :DDD

(#877) Grózi válasza DR|FTK|NG (#876) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én végig a HR-02 Macho-t ajánlottam,csak nem mindenhol jól írtam-a jelek szerint! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#878) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

Egy vizes kérdésem lenne , nem rég vetten egy Raijintek Triton szettet a gyári ventiket lehánytam róla.
I5 2500K .-t hűt 4,4ghz.-en
Jelenleg 2db arctic cooling f12 pwm rev2 (1350rpm).-vel használom . Kicsit hangos illetve rezonáltatja a házat is, így gondolkozom a cserén. Ma ki néztem 2db coolink swif2-1201 .-et rá (1200 rmp) 3pin . ez csendesebb lenne elvileg ,mennyire lenne ez jó választás?
De nem tudom mennyivel szállít ez kevesebb levegőt majd a radikra ?
Vagy milyen ventiket érdemes a gyárik helyére rakni ?

Az artic erősebbnek tűnik : Légszállítás (CFM): 74
Coolink : 94.2 ml/h

Hőfok ügyileg mennyi érdemes tartani pl IBT, vagy Linx, vagy Aida stress.-nél ?

Coolink swif2

Válaszokat és a helpet előre is köszi..

Üdv,
Szinyák

Szinyák

(#879) Grózi válasza Szinyák (#878) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Arctic finoman szólva B kategóriás.Az Akasa Apache/Viper nagyon jó kis venti radira.
A Házventilátorok topicban szívesen tanácsolok mást is ha nem tetszenek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#880) Milka 78 válasza Szinyák (#878) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A légszállítás itt másodlagos.Statikus nyomás a lényeg a radikon és sem a Swif,sem pedig az F12 nem jeleskedik e téren...

(#881) ScomComputer válasza Milka 78 (#880) üzenetére


ScomComputer
veterán

A swif2P-nek mennyi?

(#882) Szinyák válasza Milka 78 (#880) üzenetére


Szinyák
őstag

Köszi az infókat , akkor inkább ahogy a kolléga is írta Akasa, vagy jóféle Cougar ventiket nézzek ?

Szinyák

(#883) Milka 78 válasza ScomComputer (#881) üzenetére


Milka 78
nagyúr

a 120p-nek nyélen(1700rpm) 1.65 ha jól emlékszem.Ez azért elég hurka a mezei CM Sickleflow mellett ami 2000rpm-en 2.98-at tud,pedig ez egy elég "olcsó" venti.
A 120p kifejezetten toronyra lett tervezve (ezen belül a Croator DS ami fekszik is neki).Pl. a Scythe Yasya-ámon gyengébbe volt 2x120p mint 1xSlip Stream 120 PWM Adjustable.

Szinyák : Az Aska ventiket elég sokan rakták már radira és mindenki elismerően beszélt róluk. :K

[ Szerkesztve ]

(#884) Stirlitz válasza Milka 78 (#868) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Köszönöm, akkor nem reménytelen dolog ez. ☺ Apróról vettem múlt héten egy AVC Herkulest, kissé leharcolt állapotban. Pumpa egyik vezetéke leszakadva a nyákról (korrektül forrasztottam), csöveken kábelkötegelő, 4 db nem körhagyó billincsel cserélve (Berner mini s DIN 3017-2). S115x lefogatót már készitettek hozzá ( korrekt darab), beépítettem. Meglepő, de műkődik. Alaplapon 12.5 és 25 % minimum pwm sebbeséget választva pici zörgés halható. Ennél nagyobb minimum sebb. választva csendben van. A radira egy swift 120p-t tettem, na az biztosan nem jó. Láttom már van is ajánlás mirre legyen cserélve. Mekkora radiátort építhetek be akkor? Akkár szgk hűtőt is?

[ Szerkesztve ]

(#885) Milka 78 válasza Stirlitz (#884) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azt azért nem. :N Ez egy kis teljesítményű pumpa,szerintem egy 240-es radi pont elég lesz neki.Azért nem olyan rossza a 120p csak ha már vásárol az ember akkor van jobb választás is radira.

(#886) Stirlitz válasza Milka 78 (#885) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ő, nem vettem, ezt konkrétan kaptam.

Ezek vannak a szekrényben jelenleg még:
SCYTHE SY1225SL12HPVC

SCYTHE SY1225SL12M

ADDA AD1212MB-A70GL

Egy tápból kiszedett 120-as DF1202512SELN (Google Coolermasternek találja)

ARCTIC F12PWM (Ebből kétféle van, a régebbiek mintha csendesebbek lennének, 2 régi van és 2 db amit idén vettem, de valahogy nem ua, a ventin lévő cimkén az A értéke is más)

Ezek lennének. Melyiket lenne célszerű használni, mondjuk push-pull konfigban? A javasolt ventit majd megveszem, de elébb eladnék ezekből. (Van nem kevés..)

[ Szerkesztve ]

(#887) Grózi válasza Stirlitz (#886) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek közül a Scythe-kat használd,bár ilyen célra nagyon nem a legjobbak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#888) Stirlitz válasza Grózi (#887) üzenetére


Stirlitz
senior tag

:R

(#889) Milka 78 válasza Stirlitz (#886) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bizony az első Scythe az a Slip Stream PWM Adjustable ezek közül a legjobb.Én H80-on használtam kettőt.Nem egy halk venti (bár a gyári Corsairtól halkabb),de 2.84-es statikus nyomása van,bitang erős,hozta a gyári venti szintjét.Leszabályozva egész halk tud lenni,de inkább teljesítményre kihegyezett venti.

(#890) Grózi válasza Milka 78 (#889) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,régebbi generációs venti-olyan aminél a hang még nem volt fontos,csak a teljesítmény.Az újabbak már mindkettőben jeleskednek(bizonyos típusok),de jó áruk van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#891) schawo


schawo
titán

Játékvíz iránti gyűlöletemet félretenném (mostanában olvastam pár igen pozitív véleményt). 30-35 alatt keresek olyan egybe megoldást, ami csendes ventivel készül és a pumpa sem morog. Hűtési teljesítményben is jó lenne, ha jeleskedne, mert a léghűtőmmel lefejeltem a plafont, 4.4 fölött nem bírja lehűteni az igen komolyan zabáló procimat, pedig abban van még tartalék bőven.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#892) Erdei88 válasza schawo (#891) üzenetére


Erdei88
veterán

Csendes ventinél megbukott az egész. Az én tapasztalatom, hogy egyik gyári venti se halk. Leszabályozva nincs velük gond, de akkor a teljesítményük is ahhoz mérten gyenge

Raijintek Triton nekem bejött, de annak nálam zúgott a pumpája, de teljesítménye teljesen rendeben volt

(#893) schawo válasza Erdei88 (#892) üzenetére


schawo
titán

Ha terhelem, akkor mehet a hangerő fölfelé. Nem várok csodát. 200W nem megy el magától. Csak alacsony terhelésen (idle, film, játékok - 100W alatt) ne legyen hangja. A zúgós pumpa az zavarna, a ventik szélzaja sokkal kevésbé.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#894) Speed® válasza schawo (#891) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Inkább platformcserére költs, gyorsabb és takarékosabb procival..egy i7-2600 4Gn körberöhögi a Xeonod és Z68/77 lappal megvan ~60ból..a mostani motyód ára szinte fedezi is :U Hűtés terén meg nem igényel extrát, lévén <120W..
A megmaradt pénz meg elverhető egyéb jóságokra (RAM/VGA).
Persze szigorúan szvsz és ha ragaszkodsz az öreg setuphoz kimaxolva, nem szóltam :)

(#895) Mr Bond 007 válasza Speed® (#894) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azért csak 6 magos az a xeon.

(#896) Speed® válasza Mr Bond 007 (#895) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És..? Nem mai csirke, IPC szinten más téma egy újabb i7..az alaplapi szolgáltatások szintjén is vannak jó dolgok ugye (SATA3/USB3). Ha lehal alatta a lap, egy vagyon cserélni, ha egyáltalán talál másikat..ritka ugye. Fiatalabb meg nem lesz egyik sem már..

(#897) _Wasp_ válasza schawo (#891) üzenetére


_Wasp_
csendes tag

én csak saját tapasztalatot tudok, az enermax elég korrekt volt, nem morog nem vinnyog a pumpa, és hallási határra halkítva szépen hűti a 4790k-mat.

120W-tal megterhelve kb 25 fok nálam a delta T. 200W-tal ez kb 45 fok dt lesz, ami 70-80 fokos procihőmérsékletet ad ki várhatóan neked átlagos házban, talán ha felcsavarod a ventillátort (akkor azért lesz hangja) lehet majd kevesebb a procihőmérséklet is.

Ja és kb egy huszasból jött ki emlékezetem szerint, a maradékot elköltheted sörre és napernyőre.

[ Szerkesztve ]

(#898) Mr Bond 007 válasza Speed® (#896) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Attól még gyorsabb az általad javasoltnál. KATT
9169 pont a xeon stock frekin vs 8549 pont a stock 2600k (ha mind2-t húzod ugyanott van a különbség) Szvsz visszalépés lenne. Csak ezért mondtam.

(#899) Grózi válasza schawo (#891) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gyári csendes venti nincs.Javaslom a Lepa Aquacharger 240-t+ 2 db Akasa Apache/Viper ventit.30k-ból bőven kijön.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#900) schawo válasza Speed® (#894) üzenetére


schawo
titán

Haha, jó humorérzéked van. A Xeon a mai K haswelleknél is sokkal erősebb, a 2700-nál pedig 50%-kal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.