Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Grózi válasza Erdei88 (#150) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hajrá!!! :C

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#152) eventus válasza Erdei88 (#150) üzenetére


eventus
veterán

Tesztek, vélemények dicsérik

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#153) eventus


eventus
veterán

iPon tesztelte a Raijintek Tritont. "Megrepedhet a tartály, csövek könnyen tornek" jajj

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#154) zsoltnyiri válasza eventus (#153) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Ez az ipon teszt egy vicc, gyakorlatilag semmi koze a tritonhoz es arrol szol, hogy a haz amit használtak hulladek.. Hogy lehet igy tesztelni valamit?

(#155) eventus válasza zsoltnyiri (#154) üzenetére


eventus
veterán

Ház az gáz igen, de a többi attól független.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#156) zsoltnyiri válasza eventus (#155) üzenetére


zsoltnyiri
tag

A tartály megrepedése a csavarok túlhúzása esetén szerintem kb. mindegyik kompakt víznél így van, legalább is a legtöbbnél olvastam már - figyelni kell rá. A cső megtörése ok, nem szerencsés, de pont, hogy normális házban nem is igazán probléma.

[ Szerkesztve ]

(#157) demmer123


demmer123
őstag

Én szeretnék venni egy Raijintek tritont.Az lenne a kérdésem hogy 4690k 4,6-4,7ghz órajelt letudna jól hűteni?

Ebbe a házba lenne [link]

Előre szerelve.Szerintetek jól fog szellőzni?
Azért néztem ki ezt a hűtőt mert plexis gépházba jól mutatna nagyon.

Érdemes megvenni ilyen magas órajel tuninghoz vagy másik vízhűtő után kell nézzek ?

[ Szerkesztve ]

(#158) Grózi válasza demmer123 (#157) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Abba a házba ha előre szereled,ha felülre(elöl zárt,felül csak 1 ventihely rácsos) nem lesz az igazi.Meg 4,7-n stabilan üzemelő és nem melegedős 4690K-t találni nem egyszerű.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#159) demmer123 válasza Grózi (#158) üzenetére


demmer123
őstag

Összesen 4db venti szerelhető bele.Akkor melyik házad ajánlanád ?

(#160) Pc-man34 válasza demmer123 (#157) üzenetére


Pc-man34
tag

gépház elejébe raknád a vízhűtést? nekem is ilyen gépházam van,és ugyan ilyen vízhűtést készülök vásárolni..
i7 4770K-ra,csak majd nem tudom mennyit fog melegedni a vga és alaplap ez miatt,mert ugye,a gépházba beáramló levegő most a radiátorrol jön majd,meleg levegő...
szerintem elbírna vele,ha kicsit vissza olvasol,láthatod,hogy ez a 23 ezres hűtés nem marad el sokkal egy 40 ezres vízhűtéstől sőtt ipont ha olvasod,ott olyat is írtak,ez jobb mint a corsair h100i.
ha ez nem hűti le,akkor semmi:)

[ Szerkesztve ]

(#161) Pc-man34


Pc-man34
tag

i7 4770K-ra elírtam:)

[ Szerkesztve ]

(#162) demmer123 válasza Pc-man34 (#160) üzenetére


demmer123
őstag

Igen oda akarom rakni előre.És hátul marad a gyári 2db venti ami belülről szívja ki a meleg levegőt.

Néztem sok videót akinek ilyen gépháza van és vízhűtés van benne.Egyáltalán nem melegszik a videókártya se az alaplap.Azért alul van ilyen üres helyek igaz oda nem szerelhető bele venti.

(#163) Grózi válasza demmer123 (#162) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nemrég teszteltem én is a H440-ben kompakt hűtést. Előre beszerelt kompaktal(tehát befele fújtak a ventik) hiába van felül 2 120 és hátul 1 db 140mm-s venti a vga és az alap hőfoka is jelentősen megnőtt.
240/280-s kompaktot továbbra is szerintem a ház tetejébe jó szerelni,feltéve ha a teteje rácsos-tehát ki tudja fújni a meleg levegőt és nem szorul bent a gépházban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#164) Pc-man34 válasza demmer123 (#162) üzenetére


Pc-man34
tag

de lehet megoldható:) onnan tudna friss hüvös levegőt szívni a ventilátor.

(#165) demmer123 válasza Grózi (#163) üzenetére


demmer123
őstag

Azért néztem ki ezt a gépházat mert plexis,eléggé jól vezethető el a kábelek stb.

Nagyon ebbe az árkategóriában ilyen ház nincsen ami plexis és jól néz ki.30-40k-ért kezdődnek a normálisabbak de annyit nem szánok rá.

Esetleg nem tudsz egy olyan házat ajánlani ami plexis jól vezethető a kábelek és több venti szerelhető bele felülre a vízhűtés?

[ Szerkesztve ]

(#166) Grózi válasza demmer123 (#165) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,de ez nem a Milyen házat vegyek topic és a jól néz ki szubjektív fogalom..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#167) Pc-man34 válasza Grózi (#163) üzenetére


Pc-man34
tag

miért nem úgy próbáltad,hogy a tetején lévő ventiket,megfordítod? friss levegőt befele szállítsa,hátul meg marad szívóra:) ??

(#168) eventus válasza Grózi (#163) üzenetére


eventus
veterán

+ eleve felfelé száll a meleg onnan, nem kell terelgetni a házban

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#169) Grózi


Grózi
Topikgazda

Na most vagy elvesztettem a fonalat vagy valamit rosszul magyaráztam... :F
A H440 eleje és teteje is zárt,sőt a tetején hangszigetelő anyag is van.Elölre csak úgy tudsz radit rögziteni hogy elöl vannak a ventik(oldalról kapnak levegőt) és utána a radi.Vagy befele fújnak a ventik(és áramlik a meleg levegő befele)vagy kifele szívnak,de akkor meg az előlap megtöri a légáramot.Felülre csak úgy tudod tenni hogy a rács alá(!!fölé nem fér a hangszigetelés miatt) rögzíted a radit és az alá a ventit-így viszont nem akartam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#170) Pc-man34 válasza Grózi (#169) üzenetére


Pc-man34
tag

azt hittem van a tetején ventilátor,pedig nem olcsó gépház,37 körül van asszem..

(#171) feldeci válasza Grózi (#163) üzenetére


feldeci
tag

Én is nagyon sokat gondolkodtam a H440-be a kompakt vizen, de maradtam a léghűtésnél. Imádom és nem cserélném le, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a tetejének az oldalán azok az apró nyílások elegendőek lennének - az elejébe téve pedig félek, hogy megsülnének a GPU-k.

Próbáltam, hogy teszek fentre +ventiket (standard kiépítésben használom, elöl 3x12, hátul 1x14, igaz én kivettem az elejéből az összes HDD fiókot mert csak egy SSD-m van alul így semmi sincs a levegő útjában) de egyszerűen semmit nem számított hőmérsékletben úgyhogy inkább kiszedtem fentről és annyival is kevesebb zaj. Pedig két 7970 azért nálam fűt elég tisztességesen.

(#172) Grózi válasza Pc-man34 (#170) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alapba nincs de én tettem.
feldeci
Nekem 5db Lepa Bol.Quiet van(felül is 2)benne+2 Akasa Viper(hátul és a procihütőn),pár fokot jelent a felső 2.
Én már beláttem hogy ez a ház alkalmatlan a kompaktokhoz(240/280).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#173) marco0007


marco0007
tag

Mint Raijintek Triton tulajdonos és mint műanyagipari CNC-s mondom, bármely gyártott termék között lehet selejtes darab sajnos. Lehet senki sem veszi észre a hajszál repedést a tartályokon (én tüzetesen átnéztem mikor kibontottam 3 nap csere gari miatt), illetve létezik olyan elmebeteg aki fel tudja szerelni ezt a vizet a procira úgy, hogy közben 25-ször törik meg a cső. Sőt, olyan elmebeteg is van, aki addig húzza a csavarokat, míg azok bele nem szakadnak. 3 hete használom ezt a vizet, de nekem nem sikerült sem megtörnöm a csöveket, sem pedig szétrepeszteni a tartályt. De szerintem bármelyik vizet haza lehet vágni (legyen az épített vagy nem) pillanatok alatt akinek nincs érzéke a dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#174) demmer123


demmer123
őstag

Ebbe a gépházba belefog férni ez a 240mm-es vízhűtés felülre?

Mivel a gyártó azt írja felülre Top Up to 360.

Raijintek trition vízhűtésről lenne szó

[link]

Tehát ha 360mm szerelhető akkor kisebbet is fel fogok tudni rakni?

[ Szerkesztve ]

(#175) bombibmw válasza demmer123 (#174) üzenetére


bombibmw
veterán

Gond nélkül belemegy.

(#176) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, most vettem észre eme topikot.
Bő másfél éve használok én is egy kis-kompaktot, egy párezer forintos cuccról van szó: AVC Hercules:

A pumpa az alaplapi ventilátor csatlakozóra dugva, tehát folyamatosan szabályozva, a radiátoron pedig egy fix. 5V-ra szabályzott 120mm TT turbo fan:

Így fest összerakva:

És ezt tudja:

Én ezzel teljesen elégedett vagyok, hardver-aprón szokták árulni ilyen 4-5-6K körüli áron, tehát egy alsó-közép kategóriás léghűtő ára.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#177) bombibmw válasza mycso (#176) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi a beszámolót! :)
Régebben sok volt belőlük itt az aprón,most valahogy eltűntek,pedig ár/érték arányban azért igencsak ott vannak a szeren.
Ennyit simán megér.
Jó az avatarod. :)

[ Szerkesztve ]

(#178) Szojka.J


Szojka.J
csendes tag

Sziasztok egy laikus kérdésem lenne (eddig nem használtam vízhűtést) a kompakt vízhűtéseket szét lehet szedni és utána feltölteni? Bocsánat a gyermeteg kérdésért és köszönöm a választ! :R

(#179) mycso válasza Szojka.J (#178) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szét lehet, fel lehet, sőt még akár bővíthetőek is.

Ez asszem hasznos link lehet: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#180) Szojka.J válasza mycso (#179) üzenetére


Szojka.J
csendes tag

Köszönöm! :R

(#182) Avicularia


Avicularia
veterán

25K-ért NZXT Kraken X60 vagy 26K-ért Cooler Master Nepton 280L ?
Melyik a jobb és főleg melyik a csendesebb?

(#183) Grózi válasza Avicularia (#182) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Részemről egyértelműen a Kraken.De ha mégse azt választod akkor engem érdekelne annyiért! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#184) eventus válasza Avicularia (#182) üzenetére


eventus
veterán

NZXT!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#185) Avicularia válasza Grózi (#183) üzenetére


Avicularia
veterán

Egyik boltban most akciós nálunk. Gondolom egy Fractal Design R4-es házba gond nélkül befér.
Mondjuk most egy Noctua NH-L12 hűtő van bent és 9 hűtő van a házban összesen, de netezés közben nem is hallani a hangját a gépnek egyáltalán.

(#186) feldeci válasza Avicularia (#185) üzenetére


feldeci
tag

Újonnan? Garival? Annyiért én is vennék egyet, milyen bolt ez? :)

(#187) Avicularia válasza feldeci (#186) üzenetére


Avicularia
veterán

Újonnan, garival. Svéd bolt. [link]

(#188) Grózi válasza Avicularia (#187) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gondoltam hogy nem Abszurdisztán(Mo.)... :U
Kár hogy haverom már elment Svédországból,hozatnék vele én is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#189) Avicularia válasza Grózi (#188) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha kell valakinek és utal át rá pénzt szívesen megveszem neki. Április 20-tól vagyok otthon kb. 1 hónapot, akkor oda tudom adni személyesen. Sajnos a posta nem játszik, mert marha drága innen bárhova.
Kb.10-15K lenne hazaküldeni postán.

(#190) Grózi válasza Avicularia (#189) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kereslek privátban és köszönöm az ajánlatot!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#191) ReflexR300


ReflexR300
újonc

szerintetek ez mennyire jo vizhutes? Antec Liquid Cooling System H2O 1250
i7 4770k cpu ra kellene,sajna nem ertek hozza ez lesz az elso vizhutesem,tud valaki ebben segiteni?

(#192) Grózi válasza ReflexR300 (#191) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tapasztalatból mondom hogy felejtsd el.1220 jó,viszont ennek nem tudod egyszerűen cserélni a ventijeit és finoman szólva sz@rok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#193) ReflexR300 válasza Grózi (#192) üzenetére


ReflexR300
újonc

esetleg tudsz olyat ajanlani ami kontabilis ezzel a cpuval? es jo is
jo lenne valami igen hatekony

(#194) Grózi válasza ReflexR300 (#193) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem most best buy:
[link]

De az Antec 1220 is jó ha még kapható,anno én is azzal hűtöttem a 4770k-m.Én egyedül a Korszart zárnám ki.. :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#195) _Wasp_


_Wasp_
csendes tag

Üdvözlet urak,

valószínűleg szükségem lenne a hűtés upgrade-jére egy shuttle sh87r6 miniITX-es gépben (i7 4790k procival használom, a házban még egy gtx660 is helyet foglal és egy ssd illetve egy hdd, továbbá ha számít 16GB ram)

a hűtés jelenleg gyári "I.C.E.2" kódnevű valami, ami egy hőcsöves, elég vacaknak kinéző rendszer, terhelés alatt a procihőmérséklet pillanatok alatt felszalad vele 80 fokra, ami tudomásom szerint az egészséges szint felett van.

A gép hálószobában üzemel, 7/24 megy, emiatt fontos lenne, hogy üresjárásban (alacsony terhelésen) ne legyen zajos. Terhelés alatt nem érdekel ha üvölt a ventillátor, fejhallgatóval játszok, a gtx660 se halk olyankor.

Az ár nem lényeges szempont, a hűtőnek rendelkezésre álló hely viszont igen: vagy egy egyszeres ventillátor helyre tudnám beépíteni, vagy CD olvasó helyére.

Ha vannak javaslatok/tapasztalatok, köszönettel fogadom!

(#196) zsoltnyiri válasza _Wasp_ (#195) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Ha van 14 centis radinak hely és az ár másodlagos akkor én úgy tudom, hogy az NZXT Kraken x41 a "legjobb" solo fan-os AIO hűtő. Itt pl beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

(#197) Grózi válasza _Wasp_ (#195) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vagy ha használtan tudsz csípni antec h2o 920-t,azt nyugodtan ajánlom.Általában 12-15k körül kapni,én anno agyonhúzott 8350-t hűtöttem vele sikeresen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#198) _Wasp_ válasza zsoltnyiri (#196) üzenetére


_Wasp_
csendes tag

huhh, nem gondoltam át, lehet egyszeres vízhűtésnek sincs hely :(

lemértem a gép hátulján a jelenlegi egyszeres ventillátor keretét rögzítő csavarok távolságát (amik egy négyzet sarkain vannak) és a négyzet oldalait 8.5 centinek találtam.

sokkal nagyobb hátulra akkor se fér bele, ha szétfurkálom a házat, mert egyik oldalon a videókártya van útban, a másik oldalon a tápegység, illetve a hátlap csak ezen a négyzeten belül van "kilyuggatva", bár ezen egy fűrésszel és valami ráccsal biztos lehetne tákolásügyileg segíteni.

Jól értelmezem a helyzetet, és nem fogok hátulra hűtőt berakni nagyobb átalakítások nélkül? (azért nem gondoltam erre, mert a ventilátor szabványos méretűnek tűnt, szerintem én 14 centis oldalú ventillátort még nem is láttam...

(#199) Grózi válasza _Wasp_ (#198) üzenetére


Grózi
Topikgazda

120 mm-s venti lyuktávolsága(egy oldalon) 105 mm(lyuk közepétől a másik közepéig)..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#200) eventus


eventus
veterán

Enermax Liqtech 120X & 240HP Coolers Review [link] Ez nem az új modell :N

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.