Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) marco0007 válasza marco0007 (#750) üzenetére


marco0007
tag

Kifogytam az időből. Most átrakom neked az alaplapra és lövök egy képet.

(#752) marco0007 válasza ScomComputer (#749) üzenetére


marco0007
tag

Sok hely van az alaplapomon (a Trooperben a ventilátor vezérlőre van kötve minden venti), remélem így jó helyre dugtam.

(#753) ScomComputer válasza marco0007 (#751) üzenetére


ScomComputer
veterán

Először is köszönöm szépen..... de olvastad amit alant írtam....alaplapra......mé eddig hol volt van custom venti vezérlőd?? :R
Mi az a Trooper??
melyik a pumpa??

[ Szerkesztve ]

(#754) marco0007 válasza ScomComputer (#753) üzenetére


marco0007
tag

Cm Trooper a házam. A pumpa a cpu2, de lehet hogy rossz helyre kötöttem, illetve lehet be van állítva silent üzemmód a biosban ezért ennyi (ha jobban megnézem, lehet nem is megy most). Mikor megvettem anno kérdeztem másik topikban, hogy hova jobb kötni és ott azt mondták nyugodtan dugjam molex 12V-ra. Jó hely vagy nem? Ez itt a kérdés:) Vagy a silent üzemmódot át kellene állítanom valami másra?

[ Szerkesztve ]

(#755) ScomComputer válasza marco0007 (#754) üzenetére


ScomComputer
veterán

J a a lehet hogy az én anyám királylány.......bammeg.........nem tudom hogy kinek hogy de a pumpa 3000rpmkörül mozog... +-500(ahogy a németek is írják), nálam maxon 4e felett van....most ennyi és kussban van:

azé vannak itt fura dolgok..meg fura emberek......... peace..
:W

[ Szerkesztve ]

(#756) brumi1024 válasza Milka 78 (#746) üzenetére


brumi1024
veterán

Volt bezony, 3 tücskös 970-em még november-decemberben. :DDD De azóta a 980 csendben van nem végtelen fpsnél.

[ Szerkesztve ]

(#757) ScomComputer válasza brumi1024 (#745) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Van nálam vele együtt egy Enermax Liqmax II 240, aminek szintén egyértelműen lehet hallani a pumpáját a szoba másik feléből teljes terhelésen.."
Én leírtam amiket olvastam a világ fórumain.... de te csak akkor próbálkozzál, de halkabb soha sem lesz...mert ez van...neked nem ez való bazze..... :W

ui. nekem volt pár darab ilyen "AIO" hűtésem de ez a leghangosabb eddig.... :K :R

[ Szerkesztve ]

(#758) #16729600 válasza ScomComputer (#757) üzenetére


#16729600
törölt tag

Dobj be egy sört ( vagy kettőt ) és ne idegeskedj faszságokon. ;) :)

(#759) ScomComputer válasza #16729600 (#758) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszönöm a tanácsot drága barátom....én bedobnék többet is.... csak segíteni próbálnék, mert vannak itt olyanok,akik azt sem tudják mi az a AIO....és faszságokkal hergelik a jónépet.........made in hungary!!
#760...nem te vagy medikopter......mikor jön meg a csere, nagyon kíváncsi vagyok rá.....de veled is az baj hogy semmi infót nem adsz a régi hibás darabról...melyik verzió volt...leírtam..olvastad..ha tudsz...
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#760) brumi1024 válasza ScomComputer (#757) üzenetére


brumi1024
veterán

Mert azt is elolvastad a "világ" fórumain, hogy nálam milyen hangja volt a pumpának, és ehhez képest a többinek milyennek kell lennie. Értem, én vagyok a helikopter. Hagyjuk szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#761) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Igazatok van lehet egy kicsit túl reagáltam a dolgokat...bocsánatot kérek!
:R

(#762) marco0007 válasza ScomComputer (#761) üzenetére


marco0007
tag

Nincs semmi baj, lehet én sem fogalmaztam egyértelműen. Világbéke van!:D De akkor is szeretnék rájönni, hogy így most jó helyen van e a pumpa? Találtam ezt a beszélgetést. Egy részt ide is kiemelek: "Usually, PWR_FAN isn't a thermally-controlled fan option, but only runs the fan at its default RPMs, amperage and voltage. There should be a PWM CPU_FAN port, possibly at least (at least!) possibly a second CPU_FAN_(OPT), one or more CHA_FAN ports on the motherboard, but this depends on the motherboard. Even so, if the board is less than 5 years old, I would expect that one or more of the CHA_FAN ports are also PWM 4-pin plugs." Ha jól sejtem opcionálisan a 2. CPU FAN-ra kell kötnöm a pumpát (ha van ilyen) mivel az máshogy van vezérelve? Le is teszteltem. Tegnap üres járatban lőttem ide egy képet: Most PRIME95-tel terheltem a procit és ezt az értéket kapom: Akkor maradhat ez így vagy nem? Előre is elnézést, ha valami nem egyértelmű, csak szeretném megérteni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#763) bombibmw válasza marco0007 (#762) üzenetére


bombibmw
veterán

A pwr fan csak fix fordulatot tud.
A többivel tudsz vezérelni is,ha megadsz egy ventiprofilt,bár ezt nem tudja mindegyik lap.
A tiéd viszont igen, úgy látom.
Maradhat így,a csati elbírja a pumpát.

[ Szerkesztve ]

(#764) marco0007 válasza bombibmw (#763) üzenetére


marco0007
tag

Köszi Mester! :) Most teszteltem megint egyet. Az előbb SILENT üzemmódba volt kapcsolva a UEFI-ben, most FULL-ra: . Akkor marad SILENT-ben és akkor adja neki a naftát amikor kell, így valóban csendes, sőt semmi hangja:D

[ Szerkesztve ]

(#765) scope2007 válasza Milka 78 (#746) üzenetére


scope2007
addikt

Nekem is némán üzemel a h110, pedig sokan riogattak vele, illetve én is paraztam... Feleslegesen
Pöpec

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#766) eventus


eventus
veterán

Cryorig is jön kompaktokkal: Remélejük egy újabb minőségi előrelépés lesz ezen a téren.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#767) Grózi válasza eventus (#766) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha úgy belenyúlnak mint a léggel(R1 Universal),akkor jól járunk! :K

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#768) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Erre valaki?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#769) BomiBoogie válasza scope2007 (#725) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na, megrendeltem az Enermax Liqmax II 120-at, ennél többet nem tudok rászánni, meglátom, milyen lesz a 4670K-hoz, nem akarok tuningrekordot dönteni, és a hang sem zavar, ha nem fog épp ordítani. :)

Jelenleg egy Alpenföhn Matterhorn Pure van rajta.

(#770) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok, szerintetek ezek jó hőmérsékleti eredmények egy 4600Mhz-s 4790K-tól +Raijintek Triton AIO?
Aida64-el:

IBT-vel:

Köszi előre is a válaszokat!
:R

(#771) Grózi válasza ScomComputer (#770) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem igen.Mennyi a Vcore/Vccin?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#772) gianni85


gianni85
veterán

Hali!
Sehol se találok infót, hátha itt van valakinek tapasztalata... CM / Alphacool Eisberg probléma nélkül működtethető horizontálisan, fekvő alaplaptálcás házban?

(#773) ScomComputer válasza Grózi (#771) üzenetére


ScomComputer
veterán

A Vcore 1,203 V..... :R

(#774) Grózi válasza ScomComputer (#773) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nálam 1,225(4,6) és IBT maximum alatt elmegy 84-85 fokig(10 teszt).Szóval a tied tökéletes hőfokokat produkál,4790K-nál ez normális.Ha lejjebb akarod vinni akkor delid.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#775) eventus válasza Grózi (#767) üzenetére


eventus
veterán

Kapott a pumpa fole egy ventit, hogy a kornyeket hutse.. Ennyi latszik a kepeken + adatok. Varom a teszteket, de szerintem ronda. Eddig is megoldottuk a lap huteset.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#776) Grózi válasza eventus (#775) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Majd kiderül,mondjuk a ventit én is feleslegesnek tartom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#777) eventus válasza Grózi (#776) üzenetére


eventus
veterán

Gáz: [link] Silverstone 22 mm vékony dupla radival jött. Könyebben elfér adott esetben, de már a teljesítmény rovására megy.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#778) Grózi válasza eventus (#777) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+70mm-s 3000 rpm-s venti?Gyanítom halk lesz.. :DDD De legalább ha van pumpa hang akkor elnyomja!
Ez szerintem most kapufa.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#779) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ezt kérdést,szeretném itt is feltenni,szerintetek??
Köszi szépen!
:R :R

(#780) eventus válasza Grózi (#778) üzenetére


eventus
veterán

Ez nagyon béna: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#781) eventus válasza ScomComputer (#779) üzenetére


eventus
veterán

Egyéntől függ, hogy milyen komponensei vannak és azok mennyire fűtenek, mennyire kell hűteni. Pl ha a procidnak akarsz jobbat, akkor kintről szívjon bárhonnan is levegőt. Ha nagyon meleg a gpu akkor mindenképp bentről szívjon kifelé. De lehet a klasszikus: elül szívjon be és mindenhol máshol kifelé.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#782) Grózi válasza eventus (#780) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyetértünk.Fel akarták találni a spanyolviaszt... :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#783) ScomComputer válasza eventus (#781) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen ,ez a valóság..dönteni kell!
;) :R

Most elől van ezért is olyan jó a proci hőmérsékletek, ja és 4db ventivel "push and pull".... :B

[ Szerkesztve ]

(#784) chosa91


chosa91
aktív tag

Helló a Raijintek tritonhoz mellékelt festékekből sztetek milyen arányban dobjak bele pirosat meg zöldet hogy narancs legyen? én 3:1 re gondoltam de hátha van vki benfenntesebb.

"Find something boring, and make it funny!"

(#785) Erdei88


Erdei88
veterán

Elkészültem az majdnem kompkat projectemmel.

10 fokot ver az eddig hűtőkre! Viszont ez is iszonyatosan zörög. Biztos hogy átok ül rajtam, már nem is tudom mit csináljak :W

(#786) Milka 78 válasza Erdei88 (#785) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez sem reagál a leszabályzásra?

(#787) Erdei88 válasza Milka 78 (#786) üzenetére


Erdei88
veterán

Dehogynem. Tökéletesen!

De borzasztó hangja van. Ez minden csak nem 25-39 dBA. Szerintem ez is hibás... De már annyira hihetetlen. Youtube-on megnéztem egy rakat videót, ott semmi hanga nem volt

(#788) Milka 78 válasza Erdei88 (#787) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Arra gondoltam,hogy ha leszabályzod akkor elkussol,de ezek szerint...tényleg szerencsétlen vagy velük. :( Anno nekem is a 4. H80-as sikerül és ugye 3 év elteltével annak is megjött a hangja (amit leszabályozva sikerült megugranom).
Azt gondolná az ember,hogy ennyi év elteltével sikerül a gyártóknak kiküszöbölni a gyerekbetegségeket,de olyan mintha pont fordítva lenne.

[ Szerkesztve ]

(#789) hyperst


hyperst
tag

A lepa aquachanger 240 ezt tudja, a gyári ventik kicsit hangosak :Y de nem zavaroak /nekem/
Pumpa hangját még nem hallotam :C Meg vok vele elégedve..

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#790) brumi1024 válasza Erdei88 (#785) üzenetére


brumi1024
veterán

Megjött a csere Triton és/vagy cseréltél is rajta valamit? Én holnap megyek az enyémért (megfeletkeztek róla, hogy május 19-én kértem 3 munkanapon belül cserét, és lassan egy hete van raktáron a termék :DDD ).

(#791) ScomComputer válasza Erdei88 (#787) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ezt a videót láttad?
Ők tesztelték a weboldalon is és írták, hogy ez nem a leírt 20db alatti p.hang.... :B
De csinálj már egy videót, mert nagyon kíváncsi vagyok nálad milyen a hangja... :R

brumi1024: az igen.....hol vetted pécéiksz? :R

[ Szerkesztve ]

(#792) Erdei88 válasza ScomComputer (#791) üzenetére


Erdei88
veterán

Lecserélem a Tritont egy Alphacool pumpa/tartály/blokk kombóra egy G-Charger 240V2es radira

(#793) ScomComputer válasza Erdei88 (#792) üzenetére


ScomComputer
veterán

Értem szóval akkor visszavitted,a tritont.....te hol vetted?
:K

(#794) brumi1024 válasza ScomComputer (#791) üzenetére


brumi1024
veterán

A régi hálózati feszültségérték nevű boltban :)

(#795) Erdei88 válasza ScomComputer (#793) üzenetére


Erdei88
veterán

220Volt. De már elérhető olcsóbb helyeken is, de amikor vettem csak ott volt. Az átvétel miatt is egyszerű volt onnan rendelnem

(#796) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Köszönöm a válaszokat...
:R

(#797) gianni85 válasza Erdei88 (#792) üzenetére


gianni85
veterán

Akkor esetleg te tudsz válaszolni erre?

[ Szerkesztve ]

(#798) jim bcs válasza gianni85 (#797) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#799) Erdei88 válasza gianni85 (#797) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem lehet. Nem kellene hogy problémát okozzon neki

(#800) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Üdv! Van egy Thermaltake Water 2.0 performer (szimpla radiátor + 2 ventis) kompakt vízhűtésem és mostanában elég fura zajokat hallok a pumpából. (csörög, zúg kicsit olyan mintha alacsony feszültségű vezetéket szikráztatnék a két pólus össze érintésével, valamint a fordulata is csak 1700 körül van. Biosban feltoltam 100%-ra a pumpa csatiján a fordulatot.)
Mondanom se kell a hűtés hatásfoka se túl jó mert a cpu lazán 80 fokos normál terhelésnél is. Lehet ezzel kezdeni valamit? Vagy game over? Sajna gari már 1 éve nincs rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.