Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Grózi válasza Televan74 (#449) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én Corsairt nem vennék,de mindjárt le olt bombibmw és eventus.. :DDD
Malamute
A Viper 800-ig halk és irgalmatlan levegőt mozgat meg.Azt a procit fix 600 rpm-n simán hűtené még játék alatt is a Macho a Viperrel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#452) bombibmw válasza Grózi (#451) üzenetére


bombibmw
veterán

:D
H80i-t én sem vennék.
Ott van a Link program,ami anomáliákat okozhat egyes felhasználóknál,a másik a pumpa,ami esetenként hangos lehet.
Ebből ki kell fogni a tuti darabot.

(#453) Grózi válasza bombibmw (#452) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A pumpa megvan a többinél is,talán a 110 kivétel-a többihez szerencse kell ahogy írtad.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#454) Televan74 válasza bombibmw (#452) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor mondj valami szépet 120mm kategóriában,amit még kapni is lehet. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#455) Erdei88 válasza Televan74 (#454) üzenetére


Erdei88
veterán

Liqmax II 120?

(#456) bombibmw válasza Televan74 (#454) üzenetére


bombibmw
veterán

COOLER MASTER Nepton 120,CORSAIR Hydro Series H75,DEEPCOOL Maelstrom 120,ENERMAX Lepa AquaChanger 120,ENERMAX Liqmax II 120,NZXT Kraken X31.
Én talán a Lepa-t próbálnám ki,vagy a Kraken-t,Liqmax II-t venném.
Ha számít a csend,akkor egy ventit(ami halk) mindenképpen kalkulálj be pluszban! :)

[ Szerkesztve ]

(#457) eventus válasza bombibmw (#456) üzenetére


eventus
veterán

Enermax ventije jobb, mint a tobbi 1500 rpmig

Grozi: majd jol kapsz :) En is elhagytam a corsairt:) sajnalom, mert szerettem, de az arai/ hibak..

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#458) Grózi válasza eventus (#457) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem a Lepa bejött,majd most cserélem mondjuk épített vízre-de az árát megéri.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#459) Televan74


Televan74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat. :R

Azt hiszem megvan a nyertes. Enermax Liqmax II 120S személyében.Már van egy NB BlacksilentPRO PL-PS ventilátorom hozzá,veszek még egyet és akkor gondolom jó lesz.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#460) bombibmw válasza Televan74 (#459) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem jól döntöttél. :)

(#461) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

nekem is megjött és beszerelve az enermax :R

pumpának nincs hangja tényleg kb semmi 2000rpm megy most ! ventik meg csak 400rpm :D :R

(#462) bombibmw válasza kiszpista900 (#461) üzenetére


bombibmw
veterán

Na,akkor ez az Enermax abszolút ajánlható.
Grat hozzá! :)
Az biztos,hogy a referencia Radeon elnyomná a hangot,még ha üvöltenének is a ventik. :D

(#463) kiszpista900 válasza bombibmw (#462) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

ebben igazd van :D leghangosabb pont :D am elötte alpenföhn k2 volt nem gyári ventivel hanem jobbal és ez tudjuk nem gyenge , de az enermax 5fokkal jobban teljesit prime alatt

(#464) Archttila válasza kiszpista900 (#461) üzenetére


Archttila
veterán

Gratula! Nekem is egy ilyen figyel majd a kis konfigomban :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#465) kiszpista900 válasza Archttila (#464) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

köszi! i7 elbánik lazán 55C max prime alatt !eddig tényleg jo ajánlom :K

(#466) Grózi válasza kiszpista900 (#461) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Lepa színvilága jobban passzolt volna a lapodhoz,nem?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#467) kiszpista900 válasza Grózi (#466) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

de lehet :D de ez megy a ramokhoz :DDD
am egy hülye kérdés..honnan tudom meg ha esetleg szivárogna? cpu fan ra kell kötni? 2000rpm megy! és ugy tudom ez menne kevesebbet is vagy tévedek?

(#468) Grózi válasza kiszpista900 (#467) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát onnan hogy csepeg a lé... :D
Nekem feszültségalapon is szabályoz a lapom,az egyik cha fan-ra van kötve a pumpa-300-tól 2600-ig tudom szabályozni AiSuite 3-l.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#469) Archttila


Archttila
veterán

Eloszor egyebkent ez tetszett meg, de nem kiserletezek :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#470) kiszpista900 válasza Grózi (#468) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

azt nem akarom látni :DDD :o
am 2000-2200rpm megy a pumpa ...ez igy mehet hosszutávon? :)
ugyhallotam az is elég szuper cucc :K

[ Szerkesztve ]

(#471) Grózi válasza kiszpista900 (#470) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezeknél a kompaktoknál ritka a szivárgás és akkor is 99% User error miatt(értsd megtöröd,kítéped a csövet,lyukat fúrsz a radiba stb.)
Mehet full-n is,nem lesz baja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#472) kiszpista900 válasza Grózi (#471) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

köszi :) :R

[ Szerkesztve ]

(#473) eventus válasza Grózi (#468) üzenetére


eventus
veterán

Es mi van a cpu fanon? Nem ugy van, hogy el semm indul vagy visit a gep, ha nem erzekel hutot? Vagy persze egy case fan van rajta, akkor mas :)

Jajj ez az enermax.. Lehet ez lesz, csak a fulem ne lenne olyan erzekeny.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#474) Grózi válasza eventus (#473) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ki lehet kapcsolni biosban minden jobb lapnál,hogy ne foglalkozzon a cpu fannal.De egyébként a hátsó Ty-147A van nálam rákötve.Ha a Korszart bírta a füled akkor az Enermaxxal se lesz gond! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#475) eventus válasza Grózi (#474) üzenetére


eventus
veterán

Gryphon csak eleg jo :)

Eppen, hogy nem birta a fulem :(

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#476) demmer123


demmer123
őstag

Aki rendelkezik Akasa Piranha PWM 120mm ventilátorral az leírná a véleményét róla?Mennyire hangos a ventije mennyi fordulaton kezd hangja lenni?

Raijintek Triton radiátorhoz kellene gyári helyet.Proci 4690k 4,4ghz 1,180

[ Szerkesztve ]

(#477) Grózi válasza eventus (#475) üzenetére


Grózi
Topikgazda

De hogy dicsérted... :P

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#478) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

am tudja valaki mi a külömbség a lepa ac 240 és a liqmax II 240 között? ahogy én elnéztem csak a block és a venti! radiátor ugyanaz?
cső is egyforma ? vagy az külömbőzik minőségileg? :U

(#479) eventus válasza Grózi (#477) üzenetére


eventus
veterán

Hűteni jól hűt, ez nem vitás. :B Szép is...

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#480) Grózi válasza kiszpista900 (#478) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A pumpa és a radi ugyanaz,a blokk kinézete és a venti más.
Eventus
A hűtőszekrényem is jól nézki(szép krómos :D ),jól is hűt-de valószínűleg halkabb... ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#481) eventus válasza Grózi (#480) üzenetére


eventus
veterán

Akkor mehet bele a géped :P

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#482) eventus


eventus
veterán

Enermax LIQMAX II 120S & 240 [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#483) Hencso válasza kiszpista900 (#478) üzenetére


Hencso
Ármester

[link]

nézd mega videot... nekem enermax liqmax 2 240 em van teszi a dolgát a 8350 es fx em en ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#484) #16729600


#16729600
törölt tag

Nem tudtam várni a Corsair H110i GT re,a fasorban se lehet kapni sehol,berendeltem Iponról egy Raijintek Tritont ( a kontinensen jelenleg csak az Iponnál van,Merlinnél volt egy darab készleten ,de lecsúsztam róla,azóta rendelni se lehet ) .Ez a piros színezési lehetőség elcsábított :B Rendeltem még egy piros NZXT Kraken G10 et,arra meg megy a jelenlegi Corsair H110.Akinek van ilyen Raijintek cucca írhatna róla pár sort,remélem nem nyúltam súlyosan mellé/félre :)

[ Szerkesztve ]

(#485) eventus


eventus
veterán

Asetek 510LC, 550LC, 570LX & 591LX Liquid CPU Coolers Review - Ezek vannak átmatricázva a "gyártóknak" [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#486) Milka 78 válasza eventus (#485) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 360-as szett ilyen gyér,hogy alávág a 240-es? :F

(#487) eventus válasza Milka 78 (#486) üzenetére


eventus
veterán

Thermaltake cimkevel jok voltak az eredmenyek. Lehet a pumpa eppen eleg ekkora radiban mozgatni a lottyot.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#488) demmer123 válasza #16729600 (#484) üzenetére


demmer123
őstag

Én innen rendeltem az enyémet.Itt van készleten és ráadás ingyenes házhoz szállítással hozzák.

[link]

(#489) #16729600 válasza demmer123 (#488) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem is hallottam még felőlük :) Nálam annyival bonyolultabb,hogy csak pickpack pontra jó a szállítás,mert Ausztriából megyek érte,Legközelebb Szentgotthárd volt,de az is oda-vissza 180km.Sajnos sehol nem lehet kapni felénk,se fritzeknél.Angliában volt egy helyen,de ott meg horror áron,valami 170 eurora jött volna ki a cucc szállítással együtt.Te már beüzemelted?Tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#490) Archttila válasza #16729600 (#484) üzenetére


Archttila
veterán

Az eddigi iponos hozzaszolasok alapjan nagyon rendben van a cucc. :) Persze ettol fuggetlenul kesobb lehetnek meg vele gondok :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#491) Televan74


Televan74
nagyúr

Holnap jön a Enermax LiqMaxII 120 -m.Kíváncsi leszek mit mutat majd a 2db Noiseblocker BlackSilent Pro -val.
Kicsit szomorú vagyok hogy a legtöbb üzletben csak 12 hó garival adják. :(

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#492) #16729600 válasza Televan74 (#491) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nagyon faszán néznek ki ezek az Enermax ok :R Ha minden igaz én is holnap megyek Szentgotthárdra a Raijintekért.Épp az előbb jegyezte meg asszonypajtás,hogy az se normális, aki Ausztriából képes 200km ert vezetni egy ,és most pontosan idézem " ócska kacatért " :D

[ Szerkesztve ]

(#493) Televan74 válasza #16729600 (#492) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ausztriába nemzetközi csomagként nem vitték volna ki? Vagy az túl drága lett volna? :)

Egyébként én rendelnék nagyibb radival is,de a házam eléggé leszabályoz.A 240 -s Raijintek nekem is szimpatikus.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#494) #16729600 válasza Televan74 (#493) üzenetére


#16729600
törölt tag

Iponnál nincs ( tudtommal ) csak belföldi szállítás,ha lenne nem kavirnyákolnék a csomagért :)

(#495) Televan74


Televan74
nagyúr

Olyan kérdésem lenne,hogy a pumpát le szabályozhatom 5V -ra,van hagyjam 12V -on.? :F

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#496) #16729600


#16729600
törölt tag

Nah megjöttem Szentgotthárdról,erőt veszek magamon,iszom pár sört és beszerelem a cuccot,kíváncsi vagyok, milyen lesz a Corsairral összevetésben.

(#497) zsoltnyiri válasza #16729600 (#496) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Majd beszámolót kérün! :C

(#498) Televan74 válasza #16729600 (#496) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd jöhetnek az infok,Grat hozzá.Én is nemsokára végzek az enyémmel, :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#499) _Wasp_


_Wasp_
csendes tag

Leírom tapasztalataimat, amik után a netet hasztalanul túrtam sokáig:

ITX (mATX) házba (shuttle sh87r6 barebone) gépbe kellett új hűtés, mert a gyári, noha 95W tpd-ig volt hitelesítve, nem bírt el a gyári beállítású i7 4790k-val, (elsősorban turbo mód miatt, akkor ugyanis bőven 100w fölé ment a totál tpd). Hibajelenségek: napi egy-egy kék halál.

A hűtő vásárlásával kapcsolatos problémát az okozta, hogy a házban a hely nagyon szűkös volt, a korábbi cpu hűtő/ház szellőztető ventillátor 72mm-es volt, és kizárólag az ASETEK 545LC vízhűtés volt (aranyáron) ami a helyére papíron bement volna, ugyanakkor a léghűtés sem volt járható út, mivel nagyon szűkös a hely a házban, közel a GTX660as kazán, továbbá a rendes léghűtések súlyosak, ami a gép (gyakori) mozgatása közben nem tesznek túl jót.

Az eredeti hűtés:

A hely amit fel tudtam használni a CD helye. ami ha nagyon akarom némi barkácsolással dupla magas, gondolkoztam ezért oda szerelhető vízhűtésben (bigwater 760as sorozat) de annyi rosszat olvastam róluk, hogy elment a kedvem tőle.

Gondolkoztam épített vízhűtésben (az ár nem volt elsődleges szempont), de a reservoir és a pumpa elhelyezése a házban megoldhatatlan logisztikai problémákat okozott számomra, továbbá nem éreztem magam elég ügyeskezűnek ahhoz, hogy rábízzak az általam összerakott eszköz szivárgásmentességére egy több mint 500k hufos konfigot.

Méricskéltem, és mivel a ház teljes hossza belül 280mm, úgyhogy arra jutottam, ha kiszerelem a ház szellőztető ventillátort, egy dupla hosszúságú kompakt vízhűtés pont belefér a CD tartó elejétől a ház végéig.

Végignéztem a teljes választékot, meghallgattam a hangját, hűtőteljesítményét hasonlítgattam, stb, és nevessetek ki, de egy filléres darab maradt a végén: enermax liqmax II 240. Indokok: a hűtő a pumpája gyakorlatilag zajtalan (ez azért fontos, mert sok vízhűtésnél a pumpa szép vinnyogó hangot ad ki magából, amit sehogy se lehet megszüntetni, mert vagy nem lehet szabályozni a pumpa fordulatszámát (a szabályozás tönkreteszi) vagy a szabályozással csak a vinnyogás hangfekvése változik. A hozzáadott ventillátorok a közepesnél egyébként valamivel magasabb minőségűek, szabályozható sebességűek. A blokk nem világít pirosan, "ződen", a fehér visszajelzés nekem még épp belefér, legalább látom, hogy áramot kap.

Összedobálás után így néz ki:

A hőfokokkal, a zajjal és a stabilitással egyelőre maradéktalanul elégedett vagyok, nem terhelve teljesen hangtalan, terhelve (elsősorban szintetikus stressz teszttel) nem túl kellemetlen hangfekvésben és elfogadható hangerővel suhog.

Közepes fordulatra állítva a ventillátorokat 20-30 perc alatt sem emelkednek a hőfokok lényegesen 55 és 59 között stabilizálódik a maghőfok, amit elég jónak ítélek:

Ami még hátra van: a hűtő végleges rögzítése (nem szabványos helyre kerül, így ki kell valamit találni) a ház tetejére egy dupla méretű nyílás dekopírral kivágása, grill rács rászerelése (nincs a házon ott szellőzés ahova a hűtő került:

Summa: elégedett vagyok a váltással, bár van még tennivaló, de az látszik, hogy a kompakt vizek között már van olyan, ami valós alternatívája a gyári/léghűtésnek, főleg, ha szűkösebb a hely.

[ Szerkesztve ]

(#500) Televan74


Televan74
nagyúr

Ugyanazt tudja mint a CM 612 ver. 2.Csak most már elfér a GTX980 -n.Megvan amit szerettem volna. :K

Ja és megtört a jég.Igaz csak kompakt,de víz került a házamba.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.