Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Grózi válasza Snip3r_HUN (#1499) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kétszer jobban minimum.Nem véletlen nem futtatnak egy videóban sem terheléses tesztet.. :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1502) Snip3r_HUN válasza Grózi (#1501) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Itt egy 290-es meg egy 4790K van a rendszerben egy 60mm vastag 360-as radival, push/pull-ban, de így is képes a procit 55-60 fokra felkergetni pár óra bf4 után :DDD

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1503) Grózi válasza Snip3r_HUN (#1502) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tisztában vagyok vele,ezért is írtam neki hogy felejtős.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1504) Speed® válasza Grózi (#1503) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ellenben annyi értelme lenne, hogy a zaj kisebb. A Tritonomra is került egy 780, csendben teszi a dolgát Swif2kkel szerelve a vevőnél.

(#1505) Grózi válasza Speed® (#1504) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben igazad van,feltéve ha cseréled a gyári ventiket.Viszont a 780 még mindig jóval kevesebb hőt termel,mint a 290X.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1506) gk004


gk004
tag

Sziasztok!
Mostanában szeretnék levegőről vízre váltani... A következő konfigomban egy i5 6600k-t tervezek hajtani. Mekkora hűtő ajánlott ehhez? 120-ast, vagy 240-est érdemesebb nézegetni? Tuningolni nem nagyon akarom a csillagokig, csak kíváncsiságból.
Tudnátok ajánlani pár szettet? Minél halkabb, annál jobb :P
Köszi!!

CMDR Blian

(#1507) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Sziasztok!
Összeraktam első vízhűtésemet, szeretném ha véleményeznétek ha valami nem oké benne.

Blokk + pumpa: Swiftech Apogee Drive II, DDC1 pumpával.
Radiátor: Phobya G-Changer 240 V.2
Tartály: Phobya AGB Balancer 150
Cső: Alphacool AlphaTube HF 13/10mm - UV Fekete
Folyadék: Nanoxia CoolForce CF1 - Pure & Power
Csatlakozók

(#1508) Erdei88 válasza Dr. Gonzο (#1507) üzenetére


Erdei88
veterán

A Vízhűtés topic-ban többet tudnának Neked segíteni

(#1509) Dr. Gonzο válasza Erdei88 (#1508) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

A ló rúgja meg, pedig oda akartam írni. :Y

(#1510) eventus válasza gk004 (#1506) üzenetére


eventus
veterán

Ott a nyitó a fórum elején és nem is kellene sokat visszaolvasni, hogy ajánlottat talalj.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1511) Grózi válasza gk004 (#1506) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én 240-st ajánlanék és azok közül is az Enermax vagy a Lepa kompaktjait.Bőven elég lesz és nem is drága.
Arra számolj,hogy a ventik cserések az összesen,feltéve ha nem vagy mazoista.. :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1512) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem, vagy inkább információra !

Adott egy RAIJINTEK Triton vízhűtés. Azt szeretném megkérdezni, hogy az alaplapra van kötve, és a szivattyú 2700-on pörög, ha indítok stressztesztet, akkor olyan 3400-ra megy fel.

Ez jó ( mármint, hogy állandóan 2700-on van, mert olvastam, hogy a magas fordulat miatt hamar meghalhat/zörgőssé válhat) , vagy inkább szabályozzam én a pörgését egy Zalman ZM-MFC1-essel ( csak ugye ebben az esetben, nem látom, mennyivel pörög ) ? Esetleg a speedfan nevű programmal lehet ? ( bár, csak 3 pin-es a csatlakozója, nem 4 ) .

Üdv. Tubica :R :)

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#1513) R̲e̲m̲ válasza Tubica (#1512) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Szia!
nekem a szivattyú 3400on megy fixen. Gari van rá, szóval ha meghal, kicserélik :DDD
(ugyancsak triton)
a másik, meg hogy tudtommal membránszivattyú van benne, nem axiális-motoros megoldás.
Szerintem ez lassabban kopik... - bár ez csak az én meglátásom

[ Szerkesztve ]

(#1514) Tubica válasza R̲e̲m̲ (#1513) üzenetére


Tubica
senior tag

Értem, akkor hagyom így. Bár, ha filmet nézek, vagy valami, akkor lehet átkötöm :)

Amúgy mennyi garancia van rá, mert nekem a papíron nincs feltüntetve :F

Üdv. Tubica :R :)

U:i: Majd megnézem, az Fx 8320-on hogy teljesít :)

Szerk : Neked is csinál olyat, hogy az elején felpörög, kikapcsol, majd beáll az alap fordulatszámra ?

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#1515) R̲e̲m̲ válasza Tubica (#1514) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

nekem asszem 36hónap

bekapcsolom, beáll egyből szerintem, de 4000-en sincs semmi hangja...
a ventik meg 1200ra vannak limitálva a tekerővel, szóval ha akarna se tudna többet pörögni.
nekem egy 7850es a10en van, ami 4mag meg gpu, és nem tudom 40fok fölé tolni, pedig rendesen vissza van fogva.

(#1516) gk004 válasza Grózi (#1511) üzenetére


gk004
tag

Ez lett volna a kérdés :) Akkor alapból rendelek hozzá halk ventiket. Köszi szépen!

CMDR Blian

(#1517) Grózi válasza gk004 (#1516) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kompaktra véleményem szerint továbbra is az Akasa Apache a legjobb választás,esetleg a Noiseblocker eLoop B12-2 vagy B12-PS.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1518) gk004 válasza Grózi (#1517) üzenetére


gk004
tag

Az a Noiseblocker elég ütősnek tűnik, köszi!

CMDR Blian

(#1519) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nos akkor mégis úgy döntöttem, hogy veszek egy kompakt vízhűtést.
Enermax Liquimax II 240 jó választás lenne? Gépem a profilomban!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1520) Grózi válasza KAMELOT (#1519) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a Lepa-val(ugyanaz mint az Enermax,csak más a dizájn) elégedett voltam,4600-n elbírt a 4790K-mal 2db Akasa Apache-l.Szóval szerintem jót néztél ki,csak a ventiket(mint mindegyiken) kell cserélned.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1521) KAMELOT válasza Grózi (#1520) üzenetére


KAMELOT
titán

Olyan ventiket mint neked van hol lehet venni?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1522) Grózi válasza KAMELOT (#1521) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Legolcsóbban itt találtam:[link]
De az összes nagyobb cégnél van+itt PH-n is pár ember beszerzi olcsón.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1523) KAMELOT válasza Grózi (#1522) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1524) KAMELOT válasza Grózi (#1522) üzenetére


KAMELOT
titán

H110i GT az mennyire lenne jó választás?
Mert éppen számoltam ha megveszem a Enermaxot + a 2 ventit akkor árban 35K környékén vagyok. H110i GT meg 40K és nagyobb radi, nagyobb ventikkel!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1525) eventus válasza KAMELOT (#1524) üzenetére


eventus
veterán

Első széria eresztett és panaszkodtak a pumpa zajára, vissza is hívták őket. Corsair fórumban kérdezz rá [link] Threads in Forum : Cooling

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1526) KAMELOT válasza eventus (#1525) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor már tényleg nem tudom mit vegyek! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1527) eventus válasza KAMELOT (#1526) üzenetére


eventus
veterán

Építs wazze :) NZXT X61 is jó lenne, de annak a pumpája sem épp jó. De kapható még a H110 sima, inkább olyat vagy H105. Esetleg ez, ha befér: [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1528) KAMELOT válasza eventus (#1527) üzenetére


KAMELOT
titán

Az lesz építeni fogok, mert már más választás nem maradt!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1529) eventus válasza KAMELOT (#1528) üzenetére


eventus
veterán

Vagy várj az EK cuccára :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1530) KAMELOT válasza eventus (#1529) üzenetére


KAMELOT
titán

Amit linkeltél TT kompakt az jó fajta?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1531) eventus válasza KAMELOT (#1530) üzenetére


eventus
veterán

Asetek az is, tesztek pozitívak. Szintén külföldi oldalon kell keresni véleményeket, bár nem sok különbség lehet a többi asetek pumpa között ebben az eraban. [link] [link] [link] Beépítve: [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1532) Grózi válasza KAMELOT (#1530) üzenetére


Grózi
Topikgazda

54K-ért ne vegyél kompaktot,az már az épített víz kategóriája.Ha ragaszkodsz a korszarhoz,akkor egyedül a sima H110 ami megbízhatóbb közülük-arra kevesebben panaszkodtak.Viszont azon is cserések a gyári ventik,mint az összesen.
Én aprót is figyelném,18K körül kapni pár hónapos(tehát garis) Enermax-t és 7k a 2 venti.Akkor 25K-ból megállsz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1533) Asshur


Asshur
tag

Szervusztok!

Bedöglött a Nepton 140XL-em pumpája, ha visszajön gariból, cserén gondolkodom.
Szerintetek megérné helyette egy Alphacool Eisberg 240?
Ahogy láttam, 30 mm-es a borda, és full réz.

(#1534) jim bcs válasza Asshur (#1533) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Enermax

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1535) KAMELOT válasza Grózi (#1532) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez az aprós dolog jó ötlet. 54K az már tényleg épített víz. PHOBYA 360-as radival már 193euroért kapni épített vizet! Enermaxok jónak bizonyulnak. CM-ek szarok. AMi meg úgy jobban néz ki az meg már épített víz ára.
Mert ha azt veszed. Radi legyen 15K és csövek + pumpa 15K. Max egy komplett rendszer ára 30K de nem több.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1536) Grózi válasza KAMELOT (#1535) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem nem kell mondanod,tisztában vagyok vele.Én 20K-ért vettem a Lepa-t,annyit megért.Viszont 30K+-t sose adnék kompaktért,főleg nem Korszarért.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1537) KAMELOT válasza Grózi (#1536) üzenetére


KAMELOT
titán

Körbenézek! Ha találok akkor Enermax, ha nem akkor épített víz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1538) blu79 válasza KAMELOT (#1537) üzenetére


blu79
addikt

Miért nem veszel Triton ? Nagyon jól hűt , egy ideje használom, pumpának tényleg semmi hangja, a youtube-on amik videók vannak a pumpa hangjáról azok kamuk, mielőtt megvettem nézegettem és halgattam tényleg azokat a videókat, aztán mikor beszereltem csak csodálkoztam mert semmi hangja nincs , még 4000rpm-en sem, aki meg azt mondja hogy hangos a pumpája annak vagy nem volt Triton vagy hibásat fogott ki, mert a pumpája néma. A 31 fokban is 55 fok körűl tartotta a 4790k-t 4.8Ghz-en, eggyetlen dolog amitől tartok az az hogy ne repedjen meg a tartály, mert egy két tagnak megtörtént. Remélem nem következik be, de ha mégis akkor veszek még egy Tritont, mert kompaktok közt talán ez az egyik legjobb ami hűt is, nem csak díszeleg...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1539) Speed® válasza blu79 (#1538) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól, hogy te kifogtál egy csendes darabot, még volt, akinek csörgött..nekem is rá kellett töltenem, hogy csendesedjen. És igen, rizikós minőségi témák. Akkor inkább LiqmaxII/240. És akkor arról nem is szóltam, hogy előbbit képesek néhol 1 év garival adni (enyém is ilyen volt), utóbbira meg ott a 3 év, meg a normálisabb ventik. Persze a bonthatóság/bővíthetőség/dizájn a Triton mellett szól, de nem hiszem, hogy ezek a főbb szempontok kompakt fronton.

(#1540) Maotun válasza KAMELOT (#1537) üzenetére


Maotun
őstag

(#1541) KAMELOT válasza Maotun (#1540) üzenetére


KAMELOT
titán

Liquitech van. CORSAIR Hydro H110 ez jó fajta? :)

(#1538) blu79: Meglátom mi lesz még! Nem tudok dönteni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1542) Speed® válasza KAMELOT (#1541) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#1543) KAMELOT válasza Speed® (#1542) üzenetére


KAMELOT
titán

Így átolvasva az egészet arra jöttem rá, hogy csak épített vizet érdemes venni!
Phobya Pure Performance Kit 360LT...ezt fogom venni mert ez árban és tudásban is jó! Legalább ha valami elcsesződik akkor csak azt kell cserélni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1544) OceanStorm


OceanStorm
tag

Kedden megjött a két vipera, most este be is szereltem őket. Jól hallható a különbség, ám mivel lehűlt az idő így a lakásban sincs olyan meleg nem tudom hogy a hőmérséklet mit változott. Kánikulában netezés mellett volt 34-35 C° a cpu a gyári ventikkel, most 28-29 C° fokon ketyeg. Továbbá mivel meghalt az egy hetes alaplapom így kénytelen voltam újra szétszedni majd összerakni a gépet, gondoltam kipróbálom az MX-4 -et lévén hogy a Tritonhoz mellékelt paszta csak egy alkalomra volt elég. Ez talán pár fok mínuszt eredményezett.

[ Szerkesztve ]

(#1545) OceanStorm


OceanStorm
tag

Amúgy akit érdekel a Triton két gyári ventije az jelezze PM -ben, megbeszélünk valami árat és viheti. De kirakom az apróra is.

(#1546) Erdei88 válasza KAMELOT (#1543) üzenetére


Erdei88
veterán

Miért nem várod meg az EK Predatort? 200 es 240 euro lesz. Minőségi alkatrészekből, kompkathoz hasonló kialakítással

(#1547) Whysperer válasza Erdei88 (#1546) üzenetére


Whysperer
addikt

60 ezer ft-n? Na akkor csak megerte 20-ert az az enermax nekem.... A maradek negyvembol meg megvan az egyiptomi utazas fele. :)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1548) Erdei88 válasza Whysperer (#1547) üzenetére


Erdei88
veterán

A kettőt nehezen lehet összehasonlítani.
De KAMELOT már az épített víznél tart. Abban a kategóriában pedig egy nagyon kényelmes és könnyen szerelhető megoldás. Az is versenyképes

(#1549) KAMELOT válasza Erdei88 (#1548) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól írod! Annyi pénzért már épített víz jobban megéri főleg, hogy ott 360/60 radi van alapból.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1550) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Hát eddig volt csend, úgy fest klattyog a H75 pumpája :/
Kár volt elkiabálni...

Azt hiszem ez volt az első és az utolsó vízhűtésem!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.