Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Erdei88 válasza -Solt- (#1600) üzenetére


Erdei88
veterán

Még az áfa is? itt van Szlovéniában a székhelyük

(#1602) -Solt- válasza Erdei88 (#1601) üzenetére


-Solt-
veterán

A képen az van, hogy + VAT.

Viszont, ha EU-s cég, akkor nem vágom az árazást...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#1603) Speed® válasza ScomComputer (#1591) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Lepa fele olyan hűtési teljesítménnyel bír, mint a Triton..ezt mire alapozod..?
Szerintem azonos ventikkel közel 0 difi van ezek között a 240/30as radik közt.

(#1604) Grózi válasza Speed® (#1603) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A kollega nagyon isteníti a Tritont,nekem is szemet szúrt a kijelentés.. :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1605) Speed® válasza Grózi (#1604) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem is szimpi volt, nem tagadom, de azért hasra nem estem tőle ;p
Ha valaki végre nem spórolna a vastagsággal, lehetnének jók is ezek.
Gondolok itt egy ~45mmes radira és egy hasonlóan tartályos blokkra.
Mert jelenleg nem hiába szerelik ~mindet bivaly ventikkel ugyebár :S

(#1606) brumi1024 válasza Erdei88 (#1601) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha elindítod az előrendelést kiadja a pontos árat. Ettől függetlenül nem tartom fairnek, hogy Szlovéniai székhelyű a cég, és kint az USA-ban olcsóbb megrendelni a terméket, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

(#1607) Erdei88 válasza brumi1024 (#1606) üzenetére


Erdei88
veterán

Láttam, de számomra akkor sem logikus.
Eddig az oldalukon lévő összes termékük áfával együtt volt feltüntetve

Akkor 199/239 euro kinek szól?

(#1608) Grózi válasza Speed® (#1605) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy 45 mm-s,280-s radival király lenne.Azért simán kérhetnének 35-40K-t és ha megbízható,lenne is piaca.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1609) brumi1024 válasza Erdei88 (#1607) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem tudom. Viszont így a caseking-től (a szállítástól eltekintve, mert az ott nem tudom mennyi, és itt is csak az előrendelésre ingyenes) szintén olcsóbb megrendelni.

(#1610) Maotun


Maotun
őstag

Speed(R) és Grózi szakértők! :R
Lenne egy egy éves húzott fx 9590 cpu.-t hűtőtt CM nepton 280L kopmpakt víz jó áron "hibátlan" állapotban...........
vagy zsír új top léghűtő cryorig R 1 universal? a kompakt vízek felé a magas RAM kényszerít ami a léghűtők körét leszűkíti.
De fázok a víztől tudom a cpu-k is :DDD de mekkora a rizikó egy használt CM nepton 280L hűtésbe venti gondolom csere a pumpa gyártó szerint 70.000 órát bír :U

[ Szerkesztve ]

(#1611) Speed® válasza Maotun (#1610) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van rá gari? Szeretnél kompaktot? Kevés a lég már? Figyelembe véve a procidat, jó/jobb lehet, viszont a VRM részlegnek kéne valami +venti. Nagy difire viszont a jelenlegi hűtődön felül ne számíts szvsz és akkor nem ér csalódás.

(#1612) Grózi válasza Maotun (#1610) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szakértő ugyan nem vagyok,viszont a használt Nepton vs. R1 ügyben én egyértelműen az utóbbit választanám-főleg ha nem garis a kompakt.
Viszont nekem volt Cryorig és a korábban emlegetett Macho-utóbbi (igaz csak 1-2 fokkal) de jobbnak bizonyult és elfér tőle bármilyen ram.Varázslóéknál is nyert a tesztben a Macho,nézd meg a cpu hűtő ranglistát!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1613) Speed® válasza Grózi (#1612) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ehh, a tiltakozás lemaradt..szintén nem szakértő :) Sokkal több léghűtőm volt, mint kompakt és az arány nem is fog változni szerintem :B

(#1614) Grózi válasza Speed® (#1613) üzenetére


Grózi
Topikgazda

240-s kompaktból volt 8-10 féle,120-sból csak 1-léghűtőből viszont egy rahedli.Megfelelő ventivel,ha elfér én továbbra is a lég fele hajlok,vagy épített víz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1615) Maotun válasza Grózi (#1612) üzenetére


Maotun
őstag

linket pls :R nem találom a ranglistát Merlinéknél..
Melyik Macho mellett fér el magas ram :F cryorig R 1 -ed volt???

(#1616) KAMELOT válasza -Solt- (#1600) üzenetére


KAMELOT
titán

240eu az már áfa meg vámmal együtt van tehát itthoni ár! Azaz 75 000ft körül lesz az üzletben nálatok! Az már jó pénz érte nem!?! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1617) blu79 válasza KAMELOT (#1616) üzenetére


blu79
addikt

Szerintem tudásához képest nem éri meg a 65-75K , hisz mégis csak egy kompakt, és 30-35 fokon ugysem tud tartani egy 4790k-t terhelés alatt

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1618) Speed® válasza Maotun (#1615) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Már csak azt nem tudom, kolléga sasolta-e, hogy a procid 225W TDPvel bír..jó hűtő a HR-02, még az öreg fullos volt nekem, de ennyit kb. kizárt, hogy normálisan meghűtsön. Abban egyébként igaza van, hogy az eltolt felépítés miatt RAMbarát batár. No..légoff.

(#1619) KAMELOT válasza Maotun (#1615) üzenetére


KAMELOT
titán

Arra a procira tessék valami épített vizet tenni! 60K-ból megvagy!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1620) Speed® válasza KAMELOT (#1619) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Annyiból lecserélhetné egy rendes procira is..trololo x)

(#1621) KAMELOT válasza Speed® (#1620) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt már nem akartam neki írni! :) Az egy rakat trágya proci sajnos!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1622) Grózi válasza Maotun (#1615) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]
A cikk végén megtalálod a cpu hűtő ranglistát,benne a Cryorig-l is.Annyi,hogy ebbő most már csak full fekete verzió kapható a legtöbb helyen:[link] Mondjuk náluk rendelhető a régi is,14460-ért.
Tisztában vagyok a 225W TDP-vel,annyi hogy javaslom a venti cseréjét mondjuk egy Viper R-re.És csatlakozom az elöttem szólókhoz,jobban járnál ha váltanál 1150-re-azt a procit egy I5 4670K is röhögve megeszi.És tényleg ne offoljunk többet itt!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1623) -Solt- válasza KAMELOT (#1616) üzenetére


-Solt-
veterán

A #1606-ban a kolléga linkelte, hogy vásárlásnál amikor kijelölöd az országot, még hozzácsapják az áfát! :)

Én azt hittem az USD-s árak miatt, hogy onnan jön, mert akkor szokott kb 330-350.-Ft lenni a szorzó tokkal vonóval, és úgy jött volna ki a kisebbik magyar viszonylatban kb 65K-ra, ami nem kevés. Viszont a 75K a kisebbikért szerintem horror... :)

www.smart-bus.hu

(#1624) KAMELOT válasza -Solt- (#1623) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem nem éri meg! Nagyon túl van árazva. Kompakt max ára 150eu, de nem 240eu....teszek még hozzá 60eu és van egy szuper komplett vizem, ami tuti jó hőfokokat produkál!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1625) -Solt- válasza KAMELOT (#1624) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem is... az én igényeimhez 40-45K a határ, ennél többet nem adnék kompakt hűtésért! :)

www.smart-bus.hu

(#1626) Grózi válasza KAMELOT (#1624) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pontosan.50K-ig talán reális lenne.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1627) Maotun válasza KAMELOT (#1621) üzenetére


Maotun
őstag

Gyengébb mint az intel ok. De 32 es csík régebbi gyártás is... 70k ért vettem,
azért trágyának nem mondanám.
Nem kell delidelni, húzni teszi a dolgát fullra terhelve (prime95/Aida) 58 c.-on "kihajcsa" a 290x et, 980ti-t, fury x-et...
lehet 10 fps na jó 20 fps difi is van intel javára :R de akkor se" trágya" skylake 6600k val szembe se :)
intelre szeretnék váltani , de lehet ezzel a trágyával megvárom a zent :U
nagyon off voltam bocs!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#1628) XmoD


XmoD
aktív tag

Ide küldtek a szomszéd topic-ból. Egy kis infót kaphatnék a Triton-rol ?

(#1629) blu79 válasza XmoD (#1628) üzenetére


blu79
addikt

Szia, itt van elég sok infó, többek közt az enyém is :) , ha ezen felűl van valami kérdezz, vagy írd le pontosan mire vagy kíváncsi :) : [link]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1630) XmoD válasza blu79 (#1629) üzenetére


XmoD
aktív tag

Ventikből mi az ajánlott? Mi a maximum ameddig tudod bőviteni a rendszer( pumpa terhelhetősége) ? Elsőre csak a cpu-t (Xeon L5420) és a lapot szeretném hűteni, de idővel megkapná a vga (GTX 560) és 2db vinyó is(persze extra radival) .
Garancia bővítés esetén is érvényes ? Illetve még a másik kérdés mennyire hajlamos a tartály a repedésre ?

(#1631) Snip3r_HUN válasza XmoD (#1630) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Személy szerint a vinyókat nem kötném abba a körbe amiben a proci és a vga is van... nem hűtené őket a víz inkább fűtené.

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1632) XmoD válasza Snip3r_HUN (#1631) üzenetére


XmoD
aktív tag

Jelenleg 2 Velociraptorrol van szó. Levegő nélkül 41fok... és rajta az Icepack. Levegővel lemegy 31-re.

(#1633) blu79 válasza XmoD (#1630) üzenetére


blu79
addikt

Szerintem cpu és vga bőven belefér csak kell tartály vagy egy plusz radi, de van aki ezek nélkűl köti össze a cput és a vgat. Hddt nem ajánlom, nagyon melegednek nálad a hddk? A garacia nem érvényes ha megbontod a rendszert. Hát hogy mennyire hajlamos a repedésre nem tudom, én remélem hogy nem reped meg de ha mégis akkor vennék még egyet, én 2db corsair sp120 és 2db cooler master ventivel használom halkan üzemelnek így is bőven ellássák a feladatuk

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1634) Grózi válasza XmoD (#1630) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Felejtsd el,ahhoz már épített víz kell.Akárki akármit mond,hogy neten 290X-ket hűtenek vele stb.-a fizikát nem tudod meghazudtolni.40K-ért már kapsz szerelhető kit-eket 360-s radival,külön pumpával,tartállyal stb.Ehhez jön még a vga blokk stb.Figyeld aprót,60K körül már jó kis szetteket lehet kapni használtan minőségi elemekből.
Venti ügyben,ha maradsz a Tritonnál-akkor Akasa Apache/Viper,NB eLoop b12.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1635) Speed® válasza Grózi (#1634) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ne viccelj..egy 50W TDP CPU és egy 150W TDP van nála..röhögve elbírná. 290Xeket sokan hűtenek single radival és az is abszolválja 60°C körül jellemzően..a víz másképp viselkedik ilyen téren. Ugye akinek eladtam a Tritont, 2600K+780TIre pakolta fel..teszi a dolgát szépen, pedig ott közel dupla meló van.

A kérdés csupán az esetemben, miért? Ilyen motyókra vizet..a proci passzívan simán megoldható, nem is kell extra borda hozzá, az 560at is simán el lehet némítani..persze ha diliproject, miért ne.

[ Szerkesztve ]

(#1636) Grózi válasza Speed® (#1635) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A kártyát benéztem-jogos,valamiért a 290X maradt meg.Viszont akkor itt jön a te tételed,hogy ezekre minek.Ha hozzáadod a Triton árához a vga blokkot,csövet,csatlakozókat és a tartályt-na az kb. amit a konfig ér.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1637) XmoD válasza Speed® (#1635) üzenetére


XmoD
aktív tag

Első sorban a némítás és gondolva a jövőre (Socket C32 kb fél év múlva céges gép park csere ;] ) ezért keresgélek egy bővíthető kezdő hűtést. Ugyebár ott meg már a passziválás nem épp opció. És 2 db léghűtés a prociknál tud mókás rezonanciát csinálni. De az általad írt dolgok szerint kezdésnek megfelelne ez is. Apropó egyben nincs 50-60k feleslegem egy szettre.....

(#1638) Speed® válasza XmoD (#1637) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem ne azzal kezdj bele a vizezésbe, hogy veszel egy Tritont..főleg, ha tényleg ilyen elvetemült tervek vannak..apróról összevadászgatva építs rendes rendszert, ha nem szállsz el, még árban is nyerőbb lehet a vége.
Egyébként az ominózus L5420at egy EKL CT bordával toltam passzívan ;p
De ha nagyon komolyan veszed magad, 5 körül lőjj rá egy régebbi Ninját pl.
GTX560at meg hasonló áron ~elnémít egy AC S1/TT, nem lehetetlen téma.

(#1639) Grózi válasza Speed® (#1638) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+1
Annyi hogy érdemes Varázslónál is figyelni az érték csökkentett/használt vízhűtés elemeket és Tody-nál(pcvizhutes.hu) is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#1640) Maotun


Maotun
őstag

Üdv!
[megéri a pénzét???]
vagy kezdő vizesnek jó lesz a lepa is ? No tuning ! de a batár légtornyokból elég volt....
CM nepton 280 / swiftech 220 nagyon tetszik DE itthon nem kapni.
Épített víznél azt se tudom merre induljak ...Szóval kezdésnek jó lenne a lámának a lepa 240 is :F

(#1641) eventus válasza Maotun (#1640) üzenetére


eventus
veterán

Tökéletes! Vagy az enermax liqmax ii 240.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1642) blu79 válasza Maotun (#1640) üzenetére


blu79
addikt

2 év garival marhára megér 84k :O , mivel tud többet mint egy lepa enermax triton ? Netán tán 35 fokon tartja a procit max terhelésen? :U

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1643) gigollo


gigollo
tag

Hali!
Corsair H55 rámegy FM2+ foglalatra? FM 1 et ír hogy igen. Gondolom nem sokban különbözik így tekintve az FM2+

(#1644) SkullHead


SkullHead
csendes tag

Sziasztok! EK RAD XTC 420 megérné 19k-ért, ha építenék egy vizet és késöbb lehet menne rá vidikari? :D

(#1645) Snip3r_HUN válasza SkullHead (#1644) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Igen, de ez inkább az épített vizes topic-ba való téma.

szerk.: Ha a varázslónál láttad akkor én azt már "lenyúltam" sorry. ;]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#1646) ZsoltiDS


ZsoltiDS
csendes tag

Üdv! 4790k-ra keresnék egy jobbféle vízhűtést. Fractal Node 304 házba megy majd, 120mm és 140mm jöhet szóba. A proci nem lesz húzva (egyenlőre). Amikbe belefutottam eddig:

Corsair Hydro H80i GT
Corsair H90 Hydro
Zalman Reserator 3 Max
NZXT Kraken X41

Ezekről valakinek vélemény, tapasztalat? Vagy másfelé érdemes keresgélnem? Köszönök szépen mindennemű segítséget! :R

(#1647) KAMELOT válasza Maotun (#1640) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha tényleg jót akarsz a procidra akkor épített vizet és külön vedd a dolgokat! Így ha valami bexarik akkor csak azt kell visszaküldeni! Ebben az esetben csak a pumpa romolhat el! Kompakt játékvizek nem a te procidra valók!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1648) -Solt- válasza KAMELOT (#1647) üzenetére


-Solt-
veterán

Hát nem tudom... Én H80-l hűtők egy 4.4ghz-re húzott 4770K-t, és vígan elvan vele. :)

www.smart-bus.hu

(#1649) eventus válasza ZsoltiDS (#1646) üzenetére


eventus
veterán

H80, mert annak vastag a radija, ami majd oc esetén jól jön.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1650) ZsoltiDS válasza eventus (#1649) üzenetére


ZsoltiDS
csendes tag

A vastagabb radiátor többet számít, mint a nagyobb átmérő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.